WINTERPRIJZEN NIEUWE AUTO'S KOUWE HOEK VAN TILBURG rijdagprifzen Kroesjtsjef was vriendelijk tijdens nieuwjaarsreceptie Vereficatie rijksinstrumenten te Wassenaar bestaat 100 jaar Nieuwjaarscuriosa actieve jongeman 1 HERENHUIS 2 WOONHUIZEN LEIDSCH DAGBLAD Köhler's garagebedrijf gemeente—werkman 55.00 9.50 DONDERDAG 2 JANUARI 1958 Maar de Prawda deed verbitterde aanval op de Westelijke mogendheden Op de nieuwjaarsreceptie in het Kremlin heeft Kroesjtsjef gisteren veel vrien delijkheid tegenover het Westen ten toon gespreid. Hü toostte op president Eisen hower en Amerika, prees de alliantie tegen de nazi's van tijdens de oorlog en zei onder meer, dat de hele wereld belang heeft, dat er begrip bestaat tussen Amerika en Rusland. „Wij zijn een volk met zin voor werkelijkheid", zei hij. „Als Rusland en Amerika tot een overeenkomst zouden komen, zouden de meeste wereldpro blemen opgelost zijn". Hierop stonden de Amerikaanse ambassadeur Llewellyn E. Thompson en zijn vrouw op en gingen naar voren om te klinken met Kroesjtsjef, Worosjilof en Boelganin. De andere aanwezigen applaudisseerden. Akkoord Washington-Moskou Een scherp contrast met de verzoe ningsgezindheid van de receptie vormde een bittere aanval op het Westen in de Prawda van woensdag. „De kapitalisten vormen militaire machtsblokken agressieve verbonden tegen de Sovjet- Unie", heette het daarin. „Het kapita lisme bereidt een nieuwe oorlog voor en verspreidt intussen leuzen óver een denkbeeldige bedreiging". Het blad voorspelt verder, dat het communisme het kapitalisme over vijf tig jaar volkomen verslagen zal hebben. Het wees op de onderlinge twisten van het Westen en beweerde, dat Engeland en Amerika samengaan om Frankrijk uit Afrika te verdrijven en tezelfdertijd een onderlinge strijd leveren over de Britse bezittingen in Afrika en Azië. De Russische leiders Kroesjtsjef, Wo rosjilof en Boelganin hebben dinsdag avond aan de staatshoofden en rege ringsleiders van verschillende staten, waaronder Amerika, Frankrijk en Enge land, nieuwjaarsboodschappen doen toe komen. In de boodschap aan de Franse premier en president spreken zij de wens uit dat men er met gemeenschappelijke inspanning in zal slagen de heginselen van een vreedzaam samenleven te ver werkelijken en de internationale toe stand te verbeteren. President Eisenhower heeft de nieuw jaarsboodschap van de Russische leiders beantwoord. In zijn antwoord zegt hij dat de V.S. in 1958 alles zullen doen om betere betrekkingen tussen beide landen tot stand te brengen. De „New York Times" zegt uit Was hington to hebben vernomen dat de V.S. en de Sovjet-Unie het in beginsel eens zijn geworden over de uitwisseling Jongen door auto gedood (Speciale berichtgeving) Op de Farmsumerweg te Delfzijl heeft zich gisteravond een tragisch ongeval voorgedaan, waarbij de ö-Jarige Johan Godlieb om het leven kwam. Het kind had met zijn vader een bezoek gebracht aan zijn moeder in het ziekenhuis. Toen de heer Godlieb met zijn auto voor zijn woning stopte, sprong de jongen uit de wagen en stak zonder op te letten de straat over. Het kind werd aangereden door een personenauto. In zorgwekkende toestand bracht men het knaapje naar het Academisch Ziekenhuis te Gronin gen, waar hij korte tijd later overleed. Vijf jaar voor doodslag met schop (Speciale berichtgeving) Het Arnhemse Gerechtshof heeft een 