LCREE dubbels BRYLCREEM WYBERT past pUyidnfnui Amerikanen lieten in Duitsland Vervolg van pa?-1 raketmateriaal aan Sovjet-Unie PUTTEN ABDIJSIROOP^ Met een enkel woord Agenda DINSDAG 21 JANUARI 1958 Fabriek in Nordhaiisen tras ongeschonden De Russen hebben in 1945 belangrijke Duitse raketinstallaties en ontwerpen voor raketten gevonden te Nordhausen, dat tien weken door Amerikaanse troepen bezet was geweest, aldus onthult een voormalige luitenant-kolonel van het Rus sische leger, Sjabinski, in het Amerikaanse tijdschrift „Look". Sjabinski, die belast was met ontmantelingswerkzaamheden in het gebied rondom Nordhausen, schreef, dat de Russen een fabriek vonden, waar V2-raketten waren gemaakt. De fabriek was volkomen ongeschonden. Sjabinski, die in 1947 naar het Westen is uitgeweken, schreef eerst te vrezen, dat in de fabriek door de Duitsers of de Amerikanen bommen waren geplaatst, maar dit bleek niet het geval te zijn. De gehele inhoud van de fabriek en een aantal raketdeskundigen werden dadelijk naar de Sovjet-Unie gezonden. Reeds in 1946 lanceerden de Russen hun eigen V2-raketten, aldus Sjabinski. Hier ligt het geheim van de kunstmaan-successen Volgens een begeleidend artikel van een redacteur van „Look" heeft dr. Dornberger, die tijdens de oorlog aan het hoofd heeft gestaan van de Duitse raketinstallaties te Peenemünde, gezegd dat de apparatuur, die de Russen te Nordhausen hebben gevonden, enig in de wereld was. De ontwerpen voor de intercontinentale raket A9/A10, waar aan de Duitsers in die tijd werkten, heeft misschien van 15 tot 20 procent bijgedragen tot de bouw van de Rus sische kunstmanen, aldus dr. Dorn berger. Volgens dit artikel heeft een majoor van de geheime dienst van het Ameri kaanse leger, Hamill, gezegd, dat hij schriftelijke orders had volgens welke Nordhausen tot de Russische zone be hoorde en alle plannen en machines voor de Russen moesten worden achtergela ten. Volgens majoor Hamill kwamen deze orders van zeer hoog niveau. Er was hem echter mondeling meegedeeld zo veel materiaal mee te nemen zonder dat men het plunderen van de fabriek kon noemen. Bloedige strijd in Somaliland (Afrika) Tussen de stam der Dalbohanta's uit Brits Somaliland en die van de Beidian- ches uit het Soevereine Somaliland. op de grens van beide gebieden, is een ern stig conflict ontstaan. Enkele honderden inboorlingen er wordt gesproken van „wellicht ongeveer 500" zouden het leven hebben gelaten toen de Delbohan- ta's uit Brits Somaliland naar het gebied van Haud trok, waar de Beidianches wonen, en deze stam aanviel. Het schijnt dat het conflict zijn oorsprong heeft in gebrek aan weidegronden in Brits Soma liland, waardoor de Delbohanta's ge dwongen werden andere weidegronden te gaan zoeken. De plaatselijke inboorlingenraad heeft zich met een verzoek om bemiddeling tot de Italiaanse regering gewend, en ge vraagd een einde te maken aan het con flict. Het geschil zou reeds van vorig jaar dateren in de laatste dagen van december moet het begonnen zijn en in verschillende grensgebieden tussen Somaliland en Blits Somaliland nog voortwoeden. Eisenhowers antwoord vijf zinnen lang Dulles naar Ankara President Eisenhower heeft gisteren een nieuwe, zeer korte brief aan Boel- ganin gestuurd in antwoord op diens schrijven van 8 januari jJ., waarin de Russische maarschalk aandrong op een topconferntie binnen de drie maanden. Eisenhowers brief was vijf zinnen lang. Hij wees erop dat hij op Boelganins voor stel reeds in zijn brief van 12 Januari had gereageerd. Minister Foster Dulles zal woensdag middag uit Washington naar Teheran vertrekken en vandaar naar Ankara vliegen voor de conferentie van de lan den van het Verdrag van Bagdad. Op de heenreis zal hij de tocht in Marokko onderbreken, waar hij niet de Marok