aan de sigaar? laad akkoord met structuurplan, op )asis van een goede samenwerking Overleg tussen de gemeenten kan alle problemen oplossen Nieuwe zorgen over Cyprus door de halsstarrigheid der Turken Demmeme Amerikaans professor werd met bierglas op liet hoofd geslagen Site jaargang Donderdag 23 januari 1958 Derde blad no. 29348 Oegstgeest was hekkesluiter Agrarische belangen mag men niet vergeten De raad van Oegstgeest is de „hekkesluiter" geweest bij de behan- ïling van het structuurplan voor de Leidse agglomeratie. Tijdens de steren gehouden raadsvergadering is dit punt het onderwerp geweest jn uitvoerige gedachtenwisselingen. Tegen het eigenlijke plan had en niet al te veel bezwaren, en het preadvies van het college van en W. werd dan ook zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Alge een was men van oordeel dat hier inderdaad sprake moet zijn van imenwerking tussen Leiden en de randgemeenten, en dat alle pogin- tot overheersing door één gemeente uit den boze is. )e voorzitter, burgemeester H. L. du euff, begon met een kleine redactie- ziging aan te brengen in het pre- ries, waardoor iets beter de ware be lling naar voren komt. Spreker wees verder op. dat het structuurplan een rkoepelend plan is voor de uitbrei- gsplannen der gemeenten. We leven eenmaal niet op een eiland en daar- is onderling overleg zeker nodig. Als grootste gemene deler is het plan eens kaart III te voorschijn gekomen, ii was dan ook onaangenaam verrast, het Leidse college het plan volgens rt IV aan zijn voorstel koppelde. De kcommissie had weliswaar inzage ge- van dit plan en men wist ook dat de raad getoond zou worden, maar men het op deze wijze zou doen, had niet verwacht, aldus de burge- tster. De slachtoffers Mevrouw SmitsWitvliet (V.V.D.) oerde als eerste spreekster het woord, ij vroeg zich af of de raad wel goed andelt steeds meer cultuurgrond te (stemmen voor woningbouw e.d. Be ffen de Leidse raadsleden wel goed, it de slachtoffers niet in hun ge- leente, maar in de randgemeenten allen? fanneer de woningbouw en de uit- iding van-de universiteit niet zo drin- noodzakelijk waren, zou ik niet dit plan durven stemmen, aldus touw Smits. Wanneer men dit plan len heeft gemaakt, mag men bin- skamers wel zeggen, dat men meer gewild. Ook Oegstgeest had liever rustiger landelijke gemeente willen en, maar als men dit plan aan- rdt mag men ook verwachten, dat deelnemers er oprecht en nauwgezet meewerken. Spreekster vroeg voorts de verdere besprekingen oog te heb- voor goede verbindingen met Den g, o.a. door een op- en afrit bij het we viaduct ten westen van de In- he Buurt. Tenslotte wilde mevrouw ts van de wethouder van financiën hoe dit alles gefinancierd zal ten worden. Waarom zo'n haast J. H. Valentgoed noemde het plan kunststuk, waaraan zoals bij elk >tuk, onvolkomenheden kleven, met wat betreft de tijd en de samen- ig. Waarom heeft men zoveel haast ge- jkt met dit plan? Regeren is voor zien, doch als men dit op zo korte lijn voor de eerste 25 jaar wil doen, jt men gevaar in het ravijn der jvoorzienbare moeilijkheden te stor- 6. Leiden had zelfs zóveel haast, dat t nog niet een een plan voor de (inenstad heeft kunnen ontwerpen, reker waaryhuwde ervoor dat men dingen moet doen die wettelijk geen vinden en dus in de lucht hangen, (as het er dan ook mee eens, dat lan een basis vormt voor een even- te ontwerpen streekplan. Het is lugend, dat er een samenwerking tot is gekomen, aldus de heer