Verhoogde weeldebelasting op TELEVISIE-AP PARATEN in de Tweede Kamer aangenomen Fa. J. P. VAN BERGE HENEGOUWEN Een viel Sovjet-Unie demobiliseert weer aantal soldaten een vrij groot DINSDAG 7 JANUARI 1958 Conclusie jaarverslag R.A.I. „Bestedingsbeperking beïnvloedt transportmiddelenhandel nadelig'" Onevenredige lasten voor iveggebruikers In de inleiding van het jaarverslag over de periode 1 oktober 1956 tot 1 ok tober 1957 komt de Nederlandse vereni ging „De Rijwiel- en Automobielindus trie" tot de conclusie, dat de bestedings beperking in toenemende mate van in vloed is op de gang van zaken in de transportmiddelen industrie en -handel. „De omzetten in de eerste negen maan den van 1957 gaven ten opzichte van het voorspoedige jaar 1956 over de ge hele linie een achteruitgang te zien. Voor personen- en bestelauto's liep de handel met ruim 10 procent terug, vrachtauto's met ruim 30 procent, mo torrijwielen en scooters met bijna 25 pro cent, bromfietsen met circa 15 procent en rijwielen met 6 procent". Daarbij wordt door de R.A.I. aangetekend, dat de situatie in de bedrijfsautohandel na het beëindigen van de verslagperiode rog belangrijk is verslechterd, welke achteruitgang in de hand wordt gewerkt door kapitaalsschaarste bij de transport ondernemers en de beperkingen in het internationale goederenvervoer. Weer overval op benzineponipstation Buit ongeveer f 350. Drie nog onbekende daders van naar schatting ongeveer 25 jaar hebben vanacht omstreeks half twee een overval gepleegd op het benzine pompstation van Esso aan de Rijks weg Amsterdam-Den Haag onder de gemeente Haarlemmermeer. De 43-jarige pompbediende HTuin uit Aalsmeer, die zich alleen in het kantoor bevond en die door de drie mannen in het aan de achterkant van het gebouwtje gelegen toilet werd geduwd, heeft verklaard dat zij in een blauwe Vauxhall voor het station arriveerden. Inmiddels is gebleken, dat een blauwe Vauxhall in de afgelopen nacht in Den Haag is gestolen en aangenomen wordt, dat de dieven van de auto en de daders van de overval dezelfde zijn. Om half twee vannacht tikte een van de drie mannen op de ruit van het kan toortje en vroeg om benzine. In het kantoortje bevond zich een knop, die aan een sirene is verbonden, maar de bediende kreeg geen kans die knop in te drukken, omdat hij buiten bij de pomp pas werd bedreigd. ..Kijk eerst maar even de remolie na", zei de man. die tegen het raam getikt had en tegelijkertijd ontwaarde de be diende, die naar buiten was gekomen, een passagier. ..Van remolie heb ik geen verstand", zei hij nog, maar voor hij verder nog iets had kimnen doen. stond er plotse ling een derde man vlak achter hem. die hij nog niet had opgemerkt en die drukte hem iets in zijn rug, terwijl hij dreigend zei: „Handen omhoog". Dat deed de pompbediende dan ook maar en hjj Het zich op bevel naar het toilet brengen. De deur sloeg toe en de mannen reden enkele ogenblikken later snel met de auto weg. Uit de kas van het kantoortje hadden ze het aanwezige geld weggegrist: de buit bedroeg onge veer f. 350. lyJj PASSAGIERSLIJST Voor belangstellende^.,- ligt aan ons Bureau de passagierslijst ter inzage van het s.s. „Captain Cook", dat op 21 december met evacué's uit Tandjong Priok is vertrokken en dat op 19 januari in Amsterdam wordt verwacht. In de personenautohandel valt een duidelijke tendens naar de meer een voudige en goedkopere uitvoering waar te nemen: blijkens de onderverdeling naar prijsklassen had in de eerste negen maanden van 1957 62 procent van de geïmporteerde en geassembleerde per sonenauto's een cataloguswaarde van nog geen 7.000 gld. Percentueel blijken de auto's in de prijsklasse 5.0006.000 gulden nu het meest verkocht te worden (bijna 30 procent), gevolgd door die in de prijs klasse 6.0007.000 gulden (ruim 20 pro cent). Mede in verband met deze ver schuiving is het aandeel van de Ameri kaanse autofabrikanten in de Neder landse markt ook nu weer achteruitge gaan: van 9,8 procent in de eerste ne gen maanden van 1956 tot 8.4 procent in dezelfde periode van 1957. Anderzijds is de terugkeer van de Engelse merken af te lezen in een stijging van hun markt aandeel van 18,2 tot 22,5 procent, terwijl de Duitse voor het eerst een, zij het be perkte, achteruitgang tezien gaven, van 47,1 tot 45,2 procent. In de motorrijwielhandel moest vooral de motorfiets het ontgelden een daling van de omzet met 45 procent terwijl de scooter zich ten opzichte van 1956 kon handhaven. Voor het eerst werden in 1957 meer scooters dan motorrijwielen verkocht. De conclusie van dit verslag wordt als volgt samengevat: „Naast de psycholo gisch remmende uitwerking heeft de be stedingsbeperking reeds aanstonds te denken is aan de afbetalingsbeschik king invloed uitgeoefend op de gang van zaken in de transportmiddelen branche, op de ene sector sterker dan op de andere. De R.A.I. is van oordeel en geeft voor deze opvatting een gedetailleerde argumentatie dat de nieuwe fiscale lasten op onevenredige wyze zün ver deeld ten nadele van de weggebruikers. Bekijkt men de evolutie van het weg verkeer op een wat langere termijn dan heeft men anderzijds zijn hoop geves tigd op de sterke drang naar motorise ring, welke wij alom in ons land waar nemen. De groei van het wegverkeer kan", aldus de R.A.I., „wel worden ver traagd, maar moeilijk worden stopge zet!" Soekarno in Nieuw Delhi President Soekarno is in Nieuw Del hi aangekomen. In Rangoon werd een tussenlanding gemaakt. Daar is het In donesische staatshoofd o.a. begroet door de premier van Birma, Oe Noe. De minister van Voorlichting. Soedib- jo. heeft verklaard, dat de reis van Soe karno ertoe zal bijdragen om aan de buitenwereld de strijd van het Indonesi sche volk voor de bevrijding van Weste lijk Nieuw-Guinea duidelijk te maken. „De buitenwereld moet meer toelich ting hebben en de strijd voor de onaf hankelijkheid in de A.A.-landen heeft co-ordinatie nodig", zo zei hij. Soebandrio verklaarde te Nieuw Delhi dat, zodra het geschil over Westelijk Nieuw-Guinea zal zijn geregeld, „wij onze economische en handelsbetrekkin gen met Nederland kunnen hervatten, doch dan uitsluitend op een basis zon der discriminatie". „In elk geval ver wachten wij, dat Nederland het ini tiatief tot onderhandelingen zal nemen". Een 16-jarige jongen, die verleden week wegliep uit het Rijksopvoedings gesticht „Valkenheide" te Maarsbergen, is gisteren in Den Haag, waar hij zich enkele dagen verborgen had weten te houden, aangehouden. Pleidooi gemeentelijke hulp bij premiebouw In zijn nieuwjaarsrede heeft de voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Nijmegen en omge ving de heer O. C. Huisman, gepleit voor gemeentelijke steun bij de bouw van premiewoningen. Spreker vreest name lijk, dat men het gestelde bouwvolume premiewoningen niet zal kunnen reali seren door de gestegen rentevoet, die de financiering dermate kostbaar maakt, dat de huren voor premiewoningen on evenredig hoog zullen worden. De heer Huisman vroeg zich af of de gemeente Nijmegen de eigenbouwers en de institutionele beleggers niet tegemoet zou kunen komen in de consequenties van het verschil tussen de wel op te brengen rente van 4 416% en de nu gevraagde 6%. MR. BEYEN NAM AFSCHEID Ter ere van de nieuw benoemde am bassadeur van Nederland in Parijs, mr. Beyen, en diens echtgenote heeft de ambassadeur van Spanje in Nederland, de Hertog van Baena, gisteren een diner gegeven. Aan dit diner zaten mede o.m. aan leden van het corps diplomatique in Den Haag, generaal Pahud de Mor- tanges, hoofd van het Militaire Huis van de Koningin, en echtgenote, de secretaresse van de Koningin, jonkvrou- we Röell, en de griffier van het Inter nationale Gerechtshof, de heer Lopez Olivan. Auto-ongeluk in Nieuiv-Guinea oververmoeide marine-arts achter het stuur in slaap Minister wilde de schade laten betalen (Van onze Haagse redactie) In de vroege morgenuren van de 30e april 1956 