Kif Hongersnood op Midden-Java CONSTANTE PRIJZEN BIJ REDELIJKE OMZET net meisje hulp i. d. huishouding NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN HULPBADJUFFROUW ADMINISTRATEUR STENO-TYPISTE ZATERDAG 25 JANUARI 1958 Engelsman vertegenwoordiger Kon. Shell Uit Djakarta wordt gemeld, dat een miljoen roepiah is ingezameld voor slachtoffers van de hongersnood op Midden-Java. Volgens Antara zal het geld worden gebruikt voor de aankoop van voedsel voor de inwoners van drie regentschappen in het gebied van Djokjakarta. Antara meldde voorts dat „vele" personen zijn overleden als gevolg van „honger en ziekte", die sommge regentschappen teisteren. De Kon. Shellgroep heeft in Djakar ta bekend gemaakt, dat de algemene vertegenwoordiger van de maatschappij, de heer Barend Scheffer overgeplaatst is en vervangen zal worden door de En gelsman Leonard Astley Bell, president van de Shell Caribbean Petroleum Com pany in New York. Op de vraag of de mutatie in verband staat met de huidige anti-Nederlandse campagne antwoordde de woordvoerder van de maatschappij, dat de verwisse ling geschiedt „om de nadruk te leggen op het internationale karakter van de maatschappij" en tegelijkertijd als „aanpasing aan de huidige omstandig heden". Voorts werd verklaard, dat de maat schappij de laatste zeven jaren steeds meer en meer buitenlanders onder haar personeel door Indonesiërs heeft doen vervangen. Het personeel omvat op het ogenblik in toatal 24.500 employé's, van wie 97 Indonesiërs zijn. De maat schappij zal trachten de rest van de Ne derlandse staf zoveel mogelijk door In donesiërs of niet-Nederlandse buitenlan ders te doen vervangen. Britse schepen aangehouden Volgens Antara hebben Indonesische patrouillevaartuigen twee Britse en drie Indonesische schepen opgebracht, we gens pogingen kopra en rubber naar Singapore te smokkelen. Drie te Singapore ingeschreven sche pen. die sedert de vorige week in een Indonesische haven waren vastgehouden zijn gisteren vrijgelaten en kwamen te Singapore aan met een lading rubber ter waarde van ongeveer 1.750.000 gulden. De reden van de aanhouding is nog niet duidelijk geworden. Twee der resp. 512. 573 en 263 ton metende scheepjes zijn Engels eigendom, een behoort aan een Indonesische eigenaar. De Russische lening De Indonesische minister van Buiten landse Zaken. dr. Soebandrio heeft gis teren in het parlement medegedeeld, dat de regering voornemens is een deel van het Russische krediet van 100 mil joen dollar, te besteden voor opheffing van het acute tekort aan scheepsruimte. I De regering zal deze lening gebruiken voor het oplossen van de veelvuldige binnenlandse problemen, waaronder het tekort aan scheepsruimte, dat ontstond na het onder regeringstoezicht stellen van de KPM, die 70% van het inter-su- laire zeevervoer behandelde. Tsjechische premier in Djakarta De Tsjechische minister-president Si- roky, is gisteren uit Rangoon in Dja karta aangekomen voor een officieel be zoek van 7 dagen. Hij werd op het vliegveld verwelkomd door premier Djoeanda die hem een „zeer hartelijk welkom'' heette en zei te hopen, dat het bezoek de vriendschapsbanden zou ver sterken. Enige honderden Indonesiërs wachtten buiten met spandoeken, waar op werd aangedrongen op nauwe sa menwerking tussen de twee landen. Trein doodde jongen (Speciale berichtgeving) Te Zwagerbos (Fr.) is gisteravond de 7-jarige Herbert van Oorschot, die op de spoorbaan naar het spel van andere kinderen stond te kijken, gegrepen door de trein, die om 18 uur 07 uit Zwaag- Westeinde naar Leeuwarden was ver trokken. Het kind is vannacht in het Diaconessenziekenhuis te Leeuwarden overleden. De jongen was op de spoorbaan gaan staan om beter te kunnen zien hoe een aantal kinderen zich op sleeën van de hoogte langs de baan lieten glijden. De trein had door het ongeval onge veer 20 minuten vertraging. Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) Ofschoon men deze week tengevolge van de grote sneeuwval zeer te kampen heeft gehad met het vervoer, waren de aanvoeren op de rundveemarkten in het algemeen toch nog flink en min stens voldoende voor de vraag, zodat prijsverhogingen dan ook niet zijn op getreden. Temeer daar de omzetten in de vleessector momenteel beslist niet groot zijn. Wel is er geregeld een rede lijke afzet van fijn rund- en kalfsvlees voor export naar Italië en Frankrijk voornamelijk, maar de vraag voor het binnenland is de laatste weken meer gericht op het goedkopere voorvlees, zodat men de achterdelen voor export gemakkelijker kan kopen. De invoer van slachtvee uit Engeland en Ierland was deze week niet zo groot, waardoor de markt in totaal vrijwel het evenwicht kon bewaren van de week tevoren. Alhier te Leiden werden plm. 100 vette koeien minder aangevoerd en werden vooral de geschikte dieren goed prijshoudend geplaatst, nl. f 3f 3.20 voor de beste kwaliteit, enkele extra nog wel even meer en voor de rest vanaf f 2.50f 2.90 per kg. geslacht gewicht. Op de gebruiksvee-afdelingen verliep de handel zeer rustig. Gemiddeld lagen de prijzen eerder op een iets flauwer niveau. De vraag naar geschikte koeien en vaarzen voor export blijft evenwel levendig. In de 2e week van deze maand werden meer dan 1200 stuks rundvee voor uitvoer gekeurd, te weten ruim 800 ongeregistreerde en 400 stamboek- runderen. Dit houdt de prijs van het beste vee goed vast. Vette kalveren werden deze week weer ruim aangeboden. De prijzen zijn voor dit artikel op de Franse markt sterk opgelopen, tengevolge waarvan de export weer wat gemakkelijker kon plaats hebben. De aanvoeren werden dan ook geheel opgenomen tegen bevre digende prijzen f 2.20f 2 80 per kg. le vend gewicht. Extra kwaliteit tot onge veer f 3.en lichte soorten rond f 2. per kg. levend gewicht. In verhouding werd er meer naar Italië dan naar Frankrijk verkocht. Nuchtere kalveren gingen goed prijs houdend weg. Zware soorten tot f 1.50 en het midden- en lichte gewicht tus sen f 1.25f 1.35 per kg. levend ge wicht. De wolveemarkt werd door de sneeuw val wat overvoerd. De beesten die nu nog voor de slacht bestemd zijn, moet men ruimen om niet te veel aan kwa liteit en gewicht te verliezen. De ver koop ging zeer stroef en tegen vermin derde prijzen ofschoon er wel wat voor Frankrijk en België werden bestemd. Enkele zeer zware exemplaren konden f 100 per stuk opbrengen, maar in hoofdzaak lagen de prijzen tussen f 75 en f90 per stuk. De slachtvarkens wa ren deze week door een wat te groot Millie Perkins zal Anne Frank spelen Onvoorziene wijzigingen voorbehou den zal de Newyorkse mannequin Mil lie Perkins de hoofdrol vertolken in de film „Het dagboek van Anne Frank", waarvoor de opnamen binnen enkele weken in Amsterdam zullen beginnen. De regisseur George Stevens zal z(jn keuze dinsdag a.s. op een persconfe rentie bekend maken, maar in film kringen is men er zeker van, dat de keuze op het Amerikaanse meisje is gevallen. Het uitverkoren meisje zal enige tijd in Hollywood blijven voor een gedegen opleiding voor het spelen van de rol van het joodse meisje. Anne Franks vader wordt gespeeld door Joseph Schildkraut, terwijl Shelley Winters de rol zal vertol ken van de moeder van de jongen, Lou Jacobi krijgt de rol van diens vader