Laatste Berichten Loop der bevolldng te Leiden te jaargang Maandag 30 december 1957 Derde blad no. Zeven ministers bij: rijsbreght van Aemstel" de traditionele opvoering door de rlandse Comedie van de „Gijsbreght aemstel" in de Amsterdamse Stads- iwburg op 1 januari zullen de iter-president dr. W. Drees, als- zes ministers, mej. dr. M. A. M. ipé, mr. A. A. M. Struycken, H. J. ra, dr. S. L. Mansholt, J. G. Suur- en mr. G. Ph. Helders aanwezig >rts verscheidene leden van de e en Tweede Kamer, die in Amster- woonachtig z\jn, leden van de Staten van Noord-Holland en ver- dene leden van de gemeenteraad. Thans 16 Nederlandse schelen gesloten (Van onze Haagse redactie) 'an de 85 a 90 Nederlandse scholen Indonesië z(jn er in verband met vertrek van leerlingen thans 16 loten, aldus vernamen wij van de r W. Ruys, gedelegeerde van de :hting voor Nederlands onderwijs Indonesië. In Djakarta zyn gesloten Christelijke HBS, de Christelijke |0 en vijf lagere scholen (de Nas i-school van de Carpentier Alting- hting, drie chr. en een r.-k. school). Medan de HBS, de ULO en de itrale lagere school, in Bogor de S en de neutrale lagere school Palembang de ULO en de r.-k. tre school, in Malang de ULO en in rabaja de R.-K. ULO. I Stichting voor Nederlands Onder- In Indonesië zal zo lang als nodig ogelijk is haar taak blijven ver- o.m. door scholen, die te klein n, te combineren. Alle uitgezon- rouwelijke leerkrachten worden in gesteld naar Nederland terug te i wanneer zij dit wensen, de man ke leerkrachten vertrekken pas leer zij overtollig zijn geworden (of lard, wanneer hun contract af- Inkomstenbelasting Woningverbetering directeur van het Grootboek Wo- jverbetering zal niet vóór 1 januari I overgaan tot het vaststellen van bedragen welke ingevolge de wet otboek Woningverbetering over het tingsjaar 1 augustus 1957 tot 1 lustus 1958 ter Inschrijving in het ptboek moeten worden gestort, lendien wordt op praktische gron- l het standpunt ingenomen, dat n bedragen in het grootboek kun- I worden gestort vóór het tijdstip I vaststelling van de stortlngsver- jhting. hgezien particuliere beleggers het Ite van de huur dat over de periode december 1957 is geblokkeerd der pas in 1958 in het Grootboek kun- torten, kan dit ook pas in 1958 als van verwerving worden afgetrok- )e over 1957 geblokkeerde bedragen m dientengevolge volledig onder de nsten belasting van 1957 vallen. minister van Financiën heeft thans (ter goedgekeurd, dat de in 1958 te richten stortingen van over 1957 (lokkeerde huur op verzoek van de istingplichtlgen voor de heffing I de inkomstenbelasting kunnen rden toegerekend aan het jaar 1957. STADSNIEUWS HENGELSPORT (vereniging W.W.V. organiseerde vierde wedstrijd te Lisse- De jt was sledht. Na 2 x 1 uur vissen de stand als volgt: 1- C. van Velzen jr.; 2. D. Klinkhamer 230 gr.; 3. d. Voort 227 gr.: 4. G. Keizer fr.: 5 A. Dubbeldeman 215 gr.; 6. tad'us 143 gr.: 7. J. Kalik/hoven jr.; 8. S. Kukler 78 gr.; 9. W. Ra lergen; 10. C. Colpa. Jongetje verdronken Vanmiddag omstreeks 1 uur hebben mannen van de rivierpolitie te Gouda het stoffelijk overschot van de 9-jarige Benny van Schalk in de omgeving van de sluis te Bodegraven uit het water van de Rijn gehaald. Het jongetje werd sinds gistermiddag vermist. Enige tijd geleden is ook een dochtertje uit het ge zin Van Schaik door verdrinking om het leven