GOLDEN FICTION pUwiaMMÏa Chefarine ,4 Krijgt Indonesië binnenkort toch een nieuwe regering? 4-voudige bestrijding van pijnen en griep! Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 22 JANUARI 1958 Scherpe kritiek van oud-minister Soeniitro In politieke kringen te Singapore speculeert men er op dat Indonesië binnen drie weken, voor de terugkeer van president Soekamo, een nieuwe regering zal krijgen. Van doorgaans welingelichte zijde is vernomen dat op een vorige week te Padang, Sumatra, gehouden bijeenkomst was besloten premier Djoeanda te verzoeken onmiddellijk af te treden. Aan de bijeenkomst zou o.m. zijn deelgenomen door kolonel Simbolon en luitenant-kolonel Soemoeal. De mogelijk te vormen nieuwe regering zou moeten worden geleid door de voorzitter van de Masjoemi, Moh. Nazir of de president van de Bank Indonesia Sjarafroeddin. Deze verblijft thans op Sumatra. Indien premier Djoeanda aan het verzoek geen gevolg zou geven zouden de opstandige legerleiders een tegenregering vormen. Dr. Soemitro. de voormalige Indo nesische minister van financiën, heeft gisteren in Singapore verklaard, dat de Indonesische regering wapens koopt om de oproerige buitengewes ten weer onder haar gezag te kunnen brengen. Soemitro, die door de Indonesische autoriteiten gezocht wordt om niet nader genoemde beschuldigingen, ver klaarde, dat het onlangs gevormde „nationale front" nimmer met geweld onderworpen zal kunnen worden. Simoetro, die zich thans in Noord- Malakka bevindt, zeide dat het niet waar is dat leiders op Sumatra plannen voorbereiden om een afzonderlijke staat op Sumatra op te richten. Hij gaf even wel toe, dat het „Nationale Front" strijdt voor de instelling van een „ge centraliseerde centrale regering", waar bij aan de Buitengewesten meer be voegdheden zouden worden verleend, speciaal economische. Soemitro zeide er zeker van te zijn dat het „nationale front" erin zal sla gen de Indonesische autoriteiten in Dja karta tot onderhandelingen te brengen. Het „Nationale front", aldus Soemitro. is anti-communistisch en beheerst Mid den- en Zuid-Sumatra, Celebes en an dere gebieden in Oost-Indonesië. Het Indonesische deel van Borneo is. volgens hem. neutraal. Soemitro verklaarde voorts dat de regering Djoenda wapens koopt om te trachten de opstandige provincies onder haar controle te brengen en een einde te maken aan de onwettige ruilhandel (met Singapore). De militaire comman danten in Djakarta zijn echter verdeeld inzake deze politiek, vervolgde Soe mitro. eraan toevoegend, dat de moge lijkheid bestaat dat de gemoederen op nieuw verhit zullen raken indien dë re gering Djoenda een militaire actie over weegt. Soemitro verklaarde nog: ..Wij zullen niet toestaan dat Soe kamo of de communisten zeggen schap hebben in de nationale aange legenheden van ons land". Over de anti-Nederlandse campagne zeide Soemitro het in principe ermee eens te zijn, maar niet met de me thode en de keuze van het tijdstip. De roekeloze en voorbarige campagne, aldus verklaarde hij, heeft land en volk aanzienlijk doen lijden. „Indonesië wordt geconfronteerd met een handelsdeficit van 4.700.000.000 roepiah en het volk wordt met At dag meer ontevreden", aldus de Indonesi sche oud-minister van Financiën. Moskou poogt overleg in Ankara te doorkruisen De Sovjet-Unie heeft gisteren voorge steld van het Midden-Oosten, inclusief de landen van het Verdrag van Bagdad, een „zone van goede nabuurschap" te maken, zonder lanceerplaatsen voor ra ketten en zonder kernwapens. Dit voorstel, vervat, in een bekendma king van het persbureau Tass. is minder dan een week voor de ministersconfe rentie van het Verdrag van Bagdad in Ankara uitgegeven. Die conferentie zal door de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dulles, worden bijge woond. In de bekendmaking worden de Ver. Staten ervan beschuldigd, dat zij in de landen van het Pact van Bagdad raket bases en opslagplaatsen voor kernwa pens willen aanleggen Van Amerikaanse officiële zyde werd het Sovjetrussische voorstel als „propa ganda" beschreven. Men verklaart, dat het in dezelfde geest werd gedaan als waarin premier Boelganin, aan de voor avond van de in december j.l. te Parijs gehouden N.A.V.O.