en Gusti Huber is Anna's moeder. Regisseur Stevens zal vermoedelijk 3 maart in de Nederlandse hoofdstad zijn camera's voor het eerst laten snorren. aanbod ook minder goed verkoopbaar. De prima slagersvarkens deden tot f 1.64 en voor de minder courante en zware soorten lagen onze noteringen tussen f 1.54 en f 1.60 per kg. levend gewicht. Fijne slachtzeugen f 1.40f 1.46, idem en zouters f 1.52f 1.56. Mestvarkens fl.70f 1.80 per kg. en biggen gemiddeld f 4.50f 5.per week ouderdom. De paardenmarkt verliep voor jonge paarden ruim prijshoudend; oudere werk- en slachtpaarden kalm en nau welijks prijshoudend. Gevraagd voor halve dagen bij A. DEN HEYER, Herenweg 11 - Rijnsburg EEN HOES over Uw auto is een garage bij Uw huis. Ook voor scooters. ZEILMAKERIJ FRITS DE GOEDE Janvossensteeg 37 - tel. 20607 Gevraagd 1 of 15 februari te Scheveningen in doktersgezin van 2 personen, flinke zelfst. interne tot 40 jaar. G. k. koken. Meer hulp aanwezig. Telefoon k 1700—556564 Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 5964. Brieven op advertenties welke naar onze mening niet bonafide op de Inhoud reage ren (o.a drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven, doch zonder meer vernietigd bij de Gevraagd worden: a. Stationsassisteniaa b. Wegwerkers gratis dienstkleding bijslag voor nacht- en zondagsdienst voordelige reismogelijkheden tegemoetkoming in pensionkos en. Leeftijd 20 tot 31 jaar. Wil» u solliciteren of wenst U inlichtingen, wendt U dan schriftelijk tot de N.V. Nederlandsche Spoorwegen, Dienst van Personeelzaken, 2e afdeling, Utrecht. Op de enveloppe in de linker bovenhoek vermeldennr. 8 KWAK'S verkeersinstituut o.l.v oud-examinator, IEDERE WOENSDAGAVOND 8 UUR VERKEERSLES voor ALLE weggebruikers. Erkend door K.N.A.C. en F.N.O.P. Volkswagen - Opel - N.S.U.-scooter. LEIDEN, ZOETERVVOUDSESINGEL 104. TEL. k 1710-22803 Verhuizingen met gratis beperkt personenvervoer JAN VAN DUUREN Kort Galgewater 16 - Leiden Telefoon 25468 Emigratie-verpakkingen Woningbouwvereniging „De Eendracht" GEVRAAGD. In het badhuis „DE EENDRACHT", Sieboldstraat te Leiden, kan een nette hulpbadjuffrouw geplaatst worden voor hele dagen. Leeftijd boven 18 jaar. Goed kunnende werken. Loon f 40.per week. Sollicitaties te richten aan het bestuur: Secr.: Lombokstr. 51, Lelden. HIET 20 MAAR... VOOR PIANO-TRANSPORT MIDDELGR. DRUKKERIJ ANNEX UITGEVERIJ in de omgeving van Leiden roept sollicitanten op voor de functie van Gegadigden dienen te beschikken over een gedegen boekhoudkundige kennis, niveau M.B.A. en moeten lei ding kunnen geven aan een aantal administratieve krachten. Sollicitaties te richten aan Economisch Advies bureau Ammerlaan, Burg. v. Tienenweg 37 te Diemen. DAGBLADRECLAME IS AI ET TE VERVANGEN Voor spoedige indiensttreding gevraagd: (Nederlands, Frans. Duits en Engels) en ruime algemene kantoorervaring. Voor goede ambitieuze kracht, hebben wij op ons kantoor te Rijswijk (Z.-H.) een prettige werkkring. Brieven aan het bureau van dit blad no. 5973. SLEUTELTJES GEVRAAGD Paedologlsche Kliniek Cu rium zoekt therapeutische pleeggezinnen voor kinderen die na behandeling voldoende genezen zijn, om in maat schappelijk verband terug te keren. Br. aan de Geneesheer- Directeur, RIJngeesterstr.weg 32 Oegstgeest. Gem. kamers met kookge legenheid of huls gevraagd voor bultenl. strudentenecht- Saar z. kinderen. Brieven Post- us 173, Lelden. Goud. WU betalen U de hoogste prijs voor goud. zilver en Juwelen. Erkend taxateur. J. D. Hoogervorst, „Het Rln- genhuls", Morsstraat 9. Telef. 