RITMEESTER GERDING OLIFANT Méésterlijkzo'n FIAT 27 cent Gereformeerden voor 't laatst in Herengrachtkerk bijeen 19elic' OUDJAAR IN DE KERKEN Mr. Wittkampf gaf vergaderende I.M.O.-leraren een goede raad 96ste jaargang Maandag 30 december 1957 Tweede blad no. 29328 Voor mij oude en jonge FEESTAVOND LEIDSE AQUARIUMVRIENDEN Zaterdag hielden „De Leidse Aqua- .riumvrienden" hun jaarlijkse gezellige avond in de recreatiezaal der N.V. Holl. Constr. Werkpl. en de N.V. Ned. Electro- las Mij. De nog geheel in kerststemming ge houden zaal bood de talrijke bezoekers (de zaal was vol) al direct een prettige, intieme aanblik. Nadat de voorzitter, de heer Laman, alle aanwezige leden met hun echtgeno ten, vrienden en bekenden, hartelijk had verwelkomd, gaf hij het woord aan de conferencier van deze avond, de heer Gé Heynen. die met zijn optreden zeer veel succes oogstte. Achtereenvolgens kwa men voor het voetlicht Toon Kamphues, accordeon, Anverdi, goochelaar, The Reilly's, mondaccordeontrio en Willy Groos, imitator. Nadat een tombola was afgewerkt werd nog geruime tijd gedanst op de muziek van „The Game Brakers". Een prachtig geslaagde avond, die de Leidse Aquariumvrienden zeker nog lang in de herinnering zal blijven. Een sombere noot dus. De vereniging blijft echter alles doen om dit innig ge wenste doel te bereiken. Een vrolijker geluid in de oren van de aanwezigen was de mededeling, dat de schriftelijke examens in de toekomst op één dag gehouden zullen worden, een opmerking, die met applaus werd be groet. Op zeer vlotte wijze werden ver volgens de agendapunten afgewerkt, zodat mr. Jac. Wittkampf, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Den Haag verbaasd zat te kijken, toen hij even later het woord kreeg. Zo vroeg in de ochtend had hij nog nooit een causerie gehouden, maar het was voor hem toch geen belemmering om op bijzonder geestige wijze het een en an der te vertellen over" zijn ervaringen in en om de examenzaal in Rotterdam en Terneuzen. Als voorzitter van de exa men-commissie kon hij heel wat vertel len over de zenuwachtige kandidaten, van wie velen wellicht voor de eerste maal in hun leven examen doen en ook later nooit meer voor een dergelijke krachtproef gesteld zullen worden. Tus sen alle vrolijke voorvallen, die de heer Wittkampf uit zijn herinnering opdiep te. klonk echter toch een ernstige raad aan de verzamelde leraren: stel de kan didaten voor alles op hun gemak. Zorg voor orde en rustjn de examenzaal. Examen doen is moeilijk, maar exa mineren is mogelijk nog moeilijker. Doe niet gewichtig, probeer de spanning bij de kandidaten te breken, laat ze zo mo gelijk even lachen. De conclusie van de spreker was. dat. de gang van zaken eerst dan bevredigend genoemd kan worden, wanneer de examinatoren aan het einde van het examen kunnen zeg gen dat zij alles gedaan hebben om de kandidaten volledig tot hun recht te la ten komen. Tijdens zijn gemoedelijk verhaaltje veroorloofde mr. Wittkampf zich - met toestemming van de voorzit ter - een afdwaling en vertelde het een en ander over de geschiedenis, de ont wikkeling. het doel en het streven van Kamers van Koophandel. De voorzitter, de heer Hage, greep de causerie van mr. Wittkampf onmiddel lijk aan om er nog eens met de meeste nadruk op te wijzen, dat de geruchten, die vaak de ronde doen, als