-topconferentie, zijn brieven schreef, waarin hij voor stelde in Midden-Europa een gebied af te bakenen, waarin zich geen kern wapens zouden mogen bevinden. die de Westduitse reders kunnen ver huren, en over de prijzen. Geen onmiddellijke verbetering Japanse regerings- en handelskringen verwachten geen onmiddellijke verbe tering in de Japans-Indonesische han delsbetrekkingen als gevolg van de on dertekening van het vredesverdrag en de herstelbetalingsovereenkomst. Men verklaarde echter dat door de hervat ting van normale banden tussen de twee landen de basis is gelegd voor een verdere ontwikkeling in hun economi sche betrekkingen. Kringen van het Japanse ministerie van internationale handel en industrie verklaren dat de zwakke economische fundering van Indonesië en de labiele politieke situatie daar. enige onmiddel lijke expansie op grote schaal van de handel uitsluit. De ruilhandel De Indonesische minister van Fi nanciën, Soetikno Slamet, zou met aftreden hebben gedreigd, als er geen einde komt aan de ruilhandel, die thans door verschillende gebieden van de Buitengewesten wordt bedreven. Intussen heeft de legerwoordvoerder majoor Narsono, medegedeeld, „dat verschillende regionale commandanten van de gehele archipel de chef-stat' generaal-majoor Nasoetion, plechtig hebben beloofd te zullen gehoorzamen aan het regeringsbesluit, waarbij de ruilhandel verboden werd". Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wondereni 0e 4 geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. Tezamen inéén tablet verenigd werken zij bijzonder snel, krachtig en weldadig, zelfs wanneer andere midde len falen. A BEROEMDE GENEESMIDDELEN IM EÉN TABIET Trgen pijntn «n griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, •ent die wordt beschermd door het bestanddeel (helaros. Toch Westduitse schepen De Indonesische minister van Scheep vaart. Commodore Nazir. heeft gisteren medegedeeld, dat de Indonesische am bassade in Bonn thans besprekingen voert met Westduitse scheepvaarton- dememingen over het verhuren van schepen aan Indonesië. Volgens „Anta- ra" zou Indonesië om 100.000 brt. scheepsruimte hebben gevraagd. De be sprekingen gaan over de soort schepen, Veertig miljoen meer voor Amerikaans raketprogram De commissie voor de toewijzingen van het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den heeft gisteren besloten een bedrag van 1.410 miljoen dollar beschikbaar te stellen voor het spoedprogram ter ont wikkeling van raketwapens en de ver groting van de kracht van de lucht macht. Het toegewezen bedrag is veertig miljoen meer dan president Eisenhower twee weken geleden in zijn jaarlijkse boodschap tot het congres had gevraagd. De veertig miljoen dollar zal hoofdzake lijk worden gebruikt voor het construe ren van een raket van het type ..Red stone" die met behulp van vaste brand- stbf wordt voortgestuwd. De bestaande „Redstones", die een reikwijdte van 325 km. hebben, gebruiken vloeibare brand stof. Het Huis van Afgevaardigden zou van daag de aanbeveling van de commissie behandelen. Verwacht wordt, dat er daarbij krachtige pogingen zullen wor den gedaan om nog meer geld beschik