Laatste Berichten DINSDAG I JANUARI 1958 Gift van Prinses Wilhelmina Prinses Wilhelmina heeft een zeer be langrijk bedrag geschonken aan het hoofdbestuur van het Nederl. Roode Kruis, als gift ten behoeve van het werk voor de evacué's uit Indonesië. Jongentje uit Boskoop verdronken Gistermiddag werd het 9-jarig zoon tje van de familie M. Kooij te Boskoop vermist. Het knaapje was in de morgen uren- naar de boomkwekerij van zijn vader gegaan, gelegen aan Reijneveld. Na zijn vermissing werd een onderzoek- ingesteld. Na korte tijd werd zijn fiets gevonden in een sloot in de onmid dellijke omgeving van de tuin. Kort daarop werd het knaapje gevonden. De levensgeesten bleken echter al te zyn geweken Treinontsporing tussen Zaltbommel en Geldermalsen Vannacht is tussen Zaltbommel en Geldermalsen een wagon van een in de richting Utrecht rijdende kolen- trein door een as gezakt en dwars over de spoorweg komen te staan. Tien tot twaalf andere wagons ontspoorden. Een uit tegengestelde richting nade rende posttrein kwam in botsing met de ontspoorde wagons van de kolentrein, waardoor de locomotief van de posttrein ontspoorde en een aantal rijtuigen be schadigd werd. Voorts werden de spoor baan en de elektrische bovenleiding ernstig beschadigd. De machinist van de posttrein werd licht gewond. Het baanvak tussen Zaltbommel en Geldermalsen is geheel versperd, zodat het treinverkeer onmogelijk is geworden. Men verwacht dat deze versperring van daag zal voortduren. Voor het vervoer van reizigers is tus sen Zaltbommel en Geldermalsen een busdienst ingelegd. Val van 25 meter Vanochtend is in het IJmuidense Hoogovenbedryf een bedrijfsongeluk ge beurd, dat aan de 34-jarige arbeider M. J. A. Peperkamp uit Beverwük het leven heeft gekost. De heer Peperkamp, die werkzaam was als tweede kolenverwerker, is door een luik in de vloer van de kokervor- mige transportbrug die de verbin ding vormt tussen het kolenbreekhuis en de kolentoren van ca. 25 meter hoogte naar beneden gevallen. Men vermoedt dat een windstoot het luik heeft opengedrukt. Het slachtoffer laat een vrouw en een kind achter. Geen schadevergoeding aan de K.P.M. De Indonesische minister van Scheep vaart. Nazir, heeft verklaard, dat de KPM aan de Indonesische regering heeft aangeboden om haar schepen te gebruiken op elke door de regering ge- wenstem anier. Minister Nazir zeide - aJdus ,JVIerde- ka" - dat Lloyd's verzekeringsmaat- srhappij dc claim van de KPM niet zal betalen, nadat zij van de Indonesische regering een toelichting over het ge beurde heeft ontvangen, namelijk dat de KPM zich niet aan haar eigen voor schriften heeft gehouden. Naar aanleiding van het boven staande heeft de assurantiemakelaar van de K.P.M. aan het A.N.P. mee gedeeld, dat de K.P-M. geen enkele polisbepaling heeft overtreden of on juist heeft geïnterpreteerd, zodat de positie van de K.P.M. ten opzichte van assuradeuren nog steeds dezelfde Is. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Jan. Veemarkt. Aange voerd 171 vette varkens, notering per kg. levend gewicht: lichte varkens f 1,62-1.65 en f 1,67, zeugen f 1.42-1.46. handel matig. LEIDEN. 