MAT2 ZIER1KZEE Adverteren doet verkoioen! Deze week raket-akkoord tussen Verenigde Staten en Engeland ZEER GROOT PAND MAASDAM'! SLAGERIJEN NETTE WINKELJUFFROUW Bij TONICUM NOURY „Sole Mio" dekens M WDAI W MHTMfli TUB Mevrouw Engeleii-Sewing negentig jaar Ere-penning ran Amsterdam ontvangen Mevrouw Cateau Engelen-Sewing, die meer dan 40 jaar geleden in ons land en daarbuiten een hekend en gevierd operazangeres was, is gistermiddag tijdens een receptie in een eter foyers van de Amsterdamse Stadsschouwburg ter ere van haar 90ste verjaardag op bijzonder hartelijke en vaak ontroerende wijze gehuldigd. Amsterdams wethouder voor de Kunst zaken, mr A. de Roos zei. dat de jarige zich mocht beschouwen als „de groot moeder" van al wat er nu aan opera activiteiten in ons land is. Hy gewaagde voorts van C dankbaarheid van de stad voor haar werk als pionierster en merkte op. dat de jarige het ideaal heeft ge had. dat er een Nederlandse opera zou komen. ..Wij hebben er nu één, al zyn er die daaraan twijfelen". Mevrouw Engelen-Sewing (voor grond) tijdens de huldiging. Tot slot bood de wethouder mevrouw Engelen-Sewing de bronzen ere-penning van de stad aan. „Voor haar verdien sten als operazangeres". Namens het bestuur en de directie van de Nederlandse Opera sprak de heer F. Zaalberg van Zeist. De heer Henri J. van den Hoeck, secretaris van het hul- digingscomité, zeide: „Uit de brieven, Een der ontsnapten te Amsterdam gepakt Noodlottig cafébezoek (Speciale berichtgeving) Eén van de drie ontsnapten uit het Huis van Bewaring aan de Oostelijke Handelskade te Amsterdam, Albert de Jong, is vannacht door mannen van de radio-autodienst van de hoofdste delijke politie in Amsterdam op straat gepakt. Het is de man noodlottig ge worden, dat hjj de gewoonte had om eventjes een café in te lopen en een „pikketanussie", zoals dat in Amster dam heet, te nemen. De moeder van deze ontsnapte woont in de Govert Flinekstraat op een bo venhuis. Zij was gisteren jarig. De po litie, die wist. dat De Jong bijzonder op zyn moeder is gesteld, had al eens in <ije buurt rondgekeken, maar had hem nog niet kunnen vinden. Omstreeks één uur vannacht is De Jong uit zijn schuilplaats gekomen en naar zijn moeder gegaan, maar onder weg is hij nog even een café binnenge schoten. De caféhouder herkende hem echter van de in de dagbladen gepubli ceerde foto's en signalementen en belde de politie op. Onmiddellijk rukte een aantal agenten van de radio-autodienst uit, waarna zij De Jong op straat aan troffen. Zonder slag of stoot konden zij hem meenemen. Van de twee andere uitbrekers is tot nu toe geen spoor gevonden. Staat stelt zich partij (Van onze Haagse redactie) De Haagse kantonrechter heeft nog geen uitspraak gedaan in de civiele zaak. die het voormalige lid van de Tweede Kamer. prof. mr.'dr. G. van den Rergh, heeft aanhangig gemaakt tegen de Staat der Nederlanden over een z.i. onrecht matige korting op ziin pensioen. I}e Staat had aanvankelijk verstek laten gaan. maar heeft zich inmiddels alsnog partij gesteld, teneinde de vordering te bestrijden, zodat het eind van deze zaak, die schriftelijk zal worden behan deld, voorlopig nog niet in zicht is. Zoals bekend, zag prof. Van den Bergh de korting als onrechtmatig om dat zij steunt op een wet. die zonder hoofdelijke stemming is aangenomen, terwijl de grondwet vereist dat over het al of niet aannemen van dergelijke' wetsontwerpen