Warmond aanvaardde structuurplan maar wees de Leidse aspiraties af GERDING Merenplan mag niet doorgaan Moordzaak steeds Maria Kriek is nog niet opgehelderd Gaillard stuurde boodschap naar Tunesische president Bourguiba Wordt luxe-import stopgezet? VRIJDAG 17 JANUARI 1958 Unaniem in lof en kritiek Na het basis-structuurplan van Leiden en omliggende gemeenten te hebben aanvaard heeft de gemeenteraad van Warmond gisteravond scherpe kritiek op de houding van Leiden er in een eveneens met algemene stemmen aanvaarde motie zijn leedwezen over uitgesproken, dat B. en W. van Leiden in tegenstelling met wat in het voor-overleg was overeengekomen niet alleen dit basisplan aan de Leidse raad heb ben voorgelegd doch daarnaast gevraagd hebben zich te verenigen met het verdere gaande „grote" structuurplan waarover met de omliggende gemeenten geen overeenstemming was bereikt. De Warmondse raad distancieerde zich in alle opzichten van dit grotere Leidse plan zoals dat is uitgebeeld in de befaamd geworden „kaart 4", die tijdens de openbare vergadering getoond werd en daarmede uit de tot dusverre geheime archieven van Leiden te voorschijn kwam. Deze motie van distanciëring van het grotere Leidse plan zal ter kennis worden ge bracht van G.S. van Zuid-Holland en aan de raad van de gemeente Leiden. toont en derhalve ondemocratisch oor deelt. Het merenplan achtte hij bepaald niet aantrekkelijk voor de watersport omdat in de „goudvissenkom in de Zwanburgerpolder" toch niemand zal willen ronddobberen. HU zag een opmerkelijke tegenstelling tussen het enthousiasme waarmee de Leids. wethouder Jongeleen de recrea tie in Warmond wil vergroten en de wjjze waarop hij tezelfdertijd de sport- visserU afbreekt, terwijl dit een vorm van recreatie is waaraan veel meer mensen deelnemen. De heer J. van Bladel (P. v. d. A.) vond, dat Warmond evenzeer uit zijn vestaje barst als Leiden en dat °r derhalve geen enkele aanleiding voor Leiden is om als ruimte-eiser op te treden. De uit breiding van Warmond is zeer moeilijk in verband met de kostbaarheid van agrarische grond en de bollengronden. Opmerkelijke veronderstelling Tegen afspraak! Burgemeester jhr. mr. L. M. E. von Pisenne, de voorzitter van de vergade ring, die bygewoond werd door de plano logische adviseur ir. W. Schut, directeur van het Instituut Stad en Landschap in Zuid-Holland, betreurde ten zeerste, dat B. en W. van Leiden de raad van deze stad voorstellen akkoord te gaan met een verderstrekkend plan dan dat waar over met de omliggende gemeenten over eenstemming was bereikt. Dit geschiedde tegen de afspraak tijdens de voorbesprekingen, waarbij tot voorstel van het beperkte plan was besloten en tot het niet ter tafel bren gen van de verder gaande Leidse aspi raties. Onjuist Beslist een onjuiste voorstelling van zaken noemde de voorzitter de stelling in de nota van B. en W. van Leiden, dat niet voldoende is opgeschoten met de ruilverkaveling van de Zwanburgerpol der. Deze ruilverkaveling is juist afge remd door de houding van Leiden, zowel ten aanzien van het merenplan als op grond van het structuurplan. Gelukkig is" nu spoedig een beslissing van G.S. over het merenplan te verwachten. Spreker vroeg zich af hoe Leiden tot de uitspraak kan komen, dat Warmond zich onvoldoende gelegen laat liggen aan de watersport-recreatie. Deze recreatie is voor Warmond wat de Universiteit voor Leiden is. Voorts betreurde de burgemeester ---r de mineurtoon var de Leidse nota, die de sfeer van tevredenheid over het in samenwerking bereikte resultaat aantast. Respect en een sprookje Wethouder J. Dekker (AR) sprak zijn respect uit voor het grondig en deskun dig uitgewerkte plan, dat van een ver heugend vooruitzien getuigt. Maar hij betreurde evenzeer als de voorzitter de agressieve toon