Valent- maar wij moeten er voor waken, het inderdaad samenwerking blijft at hier nooit sprake mag zijn van ■geschiktheid van de een jegens de r. Het voorbereiden van maatrege- ip bestuurlijk gebied, zoals dat ge ld wordt in het preadvies van B. en was de heer Valentgoed uit het gegrepen. Geen voedsel Ie heer Van der Hulst liet als agra- een waarschuwend geluid horen, aks hebben we prachtige woonwy- ideale sportvelden en ruimte ge- g voor recreatie, maar dan is alle iuurgrond verbruikt en is er voor de olking geen voedsel meer. het westen van ons land ligt de cultuurgrond, waarvan hoge op- sten komen, die ook van groot be- zijn voor de uitvoer. Onze econo- e positie wordt zeer zwak als die r van landbouwprodukten omgezet loeten worden in een invoer, aldus er. Hij verklaarde echter vóór het lel te zullen stemmen, zij het „met lijn en zonder enthousiasme". Aan hef werk '.J. O. Bergmeyer had grote waar- g voor het plan, doch wees er op, dat de zelfstandigheid van de tnte bewaard moet blijven, heer N. van Weizen wees er op. fe Leidse „problemen" goeddeels tot meden zullen behoren, wanneer een meratie 'tot stand komt, waarbinnen (eer 180.000 mensen kunnen wonen, len kan dit plan onvolkomen noe- omdat men omstreeks 1980 een inertal van rond 250.000 inwoners acht, maar dit getal zal toch ge- afhangen van de wijze, waarop de gse agglomeratie tot stand komt. uitgebreide Leidse plan (kaart IV) el eens heel wankel kunnen blij- zijn. De heer Van Weizen zag ok liever, dat men het plannen- verder liet varen en zich be- tot het ten uitvoer leggen van lan, waarmede iedereen akkoord aan. Daarbij moet elke gemeente oog houden, dat zij een dienende leeft, en niet in de eerste plaats ag zijn op het dienen van eigen en. Wat Dedoelt Leiden heer J. S. van Mameren toonde eer verheugd over de tot stand ge- i samenwerking en drong er op erdere mogelijkheden daartoe met handen aan te grijpen. De heer Nieuwkoop achtte het verlies van a grond voor de universiteit wel iel en hij vroeg dan ook of er in de naaste toekomst nog wel ruimte zal zijn voor verdere uitbreidingsplannen. „Wat bedoelt Leiden als het zegt dit plan te zien als een eerste fase?" vroeg de heer K. Veen. Er kan hier nl. geen sprake zijn van het opslokken van grond door Leiden, zo betoogde hij. Burgemeester Du Boeuff wees er in zijn beantwoording op, dat men aan de financiering nog lang niet toe is. Iedere gemeente zal in overeenstemming met dit plan uitbreidingsplannen moeten ma ken en dan komt de kwestie van het geld pas om de hoek kijken. Dat er enige haast is gemaakt is gedeeltelijk verklaarbaar, omdat men uitbreidings plannen in elkaar moet laten grijpen. Hoe eerder men weet waar men aan toe is, hoe beter het is. Overigens was het spreker ook niet geheel duidelijk, waarom Leiden zoveel haast had ge maakt. Verouderd begrip Alle problemen kunnen worden op gelost door samenwerking tussen de verschillende gemeenten, aldus de bur gemeester. Annexatie is een volkomen verouderd begrip, want op de lange duur zou dit leiden tot de vorming van twee of drie gemeenten in de „Rand stad Holland", en dat kan nooit de be doeling zijn. Het ontwerpen van een plan, dat nog langniet aan de orde is (kaart IV) is on toelaatbaar, omdat daar velerlei econo mische belangen mee worden geschaad. Het voorliggende plan is ruim voldoende voor 15 jaar en tot zolang zullen er dus geen ongelukken kunnen gebeuren. Een wetenschappelijk en onafhankelijk rap port van de E.T.I. zal