baar te stellen. (Advertentie) Opgeruimd kinderwerk De N.TS. heeft dinsdagavond voor afgaande aan het filmprogramma nog maar weer eens ingeschakeld op de Vlaamse Televisie, om ons te kunnen laten zien hoe jeugdige zuiderburen het er in de opera afbrengen. Dat was niet mis. De „Wonderklok" bleek een met zorg uitgevoerde muzikale toneelbewerking van het gelijknamige sprookje van Hans Christian Andersen te zijn. Het geheel maakte een uitermate opgeruimde in druk, luchtig, simpel geconstrueerd en losjes gebracht. Het jongenskoor van het klein-seminarie Sint Jozef in St. Niklaas had er kennelijk plezier in. Het aandeel van volwassenen heeft aan die goede indruk overigens niet weinig bij gedragen. Het koor moet onder uitste kende leiding staan. De door Eberhard Werdin voortreffelijk gecombineerde, voor kinderen hier en daar lang niet gemakkelijke partijen werden voortdu rend helder, precies en geestdriftig ge zongen. De decors voldeden ook heel goed. Jammer, dat er nog geen kleuren- Geniet van de winter... Geniet van Nederland de vijfde schepen-producent Japan verreweg grootste Blijkens Lloyd's register of shipbuil ding returns was Nederland in het vierde kwartaal van 1957 met een produktie van 149.107 ton aan tewatergelaten schepen de vijfde in de rij der scheeps bouwende landen. De grootste producent was Japan met 699.366 ton, terwijl En geland op de tweede plaats kwam met 453.940 ton. YVest-Duitsland kwam met 357.376 ton op de derde plaats en Zwe den met 209.763 ton op de vierde plaats. Na Nederland kwamen: Frankrijk (108.070 ton), de Verenigde Staten (102.886 ton). Italië (96.542 ton), Noor wegen (77.351 ton), Denemarken <44.740 ton), het Britse Gemenebest zonder En geland <30.953 ton). Polen <30625 ton). België <24.500 ton). Finland <21.082 ton), Spanje <19.739 ton), Joego-Slavië <12.999 ton), Portugal (3.535 ton), Argentinië <1.600 ton), Oostenrijk <1.498 ton), Tur kije (1.316 ton) en Ierland <300 ton). Ook over geheel 1957 was Japan verre weg de grootste producent van sche pen. Zijn produktie bedroeg 2.424.000 ton scheepsruimte, terwijl in Engeland, dat in 1955 nog de grootste producent was, in het afgelopen jaar 1.407.000 ten scheeps ruimte te water werd gelaten. De op twee na grootste producent was West- Duitsland met 1.230.000 ton. Wat de aan het einde van 1957 in aanbouw zijnde scheepsruimte betreft, kwam Engeland met 2.345.408 ton op de eerste plaats, gevolgd door Japan met 1.589.820 ton, Italië met 939.537 ton. West-Duitsland met 928.087 ton, de Verenigde Staten met 695.339 ton en Nederland met 643.314 ton. De in Nederland in aanbouw zijnde tonnage steeg ten opzichte van het ein- de van het derde kwartaal van 1957 met 37 149 ton. Van de in Nederland in aan bouw zijnde scheepsruimte was 281.528 I ton voor export bestemd. Radio-actieve as naar zeebodem Zoals bekend is radio-actieve as. af komstig uit het besmette huis te Put ten, naar de K.E.M.A. te Arnhem ge zonden om daar verder te worden on derzocht. Naar wij van de zijde van de K.E M A. vernemen, zal dit onderzoek zich beperken tot een aantal metingen, teneinde door vergelijkingen vast te stellen hoeveel stralende materie men bijeen heeft weten te krijgen. Men hoopt uiteraard dat de hoeveelheid straling zo dicht mogelijk die van de afgebroken radiumnaald zal benaderen. De K.E.M.A. zal de radio-actieve as der zal de K E M A. de radio-actieve as bewaren in een speciale bergplaats, waarover men in Putten niet de be schikking had. Tenslotte zal de as wor den gedeponeerd op een speciale dump voor dit gevaarlijke goedje, of in een container op de bodem van de oceaan worden neergelaten, opdat het daar verder ongevaarlijk voor iedereen