7 jan. Leldse Coöp. Groen te- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg.: andijvie 30-77, kroten 19-21, boerenkool 10-35. rode kool 7-18, gele kool 11-13, gr. kool 11-18, prei 10-29, stoofsla 15-33, spruiten A 15-68, waspeen 25-26, winter peen 11-22, witlof 38-71, per 100 stuks: knolselderie 3-14. sla A 13,70-15,60, sla B 9,00-11,60, per 100 bos: peterselie 16-17, selderie 5-15. BOSKOOP, 6 Januari. Coöp. Veren. ,.De Boskoopse Veiling". Hedenmorgen, werden op de Boskoopse velling de eer ste Hamamelistakken ln dit seizoen aan gevoerd. Deze werden verhandeld tegen 80 cent per tak. Forsythlatakken. Ie soort brachten 39-49 op per tak. en per bos 110-170, Mahonlablaa ging van 47-60 cent per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN, 6 Januari. Groenteveiling: waspeen A export per kist 390-600, idem A binnenland per kist 330-640. Idem B per kist 190-260, Idem fijn per kist 310-320. knolselderie 700- 19 00, groene kool 710-11,50, boerenkool 15 00-19.00. rode kool 6,10-14,00, breekpeen per kist 90-140. uien per '-1st 330-380, gele kool 650-10.40, spruiten A 69.00, Idem B 26.00. ROTTERDAM. 7 Jan. Veemarkt. Aanvoer in totaal 2562. weektotaal 4450. vette koeien en ossen 500, gebrulksvee 598 vette kalveren 240, graskalveren 170, nuchtere kalveren 553, varkens 91, biggen 65, paarden 69. veulens 3, schapen of lammeren 259, bokken of gelten 14. Prijs in cents per kg. vette koelen le kw 300/320, 2e kw. 280/300, 3e kw. 260/ 275, vette kalveren 270/280, 250/270, 210/ 240. slachtpaarden 225, 200, 190. Prijs in guldens per stuk: graskalveren le kw. 425, 2e kw. 300, 3e kw. 250, nuch tere kalveren 63, 50. 40, biggen 40. 30. 25, schapen 95, 85. 75. lammeren 90 70 60, kalfkoeien 1225, 1000, 800, melkkoeien 1225. 1000. 800; vare koelen 850, 700, 600. vaarzen 875, 750, 550, pinken 550, 450, 350. RIJNSBURG, 6 Januari. Bloemen veiling FLORA. Tulpen: Krelage 55-80, Wintergold 65-85, Preludium 100-115, Gol den Harvest 70-105. Lustige Wltwe 105- 120, Earley Queen 65-85, Hlllegarde 75-90, Overdale 70-85, Superbe 90-120, Picant 90-100, W. Sail 80-115, Copland 115-155, Arguno 80-100, Cr. Imperial 65-85, Yel low gem. 120-135, Fresia Buttercup 50-65, wit 55-70, Chrysanten 60-85, Blauwe Druifjes 23-30, Narcissen: Helios 45-60. G. Harvest 60-75, Carlton 65-70. Agnes 45-52, alles per bos. Am. Anjers 26-32, Hyacin ten: Pink Pearl 13-18, Bismarck 11-16, L'lnnocence 23-33, Anna Marie 13-20, Os- tara 12-17, Delfsblauw 13-18, per stuk, Krokussen 220-340 per 100. RIJNSBURG, 6 Januari. Groentevei ling: Rode kool 6-11, gele kool 7-10, boe renkool 15-18. groene kool 10-16, kroten 5-7, prei 15-20. waspeen A 10-30. B 10-32, breekpeen 10-14 per kilo, selderie 8-10, peterselie 8-10 per bos. knolselderie 5-20 per stuk. TER AAR. 6 Januari. Groenteveiling: witlof 1 64-71. Idem 2 48-61, Idem stek 5-24, glasandljvle 61-69, prei 11-25, sprui ten 48-60, boerenkool 8-13. waspeen 16, alles per kg. sla 3-4, knolselderie 8-21 per stuk, selderie 5-6 per boa. boerenkool 80- 110 per kist. Mr. van Thiel voonitter Katholieke werkgevers In de vergadering van het dagelijks bestuur van de Algemene Katholieke Werkgevers Vereniging en het Katholiek Verbond van Werkgeversvakverenigin gen is in de plaats van de heer L. A. J. M. van Heijst die de wens te kennen had gegeven af te treden tot algemeen voorzitter benoemd: mr. F. J. F. M- van Thiel, oud-minister van Maatschappe lijk Werk. directeur van de „NV Robur" rywielonderdelen- en buizenfabriek te Helmond en lid van de Tweede Kamer. De gemaskerde wereldreiziger Op het vliegveld Ciampino bij Rome heeft men gisteren een ge blinddoekte Amerikaan sp ighetti zien eten, die droop van de toma tensaus. De man zat op de trap, die naar het vliegtuig leidde en 'kon moeilijk anders doen dan doorgaan