die Leiden bij de indie ning van het plan meent te moeten aanslaan. Het sprookje van de te grote drukte op de Kaag als Leids argument tot uit voering van het merenplan moest vol gens spreker nu maar eens de wereld uitgeholpen worden. Zes maanden per jaar is het op de Kaag veilig schieten met kanonskogels, vijf maanden is het er gezellig, een enkele maand druk en slechts enkele dagen misschien te druk, maar dan nog alleen omdat de mensen blijkbaar samen willen hokken. Boven dien interesseert hooguit 15 procent van de bevolking zich voor de toch altijd nog kostbare watersport. Het is Leiden ech ter in wezer niet te doen om die water sport maar om zandwinning uit de Zwanburgerpolder. Zou Leiden het „grote" plan uitvoeren inclusief het merenplan dan zou dit de Zwanburger- Wetenschappelijke vondst: aangespoelde kongeraal Een onlangs op het Noordzeestrand van Vlieland aangespoelde kongeraal welke naar het Zoölogisch Museum te Amsterdam is gezonden, blijkt een vondst van uitzonderlijk wetenschappelijke be. tekenis te zijn. De grote belangrijkheid betreft niet de 1,60 m lange en 15.5 kg wegende kongeraal zelf het is een geslachtsrijp wijfje vol met kuit doch de erin voor komende parasieten. In de kieuwen werden talrijke para sitaire schaaldieren (behorende tot de soort congericola pollida) aangetroffen. Deze soort is nieuw voor ons land. In de neusholte werd een aantal exemplaren van het parasitaire schaal dier Bomolochus Spee gevonden. Voor zover tot dusver kon worden nagegaan betreft het hier een voor de wetenschap belangwekkende soort. Tevens kwamen er nog enige trilwor- men (trematoda) voor de dag: ze zijn ter nadere bestudering naar Zwitser land naar de specialist dr. Dubois ge zonden. Ook uit Egmond aan Zee is zulk een aangespoelde kongeraal met interessan. te ..inwoning" ter beschikking van het Zoölogisch Museum gesteld, tegelijk met een massa makreelgepen, die door stor men naar onze kust zijn gedreven waar zij normaliter niet voorkomen. Stamvader van alle kanaries in Den Haag (Van onze Haagse redactie) Een kleine grauwe kanarie staat op het ogenblik bij de vogelliefhebbers van Nederland in het middelpunt van de belangstelling. Het diertje werd door de Koninklijke Vereniging „Lus- cinia" te Den Haag met veel moeite en kosten van de Kanarische Eilanden naar ons land gehaald. Het is een rechtstreekse nakomeling van de stam vader van alle kanaries, die op de hele wereld in kooitjes en volières rondfladderen. Ruim 400 jaar geleden begon de we reldverovering door de kanarie. Een ka pitein was zo vriendelijk, toen zijn schip bij Sicilië verging, de groep grijze vogel tjes, die hij voor de grap van de Kana rische Eilanden had meegenomen, los te laten. De dieren vestigden zich op Sicilië, vlogen later naar het Italiaanse vaste land, waar ze door liefhebbers werden gevangen. Alle kanaries, niet alleen de zangers, maar ook de prachtige kleur- kanaries, zijn achter-achter-achter-klein kinderen van deze grauwe vogel. polder en daarmee Warmond fataal schaden. Wethouder P. F. Vergeer (KVP) meende, dat Warmond steeds getracht heeft de goede toon te vinden, doch dat Leiden zich veelal uit op een onaan vaardbare wijze. Er is niets tegen, aldus de wethouder, om Leiden en de watersport te bieden wat zij nodig hebben, maar dat mag niet gaan zonder dit af te wegen tegen de agrarische belangen. Landschapsrecreatie De heer J. van .iet (KVP) pleitte voor een nationaal plan, of een rand stadplan, dat algemene richtlijnen zou geven, waardoor conflicten zoals thans optreden voorkomen kunnen worden. Nu is het nodig om een waarschuwende stem te laten horen voor wat de toe komst brengen zal. Warmond kan met het structuurplan zelve akkoord gaan maar niet met de verdere aspiraties van Leiden. Hij vroeg zioh voorts