moeten uitwijzen hoe de ontwikkeling zal verlopen. Inderdaad zal Oegstgeest over enkele jaren „vol" zijn, maar er zijn streek plannen om over de grenzen heen uit breidingen te verkrijgen, aldus de bur gemeester. Nadat de heer Van Nieuwkoop erop had gewezen, dat men wel meer eerst een groot plan maakt (kaart III) en dan pas een detail gaat uitwerken (Leidse binnenstad), werd het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aan vaard. Op papier is alles wat betreft het structuurplan voor de Leidse agglomera tie nu in orde. Thans komt het op de uitvoering aan! Zal Dalles in staat zijn de regering in Ankara tot ander inzicht te brengen? (Van onze Londense correspondent) De Engelse regering, die van plan was om deze week in het Lagerhuis een verklaring over Cyprus af te leggen, heeft daarvan afgezien, aangezien nieuwe moeilijkheden zijn gerezen door de houding van Turkije, dat blyft aandringen op uitvoering van het verdelingsplan, waarvoor, zoals bekend, de Britten weinig voelen. De Engelse minister van Buitenlandse Zaken, Sehvyn Lloyd, zal aan het einde van deze week in Ankara, waar hij een bijeenkomst van de leden van het Bagdad-verdrag zal bywonen, hierover besprekingen voeren met zijn Turkse collega Zorloe en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles. Het doel van de Britse regering is om Turkije te bewegen het denkbeeld van verdeling van het eiland op te geven. Nu een duel-op-het-zwaard in de Romeinse Opera De uit Bulgarije afkomstige bas Boris Christoff heeft bij een repeti tie van Verdi's „Don Carlos" in de Romeinse Opera een gevecht op het zwaard geleverd met de Italiaanse tenor Franco Corelli. De strijd bleef onbeslist. Beide zangers liepen ver wondingen op aan de hand. De 38- jarige Christoff, die na het incident het gebouw verliet, werd vervangen door de Italiaan Mario Petri, f Hij heeft zijn advocaat opdracht gegeven een aanklacht in te dienen tegen Corelli. Volgens Christoff, die de rol van Koning Philips II van Spanje speel de. had Corelli maandag j.l. de repe titie vertraagd door tegen de protes ten van de dirigent en de artistieke leider van het theater in op een ver keerde plaats op het toneel te willen staan. Toen de twee zangers later met getrokken zwaarden tegenover elkaar stonden, had Christoff de an der het wapen uit de hand geslagen, omdat deze hem niet genoeg speel ruimte had gelaten. Corelli had hier op beledigingen geuit en het was op een duel uitgelopen. De tenor ver klaarde echter, dat hij uit zelfver dediging had gehandeld en dat zijn opstelling op het toneel de juiste was geweest. (Drie weken geleden was de Ro meinse Opera het toneel van het schandaal met de zangeres Maria Mpnighini Callas). Unieke postzegelveiling (Van onze Haagse redactie) De postzegelhandelaar, die speciaal uit Spanje naar ons land kwam om de grote postzegelveiling in „Pulchri Studio" te Den Haag bij te wonen, heeft beslag ge legd op enkele albums met bijzondere zegels. De albums werden zijn eigendom voor resp. f.760, f.460 en f.370. De beroemde Franse ongetande poostzegels, de „vijf franc grijs", zijn voor f. 2.400 eigendom van een Nederlandse verzamelaar ge worden. De luchtpostzegels, die in 1928 een maal gebruikt werden voor briefvervoer per catapultvliegtuig van het schip „Ile de France" naar het vasteland, gingen voor f.875 van de hand. Gistermiddag was het laatste gedeelte van deze veiling, waarvoor meer dan f. 150.000 aan postzegels is omgezet. De middag