gekomen. Notaris leefde te duur De notaris uit Amsterdam, die zich gemeld heeft, is vanmorgen naar het bureau Pieter Aertzstraat te Amsterdam overgebracht. Het bleek dat hij de eerste dag van zyn voortvluchtigheid naar Zandvoort gegaan is, waar hij in een klein pension een kamer had genomen, doch waar hij niet heeft geslapen. Hij is vervolgens naar Amsterdam teruggegaan en heeft onder een valse naam in een hotel ingeschreven. Daarna heeft hij enige nachten in verschillende hotels in Utrecht en Arnhem doorgebracht en is tenslotte weer in Amsterdam terechtge komen. Hjj heeft vrijwel hele dagen op straat gezworven en de tijd doorgebracht in bioscopen en drukke café's. Bij zijn eerste verhoor gaf de notaris toe. dat hjj valsheid in geschrifte en verduiste ring heeft gepleegd: hij schatte het bedrag zelf op anderhalve ton. De po litie merkte daarbij op dat dit bedrag nog veel hoger kan zijn. doch dat het onderzoek in deze zaak, waarbij ac countants te pas zullen moeten komen, vele maanden in beslag zal nemen. De notaris heeft de verduisterde gel den hoofdzakelijk besteed aan zijn te dure levenswijze. Bij een- manege in Overveen had hij vijf eigen rijpaarden. Hij bezat voorts twee auto's en maakte met zijn gezin regelmatig vrij dure bui tenlandse reizen. Bij zijn arrestatie had de verdachte nog maar enkele guldens op zak. Felle oliebrand in Scheveningse haven Vlammen tastten vier loggers aan (Van onze Haagse redactie) Huizenhoog laaiden vanmorgen de vlammen op, toen een Scheveningse jongen een rotje in het mengsel van houtafval, strozakken en afgewerkte olie gooide, dat door de wind was bij eengedreven in de noord oost-hoek van de tweede binnenhaven te Sche- veningen. Vier loggers lagen in die baaierd van vuur, de Fryda, de Roger en de Oceaan II met hun voorstevens, de Tony van Frank Vrolijk met de achterzijde. Dit laatste schip was er het ergste aan toe. Al spoedig stonden de platen rood gloeiend. De hitte van de brandende machine-olie was zo groot, dat de lak van een der beide motorspuiten, die te hulp waren ge sneld. van het metaal afdroop.... Dat de Scheveningse vissers heel goed beseffen wat goede burenhulp betekent, bewezen de honderden mensen, die de vuurzee zo dicht mogelijk naderden, om te trachten de Sch. 72 „Tonny" van Frans Vrolijk uit de vuurhaard weg te halen. Dit was mogelijk, daar de logger aan de noordkant van de haven lag en naar het westen toe kon worden ver haald. Drie loggers, die met hun boeg in het vuur lagen, werden zo veel mogelijk nat gehouden. Hierdoor ontstond een dichte stoomwolk, die langzaam over de noord kant van de haven dreef waar duizen den inmiddels waren samengestroomd om het zeer spectaculaire schouwspel gade te slaan. Om even over tienen brak de brand uit. Een dik half uur later was het grootste werk gedaan. Het nablussen vergde echter lange tijd. In het gebouw van het hoofdbe stuur van het Ned. Roode Kruis heeft vanmorgen ir. F. C. C. baron van Tuyl van Serooskerken van Zuylen alscheid genomen van al zyn medewerkers, we gens zijn aftreden per 1 januari a.s. als voorzitter van het Ned Roode Kruis- Gedurende 20 jaar is de heer Van Tuyl lid geweest van het hoofdbestuur. Voorzichtigheid blijft geboden Tsjechen verwachten strakker bewind in Stalinistische geest Slechts in schijn enige toeschietelijkheid (Van onze Weense correspondent) Nu de