af, of de Zwanburgerpolder bij ontsluiting niet veel groter nut voor de landschapsre creatie zou kunnen afwerpen dan voor de waterrecreatie bjj uitvoering van het merenplan. Tegenstelling De heer A. Scheepers (VVD) vond, dat Leiden, na in het overleg met de rand gemeenten niet alle verlangens ingewil ligd te zien, zich een ;lecht verliezer De voorzitter en ir. Schut antwoordden op de detailvragen die tijdens deze uit eenzettingen waren gesteld, waarbij ir. Schut vooral wees op het grote belang van de betere verkeersverbindingen die in het plan voorzien zijn. De raad bleek daarvoor, op enkele details nd, gev "!g. Ir. Schut gaf voorts nog een uitvoerige beschouwing over de voor- en nadelen van het „loodrechtplan" en het „paral lelplan" voor de uitbreiding van War mond in de Zwanburgerpolder, waarbij opviel, dat hij hierbij telkenmale als het ware veronderstelde, dat zich in de Broekpolder ten zuiden van de Grote Sloot een woonwijk zal ontwikkelen, die op grond van Oegstgeester bezwa ren niet in het beperkte structuurplan is opgenomen, maar wel in het uitge breidere Leidse plan. Besluiten Tenslotte v erd het beperkte structuur plan met algemene stemmen aanvaard, doch tevens met algemene stemmen een motie van de heer J. van Vliet, waarin er leedwezen over wordt uitgesproken, dat B. en W. van Leiden in tegenstelling met de afspraken niet alleen het basis plan doch ook het grotere plan ter be oordeling aan hun gemeenteraad hebben voorgelegd. Deze motie stelt nadrukkelijk dat Warmond zich van dit grotere plan (volgens kaart IV) distancieert en dat deze motie ter kennis van G.S. en van de Leidse raad zal worden gebracht. Lange reeks onopgehelderde moorden De Britse politiefunctionarissen, die het onderzoek inzake de moord op 3Iaria Kriek uitvoeren, zijn tot de slotsom gekomen, dat de theorie, dat een auto die woensdagavond te Hampstead, een voorstad van Londen, werd gevonden, iets met de moord zou hebben te maken, niet juist kan zijn. Zij hebben het plan om de auto op vinger afdrukken te onderzoeken, laten varen. Krachtiger toon dan de vorige keer Renate Krummeck, de Duitse vriendin van Maria Kriek heeft gisteren aan de politie een lijst met namen van alle vrienden en kennissen van Maria over handigd. Er bevonden zich Nederlan ders, Engelsen en anderen onder, maar geen Amerikanen, zo maakte de politie bekend. Aan de patholoog dr. F. E, Camps van het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken is verzocht de bevindingen te on derzoeken van de lijkschouwing op Ma ria Kriek. Inmiddels heeft de politie bekend ge maakt dat zy nieuwe inlichtingen ont vangen heeft, welke voor de politie aan leiding zijn nieuwe onderzoekingen te doen in de streek van Colchester. Het dreggen naar het moordwapen wordt voortgezet. Uit Glasgow wordt vernomen dat de politie bü het graven in een omgeploeg de akker gisteren het gedeeltelijk ge- Twee Franse afgezanten zijn gisteren te Tunis aangekomen met een persoon lijke boodschap van premier Gaillard voor president Bourguiba. Zoals gemeld heeft Frankrijk de lopende besprekingen met Tunesië afgebroken naar aanlei ding van een incident aan de Algerjjns- Tunesische grens op zaterdag j.l., waar bij veertien Franse militairen werden gedood door Algerijnse opstandelingen. Deze opstandelingen zouden daarop naar Tunesië zijn uitgeweken met medeneming van vier Franse soldaten. De twee afgezanten zijn generaal Buchalet, militair adviseur van Gail lard, en Jean Larche, de chef van het kabinet van de Franse premier. De Tunesische staatssecretaris van Voorlichting liet gistermiddag weten, dat Bourguiba generaal Buchalet niet zou ontvangen. Wellicht zou de presi dent wel Jean Larche ontvangen. Het zenden van een generaal wordt intimi derend genoemd. De Fransen staan