59-jarige losarbeider uit Arnhem ver oordeeld tot 5 jaar gevangenistraf m.a. De man stond in hoger beroep terecht terzake van doodslag. Hij zou op 1 maart 1956 de 45-jarige A. H. W. Klaas- sen na een twist in een kleedlokaal op een Arnhems voetbalveld met een schop hebben doodgeslagen. De procureur-generaal bij het hof had bevestiging van het vonnis van de rechtbank geëist, namelijk 8 jaar gevan genisstraf met aftrek. Dokterswoning afgebrand Het kapitale woonhuis van dr. U. J. Mansholt, arts te Winsum (Gr.), is van morgen grotendeels afgebrand. Arbei ders ontdekten het vuur, toen de fami lie Mansholt en vier logé's nog te bed lagen. In nachtkleding konden allen, na door de arbeiders gewaarschuwd te zijn, ontvluchten. De inboedel ging verloren, met uit zondering van de instrumenten en me dicamenten in de spreekkamer. Ook de spreekkamer bleef gedeeltelijk intact. Vermoed wordt dat het vuur is ont staan door de open haard in de woon kamer. De schade is aanzienlijk. van gegevens op bepaalde wetenschap pelijke en industriële gebieden. Het akkoord is gesloten na verscheidene be sprekingen tussen de Russische ambas sadeur in de V.S., Zaroebin, en William S. B. Lacy, een hoge functionaris van het State Department (Buitenlandse Zaken). Het blad weet te melden dat nu al „positieve" resultaten verkregen zijn met betrekking tot bepaalde vraag stukken, zoals het goederenvervoer per vliegtuig tussen de V.S. en de Sovjet- Unie en de uitwisseling van gegevens over het gebruik van atoomenergie voor vreedzame doeleinden. De kwestie van de uitwisseling van films en radio- en tele visieprogramma's zou nog geregeld moe ten worden, aldus het blad. K.N.Z.H.R.M. in 1957 137 MENSEN GERED In het jaar 1957 zijn de reddingsta tions van de Kon. Noord en Zuid Hol landse Redding Maatschappij 74 maal in actie gekomen om diensten te verle nen; in totaal werden 137 mensen be houden aan wal gebracht. De koopvaardijschepen, kustvaarders, vissersvaartuigen en jachten waarvoor de reddingboten uitgingen, voeren onder Amerikaanse, Costaricaanse, Deense, Duitse, Engelse, Nederlandse, Panamese en Russische vlag. Het aantal contribuanten (redders aan de wal) is gestegen tot 39.000. Het materiaal bestaat thans uit 26 motorreddingboten, 6 vletten, 16 lijn- werp- en wipper toestel] en en 10 water dichte tractoren. Notaris failliet verklaard (Speciale berichtgeving) De Haarlemse Rechtbank heeft in staat van faillissement verklaard de notaris te Heemstede, die een kantoor had te Amsterdam. Deze werd een dezer dagen aangehouden, verdacht van ver duistering. Als rechter-commissaris zal in het faillissement optreden mr. N. Smits en als curator mr. A. T. E. Kastein, advocaat en procureur te Amsterdam. In de ouderdom van 65 jaar is te Buissum overleden dr A. W. J. M. Deser- tine, die als rechter op Curasao, waar hij tevens lid van het Hof van Justitie was en voorzitter van de Staten van dat eiland, grote bekendheid genoot. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllll Arrestant bekent nog niet Bcschcrm de «ddingshaak en -lijn 't Kan voor Uw eigen redding zijn! (Van onze Haagse redactie) llllllllllllllllllllllllllllllllllllllliilllllllllllllilllllllllllllli^ De op maandagavond 30 december j.l. in een perceel aan de Johan Gram straat in het Laakkwartier te Den Haag aangehouden, in de West geboren ka merverhuurder, heeft nog niet bekend, dat hij een 52-jarige weduwe met een broodzaag om het leven heeft gebracht. Met een onderbreking op nieuwjaars dag heeft de politie op het hoofdbureau, waar de man nog steeds vertoeft, de verhoren voortgezet. Men is nog steeds bezig na te gaan hoe hij in Den Haag is terecht gekomen en wat hij heeft ge daan in de loop der tjjden. Dodelijke val uit raam (Speciale berichtgeving) In de nacht van oud en nieuw begaf de 66-jarige J. Bontrop zich naar de eerste etage van zijn woning te Utrecht De man ging daar voor het raam staan, heef toen kennelijk het evenwicht ver loren en sloeg door de ruit voorover op straat. De politie vond hem daar hevig bloedend liggen. In zorgwekkende toe stand werd hij naar het ziekenhuis ver voerd, waar hü enkele uren later aan I een nieuw gebouw te Leiden betrokken zyn verwondingen is overleden. werd. Van 1930—1949 was er voor de Recente stem uit Indonesië: „Het is met de Nederlanders en de Nederlandse bedrijven liier afgelopen Van lezerszüde werd ons Inzage ver strekt van de navolgende ontboezeming, ontleend aan een schrijven gedateerd 23 december j.l. en afkomstig van een cul tuuronderneming „ergens in Indonesië' De inhoud geeft een goed maar triest beeld van de chaotische toestanden daar te lande en de stemming onder de leden van de Nederlandse gemeenschap. „Dit Jaareinde brengt ons Nederlan ders, die hier gesettled waren, niet veel goeds. Donkere wolken pakken zich sa men aan onze toekomsthorizon; vele carrières worden ontüdig afgebroken, vele plannen verstoord en opbouwwerk- zaamheden niet voleindigd. Dit stemt ons hard en bitter, want wü hebben hier onze beste krachten gegeven, met meer of minder enthousiasme, ons vele dingen moeten ontzeggen tijdens de opbouw- periode van dit land, vele moeilijkheden doorworsteld, zelfs, op afgelegen posten, ontberingen moeten lyden en tot dank van dit alleseen schop van het on dankbare Indonesië. Toch is bitterheid, hoe begrypelijk overigens ook, niet op zyn plaats, veel eer een diep medeleden met dit arme volk, dat het slachtoffer wordt van een politieke strüd tussen rechts en commu nisme en tevens het slachtoffer van de sentimenten van een paar politieke lei ders. Hoe zich dit alles zal ontwikkelen, is nog niet te overzien, maar in 14 da gen is het een enorme chaos geworden, Was van 1858-1952 gehuisvest in Leiden Vandaag bestaat de verificatie van de rijkszee- en luchtvaartinstrumenten, een instelling van de Koninklijke Marine, welke de nautische en optische ap paratuur voor schepen en vliegtuigen van de Koninklijke Marine en voor afde lingen van de Koninklijke Land- en Lu chtmacht repareert en daarnaast nog een adviserende taak heeft, 100 jaren. Op 1 januari 1858 werd deze instelling opgericht door de toenmalige minister van Marine J. L. Lotzy, waarbij prof. F. Kaiser, hoogleraar te Leiden, tot veri ficateur van 's rijks zee-instrumenten werd benoemd. Van 1858 tot 1860 was de verificatie ondergebracht in het acade miegebouw en van 1860 tot 1883 in de sterrenwacht te Leiden, waarna in 1883 De Australiër houdt wel van een feestje. Hü zal geen gelegenheid om wat feest te maken ongebruikt voorbij laten gaan. Zeker bü de jaarwisseling niet, wanneer het oude jaar met een stevige dronk uitgeleide moet worden gedaan en geklonken moet worden gedaan en ge- middernacht gehoord van de Puerta des Sol in Madrid". Deze