kaanse minister van Buitenlandse Za ken, Balafrej besprekingen zal voeren. Dulles wordt o.m. vergezeld door Wil liam Rountree, zijn deskundige voor het Midden-Oosten. Afrika en Zuid-Azië. Rountree zal na de conferentie in An kara bezoeken brengen aan Athene, Karatsji, Nieuw-Delhi en Colombo. Minister Dulles wordt op 1 februari in Washington terug verwacht, zo heeft het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken bekend gemaakt. De Britse premier, Harold Macmillan, is gisteren, snip verkouden, voor een be zoek van acht dagen in Nieuw-Zeeland aangekomen. Tqganover journalisten, die hem opwachtten verontschuldigde hij zich voor zijn schorre stem en waterige ogen. Hij zond ook zijn verontschuldigingen aan de Australische minister van Lucht vaart Osborne, die met een groep func tionarissen en hoge militairen van Syd ney naar het vliegveld van Richmond was gereden om de premier daar, tijdens een tussenlanding, te begroeten. Macmillan was echter tijdens de vlucht door de vele aspirine, die hij ge slikt had in slaap gevallen en had van de tussenlanding in Richmond niets ge merkt. Osborne en de zijnen hadden hem niet te zien gekregen. Hatta over de Sumatra" .Staat Oud-vice-president Mohammad Hatta heeft verklaard, niet te geloven dat plannen zouden zijn beraamd om een afzonderlijke staat Sumatra in te stel len. Hij zeide. dat het op het moment zeer gemakkelijk is om „insinuaties te uiten". Ook betoogde Hatta. dat het on denkbaar is. dat de communisten een poging zouden ondernemen om de macht in handen te krijgen, zoals kennelijk door enige Westerse landen wordt gevreesd. Hij zeide. dat waar de tegenwoordige situatie voor de communisten voordelig is. het ondenkbaar is, dat zjj in Indone sië een greep naar de macht zouden wil len doen. Nadrukkelijk zeide Hatta. dat „in het licht van de huidige moeilijkheden wij onze kalmte moeten blijven bewaren en niet alleen maar aan onze gevoelens jehoor moeten geven". Majoor Hamill, aldus dit artikel, nam 300 vrachtautoladingen uit de fabriek mee, waaronder vele volledige V2-ra- Waarom hoestend door de lange winter, als U in een paar dagen van die plaag verlost bent met Kritiek op Dulles Het onafhankelijke, conservatieve blad ..Daily Express" oefent kritiek uit op de houding van minister Dulles jegens de Amerikaanse bondgenoten in West- Europa. „In Indonesië worden thans de Ne derlanders op grote schaal beroofd. Wat is de houding van Amerika, de bondgenoot van Nederland in de Navo? Het is duidelijk, dat indien deze struikroverij straffeloos wordt uitgevoerd, de Amerikanen het ge zicht zullen verliezen en de Russen er bij zullen winnen". Willy Willemsen en Gerry Ruiter uit de Schoolstraat te Putten, vrien dinnetjes van Joke Haanschoten, zjjn gistermiddag door de commissaris van de Koningin in de provincie Gelder land, mr. H. W. Bloemers, verrast met doosjes toffee's. De commissaris bracht nameljjk vergezeld van burgemeester jhr. mr. W. F. Quarles van Ufford een bezoek aan Putten. Nadat hij eerst in het politiebureau, waar tijdelijk een medische afdeling in ingericht, over de situatie was ingelicht, bracht bij een bezoek aan enkele gezin nen in de Schoolstraat, naaste buren van de Haanschotens die zich nog in het stads- en academisch ziekenhuis bevinden. Hij onderhield zich met de bewoners en gaf aan de kinderen, die zondag ongewild „filmsterretjes" wer den. enige doosjes snoep. De kinderen waren zeer opgetogen. Intussen blijven de deskundigen zich met het Puttense geval bemoeien. De fysicus van de KEMA, de heer H. Wijker, stak zich in een beschermend wit pak om, geassisteerd door de heer Van Bekkum, door de brievenbus van het radio-actief besmette perceel, School straat 90, met een klein instrument luchtmonsters te nemen. Bij het onder zoek waren ook