bij tweederde meerder heid wordt beschikt. Volgens eiser kan deze meerderheid alleen blijken bij hoofdelijke stemming en is het in strijd met de grondwet om aan te nemen dat tweederde deel van de Kamerleden heeft voorgestemd, alleen op grond van het feit dat tweederde van het aantal leden de presentielijsten had getekend. Aannemersbedrijf ontslaat helft van personeel Het Aannemersbedrijf N.V. Sanders te Delft., dat vrijwel permanent 300 man werkzaam had bij de aanleg en het on derhoud van wegen, heeft ongeveer 150 man ontslagen. Dit omdat Rijk en pro vincie geen belangrijke opdrachten meer hebben verstrekt, op het gebied van de wegenbouw. Verwacht wordt, dat nog meer mensen ontslagen zullen worden wanneer het werk. dat nog on derhanden is. voltooid zal zijn. Binnenkort zal een staf van inge nieurs van de onderneming naar Ethio pië gaan om daar een studie te maken van de aanleg van 220 km. wegen op de hoogvlakte nabij Jimma in het ge bied van de koffiecultures. Aan de in schrijving voor dit werk zullen aanne mers uit de gehele wereld deelnemen die het comité ontving is gebleken, dat u toch nog in alle harten van het Ne derlandse volk leeft". Hy bood het ge schenk onder couvert aan. Verder spra ken mr. Frangois Pauwels. met wiens vader. Désiré, de jarige nog heeft ge zongen. mevr Faniella, die oude herin neringen ophaalde. Mien Erfman-Sas- bach. Karei Mengelberg, Rika Hopper, Jules Moes en Theo van Vliet. Bij de sprekers en hen die kwamen gelukwen sen waren er velen uit een nu reeds legende geworden tyd. Mevrouw Engelen-Sewing werd het af en toe als namen en gebeurtenissen uit haar gloriedagen werden genoemd te machtig. Spontaan reageerde zij als haar gevraagd werd „weet je nog wel toen. Bij de vele felicitatietelegrammen, die schouwburg-directeur Evert P. Smit, voorlas, was er een van de staatssecre taris van O., K. en W., mr. R. G. A. Höppener. Prins Bernhard in Accra Op weg van Liberia naar Duala in Frans Kameroen heeft Prins Bernhard een tussenlanding gemaakt in Accra, om brandstol in te nemen. Hij werd begroet door de minister van Staat Kojo Botsio, de Nederlandse consul in Accra, de. heer J. H. G. Hansson en een dertigtal leden van de Nederlandse kolonie. De Prins zei het erg te betreuren, dat hij de uitnodiging van de regering om langer in Ghana te blijven niet kon aanvaarden, aangezien het reisplan al vaststond. Touwtrekken over verdeling der kosten (Van onze Londense correspondent) Waarschijnlijk zulten de onderhandelingen tussen de Ver. Staten en Engeland over de oprichting van raket-bases deze week haar beslag krijgen. Oorspronkelijk was Engeland bereid de kosten voor de aanleg hiervan te betalen. maar de bezuinigingswoede heeft de regering op andere gedachten gebracht. Ook de omstandigheid, dat Engeland de zeggenschap over het gebruik van deze wapens met de Ver. Staten moet delen, heeft hierbij waarschijnlijk een rol gespeeld. Vandaar het langdurige touwtrekken in Washington. Aangenomen mag worden, dat de Engelsen in elk geval een deel van de kosten zullen dragen. De Amerika nen zulten de projectielen betalen, welke, zonder de nucleaire koplading, één miljoen dollar per stuk zouden kosten. De bedoeling is om in Engeland vier groepen van vijftien projectielen op te stelten. bases het beste kunnen worden aange legd en zullen bouwcontracten worden toegewezen. Niet meer in gebruik zijnde vliegvelden zullen