viel een op Biak (Nieuw-Guinea) geplaatste marine arts, die van de voorgaande ochtend af in de weer was geweest met een zieke, vele malen heen en weer was gereden, een ijlings ontboden chirurg die een spoedoperatie moest ver richten van het vliegveld had ge haald en deze na de operatie naar zijn hotel had gebracht, door overver moeidheid achter het stuur van zijn dienstauto in slaap, waardoor hij van de weg af schoot. Hoewel na een onderzoek door de po litie ter plaatse door de Commandant Maritieme Middelen Biak was verklaard, dat hij een krijgstuchtelijke of een straf- Maatregel maakt in Westen geen diepe indruk Tass bericht, dat de omvang van de Russische strijdkrachten opnieuw wordt verminderd en wel met 300.000 man. Van Oostduits gebied gaan 41.000 Russische militairen naar huis en uit Hongarije 17.000. De demobilisatie betreft leger en marine. Het Russische persbureau zegt, dat de regering dit als een belangrijke bijdrage tot een vermindering van de interna tionale spanning beschouwt. In 1955- 1956 zijn er 1.840.000 Russen gedemobili seerd. De eerste plaatsvervangende Russi sche minister van Buitenlandse Zaken Wassili Koeznetsof en de plaatsvervan gende stafchef generaal Malinin ver klaarden op een persconferentie, dat zij niet konden antwoorden op de vraag, of de Sovjetrussische strijdkrachten nu minder dan drie miljoen man tellen. Wel zei Koeznetsof, dat de Sovjet-Unie het voorstel van premier Macmillan voor een niet-aanvalsverdrag „in posi tieve zin" overweegt. Overigens had de Sovjet-Unie, naar zijn zeggen al in 1956wjjzigd. voor het eerst het sluiten van een der gelijk verdrag tussen de landen van de NAVO en die van het verdrag van War schau bepleit. De reacties op de Russische medede ling in Washington, Londen, Parijs en Bonn komen er in het algemeen op neer, dat men de maatregel niet kan beoor delen, zolang niet bekend is over hoe veel militairen de Sovjet-Unie in totaal beschikt. Ook ziet men de maatregel als een onderdeel van het algemene streven om de omvang van de conventionele strijdkrachten te verminderen, nu de kern- en raketbewapening toeneemt, waardoor veel minder mensen nodig zjjn, ofschoon de vuurkracht toeneemt. In Westelijke kringen te Moskou is men van oordeel, dat de Russische maatre gel vooral een psychologische waarde heeft. De Russen zouden ten overstaan van het wereldforum de Westelijke mo gendheden willen dwingen, ook de om vang van him strijdkrachten te herzien, hetgeen overigens al veel eerder en op veel groter schaal is geschied. Van de zijde van het Amerikaanse ministerie van Defensie werd echter vernomen, dat de Amerikaanse militaire plannen in geen enkel opzicht zuilen worden ge rechtelijke straf niet gewenst achtte en verhaal op de bestuurder dus niet noodzakelijk was, besliste de minister van Marine toch, dat de arts de schade aan de auto ten bedrage van 400 gulden moest betalen. De overwegingen waren, dat de arts, die in de loop van de avond in de sociëteit waar hij als bestuurs lid in verband met het Koninginnefeest tussen de bedrijven door ook nog enkele malen moest binnenlopen een glas bier en twee glazen champagne had ge dronken en dus door het gebruik van alcoholhoudende dranken eerder ver moeid was geraakt, dat er van „grove schuld" moest worden gesproken, dat hjj geen burger-chirurg had mogen ver voeren die overigens bij nader inzien een luitenant ter zee eerste klasse bleek te zijn! en vooral dat hij geen schrif telijke rij-opdracht had. De arts bestreed echter zijn schuld en maakte de zaak aanhangig bij het ambtenarengerecht te Den Haag, recht sprekende in militaire ambtenaren zaken. De kapitein-luitenant ter zee A. L. Vriens, trad op als gemachtigde van de nog steeds op Nieuw Guinea verblij vende arts. Hij bestreed het ministe rieel standpunt punt voor punt. Een rijopdracht was volgens hem niet nood zakelijk aangezien de twee marine-art sen van Biak de betreffende auto samen „in persoonlijk