IVOROL Elke tand een Sneeuwwitje Prins Bernliard werd in Liberia op een grootse wijzeontvangen Drie schepen in de sneeuwstorm op de Wester schelde gezonken Mei een enkel woord Agenda DONDERDAG 23 JANUARI 1958 Hartelijk tegenbezoek Bezoek in geest van grote vriendseliap Prins Bernhard is gistermiddag met een speciaal vliegtuig in Monrovia, de hoofdstad van Liberia, aangekomen voor het brengen van een officieel bezoek van vijf dagen. Het vliegtuig, door de Prins zelf bestuurd, landde op het James Spriggs Payne vliegveld. Toen de Prins het vliegtuig onder de aanwezigheid van duizenden verliet speelde de kapel van de Liberiaanse grenswacht het Wilhelmus, dat werd gevolgd door het Liberiaanse volkslied „All Hail, Liberia, Hail!" Vanuit Fort Norris klonken 21 saluutschoten ter verwelkoming van de koninklijke gast. De president van Liberia, dr. William V. S. Tubman, was de eerste om de Prins te begroeten. Er werden hartelijke handdrukken gewisseld, waarna Prins Bernhard. vergezeld van de president, de erewacht inspecteerde. Uit de lucht kwamen grote vlaggen met portretten van Koningin Juliana en Prins Bernhard langzaam aan parachutes naar beneden. De Prins en de president namen ver volgens in de auto plaats, waarna de stoet werd gevormd, die zich naar het Tubman-monument begaf. Burgemeester Ross overhandigde aan Prins Bernhard de gouden sleutel van de stad, waarna de Prins het gouden boek van de stad tekende. Na deze plechtigheid zette de stoet zich weer in beweging, ditmaal naar het presidentiële verblijf, de Excecutive Mansion. Hier heeft president Tubman een aantal andere vertegenwoordigers van de regering aan Prins Bernhard voorgesteld- Prins Bernhard gebruikte de lunch met de president en mevrouw Tubman. Kranslegging Na de lunch heeft Prins Bernhard zich met zjjn gastheer naar het pio niersmonument begeven. Dit monu ment herinnert aan de komst van de eerste kolonisten uit de V.S. Die pio niers hebben de grondslag gelegd voor het tegenwoordige Liberia, de onaf hankelijke Republiek, die op 26 juli de 110de verjaardag van de onafhan kelijkheid vierde. Prins Bernhard heeft aan de voet van het gedenkteken een krans gelegd. 's Avonds werd in de residentie van de president van Liberia door hem en zijn echtgenote het officiële diner ge geven. waaraan vele Liberiaanse auto riteiten en buitenlandse vertegenwoor digers met hun dames aanzaten. Rede van de Prins Tijdens hetdiner sprak de Prins een rede uit. Ook president Tubman voerde het woord. Sjalroeddins open brief „in studie" „Sjafroeddins oproep men zie elders zal door de Indonesische re gering worden bestudeerd en naar waarde worden geschat". Dit verklaar de minister van Voorlichting, Soe- dibjo, na afloop van een kabinetsver gadering, welke 7 uur heeft geduurd. Eerst in de vroege ochtenduren was deze vergadering geëindigd. De „open brief" van Sjafroeddin aan president Soekarno, welke eerst in dagbladen in Palembang was gepubli ceerd, verscheen vanmorgen op de voor pagina's van bijna alle dagbladen in Djakarta en ontlokte bij de linkse bla den veel scherpe tegenspraak. Minister Soedibjo deelde mede, dat de minister van Financiën, Soetikno Sla- met, de gouverneur j.l. maandag naar zijn post had teruggeroepen. Intussen werd in Djakarta vandaag bekend gemaakt, dat de chefstaf, Na-1 soetion, zijn voorgenomen vertrek naar Sumatra een dag heeft uitgesteld, om dat zijn aanwezigheid in de hoofdstad nodig is voor het regelen van enkele kwesties. De militaire commandant van Zuid- Sumatra, Barlian, heeft verklaard, ge noodzaakt te zijn essentiële levensbe hoeften uit het buitenland in te voeren, teneinde de orde en rust in zijn gebied Djambi en Zuid-Sumatra te kun nen bewaren. De gouverneur van Borneo, Milono, heeft verklaard de ruilhandel, die thans tussen zijn provincie en Singapore wordt gevoerd, noodzakelijk te achten in ver band met het tekort aan rijst. En de regent van Balikpapan deelde mede, dat de eerste 700 ton rijst daar zijn aange komen als gevolg van de bloeiende ruil handel tussen Zuid-Borneo en Singa pore. Fuchs vertrokken voor tweede etappe De Britse