mogelijk in aanmer king komen. Men weet nog niet of de projectielen zichtbaar op de grond zul len worden opgesteld dan w$l vèrborgen worden gehouden. Hoewel het de bedoeling van de rege ring blijft om ln 1960 de militaire dienstplicht af te schaffen, blijft de mogelijkheid van de voortzetting daar van in een andere vorm bestaan, indien er zith te weinig vrijwilligers aanmel den. In dat geval zou misschien het Amerikaanse systeem van geselecteerde oproeping of een lotingssysteem moeten worden ingevoerd, hoewel dat in Enge land ondemocratisch geacht wordt en op veel verzet stuit. Het nieuwe Britse beroepsleger zal minstens 165 000 man moeten omvatten. Beweerd wordt, dat een beroepsleger aantrekkelijker zal wor den. zodra er een einde komt aan de vermenging vaji beroepsmilitairen en dienstplichtigen. Ook de in uitzicht ge stelde betere soldij is een lokaas. Een staatscommissie tracht, op het ogenblik na te gaan. hoe het beste vrijwilligers kunnen worden aangetrokken. De rege ring schijnt vast te houden aan het plan om in het komende financiële jaar de defensie-uitgaven met niet minder dan tweehonderd miljoen pond sterling (2 miljard gulden) te verminderen. Dit bedrag zal waarschijnlijk alleen kunnen worden gevonden door minder hard van stapel te' lopen met het vorig jaar aan gekondigde moderniseringsplan voor de Britse strijdkrachten. Vermoedelijk de „Thor" Men acht het waarschijnlijk, dat En geland zal worden uitgerust met de Thor. het projectiel voor de midden- afstand, dat door de Amerikaanse luchtmacht is aangeschaft. Voor de Ju piter van het Amerikaanse leger schijnt thans minder animo te bestaan. De op leiding van Brits militair personeel, dat samen met Amerikaanse troepen op de raketbases zal worden gelegerd, zal in Amerika geschieden Zodra de overeen komst zal zijn getekend, zal in bijzon derheden worden nagegaan, waar de Brokepondo-overeenkomst ondertekend Gisteren is de overeenkomst inzake het Brokopondo-project ondertekend. Namens de Surinaamse regering te kenden alle ministers, namens de Suralco tevens vice-president van de Aluminum Company of America. De gouverneur van Suriname, de heer J. van Tilburg, tekende als voorzitter van de ministerraad. Na de ondertekeningen hebben gou verneur van Tilburg, premier Ferrier en de heer Litchfield het woord ge voerd. (Zoals bekend houdt de overeenkomst ln dat Suriname en de Alcoa verklaren een gemeenschappelijk belang te zien in de ontwikkeling van het waterkracht- potentieel ln Suriname, in de mogelijk heid om de winning van bauxiet in Suriname belangrijk uit te breiden en de verwerking van bauxiet tot aluminium in Suriname te doen geschieden. De mogelijkheid van de uitvoering van het Brokopondo-plan. een groot stuwmeer in de Surinamerivier voor de opwekking van elektrische energie hangt groten deels af van een onderneming die een belangrijk deel van de opgewekte energie zal afnemen en die tevens de aflossing en rente van de financiering zal garan deren. De Alcoa heeft zich hiertoe bereid verklaard (Red. L.D.). Jongeman vermoordt zijn tante ia Twijzelerheide Een 20-jarige jongeman uit Den Haag heeft bekend zijn 68-jffrige tante, de weduwe Veenstra. in haar woning te Twijzelerheide (gem. Adhtkarspelen Fr.) te hebben vermoord. Buren van de weduwe Veenstra had den haar zaterdag levenloos in haar wo ning aangetroffen. Aanvankelijk dacht men aan zelfmoord, maar van enkele