24920. Te koop gevraagd kleine werkplaats, plm. 35 m2 of klein huisje, daartoe ln te richten. Tevens schrijfbureau te koop gevraagd. Brieven bur. van dit bla 1 onder no. 5133 k. Onderwijzeres zoekt zlt- sl aapkamer met kookgelegen heid. Brieven bur. van dit blad onder no. 5128 k. Kousenreparatrlce vraagt werk van zaken. Bezit eigen machine. Brieven bur. van dit blad onder no. 5136 k. Hoge beloning voor diegene die ons aan kamers kan hel pen. Evt. Iets te verbouwen Seen bezwaar. Brieven bur. v. blad onder no. 5138 k. Gevraagd dagmeisje, zelf standig werken en koken. Aanmelden na 7 u. L. Brink man, Doezastraat 26. Gevraagd te Den Haag 1 februari of later, Intern, be schaafd opgew. melsje/huls- houdster. met prima referen ties in klein gezin (dochter 15 Jaar). Goed loon. Werkster aanwezig. Aanmelden na tel. afspraak 01700 - 323311. Gevraagd In klein gezin, meisje voor halve dagen, als hulp voor onze hulshoudster. Aanmelden: Plantsoen 61. Na 7 uur 'a avonds. Jonge man van 20 J„ zoekt bil verdienste voor ln de avond uren. Brieven bur. van dit blad onder no. 5170 k. B Gevr. 1 of 15 febr. te Sche veningen, ln doktersgezin van 2 oers., flinke zelfst. Interne hulsh. hulp. tot 40 Jaar. G. k. koken. Meer hulp aanw. Tel. K 1700 - 556564. Brieven bur. van dit blad no. 5965 k. W Direct gevr. voor tUdeH|k, ponsster. Normale dagtaak. Te koop gevraagd een paar ski-schoenen, maat 43 of 44. Lage Morsweg 82 bov. Leiden. Net persoon, lft. 50 .jaar, zoekt voor zondag of zondag avond werkzaamhOnverschil lig wat. Brieven bur. van dit blad onder no. 5148 k. Te koop gevraagd Llngua- foomcursus Frans en Engels. Br. bur. v. d. blad no. 5163 k. Gevraagd een voetbalspel, ln goede staat. Brieven bur. van dit blad no. 5162 k. Juffrouw gevraagd voor een paar uur 's morgens, voor lich te huiselijke bezigheden. Geen buitenwerk. Brieven bur. van dit blad no. 5173 k. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk een hulp voor halve dagen in klein gezin (flatwo ning). Prettige werkkring. Surlngarstraat 1. Leiden. Direct gevr. voor tijdelijk, typiste. Normale dagtaak. Ge huwd geen bezwaar. Soil. tel. 30225. :t ge Nc Gehuwd geen bezwaar. Soil. tel. 30225. R Flinke werkster gevr. voor 2 ocht. p. week. Aanmelden na 6 uur nam. Burggraven!aan 137 Tevens te koop een slee. Jongem. b. b. h. h., zoekt per 1 maart gemeub. zlt-sl.- kamer met stookgelegenh. Br. bur. v. d. blad no. 6005 k H Nette werkster gevraagd voor enkele ochtenden p. w. Hlessen, v. d. Brandelerkade 15 Lelden. Dagmeisje gevr. tot 4 uur. Vrijdags de gehele dag. Liefst niet beneden 18 jaar. Mevr. Alb. D. den Haan. Katwljker- weg 5, Rijnsburg. w(j kopen en slopen alles. Ook alle soorten schepen en metalen. Zoeterwoudseweg 23. telef. 21830. Bremnier vraagt te koop antieke meubelen, ronde ta fels, bronzen en koperen beel den. kristallen kronen, Sak sisch porselein, goud. zilver, dekenkisten, koperen voorwer pen Perzen enz. enz. Brem- mer, Goegerrltsteeg 1, telef. 22791. Kraamcentrum „Sc-lienk en Vliet" vraagt leerlingen voor opleiding tot kraamverzorg ster. Min. leeftijd 19 jaar. Pret tige werkkring, got i loon en goede soc. voorz. Inl. Zr. Snoe ken. Oosteinde 33. Voorburg. Telef. 728850 (01700). Gevraagd ervaren werkster voor 4 uur per week. Mevr. v. d. Horst, Zoeterw.singel 108. P Flinke meisjes voor Inpak- werk 1518 Jaar. flinke ma gazijnbediende, 1418 jaar. Alleen zij die over werklust beschikken kunnen solliciteren bij De Boer's Zelfbediening. Haarl.straat 164166. AANGEBODEN Elektr. zlg-zag naaimachi nes, nieuw, te huur aangebo den. Wordt vanzelf Uw eigen dom. Zonder vaste verplichtin gen. Inlichtingen brieven bur. van dit blad no. 5049 k. Geboorte-, verlovlngs- en huwelijkskaarten, pracht sor tering, keuze uit 38 letter soorten, op Oudhollands papier. Ook alle handelsdrukwerken. Komt eens kijken. Lage prijzen A. A. Verhoog en Zonen. Haar lemmerstraat 29. Tel. 22197 - 25374. AutorUsehool Van DUk Swinkels, erk. ged. instr. Les- wagen Ford-Anglla. Succes ver zekerd. Hoogl. Kerkgr. 