stond in het teken van zeldzame Spaanse en Italiaanse zegels. Een Napolit-aanse zegel uit 1860, de Tri- nacria van een halve tornesse, bracht f. 1.100 op. Meer Amerikaanse raket-onderzeeërs Programma van vier miljard gulden De Amerikaanse marine heeft een be grotingswijziging aangevraagd, waardoor 1.260.000.000 dollars (ruim 4 miljard gul den) beschikbaar zou komen. Tijdens een verklaring in een commissie voor de toewijzingen uit het Huis van Afgevaar digden heeft de Staatssecretaris van Marine dit verzoek toegelicht met de verklaring dat de ontwikkeling van de „Polaris'-raket zo voorspoedig is ver lopen, dat de marine thans zijn bouw programma voor onderzeeërs, die deze raket onder water kunnen afvuren, wenst te versnellen. Negen onderzeeboten voor het afvuren van de Polaris wil de Amerikaanse marine bouwen, inplaats van de drie waarvoor gelden beschikbaar zijn. De „Polaris" is een raket met vaste brandstof, waarvan men verwacht, dat ze in 1960 operationeel zal zijn. Hatta geen president van aparte staat Naar II.P. verneemt heeft dr. Moh. Hatta een verzoek om president van Sumatra te worden afgewezen, omdat hij niet wil meewerken aan plannen, die een schering van Indonesië be- beogen. Het aanbod was gedaan in Padang door een commissie, waarvan o.a. lid waren kolonel Simbolon, kolonel Soe- moeal. de Sumatraanse leider Hoes sein, kolonel Barlian en de leider van de Daroel Islam Hassan Ali. Er is te Padang een voorlopig be sluit genomen voor een afzonderlijke republiek, omvattende Sumatra, Cele bes en Borneo. KANTOORMACHINES Haarlemmerstraat 219 Telef 21400 Gouverneur Foot mag de teugels nog verder vieren Er zyn namelijk aanwijzingen voor, dat de Griekse regering bereid is om in te binden en een minnelijke schikking te aanvaarden. Ook zou Makarios er geen bezwaar meer tegen maken om de Turkse Cyprioten te laten deelnemen aan de onderhandelingen met de Engel sen. Het laatste Britse plan schijnt te zyn om aan het voorstel tot zelfbestuur de voorwaarde te verbinden, dat er bin nen afzienbare tijd geen sprake mag zijn van een aansluiting van Cyprus bij Griekenland. Verder zou de tegenwoor dige Britse militaire basis door een NAVO-basis dienen te worden vervan gen. Indien over deze voorwaarden met Griekenland en Turkije overeenstem ming zou worden bereikt, zou de Britse regering bereid zijn de noodtoestand op Cyprus op te heffen en met aartsbis schop Makarios te onderhandelen. De Turken zijn echter bevreesd, dat zelf bestuur de eerste stap is op de weg van hereniging met Griekenland. De Engelse regering heeft de nieuwe gouverneur Sir Hugh Foot gewaarschuwd vooral niet te hard van stapel te lopen wegens het gevaar, dat Turken en Grieken el kaar op het eiland in de haren zullen zitten, zou slechts uiterst langzaam voortgang dienen te worden gemaakt met het plan tot zelfbestuur. Er is, vol gens de officiële opvatting in Londen, tijd voor nodig om beide gemeenschap pen hierop voor te bereiden.