aanwijzingen richting stelde de Rijkspolitie te Bui tenpost. een diepgaand onderzoek in. dat leidde tot de arrestatie van de jon geman. die uit Twijzelerheide afkom stig is en thans in Den Haag woont en werkt. Hij deelde de politie bij een verhoor mee. dat 'hij zijn tante donderdag had gedood en haar stoffelijk overschot in de gang had opgehangen om te doen voorkomen, dat zijn slachtoffer zelf moord had gepleegd. Voor f 69. Kadars opvolger Münnich is trouw volgeling van Moskou De gisteren afgetreden premier van Hongarije. Kadar, heeft als zijn opvolger de vice-premier dr. Ferenc Münnich voorgesteld. Deze nieuwe figuur, een communist van de oud! garde en een ge hoorzaam volgeling van Moskou, is door het parlement als nieuwe eerste minister aanvaard. In de eerste dagen van dc opstand stond hij aan de zijde van Nagy, die hü evenwel bü het optreden van de Russen op 4 november 1956 in de steek liet. Münnich maakte deel uit van het politieke bureau, het hoogste orgaan van de communistische partij, welke hij in Hongarije heeft helpen 'oprichten. Al verscheidene maanden liepen er in Boedapest geruchten dat Kad&r (die thans 45 jaar is) zijn premierschap zou opgeven. Diplomatieke waarnemers in op grond Boedapest menen dat Kadars ontslag andere geen grote politieke gevolgen zal hebben. De weduwe heeft het leven gelaten voor een bedrag van f. 69,—.Haar jonge neef uit Den Haag werkzaam bij een expeditiebedrijf, had schulden en ging naar zijn tante in Twijzelerheide om te proberen geld van haar te lenen. Dit lukte niet; zy was ook arm. De jonge man heeft, toen een bedrag van f. maar dat. men kan verwachten, dat Kadar thans, door zich volledig aan partijbelangen te wijden, waarschijnlijk een strafbare hand op de party zal kun nen houden en een middenweg tussen extremisme van links of recht zal gaan voorstaan. De zegslieden wezen er even eens op. dat de scheiding van het pre mierschap en de partijleiding de Hon gaarse communistische partij in een analoge positie brengt als de communis tische partijen in de andere landen van het Sovjetrussischè-blok. Rita Hayworth gaat voor de vijfde maal huwen De filmactrice Rita Hayworth, (reeds viermaal gehuwd geweest», en de film producent James Hill, hebben gisteren een trouwvergunning aangevraagd. Zy De directie van de N V. Nedalo te weggenomen, maar zyn tante bemerkte hopen over een week of tien dagen in het Hengelo heeft opnieuw een groep per- dit Er kwam ruzie, hü moet haar bij soneelsleden van d;- bedrijf «fat oa de keel eegrepen hebben en de politie ol:ehaarden fabriceert) ontslagen. In I vermoedt dat zij toen slechts is flauw- enkele weken tijd- i; de personeels- gevallen of bewusteloos geraakt door sterkte tot bijna de helft teruggebracht ademeebrek. doch ter plaatse niet ie Bii he' jor.' ;e ontslag zyn 80 personen overleden. Zekerheid hierover bestaal betrokken. nog niet. huwelijk te treden. De datum van het huwelijk hangt af van het tydstip waar op de opnamen van de film „Separate tables" (Aparte tafels) waarin Rita Hayworth de hoofdrol speelt, voltooid zullen zijn James Hill, «tend b?kend a s een „verstokt vrijgezel In de Beierse Alpen heeft men veel last van de sneeuw. Een sneeuwruimer maakt de we gen weer begaanbaar, daarbij een ware sneeuwsproeier'vormend. Vrouwelijk protest. De 18-jarige mej. Nguyen Thi Trah Has, dochter van een Vietna mese grondbezitter, heeft tijdens haar