Mr. F. Ligtenberg stond „terecht" EEN NIEUWE DAG r Magistraat van hoge statuur Onpartijdig, onafhankelijk en bekwaam WOORD VAN BEZINNING v. J 1>emnwnie Leidse Gereformeerden (art. 31) hebben nu een eigen kerkgebouw NIEUWJAAR IN DE KERKEN 96ste jaargang Dinsdag 31 december 1957 Tweede blad no. 29329 Leidse kantonrechter nam afscheid Voor mr. F. Ligtenberg. die gisteren byna 30 jaar in Leiden in zijn functie van kantonrechter recht heeft gesproken, waren gistermiddag na afloop van de open bare strafzitting de rollen omgedraaid. Niet hy had na een verdediging van verdachte of diens raadsman het laatste woord, doch stond in dit geval zelf „terecht". „Openbare aanklagers" kwamen deze middag voort uit de kring van de Leidse advocatuur en uit de dienaren van het recht. Ditmaal moesten zy een oordeel uitspreken over de persoon en het optreden van mr. Ligtenberg, die de Sleutelstad byna 30 jaar als kantonrechter had gediend en nu met pensioen gaat. Op grond van zyn onpartijdigheid, onafhankelijkheid en grote mate van be kwaamheid werd mr. Ligtenberg „vrygesproken", verdiende hij de dank en waar dering van de rechterlijke macht en tekende men hem als een magistraat van hoge statuur, wiens oordeel steeds objectief is geweest. Mr. W. de Koning, die als griffier in deze openbare zitting als eerste een pleidooi hield en daarin uitweidde over de antecedenten van de scheidende kantonrechter, schetste mr. Ligtenberg als een humaan en rechtvaardig chef, die in zün langdurige loopbaan een sfeer van harmonische samenwerking wist te scheppen en wiens heengaan in hoge mate wordt betreurd. Uw werk, nu byna 30 jaar in liefde vervuld, hebt jij steeds met bijzondere toewijding en grote cor rectheid verricht. Onder het uitspreken van de wens, dat de vriendschappelijke betrekkingen nog lang mogen voortbe staan, bood mr. De Koning de scheiden de kantonrechter namens allen, die zo nauw met hem samenwerkten een zilve ren sigarendoos aan. Mr. E. van der Schans, substituut offi cier van Justitie, die namens de leden van het Haagse parket woorden van waardering en dank sprak, zag in mr. Ligtenberg een magistraat van hoge statuur, die een sterk gevoel van rech terlijke onafhankelijkheid paarde aan een onpartijdige beslissing en correcte stijl en die het aanzien van de justitie op een hoog plan heeft geplaatst. Bovendien was hij een man, die het decorum hoog hield en wien het gegeven was een hoog gezag te verwerven, waar by hij de teugels nimmer uit handen Donderdag kerstboomverbranding OP SCHUTTERSVELD EN AAN KANAALWEG Zoals bekend zal donderdagavond tus sen 7.45 en 8 uur een massale kerst boom verbranding plaats vinden op het Schuttersveld en in de bocht van de Kanaalweg by de Voorschoterweg. Het ligt in de bedoeling, dat de jeugd in optocht (met kerstboom) om kwart over zeven van de verzamelplaatsen vertrekt. Voor de kerstboomverbranding op het Sohuttersveld zijn de verzamelplaatsen in het Kooipark en de Hoge Morsweg ter hoogte van het gebouw van de Stud. Roeivereniging „Njord". Van het Kooi park loopt de route via Herensingel, Maresingel en Rijnsburgersingel en van de Hoge Morsweg via Morsweg, Morssin gel en Rynsburgersingel. De A.J.C. Drumband en het jeugdorkest „Den Burcht" verlenen aan deze optochten hun medewerking. Voor de verbranding aan de Kanaal- weg zijn de verzamelplaatsen aan de Kamerlingh Onneslaan (vóór de Petrus- kerk) en de Willem Klooslaan. Van de Kam. Onneslaan loopt de route via de Lammeschansweg, Kastanjekade, Spoor