deskundigen van het Rijksinstituut van de Volksgezondheid aanwezig. De wagen met instrumenten van de R.I.V. was naar Putten gekomen om het nemen van lucht- en watermon sters mogelijk te maken. ir. Bax, be- drijfsingenieur van de KEMA. en dr. Aten. assistent van prof. dr. J. A. Cohen, directeur van Rijksverdedigingsorgani satie T.N.O., waren bij de proefneming aanwezig, evenals de heer H. T. Louwe- Kooymans, provinciaal inspecteur der Volksgezondheid voor Gelderland. Op het ogenblik zit men in Putten nog met het vervoersprobleem van de ketels met grondmonsters. Het blijkt moeilijk een open wagen te vinden om de monsters te vervoeren. Het is min der gewenst de ketels, waarin zich wellicht radio-actieve stof bevindt, in een gesloten wagen te vervoeren. Prof. dr. P. Muntendam, directeur- generaal van de Volksgezondheid, zou vanmiddag een bezoek aan Putten brengen. (Advertentie) Alleen gezond haar Is mooi haart heeft die werking! 1 Brylcreem bevat vele waardevolle haarvoedende stoffen en zuivere, natuurlijke oliën - zij houden haar en hoofdhuid gezond en fris. Massage met Brylcreem bestrijdt roosvorming en maakt droog haar weer vitaal. Brylcreem houdt uw haar gezond I Ja. deze beroemde Engelse hairdressing verzorgt uw haar langs twéé wetenschappelijke wegen: Brylcreem is geëmulgeerd. Daar- door kan Brylcreem iedere haar apart soepel, glanzend en vrij van stof en vuil houden. Geen „geplakte" haren meer! Met Brylcreem valt uw haar los en natuurlijk, en blijft toch korrekt op zijn plaats. Heel de dag! "fKe perfect hairdressing Beecham (Nederland) N.V. Voor engros: Jacq. Mot N.V. Amsterdam Boeiende reportages Jan Willem Hofstra is een vlot causeur, doch zijn methode van interviewen zou wat minder interpellerend kunnen zyn, zodat de ondervraagden gelegenheid krijgen om uit te praten. Maandagavond introduceerde hij in de KRO-rubriek „Open Doekjes" de mime Jan Bronk, die pas later de gelegenheid kreeg zijn hart te luchten, namelijk in een interessante demonstratie van zijn mimische kunst, uitstekend door de camera gevolgd en geanalyseerd. Een boeiende reportage in de Veeart- senijkundige faculteit der Utrechtse Rijksuniversiteit kon de hoofdschotel van dit maandagavond programma wor den genoemd. Bij dergelijke leerzame en bezienswaardige reportages bewijst de televisie haar onschatbaar informatief en didactisch nut. Niet alleen de inrich ting en accommodatie der veterinaire kliniek (die beide onvoldoende mogen heten in verband met de groeiende be hoeften der moderne dierengeneeskun- de) maar ook de werkwijze werd duide lijk en boeiend verhaald met korte beel den en bondige commentaren. De operatie van een koe die „scherp in had" leek een verfilming van de spannendste episode uit „Dr. Vlimmen" en zal grote indruk hebben gemaakt op de toeschou wer, die als leek verrast en geïmponeerd moet zijn geweest door de grote zorg en de vlotte deskundigheid, die door deze reportage onthuld werd. Het programma vervolgde met een één acter, die met enige goede wil een „thriller", zou kunnen worden genoemd: ,,'n Kopje thee". Vera Bondam vormde als waarzegster het middelpunt van een vreemde geschiedenis (verzonnen om Ken Parker) en zij werd geassisteerd door Jeanne Verstraate, May Vollenga en Jan Wagter. Deze vier deden hun uiterste best. doch zij konden de indruk niet wegnemen, dat ,,'n Kopje thee" eigenlijk een zeer slecht kort verhaal was. dat noch door het goede acteren van Vera Bondam, noch door de milieu schildering en de sfeertekening kon worden gered. Maar hoe dan ook in deze thriller vond pater Leopold Ver hagen een dankbare aanleiding voor een epiloog, dat een zeer menselijke in slag had en zeer beluisterenswaardig was. De N.T.S. sloot met een extra-uitzen ding van een reportage, die de aankomst der emigranten