huwelijksplechtigheid haar hoofd kaal geknipt, uit protest te gen haar gedwongen huwelijk. Zy haalde een schaar uit. haar trouw japon en knipte daarmee haar lok ken af tijdens de plechtigheid van haar huwelijk met een man die door haar vader gekozen was. Aldus vernederd voor zijn gasten, sprong de vader in de rivier, die voor zijn huis stroomt, maar hij werd er door de gasten uit het water ge vist. VOETBAL Sneeuw- en vorstvrij maken Verwarmen velden ook in ons land mogelijk Het verwarmen van voetbalvelden is ook in Nederland mogelyk als men de adviezen opvolgt van het instituut voor j 318 runs voor het verlies van vijf wie- Bridgeclub Sans Atout Uitslagen viertallencompetitie: Zwart: team Eling wint van team Vissers met 14 mp.; team Kukler wint van team Winterkamp met 27 m.p.; team Brakel gelijk ^net team Tielke- meijer. Rood-Groen: team v. d Zeeuw wint van team Stikvoort met 30 mp.; team Bernard wint van team De Haas sr. met 50 m.p.; team Jonkers wint van team Altink met 17 m.p team Huys wint van team Niehot met 60 m.p. Leidse Bridgeclub DDS De uitslagen van de voor de achtste fonde der viertallen-competitie gespeel de wedstrijden luiden als volgt Groep A: Team Verboog wint van team Lautenbach met 21 m.p.; team mevr. Reekers wint van team mevr. Visser met 14 m.p. Groep B: Team Van Berge Henee wint van team Lancel met 17 m.p.; team Krul wint van team mevr. Seis met 12 m.p. tuinbouwtechniek te Wageningen dat een systeem heeft ontworpen voor het sneeuw- en vorstvrij maken van bloem- bollenvelden Het instituut deelde mede dat de kosten van een dergelüke instal latie ongeveer 20 000 gulden per voet balveld zullen bedragen indien gebruik wordt gemaakt van koperdraad (dat om de zeven jaar moet worden vernieuwd) en 30.000 gulden indien gebruik wordt gemankt. van met plastic beschermd draad- In het laatste geval moet de in stallatie over twintig jaar worden afge schreven Er is ongeveer 20 km. draad voor een voetbalveld van de normale afmetingen nodig, en 10 transformato ren met een vermogen van 12 kWu. Deze worden in de grond ingegraven langs de kant. Een zwakstroominstallatie van 120 kWu kan de temperatuur van de grond 15 graden doen stijgen. Noodza kelijk is de aanwezigheid van een trans formatiehuisje in dé buurt van het veld. Ook het gebruik van kippengaas alsge- le'der van de zwakstroom is volgens het Wageningse Instituut mogelük. het is aanmerkelijk goedkoper dan een instal latie met koperdraad. Van bestaande velden zal dan echter de grasmat moe ten worden verwijderd: koperdraad daarentegen kan in de grond worden aangebracht door middel van een z.g. mol-ploeg die door de grasmat snüdt zonder deze ernstig te beschadigen. Voetbal in Engeland Gisteren is de loting verricht voor de vyfde ronde van de Engelse beker, welke op 15 februari a s. zal worden gespeeld. De loting had het volgende resultaat: Manchester United—Sheffield Wednes day of Hull City: Wolverhampton Wan derersChelsea of Darlington: Bristol City—Bristol Rovers of Burnley: York City of Bolton Wanderers—Stoke City: Scunthorpe United—Liverpool; West Ham United Fulham of Charlton Ath letic: Cardiff City Everton of Black burn Rovers: Shefield United—West Bromwich Albion of Nottingham Forest. Scunthorpe United, de derde divisie club. die zaterdag op sensationele wüze Newcastle United uitschakelde, zal ln de vyfde ronde uitkomen tegen Liver pool. één van de leidende teams