42. Lel den. Tel. 30256. Grote kolenklsten gordijn rails compleet per meter f 1. thonetstoelen, divanbedden, matrassen, grote boekenkast, ledikanten. schuiftafels, di vans. damesrijwiel, dTessoirs, ameublement. Mechels kastje, kachels, pijpen, ellebogen, vuur- specle. Plüym, Hogewoerd. Tel. 21266. Hoest? Keelpyn? Natter- mann's Bronchicum Elixer helpt, lost taai slijm op. neemt de prikkel weg. Flacon f 2. Bij elke drogist. Hardboard kopen kunt U overal, maar U koopt het voor deligst bij Houthandel „Den Burcht". Dit weet ledereen. U slaagt het best bij Kantebeen. Hoogl. Kerkgr. hoek Nleuwstr. Aanbev. R. Kantebeen. p Vele jaren zult U genieten van Uw onverslljtbare Collvi- nyl vloerbedekking. Gemakke lijk zelf te leggen. Vakkundig gelegd in moderne patronen door Houthandel „Den Burcht" Hoogl. Kerkgr. hoek Nieuwstr. Aanbev. R. Kantebeen. p Welke stoffeerder wil bU- verdlenste voor stofferen van enige meubels. Aanb. voor a.s. woensdag. Br. Postbus 14, Lel den. Te koop aangeboden een ln goede staat verkerende plano. Te bevr.: v. d. Waals6traat 44. Zang- en klassieke platen vanaf f 0.50. koffergrammo foon v.af f 25. Philips radio's vanaf f 25. pianoklavier accor- dens vanaf f 55. elektrische motoren, radiolampen en on derdelen. Reparatie veren, luidsprekers. Janvossensteeg 41 Lelden. Aangeb. V.W. 1950, ln prima staat. SeinpostdwaTsstraat 2, Katwijk aan Zee. Tel. 2817. Naaimachines kunt U overal kopen. Kwaliteit en service krijgt U bij Dernee. Haven 7. Tel. 25365. Herenhoeden stomen, mo del persen nieuw lint, nieuw leer. eventueel vergroten of verkleinen Voor vakwerk Van Velsen, Hoedenkllnlek, Don- kersteeg 3. P Rijbewijs halen dan naar de Rijschool voor Lelden e.o. „Lowi", rijks- en burgergedlpl. instructeur. Coornhertstr. 63. Telef. 23113. Expl.: W. Onstenk. KUngers Versterkingswijn afkomstig van Klingerlobora- torium. Aanbevolen als toni- mm voor het opwekken van eetlust bij zieken, zwakken her stellenden. reumatiek, bloed armoede .zenuwzwakte. Alleen verkoop Fa. C. Bloot en Zn.. Kloksteeg 7 telefoon 20993. Glas-ln-lood. Scherpe prij zen. Alleen bil v. Buuren. Soembastraat 63. Lelden. Tel. 31559. Auto-, motor- en scooter- rijschool. Volledige opleiding rijbewijs, verkeersles inbegre pen door gedlpl. erkend in structeur. Nieuw lesmateriaal. Gevestigd sedert 1931. Taxi dag en nacht besohikbaar. Marks, Morestr. 60 a. tel. 26584 Porseleinen botervloot 95 ot. Grote soepterrien f 1.25. bekers met oor 25 ct., wasbor den 95 ct. prima keukenuit- zet met broodtrommel f 65, kop en schotels 50 ot. Bij W. Nederlof, Haarl.straat 170 en Haarlstraat 235, Voor alle verzekeringen en financiering auto's, motoren en bromiietsen. T. M. Amsterdam. De Wetstraat 26, Lelden. Tel. 32457. Minimum premies. P Voor Vader. Moeder en de kleine Loek hebben wij het Juiste boek. Leesbibliotheken „Record", Apothekersdijk 35 en Hofbuurt, Da Costastr. 