uit Indonesië en het welkom van Koningin Juliana in beeld bracht. Dienend hoorspel Het hoorspel van Jan Apon, dat de N.C.R.V. maandagavond uitzond, was gewyd aan een onderwerp, waarvan men De „Orontes" bracht 626 repatrianten (Speciale berichtgeving). Met 626 evacué's uit Indonesië aan boord meerde vanmorgen aan de Lloydkade te Rotterdam de Orontes, een schip van 20.000 ton, dat Londen als thuishaven heeft. Er bevonden zich 301 kinderen beneden de 12 jaar en 37 wezen onder. De heer Morris West. een Australi sche romanschrijver die met een Engels filmteam aan boord bij het debarkeren televisiefilms opnam, zei: „Ik ben ge schokt. omdat lang na een oorlog die gestreden is om de vrijheid van alle volkeren te verzekeren zoveel kinde ren nog het slachtoffer zijn van de po litiek". In Rotterdam waren voor de Austra lische en Engelse passagiers rondritten georganiseerd. Gecharterde bussen brachten deelnemers naar Delft en Den Haag en door Rotterdam. Alison vertrekt 29 januari uit Djakarta De Amerikaanse ambassadeur in Indonesië. John M. Allison, verstrekt op 29 januari uit Djakarta naar Washington. Het Witte Huis zal „te gelegener tijd" bekend maken wie Allison op volgt. Allison aanvaardde z(jn functie op 21 februari 1957. BINNENLAND In Bussum is op by na 74-jarige leef- tyd overleden de heer L. F M. Bensdorp, directeur van Bensdorp N.V.. een voor aanstaand figuur in de Nederlandse cho colade-industrie. die zich ook op maat schappelijk terrein zeer actief bewoog. De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft mr. G. van den Steenhoven een subsidie verleend voor een reis naar Canada vice- versa, waar de Canadese regering een beurs te zyner beschikking had gesteld om de rechtsopvattingen van de Netsilik Eskimo's te bestuderen. Gistermiddag is te Tegelen bij een botsing tussen een motorrijwiel en een vrachtauto de 20-jarige Hongaarse be stuurder van het motorrywiel, om het le ven gekomen. De duopassagier, eveneens een Hongaar, is zwaar gewond naar het ziekenhuis te Tegelen gebracht - De Bond van Plantenhandelaren, welke op 9 augustus van het vorig Jaar 40 Jaren bestond, zal dit Jubileum in sep tember van dit Jaar vieren met een te Boskoop te houden herdenklngsbyeen- komst waaraan zal worden deelgenomen door vrijwel alle. Nederlandse zuster-orga- nisatles en vertegenwoordigers van bui tenlandse organisaties op dit gebied. Te Rotterdam is plotseling overleden de heer Jacob van den Berg. in de ouder dom van 72 Jaar. president-commissaris van de N.V. Fruit- en Groente lm- en Ex port Maatschappij, v/h Jac van den Berg, te Rotterdam. De heer Jacob van den Berg heeft een vooraanstaande plaats in genomen in de groente cn fruithandel in Rotterdam, bijzonder wat aangaat de in ternationale transitohandel via de haven van Rotterdam. Bil de „Fondatlon Europeenne de la culture waarvan Prins Bernhard voorzit ter is. zal binnenkort mr. W. Veenstra. al gemeen secretaris der directie van Uni lever N.V., de functie van secretaris-gene raal gaan vervullen. Tot het aanvaarden van deze benoeming voor de tyd van twee Jaren is de heer Veenstra door de directie van Unilever in de gelegenheid gesteld. Het bureau van de fonaation zal voor lopig gevestigd zijn aan de Oranje Nassau- laan 5 te Amsterdam. De Staatssecretaris van Sociale Za ken heeft de S.E.R om advies verzocht over de vraag, hoe de misstanden, welke zich voordoen by het zogenaamde uit lenen van arbeidskrachten (ronselarij) be streden moeten worden. De 16-Jarige Amsterdamse loodgieter A. B. Drost is by werkzaamheden op het dak van een woning aan de Zwanenburg wal van een hoogte van 10 meter op de straat gevallen, Bij aankomst in het Bin nengasthuis was hij reeds overleden. Op de Beneden-Merwede ter hoogte van Papendrecht is gisteren de 18-Jarige