werkelük originele maar niet opzet- telüke manier om het nieuwe jaar maar half in te luiden, was te wüten aan een technische sto ring, waardoor de eerste zes slagen van de toren klok onhoorbaar waren klonken moet worden op gebleven voor de luiste- de geboorte van een nieuw jaar. Op zo'n feestje gaat het nog wel eens een beetje rumoerig toe. Dat blijkt trouwens wel, want de inwoners van Tasma- nië hebben in de nacht van dinsdag op woensdag niet eens gemerkt, dat de grond onder hun voeten trilde. Het meteorologisch instituut registreerde een zware aardbeving, die niemand op het eiland had gevoeld. Er was ove rigens geen schade of slachtoffer. In Spanje keek men elkaar even over twaalven vreemd aan. Had men nu te diep in het glaasje ge keken of deed men bü de radio-omroep aan beste dingsbeperking en kon daarom de klok maar zes slagen slaan? Niemand had meer dan zes slagen gehoord, toen de omroe per kwam vertellen „U hebt zojuist het uur van raars. Maar het waren er heus twaalf geweest. Nu is men op nieuw jaarsdag wel aan bezoe kers gewend, ook in En geland. Maar mevrouw Noreen Linley, die in Not tingham woont, keek toch heel verbaasd, toen zü in de ochtend van nieuw jaarsdag om een uur of vüf wakker werd door een harde slag, op onderzoek uittrok en een Jonge oli fant vond, die klem zat in het portaal, waar de voordeur uit was wegge trapt. Terwül de drie kin deren wegrenden om de politie te waarschuwen, die de wederrechtelijke indringer dan maar moest arresteren, gaf mevrouw Linley de jeugdige gast met een stofzuiger een levensles n.l., dat men op nieuwjaarsmorgen niet zo vroeg onaangediend op visite kan komen. De poli tie kon er niet veel aan v doen. Een vergeetachtige staljongen van het circus had het nachtslot van de kooi open gelaten en „Ba by" had gemeend het nieuwe jaar niet beter te kunnen beginnen, dan met een stevige ochtend wandelingetje. Onderweg had hü 'n auto zien staan. Hü had er een beetje mee gespeeld. Hoewel de wagen op de rem en in de versnelling stond had hü de wagen nog een me ter of tien kunnen weg duwen. Een speelse poging om een landtaarnpaal te ontwortelen had maar be perkt succes en ook de verschillende woningen, die „Baby" geprobeerd had binnen te komen, bleven onbeschadigd. Tot hü vast kwam te zitten in het portaaltje van de wo ning van mevrouw Linley. Eindelük kwam de tem mer van de olifant, met slaperige ogen, opdagen. Op de stem van de mees ter verbrak het dier zün knellende banden. „Baby" kom hier" zei de man en de jonge olifant, die naar deskundige schattingen 'n anderhalve ton weegt, ge hoorzaamde direct. Hü wrikte zich los en wan delde mee naar huis terug. Het UITGEVERSBEDRIJF van N. SAMSOM N.V. te Alphen aan den Rijn zoekt voor de Mechanische Administratie een met enige jaren kantoorervaring. Middenstands-diploma strekt tot aanbeve ling. Leeftijd 1925 jaar. Sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken. Te koop aangeboden voor de sloop Emmalaan 32; Emmalaan 34/36, Alphen aan den Rijn. Bouwterrein na sloop ontruimen en egaliseren. Aanbiedingen aan: N.V. SCHEEPSWERF „ALPHEN". P. de Vries Lentsch. schepen van de Kon. Marine, die in het voormalige Ned.