expeditie van dr. Vivian Fuchs zette vandaag na een rustpauze van drie dagen aan de Zuidpool, de tocht dwars over het witte continent voort. Het tweede deel van de tocht zal een wedloop tegen de komende Zuid- poolwintcr worden, doch dr. Fuchs ver wacht dat hij sneller zal vorderen dan op het stuk naar de Zuidpool. De Nicuwzeelander Hillary heeft hem in gelicht over de weg. die hij moet afleg gen en de expeditie neemt minder voertuigen mee. Fuchs heeft bevestigd, dat Hillary zich bij depot 700 bij het twaalfkoppige gezelschap zal voegen en het tot Scott- basis zal begeleiden. Fuchs verwacht omstreeks maart bij Scott-basis aan te komen. De ijsbreker ..Polarhav", die zestien leden van de Belgische Zuidpool expeditie naar hun winterbasis heeft gebracht, is op de terugweg naar België vastgelopen in het pakijs aan de rand van het Zuidpoolgebied. Het schip zit al vier dagen vast in dik pakijs voor de Breidbaai bij Prinses Ragnhildland. De Belgische Zuidpoolexpeditie, die wordt geleid door De Gerlachec. over wintert in de Koning-Boudewijnbasis nabij de Breidbaai om daar in het kader van het internationale geofysi sche jaar waarnemingen te verrichten. Het schip „Soja Maroe" van de Japanse Zuidpoolexpeditie, dat al twee weken in het ijs vastzit, heeft ge seind dat het elke dag drie mijl verder van zijn bestemming afdrijft. Dat is de basis op het eiland Ongul ter hoogte van de Prins Olafkust. waar de Japanse poolexpeditie op bevoorrading wacht. Het schip is nu 100 mijl van deze basis verwijderd. Door zware sneeuwstormen kunnen de lichte vliegtuigen, die het schip aan boord heeft, niet opstijgen voor verkenningsvluchten. In het Parlement Vandaag bezocht de Prins de beide Kamers van het Parlement van Liberia. Het Huis van Afgevaardigden en de Se naat waren in verenigde vergadering bijeen gekomen. Ook daar hee£t Prins Bernhard het woord gevoerd. Naar het Eeuwfeest paviljoen Daarna vertrokken de Prins en de president met hun gevolg naar het Eeuwfeest-paviljoen. Prins Bernhard, president Tubman en de leden van het gevolg keerden na dit bezoek naar de residentie van de president terug, waar zij de lunch gebruikten. Zware sneeuwval in Europa en Amerika In vele delen van Europa wordt het weg- en treinverkeer tengevolge van zware sneeuwstormen bemoeilijkt. Bij Drontheim in Midden-Noorwegen trad de rivier de Nea buiten haar oevers, doordat het water door kruiend ijs werd geblokkeerd. Het overstromings water bevroor tot een meters dikke ijsmuur. waardoor de naast de rivier lopende weg werd afgesloten. Ruim tweehonderd mensen zijn hierdoor geïsoleerd. Met behulp van dynamiet en bulldozers tracht men het ijs op te ruimen. In Oostenrijk en Noordoost-Frankrijk ondervindt het verkeer ook veel last van sneeuw. Dit geldt ook voor Enge land. waar in Kent ongeveer 45 cm. sneeuw viel. Zelfs wordt er sneeuwval gemeld in het gebied van Laghoeat in het Alge rijnse deel van de Sahara. In de V.S. heeft het winterweer met sneeuw- en hagelbuien tot dusverre aan 31 mensen het leven gekost. Gerben de Jong staakt de strijd voor onderwijs aan alle schipperskinderen Onderwijs voor elk schipperskind. Dat is het levensdoel geweest van de thans 73-jarige Gerben de Jong, die hiernaar het grootste deel van zijn werkzaam leven in de binnenvaart heeft gestreefd, eerst als directeur van het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, de laatste tien jaar als directeur van het Schoolfonds voor Schipperskinderen vanwege de Nederlands Hervormde Kerk, van welk fonds hij de stichter is geweest. De heer De Jong zet thans, bij het tienjarig bestaan van dit School fonds, min of meer gedwongen vanwege zijn hoge leeftijd, radicaal een punt ach ter zijn activiteiten. Zijn doel, algehele leerplicht ook voor de schipperskinderen, is nog niet bereikt. Jongere krachten zullen deze strijd voortzetten. Uit dank voor het vele, dat door zijn activiteiten tot stand is gekomen, wordt de heer Gerben de Jong dezer dagen gehuldigd. Een gedenkboek over de ar beid van het tienjarige schoolfonds, met fraaie foto's van de vier internaten („Prinses Beatrix" te Amsterdam „Prin