van de tweede divisie Volgens insiders heeft Scunthorpe zeker een kans de kwart finales te bereiken, al heeft het sterke en vastberaden Liverpool een niet te onderschatten aanval. De beide favorieten voor de beker. Manchester United en Wolverhampton Wanderers, spelen beide op eigen veld- Manchester United komt uit tegen de winnaar van de uitgestelde wedstrijd Sheffield United—Hull City. Wolver hampton zal de winnaar van de „replay" Chelsea^Darlington ontmoeten. West Ham United is tot nu toe gelukkig ge weest met de loting. Voor de derde maal achtereen zal deze Londense tweede di visieclub een thuiswedstrijd spelen, dit maal tegen Fulham of Charlton Athle tic. Een geheel Londense aangelegen heid dus. AUTOMOBILISME Rally Monte Carlo De Nederlands-Franse équipe „Maus" GatsonidesBecquart is tenslotte toch als zesde geëindigd in de 27ste Rally Monte Carlo Door een tweede keuring van de ..Triumph" werd het aantal straf pun ten met 180 verhoogd tot 3093 - en dat kostte de combinatie de vyfde plaats, die zü in de officieuze rang schikking innam. Vijfde is nu de Britse équipe Peter Harper—Peter Elbrareg Phillips «„Sunbeam"), die in Oslo was gestart. Het protest, dat de Britten zon dag hadden ingediend tegen de catego rie-indeling. werd afgewezen. Gatsonides en Becquart behielden, ondanks het hogere aantal strafpunten, hun eerste plaats in de tweede klasse (1300—2000 cc) van de categorie spe ciale serie-tourwagens en Gran Turis- mo's. De deklassering van de Nederlands- Franse équipe was de enige wijziging, die de organisatoren in de officieuze eind rangschikking aanbrachten. Derde testmatch Z.- AfrikaAustralië Zuid-Afrika heeft in de derde test match tegen Australië na de derde dag een voorsprong van 155 runs. Nadat za terdag de stumps waren getrokken bij de stand 150 voor 2. kwamen de Zuid afrikanen maandag tot een score van kets- Australië was zaterdag uitgegaan voor het schamele totaal van 163 run*. Van de Zuidafrikaanse batslieden on derscheidden zich vooral Moglew en wicket-keeper Waite. Zy scoorden ge- zamenlyk 231 runs. het hoogste aantal voor een wicket, dat Zuid-Afrika ooit ln een wedstrijd tegen Australië bereikte. Zaterdag staakten Mcglew en Walte de strüd bij een ongebroken stand van 122 runs- Mcglew werd maandag kort na de thee uitgevangen en Waite werd onmicU dellyk daarop de score was nog niet gewijzigd door één der Australlschê bowlers uitgeschakeld. Mcglew vestigde in deze wedstrijd een nieuw en merkwaardig record: in de ge» schiedenis van test-cricket had nog geen batsman zo lang over het 6coren van een „century" gedaan als de Zuid- Afrikaan. die voor zijn 105 runs 9 uur en 5 minuten nodig had. Waite scoorde in 6 uur en 54 minnuten 134 runs, zijn hoogste aantal in een testmatch. BILJARTEN District Leiden KNBB Voor de oompetitie van het district Leiden van de Kon. Ned. Biljart Bond werden de volgende wedstrijden ge speeld: Klasse C-D: Centraal 2—Centraal 1 4—3: OSL 1—'t Noorden 1 2—5; De Plas lbDe Plas la 2—5; De Kroon 1b— De Kroon la 61. Klasse E:Pv. Cleef—Ons Genoegen 1 7—2; OSL 2—Verg. Vos 1 7—2; 't Noor den 2—DDE 2 5—4: Monopole 2—OSL 2 3—6; Royal 1—Vr. kring 2 54. Klasse Fl: De Plas 2bDe Plas Ba 45; Monopole 3aDe Plas 2b 45; Ons Genoegen 2Witte Huis 2 72; Vr. Kring 3Monopole 3b 72 Witte Huis 2Monopole 3a 09; De Plas 2b— Ons Genoegen 2 72. Klasse F2: Centraal 3—Royal 2 4—5; Sport—'t Noorden 3 7—2; Verg. Vos 