met eten. Want omdat hy op een moeilijke vraag tijdens het televisie vraagprogramma „Waarheid of gevolgen?" het antwoord moest schuldig blijven, werd hij „veroor deeld" tot een reis om de wereld in tachtig uur. Maar dan geblinddoekt en met de bepaling, dat hij in elke stad, die werd aangedaan de natio nale schotel eer zou bewijzen. En zo kon het gebeuren, dat John W. Guth, verzekeringsagent uit Los Angeles en vader van negen kin deren, gisteren in Rome wel de te levisiecamera's hoorde snorren, de fotografen aan het werk kon ver moeden en vragen van journalis ten beantwoordde zonder dat hij iets zag! En inmiddels spaghetti at. Hij wordt op zijn reis vergezeld door een fotograaf, die hem later foto's zal laten zien van het schoons, dat Guth had kunnen zien als hij maar betere antwoorden had gegeven. Maar dat is eerst in Los Angeles, wanneer hij zijn blind doek weer mag afdoen. Overigens neemt de „blinde", die een masker draagt zijn „straf" niet al te zwaar. Toen hij in Rome aankwam had hij Parijs en Genève al achter de rug, maar Athene, Basra, Bombay waar een olifant op hem zal wachten Colombo, Bangkok, Manilla. Tokio. Anchorage (Alaska) nog voor de boeg. Met de nationale gerechten in al die plaatsen. En dan gelukkig Los Angeles, waar de organisatoren echter een verrassing voor hem in petto hebben. Onge twijfeld als compensatie voor het geen hij heeft moeten derven ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦•♦♦♦•♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦j Groza overleden Dr. Petru Groza, de Roemeense pre sident, is vandaag overleden De 72- jarige Groza is enige tijd ziek geweest nadat hij een maagoperatie had onder gaan. Hoofdredacteur Pia in arrest De hoofdredacteur van het Indone sische persbureau PIA, Mohammad Nahar, is vandaag door de militaire po litie te Djakarta gearresteerd. Volgens Pia werd hij aangehouden op de be schuldiging van publikatie van militaire berichten zonder de daarvoor vereiste toestemming. De „Effie" in veiligheid Het stoomschip „Effie" heeft van middag om een minuut voor een geseind dat de bemanning het schip weer in haar macht heeft. Hulp werd niet meer verlangd. STADSNIEUWS Stroperij gestraft Een tweetal inwoners uit Noordwij - kerhout moest zich gisteren voor het Leidse kantongerecht verantwoorden, omdat zij tezamen op 21 september j.l. in het jachtveld Langeveld op verboden grond hadden gelopen en daar door middel van wildstrikken gepoogd had den wild te bemachtigen ofschoon zij niet in het bezit waren van een jacht akte. Een van hen had bij aanhouding nog wildstrikken bij zich. Tegen de voor naamste verdachte eiste mr. Van der Schans tweemaal f. 30 boete of twee maal 15 dagen wegens overtreding van de jachtwet en bovendien f. 25 of tien dagen wegens lopen op verboden grond. Tegen zijn maat werd wegens lopen op verboden grondgebied eveneens f. 25 of tien dagen geëist. De plv. kantonrech ter. mr. W. de Koning, veroordeelde eerstgenoemde verdachte tot tweemaal f. 50 boete of tweemaal 25 dagen en f. 25 boete of tien dagen, met verbeurdver klaring van de in beslag genomen wild strikken. Zijn partner werd conform de eis veroordeeld. Roekeloos gereden Een Amsterdammer-op-leeftijd stond gisteren voor de Leidse kantonrechter terecht, omdat hij op 28 september j.l. het verkeer op ernstige wijze in gevaar had gebracht door met zijn auto, ko mende van de hoofdstad, bij het Haagse Schouw zonder op het verkeer te letten plotseling