zou ieder jaar een bepaald percentage van de kandidaten voor een middenstandsdi ploma moeten zakken, naar het land van de fabeltjes moeten worden verwe zen. Niets is minder waar. Integendeel, steeds wordt getracht de grootst moge lijke soepelheid te betrachten, de kan didaten gerust te stellen en hen alle ge legenheid te geven zich te uiten. Blijdschap moet droefheid overstemmen Ja, eo dat al 24 jaar dank zij de juiste keuze van vorm en inhoud! Een gaaf genot. „Wij zullen deze kerk. die een bewo gen geschiedenis heeft gehad en gemar keerd is door afscheidingen der Geref. Kerken, voor de laatste maal verlaten". Dit waren de woorden, die dr. H. J. Westerink gisteravond uitsprak vanaf de kansel der Geref. Kerk aan de He rengracht. De kerk is verkocht aan de Geref. (art. 31) en zal vanavond in gebruik worden genomen. Dr. H. J. Westerink leidde gisteravond de laatste dienst met het tekstwoord uit psalm 122, dat handelt over de feest gangers die van Jeruzalem terugkomen. „Om het huis van den Here, onze God, wil ik het goede voor U zoeken." Dr. Westerink sprak over het moei lijke afscheid na veel vreugde te hebben ondervonden. Zo was het ook met dit kerkgebouw. Maar hoewel het scheiden moeilijk is mag men toch niet vergeten dat het om het huis des Heren gaat, en de hiermee in verband staande bouw der kerk. Leiden is gegroeid en de kerk is meegegaan. Wij moeten eruit stappen en de wydte ingaan, die God ons in Lei den gegeven heeft. Het motief van het afscheid zal moeten zijn: de bouw van de kerk van Christus. Onze gevoelens van weemoed zullen dan verdwijnen en hoewel het moeilijk zal zijn, kunnen wij evenals de feestgangers uit Jeruzalem, een loflied aanheffen, ter ere van Hem die Zijn werk gestadig zal volenden. Op de afscheidsavond zal de blijd schap de droefheid overstemmen, want God heeft opnieuw wasdom gegeven. Dit stemt tot dankbaarheid. Indien wij God zien, die zijn wegen effent voor het werk der kerk. dan is de smart verdreven. Jubileum J. Carton Vanmorgen werd in het hoofdkantoor van de Kon. Ned. Grofsmederij het feit herdacht, dat de heer J. Carton veertig jaar aan de fabriek verbonden is. De jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote, werd door de directeur. ïr. M. C. de Jong, in de vergaderzaal van de vennootschap ontvangen en toege sproken. Vooraf had mevrouw Carton een bloemenhulde in ontvangst te ne men. Ir. de Jong gaf o.m. een overzicht van de vele functies, welke de jubilaris in de loop der jaren heeft vervuld. Ge durende de laatste tijd is de heer Car ton als magazijnbeheerder in de fabriek werkzaam. Nadat~de directeur de jubi laris dank had gezegd voor alle bewezen diensten bood hij achtereenvolgens aan een enveloppe met inhoud, het diploma van de Ned. Maatschappij van Nijver heid en Handel met de daarbij behoren de draaginsigne en een blauw herinne ringsbord. Vervolgens spraken nog hun gelukwensen uit de heren ir. J. v. d. Hoek, C. W. Riemens als werkmeester der constructiéwerkplaats en J. Wassink lid van de ondernemingsraad, die na mens de collega's tevens een schilderij aanbood. Na de pauze volgde nog een gezellig samenzijn. Hervormd studentenwerk Nu reeds vele jaren is dr. K. E. H. Oppenheimer vanwege de Ned. Herv. Kerk in de Sleutelstad belast met het werk onder de studenten. In de aan trekkelijke folder geeft