-Indië gestationeerd wa ren, een verificatie te Soerabaja, welke na de soevereiniteitsoverdracht werd op geheven. Hierdoor werden alle werk zaamheden overgeheveld naar de verifi catie te Leiden, welke spoedig een veel te kleine capaciteit bleek te bezitten. In 1952 werd de verificatie overgeplaatst naar de huidige gebouwen aan de Maal drift te Wassenaar. Ter ere van het 100-jarige bestaan zal de directie op 8 januari a.s. een receptie houden, van 13.30 tot 15.00 uur voor het personeel en van 16.00 tot 18.00 uur voor autoriteiten en genodigden. 40 opstandelingen gedood Volgens uit Bandjirmasin ontvangen berichten zün tüdens gevechten tussen troepen van het Indonesische leger en gewapende benden in het regentschap Kotabaroe, in Zuid-Borneo, 40 opstan delingen gedood. In een te Bandjirmasin uitgegeven legercomuniqué is medegedeeld, dat voor dit laatse succes van het leger in Bor neo. reeds 166 rebellen waren gedood en 60 gevangen genomen tüdens zuiverings acties op grote schaal in de periode tus sen april en december. met hongersnood in het vooruitzicht. Alles is kapot, de scheepvaart tussen de eilanden verbroken, materialen niet verkrügbaar, het geld vermindert dage- lüks in waarde, diverse bedrüven over genomen door de arbeiders, met het ge volg stilstand, daar deze mensen niet in staat zün een bedrijf te runnen. De overname resulteerde meestal in het overnemen van de sleutels van de brand kast en van de auto. Het geld was nodig om de uitgangetjes van de heren te dek ken en als dat op was, was het bedrüf meestal ook op, want men vergat vaak in die tüd, dat er ook nog een bedrüf was om aan te denken. In Priok ca. 30.000 arbeiders werkloos, de goederen stapelen zich op, loodsen vol, geen af scheep, dus voorlopig geen deviezen, de rüst op met geen aanvoer, waar moet dit naar toe?? Het hjkt zo gemakkelük en prettig, al die Nederlanders eruit. „We gaan het nu eindelük eens zelf doen", maar de eco nomie laat niet met zich sollen en nu zit men na 14 dagen reeds „in de soep", af gezien nog van het feit, dat men in zün eerste enthousiasme elke vorm van men selijkheid nog vergeten was en een boycot op levensmiddelen ging instellen, iets, wat een verkrachting van elk inter nationaal rechtsgevoel met zich mee brengt. Dan de zeeroof van het inpikken van schepen van de K.P.M. en het confis- keren van Nederlandse bedrüven, iets, wat alles te zamen niet al te best is. Wij krügen hier geen couranten meer en worden dom gehouden, alleen berich ten via de radio. We zijn erg benieuwd, hoe de stemming internationaal is. Wat men hier door de radio naar bui ten zendt, is in flagrante tegenstelling met wat men hier inwendig doet. Voor zover Ik het persoonlek over zien kan, is het met de Nederlanders hier en met de Nederlandse bedrijven afgelopen. Het is een mooie manier om alles gratis in te pikken. Of men er echter mee werken kan, is vers twee. Ik voorzie dan ook een economische chaos van de eerste rang. De politieke strijd om het vrije voortbestaan van Java neemt m.i. niet meer de eerste plaats in, veel meer de economische strüd van „te zün of niet te zün". Op verscheidene ondernemingen zün de administrateurs zonder meer van hun landen gejaagd en hun bezittingen ver deeld. Weer anderen spelen als adviseurs voor hun arbeiders, die de onderneming overgenomen hebben; weer anderen zün geïnterneerd in hun eigen huis op de onderneming, enz. 36 Ned. scholen gesloten Naar de correspondent van het ANP in Djakarta van gezaghebbende zyde vernam, zün met ingang van gisteren, 1 januari, in