dienstgebruik" hadden. Het drinken van een zo geringe hoe veelheid alcohol, tussen vjjf en zeven uur voor het ongeluk, achtte hjj van geen enkele invloed, temeer daar de arts bij de nachtelijke operatie ook nog als narcotiseur had moeten assis teren en toen dit spannende werk voortreffelijk had gedaan. Mej. A. M. Holtrop lichtte de con tra-memorie van de minister toe- De uitspraak werd bepaald op 27 januari aanstaande. TAFELTENNIS Om de Limburg-Cup De jaarlijkse wedstrijd tussen de 10 beste dames van Nederland wordt op 19 januari a.s. te Rotterdam in het ta- feltenniscentrum aan de Nieuwe Bin nenweg gehouden. De inzet is de Lim burg-cup. De dames zijn: Cobie en Noortje van Meegen (Nijmegen), mevr. Heederik SCHAATSENRIJDEN Nieuw schaatstalent I in Rusland Zondag was het in Rusland de zgn. ..lange afstand-schaatsdag". In talrijke plaatsen van het land werden wedstrij den over 10.000 meter gehouden, de re sultaten werden overgeseind naar Mos kou en daar maakte men een algemene rangschikking op. Deze merkwaardige competitie heeft aan haar doel beantwoord. Er is name lijk een nieuw schaatstalent ontdekt: Viktor Borodin. Hij reed de afstand te Chelyabinsk in 17 minuten 27.9 sec. een tijd die aanmerkelijk sneller was dan die der favorieten. Borodin zal dus on getwijfeld bij de selectiegroep van Rus sische toprijders worden ingedeeld. De favorieten duelleerden te Moskou met elkaar. De grootste belangstelling gold de strijd tussen oud-wereldkam pioen Boris Shilkov en Robert Merku- lov. Shilkov startte snel, kreeg een voor sprong. maar werd na vijf ronden ge passeerd door Merkulov. Deze finishte tenslotte met 30 meter voorsprong. De tijden waren respectievelijk 17.30.1 en 17.33.4. De tijd van Merkulov was de snelste in Moskou. Schaatsploegen voor drielandenwedstrijd Vrijdag en zaterdag a.s. wordt in het Bisletstadion te Oslo de traditionele drielanden-schaatswedstrijd gehouden tussen de teams van Noorwegen, Zweden en Nederland. Voor elk land starten zes rijders. Klaas Schenk heeft voor deze wed strijd aangewezen Kees Broekman, Jan Pesman. Wim de Graaf. Jeen van den Berg, Jan Vogels en Henk van der Grift De Noorse rijders zijn Knut Johanes sen, Alv Gjestvang, Torstein. Sandholt, Torstein Seiersten, Knut Tangen en Rolf Troeën. Zweden wordt vertegenwoordigd door Olie Dahlberg, Gunnar Stroem, Gunnar Sjoelin, Bert.il Eng, Bo Karenus en SIx- ten Albinsson. De wedstrijden gaan over 500 meter, 1500 meter, 5000 meter en 10.000 meter. Leidse Bridgeclub DDS Na drie zittingen (9 ronden) luidt de stand in de parepcompetitie: In groep zwart: 1. VerboogVellenga 196 m.p.; 2. hr. en mevr. Lancel 190m.p.; 3- BrouwerPlouvier jr. 189 m.p.; 4. Parmentier—Van der Voort 18816 m.p.; 5. hr. en mevr. Kuilman 186 m.p.; 6. hr. en mevr. Krul 184 m.p.; 7. hr. en mevr. Eichhorn 18316 m.p.; 8. hr. en mevr. De la Court 178 m.p.; 9. Van der Meer— Scholvinck 174 m.p.; 10. mevr. Reekers— D. Reekers 17316 m.p.: 11. Dames Seis— Van Alphen 17216 m.p.; 12. Van Berge Heneg.Rijnbende 163 m.p.; 13. dames VisserVan der Meer 162 m.p. In groep groen: 1. mevr. van Zijp- Van Noort 211 m.p.; 2. mevr. Rijnbende- Lautenbach 20816 m.p. 3. mevr. Beeker Baggen 20016 m.p.; 4. hr. en mevr. Van Heusden 19416 m.p.; 5- hr. en mevr. Brouwer jr. 193 m.p.; 6. Plouvier sr.— Langemeyer 191 m.p.; 7. van Leeuwen— Eyndhoven 182 m.p.; 8. dames Verstraa- ten—Nagel 17416 m.p.; 9. dames Van Berge Heneg.Landzaat 169 m.p.; 10. dames Guldemond—Aalbersberg 163 m.p. 11. dames Brouwer—Verboog 156 m.p.; 12. dames Den Holder—Schneider 155 m.p.; 13. dames Van Rooyen—Van der Valk 15316 m.p. (Gemiddeld: 180). Bridgeclub Sans Atout Uitslagen viertallencompetitie. Zwart: team Eling wint van team Tielkemeijer met 4i p.. team Brakel wint van team Winterkamp met 34 p., team Vissers wint van team Kukler met 14 p. Rood-Groen: team Huijs wint van team Jonkers met 20 p., team Bernard wint van team Niehot met 83 p., team Stikvoort wint van team Altink met 