ten eeuwige dage zal blijven liggen. Man brak zijn nek Van de trap gegooid (Speciale berichtgeving) Vannacht werd de Haarlemse politie opgebeld door iemand, die vertelde, dat er in de Drossestraat te Haarlem een man van de trap was gegooid. Zij vond in het opgegeven huis in een 80 centi meter breed gangetje het verwrongen lichaam van een man, dat met het hoofd en de benen onder het lichaam en geklemd tussen de muur en de trap op de grond lag. De man, een 43-jarige loswerkman, was overleden. Een arts was van oordeel, dat de dood veroor zaakt was door het breken van de nek. Uiteraard stelde de recherche een on derzoek in en daarbij bleek, dat de los werkman op bezoek was geweest bij een 54-jarige stenenbikker. Samen hadden zij iets gedronken, waarna er een ruzie was ontstaan. Deze zou zó hooggelopen zijn, dat de bikker de loswerkman van de trap had gegooid. De stenenbikker ontkende dit echter, maar volgens enkele getuigen, een 47-jarige weduwe, haar 26-jarige zoon en een 47-jarige vrouw, die in het huis op bezoek was, zou de laatste gezien hebben hoe de loswerkman door de ste nenbikker naar beneden gegooid werd. De stenenbikker is onder verdenking van doodslag, subsidiair zware mishandeling de dood tengevolge hebbend, ingesloten. Het onderzoek wordt voortgezet. Razzia's in Noord-Sumalra Volgens uit Medan ontvangen be richten zijn in het militaire district Noord-Sumatra door het leger raz zia's gehouden. Zij begonnen vanmor gen bij zonsopkomst en hadden ten doel het opsporen van illegale wapens en voor de ruilhandel bestemde pro- dukten. Nabezorging Mocht U een keer de krant niet g p ontvangen, dan verzoeken wy U E no. 3 0 5 0 0 te bellen vóór 7 uur n.m. Zaterdags tussen 4 en 6 uur J B n-m' E (Dus niet het in de telefoongids E vermelde nummer van onze auto- maat). BINNENLAND De organisatie voor toegepast natuur wetenschappelijk onderzoek heeft prof. dr. E. J. Slijper, hoogleraar in de algemene zoölogie aan de universiteit van Amster dam en directeur van het Zoölogisch la boratorium aldaar, in zijn kwaliteit van voorzitter van het curatorium walvlson- derzoek TNO, een subsidie verleend voor het doen verrichten van een biologisch onderzoek van walvissen, dat in boven genoemd laboratorium zal worden uitge voerd. Op het in de Maashaven te Rotter dam liggende motorschip „Schiedam" kreeg gistermiddag de 27-Jarige schip persknecht J van Leeuwen uit Schiedam door het breken van een draad een giek van het schip op het hoofd. In zorgwek kende toestand werd hij naar het Wester ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. Ook is de 64-Jarlge W J. Speekman voor de deur van zijn wo ning aan de IJsclubstraat te Rotterdam onder een vrachtauto terecht gekomen en op slag gedood. Het Griekse Nieuwsagentschap meldt, dat de Nederlandse regering op zich heeft genomen op eigen kosten een voorberei dende studie te maken voor het draine ren en ontginnen van 10000 acres land in het gebied van Mlssolonghi in het wes ten van Midden-Griekenland. De ambassadeur van Groot-Brittan - nlë, Sir Paul Mason heeft gisteravond in het gemeentemuseum in Den Haag de tentoonstelling „toen Elizabeth regeerde I welke wordt gehouden Mk onder deel van de reeks manifestaties r&n Britse kunst, die dit seizoen onder auspiciën van het Haagse Cultureel Centrum worden gegeven, officieel geopend. Prof. dr. A G H Bachrach. die aan de Rijksuniversiteit te Lelden Engelse letteren doceert, hield een algemene inleiding tot de tentoon- j stelling. De tentoonstelling zal tot 31 maart a s. geopend blUven. Het hoofdbestuur van de Nederland se Mij voor Nijverheid en Handel heeft in gesteld een commissie, die tot taak heeft een studie te