stroeve Stalinist A. Novotny in Tsjecho-Slowakije staats president is geworden en tevens secretaris van de partij is gebleven, verwacht men niet alleen in het Westen, maar ook in het land zelf een strakker bewind in Stalinistische geest. Om deze ongunstige verwach tingen weg te nemen, vertoont de regering te Praag vooralsnog een zekere toeschietelijkheid in onwezenlijke dingen. Grote centralisatie Het bezoek van buitenlanders behoeft bijvoorbeeld niet meer onmiddellijk by de politie te worden gemeld, maar kan binnen drie dagen gebeuren. Ook wor den identiteitsbewyzen met een geldig heidsduur van tien jaar tegenover vroeger vijf veel gemakkelyker ver strekt en de organisatoren van con certen, cabarets en andere culturele bijeenkomsten kunnen rechtstreeks met de kunstenaars onderhandelen zonder gedwongen te zijn eerst met officiële instanties voeling te nemen. Daartegenover staat, dat de regering te Praag in tegenstelling met die der Sovjet-Unie geen decentralisatie bevor dert, maar een veel grotere centralisatie en een nog strakkere staatscontrole na streeft. Van bovenaf is een groot aantal werknemers ontslag aangezegd, voorna melijk getrouwde vrouwen en anderen die niet produktief genoeg werken. Bij de beoordeling van de rendabiliteit der bedrijven vraagt men niet meer in de eerste plaats of het „plan" en de norm werden bereikt, maar of er winst werd I gemaakt. Een grote tegenvaller is de j nieuwe, sterk verhoogde, autobelasting, waardoor het lastige en onophoudelijke vragen naar binnenlandse en de duur- dere buitenlandse automerken aanzien- lijk is gedaald. Geen politieke amnestie Novotny zal als president bij de jaar wisseling amnestie verlenen, doch de regeringsverklaring voegt er uitdrukke lijk aan toe, dat deze alleen op criminele gevallen maar niet op politieke strafbare feiten mag worden toegepast. Terwfjl er op godsdienstig gebied eerder een ster- ikere anti-religieuze propaganda wordt gelanceerd, schynt het culturele leven iets meer bewegingsvrijheid te krijgen. Op de jongste vergadering van de Tsje- I choslowaakse schrijvers kregen verschil- j lende letterkundige tijdschriften het verwijt te horen, dat zij zich te weinig met actuele politieke en economische vraagstukken bezig houden. Men is on tevreden over het avantgardistische blad ..Host do Domu" omdat het teveel aan dacht heeft besteed aan de katholieke BEURSO VERZICHT Scheepvaarten vast Amsterdam, 30 decembe^»i Er heerste vandaag voor de laatste beursdag van dit jaar een zeer vaste stemming in de scheepvaarthoek. Moge lijk wilde men het oude jaar uitluiden met een optimistische stemming na de zware klappen, die de aandelen in deze sector in 1957 hadden te incasseren. Van officiële zijde werd het bericht tegenge sproken dat de KPM met de Indone sische regering in onderhandeling zou zijn over het in charter geven of het verkopen van schepen van de KPM aan deze regering. De aandelen verlieten de MARKTBERICHTEN (SE. 28 december. Gladlolenvel- lOp de gladiolenveillng werden bij Hotte handel de navolgende prijzen r' ADIOLEN: 14op 12/14 10/12: Abu h f8.70 f7.40 f3.80. Acca Laurentla f,45 3.10. Agnlta 5.60 4.75 3.10. Ake- In 5.00 4.20 3.00. Allard Pierson 5.05 (.90. American Express. 