schippersknecht W. C. Gall uit Leeuwar den door tot dusver onopgehelderde oor zaak van het sleepschip Polaris over boord geslagen en verdronken. Pogingen hem te redden faalden. Op een gisteravond gehouden gecom bineerde vergadering van de verenigingen Nederland-India, Nederland-Pakistan en Ncderland-Ceylon is prof .dr Th. P. Galestin tot voorzitter en de heer P. C. J. van Ho boken tot secretaris van de vereniging Nederland-India gekozen. Dr. C. A. O. van Nleuwenhuyze werd tot voorzitter van de Vereniging Nederland-Pakistan gekozen. BUITENLAND De actrice Paulette Goddard heeft zaterdag haar toneelrol in Detroit, waar zij een afscheidsvoorstelling gaf van „The Waltz of the toreadors", vaarwel gezegd en het toneel verlaten, zy verklaarde naar New York te vertrekken om daar in het huwelijk te treden met de schrijver Erich Maria Remarque („Van het westelijk front geen nieuws") met wie zij reeds enkele jaren verloofd is. Een Jordaans tribunaal heeft de 25- Jarige korporaal Tawflk Farhan wegens spionage voor Israël ter dood veroordeeld. Drie andere korporaals werden voor het zelfde vergrijp tot straffen, variërend van tien tot vyftien Jaar dwangarbeid veroor deeld. Een aantal leden van de fractie der christen-democratische unie in de West- duitse Bondsdag is van mening dat in de Bondsrepubliek de doodstraf wegens I moord weer moet worden ingevoerd. Deze leden. 45 in totaal, hebben een officieel I voorstel om de grondwet te wijzigen en de doodstraf mogelijk te maken, ingediend. I Voor herziening van de grondwet is echter een meerderheid van tweederde nodig I Men gelooft niet, dat het voorstel veel I kans maakt. De Velligheldheldsraad der V.N. zal woensdag bijeenkomen om een Jordaanse klacht te behandelen., dat Israël het nle mandsland van Jeruzalem heeft geschon den door het planten van bomen in het gebied. Op vorige bijeenkomsten eiste de Jordaanse afgevaardigde, dat er een einde zou worden gemaakt aan de „onwettige penetratie" van Israël, en hy vroeg om herstel van de oorspronkelijke toestand. De V.S. werken aan een ontwerp-resolutie. In Zuid-Afrika zullen op 16 april al gemene verkiezingen worden gehouden. Premier Strijdom, die ziek is als gevol; van een lichte hartaanval, heeft de raa< gekregen rust te houden en de huidige korte zitting van het parlement niet bij te wonen, zodat hij voor de verkiezings campagne op krachten kan komen. Ook de minister van PTT, Jan Serfon- tein. moet enige tijd rust houden omdat hij een lichte hartkwaal heeft. Het anti-communistische voorlich tingsbureau west in West-Berlijn meldt, dat prof. Heinrich Röcke van de Techni sche Hogeschool in Dresden naar West- Duitsland is uitgeweken wegens moeilijk heden met het bestuur van de onder communistische leiding staande Oostduit- se S.E.D.. die erkenning van de „beginse len der socialistische universiteit" eiste. Volgens de voorlopige cijfers, die maandag gepubliceerd werden, heeft de British European Airways in 1957 een re cord nettowinst gemaakt van 1 2 miljoen pond sterling. In 1957 vervoerde de BEA 2.750.000 personen, hetgeen een toeneming van 13 procent ten opzichte van het voorafgaande Jaar betekent. Een 23-Jarlge Hongaarse grenswacht heeft maandag de Oostenrykse autoritei ten te Guessing om asiel gevraagd, nadat hij de rivier de Plnka, die de grens vormt tussen Oostenrijk en Hongarije, was over gezwommen. De politie te Ahrensburg by Ham burg heeft een man gearresteerd die na een Inbraak in een winkel een spoor van munten achterliet. HIJ bleek een gat in zyn zak te hebben! „Tass" heeft medegedeeld, dat de eerste SovJetrusslsche kunstmaan sinds 4 dezer niet meer bestaat, zy is die dag in de dampkring der aarde door wrijving met de luchtlagen verbrand. Dit is de eerste SovJetrusslsche bevestiging van het niet meer bestaan