deze predikant thans een overzicht van de vele activi teiten, welke in het komende jaar weer ontwikkeld zullen worden. In het Or gaan van Bijstand hebben hiervoor zit ting de ouderlingen dokter A. H. Fer guson, prof. dr. A. Teeuw, prof. mr- F. M. Baron v. Asbeck, mevr. M. A. Haan tjes—Mulder, mej. A. Dekker, arts, dr. P. Kasteleijn en de heer H. Gijsman. Ter inleiding van een en ander merkt dr. Oppenheimer o.m. op, dat de stu dent van de 20ste eeuw leeft in de „relaviteit van het relatieve. De abso luutheid van het geloof lijkt hem over dreven. Intussen zoekt ook hij naar houvast. Naar een idee, die hem kan inspireren. De taak der Kerk aan de Universiteit is dezelfde als altyd en overal. Haar taak is. ook de moderne mens te leren, wat het is, Christen te zijn. Wy leven in een tyd van gisting en heroriëntering. Zeer veel verandert in onze Kerk. Overal is daarom ook dei ning en onrust, teken van de doorbraak van het nieuwe. De oude richtingsver schillen vervagen. De theologische be zinning wordt dieper en existentieier. De oecumenische openheid spreekt van zelf. Wij stryden weer voor een elemen tair Christen-zijn. Een radicaler ethos. De verantwoordelijkheid van de Chris ten voor de tyd, het heden". Tentoonstellingng „De Blauwkras" Zaterdag en zondag hield de Leidse Postduivenvereniging „De Blauwkras" haar jaarlijkse tentoonstelling in het clubhuis ..Oosterkwartier". Ingezonden waren plm. 140 duiven, verdeeld over 10 klassen. Keurmeester was de heer J. Jacobs uit Delft. De di verse uitslagen waren: Beste oude doffers: J. Noordermeer: beste jonge vogel: H. Moenen; beste oude duivin: J. Rozier. Klas 1: Doffers. 500 km. en hoger: 1. J. Noordermeer, 2. Chr. v. Weeren. 3. G. Grebel. Klas 2: Duivinnen. 500 km. en hoger: 1. J. Ro^ zier; 2. Gebr. Gijsman. 3. H. Moenen. Klas 3: Doffers. 200500 km.: 1. Chr. v. Weeren, 2. J. Noordermeer, 3. W. v. d. Wel, 4. A. van Roven. Klas 4: Duivin nen. 200-500 km.: 1. H. Moenen, 2. Gebr. Gijsman. 3. G. Grebel. Klas 5: Doffers tot 200 km.: 1. Gebr. Gijsman, 2. H. Moenen. 3. A. van Royen. Klas 6: Dui vinnen tot. 200 km.: 1. Gebr. Gijsman. 2. Chr. v. Weeren. 3. Gebr. Gijsman. Klas 7: Doffers 100300 km.: 1. H. Moenen. 2. G. Grebel. 3. M. J. de Wetering. 4. P. Hensen. 5. H. Moenen. Klas 8: Duivin nen 100300 km.: 1. H. Moenen, 2. Gebr. Gijsman, 3. W. v. d. Wel. Klas 9: Dof fers tot 100 km.: 1. Gebr. Gijsman; Chr. v. Weeren, 3. H. Moenen en Klas 10: Duivinnen tot 100 km.: 1. H. Moenen, 2. Gebr. Gijsman, 3. H. Moenen, 4. Gebr. Gijsman. „ORANJE". NA 18 JAAR, WEER VIA GENUA Onvoorziene omstandigheden voorbe houden zal het m.s. „Oranje" van de NV. Stoomvaartmaatschappij „Neder land" onder commando van kapitein H. Zeilmaker, op donderdag 2 januari a.s. weer de Amsterdamse haven verlaten. Op deze uitreis zal. na een onderbre king van 18 jaar, de „Oranje" weer Genua aanlopen als attractieve aan loophaven in het uitgaande passagiers vaarschema der N.V. Stoomvaartmaat schappij „Nederland". Op de thuisreis blijft Napels de Zuid- Europese aemJoaphftven. SMART OVER VERBROKENHEID Maandagavond, besloot dr. Westerink, zal deze kerk in gebruik worden geno men door broeders, die helaas van ons afgescheiden wilden worden. Men mag echter geen wrok tegen hen koesteren, maar smart hebben, omdat er zoveel verbrokenheid is. Maar boven dit alles