6.10 4.40 3.15, es 5.00 4.45 3.20. Bloemfontein 5.40 .60, Dr. Fleming 5,50 5,30 3,70, Fir- nt 6.85 4.90 3,30. Gen. Eisenhower ,70 3.95, Harry Hopkins 6,25 5.00 3.40 II 5.20 4.55 3.30. Joh. v. Konijnen- (9.50 9.65 6.10. Joh. Strauss 4.85 4.65 Jo Wagenaar 5.40 4.70 3.15. Leeuwen- 5,75 4.65 3.65. Mabel Violet 6.40 4.75 Mansoer 5.80 4.70 3.15, Maria Goretti 1.75 4.25, Memorial Day 6.25 4.70 3.10. n Times 6.45 4.75 3.10, Mrs. Mark's ry 9.20 6.00 3.25, Pactolus 5.10 4.00 Philippo's Memory 4.75 4.50 3.15, Pr lx 6.20 5.50 3.50. Red Fox 5.75 5.60 Roma 5.85 5.00 3.00. Rosa van Lima 1.40 3.90. Sans Souci 5.40 4.55 3.60. fazade 5.25 4.55 3.10, Sneeuwprinses 1.35 3.00. Spie and Span 5.30 4.60 Bpotlight 14op 6.50, Sunny Boy 5.80 (20. Topscore 8.60 8.45 3.50, Uhu 9.20 Uncle Tom 6,65 4.50 3.00. Vanguard 160 8.60, Washington 6.60 4.55 3.80. I Autumn 4.65 4.60 3.00. Winston thill 7.55 6.00 3 60. ITTERDAM, 30 december. - Veemarkt, fer ln totaal 1298. Vette koelen en f782. Varkens 516. k ln cents per kg.: vette koelen le DO/320, 2e kw. 280/300, 3e kw. 260/ iarkens (lev. gew.) 166 164 162. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN ibert Hendrlcus Patrus, zn van P. F. lendljk en C. C. J. van den Berg. Jo- s Hendrtkus Relnler. zn van H. R. s en A. C. M. Cornellsse. Barteld, zn van der Kraan en M. van der Vecht a. dr van J W. Schlagveln en A. Nlcolaas Pieter. zn van P. Drle- 1 en W. de Moolj. Ingrld, dr van 1. en J. S. Tulnhof de Moed. GETROUWD I. Vlldérs en J. M. Horslus. OVERLEDEN Versluis. 64 Jr man. H, Hllgeman. 84 ian, D. Ruter, 93 Jaar wed. van W. de C. Spaanderman. 80 Jaar. man. A 72 jaar. man. J. H. Urllng6, 65 Jaar. J. F. H. Hoogervorst, 4 maanden, zn. In Bulgarije zijn verkiezingen ge- kouden voor de volksvertegenwoor diging. Volgens Bulgaarse com mentaren is er overal ..met vreugde gestemd op de kandidaten van het vaderlandse ftont De patriarch van de Bulgaarse orthodoxe kerk brengt in Sofia zijn stem uit. IN WEEK VAN 19 t/m 25 DEC. 1957 GEVESTIGD C. W. Horlkx en fam, opzichter spoor wegen, Witte Rozenstr. 18. J. H. M. Wös- ten en fam, koopman, Plantsoen 97, A. Hagedoorn en fam. militair KM, Bernhard- kade 17a, C. Hoogstraten, uitvoerder. Pas teurstraat 21a, L. Keiman, kok. Raamsteeg 2. W. Gijsman gcb. Struijs, Magd. Moons- straat 27a, K. H. Lie, Merelstraat 23, G. W. E. van der Neut, hulp 1/d huish.. P. de la Courtstraat 49, B. Landheer. Colenbran- derstraat 10, M. Angevare, dienstbode. Me- zenstraat 2. L. Slebum. hulp 1 d huish.. Hoge Rijndijk 10. A. van Ek. verpleegster. Stevenshof 4, M. de Haas. hulshoudster. Lange Mare 64, P. Gans, kantoorbediende Roomburgerweg 7, M. H. Boekhoff, kan toorbediende, Fr. van Mierisstraat 19a, P. van der Leeuw geb. de Vries, Meerburger kade 26. VERTROKKEN J. E. Dinger en fam. van Zoeterwoudse- weg 5 naar Ocgstgeest. Hofdijck 13, J Roo sendaal en fam. van Coornhertstr. 12, naar Haarlem, Verglerdeweg 91, A. C. van Kam pen en fam. van Appelstraat 10. n. Voor schoten. Molenlaan 17. F. Almekinders en fam, van Jan van Goljenkade 29, naar Rhenen U Bruine Engseweg 44, L. J. de Graaf en fam, a b Haarlemmervaart, naar Rotterdam, a/b Linker Rottekade, M. A Hoogenboom van Plantsoen 23, naar Wou- brugge. Boskade 12, H. van Laar van Roo- denburgerstraat 41, naar Leiderdorp, Groe- nendljkstr. 