van de kunstmaan. „Spoet nik nr 1" heeft 92 dagen om de aarde ge draaid en in die tijd de afstand, die de aarde van de planeet Mars scheidt, d.i. ongeveer zestig miljoen kilometer, afge legd. een dramatisering voor de microfoon niet gauw verwachtte. Des te meer be wondering kunnen wy daarom opbren gen voor de schrijver, die het op zo'n eenvoudige en direct aansprekende ma nier wist de realiseren en er een groot publiek mee heeft geboeid enge diend. Zijn wij goed ingelicht dan is het een Haarlemse arts geweest, die het on der de aandacht van de hoorspelschry- ver heeft gebracht, nadat het overigens ook al eens voor de schoolradio was be handeld. Die arts was een huidarts. Hij wist uit zijn praktijk hoe huidziekten door de hardnekkigheid, waarmee zij aanhouden en zich verspreiden tot een foltering kunnen worden voor wie er door getroffen wordt. Die langdurige huidaandoeningen zijn niet besmettelijk, maar dat is maar weinig mensen be kend. Wie het ongeluk heeft er een te krijgen zal spoedig merken dat men hem mijdt. Dat kan psychische spanningen veroorzaken. Het kan ook in sociaal maatschappelijk opzicht tot zeer onaan gename toestanden leiden. De hoorspel schrijver nam het geval van een ver tegenwoordiger van een suikemverk- firma. De man ziet zijn omzet dalen. Men wil hem niet meer in de winkel, men uit zijn misnoegen tegenover zijn patroon. Domme lieden, zijn verwanten niet uitgezonderd, vinden hem een ge vaar voor zijn omgeving. En al is zijn ziekte niet besmettelijk, zijn verschij ning wekt afkeer. Hoe moet hij daarop reageren? De vertegenwoordiger in het spel van Jan Apon trof een begrijpende en lief hebbende vrouw aan zijn zijde, die hem deed beseffen, dat hij de werkelijkheid onder het oog moest zien en daarnaar handelen. De man kwam goed terecht. Maar tegelijk werd aangeduid, dat het moeilijk is op te roeien tegen de stroom, dat de spanningen teveel kunnen wor den en ontsporingen compensatie in de drank, huiselijke tegenstellingen, het verlies van een betrekking of het mis sen van de kans op promotie niet zelden het ellendig gevolg. De uitzending stond onder regie van Wim Paauw. Dat betekende de zeker heid. dat men een gevoelig uitgewogen en mooi. natuurlijk aandoende, verwer kelijking kreeg. Alleen de muzikale il lustratie wekte teveel reminiscenties aan Harry Lime, vooral in het begin. Ze irriteerde omdat ze te nadrukkelijk en daardoor spoedig eentonig was. (Ad\ertentle) Voorkom W heesheid door regelmatig gebruik S DINSDAG Universiteit (filmzaal): K. en O.-fllm- studiekrlng. 8 uur nam. Stadszaal (foyer). Lezing Wim Hornman „Het masker af" 8 uur nam. WOENSDAG Gerecht 10. Splrltlsch Genootschap. 8 u. nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde. Spr. mr. G. van den Steenhoven over Eskimo rendierjagers ln Canada. 8 uur nam. Gulden Vlies: Jaarverg. Ned. Chr. Rels- vereniglng afd. Lelden. 7.30 uur nam. Herv. school Boshulzerkade. Voorlich tingsavond „Kerk en Wereld". 8 uur nam. De Kleine Burcht (Nieuwe Ryn)Leden vergadering Leldse Ver. van Postzegelver zamelaars. 8 uur nam. Prediker: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. Schouwburg. Uitvoering Chr. Lyceum. „De snoevende krygsman 8 uur nam. Steenschuur 6. Ledenvergadering „De Natuurvriend". 8 uur nam. DONDERDAG Schouwburg. Uitvoering Chr Lyceum. „De snoevende krygsman'8 uur nam. Den Burcht: Voorlichting over emigratie Llssone-Llndeman. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O.-concer- tenserle Residentieorkest. Vloolsollste Ell- 6e Ccerfaloi. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal)Filmavond Llssone-Llndeman. 8 uur nam. Langebrug 63: Lezing B. Lemkes van Alphen. „De gemeente, voorheen, nu en ln de toekomst" 8 uur nam. Hogewoerd 175. Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. VRIJDAG Herengracht 34: Ledenverg. Leldse Smal film Liga. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O.-toneelgroep „Theater". „Grote Hanzen en kale Han zen". 8 uur nam. ZATERDAG Schouwburg: K. en O.-toneelgroep „Theater". „Grote Hanzen en kale Han zen". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Stichting „d'Oprechte Amateur". 8 uur nam. Harmonie: Dansavond, Ver. van Gere- patrieerden. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal). Feestavond Ver. tot Behartiging der belangen van tbc-pa- tienten ln Nederland. 8 uur nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde. K. en O.-cursus „Godsdiensten der mensheid". 8 uur nam. Stadszaal: Prijsuitreiking Vebo-tentoon- stelling. 7.30 uur nam. De Doelen. Ledenverg. Leldse Amateur Fotograf en ver. Spr. W. J. A. Bartels. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart) Lakenhal: Eretentoonstelllng Coba Rlt- sema. Werkd. 10-4 uur; donderdag boven dien 7.30-9.30 uur; zondag: 1-5 uur (tot 27 januari.). BIOSCOPEN Lldo: ..De laatsten zullen de eersten zijn". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 u Casino: „Het net", 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2 30, 4 45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Bloedig Confllkt", 14 Jaar. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2 30 4.45, 7 en 9.15 uur. xs: VOOR HEDENAVOND: Hilversum I (402 m.). AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 R.V.- U.: De stenen spreken door hun magnetis me. door prof. dr. J. Veldkamp. 19.00 Voor de kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Ama- teursprogr. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 Operafacet ten. 22.55 Ik geioof. dat caus. 23.00 Nws. 23.15 Koersen te New York. 23.16 New York calling. 23.21-24.00 Gram. Hilversum II (298 m.). KRO18.00 Lichte muz. 18.20 K.VP., caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Vragenbe- antw. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op het nws. 19.15 Lichte muz. 19.36 Gram. 20.20 Cate chismus. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 2C.50 S.U.S.-actie. 22.00 Wij Europeanen, klankb. 22 20 Gram. 22.35 Gezondh. praat je. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00-21.00 Die Wunderuhr, Jeugd- opera. 21.00-21.15 Journ. en weerber 21.15- 22.50 Film. VOOR WOENSDAG 22 JANUARI Hilversum I (402 m.). VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 9,00 Voor de vrouw. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Or gelspel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.20 Dansmuz. 13.50 Medische kron. 14.00 Viool en piano. 14.30 Voor de Jeugd. 16.30 Gram. 17.15 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee: Cl. Belloni: Nieuw- Guinea kroniek. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Dans muz. 18.50 Act. 19.00 Voor de kind. 19.10 Ic eenheid ln verscheidenheid te duur be taald?. toespraak. 19 25 VARA-Varla. VP RO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Comm. 20.15 Zo waren de twintiger jaren. 22.30 Hammondtrio. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws 23.15 Gram. 23.50-24.00 Soc. nws. ln Espe ranto. Hilversum II (298 m.). NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.50 Een woord voor de dag. 8 00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.40 Lichte muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 Uw naaste, hoorsp. 12.00 Gram. 12.10 Musetteork. en soliste. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Mil. Kapel. 13.50 Gram. 15.00 Meisjeskoor en accordeon.ork. 15.45 Gram. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Muz. caus. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Leger des Heilskwartier. 18.15 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.30 Kerkkoor. 