wegovergang, Zoeterwoudseweg, Veiling- brug. linksaf Veilingkade, Verlengde Lammeschansweg en Voorschoterweg en van de Willem Klooslaan via Boshuizer- kade, 5 Meilaan. Zoeterwoudseweg en Voorschoterweg. De band van het Ned. Padvindstersgilde en de drumband van de Ned. Padvinders verzorgen in deze optochten het muzikale element. Ten overvloedde zy er nogmaals opge- wezen, dat alleen de jeugd zich by deze optochten kan aansluiten en dat alleen zij toegang heeft tot de afgezette ge deelten van de verbrandingsplaatsen. De Vriendenclub houdt zaterdag en zondag in het clubgebouw van de Speel tuinvereniging „Oosterkwartier" (einde Borneostraat), een tentoonstelling. De griffier mr. W. de Koning (rechts), biedt namens het perso- neel van het kantongerecht een ge schenk aan. (Foto L.D./Van Vliet) gaf. Daarnaast was correctheid een ken merk van de door hem gepresideerde zittingen. Tenslotte schonk mr. Van der Schans aandacht aan het groot aantal zaken, circa 9000 per jaar, waaronder alleen al ruim 2000 verkeersovertredingen, waarin mr. Ligtenberg recht moest spreken. De heer G. Vooys, die namens de Pachtkamer het woord voerde, wees er o.m. op, dat mr. Ligtenberg altijd tot de kern der zaken door wist te dringen, waarbij hij steeds de belangen der beide partijen zeer zorgvuldig afwoog en stond op een correcte handhaving, resp. toe passing van het recht. Mr. W. de Clercq, die als oudste plv. kantonrechter namens zyn collegae in deze functie het woord voerde, wees o.m. op de moeilijkheden, welke er liggen op het pad van een kantonrechter. Moeilijkheden, welke mr. Ligtenberg op voortreffelijke wijze heeft getrotseerd en die er steeds in geslaagd is de wet naar beste weten toe te passen. Een vrijwel bovenmenselijke taak, aldus spreker, hebt gij op uitmuntende wijze vervuld. Aan ons de opgave om die ook in het vervolg te evenaren, hetgeen voor U een bewijs moge zyn hoe goed uw voorbeeld was. Mr. P. E. Briët, die als oudste Leidse advocaat namens de Leidse balie een woord van oprechte hulde en waarde ring sprak, schetste mr. Ligtenberg als een onpartijdig, onafhankelijk en in hoge mate bekwaam rechter, die met byzondere nauwgezetheid te werk ging en die voor deze balie d e kantonrech ter en een warm vriend was. Notaris J. C. van Eek, die namens zyn confrères zich by deze woorden van algemene achting aansloot, belichtte het aandeel, dat mr. Ligtenberg in de civiele procedures had en waarbij hy zich door hoge maatstaven liet leiden. Bovendien prees spreker mr. Ligtenbergs gevoel voor hoffelijkheid. Namens de praktizyns (kleine balie) voerde de heer Th. J. v. d. Heyden het woord, die er o.m. op wees, dat mr. Lig tenberg streng was om rechtvaardig te kunnen zijn en van wiens persoon groot gezag uitging. Tenslotte gewaagde de chef van de Griffie, de heer C. L. de Groot, van het prettige contact, dat steeds bestond tus sen mr. Ligtenberg en het griffie-per soneel, waarna de scheidende kanton rechter zich in een uitvoerig dankwoord richtte tot hen. die deze middag voor hem onvergetelijk hebben gemaakt. Een woord van dank, waarin hij allen, met wie hy zo nauw samenwerkte, betrok en waarin hy griffier, juristen en notaris sen een woord van hulde niet onthield. Tijdens de hierna volgende afscheids receptie hebben velen persoonlijk van mr. Ligtenberg afscheid genomen. Onder de velen, die dit deden, merkten wij o.m. op prof. mr. G. E. Langemeyer, procureur- generaal bij de Hoge Raad, mr. J. Hoo- genhuys, voorzitter van de Centrale Raad voor Beroep, mr. H. van