Indonesië 36 Nederlandse scholen gesloten. Het betreft hier scholen in o.m. Medan, Palembang, Djakarta, Bogor, Soerabaja en Ma- lang. Verwacht wordt, dat ook de Ne derlandse middelbare scholen in Ban doeng en Soerabaja binnen enkele maanden zullen moeten sluiten. Tot de scholen, welke reeds moesten sluiten, behoorden de Nederlandse mid delbare scholen in Medan en Bogor. De christelüke middelbare school in Dja karta werd gecombineerd met de neu trale middelbare school in de hoofdstad. In Medan, Palembang, Malang en Soe rabaja en Djakarta werden de daar be staande ulo-scholen gesloten. In de Toch ontmoeting MacmillanSoekarno De Indische minister-president, Neh roe. heeft vandaag op een persconferen tie te New DeLhi gezegd, dat de Indone sische president, Soekarno, en de Britse minister-president, Macmillan, elkaar misschien volgende week in de Indische hoofdstad zullen ontmoeten. Nehroe zei echter niets over plannen voor besprekingen tussen de twee staatslieden te weten en hü voegde er aan toe, dat India niet het voornemen heeft Soekarno en Macmillan met el kaar in contact te brengen. Met betrekking tot de kwestie Indo nesië zeide premier Nehroe: „Wij heb ben gèen stappen genomen, doen wü maken ons zeer bezorgd. Ons standpunt is, dat West-Irian aan Indonesië be hoort te worden overgedragen, doch dit moet geschieden door een vreedzame regeling". In antwoord op andere vragen zeide Nehroe: „Ik ben niet bereid kritiek te leveren op andere regeringen, voor de stappen die zü hebben ondernomen. Ten aanzien van Goa hebben wij een be paalde politiek gevolgd, doch het is niet aan ons om kritiek te leveren op hen. die andere stappen nemen". Verdere vragen beantwoordend, zeide Nehroe: „theoretisch is er geen verschil tussen Oost- en West-Irian, doch in feitelijk opzicht weet ik het niet. Doch het is duidelük, dat Australië niet Europa is. Tevoren had Nehroe gezegd: ,,Ik koes ter niet de minste twijfel, dat de kolo niale mogendheden zullen moeten ver trekken, al kost het 5, 10 en 15 jaren." Verder zei Nehroe nog: „Honderden en honderden vliegtuigen vliegen zonder onderbreking rond met waterstofbom men aan boord. Indien er een einde aan dit rondvliegen wordt gemaakt, zal er misschien enige ontspanning komen". Alles wat de spanning in de wereld kan verminderen, dient te worden toe gejuicht aldus Nehroe. De z.g. realisten, die denken in termen van militaire kracht, hebben volgens de premier in het geheel geen begrip van wat in de wereld gebeurt. Alle Indonesische K.P.M.-passagiers terug Alle Indonesische passagiers en leden der bemanningen van de KPM-schepen, welke na het overnemen van de KPM in Indonesië, in Singapore een toevlucht hadden gezocht, zijn thans gerepa trieerd. Bü het begin van de crisis in In donesië bevonden zich ongeveer 2.000 In donesiërs in Singapore, aan boord van de 25 KPM-schepen, die daar lagen. Van deze 25 schepen liggen er nog steeds 15 in Singapore. De overigen die met plaatsehjk aangeworven krachten zy'n bemand varen thans tussen Singa pore, Thailand en Birma. 