- Beweerd wordt, dat, indien Engeland op dit ogen blik besprekingen zou openen met Ma karios, dit door de Turken als een teken van zwakte zou worden beschouwd en daardoor felle reacties in Turkije zou uitlokken. Niet onmogelijk is zelfs, dat dit land uit protest het Verdrag van Bagdad zou opzeggen. In Londen wordt gehoopt, dat. indien Selwyn Lloyd er niet in slaagt de Tur ken te overtuigen van de voorgestelde gedragslijn, Dulles hen daartoe zal kun nen overhalen. De Britse gouverneur zou de gouverneur van Cyprus hebben gemachtigd de teugels nog iets meer dan reeds het geval is te laten vieren en een aantal noodverordeningen op te heffen en meer politieke gevangenen los te laten. Ook zou zijn overeengekomen de po sitie van Makarios opnieuw onder ogen te zien indien de vrede op het eiland in de komende drie maanden blijft ge handhaafd. Na bezoek aan ca fé 's Dader spoedig door de politie gegrepen Zoals wü gisteren reeds in een gedeelte onzer oplage meldden is de 42-jarige Amerikaanse hoogleraar E. Sterrenberg Barnhoorn uit Lexington, Massachusetts, V-S. 's nachts bloedend te Amsterdam aangetroffen. Hy is met een bierglas op het hoofd geslagen. Gistermiddag tegen zes uur is de dader, een 25-jarige metaal gieter uit Amsterdam, die reeds een uitgebreid strafblad heeft, door de recherche van het bureau Singel gearresteerd. Het motief van zijn daad staat nog niet volkomen vast, doch de recherche verdenkt hem ervan de professor van ztfn geld te hebben willen beroven. Mocht de dader deze opzet al hebben gehad, dan is hij daarin niet geslaagd. Het slacht offer had ongeveer f 100.en een klein bedrag aan Amerikaanse dollars op zak en daarvan is geen cent verdwenen. Harde klap Prof. Sterrenberg. die een reis door diverse Europese landen maakt, deels voor vakantie, deels voor onderzoekin gen en zaken, was drie dagen geleden op Schiphol gearriveerd met zijn echt genote en zou morgen weer naar de V.S. vertrekken, 's Avonds omstreeks elf uur ging mevrouw Sterrenberg in het hotel aan de Prinsengracht naar bed. doch haar man wilde eerst nog een luchtje scheppen. Hij bezocht daarbij een café, waar hij in contact kwam met de metaalgieter. Niet wetende met wat voor man hij te doen had, liet de professor zich overhalen nog een ander café te bezoeken en om twee uur, liep hij samen met de Amsterdammer over het Frede- riksplein. Daar diende de metaalgieter hem on verwachts een harde klap op het hoofd toe met een bierglas, dat hij tot dat doel uit het laatste café had meege nomen. Hevig bloedend aan zijn ge zicht liep hij naar een boom toe en zocht daartegen steun. De metaalgie ter liep eerst weg, doch zag op dat moment twee agenten naderen, die toevallig in de buurt waren. Deze twee richtte hun schreden terstond naar de hoogleraar, terwijl ook andere voor bijgangers om hem heen groepten. Dit gaf de metaalgieter aanleiding zich ook voor te doen als een nieuws gierige. Hij mengde zich tussen het groepje, hetgeen de agenten niet ont ging, doch die hadden er op dat moment geen idee van, dat deze nieuwsgierige zelf de dader was. Zij brachten de ge wonde Amerikaan naar de naburige Alexander Foreestkliniek en letten verder niet meer op het groepje nieuwsgieri gen, dat zich verspreidde. Ook de me taalgieter ging gewoon naar huis. De Italiaanse filmster Sophia j komst in Kopenhage waar zij korte Loren en haar echtgenoot Carlo tijd verblijven voor zij naar Holly- Ponti gefotogiafeerd bij hun aan- wood doorreizen. Egypte en Syrië worden staat met één regering Binnen enkele dagen zal aan hét Egyp tische en het Syrische volk worden be kend gemaakt, dat het nieuwe tijdperk van eenheid tussen de twee landen b— gint, zo heeft de Syrische premier, As- sali, gisteren bekend gemaakt na een kabinetsvergadering, waarop minister Bittar verslag heeft uitgebracht over uniebesprekingen met president Nasser in Cairo. Zodra de eenheid tussen Egypte en Syrië afgekondiigd is. zullen besprekin gen beginnen over de basis van de