ses Irene" te Rotterdam, „Prinses Mar griet" te Zwolle en „Prinses Marijke" te Groningen) is aan hem opgedragen. Hij is benoemd tot ere-lid van het school fonds. Zaterdagmddag neemt hij van zijn vele vrienden en relaties afscheid tijdens een receptie in Krasnapolsky te Amsterdam, de stad waar hij zovele jaren heeft gearbeid. Amerika vordert met wapens tegen raketaanvallen De V. S. maken „uitstekende vorderin gen" bij de constructie van twee wapens tot vernietiging van langeafstandspro- jectielen. Dit is gisteren bekend gemaakt door het plaatsvervangend hoofd van de afdeling speurwerk van het Amerikaanse leger, generaal-majoor Wood. Tot dus verre was slechts bekend, dat er van één wapen van deze soort, de „Zeus", werd gewerkt. De „New York World Telegram" meldt, dat een Jupiter-c-raket van het leger met goed gevolg een afstand van 4 830 heeft afgelegd en in het doelgebied is terecht gekomen. Als gevolg van deze geslaagde proef heeft een woordvoerder van het leger voor een Congrescommissie kunnen ver klaren, dat wellicht voor het komende voorjaar, en nog voordat het Vanguard- project van de Marine klaar is, met de Jupiter-c een kunstmaan in haar baan kan worden gebracht. De Jupiter-c weegt honderd ton. In Londen wordt vernomen, dat de Sovjet-Unie op het ogenblik bezig is in Bulgarije en Albanië zeven bases voor geleide, resp. ballistische projectielen te bouwen. Vyf daarvan worden alleen al in Bulgarije aangelegd. Vervolg van pag. 1 Katwijkse jongen kivam om het leven De sneeuwjacht, die gisteren over ons land trok, is ook oorzaak geweest van het zinken van drie schepen, waarbij twee opvarenden, de 18-jarige zoon Dirk van schip per De Wit, Havenstraat 12, Kat wijk aan Zee en de 22-jarige schippersknecht Melchert de Win ter om het leven kwamen. Vermoedelijk was het hij de Ban- jaard aan de grond logen van het Griekse zevenduizend hrt. grote schip „Captain Farmakides" even eens een gevolg van de storm. Het raakte om kwart over acht 's avonds vast, maar was om half twaalf weer drijvende en gereed om zijn reis naar Zeebrugge voort te zetten. De sleepboten „Maas", „Thames" en „Scaldis" en de reddingboot „Pre sident J. v. Wierdsma" uit Breskens, waren in de nabijheid maar behoef den geen hulp te verlenen. Gistermorgen zonk de „Jacob Cats", een rijnaak van 1500 ton, in de Bieze- lingseham, voorbij Hansweert. Het schip was afkomstig uit Rotterdam en onder weg naar Sluiskil. Alle opvarenden wer den gered. Een zwaar en tevergeefs gevecht met de golven van de Westerschelde hadden schipper K- de Wit en zijn zoon 's mid dags geleverd om te voorkomen dat hun binnenvaartuig „Clazina" uit Katwijk aan de grond zou lopen. Dit geschiedde toch en toen stond het scheepje in een oogwenk vol water. Schipper De Wit wist nog bijtijds op de stuurhut .te klim men. maar zijn zoon sloeg overboord. Schipper Dineemanse van „De twee ge broeders" uit Sas van Gent. die met zijn vaartuig juist passeerde, zag het ge beuren en hij sprong onmiddellijk te water om de jongeman te redden. Hij moest zijn pogen echter opgeven, en i ook „De twee gebroeders" liep aan de I grond en stroomde vol water. Hij en i zijn knecht Melchert de Winter spoel- den wat later, gehuld in redding vesten, j aan bij Ossenisse. De knecht overleed korte tijd later. Schipper Dingemanse werd vervoerd naar een ziekenhuis in Hulst, waar ook schipper De Wit. die even voorbij Ossenisse was aangespoeld, naar toe werd gebracht. Beiden maken het goed, maar hebben een lichte shock Ook het schip „Spes", groot 350 ton, en geladen met ijzer, heeft zijn bestem ming, België, voorts niet kunnen berei ken. Het liep op de strekdam bij Stave- nisse tengevolge van de storm en het slechte zicht. De opvarenden konden zich vla de strekdam op de vaste wal in veiligheid brengen. Onderiieiiiersprotest bij Soekarno Geef de bedrijven terug ln telegrammen aan president Soe karno en minister-president Djoean- da hebben Nederlandse ondernemers „met klem" geprotesteerd tegen de maatregelen, die in Indonesië tegen hun bedrijven zijn getroffen. De te legrammen zijn ondertekend door de Bond van Eigenaren