er echter op, dat beiden ontvangen wor den. Er wordt druk getelegrafeerd tussen Parijs en Tunis. Aanvankelijk zou generaal Buchalet alleen naar Tunis gaan, maar de Fran se ambassadeur aldaar, Gorse, liet we ten, dat men daardoor de kans liep een ongunstige reactie van de Tunesische regering te krijgen. Daarop werd ook Larche afgevaardigd. Premier Gaillard herhaalt in zijn boodschap aan president Bourguiba de waarschuwing, dat Tunesië geen steun moet verlenen aan de Algerijnse op standelingen. De toon was ditmaal ech ter krachtiger dan in een soortgelijke brief vat 21 december j.l. Gaillard stelt dat een samenwerking tussen Frankrijk en Tunesië onmogelijk is als zich incidenten, zoals dat van zaterdag, blijven voordoen. De Tunesische ambassadeur te Parijs heeft inmiddels de Franse regering la ten weten, dat de gevangen genomen Franse militairen zich met in Tunesië bevinden. Het Algerijnse Nationale Bevrijdirigs- front (F.L.N.) heeft het internationale Rode Kruis in Genéve inmiddels doen weten dat vier Franse soldaten, die vol gens Frankrijk door opstandelingen uit Algerije naar Tunesië waren gebracht, nog in Algerije worden vastgehouden. De F.L.N. was van plan via het Rode Kruis over hun lot te onderhandelen. Over het lot van een vijfde vermiste soldaat werd niets meegedeeld. Uit Tunis wordt gemeld, dat vier Franse legervoertuigen zich van Algerije uit een halve kilometer bij Kef op Tu- nesisch gebied hebben begeven en dat soldaten er huiszoekingen hadden ge daan. Russische arbeiders krijgen meer invloed op produktieproces Uit te Parjjs ontvangen Russische bladen blijkt, dat de arbeiders in de Sovjet-Unie meer invloed ten aan zien van het produktieproces krijgen. Niettegenstaande zjjn felle kritiek op de „arbeidersraden", zoals die in Joego slavië bestaan, heeft partijsecretaris Kroesjtsjef opdracht gegeven, dat de z.g. „producentenvergaderingen" een ac tieve rol gaan spelen en meer bevoegd heden krijgen. Deze organen, die reeds in 1923 werden ingesteld, maar waarvan de invloed steeds minder was geworden, zijn bedoeld als permanente instellingen, waarin alle groepen van het personeel van een bedrijf zijn vertegenwoordigd. Deze „producentenvergaderingen" is nieuw leven ingeblazen door de centrale raad van vakverenigingen, die hierdoor gehoor gaf aan een resolutie, welke het centrale comité van de Sovjetrussische partij vorige maand heeft aanvaard. De „vergaderingen" zullen periodiek bijeen komen om zich te beraden over de pro- duktieplannen. De organisatie van het werk, rendementskwesties, investeringen en het perfectioneren van de leiding. Tussen deze bijeenkomsten zal een „pre sidium" zorg dragen voor de uitvoering der besluiten. klede lichaam gevonden heeft van een knap meisje van 17 jaar, dat reeds 19 dagen vermist werd. Deze vondst vestigt weer eens de aandacht op een langer wordende lijst van onopgeloste moorden meestentijds op jonge vrouwen. Het lichaam is dat van Isabella Cooke, een schoolmeisje, dat verdwenen is toen zij op weg was naar een dansavond in de buurt van Glasgow. De politie gelooft dat zij is aangevallen, toen zij op weg was om een bus te nemen. In de afgelopen twee jaar hebben twee soortgelijke moorden op jonge meisjes plaats gevonden in dezelfde streek. In januari 1956 werd de 17-jarige Anne Kneilands vermoord gevonden. Ook zijn was op weg naar een dans avond. In februari van het vorig jaar trof de 12-jarige Moira Anderson het zelfde lot. In de omgeving van Londen verdween ook de 17-jarige Ann Noblett, toen zij in de buurt van haar huis in Hertford shire was gaan wandelen. Uit de annalen blijkt dat er sedert 1940 in totaal 307 moorden zijn gepleegd die niet opgelost zijn. 11 moorden bleven onopgelost in 1956 en 10 in 1957. Vier bekende Britse modellen op