staat deze troost, dat God zijn werk toch zal voortzetten. Na deze woorden las ds .Westerink een kort historisch overzicht van deze kerk voor, waarna hij met bovengenoemde woorden de kanselbijbel sloot. Hierna verlieten de kerkgangers voor de laatste maal het kerkgebouw aan de Herengracht. Nieuwkoop Herv. Gem.: 7 uur ds. C. Vijfhuizen; Rem. Kerk: 7 uur ds. P. H. van Lent; Geref. Kerk: 7 uur ds. Kuiper van Sassenheim; Chr. Geref. Kerk: 7.30 uur leesdienst. Nleuwveen Herv Gem.: 7 uur de heer J van den Hoek, 8.15 uur ds. Engels van Zaandam; Geref. Kerk: 7 uur ds. Snel. Bedankt voor Barneveld P. van der Bijl te Rhenen. Geef vijandige houding tegen Nederlanders op ZENDELINGENRAAD DOET BEROEP OP INDONESISCHE VOLK Ongeveer op hetzelfde moment hiel den de Gereformeerden (art. 31) hun laatste godsdienstoefening in het kerk gebouw van de Evang. Lutherse Gemeen te aan de Hooglandse Kerkgracht in welk gebouw men vele jaren gastvrij heid had genoten. Ds. W. G. de Vries ging hier in de dienst des woords voor. ;.-rekW Ongeveer Indonesische afgevaardigden hebben zaterdag op de openingsbijeenkomst van de vijfde conferentie van de Interna tionale Zendelingenraad te Accra in Ghana, een beroep op alle Indonesiërs gedaan iedere negatieve en vijandige houding tegenover de Nederlanders op te geven. In een verklaring, die na de bijeen komst werd uitgegeven, werd het Indo nesische volk verzocht mee te werken aan verzoeningspogingen. De jongste gebeurtenissen in Indonesië moeten worden gezien tegen de achtergrond van de onontwikkelde toestand van het land en zyn strijd tegen het kolonialisme, zo wordt gezegd Aan de „Nede>indse broeders" werdt verzocht bereid te zijn „naast ons in In donesië te blijven werken in een geest van samenwerking en goede wil. geba seerd op een gemeenschappelijk be lang". Er zijn ook Nederlandse afgevaardig den op de conferentie, die door 200 ge delegeerden uit meer dan tien landen wordt bijgewoond. Amerikaanse hulp aan Verre Oosten zaterdag bij Breukelen werd over-1 het leven kwamen, werd des eoondsl Atnsterdam. Tien landen van het Verre Oosten hebben in het belastingjaar, dat op 30 juni van dit jaar eindigde, in totaal 810.478.000 dollar voor niet-militaire doeleinden van de VS. gekregen, aldus is zaterdag officieel in Washington mee gedeeld. Dit bedrag is meer dan de helft van de som 1.500 miljoen dollar die de V.S. in dit belastingjaar aan buiten landse hulp hebben besteed. Het grootste gedeelte van bovenge noemd bedrag ging naar Vietnam, Korea, de Philippijnen, Formosa, Siam. Laos en Cambodja. Indonesië heeft noch rechtstreekse militaire hulp noch gelden voor zijn defensie van de V.S. gehad, wel kreeg De motorsleepboot ..Roelie". die I varen en waarbij vier mensen om I gelicht door een drijvende bok ui'jj®* fabrotoSÏ gebied en'Yiw'ooo "Slaf op technisch gebied en 4.718.000 dollar I voor ontwikkelingswerken. STICHTING- NAZORGWERKPLAATSEN Zie, 't is alles voorbijgegaan Het beheer en de exploitatie van de werkplaatsen van de Vereniging Zwak zinnigenzorg, gevestigd in de panden Pieterskerkhof 4a en Rapenburg 113 te Leiden en Hoge Morsweg 27 te Oegst- geest zal met ingang van 1 januari wor den overgenomen door de nieuw in het leven geroepen Stichting Nazorgwerk- plaatsen. Met ingang van dezelfde datum zal de Vereniging Zwakzinnigen zorg worden