van in Indone sië gelegen suikerondernemingen, de Bond van Vorstenlandse land bouwondernemingen, de Federatie van Verenigingen van Bergcultuur- ondernemingen in Indonesië, de Ver. van Eigenaren van Besoekische Ta baksondernemingen en een 90-tal afzonderlijke vennootschappen, die bedrijven in Indonesië hebben. De belanghebbenden achten de maat regelen, die de Indonesische regering tegen hun ondernemingen en bedrij ven heeft genomen, in strijd met het recht, omdat: 1. deze maatregelen strjjdig zijn met de artikelen van de Indonesische grondwet, die de fundamentele men selijke rechten garanderen, o.m. die op eigendom, ook voor vreemdelingen; 2. deze maatregelen ook in strijd zün met de regeling van de staat van oorlog en beleg. De toepassing van deze regeling is n.l. niet op rechtvaar dige wjjze geschied; 3. het aantasten van de Nederlandse particuliere belangen in Indonesië als middel om het doel in een politiek conflict te bereiken onaanvaardbaar en in strijd met elk rechtsbeginsel is; 4. deze maatregelen, mede door de politieke strekking, een discriminerend karakter dragen. De ondertekenaars eisen derhalve, dat de bedoelde maatregelen ongedaan worden gemaakt en dat de overgeno men bedrijven en ondernemingen weer in het bezit van de rechtmatige eige naars worden gesteld. Dit moet ge schieden onder uitdrukkelijk voorbe houd van de rechten van deze eige naars en op vergoeding van de geleden en nog te lijden schade. Attlee wil verandering in Amerikaanse leiding Zeer veel mensen zijn van mening, dat een wijziging in het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zo wel Amerika als de wereld tot yoordeel zal zijn, aldus verklaarde de Britse oud premier Lord Attlee gisteren in het Hogerhuis. Zonder minister Dulles met name te noemen, zei hij, dat tegenwoor dig vrijwel elke poging om internatio nale kwesties op te lossen de kans loopt te mislukken door de wat te overijlde opmerkingen van het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken. Attlee was verontrust door het denkbeeld de NAVO-strijdkrachten uit te rusten met atoomwapens. Het denkbeeld een neutrale zone in Midden-Europa achtte hij daarentegen een zeer zorgvuldige bestudering waard. Als men tot de instelling van een der gelijke zone zou kunnen komen, zou Engeland kunnen volstaan met een zeer beweeglijke strijdmacht, die slechts een politiefunctie in het Gemenebest en het imperium zou behoeven uit te oefenen. Tenslotte zou men moeten komen tot een politieleger voor de gehele wereld. De voormalige socialistische premier was van mening, dat er een lichte ontspan ning in de internationale toestand valt waar te nemen en hij sprak de wens uit, dat Engeland bij deze ontwikkeling de leiding neemt. Nasporingen voortgezet Onderzoek Britse persraad De jacht op de moordenaar van Maria Kriek, heeft zich thans naar het Europese vasteland verplaatst, waar gisteren in Nederland en Duitsland door Interpol geheime nasporingen werden verricht. De Britse politiefunctionaris Jack Barkway, die de leiding heeft van dit speurwerk, verklaarde niets te kunnen mededelen omtrent de aard dezer na sporingen. De Britse Persraad heeft verklaard, dat er onverwijld een onderzoek zal wor den ingesteld naar de klachten van een vriend van Maria Kriek over „onbeta melijk gedrag" van verslaggevers en fotografen van enkele Britse dagbladen. Deze vriend, zekere R. Fearon, uit Earls Colne. in Essex, had verklaard, dat de verslaggevers als een soort „invasie" in de kamers van het meisje waren verschenen en dat de betrokken fotogra fen op te opdringerige wijze foto's had den genomen van het echtpaar-Kriek, toen dit Engeland, na de moord, be zocht. De Britse Persraad deelde mede, dat Fearon is verzocht een volledige verkla ring over zijn bevindingen in te dienen. BINNENLAND De staatssecretaris van O. K. en W.. heeft een Jury ingesteld, welke hem van advies zal dienen bij de toekenning van een prijs voor een filmscenario, dat zal kunnen bijdragen tot bevordering van de vredesgedachte In deze Jury zijn be noemd: tot lid en voorzitter: Ch Boost te Amsterdam, tot leden: mevrouw mr. A. van der Goes van Naters-van der Plaats te Wassenaar, mevrouw Jeanne van Haren Noman-Roos te Amsterdam. Y. Brusse te Amsterdam en J. Nijland te Utrecht. Bij K.b. is per 16 februari mr. J. de Wldt benoemd tot burgemeester van Mid delburg. met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit zijn ambt van burge meester van Avereest. Mr. de Wldt is ge boren te Apeldoorn op 10 december 1908. Hij ls Nederlands hervormd en niet aan gesloten bij een politieke partij. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië: s s. „Orontes" 30 Jan., Brazi lië: m.s. ..Argentina Star" 28 Jan.. Canada m.s. ..Seven Seas" 30 Jan.. Chill: via New York. Indonesië: m.s. „Willem Ruys" 28 Jan. Ned. Antillen: ms „Slbajak" 30 Jan. Nieuw Zeeland: m.s. „Slbajak" 1 febr.. Su riname: m.s. „Oranjestad" 29 Jan.. Brits- Oost-Afrlka: s.s. „Afrika" 30 Jan. De voorzitter van het Centrale Stem bureau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer heeft ln de vaca ture ln die Kamer ontstaan door de be noeming van het lid dr. Ir. A. Vondeling lot minister benoemd verklaard de heer A J. Schouwenaar te Bllthoven De Elndhovense recherche heeft een komplot van v()f Jongelui uit Eindhoven ontmaskerd, dat een hele reeks Inbraken diefstallen en insluipingen op zijn kerf stok heeft, gedurende de laatste maanden gepleegd. Bij K.b. is benoemd tot buitenge woon hoogleraar in de faculteit der rechts geleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in het kinderrecht en de kinderbescherming: dr. J. C. Hudlg, kinderrechter te Rotterdam en tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijks universiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in de natuurkundige aardrijkskun de. de geomorfoloog en de landbeschrij ving: dr. J. I. S. Zonneveld. Bij K.b. is aan mr. H. Daniels, bui tengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister. laatstelijk sous-chef van de direc tie kabinet en protocol ten departemente van Buitenlandse Zaken, met ingang van 1 Januari j.l. op zijn verzoek eervol ont slag uit de buitenlandse dienst verleend onder dankbetuiging voor de diensten, door hem aan H.M. de Koningin en aan den lande bewezen. BUITENLAND De Franse regering heeft besloten bil de Wereldbank een lening van 30 miljard Franse frank aan te vragen voor de finan ciering van de bouw van een grote stuw dam ln de mldden-Kongo bij Kouilou. Ook op het particuliere kapitaal zal een beroep worden gedaan, terwijl voorts de Franse staat een gedeelte van de financiering Een gewezen Duitse werknemer van de politieke afdeling van het Amerikaan se leger te Berlijn ls door de Westberlijnse politie gearresteerd op verdenking ver scheidene maanden geleden voor de Sov- i Jet-Unie te hebben gespioneerd. De politie van Dortmund speurt naar een radio-actief „potlood", dat dinsdag- avond of woensdagochtend uit een vracht- auto van een wetenschappelijk laborato- i rlum is ontvreemd. Het instrument ls op geborgen ln een loden kist van 25 kg. De bevolking van het Roergebied is gewaar- j schuwd. De Amerikaanse en Canadese afde lingen van de Vereniging van Christelijke Jongemannen (YMCA) wil 16 miljoen dollar voor de bouw van 116 centra in 33 landen bijeenbrengen. I De Egyptische regering heeft besloten de zes bemanningsleden van het Israëli sche vissersvaartuig „Doron", dat op 26 september voor de kust van Sinai was aangehouden en opgebracht, vrij te la ten. De secretaris-generaal van de Ver. Naties. Hammarskjöld, is van dit besluit op de hoogte gebracht. Hij heeft onmid dellijk de Israëlische autoriteiten gewaar schuwd. In Jeruzalem is men uiteraard ingenomen met de vrijlating van de Is raëlische vissers. Men betreurt het even wel dat het schip zelf nog niet is vrijge geven. Het is een zeer modern vaartuig, door West-Duitsland als herstelbetaling geleverd. De Zuidafrlkaanse minister van Jus titie. Swart. heeft een wetsontwerp inge diend waarbij de mogelijkheid wordt ge schapen van toepassing van de doodstraf in gevallen met „bezwarende omstandig heden". zoals het in het bezit zijn van een gevaarlijk wapen, het toebrengen van ern stig