1200 evacué's in Singapore aangekomen Gisteren zün met de „Waterman" en de „Tjiliwah" weer 1.200 Neder landse evacué's uit Indonesië in Sin gapore aangekomen. Zjj worden vandaag in de drie voor hen ingerichte kampen in Singapore ondergebracht- overige gevallen betrof het lagere scho len. De twee Nederlandse lagere scholen in Kebajoran, de satellietstad van Dja- kartaa, werden begin december nog be zocht door 535 leerlingen. Na de kerstvakantie zullen niet meer dan 130 leerlingen de enige Ne derlandse lagere school, die er dan nog is overgebleven, bezoeken. Dien verwacht echter, dat zelfs dit cüfer nog te hoog zal zün geschat, omdat de laatste paar weken vele kinderen In donesië hebben verlaten. Tuin- en bloemzaden Soortecht en hoge kiem- kracht. Bü vroegtüdige bestel ling 20 korting. Vraagt onze prüscourant. SEGAAR - Diefsteeg 8 oaast de Stadsgehoorzaal MODERNE MONTUREN HACHMER voor ROTAN MEUBELEN, WIEGEN en SCHUIMPLASTIC Kraaierstraat 15 en 17 Telefoon 31500 Het grootste aantal men sen, met de laagste kosten, in de kortste tijd, op het gunstigste ogen blik. ADVERTEER daarom regelmatig in het De van MEEST Leiden gelezen krant en Omstreken. ZONDER CHAUFFEUR VOLKSWAGEN '56 f 7.— per dag f0 05 per km. VOLKSWAGEN '57 f 9.— per dag f 0.05 per km. OPEL Rekord '55 f 7.— per dag f0.06 per km. OPEL Rekord '56 f 8.— per dag f 0.06 per km. OPEL Rekord '57 f 10.— per dag f 0.06 per km. OPEL Rekord '58 f 12.— per dag f 0.06 per km OPEL Kapt. '55 f 10.— per dag f 0.08 per km. Alle wagens met een minimum van 100 km. per dag. All-risk verzekering. MAREDIJK 34A - TELEF. 32735 - LEIDEN GEMEENTE RIJNSBURG Bü de dienst van GEMEENTEWERKEN kan worden ge plaatst een Aanstelling op arbeidscontract. Het loon bedraagt voor 25-jarigen en ouder f 75,36 bruto per week, exclusief 2 looncompensatie, huurverhoging. Sollicitaties binnen 7 dagen in te dienen bü het Hoofd van Gemeentewerken te Rünsburg. LET OP extra reclame RIBLAPPEN f 1.75 f 1.85 f 1.98 f 1.95 f 0.99 f 1.89 f 1.80 CONTRA FILET ROSBIEFSTUK BIEFSTUKLAPPEN GEHAKT h.o.h. ROSBIEFLAPPEN MAGERE LAPPEN MAGERE DOORREGEN LAPPEN f 1.55 Alles per 500 gram. SOEP COMPLEET 250 gram gehakt 150 gram poelet f 0.99 100 gram BIEFSTUK f 0.42 100 gr. PEKELVLEES en 100 gram gebraden GEHAKT f 0.75 Havenplein 1 Peignoirflanel. Door bij zondere omstandigheden wisten wij beslag te leggen op deze partij. Dit flanel is 150 cm. breed en ook zeer geschikt voor heren kamerjassen. p. meter 35 1e étage Grasilnnen slopen van extra zware kwaliteit. Met Hotelsulting. Grote maat. 7 40 Parterre Breestr. Radio- en Televisiegids omslag van Italiaans leder. Parterre A 25 Mearsmans teeg Schuimplastic matrassen overtrokken met fraaie da mast in groen of goudkleur. 1 pers. 80X190 2e étage „No Iron" damesblouse met 3/4 mouw. Open of gesloten te dragen. In wit en andere kleuren. Maten 36-48. 1 e étage 5.40 Hall wollen dameshemd jes, fantasie gebreid met schouderbanden. Voortref felijke pasvorm en perfecte afwerking. Gegarneerd met kant. 3.60 Bijpassend broekje stijging per maat *2^0 Parterre Breestraat Manchestar pantalon, de bekende Houtvester-kwali teit. Zakken met leder ver sterkt In olijfkleur 1e étage 19.90 Kookpan van aan zware kwaliteit aluminium. Blank gaschuurd mef bruine bake lieten oren Flinke maat. Inh. 3Va liter 3o étege 2.95 ALLEEN GELDIG VRIJDAG 3 JANUARI 1957. SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AAN6EN0VEN Reversible vloerkleed Jas, dus aan beide kanten te gebruiken In 12 leuke des sins en kleurencombinaties. Maat 50 x 95 cm 2e étaga Schuimrubber inlegzolen in groene of witte kleur. 3 paar voor 0.75 VROOM DREESMANN

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5