Oordt, griffier by de Hoge Raad, een deputatie van de Raad voor de Kinderbescher ming, mr. C. W. Kuijk, griffier van de Rechtbank te Zwolle, talrijke Leidse advocaten, notarissen en deurwaarders, mr. M. B. Vos, kantonrechter te Den Haag. mr. C. Hooft Hasselaer, oud-kan tonrechter te Amsterdam, mr. C. E. Coester, griffier by het Kantongerecht te Leeuwarden en mr. A. Somerwil, sub stituut officier van Justitie te Amster dam en bovendien vele vrienden en be kenden van mr. Ligtenberg. IEDERE dag van ons leven mogen wij zien als een nieu we dag. 24 volkomen nieuwe uren, waarin wij een kans heb ben, een mogelijkheid iets van ons leven te maken. 24 uren. die weer spoedig verleden zullen zijn, maar die nu nog voor ons liggen en ons uitnodigen ze goed te besteden. Het zou goed zyn als we ons dat iedere dag bewust waren, iedere dag begonnen met daar aan te denken en ons af te vra gen wat onze taak voor deze lag is. Maar we hebben het druk en we leven in een sleur. Iedere volgende dag lijkt als twee druppels water op de vori ge. We leven van de ene in de andere. Zo gaan onze jaren voorbij. Het is aanbevelingswaardig toch zo eens aan de oudejaars dag te denken, als aan een nieu we dag. Zelfs als er van die dag nog slechts enkele uren over zyn. de laatste. Ook deze laatste uren zijn nieuwe uren. Hoe zul len we ze besteden? Wat zul len we ervan maken? De neiging bestaat, dat we ze gebruiken om terug te zien. om het hele afgelopen jaar te over zien. Voor wat het gebeuren in niet beleefd, hebben we ze niet ondergaan als heden. We zijn zo geabsorbeerd door het verleden en de toekomst, dat we het he den vergeten zijn. We willen een veel te zware last op ons nemen. Alles in één keer. We kunnen het verleden niet dragen. Het verdriet en de schuld van een heel jaar tegelijk, wie is daar tegen opgewassen? En we kun nen immers ook de toekomst niet overzien. Welk mens is daartoe in staat? We zullen moeten leren, spe ciaal op de oudejaarsavond, niet boven onze macht te grijpen. We zullen moeten inzien, dat een mens alleen het heden kan dragen. Ook dat is nog moeilijk genoeg, maar we hebben ons dan tenminste zover mogelijk beperkt. Toch is iedere dag een nieuwe dag. Heel 1957 bestond uit nieu we dagen. Ze zijn nu alweer oud geworden. De enige, die nog over is, is 31 december. Ook 31 december is een nieuwe dag. ook al zijn we ons dat van deze laatste dag van het jaar wel het minste van alle bewust. Als het jaar eenmaal zo ver gevorderd is. vermoeden we geen nieuwe kansen meer. Het is afgelopen, ten einde, onherroepelijk. Het nieuwe begin is 1 januari van het nieuwe jaar. Daarmee te be ginnen liggen er 365 nieuwe da gen voor ons. Daar denken we tfel aan. die overzien we wel met hun kansen en mogelijkhe den. Maar 31 december, de dag vaarop we de oude kalender van de wand halen om hem door sen nieuwe te vervangen, is dat aok een nieuwe dag? de wereld betreft, willen de cou rant en de radio ons daarbij helpen met hun overzichten en reportageflitsen. Voor wat de lotgevallen van onze familie en ons gezin betreft, helpen we el kaar door onze gesprekken. En voor onszelf denken we mis schien diep na. Alles komt weer boven, het goede en het kwade, de vreugde en het verdriet, de resultaten en de mislukkingen. En alsof dat nog met voldoende is. gaan we ook nog denken over de toekomst, plannen maken en goede voornemens uiten. Zo. het verleden en de toekomst over ziende. brengen we gewoonlijk de laatste uren van het jaar door. Hebben we ze dan goed