lichamelijk letsel of bedreiging met geweldpleging. De bedoeling van dit wetsontwerp ls paal en perk te stellen aan gewapende roofovervallen, die, naar gou verneur-generaal Jansen dezer dagen ln de troonrede verklaarde, een onrustbarend verschijnsel zijn geworden. Drie opvarenden van een Poolse trei- ler. die de haven van Neksö een plaats op het Oostzee-elland Bornholm. ls binnen gelopen. hebben de Deense autoriteiten verzocht als politieke uitgewekenen ln De nemarken te mogen blijven. De drie. een lid van de bemanning en twee versteke lingen. hadden onderweg de schipper en de drie andere bemanningsleden overval len en ln een hut opgesloten, waarna zij koers naar Bornholm zetten. voor haar rekening zal nemen Het Nederlandse frultschip Bonlta ls woensdag op de Mississippi ln aanvaring geweest met een motorboot: vijf inzitten den van de boot worden vermist, onder wie 4 duikers, die op weg waren naar de Golf van Mexico om bergingswerkzaam heden te verrichten De zesde opvarende van de motorboot ls gered en ln een zie kenhuis opgenomen. Jane Eyre, verkort maar krachtig Het volumineuze oeuvre „Jane Eyre" van Charlotte Bronté, dat al verschei dene generaties geboeid heeft, zodanig te comprimeren, dat deze generatie er ook voor de televisie iets aan zou hebben, was een hele onderneming, maar zij is geslaagd. Mia Goossen in de rol van Jane leek inderdaad uit zo'n ouderwets ovaal portret te zijn gestapt en haar leven te hervatten, met juist die hoog tepunten, die zij zichzelf het duidelijkst zou hebben herinnerd. En dat kwam goed uit, want dat waren nu uitgerekend ook die dramatische hoogtepunten, waar voor de toneelgroep „Theater" te Arn hem, die David Konings Nederlandse bewerking ervan voor de NCRV-televisie bracht, de meeste eer aan te behalen was. De zin voor dramatiek is een uit stekend geleide geweest in de bijkans onuitputtelijke verhaalstof. Een beoordeling van de opvoering zou ons te ver voeren in dit kleine bestek, maar bij het zien van het boek zullen we weer onwillekeurig aan Robert de Vries denken door zijn vertolking van de ongelukkige Rochester en nog eens huiveren bij de gedachte aan mevrouw Reed, zoals zij ons door Loudi Nijhoff werd getoond. Wat er aan binnen- en buitenopna men is gepresteerd was ruimschoots vol doende om in te weven in de sfeer van DONDERDAG In den Vergulden Turk. N.R.V. Rome filmavond. 8 uur nam. Schouwburg. Uitvoering Chr. Lyceum. „De snoevende krijgsman". 8 uur nam. Den Burcht: Voorlichting over emigratie Lissone-Llndeman. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)K. en O.-concer- tenserie Residentieorkest. Vloolsollste Ell- se Ccerfaloi. 8 uur nam Langebrug 63: Lezing B. Lemkes van Alphen. „De gemeente, voorheen, nu en in de toekomst" 8 uur nam. Hogewoerd 175. Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. VRIJDAG Herengracht 34: Ledenverg. Leldse Smal film Liga. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O.-toneelgroep „Theater". „Grote Hanzen en kale Han zen". 8 uur nam. Gerecht 10: Soefl-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. ZATERDAG Schouwburg: K. en O.-toneelgroep „Theater". „Grote Hanzen en kale Han zen". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Stichting „d'Oprechte Amateur". 8 uur nam. Harmonie: Dansavond Ver. van Gere- patrieerden. 8 uur nam. Rapenburg 22. Openbare les muziek school Mij. voor Toonkunst. 3.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal). Feestavond Ver. tot Behartiging der belangen van tbc-pa- tienten in Nederland. 8 uur nam. ZONDAG Gerecht 10. Soefl-beweging. Spr. D. Hart- zuiker. 11 uur voorm. Hooigracht 84. Hum. Verbond. Spr. de heer G. M. de Gelder over ontmoetingen met Hindoes. 10.30 uur voorm. Gulden Vlies: Receptie tweede lustrum „Onze Club". 24 uur nam. Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Rijksmuseum voor Volkenkunde. K. en O.-cursus „Godsdiensten der mensheid". 8 uur nam. Stadszaal: Prijsuitreiking Vebo-tentoon- stelling. 7.30 uur nam. Schouwburg. Abonnementsvoorstelling R'dams Toneel „Onder verdenking". 8 uur nam. De Doelen. Ledenverg. Leidse Amateur Fotografenver. Spr. W. J. A. Bartels. 