22 p., team De Haas sr. gelijk met team v. d. Zeeuw (team De Haas 2 p.). (Amsterdam), mevr. Schouwerwou (Den Haag), Bep Oisterwijk (Den Haag)» An neke Overweg (Amsterdam), mevr. Lan stra—Groot (Amsterdam), mevr. Krom Perton (Enschede), Toos Kuppens (Weert) en Toos Geymans (Eindhoven). ZWEMMEN Ilsa Konrads zwom wereldtijd De 13-jarige Australische zwemster, Ilsa Konrads, is er tijdens de kampioen schappen van Nieuw Zuid Wales in ge slaagd, de 440 yards vrije slag beneden de vijf minuten te zwemmen. In het 55-yards bad te Sydney won zij haar serie met 35 yards Voorsprong in de tijd van 4 min. 59.2 sec. Ilsa Kon rads is de tweede zwemster die de vijf minuten barrière doorbrak. De eerste was haar landgenote, de Olympische kampioene Lorraine Crapp, met 4 min. 48.6 sec. tevens wereldre cordhoudster. Lorraine Crapp bereikte eveneens de finale, zij maakte een tijd van 5 min. 4.5 sec. De finale belooft spannend te worden, aangezien ook de Nederlandse meisjes Cockle Gastelaars en Corrie Schimmel, die niet In de series behoefden uit te komen, aan de start zullen verschijnen. Corrie Schimmels' snelste tijd op de 40 meter vrije slag is 4 min. 58 sec., ge maakt op 16 november 1956 in een 25 meter bad te Naarden. Om de LD-koning Kampioenschap van Leidse Schaakbond (Van onze schaakmedewerker) De finale om het persoonlek kam pioenschap van de Leidse Schaakbond en de Zilveren Koning van ons blad zal worden verspeeld in de maanden februari en maart met als begindatum 29 januari a.s. Wanneer wij de lijst van finalisten bezien, blijkt, dat deze kwalitatief sterker is dan de laatste jaren het ge val was. De twee geroutineerde spe lers W. G. Demmendal en mr. ir. J. Westra, in de eerste klasse, die al vele jaren aan dergelijke wedstrijden deel nemen, hebben het ditmaal zeer zwaar tegen een aantal jonge, op de voor grond tredende krachten. Het is echter niet uitgesloten, dat een van beiden als eerste zal eindigen, vooral wanneer de favorieten belang rijke steken laten vallen. Opmerkelijk is dat drie LSG-ers en drie Philidorlanen (W. Donker speelt weliswaar voor Boskoop, doch is tevens lid van Philidor) tegenover elkaar staan! De Leidse schaakenthousiasten zullen met meer dan gewone belangstelling de verrichtingen volgen van het drietal R. D. Westra, M. D. Etmans en Jerry Bey. Zij zullen zeker „geladen" achter het bord verschijnen en weten dat elke mis stap e«n minder goed eindresultaat ten gevolge kan hebben. W. Donker en W. F. Schuss, die bh verschillende wedstrijden hebben getoond uiterst gevaarlijk te zijn, zijn in deze eindstrijd geenszins kansloos. Een prognose voor de tweede klasse lykt ons iets eenvoudiger. De kersverse jeugdkampioen van de LSB, J. J. Piket start hier als favoriet met als mogelijke concurrenten C. C. Berg en J. J. B. Braggaar. Een speler die over een taaie volharding beschikt is ongetwijfeld E. J. Kerkhoven, die wel eens voor de koplopers een onverwacht struikelblok zou kunnen vormen. J. Buis en M. G. Segaar zijn ook geenszins kansloos al achten wij hen niet in staat direct tot de uitlopers te behoren. De wedstrijden zullen worden gehou den in de kantine van de Verenigde Touwfabrieken, Zijldijk 19, Leiderdorp en wel op de volgende woensdagen: 29 januari, 5,. 12, 19 en 26 februari en 5 en 12 maart. De finalisten van belde klassen zijn aldus: le klasse: W. G. Demmendal (LSG), Jerry Bey (Philidor), mr. ir. J. Westra (LSG), M. D. Etmans (Philidor). R. D. Westra (LSG), W. F. Schuss (Philidor) en W. Donker (Boskoop-Philidor). 2e klasse: C. C. Berg (Philidor), J. J. B. Braggaar (Voorschoten), J. Buis (Philidor), E. J. Kerkhoven (LSG), J. J. Piket (VTL) en M. G. Segaar (Voor schoten) De wedstrijdleider is Jac. Galjaard, bestuurslid LSB. Koopt nu nog Uw televisie-apparaat voor de OUDE PRIJS en mocht U pas in de toekomst tot aankoop over willen gaan, laat dan NU een apparaat voor de oude prijs reserveren. Dit bieden natuurlijk de RADIO- EN TELEVISIESPECIALISTEN AALMARKT 12 LEIDEN Meer keus. prettiger betalingscondities en door haar service goedkoper dan waar ook. PHILIPS GRUNDIG - TELEFUNKEN ERRES Centraal tel. no. voor televisie avondservice 21782 GEVRAAGD Werkster gevraagd voor de vrijdag- of zaterdagmorgen, van 8.30 tot 12.30. door mevr. Lubbers, Spaargarenstr. 