be steed. hebben we er dan van gemaakt wat mogelijk was? Goed beschouwd hebben we ze Moeten we dan het verleden maar laten voor wat het is? En maar afwachten wat de toe komst brengt? Dat moet niet, maar het mag wel en het kan ook. Het verleden, de schuld en het verdriet mogen we afschui ven op God. Hij alleen kan het aan en het overwinnen. En de toekomst mogen we leggen in Zijn hand. Hem behoort de toekomst. En wij mogen moedig en blij in het heden staan, in het geloof, dat Hy ook nu bij ons is. Zo kan zelfs de laatste dag van het jaar nog een nieuwe dag zijn. met onverwachte kan sen en mogelijkheden. A. van Leeuwen, Ned. Herv. predikant te Kaag. Advertentie KANTOOR BENODIGDHEDEN Haarlemmerstraat 169 Afscheid J. Luyendijk VAN DE BELASTINGDIENST In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd nam de heer J. Luyendijk, controleur A bij de invoer rechten en accijnzen afscheid van de Belastingdienst. Dit afscheid vond gis teren plaats in kamer 5 van het belas tinggebouw aan de Langebrug. Vele ambtenaren, ook van de andere belas tingeninspecties, waren hier samengeko men om hun belangstelling voor dit afscheid te tonen. Het hoofd van de Inspectie I. en A., de heer L. H. Bodde Bouman, sprak als eerste in zeer waarderende woorden de heer Luyendyk toe, waarby hij verklaar de, dat deze in alle rangen, welke hy bij de belastingdienst heeft doorlopen, altyd zijn beste krachten aan het Rijk heeft gegeven. Hij wenste de heer Luyendyk toe. dat deze nog vele jaren van het door hem welverdiende pensioen zal mogen genieten. Hierna volgden nog verschillende toe spraken. Namens het ontvangkantoor t sprak de ontvanger, de heer J. Bouma. Hierna werd het woord gevoerd door de verificateur, de heer J. van Diggelen namens de ambtenaren van de post I. en A. De hoofdcontroleur H. van Dam sprak vervolgens namens de ambtenaren van de Omzetbelasting in welke afdeling de heer Luyendijk nu al zo veel jaren werkzaam was. Laatste spreker was de controleur A, de heer J. Verwijs. Deze, die ook vele jaren met zyn scheidende collega in dezelfde afdeling werkzaam was, richtte tot hem persoonlijk en van grote vriend schap getuigend woord. De voorzitter van het afscheidscomité, de heer J. Benjamins, nam hierna het woord. In een korte eveneens van grote waardering getuigende toespraak wenste ook hy de heer Luyendijk nog vele goede jaren toe. Namens de Inspectie bood hij hem ten afscheid een fraaie aktentas aan. De heer Luyendyk dankte hierop de sprekers voor de tot hem gerichte toe spraken, alsmede alle anderen voor hun aanwezigheid, waarop allen met een handdruk afscheid van hem namen. DOOR LEIDS MUSEUM GERINGDE MEEUW IN ST.-LAURENT GEVONDEN In de tuin van de pastorie van St.- Laurent de la Mer, gelegen in de buurt van St.-Brieuc (Fr.) heeft men een meeuw aangetroffen met een ring aan de poot, waarin gegraveerd stond: „Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie te Leiden". Nummer 67.290. Officiële publikaties INZAMELING HUISVUIL Op nieuwjaarsdag zal geen huisvuil worden Ingezameld. Men gelieve op die dag geen emmers op de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die per celen. welke gewoonlijk op woensdag wor den bediend, zal nu plaats vinden op donderdag 2 januari 1958. ook in de na middag. Tevens wordt onder de aandacht van de ingezetenen gebracht, dat de ophaaldienst met ingang van Januari 1958 aanvangt des voormiddags 7.30 uur. De Directeur Gem. Relnlgings- en Ontsmettlngsdlenst Na dertien jaar vqji omzwervingen Feestelijk samenzijn in Herengrachtkerk er ke I ij k Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Rhede-de Steeg W. H. den Ouden te Harllngen te Hillegersberg (8ste pred. pi.) (met bepaalde opdracht. Jeugdwerk) A. Klamer te Maastricht. Aangenomen de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Werkhoven J. Enkelaar te Vreeswijk. Bedankt voor Katwijk aan Zee wljkgemeente N.O.) A. den Hartogh te Amersfoort. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Kralingen (4e pred. pl.) H. Vollenhoven te Maassluis. Be roepen te Houwerzijl. P. Boonstra. kand. te Marum (Gron.) te Oud-Beijerland B. Scholten te Bergen (N.-H.). CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen te Meppel J. H. Carller te Zutphen. BAPT. GEMEENTEN Aangenomen naar Zandbulten H. Th. Plevier te Vrlescheloo Bedankt voor Gronlngen-N„ F. E. Huizlnga te Hengelo (O). r. Hanssen bisschop van Roermond Mgr. dr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roermond heeft om gezondheids redenen aan de Paus verzocht, om 1 janauri 1958 ontheven te worden van het besturen van het bisdom Roermond. De Paus heeft op dat verzoek goedgun stig beschikt en heeft dr. Lemmens met ingang van 1 januari 1958 benoemd tot titulair aartsbisschip van Samosate. Vanaf deze dag zal mgr. dr. J. M. J. A. Hanssen tot nu titulair bisschop van Birta en co-adjutor met het recht van opvolging van monseigneur Lemmens bisschop zyn van Roermond. DS. A. HOVING OVERLEDEN In de ouderdom van 79 jaar is te Hil versum overleden ds. A. Hoving, emeri tus predikant der Ned. Hervormde Kerk. De teraardebestelling van zijn stoffelijk overschot zal aanstaande donderdag geschieden te Jorwerd, na een rouwdienst in de Hervormde Kerk aldaar om 2 uur. Mgr. en 't is alles nieuw geworden Leiden Hervormde Gemeente: 10.30 uur nieuwjaarswijding in alle wijkgebou- wen o.l.v. de wijkpredikant. Geref. Kerk Zulderkerk: 10 u. ds. Hcule. Chr. Geref. Kerk: 10 uur (ond. De vei lige gids) ds. C. v. d. Weele. Geref. Gemeente: 10 uur ds. Molenaar. Leger des Hells: 7.30 uur nam. „Een goed begin" o.l.v. sr. kap. de Graaf. Oud-Kath. Kerk (Zw. Singel 50): 10.30 uur Hoogmis. Vrlje-Kath. Kerk (Vreewykstraat 19) 10.30 uur gezongen H. Mis. Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 uur ds. E. G. Boesenkool: Geref. Kerk: 10 uur ds. W. J. van Hoek; Chr. Geref. Kerk: 9.30 u. Dienst des Woords. Abbenes Herv. Gem.: 10 uur ds. H. Brons. Alphen aan den Ryn Herv. Gem. Jullanastraat: 10 uur ds. J. H. Bogers; Ka pel Hooftstraat: 10 uur ds. A. J. Jorlssen; Oudshoornseweg10 uur ds. G. Cadée; Martha-Stlchting: 10.30 uur ds. J. Th. Meijer; Geref. Kerk Zuiderkerk: 10 uur ds. W. Wijma. Gemeenschappelijke dienst; Hooftstraat: 10 uur ds. W. Tom; Chr. Ger. Kerk van Reedestraat: 10 uur ds M. S. Roos: Oud Geref. Gem. van Mandersloostr. 3 uur nam. ds. v. d. Breevaart van Hen drik Ido Ambacht. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. van Eijk; Geref. Gemeente: 9.30 uur leesdlenst. Bodegraven Herv. Gem.: 10 uur ds. C. v. d. Bosch; Geref. Kerk: 10 uur ds. A. C. Kersten; Nieuwerbrug: 9.30 uur ds. H. Wormer van Utrecht; Geref. Gem.: 10 uur leesdlenst. Boskoop Herv. Gem 10 uur ds. A. de Leeuw: Chr. Geref. Kerk: 10.30 uur ds. P J. de Bruijn; Geref. Gem.: 4 uur ds. L. Kieboom van Llsse; Geref. Kerk: 10 uur ds Gijsb. Leene. Hazerswoude Herv. Gem.: 10 uur ds. Chr. van der Leeden; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. N. W. v. d. Hout. De Geref. Kerk onderh. art. 31 heeft thans in Leiden de beschikking