6. A. Postma geb. Filippo van R. Visscherstraat 41, naar Valkenburg Z-H, Boonrak 26. J. M. Welcker, van Ryn6bur- gerweg 16 naar Oegstgeest. Wilhelmina- park 9, J. H. M. Rakers, van Rijnsburger- weg 10, naar Zwyndrecht. Ringdijk 470, J. H. Banda, van Boerhaavelaan 21, naar 's- Gravenhage. Gooilaan 123, W. J. F. B. Boerrigter, van Warmonderweg 51 naar Oegstgeest. Karei Doormanlaan 1, A. A. de Jeu. van Lange Mare 63, naar Alkemade, Kerkstraat 117, H. Hoogervorst a/b Lange- gracht t/o 248, naar Voorschoten, a/b na bij Molenlaan, J. Gressie van Waardgracht 185. naar Zoeterwoude, Korte Mienlng 3. C. Brandt, van Bronkhorststraat 29, naar Ge leen. Llndenheuvel 220, H. T Kingma. van Herensteeg 41. naar Het Bildt F. West hoek 514, A. Verbeek van Maurlk geb. Duffels, van Rijndijkstr. 65, naar Utrecht, Ternatestraat 6, J. D. van Popering, van Rljnsburgerweg 10. naar 's-Gravenhage, Monsterseweg 93, R. J. M. A. Schlmmel- penninck (Graaf) van Houtlaan 50. naar Vlanen. Voorstraat 86. H Blom. van Pr Hendrikstraat 1. naar Katwijk. Wassenaar- seweg 75. C. H van Sluijs. van Noordeinde 2a, naar Rotterdam, Mathenesserlaan 481b E. A. Gijsman, van Hogewoerd 125, naar Heemstede, Beethovenlaan 41, P. J Mll- laard, van Hoge Rijndijk 72. naar China. J. M. Vreeken van Meidoornstraat 14. naar Wassenaar. Havenstraat 17. M. Smit. van Meidoornstraat 57. naar Noordwijkerhout, Dr. Schaepmanlaan 23, J. Elands, van Rijnsburgerweg 124. naar Renkum. Bram Streeflandweg 36. A. J. Link, van Javastr. 70, naar Voorschoten. J. P Coenradstr. 19. C. van der Meij. van Lusthoflaan 3c. naar Wassenaar, Havenstraat 17, P Smit. van Maurltsstr. 21. naar Katwijk. Buitensluis straat 13. T. van der Schilden, van Burg- gravenlaan 113, naar Zuld-Afrlka. romanschrijver J. Durich, die ook in het buitenland bekend is geworden door zijn prachtige Wallenstein-roman. Het tijd schrift „Novy Zivot" kreeg een verma ning omdat het de moed heeft gehad de schrijvers tussen de dertig en veertig te pryzen, die in de nieuwe communistische maatschappij geleerd hebben te zwijgen. Voorzichtigheid VOORSCHOTEN GOUDEN ST.-JACOBSSTAF VOOR HOPMAN H. J. TREL. Hopman H. J. Trel. hoofdleider van de St. Laurentiusgroep te Voorschoten heeft de hoge onderscheiding de ..Gou den St -Jacobsstaf" ontvangen. Wnd. districts-commissaris A. Buis overhan digde de onderscheiding tijdens de St.- Jansbijeenkomst van leiders en leid sters. Hopman Trel begon zijn leiders loopbaan in 1939 als vaandrig bij de Lodcwijksgroep te Leiden. In 1945 richtte hij onder moeilijke omstandig heden de St.-Laurentiusgroep op te Voorschoten, waarvan hij tot 1954 hop man was. Daarna werd hij hoofdleider van het mannelijk jeugdwerk in de St.- Laurentiusparochie. Hopman Trel is de tweede Voorschotenaar. die met de St.- Jacobsstaf is onderscheiden. Commis saris A. de Groot van de N.P.V. ontving deze onderscheiding enkele Jaren gele den. WASSENAAR Aan de kinderpolitie werden over gegeven de broertjes H. uit Den Haag. 12 en 16 jaar. die op de Rijksstraatweg waren aangetroffen in het bezit van een bromfiets, welke zij in Den Haag hadden ontvreemd. In een tentoonstellingscatalogus van Tsjechische schilders staat te lezen „Wy nemen de verantwoordelijkheid op ons voor deze daad. ofschoon wij weten, dat bij ons gehoorzaamheid beter gedijt dan moed, volgzaamheid voordeliger is dan persoonlijkheid en sentimentaliteit beter dan eenvoudige eerlijkheid". Op cul tureel gebied is men dus schijnbaar iets toeschietelijker geworden, maar de schrijvers blijven voorzichtig, omdat zij volgens de woorden van