8 uur nam. DINSDAG Stadszaal: Klassieke muziekavond. Spr. P. C. Westering over anekdotes uit de mu ziekwereld. 8 uur nam. In den Vergulden Turk. Jaarverg. R.K. Middenstandsbond. Spr. P. J. van der Zan den jr. over Oud-Leiden. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Filmvoorstelling Reis bureau Cebuta. Spr. H. Wlllems. 8 uur nam. Zoeterwoudseweg 1: Jaarvergadering Speeltuinvereniging „Zuiderkwartier". 8 u. nam. Schouwburg. Abonnementsvoorstelling R'dams Toneel „Onder verdenking". 8 uur nam. WOENSDAG Stadszaal (grote zaal). Uitvoering Leidsch Politie Muziekgezelschap. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Lezing J. Wolf slag voor Jongerengroep Ned. Relsver. „Fotoland Wonderland". 8 uur nam. De Harmonie. Ned. Ver. Expogé. Spr. mej. H. Tol „Op stap door Amerika". 8 u. nam. Prediker. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werf park 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart) Lakenhal: Eretentoonstelllng Coba Rlt- sema Werkd. 10-4 uur; donderdag boven dien 7.30-9.30 uur; zondag: 1-5 uur (tot 27 Januari.). BIOSCOPEN ,ldo: „De laatsten zullen de eersten zijn". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u Casino: „Het net", 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Bloedig Conflikt", 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „De grote bluf", 14 Jaar. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Ilex: „Quantez, de dode stad". 14 Jaar. Werkdagen: 230. 7.15 en 9.15 uur Zon dag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „De verovering van de Mount Everest De avond- en nachtdienst van de apo theken wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Kok Rapenburg 9. tel 24807, en te Oegstgeest: apotheek Oegst- geest. Wilhelminapark 8, tel. 26274 Bij geen gehooi bij Uw huisarts ol specialist, bel op dokterstelefoon 22222. dit sterke en felle verhaal, voor welks dramatisering ook regisseur Peter Koen hulde verdient. pï(KiGMM& J fl e fl t J VOOR HEDENAVOND: Hilversum I (402 m.). AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Gevar. progr. v. d. sold. 18.45 Sportproblemen. 18.55 Ge sproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kind. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Wie opent de kluis?, caus. 20.10 Concert- gebouwork. 21.15 Meded. 21.20 Act. 21.30 90 Jaar Rode Kruis. 22.20 13 tegen 3. klankb. 23.05 Nws 23.20 Koersen te New York. 23.21 Sportact. 23.30-24.00 Dlsco- taria. Hilversum II (298 m.). NCRV: 18.10 Kamermuz. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal perspectief, caus. 19.30 Lichte muz. 19.50 Pol. caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Tijdschriftenkron. 22.10 Or- gelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.20- 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Journ. en weerber. AVRO: 20.15 Sportpanorama. 20.45 Intern, amus. progr. 21.45-22.00 Is dit ook uw probleem. VOOR VRIJDAG 24 JANUARI Hilversum I (402 m.). VARA: 700 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtolub. 9.00 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Thuis, caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Gram. 10.30 V. d. zieken. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Kamer koor. 11.30 Gram. AVRO: 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Kamerkoor en en Radio-Philharmonlsch Or. (14.15— 14.35 Voordr.). 15.00 Gevar. progr. 15.50 Rally v. Monte Carlo. VARA: 16.00 Orgel en zang. 16.30 Muzikale caus. 17.10 V. d. jeugd. 17.40 Gram. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1, caus. 19.00 V. d. kind. 19.10 Meisjes koor. VPRO: 19.30 Het platteland nu. gesprek. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Levend' uit de kracht Gods, caus. 20.20 Op het eerste gezicht, caus 20.30 Rege- ringsuitz.: Verslag v. h. werk der Ver. Na ties in de afgelopen weken door mr. C. W. A. Schünmann. 20.40 Instrumentaal kwint. VARA: 21.00 Pol. cabaret. 21.30 Etherforum. 