naar links af te slaan om de Rijndijk op te rijden. Hij was toen met een uit Den Haag naderende vrachtauto in botsing gekomen, waardoor zijn eigen wagen vernield werd en hij zelf zulke ernstige verwondingen had opgelopen, dat hij naar een ziekenhuis vervoerd moest worden. Van de gevolgen van deze botsing was verdachte nog niet hele maal genezen. Hij verklaarde thans zich niet meer te kunnen herinneren op wel ke baan hij zich bevond, toen de bot sing zich voordeed. De officier van Jus titie. mr. Van der Schans, eiste voor deze ernstige verkeersovertreding f. 60.- boete of twintig dagen. De plv. kanton rechter. mr. De Koning, veroordeelde de Amsterdammer tot f. 50 boete of 25 da gen. Tijdelijke verdeling van Europese instellingen Van de zijde van de Parijse confe rentie van de zes landen der Europese Gemeenschap wordt vernomen, dat de ministers het in beginsel zijn eens ge worden over de volgende tijdelijke verdeling van de zetels der Europese instellingen: 1. Gemeenschappelijke markt en Euratom: Brussel; 2. Kolen- en Staal gemeenschap (K.S.G.)Luxemburg; 3. Europese investeringbank: Milaan; 4. Hof van Justitie: Den Haag. Een definitieve beslissing hierover hangt echter af van overeenstemming over de benoeming van de hoge func tionarissen bü de Europese Gemeen schap. De ministers van Buitenlandse Zaken der zes landen zijn het verder eens ge worden over het beginsel, dat alle be stuursorganen en parlementaire verga deringen van de Europese instellingen in één en dezelfde stad worden gehuisvest om de schepping van een echte hoofd stad van Europa t verzekeren. Omdat men het er niet over eens kan worden, welke stad dat zal zijn, wil men tijdelijk genoegen nemen met een com promisoplossing. Men denkt aan een periode van twee of drie jaar. Frankrijk heeft voorgesteld de defini tieve keus over te laten aan een com missie uit de assemblee van de Euro- markt. waar bij meerderheid van stem men kan worden beslist. Besluiten van de ministers moeten unaniem zijn en daar is voorlopig weinig kans op. Dode en twee gewonden Vanmorgen werd by een hevige botsing tussen twee motorrijwielen op de Keerderberg in de Rijksweg Maastricht Vaals de 50-jarige heer Joha uit Ey's-Wittem gedood. Zijn 17-jarige zoon, die in het zijspan zat, werd licht gewond. Deze motor reed met grote snelheid bergafwaarts naar Maastricht toen hij in botsing kwam met een ander motor rijwiel. De bestuurder van dit motorrij wiel wilde een Belgische personenauto passeren, waarbij hij in botsing kwam met motor met zyspan. De bestuurder, de heer Visser uit Cadier en Keer, moest zwaar gewond overgebracht worden naar het zieken huis. Beide voertuigen werden geheel vernield. Abdoelgani over de Buitengewesten Roeslan Abdoelgani, de vice-voorzitter van de Nationale Raad, heeft ver klaard, dat de jongste gebeurtenissen in de Buitengewesten geen „antagonis me" betekenen. Hij zeide, dat zij kun nen worden vergeleken met de bewe gingen in de V.S. voor „staatsrechten", die ontstonden na afloop van de bur geroorlog in dat land. In een gesprek, dat in Canada over de televisie zal worden uitgezonden, stelde William Stevenson de vraag of Indone sië in staat zal zijn dezelfde bedragen te besteden, als Nederland voor de ontwik keling van West-Irian heeft bestemd. Abdoelgani antwoordde, dat het voor de opbouw van West-Irian niet de vraag is hoeveel geld daaraan moet worden be steed, doch eerder of er politiek even wicht in dat gebied bestaat. „Zolang