Hajek „liever geen zout in open wonden strooien" en daarom bij voorkeur offers op zich ne men, alleen om te verhinderen dat de geestelijke steriliteit uit de jaren 1949— 1953 weer terugkomt. Die toeschietelijk heid blijft echter zeer beperkt. Zoals we onlangs reeds mededeelden komt Kafka weer in de mode. Ook worden er enkele werken van Hemmingway en van de jonge Franse schrijfster Sagan gepubli ceerd en bepaalde geleerden en schrij vers mogen contact met het Westen op nemen. Op de keper beschouwd is dit alles echter nog zeer mager en pover. Een beeld van de grootscheepse verkoping van goederen van ex- koning Faroek. ex-koningin Farida en Narriman, de tweede echtgenote pan Faroek. op last van Nasser in Cairo gehouden. Er bestond zeer veel belangstelling voor deze ge beurtenis. markt vier punten hoger dan de vorige slotprijs. Holland-Amerika-Lijn opende op 130 waarna nog een koers tot stand kwam van 133. plus 6 r"Ook Van Nie- velt profiteerde van de gunstige stem ming en verbeterde 5 punten. Schecp- vaartunis waren gevraagd en konden zich 5 punten verbeteren. Van Ommeren eveneens plus 4 en de overige waaiden een tot drie punten hoger. Speciale rede nen voor deze vaste stemming waren er niet. De vraag kwam in een kleine markt. Van de internationale waarden moes ten aandelen Koninklijke Olie circa f2.50 prijs geven. De koers bewoog zich rond de f 146.20. Over de moeilijkheden ten aanzien van de wereldoliesituatie is men nog niet erg optimistisch. De arbi trage „zat" het oude beursjaar uit, want zaken waren er zo goed als niet. Aku's en Philips prijshoudend terwijl Unilevers zich verder distancieerden van het dieptepunt door circa 3 punten hoger te noteren dan de vorige slotprijs. KLM een halve gulden hoger op f95.40. Cultures fractioneel lager zonder han del. Staatsfondsen wederom vast op be hoorlijke vraag in een kleine markt. Het kortlopende papier kon zich circa verbeteren. Behoudens de affaire in de Scheep vaarthoek was erover' de gehele linie slechts een zeer geringe affaire. De eerstvolgende beursdag is donderdag a s. WISSELKOERSEN Amsterdam, 30 december Londen 10 58%—10.59%, New York 3.78%-3.79%, Montreal 3 84%3 84%, Parijs 90 15 90.25. Brussel 7.56%—7-57%. Frankfurt 90 09'•—90.14%, Ziirich 86 45'.—86.50%, Zünoh (vr. fr 1 88.40'.88.45%, Stock holm 73.09%—73 14%. Kopenhagen 54 75 —54 80, Oslo 52,93'2—5298'... Milaan 60 39'4—60.44'4. Wenen 14.55—14.56. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen: Bevallen: Wegner-Dijkstra.d. Hooger- heide; Henneveld-Ekker, z. Rotterdam: Quarles van Ufford-Dirkzwager, d. Utrecht; Jonker-Schilthuis, z. Bloemen- daal; v. Balluseck-v. d. Pauw, z. Amster dam; Prescott-van Tienhoven, z. St. Re- my (Frankrijk). Getrouwd: J. Duivis en C. Brouwer, Arnhem; J. de Vries en A.. C. Schoen, Bloemendaal; W. van Linden Tol en M. C. van Nooten, Meppel; Ch. R. Bagchus en M. F. Gulden, Den Haag; E. E. Ma- lish en D. I. van den Broek d'Obrenan, Doorn; E. W. Houpst en A. Hulst, Mus- selkanaal; G. A. S. Heuff en M. Burger, 's Graveland; L. A. Ankum en T. van Prooijen, Rotterdam; R. U. Bruns en A. Wieringa, Den Haag; ir. W. J. G. Paar- dekooper en J. W. Brevet, Hengelo; J. W. J. van Doorn en H .W. M. de Jong Boers, Rijswijk; J. J. Verdonk en E. J. Harders. Den. Haag; N. Hellingman en mr. J. C. de Vries Utrecht; Ch. B. de Wilde en T. van Voorthuisen, Enschede. Overleden mr. J. W. A. Boots, m. 65 j. Den Haag; F. van Marrum, m. 79 j. Fra neker; J. Haga-Binnerst. vr. 84 j. Mid delburg; L. von Dewall m. 79 j. Den Haag; H. van der Heide, m. 66 j. Rot terdam; G. Mulder, m. Heemstede; A Leijten-Konings vr. 78 j. Papendrecht; KI. Kos Koolhaalder, m. 89 j. Rotter dam; H. M. Landheer-Cocheret, vr. 83 j. Hilversum; N. Sluiters-Groenenboom, vr. 83 j. Rotterdam; T. Folkers. m. 65 j. Bussum; J. 