wijden aan het verkeer in Nederland, in de ruimste zin des woords. Voorzitter dezer commissie is lr. H. Vis, secretaris is mr. J. A. van Lanschot Hu- brecht resp. ondervoorzitter en alge meen secretaris van de Maatschappij. De elf overige leden zijn leidende figuren uit de kringen van verkeer, vervoer, toerisme, etc. In het Wilhelmlnagasthuis te Am sterdam is overleden de 58-jarlge heer J. L. Jansen, eigenaar van het ÏJmuider Vis- palels te Leeuwarden, die op 21 december jl. bij het treinongeluk op de overweg bij Sloterdijk ernstig werd gewond BUITENLAND Een 24-jarige Zwitser, Martial Etien- ne. was maandag met zijn verloofde aan het skiën nabij Porrentruy in de Jura, toen kinderen, die bovenaan de sklhellln- gen een grote sneeuwbal voortrolden. Op zeker ogenblik kwam de sneeuwbal aan de rand van een helling en rolde naar be neden De bal werd groter en groter en had een doorsnede van twee en een halve meter, toen hij Etlenne trof en meesleur de. Redders spoedden zich de heuvel af achter de sneeuwbal aan. maar toen zij de skier uit de sneeuw hadden opgegraven, bleek hij door verstikking om het leven gekomen te zijn. Volgens onofficiële berichten heeft de hevige koude, die in Mexico heerst, tot dusverre aan 45 personen het leven ge kost. In de bergen rondom de stad Me xico ligt zoveel sneeuw, dat duizenden mensen zijn geïsoleerd. Het olieveld van Hassl-Messaoed in de Sahara bevat naar alle waarschijnlijk heid 500 miljoen ton olie. aldus de Franse minister voor de Sahara. Max Lejeune. Lejeune deelde verder mede, dat einde 1959 een bulsleldlng met een middellijn van 24 duim gereed zal komen voor het vervoer van olie naar de Middellandse Zee. In 1960 zal deze bulsleldlng 7 mil joen ton olie kunnen vervoeren, welke ca paciteit wordt uitgebreid tot 10 miljoen ton per Jaar ln 1962. De Franse staatssecretaris van Ma rine Poher heeft gisteren verklaard, dat Frankrijk begonnen is met de bouw van een atoomduikboot, welke de trots van de Franse ingenieurs en technici zal zijn". Volgens Reynaud, de voorzitter van de financiële commissie der Nationale Ver gadering, ls de atoomduikboot het wapen van de toekomst. Henry Cabot Lodge, Amerika's per manente vertegenwoordiger bij de V.N. zal op 28 Januari uit New York vertrekken voor een vriendschapsreis naar Perzlë, Af ghanistan, Pakistan en India, als persoon lijk afgezant van president Eisenhower. Hij zal brieven van de president aan de staatshoofden van genoemde landen mee nemen. Er ls een algeheel akkoord bereikt over de vorm en Inhoud van een organi sche unie tussen Egypte en Syrië. Dit heeft de Syrische minister van Buiten landse Zaken. Salah Bittar. dinsdag ver klaard, toen hij na besprekingen met Egyptische leiders over de voorgenomen unie Cairo verliet. Gisteravond ls te Belgrado van wel ingelichte zijde vernomen, dat binnenkort vier vooraanstaande Joegoslaven twee bekende socialisten uit het vooroorlogse Joego-Slavië en twee professoren, onder wie een hoogleraar ln de godgeleerdheid terecht zullen staan op beschuldiging van „samenzwering tegen de veiligheid van de staat". De vier zouden ln verbin ding hebben gestaan met naar het bui tenland uitgeweken Joegoslaven, die vij andig staan tegenover het communistische bewind. De „Metallwerk Frledrlchshaven". die de „Luftschifbau Zeppelin" vervangt, ls begonnen met de bouw van nieuwe Zep pelins De eerste modellen .die op stapel staan zijn kleiner dan de vooroorlogse Zeppelins Zij hebben geen metalen om hulsel. De starheid van deze modellen wordt verzekerd door een evenwichtige verdeling van de gasdruk. De nieuwe Zeppelins worden 48 meter lang en krij gen een doorsnede van 13 meter. In het afgelopen weekeinde