er in West-Irian geen politiek evenwicht bestaat, vrees ik, dat de Hollanders daar hun geld verknoeien", zo zei hy. Soekarno begroet door premier Nehroe President Soekarno, die waarschijnlijk donderdag toch een onderhoud zal heb ben met Macmillan, werd bij aankomst op het vliegveld van Nieuw Delhi ver welkomd door de president van India, Rajendra Prasad, de vice-president Radhakrishnan en premier Nehroe. Na inspectie van de erewacht, werden de leden van de regering en het corps diplomatique aan president Soekarno voorgesteld. Soekarno verklaarde, dat de reis hem van zyn dagelijkse plichten zou ont heffen en hem in staat zou stellen zijn normVe gezondheid te herwinnen. „Maar afgezien daarvan, wil ik niet ontkennen met mijn vrienden onze po- lietiek tegenover Nederland in het bij zonder en de huidige wereldontwikke lingen te zullen bespreken", aldus Soe karno. Bernard van Leer overleden Te Amsterdam is gisteravond op 73- jarige leeftijd overleden de heer Ber nard van Leer. oprichter en laatstelijk president-commissaris van Van Leers Vatenfabriek N.V. De heer van Leer was niet alleen een zakenman van uitzonderlijk formaat, die een daaraan evenredig succes en een wereldfaam verwierf, hy was ook een hartstochtelijk paardenminnaar. Dit laatste kreeg vorm in een circus Ka- valjos waarmee hij ons land doorreis de en, gedurende de tweede wereldoor log, door de V.S. trok. K e r k e I ij k Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Rijsoord H. Bossenbroek te Dell en Enspyk. Bedankt voor Voor- i T incrpn burg J D de Stoppelaar te Laren (N-H) y Lof voor consul-generaal in Singapore Het ministerie van Buitenlandse Za ken deelt mede: „De kritiek op het beleid van de con sul-generaal der Nederlanden te Singa pore is volkomen ongegrond. Zowel de heer Middelburg als het personeel van het consulaat-generaal hebben sedert begin december, ook in de avonduren en gedurende zondagen en beide kerstda gen. continu gewerkt. Pas op zaterdag 28 en zondag 29 de cember kon het personeel een deel van de dag rust nemen. De consul-generaal was uiteraard aanwezig bij dc aankomst van schepen met repatriërend en en hy bezocht eveneens herhaaldelijk de kam pen. Noch de consul-generaal noch zijn personeel zijn tekort geschoten inzake medewerking bij de vlotte repatriëring vanuit Singapore. Het algemeen optre den en de werkzaamheden van de con sul-generaal en zijn personeel verdienen alle lof". DE MOORD OP MARIA KRIEK Het speuren naar aanwijzingen om trent de moord op Maria Kriek uit Voorburg, zondagavond by Colchester in het Engelse graafschap Essex, is van ochtend voortgezet. Genie-soldaten stonden de politie bij door met mijn- detectors naar de hamer of bijl te zoe ken. waarmee het meisje werd neer geslagen. Wrakhout van de Capella De sleepboot „Holland" heeft op de laatst aangegeven positie van de „Capel la" niets van dit schip kunnen ontdek ken. De twee door de „Holland" aan boord genomen lijken zijn van mensen die zwemvesten droegen. Het vliegtuig van de Opsporings- en Reddingsdienst van de M.L.D., een „Neptune", heeft wrakhout gesignaleerd. Wat van de overige bemanning is terechtgekomen, is onbekend. Londen geschrokken van reactie op Macmillans suggestie De Britse regering is blijkbaar wat ge schrokken van de reactie in de wereld op het voorstel van premier Macmillan voor het sluiten van een niet-aanvals- verdrag met de Sovjet-Unie. Deze reac tie is namelijk groter geweest dan zy voorzien