't Hoen-Oort, vr. 77 j. Haar lem; K. W. Freseman-Gratama, m. 85 j. Velp. A. Keyzer, m. 83 j. Venlo; D. G. Dekker-Molenaar, vr. 67 j. Zaandam; H. Loser, m. 84 J. Brussel; G. J. Masten broek. m. 79 j. Amsterdam; A. Viëtos. m. 71 J. Heemstede; A. Rappoport. m. 69 j. Amsterdam. Beurs van Amsterdam Maandag 30 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 3% 87 87 Grootboek obl. 3% 74 Ned. '47 3'A (3) 85 84|£ Ned. '51 3% 87 B 87% B Ned '53 (3*4) 86^ 86% Ned '56 3'.4 86^ 86'2 Ned. '48 3 V* 79 79' Ned. '54 3% 80% 81 Ned. '55 I 3% 803/4 81% Ned. '55 II 382>4 83 Ned. '37 3 80 80*4 Ned. W8. lening 67a 103F8 104*4 Dollarlng '47 3 89*4 88 *2 Investeringscert. 3.. 90B 90'2 Ned. 62-64 3 89 Cert NWS 58% 59 Indië '37 A 3 84 Grootboek '46 3 öu% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 22 24 Nat Handelsbank 69*4 73 Ned. Handelmij138 140 Amst. Rubber 43% 42% Deli Mij .en (VerJ 54 54% H.V-A87 86 Java Cult21 21 Senembah 41*/4 42 Vorstenlanden 11% s AJK.U136V4 136% Berkel's Patent <v) 165 Calvé Delft eert. 233 233 Kon. Pap v. Gelder 156',4 loo Hoogovens eert230% 239 Müller en Co. NJ. 298 298 Ned. Kabelfabr218 218 B Philips 223 223% Philips pref138 Unilever300 306 Wilton Feyenoord 191% lao Biliton 2de r 177% 177 Dordtse Olie gew 738 727% Kon Petr (f.20.—14930 147 idem (50 t 20.-) 148.60 146.45 Holl Amer iyn 126% 133 Java China Paket 108 111 K1.M 95 95 Ned Stoomv Mij 118% 123 Kon Paket Mij 100 1 04% Stoomvaart My Ned 125 125 Nievelt Goudr eert 138 143 v Ommeren eert 196 198% Kon Rott Lloyd 114 117% Ned Scheepv Unie 104% 110 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam 47 (3%) 3 85% 87 Den Haag 1937 1 3.. 78 Leiden 1947 87*4 B R'dam "37 I-III 3% 87% B 1 Industr. Obligaties j Philips Dollarlng '51 93 Premieleningen 85 B 8513. A'dam '56 I 2% 74 74% A'dam '56 II 2% 82% 82% Eindhoven '54 2% 73% 74 Enschede '54 2% 74 B 75% Den Haag '52 I 2% 83% 83% 83 82% R'dam '52 I 2% 83% 83% Idem 11 2% 83% 84 Utrecht '52 2% 89H 90 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 191% 190 H3.U eert170% 170% Rott. Bank 159% 159% Twentsche Bank 151% 155 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 184 L Borneo Sum H. My 34 Ned. G. en Sp. fabr 165 Kon. Ned. Grofsm 93 B Internatlo 56 Rott. Droogdok Mij. 422% Tieleman en Dros 7% Ned. My. Walv.vrt. 54% 32 160% 425 B 7% B 55% Spoorwegen Dell Spoorweg My. Amerik. fondsen Canadian Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific Un. States Steel 22% 72% 41 35% 51% 33% 79% 39% 69 24% 50% 22% 71% 40% 35% 50 32% 79% 39% 68 50% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen Vit 27/12 Edeimet Kon AA exd. 50Lexd. Prei wa idem exd. Electrolas B Holl Constructie 303 Ing our v Bouwnyv 115 L Int Kunststof! Ind 347a 34% Leidsche Wolspinn 134% 134y4 Slkkens Lakfab 53 355 355 Ver Touwfabrieken 137% Wernink's Betonm 60% 60% Van Wyk Textiel 64% 64%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7