over een eigen gebouw. Reeds enige tyd geleden viel het besluit ocer te gaan tot aankoop van de Geref. Kerk aan de Herengracht, waardoor een einde zou komen aan de vele omzwervingen, welke de gereformeerden van art. 31 gedurende een dertiental jaren heb ben moeten maken. Zoals wy gisteren reeds schreven, hielden zij zondag avond voor het laatst een godsdienst oefening in het kerkgebouw van de Evang. Lutherse Gemeente aan de Hooglandse Kerkgracht in welk ge bouw men vele jaren gastvrijheid had genoten- Gisteren evenwel werd de Herengrachtkerk in gebruik genomen. Een langgekoesterde wens is dus in vervulling gegaan! OVERDRACHT De voorzitter van de commissie van administratie, de heer H. de Graaf, droeg het gebouw 's avonds tijdens een enkele uren durende feestelijke bijeen komst officieel aan de Raad der Kerk over. Hy bood ds. W. G. de Vries, die de dienst op deze avond leidde, als sym bool een grote sleutel aan Woorden van dank werden gesproken tot allen, die op welke wijze dan ook, hebben medege werkt aan de verwezenlijking van de destijds gemaakte plannen, terwyi van zelfsprekend ook gewezen is op de lof. welke God toekomt. Uit een aantal mededelingen bleek, dat de commissie van administratie het interieur van de kerk zo spoedig mogelijk wil laten schil deren, terwijl verder enkele tnnrner- werkzaamheden verricht zuilen moeten worden. Wat de schulden betreft deze worden op de vlotst mogelijke wijze afgelost, aldus de voorzitter van de commissie- GAVE GODS Ds. De Vries, die aan het begin van de avond Psalm 147, waarin opgeroepen wordt de Heer te loven, had gelezen, stak zyn vreugde, evenals zo vele an deren, over deze nieuwe gave Gods niet onder stoelen en banken. Hij wees erop, dat er in de stad Leiden Inderdaad ker ken zijn, die fraaier en stijlvoller zijn dan deze, maar. zo vervolgde ds. De Vries, het gaat toch voornamelijk om Gods woord. Als de Kers des Heren haar kracht gaat zoeken in pracht en praal dan is zy als kerk weg. aldus de predikant, die tot slot aandacht schonk aan de bewogen geschiedenis van de Herengrachtkerk en aan die der afge scheiden sinds 1834. Namens de zuster kerken wenste ds. Brüning uit Ryns- burg alle aanwezigen geluk met het ver krijgen van een eigen kerkgebouw. Vele andere afgevaardigden van de zuster kerken uit de classis alsmede die van de Evang. Lutherse Kerk woonden deze voor de Leidse gereformeerden zo be langrijke avond bij. Met zang en orgel spel o.m. werd muziek van César Franck en Bach ten gehore gebracht werden de plechtigheden opgeluisterd. Te Gizeh nabij Cairo in Egypte staat naast de beroemde piramiden de even bekende sfinx van Cheops, die in de loop der eeuwen is aange tast door weer en wind. Volgens gens de overlevering werd de neus van het gevaarte in 1798 door de Napoleontische soldaten afgescho ten. Thans heeft men een aanvang gemaakt met de restauratie van het eeuwenoude kunstwerk, dat uit een uitloper van de massieve rotsen is gehouwen, een werk waaraan men omstreeks 1100 jaar voor het begin van onze jaartelling is begonnen. Hillegom Herv. Gem.: 10.30 uur ds. Veenendaal; Geref. Kerk: 10 uur ds. Krabbe; Chr. Geref. Kerk: 10 uur ds. Schippers (Oudejaarsavond): Herv. Gem 7.30 uur ds. Brouwer. Geref. Kerk: 7.30 uur ds Krabbe. Chr. Geref. Kerk: 7.30 u. ds. Schippers. Katwijk aan den R\|n Herv. Gem.: 10 uur ds. A. Makkenze. Geref. Kerk: 10 uur ds. H. de Valk. Katwijk aan Zee Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 10 uur ds. Offeringa: Geref. Kerk: 10 uur ds. Nawijn; Geref. Kerk (art. 31): 10.30 uur ds. C. J. Breen; Geref. Gem. Re misestraat: 3 uur ds. Vergunst van Rotter dam. Koudekerk Herv. Gemeente: 10 uur ds. Koerselman: Geref. Kerk: 10 uur ds. zyistra. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 uur ds. J. P. Honnef; Geref. Kerk: 10 uur ds. Banga. Leimulden Herv. Gem.: 10 uur ds. D. H. Gijsbers; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. H. J. Koffrie. Lisse Herv. Gem.: 10 uur ds. G. Pet- tlnga: Geref. Kerk: 10 uur ds. K. Schou ten; Chr. Geref. Kerk: 10 uur ds H. W. Eerland; Geref. Gem.: 10 uur ds. Kieboom Geref. Kerk (art. 81): 10 mir ds. J. J. Ver leur; Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dlenst. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. C. Vijfhulzen: Geref. KAk: 10.30 uur ds. J. Snel van Nieuwveen; Chr. Geref. Kerk: 2 uur ds. Roos van Alphen aan den Rijn. Nieuwveen Herv. Gem.: 9.30 uur de heer J .van den Hoek; Geref. Kerk: 9 uur ds. Snel. Nieuw-Vennep Herv. Gem.: 10 uur ds. J. A. van Boven; Bethelkapel: 10 uur ds. G. A. Alma van Amsterdam; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. IJ. van der Zee; Chr. Geref. Kerk: 930 uur ds. L. Floor. Noordwijkerhout Herv. Gem.: 10.30 uur ds. A. H. Smits. Noordwijk-Blnnen Herv. Gem.: 10 u. ds. Van Dok; Geref. Kerk: 10 uur ds. Hey- nen. Noord wijk aan Zee Herv. Gem.: 10 u. ds. Cupedo; Geref. Kerk: 11 uur ds. Bou man. Oegstgeest Herv. Gem. Irene: 10.30 u. ds B. C. Visser: Geref. Kerk: 10 uur ds. J Bijleveld van Rijnsburg. Oude Wetering Herv. Gem.: 10 uur ds Knottnerus; Geref. Kerk: 10 uur ds. Kor net. Kijnsaterwoude Herv. Gem.: 10.30 uur ds. T. D. van Soest; Chr. Geref. Kerk: 8.30 uur leesdlenst. Rijnsburg Herv. Gem Grote Kerk: 10 uur ds. M. C. Groenewoud; Geref. Kerk Rapenburg: 10 uur ds. H. Post; Chr Geref. Kerk: 10 uur ds. J. Kampman; Geref. Kerk (art. 31): 10 uur ds. Brunlng. Sassenhelm Herv. Gem.: 10 uur ds. Walvaart; Geref. Kerk: 10 uur ds Kuiper; Chr. Geref. Kerk: 10 uur ds. Visser. Valkenburg Herv. Gem.: 10 uur ds. Lekkerkerker; Geref. Kerk: 10 uur ds. Langeler; Geref. Kerk (art. 31): 9.30 uur ds Brands: (Oudejaarsavond) Herv Gem 7 uur ds Lekkerkerker. Geref Kerk: 7 30 uur ds. Langeler: Geref. Kerk (art. 31): 7 uur ds. R. Brands. Waddinxveen Herv. Gem 9 30 uur ds. J. van der Haar; Geref Kerk: 10 uur ds. J Snoeij; Rem. Kerk: geen dienst: Chr. Afgesch. Gem.: 7 uur ds. G. van den Bree vaart: Ver. Wet en Evangelie: geen dienst. Voorschoten Herv. Gem.: 11 uur ge bouw voor Chr Belangen, ontmoetings samenkomst; Hulp en Heil: 10 uur ds. Treffers te Rotterdam. Geref. Kerk: 10.30 uur ds. Den Boer. Geref. Kerk (art. 31): 9.30 uur ds. De Vries; (Oudejaarsavond): Herv. Gem. Dorp: 7.30 uur ds. Saraber: Rijndijk: 7.30 uur ds. Meljerlng; Hulp en Heil: 7 uur ds Klüsener te Delft: Geref. Kerk: 8 uur ds. Den Boer; Geref Kerk (art. 31): 6.45 uur ds. Verkade te Voor burg. Warmond Herv Gem. ('t Trefpunt): 1030 uur dr. J. Zandee van Utrecht. Wassenaar Herv. Gem (Dorpskerk): 10.30 uur ds. J. F. Wlersma. erenlgde dienst. Na afloop ontmoeting ln "t Dorps centrum; Geref. Kerk Zijllaan: 10 uur ds. M. P. Ferlnga; Bloemcamplaan: 10 uur ds. G van Duinen. Woubrugge Herv. Gem 10 uur ds Stehouwer van Alphen; Geref. Kerk: 10 uur ds. G. Hengeveld. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. E. G. van Embden. Zwantnierdam Herv. Gem.: 10 uur ds. C. L. van den Broeck; Geref Kerk: 10 uur ds. J. Wagenaar. Zevenhoven Herv. Gem. 930 uur ds.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3