22.10 Lichte muz. 22.25 Bul- tenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg op de mens. causerieën. VARA: 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. Hilversum II (298 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V .d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.30 Franse muz. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.10 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Nederl. liedjes. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Llohte muz. 13.45 V. d. vtouw. 14.00 Pianorecital. 14.25 Lichte muz. 14.45 Orgelspel. 15.00 School radio. 15.30 Metropole ork. en solist. 16.00 V. d. zieken. 17.00 V. d. kind. 17.15 Kin derkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. KRO: 18.05 Rltm. muz. 18.20 Caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunst bezit. 19.00 Nws. 19.10 Comim. op het nws. 19.15 Regerlngsuitz.: Emigratieru briek. Het emlgratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.25 V.V.D.. caus. 19.35 Gram. 20 05 Lichte muz. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 28.50 S.U.S.-uitz. 22.00 Gram. 22.10 Pol. forum. 22.40 Gram. 22.50 De vlucht in het bijgeloof, caus. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Jazzmuz. Engeland, BBC Home Service (330 m.). 13.00 Ork.conc. 13.30 Ooggetuigeversl. 13 55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Ork.conc. 15.00 V. d. scholen. 16.00 Hoorsp. 17.30 Brievenbeantw. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Stad en land. 19.40 Sport. 20.00 Gram. 20.30 Hersen- gym. 21.00 Schots ork. 22.00 Nws. 2G.15 Causerieën. 22.45 Gevar. progr. 23.15 Re cital. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.06 0.11 Koersen. Engeland, BBC Light Progr. (1500 en 247 m.) 13.00 Lichte muz. 13.30 Nws. en gevar. muz. 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 Nws.) 14 45 V. d. kind. 15.00 V. d. vtouw. 16.00 Mil. ork. en soliste. (Om 16.30 Nws.) 16.45 Ork.conc. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's Dagb. 17.45 Orgelspel 18.15 Sound Mirror. (Om 18.30 Nws.) 19.00 Lichte muz. (Om 19.30 Nws.) 19.45 Hoor spel. 20.00 Journ. 20.24 Sport. 20.30 Nws. en gevar. liederen. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en discussie. 22.15 Gevax. muz. (Om 22.30 Nws.) 23.30 Nws. 23.40 Sport. 23.55 Lichte muz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.55—1.00 Nws. Nordwest. Deutscher Rundfunk (309 m.) 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Operettemuz, 16.00 Volksliederen. 17.00 Nws. 17.40 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.35 Syrmf.ork. 20.00 Gevar. muz. 21.45 Nws. 23.30 Pianomuz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.15—4.30 Gevar. muz. Frankrijk, Nationaal Progr. (347 m.). 12.00 Ork.conc. 13.00 Nws. 14.00 Gram. 19.03 Recital. 20.15 La Bohème, opera. 22 30 Nws. 23.53—24.00 Idem. Brussel (324 en 484 m.). 334 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Zang en plano. 17.45 Duitse les. 18 00 Zang 18 10 Voordr. 18.20 Zang. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Ork conc. I d. pauze: Kunstkalei- doscoop. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22 45 Gram. 22 5523.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Ork.conc. 14.00, 15.30 en 16 05 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18 38 Idem. 19.30 Nws. 20.30 Kameravuz. 22.00 Nws. 22.10 Disco grafie. 22.35 Chansons. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 1 d c3 1' t S 1 C(N Helsinki zwaar bew. windstil -5 3 Stockholm 6neeuw zo 5 -4 0.2 Oslo sneeuw no 5 -4 4 Kopenhagen sneeuwbui z 12 -1 2 Aberdeen geh. bew. wnw 6 -2 0.5 Londen onbewolkt windstil -6 0 Amsterdam sneeuw zzw 6 -2 11 Biussel geh. bew. wzw 4 -4 0.2 Luxemburg onbewolkt wzw 2 -9 1 Parijs licht bew. zzw 2 -5 0 Bordeaux onbewolkt windstil -4 19 Grenoble geh. bew. windstil 0 2 Nice half bew. nnw 7 2 10 Berlijn licht bew. zzw 4 -2 0 Frankfort licht bew. windstil -8 0.1 München onbewolkt wzw 2 -13 0 Zürich sneeuw windstil -5 0.2 Genève sneeuw wzw 2 -1 1 Locarno sneeuw windstil -3 0 Wenen licht bew. zzo 2 -6 0 Innsbruck onbewolkt windstil -17 0 Rome half bew. ono 2 -1 0 Mallorca regenbui windstil 2 8

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2