zijn zes tig Inwoners van Oost-Algerije als gevolg van overstromingen om het leven geko men. televisie mogelijk is- Het zou de kostume ring beslist beter tot haar recht heb ben doen komen. Na vertoning van een als gewoonlijk interessant journaal en een on aangekondigd programmapunt, waar in de schijnwerper werd gezet op de heer F. K. Hellemink te Leiderdorp als 250.000ste geregistreerde bezitter van een televisietoestel waarover wij el ders uitgebreid vertellen zagen we de uitstekende Engelse film „Mensen in het wit", die vorig jaar in de Nederlandse bioscopen rouleerde ♦V'OENSDAG Gerecht 10. Splrltlsch Genootschap. 8 u. nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Spr. mr. G. van den Steenhoven over Eskimo rendierjagers in Canada. 8 uur nam. Gulden Vlies: Jaarverg. Ned. Chr. Reis- verenlging afd. Lelden. 7 30 uur nam. Herv. school Boshulzerkade. Voorlich tingsavond „Kerk en Wereld". 8 uur nam. De Kleine Burcht (Nieuwe Rijn)Leden vergadering Leldse Ver. van Postzegelver zamelaars. 8 uur nam. Prediker: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. Schouwburg. Uitvoering Chr Lyceum. „De snoevende krijgsman". 8 uur nam. Steenschuur 6. Ledenvergadering „De Natuurvriend". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk. Spr. K. C. van Oos- sanen „De stilte van het graf verbroken". 8 uur nam. DONDERDAG Schouwburg. Uitvoering Chr. Lyceum. „De snoevende krijgsman'8 uur nam. Den Burcht: Voorlichting over emigratie Llssone-Lindeman. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O.-concer- tenserle Residentieorkest. Vioolsoliste Ell- se Ccerfaloi. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Filmavond Llssone-Lindeman. 8 uur nam. Langebrug 63: Lezing B. Lemkes van Alphen. „De gemeente, voorheen, nu en in de toekomst" 8 uur nam. Hogewoerd 175. Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. VRIJDAG Herengracht 34: Ledenverg. Leldse Smal film Liga. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O.-toneelgroep „Theater". „Grote Hanzen en kale Han zen". 8 uur nam. Gerecht 10: Soefi-beweglng. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. ZATERDAG Schouwburg: K. en O.-toneelgroep „Theater". „Grote Hanzen en kale Han zen". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Stichting „d'Oprechte Amateur". 8 uur nam. Harmonie: Dansavond Ver. van Gere- patrleerden. 8 uur nam. Rapenburg 22. Openbare les muziek school Mij. voor Toonkunst. 3.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal). Feestavond Ver. tot Behartiging der belangen van tbc-pa- tlenten ln Nederland. 8 uur nam. ZONDAG Hooigracht 84. Hum. Verbond. Spr. de heer G. M. de Gelder over ontmoetingen met Hindoes. 10.30 uur voorm. Gulden Vlies: Receptie tweede lustrum „Onze Club". 24 uur nam. Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Rijksmuseum voor Volkenkunde. K. en O.-cursus „Godsdiensten der mensheid". 8 uur nam. Stadszaal: Prijsuitreiking Vebo-tentoon- 8telling. 7.30 uur nam. De Doelen. Ledenverg. Leldse Amateur Fotografenver. Spr. W. J. A. Bartels. 8 uur nam. DINSDAG Stadszaal: Klassieke muziekavond. Spr. P. C. Westering over anekdotes uit de mu ziekwereld. 8 uur nam. In den Vergulden Turk. Jaarverg. R.K. Middenstandsbond. Spr. P. J. van der Zan den Jr. over Oud-Leiden. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart) Lakenhal: Eretentoonstelllng Coba Rlt- sema. Werkd. 10-4 uur; donderdag boven dien 7.30-9.30 uur; zondag: 1-5 uur (tot 27 Januari.). BIOSCOPEN Lido: „De laatsten zullen de eersten zijn". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u Casino: „Het net", 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2 30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Bloedig Conflikt", 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2 30 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „De grote bluf", 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Quantez, de dode stad", 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „De verovering van de Mount Everest De avond- en nachtdienst van de apo theken wordt waargenomen door: Lelden: Apotheek Kok Rapenburg 9, tel. 24807, en te Oegstgeest: apotheek Oegst- geest, Wllhelminapark 8, tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw huisarts ol specialist bel op dokterstelefoon 22222. Hoeveel sneeuw ligt 42 34 100 Beierse Alpen cm. sneeuw in skigebied Reit lm Wlnkl 50 Fischen 36 Oberstdorf Garmisch Braunlage Zwitserland Adelboden m. d. 1 m. Arosa meer dan 1 m. Davcs 100 Engelberg m. d. 1 m. Gstaad 100 Grindelwald 60 Mürren 100 St.-Moritz m. d. 1 m. Zermatt 90 er: Oostenrijk cm. sneeuw ln skigebied Berwang 85 Kltzbühel Serfaus Seefeld Igls Lech Saai bach Mallnltz 75 130 85 50 Frankrijk Chamonlx Me géve Val d'Isère Vallolre Alpe d'Huez S tl c fi c J f VOOR HEDENAVOND: Hilversum 1 (402 m.). VARA: 18.00 Nws. en comm. 18 20 Dans- muz. 18.50 Act. 19.00 Voor de kind 19 10 Ie eenheid in verscheidenheid te duur be taald?, toespraak. 19.25 VARA-Varla. VP RO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20 00 Nws. 20 05 Comm. 20.15 Zo waren de twintiger Jaren. 22.30 Hammondtrio 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus 23 00 Nws 23.15 Gram. 23.50-24.00 Soc. nws ln Espe ranto. Hilversum II (298 m.). NCRV: 18.00 Leger des Hellskwartlcr. 18.15 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.30 Kerkkoor. 18.50 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.30 Bultenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Omr. ork. en solist. 21.35 Bijbel en kunst. caus. en voordr. 22.20 Geestelijke liederen. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws 23.15 Sport- ultsl. 23.20-24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00-17.40 Voor de kind. NCRV: 20.00 Jane Eyre, TV-spel. 22.30 Dagsluiting. VOOR DONDERDAG 23 JANUARI Hilversum I (402 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 Kamerork. en soliste. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Pianospel. 12.50 Uit het be drijfsleven. caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Cabaretprogr. 15.30 Lichte muz. 15.50 Gram. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Regerlngsultz.: Rijks delen overzee: prof. dr. M. D. Ozlnga: Mo numenten en monumentenzorg op Cura sao. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Gevar. progr. v. d. sold. 18.45 Sportproblemen. 18.55 Ge sproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kind. 19.05 Gevar. progr. 20 00 Nws. 20.05 Wie opent de kluis?, caus. 20.10 Concert- gebouwork. 21.15 Meded. 21.20 Act. 21.30 90 Jaar Rode Kruis. 22.20 13 tegen 3. klankb. 23.05 Nws. 23.20 Koersen te New York. 23.21 Sportact. 23.30-24.00 Dlsco- tnrla. Hilversum II (298 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Rally v. Monte Carlo. 8.20 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. N» CRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram 12.25 Voor de platteland. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Blaas- trlo en sol. NCRV: 14.00 Promenade ork. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Blaasork. 15.40 Vocaal ens. en sol. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Barok-ens. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Instr. Trio. NCRV: 18.10 Kamermuz. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal perspectief, caus. 19.30 Lichte muz. 19.50 Pol. caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22 00 Tljdschrlftenkron. 