unie en het uitwerken van een grondwet, zo voegde de premier hieraan toe. Uit officiële bron wordt vernomen, dat Bittars besprekingen in Cairo hebben ge leid tot een akkoord om Syrië en Egypte tot één staat met één regering en één leger samen te voegen. Het bestuur zal worden ingericht naar Jocgoslavlsch en Amerikaans model. Men verwacht dat binnenkort in Da mascus een topconferentie van Egypte- naren en Syriërs zal worden gehouden. Geluk bij ongeluk In de Van Foreestkliniek werd eerste hulp verleend, waarna de hoogleraar naar het Weesperpleinziekenhuis werd gebracht voor verdere behandeling. Hier werden de wonden aan zijn gelaat ver zorgd en ontdekte men een glassplinter in een der ogen. Ijlings werd de hoog leraar daarna naar de ogenkliniek van het Wilhelminagasthuis gebracht, waar de splinter werd verwijderd. Gistermid dag onderging hij nog een kleine opera tie. Het is zonder twijfel een gelukkige bijkomstigheid geweest, dat de twee agenten toevallig over het Frederiksplein kwamen op een moment, dat de aanslag juist gebeurd was. Er was een slagader aan de kaak geraakt en indien de hoog leraar niet zo spoedig was geholpen, zou den de gevolgen zeer ernstig zijn ge weest. Nadien is de recherche van het Bureau Singel de gehele dag in de weer ge weest om na te gaan, wat er gebeurd kon zyn. Zij ontdekte, dat de Ameri kaan in enkele café's was geweest en vernamen tevens, dat dit in gezelschap van de metaalgieter was geweest. Aangezien de Amerikaan zelf deze man niet als dader aanwees, (hij kon bovendien niet gehoord worden) was het helemaal niet zeker, dat de metaalgieter inderdaad de dader was. Men zocht hem op, nam hem mee naar het politiebureau en onderwierp hem daar aan een verhoor. De metaalgieter ontkende aanvanke lijk iedere schuld, maar hu wist geen aannemelijke verklaring te geven van de aanslag, hoewel men hem erop kon wijzen, dat hij erbij geweest moest zijn, omdat de agenten hem die nacht im mers bij de hoogleraar gezien hadden. In het kruisverhoor sprak hij zichzelf zo vaak tegen, dat hij tenslotte gisteravond om zes uur door de mand viel en een bekentenis aflegde. Maarschalk Blücher thans een „nationale held" Maarschalk Blücher. bijgenaamd „de rode tsaar", die vóór de tweede wereld oorlog geruime tijd de eigenlijke macht hebben in Siberië was, doch die in 1938 op last van Stalin, werd geliquideerd, werd woensdag in de „Sovjet-patriot", het orgaan van de paramilitaire Sovjet- russische organisatie „Dosaaf" een „na tionale held" genoemd, „wiens leven een voorbeeld was van plichtsgetrouwheid en toegewijdheid aan zijn vaderland". Hij wordt voorts een „legendarische held van de Russische burgeroorlog" en „een der grootste aanvoerders van het Sov- jetrussische leger" genoemd. Ook wordt in herinnering gebracht, dat Blücher de eerste Russische militaire leider was. die werd onderscheiden met de in 1918 in gestelde orde van de „Rode vlag". Wijlen maarschalk Blücher werd reeds op het twintigste congres der Sovjetrus- sische communistische partij postuum in ere hersteld. Geen soepeler toepassing amateurbepalingen (Speciale berichtgeving) Dezer dagen brachten wy het bericht, dat in amateurkringen de behoefte wordt gevoeld naar een meer soepele toepassing van de amateurbepalingen in die zin, dat ook daar betaling van spelers zal worden toegestaan. Naar wij vernemen is het bestuur van de amateursectie in de KNVB hiertegen ten zeerste gekant. Het vraagstuk is een dezer dagen in een