modegebied. V./.n.r. Shirley Wor~ thington. Maria Scarafia Jennifer Howland en Emid Munnick. Lecfuur-imameling Rode Kruis De lectuurinzameling voor het Neder- landsche Roode Kruis blijkt nog steeds een succes te zijn. In 1955 werd totaal 216.445 kg tijdschriften en 34,433 boe ken ingezameld: voor 1956 en 1957 waren deze cijfers resp. 312.354 kg. en 43,372 boeken en 455.984 kg. en 45.847 boeken. Alphen bezette in 1955 de 57ste plaats, klom in 1956 op tot de 51ste en het af gelopen jaar kwam men tot de 27ste plaats, met 2.637 kg. tijdschriften en 139 boeken. Nummer 1 is Leeuwarden en Wassenaar volgt op de tweede plaats. Voorts staan op de ranglijst Hillegom (17), Leiden (28), Noordwijk (49), Voor schoten (53), Oegstgeest (73), Warmond (91) en Bodegraven (126ste plaats). Derde verdachte overval tankstation aangehouden (Van onze Haagse redactie) De Haagse politie heeft de derde verdachte in de twee weken geleden gepleegde overval op het benzine pompstation te Hoofddorp te Den Haag aangehouden. De identiteit van deze verdachte was bekend en ook wist men, dat hij zich in de Hofstad ophield. Na enige weken posten hebben rechercheurs hem van nacht om half een op de Nieuwe Haven gearresteerd. Het is een 22-jarige man, zonder beroep en zonder vaste woon plaats. Hij was in gezelschap van een 24-ja- rige vriendin, die eveneens is aangehou den, verdacht van heling. Het tweetal logeerde onder valse namen in kleine hotels en pensions. Sterk verminderde Indonesische export Liquidatie Nederlandse overheersing In zijn Memorie van Toelichting op de Indonesische Staatsbegroting voor 1958, welke woensdag bjj het Parlement werd ingediend, heeft de minister van Finan ciën, Soetikno Slamet, de ontwikkeling van de export in december vorig jaar „werkelijk niet bemoedigend" genoemd. De minister wees erop, dat meer dan 60 (e van het staatsinkomen voortspruit uit de buitenlandse handel. Hij onthulde, dat de deviezenreserves van het land zjjn gedaald van 709 miljoen roepiah op 4 december, tot 293 miljoen op 24 december. Het is duidelijk, aldus de minister, dat deze daling een gevolg is van het teruglopen van de export in het laatst van december. Als andere oorzaken noemde de mi nister nog steeds de onzekere positie van de buitenlandse exportorganisaties, in het bijzonder de Nederlandse, de „nog steeds niet vlotte" transportfaciliteiten, in het bijzonder op de inter-insulaire diensten, de moeilijkheden op het gebied van de produktie, de ruilhandel en de dispariteit tussen de wereldmarkt en de locale prijzen. De minister verklaarde, dat het volume van de export voor 1958 niet hoger kan worden geraamd dan 6.6 miljard roepiah. Het teruglopen van de export zal de regering noodzaken in de toekomst een einde te maken aan de import van luxe en semi-Iuxe goederen. In de memorie van toelichting wordt nog opgemerkt, dat de intensievere strijd om West-Irian eveneens beoogt het liquideren van de grote Nederland c invloed in de Indonesische economie, in het bijzonder op het gebied van de export en de scheepvaart. „Liquidatie van de Nederlandse overheersende po sitie zou de weg banen voor het oprich ten van nationale ondernemingen". In afwachting van de resultaten van deze acties, die eerst geleidelijk aan te verwachten zijn, „moeten w i een teruglopen van de staatsinkom sten onder ogen zien", aldus da minister. Hier ziet men enige vondsten, die men gedaan heeft in het zand dat uit de Braassemmermeer gepompt is ten behoeve van de aanleg van rijksweg 4 A (Men zie ook pagina 1Op de achterste rij ziet men van links naar rechts van de mammoet een stuk van het dijbeen, nog een stuk van het dijbeen met het ge wricht, en een schouderblad. Op de voorste rij ziet men van l.n.r. het onderste gedeelte van een poot van de mammoet, een kies. een lucifers doosje ter vergelijking van de grootte van de vondsten, en geheel rechts een deel van de hoorn van de oeros. Van de zijde van het Museum voor Geologie verzekerde men ons dat deze vondsten inderdaad zeer zeld zaam zijn. voor kantoorinrichting voortaan Breestraat 11 MARKTBERICHTEN LEIDEN. 