46 Oegstgeest. Fl. n. werkster gevraagd, zelfstandig kunnende werken. Iedere morgen van 9.30 tot 12 30 uur. Groenhovenstraat 26. Telef. 22081. Gevr. flinke werkster voor twee halve dagen in de week. Plet Heinlaan 22. Oegstgeest. Gevraagd een jonge glad- harige hond. Liefst Boxer. Rashond niet noodzakelijk. Bosse. Jan v. Goyenkade 25. p Gevraagd meisje. voor dag en nacht. Mevr. Lankamp, Storm v. 's Gravenzandelaan 80, Wassenaar. Tel. 4214. Vierdejaars student zoekt per 1 april, gemeubileerde zit- slaapkamer. liefst centrum. Br. bur. v. d. blad no. 4254 k. Mevr. Jansen, Oude Singel 20 vraagt wegens huwelijk der tegenwoordige een meisje voor dag of dag en nacht. Meerdere hulp aanwezig. m Gevraagd hulshoudster, mld- delb. leeftijd, bij heer alleen, p.g Brieven bur. van dit blad onder no. 3444 k. P Wegens huwelijk der tegen woordige gevraagd een net meisje. dagelijks op nader overeen te komen werktijden. Mevr. de Vries Zeemanlaan 26. Lelden. Tel. 24349. P Gevraagd nette werkster. Maandag halve en vrijdag de eehele dag. Mevr. Lucie, Har- testeeg 2—4. Meisje of werkster gevraagd. Mevr. Hoogesteger, Jon. Evert- senlaan 9. Oegstgeest. P Gitaars, plck-ups, koffer grammofoons, grammofoonpla ten enz. te koop gevraagd. Wij geven goede prijs! Muziekhan del W. Grönloh, Burgsteeg 9. Leiden. Gevraagd tijdelijke opname van Jongen, 11 Jaar, ln onder wijzers- of leraarsgezin. Of bij werken. Liefst Oegstgeest. Br. bur. v. d. blad no. 3467 k Academicus zoekt voor 1 februari of later, ruime gemeu bileerde zit-slaapkamer, zon der/met pension. Zo mogelijk centrale of gasverwarmlng te lefoon, bergplaats flets. Voor keur omgeving Rljnsburgerweg Br bur. v. d. blad no. 4258 k. P Uitsluitend van part. ter overname gevr. een in goede staat zijnde Opel Rekord of V.W. Brieven met volledige Inlicht, bur. van dit blad on der no. 3479 k. P Gevraagd meisje, van 1416 jaar, van 's morgens 8.3012.00 uur. Fa. v. Kampenhout, Haar lemmerstraat 125. Dagmeisje of werkster ge- vraagd, v. g. g. v. Mevrouw i WH nans, Rijngeesterstraatweg 86, Oegstgeest. Tel. 23021. J De Ploeg. Breestr. 119, Lel den. tel. K 1710 - 22839, vraagt per 1 febr. a.s. ass. verkoper- blnnenh.arch. Moet behoorlijk kunnen det. P Wegens te veel hitte te koop een Vrollng heteluchtka- chel no. 30, z. g. a. n. In ge bruik te zien: Bloemistenlaan 18. Dinsdag na 6 uur. Zeer ge schikt voor grote ruimte. Gevraagd nette winkeljuf frouw. ZIJ, die met het vak bekend zijn genieten de voor keur. Aanm. tussen 89 uur 's avonds. Banketbakker» L. P. v. Egmond. Vliet Z.Z. 14 Rijnsburg, tel. 2634 AANGEBODEN P Tuin- en bloemzaden Soort- echt en hoge klemkracht. Bij vroegtijdige bestelling 20% korting. Vraagt onze prijs courant. W. Segaar en Zn.. Dlefsteeg 8, Lelden. P Overhemdenreparatle. Boorden vernieuwen f 2. met manchetten keren f 2.50. Nieuwe Rijn 34 a, schuin t.o. C. en A. lx bellen. P Een schilderstuk ls een nuttig geschenk van blijvende waarde. Wij hebben voor U een enorme sortering, reeds vanaf f 16.50 voor boven dres soir. compleet met lijst. Lijs tenmakerij „De Concurrent", Haarlemmerstraat 72. P Te koop wegens vertrek, American Dodge 1950, 6 cil. 4- deurs met radio en kachel. Rijnsburgerweg 159, Lelden. Tel. 32760. P Een maal gedragen zwaar zijden lange witte trouwjapon aangeb. maat 42. Is gestoomd Br. bur. v. d. blad no. 4253 k In de Statlonsrywlelstalllng zijn enkele dames- en heren- rij wielen te koop (waaronder 1 hoog herenrijwiel). Verkoop woensdagavond 7 uur. P Versterker en luidspreker en staande microfoon te koop met bijpassende snoeren. J. Rijsber- gén, Van der Tasstraat 11. Lel den. Na 8 uur. Woensdagmarkt. Textiel