bestuursvergadering ter sprake gekomen en daarin heerste unaniem de mening, dat aan een uit breiding van de amateurbepalingen volstrekt geen behoefte bestaat. Sneeuw... sneeuw... sneeuw Rally Monte Carlo Gros van Nederlandse équipes gediskwalificeerd Sneeuwsneeuwsneeuw. de deelnemers aan de 27ste Rally Monte Carlo horen.niets anders, als zij naar de weerberichten en toestand der wegen vragen. In Gerardmer. waar in de afgelopen nacht de routes van de groepen Den Haag, München, Oslo en Parijs samen kwamen, ging het nog wel. Er lag slechts 20 centimeter sneeuw. Maar daarna Tussen Gerardmer en Villefranche sur Saone lag de sneeuw op sommige plaat sen meer dan een halve meter hoog en negen van de twaalf Nederlandse équipes die aan de Sterrit deelnemen, hebben daar hun Waterloo gevonden. De sneeuw werd hun noodlottig. In St. Claude, de controlepost tussen Gerardmer en Villefranche, waren nog slechts vier Nederlandse équipes in de strijd: Jetten sr. en Jr.. Van der Vlugt— Flinterman, Takde Boer en Gatsoni- des—Bequart. De anderen waren meer dan een uur te laat en werden om deze reden gediskwalificeerd. In Villefranche bleek bij het sluiten van de controle, dat ook Tak—de Boer het fatale uur hadden overschreden. Ook de drie overgebleven Nederlandse équipes hebben de sneeuw niet zonder kleerscheuren overleefd. Van der VlugtFlinterman en de ploeg Jet ten liepen respectievelijk 24 en 28 minu ten tijdsoverschrijding op. Gatsonides Bequart hebben 48 minuten op hun boekje staan. SCHAATSEN Jeen v.d. Berg won 3000 meter Bij een temperatuur van 12 graden onder nul en op zeer brokkelig ijs wer den woensdagavond in Kongsvinger in zuid Noorwegen schaatswedstrijden ge houden, waaraan behalve door een aantal Noorse rijders werd deelgeno men door enkele Nederlanders en Ame rikanen. De belangrijkste uitslagen van deze wedstrijden, waarop geen goede tijden werden gemaakt, zyn: 500 meter: 1. Hroar Elvenes (Noorw) 44 6 sec.; 2. Arve Schoeyen (Noorw.) 45,5; 3. Henk van der Grift (Ned.) 45,8; 4. Floyd Budburry (VS) 46,1; 5. Thor Ass (Noonv.) 46.2; 6. Henry Oeverby (Noorw.) 46.4; 7. Jacques Vogels (Ned.) 46,7; 8. Knut Johannesen (Noorw.) 46,8; 9- Armand Karstensen (Noorw. en Jan Koeleman (Ned 47,1; 11. Jeen v. d. Berg (Ned.) 47.5; 12. Sigmund Soefte- land (Noorw.) 47,6; 13. Kees Broekman (Ned.) 48.3. 3000 meter: 1. Jeen v. d. Berg 5 min. 7 sec.; 2. Knut Johannesen 5.11.2; 3. Henry Oeverby 5.16.1; 4. Jacques Vogels 5 16.8; 5. Jan Koeleman 5.17.9; 6. Kees Broekman 518.1; 7. Armand Karstensen 5.19,4: 8. Hroar Elvenes 521,5; 9. Henk van der Grift 5.24,9. IN OSLO Terwijl een groep Nederlanders in Kongsvinger aan de start kwam, namen Wim de Graaff. Jan Pesman en Cees Jan Kroon deel aan wedstrijden in Oslo. De voornaamste resultaten waren hier: 500 m.: 1. Finn Hodt (Noorw.) 44 sec.; 2. Odd Soerensen (Noorw.) 44,9; 3. Oscar Hilleren (Noorw.) 45; 4 Einar Naess (Noorw.) 45.2; 5. Odd Wilhelmsen (Noorw 45.7; 6 Wim de Graaff (Ned 45.8; 7. Tor Berg (Noorw.) 46.3; 8 Jan Pesman (Ned.) 46,5; Cees Jan Kroon kwam te vallen en klasseerde zich 15e met de tijd van 51 sec- 3000 meter: 1. Wim de Graaff 5.04.3; 2 Odd Wilhelmsen 5 05,1: 3 Jan Pesman 5 05.2: 4. Cee< Jan Kroon 5 05,4; 5 Odd Soerensen 505.5: 6. Einar Naess 507.2; 7. Finn Hodt 5 07.3. In het puntenklassement werd Finn Hodt eerste met 95-217 pnt.; 2 Odd Soerensen 95.817; 3. Einar Naess 96 400; 4. Wim de Graaff 96 517

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7