22.10 Or- gelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. 23.15 Sportultsl. 23.20- 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Journ. en weerber. AVRO: 20.15 Sportpanorama. 20.45 Intern, amus. progr. 21.45-22.00 Is dit ook uw probleem. Engeland, BBC Home Service (330 m.). 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Meded. 14.15 Gevar. muz. 15.00 Voor de scholen. 16.00 Gevar. muz. 16.45 Krlt. 17.30 Zangrecital. 17.45 Caus. 1800 Voor de kind.. 18:55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Stad en land. 19.40 Sport. 19.45 Re cital. 20.00 Ork. conc. 21.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.16 Discussie. 22.45 Gevar. muz. 23 30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.06-0.11 Koersen. Engeland. BBC Light Progr. (1500 en 247 m.). 13.00 Orgelspel. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Pianospel. 14.15 Ge var. muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 Voor de kind. 15.00 Voor de vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Gevar. conc. (Om 16.30 Nws.) 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en mrs. Da le's Dagb. 1745 Ork. conc. 18.30 Nws. en gevar. muz. 19.00 Lichte muz. (Om 19.30 Nws.). 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en hersengym. 21.00 Gram. 21.30 Nws. en brievenbeantw. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. en lichte muz. 23 00 Gevar. progr. 23 30 Nws. 23.40 Sport. 23.55 Jazzmuz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwest Deutscher Rundfunk (309 m.) 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Lich te muz. 16.00 Filmmuz. 16.25 Dansmuz. 17 00 Nws. 17.45 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.20 Ork conc. 20 00 Hoorsp. 21.20 Jazz muz. 21.45 Nws. 22.10 Filmmuz. 22.50 Lichte muz. 23.15 Idem. 24.00 Nws. 0.10- 1.00 Kamermuz. Frankrijk, Nationaal Progr. (347 m.). 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws, 14.05 Ka mermuz. 17.10 Gram. 17.15 Orgelconc. 20.00 Ork. conc. 22 40 Nws. 23.20 Ork. conc. 23.52-24.00 Nws. Brussel (324 en 484 m.). 324 m.: 12.00 Amus. ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. 13.11 Orgelspel. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Pianospel. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kind. 18.15 Vlaamse liederen. 18.30 Voor de sold. 1.9.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 Voordr. 20 00 Gram. 20.40 Hoorsp. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Int. Radio Universiteit. 22.30 Orgel en cello. 22.55-23.00 Nws. 484 in.: 12 00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 V. d. jeugd. 14.15 Gram. 15.30 Idem. 16 05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17 30 Zang en piano. 19.30 Nws. 20 00 Gevar. pfrogr. 22.00 Nws. 22.10 Muzikale caus. 22,55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) si) V d c 5 B JV c Helsinki sneeuw zw 2 -2 1 Stockholm geh. bew. z 1 6 Oslo sneeuw ono 2 -7 2 Kopenhagen zwaar bew. zzo 12 -1 1 Aberdeen sneeuwbui wnw 6 -2 1 Londen geh. bew. nw 5 -4 3 Amsterdam sneeuw zzo 6 1 8 Brussel sneeuw zzw 7 1 5 Luxemburg sneeuw z 6 -2 9 P;tri1s licht bew. w 7 1 4 Bordeaux regenbul zw 4 3 19 Grenoble zwaar bew. no 2 -4 0 Nice onbewolkt nnw 8 1 0 Berlijn licht bew. zzo 4 -2 0 Frankfort geh. bew. nw 2 -1 0. Mlinchen onbewolkt zo 3 -10 0 Zürich onbewolkt zo 2 -8 Genève geh. bew. wzw 7 -2 0 Locarno onbewolkt windstil -7 0 Wenen onbewolkt z 1 -7 0 Innsbruck mist windstil -20 0 Rome onbewolkt no 4 -1 0 Atacdo onbewolkt ono 3 -0 0 Mallorca geh. bew. n 3 5 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2