omlaag. Katoenen damesonder- Jurken met kanten schouder band en broderiestrook. van 20 centimeter, van 8.98 nu 3.98. Katoenen damespetticoats 2.98 met strook. Hoek Stadhuisplein Japle. P Woensdagmarkt. Gemolton- neerde damesdirectoires tot 54. Alle maten 2.25. Witte katoe nen kinderonderjurkjes. Alle maten 1.25. Leuke damespyja ma's tot 48. van 11.98 nu 7.98. Hoek Stadhuisplein. Japle. p Biedt zich aan nette werk ster. voor enige ocht. en mldd. In de week. Brieven bur. van dit blad onder no. 3472 k. Aardappelen. Meerlanders 18 ct. kilo, duindrielingen 15 ct. kilo. Puik pulk best. Woens dag op de markt, tegenover Snijders lunchroom. J. C. Cavé ,P Auto. merk Borgward. pri ma op de banden. Laadvermo- 5en 1500 kg. ln goede staat. C. Cavé, Potgieterlaan 28. Haagweg, Lelden. Aangeboden moderne kin erwagen, z. g. a. n. Langebrug 32. Solex Standaard f 349.50, p .m. f 17.30, Solex de Luxe f 399.50, p. m. f 20.24 Inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Hulsman, Ho- gewoerd 6668, telef. 31292. P Nieuw voor Lelden. Patates frites met vleesragoüt per por tie 35 ct. Voor kalfscroquetten loempia's, vleesgehakt enz. naar de vakman Sam's Snackroom", Vrouwenkerk- koorstraat 7. Lelden, bij de Haarhstraat. Dinsdags geslo ten. Naaimachines. Voor een goede naaimachine of repara tie naar het vertrouwde en vakkundige adres: Dernee. Haven 7. Lelden, telef. 25365. P Alba Llen wasmachines f 395 met sneldroger. Gaan 'n men senleven mee. Enkele bescha digde machines belangrijk goedkoper. Ook gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Fa Dusoswa, Turfmarkt 2, Lelden Kerkstraat 48 Noordwijk. Zeeweg 1. Katwijk aan Zee. P RUwlelen f 25 goedkoper. Enorm restant kinderrljwle- len, voor jongens en meisjes, met remnaaf, 5 kleuren. Volle garantie. Thans f 56.Alleen contant. Fa. Dusoswa, Turf markt 2, Leiden. Kerkstraat 48 Noordwijk, Zeeweg 1, Katwijk aa" Zee. P Het Juiste adres voor het overtrekken van Uw matras Ls De Kleine Winst, Haarlemmer straat 51. 1-persoons f 19.50, 2- persoons f26.50. S| Verkeersongevallen gebeuren oor onvoldoende verkeersken- nls. Oudrijbewijs-examinator Kwak bespreekt Iedere woens dag 8 uur n.m. m. b. van licht beelden en verkeerstafel de voorschriften, fl.50 p. p. Zoe- terwoudseslngel 104, telefoon 22808. p Kinderfoto's? Natuurlijk Studio Koopman Hooigracht 96. De klnderfotografe die het k&n! 3 leuke briefkaartfoto's van Uw kindje vanaf f 3.75. Bespreekt tijdig. Tel. 31701. Sleutels bijmaken! Llps, Yale, auto-contact en voor deursleutels klaar terwijl U wacht! Stalen kruiwagens met luchtbandwlel, losse wielen, banden enz. A. J. Hartwijk. Nwe. Beestenmarkt 7-9-4. Lel den. Tel. 26627. P Autorijles f 5 per uur. ln nieuw verwarmd materiaal. Autorijschool John Remmers- waal, Utrechtse Jaagpad 16 A. Tel. tijdelijk 31140. P Verhuur zonder chauffeur. Volkswagens en Hillmans. f 6 per dag en 6 cent per km. zonder verdere kosten. Utrechtse Jaagpad 16 A. P Metalen droogrek f 2.98. Uitklapbaar, kan aan deur, stoel, trapleuning enz. opge hangen worden. Vastgestelde prijs f4.40. Alleen met adver tentie voor f 2.98. Geldig tot 12 Januari. I.V.A. Haarlemmer straat 48. Nova. Noordeinde 43. Lelden. Te koop 1 kachel ln goede staat, merk Etna, 1-pers. bed met ledikant. Konlnglnnelaan 15, Lelden. P Aangeboden damesrywlel ln prima staat, nieuwe banden en trommelremmen f 65. Hogewoerd 127. Tel. 22052. B Een schilderstuk ls een nut tig geschenk van blijvende waarde. Wij hebben voor U een enorme sortering, reeds vanaf f 16.50 voor boven dres soir. compleet met lijst. Lijs tenmakerij „De Concurrent". Haarlemmerstraat 72. P Te koon aangeb. Vauxliall- Fellx 1950'51. kleur zwart, ln- en uitwendig 100%. Niet van nieuw te onderschelden. Uiterste prijs f 1250.Kas- straat 1, Wassenaar. K 1751 - 4908. P Aquarium (leeg) afmeting 100 x 45 x 40 cm., ln prima staat voor slechts f 15. Tevens 2 pompen w.o. een geluidloze en verdere toebehoren, voor bil lijke prijzen. Bevragen