46. Leiden. WU verhuren 1ste klas mo derne bruidstoiletten, geheel compleet. Tevens witte en ge kleurde bontcapes en stola's, ook kindercapes. Hygiënische verzorging. Bespreek vroegtij dig! Fa. Sloos, Stille Rijn 11. Tel. 20868. Bloembollen, dahlia's, plan ten. rozen, heesters. Vraagt gratis ln kleuren geïllustreerde catalogus n"o. 64. Kwekerij P. Bakker N.V.. Hillegom. Ook geschenkpakketten bloembol len naar het buitenland. Wegens omst. Dobbermann pincer, reu, (8 mnd.), waaks, lief voor kinderen. Marnlxstraat 31. p Biedt zich aan nette nood hulp v. f. g. v. Brieven bur. van dit blad no. 5060 k. Aangeboden Philips platen- wisselaar. geschikt voor In bouw. met plm. 60 populaire platen .prijs 125 gld. Tevens tropisch aquarium compleet met vis, verwarming en pomp, prijs 35 gld. Den Brok, Lupine hof 10. Katwijk a/d. Rijn. Nette werkster b. z. a. voor de gehele donderdag. Brieven bur. van dit blad no. 5150 k Faut., 6toelen. secretaire, llnnenk., hang- eri* legkasten, gasfornuis, haarden, gashaar den, Blaupunkt radio m. druk knoppen, bureaus, spiralen, llts-Jumeaux. ledikanten bad kuip f 45, divans, boekenkasten enz. Nieuwe Rijn 60. Let spe ciaal op 60. Telef. 22150. Aangeboden een z. g. a. n. kousen mach Ine, merk Perfecta Br. bur. v. d. blad n. 5152 k. P Stofzuigers. 2 prima sleestof- zulgers, 2 Jaar oud, compleet f25 en f35, 125 en 220 Volt P. Vermond, Middelstegracht 64 B, Lelden. Modern fraai drlezltsbank- stel van f 625 nu f 295, twee moderne clubfauteuils met vier stoelen van f 325 nu f 175. Dressoir van f 195 nu f 115. Kloostertafel f 45. Nieuwen- burg Hooigracht 55. (Geen winkelhuis). B Te koop aangeb. duivenklok dulvenmand en postduiven. J. v. Klaveren. Middelste gracht 15. Lelden. B Accordeon (pianoklavier) 120 bassen f 95. tweepers. ka- pokbedstellen f 35, eenpers. f 19. rijwielen f25, vloerkleden, opklapbedden, ledikanten, driewielerfietsjes, kinderstoe len en tafels, 6 stoelen, hang- legkost schrijfbureau. Nieu- wenburg. Hooigracht 55. BR Te koop aangeb. Vauxhall Velox 19o0 in staat van nieuw, tegen elk aannemelijk bod. Kasstraat 1. Wassenaar. Telef. K 1751 - 4908. R3 Te huur aangeb. patates- frlteswagen, 2-wlelig met com plete inventaris f 50 per week. Kasstraat 1. Wassenaar. Telef. K 1751 - 4908. P Aangeb. compleet dames- sportrijwiel, tel. 31647. Tussen 9 en 6 uur of brieven Postbox 36. Lelden. M Te huur gem. zit-slaapka- mer, met of zonder pension. Bad en telefoon aanwezig. Br. bur. v. d. blad no. 5892 k. B Te koop de nieuwste Berlnl M 21. in g. st. .2 maanden be reden. Molenstr. 6 Noordwijk Binnen. Na 6 uur. H 'n S.G.A.-plastic lulerbroek- je, het „slultsbukje" voor de ideale babyverzorging. B Te koop kamervollere met 2 tropische vogels. Te zien des avonds tussen 68 uur. Van Hogendorpstraat 3. R Alt op de Mare. I.askoffer 298 - Thor boortol 1/2" 298.-. Stalen rij 11.50 .Snijdoos 26 mm. 76.- Pijpsnijtang 1 1/2" 17.50. Polijstkopjes 9 50. Knip messen 2.25. Ringsleutels 1.35. Set sfceeksleutels 8.50. Alt op de Mare. Dlv. elektro motoren 127, 220 V. Voorruit- verwarmers. Koplampen en schijnwerpers vanaf 10. Duo's vanaf 5.Verfspuiten 27.50 .Scooterwindscherm 20.-. Berin! (ei) 70.-. Ruitenwissers 12.50. Dlv. 2de h. schaatsen. B Alt op de Mare. Prima Ava- ros brommer 150.-. Snoeischa- ren 1.75. Zelfcentrerende klauwplaat 32.50. Naald-, zaag- vijlen vanaf 0.40. Fietshand- kappen 3.95. Richtingaanwij zers 15.-Slljpschijf 40 cm. 24.Kettingnijptang 12.50. Te huur aangeboden 2 mooie zolderkamers ln heren huls, centrum stad. voor 2 rustige meisjes, b. b. h. h. Br. bur. v. d. blad no. 5169 k. PR Met een horloge van Van der Togt bent U nooit be kocht. Uurwerkhandel Bree- straat 5. Luxe autoverhuur m/z. chauffeur. Opeis Rekord '56, Fords Zephyr '57 en Taunus bus. Best. en afh. van auto's. Woonadres: J. A. van Berge Henegouwen. Hogewoerd 155 A Tel. 21493. Lelden. H Gitaar, accordeon, plano, mandoline, banjo, blokfluit, haw.gitaar, slagwerk cursussen. Instrumenten ln bruikleen. Gratis prospectus. Nieuwe spe