2b —Verg. Vos 2a 8—1Verg. Vos 2a—Sport 54; Royal 2Verg. Vos 2b 27 't Noorden 3—Centraal 3 7—2; Centraal 8 —Verg. Vos 2a 09. UNIE VAN WATERTOERISTEN De Unie van Watertoeristen organi seert morgenavond „In den Vergulden Turk" een filmavond. Vertoond worden de films „Verse Mosselen", „Vieren Maar". „Visverzorging aan boord", „Ge niet van wat de zee U biedt" en .,'t Schot is te boord". Aanvang 8 uur. Sportsplinters De Argentijnse coureur Jorge Mag- nasco die tijdens de 1000 km van Buenos Aires tegen een muurtje was opgereden en daarbij ernstige verwondingen had opgelopen, is 's nachts in een zieken huis overleden. Tot dusver zijn 27 landen ingeschre ven voor de Europese atletiekkampioeiu, schappen, die van 19 t/m 24 augustus te Stockholm worden gehouden. Rusland komt met een groep van 100 atleten. Tydens de training voor het we- relkampioenschap vierpersoonsbob op de Olympische baan te Garmisch Parten- kirchen is de Zweedse slee, gestuurd door Sven Erbs, uit de bocht gevlogen. Erbs werd weggeslingerd en kwam met het hoofd tegen een boom. Zijn valhelm red de hem het leven. Met een hersenschud ding en een uit de kom geschoten lin ker arm werd 'hü in het ziekenhuis op genomen. De slee met de overige drie Zweden schoot weer in de baan. Met grote tegenwoordigheid van geest wist Carlsson het stuur te grijpen en ondanks het feit dat ook hij verwondingen had opgelopen, de slee veilig beneden te brengen. Te koop of Ie huur aevraagd met minimaal 13 a 14 kamers in Leiden of omgeving. Brieven no. 39310 Adv. Bur Belinfante Co., Regentesseplein 8 Den Haag GEVRAAGD OOG LOON. Aanbiedingen tot 's avonds 7.30 uur. STEENSTRAAT 20, LEIDEN. 100 gram LINDEBOOM'S LANGE VINGERS voor 25 ct., bij aankoop van f 2.50 aan kruidenierswaren. 2 grote rollen BESCHUIT 35 ct. GOUDSE MOPPEN, per 'a pond 49 ct. CHOCOLADE SPRITS, per l2 pond 49 ct. TEXTIEL-KOFFIE, per bi pond, goudmerk NU f 1.48 TEXTIEL-THEE, per 100 gram 65 ct. VRUCHTENGRIES. per pond 39 ct. ZOUTE PINDA'S. per 100 gram 25 ct. BAKROZIJNEN. per bi kg. 65 ct. TUTTI FRUTTI. per 'b pond 50 ct. GROTE PRUIMEN. per Vi pond 50 ct. BON 1 fles LIMONADE 1 pot BOERENJONGENS 1 pot ABRIKOZEN SAMEN 2.75 3 pond SPLITERWTEN f 1.— 3 pond KAPUCIJNERS f 1.— 4 pond imp. BRUINE BONEN f 1.— 4 pond GROENE ERWTEN f 1.— 2bi pond Zeeuwse BRUINE BONEN f 1.— Groot blik GEHAKT 89 ct. Hoaevoerd 115 üorsst.ca: 50 Tonicum Noury verdubbelt Uw energie ToaKnm No—ry iritnaleert de functie» bchutn en geeM. versterkt de ea M het aaageveteo middel om verbetering «e brengen bij vermoeidheid, tUpm en kosteloosheid- Wij vragen voor onze AFDELING KOUSEN Pers. sollicitaties dagelijks aan de afdeling Personeelszaken 4e étage LEIDEN N.V. Heeft U onze collectie al gezien Een vacht gelijk, en mot-, was- en kleurecht. Ook de „SOLE MIO" KINDERPLAIDS zyn een lust voor het oog. LEIDSCH MATR ASSENHUIS C. JEUSTER ZN., BREESTR. 138 - LEIDEN (MIDZA) Brieven op advertenties welke naar onze mening niet bonafide op de inhoud reage ren (o.a drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven, doch zonder meer vernietigd. SCHOENMAKERIJ BAKKERSTEEG 3 naby Kaiserstraat TELEFOON 31156 Ook in het jaar 1958 staan wy weer - voor U klaar, dames. Welbekende nylonhakjes. Zijn uw naaldhakken gebroken? Geen bezwaar wij kunnen ze-weer van gehele hakken voorzien. Onder Rijkstoezicht gedipl. schoenhersteller.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4