had. zo meent men in diplo matieke kringen in Londen. Vandaar dat men de betekenis van de suggestie van Macmillan tracht te verkleinen. Een woordvoerder van het Britse mini sterie van Buitenlandse Zaken verklaar de. dat hetgeen door de premier over een niet-aanvalsverdrag gezegd was, geen voorstel in de eigenlijke zin be helsde, maar meer een suggestie of een denkbeeld. Het betekende naar zijn me ning geen wijziging in de Britse politiek. Voorts werd gezegd, dat Engeland niet als enig land een niet-aanvalsverdrag met de Sovjet-Unie wil sluiten. Een der gelijk verdrag zou een aanvulling van andere verdragen moeten zijn. Katwijkse schipper schuldig bevonden RAAD VOOR DE SCHEEPVAART De Raad voor de Scheepvaart heeft een schipper uit Katwijk als schul dige aangewezen inzake de aanvaring tussen een Katwijkse motorkotter en een IJmuidense motorkotter op 26 sep tember j.l. bij het binnenlopen van IJmuiden en heeft hem de bevoegdheid om als schipper te varen ontnomen, voor de tijd van een maand Gistermiddag heeft de raad deze zaak behandeld, waarbij de beide schip pers zyn gehoord. Aan de hand van de verklaringen kwam de hoofd inspc te ur voor de scheepvaart, de heer J. Metz, tot de conclusie, dat de Katwijkse schipper door binnenkomende het noorder havenhoofd op nog geen 50 meter te 1 ronden, het binnenaanvarlngsreglement I heeft overtreden. Dat het IJmuidense schip geen lichten voer het was een kwartier voor zonsopkomst was naar de mening van de heer Metz van geen invloed geweest op de aanvaring, waar bij de twee schepen ernstige schade op liepen. De heer Metz had de raad voorge steld de bevoegdheid van de schipper voor de tijd van twee weken in te trek ken. De raad zal zijn motivering schrifte lijk bekend maken. DE KAAG Dorpje Kaag geïsoleerd Door de storm is het dorpje Kaag ge heel geïsoleerd. De wind maakt het on mogelijk met de pont te varen, daar er gevaar bestaat dat de lijn zou breken. De Kagers konden vanmorgen dus niet naar hun werk en moesten wachten tot de wind wat minder was geworden. De stormschade is overigens beperkt ge bleven tot omgewaaide schoorstenen en weggewaaide dakpannen. FAMILIEBERICHTEN Ontleend aan andere bladen Ee.i opmerkelijk artiestenpaardat op het ogenblik in Duitse circussen optreedt: de grootste „cowboy", wiens kuif 2.20 meter boven de be gane grond pleegt te zweven en gaauw te Woudrichem. Aangenomen naar Erichem F. H. Scheffer. vicaris te Dedemsvaart. Bedankt voor Leerbroek J. Spelt te Dlnteloord. Benoemd tot hulpprediker te Rotterdam wijkgemeente Prlnsekerk) A. L van Melle. kand aldaar. GEREF. KERKEN Beroepen te Langley (Brits Columbia) en te Calgary (Alberta. Canada» K. Hart te Wallaceburg (Ontario, Canada) (voor heen te Utrecht). Aangenomen naar Stadskanaal (vac. A. H. Plersma) W Stuursma te Grootegast. Benoemd tot hulpprediker te Buenos Aires (Argentinië) C. van Rijn, kand. te 's-Gravenhage, die deze benoeming ook aannam. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Maassluis H. C. van der Ent te Werkendam Bedankt voor 's- Gravendeel H. W. Eerland te Llsse. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Boskoop J. B. Bel te Krabbendljke. Bedankt voor Capelle a. d IJssel en voor Kampen H. van Gtlst te Dlrksland. EVANG. LI TH. KERK Bedankt voor Dordrecht J. J. F. Herr mann te Alkmaar-de RUp. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Tweetal te Ederveen M van de Ketterij te Alblasserdam en F. Mallan te Bruinls- se van wie laatstgenoemde Is beroepen. DS. C. BALKE OVERLEDEN Te Rante Pao is in de ouderdom van 31 jaar overleden ds. C. Balke, herv. zendingspredikant, die vanwege de Geref. Zendingsbond op Celebes werk zaam was. Ds. Balke werd ln 1926 gebo ren. In 1954 werd hij bij de Herv. Ge meente van Schoonrewoerd in het predikambt bevestigd. Nog geen twee jaar is ds. Balke onder de Toradja's werkzaam geweest. Een ernstige vorm van malaria tastte hem aan. rREDIKANTEN EN LEEFTIJDSGRENS Was het vóór 1940 een ongeschreven wet, dat men geen predikanten meer naar een andere gemeente beriep als zy in leeftijd de veertig jaren gepasseerd waren, daarin is met name na 1950 in de Geref. Kerken een sterke verandering gekomen. In het afgelopen jaar hebben vijftien predikanten, in leeftyd variërend van 50 tot 60 jaar nog een beroep ont vangen. Twaalf van deze vijftien namen het beroep aan. MEJ. DR. J. W. HERFST LEGT AMBT NEER In verband met haar voorgenomen huwelijk zal mej. dr. J. W. Herfst haar volledige taak als predikante bij de Remonstrants-Gereformeerde Gemeente te Haarlem neerleggen. Na Pasen hoopt zij afscheid te nemen. zijn zesjarige assistent, die in een Bijna 27 jaar heeft mej dr. Herfst het meter -iin meerdere moet erkennen ambt bediend. Achtereenvolgens was zij meter zijn meerdere moet er Kennen. werkzaam in Brielle. Doesburg. Hooge- Z,oals het plaatje laat zien, zijn er veen, Wassenaar, Bloemendaal en Haar- aacdige combinaties met dit tweetal dr- .Her£st is in ons land o.a. bekend geworden door de dagopeningen te makenop donderdagmorgen voor de V.P.R.Q. Bevallen: VolkerHazebroek, d„ Slie- drecht; Zwanenburg—van Ben them Jut ting, d., Bunschoten: Van Wijk—Erni, z„ Thun (Zw.); Keman—Timmer, d., Wor- merveer: Bouvyde Roos, z, Perth (Australië). Getrouwd: R. Stubenrauch en M. Meerdlnk, Sauerland (Duitsland); S. Parunovac en M. Zeelander, Amsterdam; J. P. Steers en C. Mulder, Den Haag; K. Zwart en A. van Gunsteren, Voorburg. Overleden: W. A. M. Bodaan—van vr., 81 jaar, Den Haag: J. de "Beroepen te Woubrugge G F. Over- Lijster, m„ 62 jaar, Rotterdam; A. C. Epenhuysen. m.. 48 jaar, Zwijndrecht; E. M. BeundermanSlijpen, vr 86 jaar, Rotterdam: W. C. M. L. Noletr—Jansen, vr., 82 j.. Schiedam; M. L. Schumacher— Ingold, vr., Houston: E. J. Ruitenberg. m„ 83 jaar, Amersfoort: M. J. J. van der Werff, vr.. 90 jaar. Heemstede. BEURSOVERZICHT Markt hield zich goed Amsterdam, 7 januari De koersen stelden zich iets lager vergeleken bij gisteren, doch de verliezen bleven tot een minimum beperkt. Aan de opgewekte stemming gedurende de eerste dagen van het nieuwe jaar kwam vandaag een einde. Dit was hoofdza kelijk het gevolg van de lagere koersen uit Wallstreet. De markt hield zich ove rigens vanmiddag uitstekend en voor pessimisme is dan ook geen enkele aan leiding. De internationale arbitrage was van daag niet op gang te krijgen. Dit had een nadelige invloed op de koers van de aandelen Kon. Olie, die de koerswinst van f 1,50 van gisteren geheel moest prijs geven. Philips verliet de markt on geveer op een onveranderde koers- Uni lever was op een koers van 320 prijshou dend. KLM had geen beste vlucht. De winst van f 1.50 van de vorige dag ging geheel verloren. Aku's, na de vaste ten dentie van de laatste dagen. 