ciale lesmethode. Muziekschool Zwaag, Korevaarstraat 5. tele foon 24358. Accu's voor alle doeleinden. Tevens reparatie en revise van alle merken onder schriftelijke garantie. Handel en Industrie korting. Accu-service Groenen, Nieuwe Rijn 106, tel. 23140. B Rolfilm of flitslampje ver geten? Geen bezwaar, toch fotograferen dank zij de rol film- en flitslampjesautomaat van Fotohandel N. v. d. Horst, Doezastraat 39 tel. 24702. Alba Lien wasmachines f 395 met sneldroger. Gaan 'n men senleven mee. Enkele bescha digde machines belangrijk goedkoper. Ook gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 2, Lelden. Kerkstraat 48. Noordwijk. Zeeweg 1, Katwijk aan Zee. Rooijaokers en naaimachines een begrip: prima kwaliteit, voordelig vlotte service! Vraagt vrijblijvend bezoek aan huls en ook U zult overtuigd zijn. Naaimachinehandel Roo'jackers Leemansstraat 31, Lelden. Tel. 31324. R Caltex edelhanrdolie-petro- leum bevat .Metal deactivator" Reukloos en geen roet. Meer warmte voor minder geld. Caltex Olieservicedlenst. Fa. Sasburg, De Wetstraat 35, Lel den. Tel. 21523. Huisbrandolie petroleum, stookolie. Pako-Prlnts. Het foto-suc ces van dit Jaar; onze ver grote afdrukken 7 x 7 en 7 x 10 20 cent. 9 x 9 23 cent. 9 x 13, 25 ct. Fotoreportagebedrllf- Fotohandel N. v. d. Horst Doezastraat 39. Telef. 24702. Steeds de eerste met het nieuwste Autohoezen, -kappen, -py jama's. complete bekledingen, sponsrubber zittingen, asbak ken spiegels, Jashaken, bloem- vaasjes, armsteunen, zonne- kleppen, rubbermatjes, vloer matten .kaplak, ruiten, sloten, tochtrubbers. Th. van Kuijk, autobekleder, Morsstraat 46, telef. 30552. Lelden. EWE-Anker brengt U een dames-pols, edel-doublé, Zwit sers uurwerk, 17 st. anker, schokvrij (Incablok). Onbr. veer. Door eigen Import geen f79.50. Slechts f57.50. „De Goedkopere Zaak". S. v. d. Water. Haarl.straat 207. Stlpdonk autoverhuur. Het nieuwste materiaal met radio. Ford Consul, Opel Rekord. Morris Minor. Billijk tarief. Hoogl. Kerkgracht 30. Telef. 31608. B Financiering van Uw auto, bromfiets, scooter en motorrij wiel. Alle verzekeringen. Ass.- kantoor C. W. Betcke, Kanaal- weg 11. Leiden. Telef. 26785. B Verhuur zonder chauffeur 4-, 5- en 6-pers. all risk ver zekerd. De zaak met de grootst mogelijke service. Bil lijke tarieven. Werkhoven's luxe autoverhuur. Van 't Hoff- straat 11. Telef. 22300. B Rooljackcrs en naaimachines een begrip. Wilt U verzekerd i zijn van prima kwaliteit, erva ren vakmanschap en vlotte service? Dan Uw adres: Naai machinehandel Roolj ackers, Leemansstraat 31, Leiden. Tel. 31324. B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spui 214 Den Haag, telef. K 1700: 11.34.91! b. g. g. j 11.53.96. Rijwielen f 25 goedkoper. Enorm restant kinderrij wie len. voor Jongens- en meisjes, met remnaaf, 5 kleuren. Volle garantie. Thans f 56.Alleen contant. Fa. Dusoswa, Turf markt 2 Leiden, Kerkstraat 48 Noordwijk, Zeeweg 1, Katwijk aan Zee. B Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Botman. Hekkelaan 223, Den Haag, tele foon 11.45.01. Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.30. Solex de Luxe f 399.50, p. m. f 20.24 Inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Huisman Ho gewoerd 6668, telef. 