18.50 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Omr. ork. en solist. 21.35 By bel en kunst, caus. en voordr. 22.20 Geestelijke liederen. 22 45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sport- ultsl. 23.20-24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00-17.40 Voor de kind. NCRV: 20.00 Jane Eyre, TV-spel. 22.30 Dagsluiting. Engeland, BBC Home Service (330 m.). 13.00 Dansmuz. 13.30 Voor de boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoorspel. 14.40 Gram. 15.00 Voor de scholen. 16.00 Hoorspel. 17.00 Vespers. 17.45 Indian Sum mer. 18.00 Voor de kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Stad en land. 19.40 Sport. 19.45 Dansmuz. 20.00 Gram. 20.30 Round Britain quiz .21.00 Symf. ork. en solist. 22.00 Nws. 22.15 Discussie. 23.00 Zang recital. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.06- 0.11 Koersen. Engeland, BBC Light Progr. (1500 en 247 m.).: 13.00 Dansmuz. 13.30 Nws. en gevar, progr. 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 Voor de kind. 15.00 Voor de vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Lichte muz. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Variété ork. 17.30 Nws. en mrs. Dale's Dagb. 17.45 Lichte muz, (Om 18.30 Nws.). 19.00 Lichte muz. (Om 19.30 Nws.). 19.45 Hoorspel. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Hoorspel. 21.30 Nws. en verz. progr. 22.30 Nws. en gevar. progr. 23.00 Lichte muz. 23.30 Nws. 23.40 Sport. 23.55 Gevar. muz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.55- 1.00 Nws. Nordwest Deutseher Rundfunk (309 m.) 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Plano en zang. 17.00 Nws. 17.35 Verz. progr. 19 00 Nws. 19.20 Chansons. 20.35 Versiegeit, opera. 21.45 Nws. 23.30 Hongaarse muz. 24.00 Nws. 0.10-1.00 Lichte muz. Frankrijk, Nationaal Progr. (347 m.). 12 00 Ork. conc. 13.00 Nws. 13.30 Hoorsp. 14.15 Kamermuz. 16.55 Gram. 19 03 Oos terse muz. 20.45 Monsieur Personne. ope rette. 22.09 Gram. 22.30 Nws. 23.53-24.00 Idem. Brussel (324 en 484 m.). 324 in.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 16 00 Koer sen. 16.02 Gram. 16.30 Balletmuz. 17.00 Nws. 17.10 Zang en plano. 17.50 Boekbe spreking. 18.00 Pianorecital. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Volkszang. 20.00 Hoorsp. 20.30 Gram. 21 00 Idem. 21.30 ld. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.10 Idem. 14.15 Belgische muz. 15.20 Koorzang. 15.35 Gram. 16.05 Dans muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 Piano recital. 18.30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) ■g a" g £5 1 s 4> SS Helsinki onbewolkt wnw 1 -12 0.2 Stockholm onbewolkt windstil -13 Oslo half bew. n 1 -9 0 Kopenhagen half bew. wzw 8 0 0 Aberdeen onbewolkt windstil -7 2 Londen zwaar bew. windstil -2 0 Amsterdam sneeuw zzw 8 0 0.5 Brussel geh. bew. zzw 4 0 0.1 Luxemburg sneeuwbui zzw 4 -4 1 Parijs zwaar bew. zzw 4 1 0 Bordeaux sneeuw zw 4 0 5 Grenoble zwaar bew. nnw 1 -2 5 Nice onbewolkt w 8 6 0 Berlijn geh. bew. zzw 3 -0 0.1 Frankfort sneeuw zzw 5 -2 1 München zwaar bew. wzw 1 -6 9 Zürich mist windstil -10 7 Genève zwaar bew. w 2 -4 2 Locarno onbewolkt zo 2 2 1 Wenen sneeuw wnw 1 -1 3 Innsbruck geh. bew. windstil -4 6 Rome licht bew. z 6 11 0.4 Ajaccio geh. bew. wnw 2 9 5 Mallorca regenbul no 8 8 Trianon: „De grote bluf", 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Quantez. de dode stad". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zon dag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „De verovering van de Mount Everest". De avond- en nachtdienst van de apo theken wordt waargenomen door: Lelden: Apotheek Kok Rapenburg 9. tel. 24807. en te Oegstgeest: apotheek Oegst- geest. Wilhelminapark 8, tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2