1 procent in reactie. Scheepvaarten lager en wel voor Maatschappij .Nederland" min 4, Van Ommeren, Scheepvaart Unies en Van Nievelt min 1%. Aandelen KPM open den beneden de 1 maal parikoers, doch bij het scheiden van de markt trok de koers aan tot circa 100%, waardoor het verlies tot 1% werd beperkt. De hoge opening in cultures voor aan delen Ver. Deli op 60% (plus 2%) kon niet geheel behouden blijven. De winst werd tot 1% gereduceerd De overige fondsen in deze sector vertoonden vrij wel geen verandering. Staatsfondsen iets beter voor de Staffellening. WISSELKOERSEN Amsterdam, 7 januari Londen 10.50—10.59',, New York 3 78%—3 79%, Montreal 382%—3.82';, Parijs 90.00— i 90.10, Brussel 7.57V47.57%. Frankfurt 89.98'290.03'2, Zürioh 86 39' 2—86.44%, I Zürioh (vr. fr.) 88 41%—88.46%, Stock holm 73.00'273 05'2. Kopenhagen 54.73 .—54 78, Oslo 52.92'i—52.97'2. Milaan I 60.37%—60 42%, Wenen 14.53%—14.54%. Beurs van Amsterdam Dinsdag 7 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned '53 3% 86% 86% Grootboek obl 3% 74 Ned '47 3% (3) 84% 84% 87% 88 Ned '53 (3%) 86 86% Ned '56 3% 85% 85% 79 79 Ned '54 3% 80% 80% Ned '55 I 3'i 81% Ned '55 n 3% 82% 83 Ned -37 3 80% 80% Ned W3 lening 6<" 104% 105 Dollarlng '47 3 89 88% Investeringscert 3 9or« 90% Ned 62-64 3 89{1 mi Cert NWS 60 Indie '37 A 3 83% 84 Grootboek '46 3 80% ACTIEVE AANDELEN Clt Handl en Ind B Nat Handelsbank Ned Handelmy Amst Rubber Deli My.en (Ver.) H.VA Java Cult Senembah Vorstenlanden AXU Berkei's Patent (v) Calvé Delft eert Kon Pap v Gelder Hoogovens eert Müller en Co N_B Ned Kabelfabr Philips 22% 72 142 40 s4 58% 86% 20% 42 10% 152 171 B 245 171 246 310 231 236'1 Philips pref 143% 22% 71 142 40,\ 5814 85% 19% 42% B 10% 151% 175 246 170 247 300 231 236% 144% 319% 203% 172% 720 146.50 145 80 138 Unilever 320% Wilton Feyenoord 202 Blllton 2de r 175 Dordtse Olie gew 729 Kon Petr (1 20.— 148 20 idem (50 a f 20.— 147 60 Holl Amer lijn 139% Java China Paket 112% K1H 99 97.20 Ned 8toomv Mi) 131 129% Kon Paket Mij 101% 99 Stoomvaart Mi) Ned 130 126% Nievelt Goudr eert 152 150% v Ommeren eert 199% 197 Kon Rott Lioyd 119 113 Ned Scheepv Unie 108% 106 NIET-ACTIEVE OBLKiA l lhs Prov.- en Gem leningen Adam 47 <3%i 3 86% 87 Den Haag 1937 13.. 78 Lelden 1947 87% B R'dam *37 I-HI 3% 87 87 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94% 95 Premieleningen A'dam '53 3 77% 86B A'dam '51 2% 80% A'dam '56 I 2% 77% 78B A'dam '56 II 2% 85% 86% Eindhoven '54 2% 75% 76 Enschede'54 2% 79% 78% Den Haag '52 12% 86 B 86% Idem II 2% 87% 86% R'dam '52 I 2% 84% 85% Idem n 2% 87% 86% Utrecht '52 2% 92 B 93 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst Bank 191% 191% H.BU eert 170% 171 "4 Rott Bank 159% 160% Twentsche Bank 153 153% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 183 B 185B Borneo Sum H Mij 32% 33 Ned G en Sp fabr 166 166 Kon Ned Grofsm 94 B 95 Internatio 56 55 Rott Droogdok Mij 430 B 441 Tieleman en Dros 7 B Ned Mij Walv.vrt. 55 52 Spoorwegen Dell Spoorweg Mij 6 6 Amerik. fondsen Canadian Pacific R 23% 23% Intern Nickel 72% 72% Anaconda 43% 42^ Bethlehem Steel.... 37 37% Cities Service 50% 50% General Motors 35% 35A Kennecott 82 81 Republic Steel 42% 42 Shell Oil 66 65 Union Pacific 26 26% Un States Steel 53% 53 Nog enkele rondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K 6/1 Edelmet Kon AA 48 L Pref wa idem 55GB 54 Electrolas B 278 278GBex Hoil Constructie 304 300Bexd. Ing our v Bouwnyv 110L 115B Int Kunststot 1 Inc 33% 34 Leidsche Woispmn 145G 150B Sikkens Lakiab "53 370 370 Ver Touwtabrteken 138 138 Wernink's Betonm 60B 61 Van Wijk Textiel 69% 70

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5