31292. B Rijbewijs? Erkende Bondsrij- school. Gediplomeerd Instruc teur. Lessen onder volle ga rantie. Hendriks, Schelpen kade 3 a Zeemanlaan 17. Roet Uw oliestook? Gebruik dan CalteX edel-haardolie. Be stel rechtstreeks bij Caltex olie-servicedienst. Fa. Sasburg, De Wetstraat 35, Leiden, tel. 21523. Laten wij U eens een speciale proeflevering bezor gen. 0 Tuin- en bloemzaden. Soort- echt en hoge klemkracht. BIJ vroegtijdige bestelling 20% korting. Vraagt onze prijs courant. W. Segaar en Zn., Diefsteeg 8, Leiden. B „Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en ju welen. Grote keuze in verlo vingsringen, gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16 te lefoon 26854. B Met een schrijfmachine maakt U keurige brieven en gelijk kopieën. Prima machine is o.a. de „Kollbri" ln tas. f 260.contant of in 2, 6. 9, 12 maanden. Vrijblijvend demonstratie en proefplaatsing Hees kantoormachines. Hoge woerd 92, tel. 31983. Te koon 2de bands dames-, heren- en klnderrljwielen al les gemoffeld en onder ga rantie. Rijwielhandel A. Grim bergen, Dubbele Buurt 11a, Rijnsburg. Tel. K 1718 - 2967. B Dames! Bontmantels, kort en lang, v.af f 125, reeds v.af f2 p. w. Coupeur bezoekt U aan huls. Strikte geheimhou ding. Brieven bur. v. d. blad onder no. 5996 k. DIVERSEN B Engels. Grondige exanienop- leldlng handelscorrespondentie, Spreekvaardigheid Cambridge. Spoedopleiding Emigranten. Vertalingen. W. Verboog. Leraar Engels, beëdigd Tolk Vertaler. Prof. Cert, Cambridge University. Steenschuur 18. Lelden. Telef. 25335. B De Leraar ln de Rode Man tel komt te Leiden. Vraagt nu reeds Inlichtingen onder no. 5079 k bur. van dit blad en wij zenden U een uitnodiging. B Jarige zoon of dochter? Kinderpartijtje? Een uur film vertoning bij U thuis f 15. A. G. Ober. fotohandel, Hoog landse Kerkkoorsteeg 5, Tel. 24134. B Een dier kwijt? Een dier gevonden? Stichting Amivedi. Mevr. J. Bronsgeest Zeeman laan 57, tel. 22982 helpt kos teloos dier of eigenaar opspo ren. Amivedi neemt geen die ren op. Verenlglngsfeest? Gezellige avond? Zaalprojectie met ge luidsfilms. Prima verzorgd met tussenmuzlek. Inlichtingen A. G. Ober Hoogl. Kerkkoor- steeg 5, Leiden. Tel. 24134. Iedereen Is enthousiast over de nieuwe stoelen in „Predi ker". Vraagt voor Uw verga deringen vrijbl. inl. bij do concierge Janvossensteeg 17. Huwelijk. Wendt U voor ser. bemiddeling t. d. 10 samen werk. bemlddel.kantoren. UitsL vr. medewerkers. Dankbet. ter Inzage. Nederlands Bemidd. centrum. Hoofdadm. Postbus 60.37 Amsterdam. Kantoor: 's-Gravenhage Pahudstraat 64 Zat., zond. 28 uur. B Wonlngrull. Aangeboden te Amstelveen, vrij huis. beneden: Engelse woonkamer, gang, keu ken, w.c.; boven: 3 slaapka mers, douchecel, voor- en ach tertuin .schuur. Gevraagd: ge lijksoortige woning Den Haag of omgeving. Brieven bur. v. d. blad onder no. 5072 k. B Aangeb. vrij heel groot huls, omgeving Lage Rijndijk voor kleiner heel huisje. Liefst bui ten. Brieven bur. van dit blad onder no. 5193 k. R Pijnlijke voeten! Laat deze zorgvuldig verzorgen. Volledige behandeling f 150. Abonne ment (5 xf6.25. Bij U thuis resp. f 1.75, f7.50. Steunzolen naar maat. Massage. J. M. Heijn Jr., Haagweg 216, Leiden. Tel. 20554. Behandeling vol gens afspraak. Wonlngrull Eindhoven- Leiden. Aangeb. moderne 4- kamerflat met douche en 2 kelders. Gevr. woning lin Lel den. Brieven: Boutenslaan 103 Eindhoven. Vakantie-woningen ln Hte Savoie, Fr. Jura, Vogezen, Tirol Salzkammerg., Salzburg. Voll, inl. met interieurfoto's. Vraagt prosp.: A. Eger en Zn., P. Vron. 6. Voorburg. Telef. 01700 - 778290. B Maandagavond 8 uur evan- gellsatlesamenkomst ln de Willem de Zwijgerkerk te Oegst geest. Thema: Nood leert Bid den. Spr. A. H. Agtereek, evan gelist. Medewerking: Zangkoor. Bapt. Gemeente. R Wonlngrull. Aangeb. bov.» duplex won.. Lage Morsweg, t k„ keuk., badcel, schuur. Ge vraagd grotere woning (Lei den). Brieven bur. van dit blad onder no. 4280 k.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6