17 januari. Veemarkt. Aan voer 38 melkkoeien, 280 vette koelen, 30 varekoelen, 15 pinken, 38 vette kalveren, 70 nuchtere kalveren. 1007 vette lammeren 42 varkens. 327 schrammen. 781 biggen, 7 gelten. totaal 2641 dieren. Notering: melkkoeien f 850-1000, vette koelen per kg. schoon gewicht f 2.55-3.05. varekoelen f 600-800, pinken f 150-300, vet te kalveren per kg levend gewicht fl.30- 1.60, vette lammeren 170-95, drachtige zeugen f 225-300. schrammen f 60-95, big gen f 37-44. Handel: melkkoeien rustig, vette koelen matig, varekoelen stil. pinken traag, vette kalveren stug. nuchtere kalveren vlot, vet te lammeren stug, zeugen, schrammen en biggen slepend LEIDEN. 17 januari Kaasmarkt. Aan voer 15 partijen Goudse kaas. Notering le kw f 2 11 tot f 2.25. 2e kw f 2.00-2,10. Handel traag. KATWIJK AAN DEN RIJN. 16 Januari Groenteveiling: waspeen A export per kist 3.40-5.30, Idem A binnenland per kist 3.10-5.90, Idem B per kist 2.00-2.90. boe renkool 12.00, groene kool 7.00-7.90, prei 15.00-16,00. LISSE, 15 Januari. Gladiolenvelllng De aanvoer van gladiolen bij de Coöp Bloembollenvelllng HBG bedroeg pl.m 1300 manden Voor goede kwaliteit zijn de prijzen uitstekend ook voor de kleine maten ls grote belangstelling en werden goede prijzen besteed. GLADIOLEN 14op 12/14 10/12: Abu Hassan 9.50, 6.80 3.50, Acca Lauren tri 605 4.55 3.15, Agnlta 14op 5.35 10/12 3.00, Al- lard Plerson 14op 5,00, 12/14 4.65, Ameri can Express 5.65 4.80 2 80, Bloemfontein 5.25 4.65 3.70. Firmament 6.20 .50 3 50. Gen. Elsenhower 12/14 5.95 10/12 3.70, Gold Dust 14op 5.10. 12/14 2 95, Hawaii 4.30 4.05 3.00, Joh. Strauss 5 05 4.50 3 60. Jo Wagenaar 12/14 4 30 10/12 3.25, Lilac Wonder 5.50 4.50 3.25, Ma Petitie 10 12 2.80. Mabel Violet 6.00 4 75 3.25, Mansoer 10/12 3.35, Maréchal Nleul 6.00 5.00 3 00, Maria Goretti 12/14 5 05 10/12 3 80. Me morial Day 14op 6 25 12/14 5 05, Modern Times 10/12 3.05, Morning Kiss 12 14 4,20 10/12 2.95. Nieuw Europa 12/14 6 00 10 12 4.35. Nothern Queen 14op 5.05. Pactolus 3.95 3.05 2.95, Phlllppo's Memory 4 60 3 65 3 00, Ravel 10/12 3 30, Red Fox 14op 5 75 12/14 4.70, Salman's Glory 6 40 6.05 3 80. Sans Soucl 5 00 4.75 3.45, Sllentlum 10 12 3 85. Silhouet 14op 5.10 10/12 3 00, Sneeuw prinses 12/14 3 95, 10/12 2.95. Spie and Span 10/12 3.50. Sunny Boy 12 14 3 83, Uhu 10/12 5.20, Vanguard 6 20 5.8r« 3 75. Winston Churchill 6 70 5.80 3 40, Ophelia 12, 14 4.05 10/12 2 80, Firebrand 12/14 9.10. Gemengd 14op 4.25, 10/12 2 20. RIJNSBURG, 16 Januari. Bloemen veiling FLORA Tulpen per bos: Go! en Harvest 70-90. V d Eerde 75-95. W Sail 90-1.25. Demeeter 1 20-1 50, Crown Im perial 65-75, Preludium 70-85, Krelage 50- 70,Vlctorlne 75-85, Plcant 95-1 05, Ar no 1.00-1.05, Sirius 95-1 10. Hlllegarde 55-6 3. Superbe 70-85, Lurtlge Wltwe 90-1 05. P. Richter 75-85. Or, Express 1 00-1 05. E r- ley Queen 55-65. Fr o Nansen 65-75, Hyacinten: Pink Pearl 14-26, Bismarck 14-16. Delftsblauw 12-17. Ostara 11-15. Anna Maria 14-22, L'lnnocence 16-23. Jan Bos 14-21. Narcissen: Helios 38-46 King Alfred 52-58. Carlton 48-57, Scarlet LP 50-60. Poetaz L 70-75 Golden Harvest 55- 60, Blauwe Druifjes 28-36 cent por bos. Chrysanten 60-80 cent per bos, Krokus 1.90-3.10 per 100, Tulpen met bol 4 40-8 60 per 100. RIJNSBURG. 16 Januari Groentevel- 'ïng: rode kool 6-9. gele kool 6-10, groene '■nol 7-12, boerenkool 15-17, uien 14-16, waspeen A 10-29. B 7-30. per kilo. knol- selderle 5-20 per stuk.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9