vanaf woensdagmiddag 2 uur. Ker senstraat 18 (einde Heren straat). Tel. 24474. P Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutjes; volledige f;arantle. Eventueel gemakke- Ijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spul 214, Den Haag, telef. K 1700: 11.34.91! b. g. g. 11.53.96. p Autorijschool „Beatrix", ge- diplom erd instructeur B.B.N.L. vermindert Uw praktlshe les sen door theorie-onderwijs met films. Lesmateriaal Ford Tau- nus. Beatrixstraat 4. Tel. 30319 Vaartuigen. Te koop motor- pakschuur, mooi model 18.50 x 2.96 m. vm. bakenschip 8 x 3.20 m.. geschikt v. overzet- pont enz. Ook voor weekend- scheepjes. Inl.: J. Harland, Maresingel 11. P Strijkplank f 15.95. Extra zware kwaliteit, met garantie. Een plank voor Uw leven. Gro te maat 136 x 30 cm. Luxe uit voering. De hoogte ls ln 2 standen verstelbaar. I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordelnde 43, Lelden. P Bloembollen voor Uw tuin. 200 prima bollen voor slechts f 11.50. Half pakket f6.50. Vlieland. Nieuwe Rijn 50. bij 't Gangetje. B Wilt U ook rijles nemen? ga dan gelijk naar een goede rijschool. In Leiden en omge ving zijn F.N.O.P. P Plano, Duitse krulssnarlge, aangeboden. In alle opzichten prima instrument. J. Lubbers, Spaargarenstraat 46, Oegstgeest tel. 25130. p Z. g. a. n. kinderwagen te koop. Zuidsingel 36, Lelden. P Wegens vertrek heren- en damesrijwiel resp. f 35, f 55. Markliri trein compl. f 60. Eng. rolschaatsen f 12.50, coupon donkerbl. kostuumstof f35. Hoefstraat I (bij de Doezastr.) P Aangeboden wegens over compleet, haard tegen elk aan nemelijk bod. Willem Klooslaan 46. Leiden. p Aangeboden Philips elektr. koffergrammof., nieuwste mo del. Redelijke prijs. Oppen- heimstraat 65. Lelden. P Winkler Prins Encyclopedie, compl. 18 delen en suppl.: zes de druk, ln ultst. staat, aan geboden. Te bevr. na 6 uur tel. 24102 of brieven bur v.d. blad onder no. 3415 k P Aangeboden ln z. g. staat zijnde inzinkbare Singer trap- naaimachlne. Tegen elk aan nemelijk bod. Coorntiertstr. 20. P Prima orgel, zwaar eiken bureau-mlnistre, lit-Jumeaux, mahonie en eiken m. Auplng spiralen, prima schrljfmach., kookkachel, wascommode, ko peren lusters. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D. Let op tel. 23261. DIVERSEN N Wonlngrull. Aangeb Lelden (N.) bovenhuis, huur f7. Ge vraagd 4-kamerflat. Brieven bur. van dit blad no. 3401 k. P Verloren, 19 december, cen trum, bruin lederen aktentas met voor anderen waardeloze maar voor eigenaar waardevol le Inhoud. BIJ terugvinding gaarne bericht Instituut Prae- ventleve Geneeskunde. Wasse- naarseweg 56. Lelden. Telef. 30541. P Kennismaking. Net meisje zoekt kennismaking met Jon geman met vast werk. Leeftijd 28 tot 35 Jaar. Brieven bur. v. d. blad onder no. 3405 k. Wonlngrull LeldenDen Haag. Gevraagd 4-kamerflat- woning Leiden e.o., rullen voor 3-kamerflat (maisonette) Den Haag), c. c. .nieuwbouw. Huur f 80 p. mnd. plus f 35 per mnd. verwarming en servicekosten. Br. bur. v. d. blad no. 3411k P Wonlngrull. Iedere maan dag en donderdag honderden nieuwe woningrullen, geheel Nederland. Proefnummer gra tis. Vraag. Ruil, Aanbod. De Favaugepleln 53 Zandvoort. Telefoon 3477. Dwergkeesje vermist, kleur bruin-zwart, beige staart te gen flinke beloning. Terugbe zorgen of InlichtingenTas manstraat 76, Lelden. Zljlsin- gelkwartier. P Wonlngrull. Aangeboden zonnige 3-kamerflat, boven, hunir 8.20 p. week, voor heel huls of bovenwoning, met of zonder pakhuis. Huurprijs geen bezwaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 3429 k. Jonge vrouw, één kind. zoekt Dlaats als hulshoudster. Huwe lijk niet uitgesloten. Brieven bur. van dit blad no. 3451 k. P Dame (niet. onbemiddeld) zoekt vriend (met of zonder auto). Brieven bur. van dit blad onder no. 3470 k. P Net meisje van bulten zoekt een leuke vriendin. Leef tijd 15 tot 17 Jaar. Brieven bur. van dit blad no. 4285 k.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4