ontbonden met overdracht aan de Stichting van haar middelen, rechten en verplichtingen. Het bestuur van de Stichting Nazorg- werkplaatsen, waarvan het secretariaat is gevestigd Witte Singel 70 is als volgt samengesteld: voorzitter: S. Wiegersma, secretaris: mr. V. C. Groenendijk, pen ningmeester: P. Vroom, afgevaardigd door de Cornelius Musius Stichting: O. Hettinga, afgevaardigd door de Dr. van Voorthuyzenstichting: M. G. H. den Haan, zr. Accursia, mej. R. H. A. Palache, en A. Huigens. Advertentie PHILIPS RADIO '58 persoonlijke service Itng* mar* 66 loldeo - telefoon 26500 Oplichters ontmaskerd Te veel gratis gereisd (Van onze Haagse redactie) De spoorwegrecherche heeft drie col porteurs uit Den Haag aangehouden wegens herhaalde malen gepleegde op lichting. Zü zagen kans om gratis per trein te reizen. In Den Haag kochten zij een retourtje Den HaagBreda en een perronkaartje. Met dit perron- kaartje betraden zij het perron. Het retourtje werd slechts „voor alle zeker heid" aangeschaft, voor het geval zij tijdens de reis op de een of ander manier tegen de lamp zouden lopen. De zwakke plek in hun opzet was nameUjk, dat zü moesten zien in de trein de controle van de controleur te ontlopen. Lukte dit, dan zagen zij in Breda kans ongemerkt van het station te komen. Na volbrachte daktaak aldaar zy leurden met z.g. kleurenfoto's kochten de mannen ook in Breda weer een per ronkaartje en gingen daarmee het per ron op. Lukte het ook op de terugreis om de conducteur te vermijden, dan ver lieten zij het station in Den Haag op het perronkaartje, dat zy daar 's ochtends hadden gekocht en gaven vervolgens aan het loket hun treinkaartje terug met de mededeling, dat zij van de reis hadden afgezien. Zij kregen dan resti tutie. Het feit, dat zy voor hun gratis reizen wel een treinkaartje kochten is hun noodlottig geworden. Het viel de administratie van de N.S. namelijk op, dat er onevenredig veel retourtjes Den HaagBreda ter restitutie werden aangeboden. Na een onderzoek, dat enige weken in beslag nam, werd het drietal in Den Haag aangehouden op het moment, dat het na een treinreis met de niet gebruikte kaartjes voor het loket verscheen. Lelden Hervormde Gemeente Pieters kerk 7 uur ds. M. Ottevanger. Oosterkerk: 7 uur ds. J. Groot. Marekerk: 7 uur ds. J. van der Wiel. Kooikapel: 7 uur ds. J. N. de Ruiter. Maranathakerk: 7 uur ds. H. J. van Achterberg. Herv. School Boshuizerkade: 7 uur ds. J. de Wit. Herv. Muloschool Asserstraat: 7 uur ds. Ver. Vrijz. Herv. (Leidse Volkshuis)7.30 uur ds. W. J. H. Hubeek. Eglise Wallonne: 7 uur ds. Ch. Cabanis. Geref. Kerk Zulderkerk: 8 uur dr. Wes terink. Geb. van Chr. Belangen. Hoge Morsweg: 8 uur ds. Heule Chr. Geref. Kerk: 7 uur (ond. Geen tfjd meeri ds. C. v. d. Weele. Geref. Gemeente: 7.30 uur ds. Molenaar. Geref. Kerk (art. 31): 7.30 uur (Kerk Herengracht) ds. W. G. de Vries, i Rem. Gemeente: 7 uur ds. J .Th. Mac kenzie. Doopsgez. Gemeente: 7.30 uur da. S. L. Verheus. Evang. Luth. Gemeente: 7 uur ds. H. J. A. Haan. Oud-Kath. Kerk: (Zw. Singel 50): 7.30 uur oudejaarsavonddlenst. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19): 7 uur jaarsluiting. Evang. Chr. Gemeenschap (Middelste gracht 3)H.A. en Jaarslultlng. Leger des Hells: 7.30 uur Jaarslultlng. Aarlanderveen Herv. Gem.: 7.30 uur d6. E. G. Boesenkool; Geref. Kerk: 7.30 u. ds W. J. van Hoek; Chr. Geref. Kerk: 7 uur ds. L. S. den Boer van Den Haag-W. Abbenes Herv. Gem.: 7.30 uur ds. H. Brons. Alphen aan den Ryn Herv. Gem. Ju- llanastraat: 7.15 uur ds. P. A. Lefeber; Ge bouw Jonathan: 7.15 uur ds. M. Hane- maaijer. Kapel Gouwsluis: 7.15 uur ds. J. H. Bogers; Kapel Hooftstraat: 7.15 uur ds. A. J. Jorissen; Oudshoornseweg7.30 uur ds. G. Cadée. Zangkoor NPB.; Martha- Stichting: geen dienst; Geref. Kerk Zul derkerk: 7.30 uur ds. G. Mulder; Noorder- kerk: 7.30 uur ds. W. Wijma: Hooftstraat: 7 30 uur ds. W. Tom: Chr. Geref. Kerk v. Reedestraat: 7 uur ds. M. S. Roos; Oud Geref. Gem. van Mandersloo6traat: 7 uur leesdienst; Rem. Geref. Gem. van Man- dersloostraat: 7.15 uur ds. F. W. A. Rap> pold van Alkmaar. Benthuizen Herv. Gem.: 7 uur ds. J. Poot van Delft; Geref. Gem.: 6.30 uur leesdienst. Boskoop Herv. Gem.; 7.30 uur ds. J. Pronk. Chr. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. P. J. de Bruljn, Geref. Gem.: 5 uur ds. H. Rijk- I sen van Vlaardlngen, Geref. Kerk: 7 uur I ds. Gijsb. Leene. Rem. Kerk: 7 uur ds. G. I Chr. Dulnker. Ver. VrlJz. Hervormden: 6 u. j de heer Ouwerkerk. Bodegraven Herv. Gem.: 7.30 uur ds. J C. Terlouw; Nieuwerbrug: 7.30 uur ds. C. van den Bosch; Geref. Kerk: 7.30 uur ds. A. C. Kersten; Nieuwerbrug: 7 uur ds. J. D. Koers van Den Haag; Geref. Kerk: (art. 31): 8.45 uur ds. K. Drost van Gou da; Ger. Gem.: 7.15 uur Leesdienst; Luth. Kerk: 7 uur ds. W. F. ten Rouwelaar. Hazerswoude Herv. Gem.; 7 uur ds. C. v. d. Leeden; Geref. Kerk: 7.30 uur ds. N. W. v. d. Hout. Hoogmade Herv. Gem.: 7.80 uur ds. J. Roth. Kaag Herv. Gem.: 7 uur ds. A. van Leeuwen. Katwijk aan den R(|n Herv. Gem.: 7.30 uur ds. A Makkenze; Geref. Kerk: 7.30 uur ds. H. de Valk. Katwijk aan Zee Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 7.30 uur ds. P. Moerenhout; Oude Kerk: 7.30 u. ds. D. Bouman; Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Pijlman; Geref. Gem. (Remi sestraat) 7.30 uur leesdienst; Geref. Kerk (art. 31): 7 uur ds. C. J. Breen. Koudekerk Herv. Gem.: 7 uur ds. Koerselman; Geref. Kerk: 7 uur ds. Zijl stra. Leiderdorp Herv. Gem.: 7 uur ds. J. P Honnef; Geref. Kerk: 8 uur ds Dijk; Ver. Vrijz. Herv 7 uur dhr J. P. van Ouwerkerk van Boskoop. Lehnuiden Herv. Gem.: 7 uur ds. D. H. Gijsbers; Geref. Kerk: 7 uur ds. H. J. Koffrle. Llsse Herv. Gem.: 7.30 uur ds. G. Pettinga, Geref. Kerk: 7.30 uur ds. K. Schouten; Chr. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Eerland; Geref. Gem.: 7.30 uur ds. Kie- boom; Geref. Kerk (art. 31): 7.30 uur ds. J J. Verleur; Oud Geref. Gem.: 7 uur leesdienst; Ned. Prot. Bond: 7.30 uur dhr P. J. Hulsbos. Nieuw-Vennep Herv. Gem.: 7.30 uur ds. J. A. van Boven; Bethelkapel: 7.30 uur ds. H. van Ree; Geref. Kerk: 7.30 uur ds. IJ. van der Zee; Chr. Geref. Kerk: 7.30 u. ds. L. Floor. Noordwyk-Blnnen Herv. Gem.: 7 uur ds. Van Dok; Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Helnen. N'oordwyk aan Zee Herv. Gem.: 7.30 uur ds. Cupédo; Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Bouman. Oegstgeest Herv. Gem. (Pauluskerk) 7 uur ds. B. C. Visser; Groene Kerk: 7 uur ds. G. F. Callenbach; Hoge Mors: 6.30 uur ds. G. F. Callenbach: Geref. Kerk: 8 uur ds. J. Bijleveld van Rijnsburg; Geref. Kerk (art. 31): 9 uur ds. R. Brands. Oude Wetering Herv. Gem.: 7.30 uur ds. Knottnerus; Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Kornet; Rem. Geref. Gem.: 7.15 uur ds. J. van Goudoever van Lelden. Rynsburg Herv. Gem. Kleine Kerk: 5 uur ds. H. van Gosllga; Grote Kerk: 7.30 uur ds. H. van Gosllga; Geref. Kerk Mara nathakerk: 7.30 uur ds. v. d. Linde; Ra penburg: 7.30 uur ds. Post; Chr. Geref. Kerk: 7 uur ds. J. Kampman; Geref. Kerk (art. 31)7.30 uur ds. K. Brunlng. RUnsaterwoude Herv. Gem.: 7 uur ds. T. D. van Soest. Ter Aar Herv. Gem.: 7 uur ds. Van Amstel; Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Helner. Sassenheim Herv. Gem.: 7.30 uur ds. Walvaart; Geref. Kerk: 7.30 uur ds. van den Berg; Chr. Geref. Kerk: 7 uur ds. Visser, Ned. Prot. Bond: 7 uur ds. de Lan ge te Noordwljk. Voorhout Herv. Gem.: 7.30 uur de. Kalkman. Waddlnxveen Herv. Gem.: 7.30 uur ds. J. van der Haar; Geref. Kerk: 7.30 uur ds. J. SnoelJ; Rem. Gem.: 5 uur ds. G. Ch. Dulnker; Chr. Afgesch. Gem.: 7 uur lees dienst; Ver. Wet en Evangelie: 7.30 uur prof. dr. W. X. van ünnlk te Utrecht. Warmond Herv. Gem.: 7 uur ds. W. A. B. Hagen van Katwijk aan Zee. Wassenaar Herv. Gem.: Dorpskerk: T.30 uur dr. H. J. Honders; Klevletkerk: 7.30 uur ds. J. T. Wlersma; Deylerhuls: 750 uur ds. H, Beker; Geref. Kerk Z1J1- laan: 8 u. ds. M. P. Ferlnga; Bloemcamp- laan: 7.30 uur ds. G. van Duinen; Ned. Prot. Bond: 7.30 uur dr. H. Faber; Johan- nahuls: 7.30 uur dr. P. D. TJalsma van Den Haag. Woubrugge Herv. Gem.: 7 uur ds. A. de Leeuw van Boskoop; Geref. Kerk: 7 u. ds. Hengeveld. Zevenhoven Herv. Gem.: 7 uur ds. W. VerweiJ; Geref. Kerk: 7 uur ds. J. D. Speelman. Zoeterwoude Herv. Gem.: 7.30 uur de. G. J. van Embden. Zwammerdani Herv. Gem.: 7.30 uur ds. C. L. van den Broeck; Geref. Kerk: 750 uur ds. J. Wagenaar; Rem. Geref. Gem.: 7.45 uur ds. P. H. van Lent. voor kantoorinrichting voortaan Breestraat 11 Kerkelijk L even NED. HERV. KERK Beroepen te Oudenhoorn (Z.-H.) N. Berg- stra te Schraard te Erichem F. H. Scheffer, kand. te Dedemsvaart. GEREF. KERKEN Beroepen te Harllngen H. D. Bakker te Tholen. Aangenomen naar TIJnJe E. de Vries, kand. te Emmen. die bedankte voor Avereest. Barchem en voor Hoek (Z.). EVANG. LUTH. KERK Aangenomen naar Breda-'s-Hertogen- bosch-Heusden H. Johannes te Mlddel- burg-Vllsslngen. GEREF. GEMEENTEN Ieder kan slagen voor middenstandsexamen! Als sluitstuk van het tiveedaagse congres van het Instituut voor Mid- denstandsontwikkeling stond zater dagochtend de algemene jaarverga dering van de Vereniging van IMO- leraren op het programma. De voorzitter, de heer J. Hage, kon in de bovenzaal van „In den Vergul den Turk" vele leden welkom heten en een aantal genodigden, onder wie de heer Knipperberg, het tegen woordige hoofd -, en de heer H. J. B. Denkerhet voormalige hoofd van de afdeling Opleiding en Examens van het Departement van Economi sche Zaken en de vertegenwoordi gers van het chr. en het r.-k. han delsonderwijs. Nu de vereniging volgend jaar het tweede lustrum gaat vieren, was de heer Hage temeer verheugd gewag te kunnen maken van een goed verenigingsjaar, waarin het aantal leden bleef stijgen en de gunstige kaspositie ook onaangetast bleef. Daar staat echter tegenover, dat het middenstandsonderwys nog steeds niet de wettelijke plaats heeft gekregen, die het rechtens toekomt.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3