S90 Indonesië zal beroep op V.N. „passend''' beantwoorden Actifral-10 OLIFANT Agenda Met een enkel v/oord VRIJDAG 20 DECEMBER 1957 Soewito acht Nederlandse mening on juist Naar aanleiding van het feit, dat Nederland de huidige moeilijkheden met Indonesië mogelijk aan de V.N. zal voorleggen, heeft de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken Soewito meegedeeld, dat Indonesië deze stap „op de meest passende wijze" onder ogen zal zien. Met betrekking tot een mogelijk beroep door Nederland op de U.N.C.I., de speciale commissie der V.N. voor Indonesië, zeide Soewito dat het conflict, dat tot de instelling van deze commissie had geleid, de onafhankelijkheidsstrijd betrof, terwijl het thans gaat om de strijd van Indonesië op economisch en politiek gebied. Soewito noemde de Nederlandse bewering als zou Indonesië de fundamentele menselijke rechten hebben genegeerd, volkomen ongegrond. HU zeide, „dat Neder land deze menselUke rechten heeft geschonden, toen het hoofdkantoor van de KPM alle schepen opdracht gaf Indonesië te verlaten". HU voegde hieraan toe, dat het kennelUk de heimelUke bedoeling van Nederland was geweest om de lnterinsulaire aanvoer van levensmiddelen lam te leggen. Sartono beëdigd De voorzitter van het Indonesische parlement, mr. Sartono. werd vanmor gen tijdens een kleurrijke plechtigheid beëdigd als waarnemend president van de Indonesische Republiek. President Soekarno woonde de plechtigheid by. Sartono zal zyn plichten als waarne mend president aanvaarden, als Soekar no in januari naar het buitenland ver trekt. Advocaten moeten weg Volgens Radio-Djakarta is gister avond een besluit afgekondigd van de minister van Justitie, dat alle kantoren van Nederlandse juristen in Indonesië moeten sluiten. Het be sluit moet zes maanden na afkondi ging zijn uitgevoerd, aldus werd in de radiouitzending gezegd. Waarschuwing van Soedibjo Volgens Radio-Djakarta heeft de In donesische minister van Voorlichting Soedibjo. zijn landgenoten gewaar schuwd dat de ..revolutie" om „West- Irian te verkrijgen" zich zal keren tegen een ieder en tegen elke groep, die zich tegen deze revolutie wil verzetten, aldus Reuter. ..Ik herinner hen. die trachten onze revolutie tegen te houden, hieraan, voor dat het te laat is. Zij die ons belemme ren. zullen van ons een concreet ant woord krijgen", aldus de minister. Brits .protest Engeland zal officieel te Djakarta protesteren tegen de uitbreiding van de Indonesische soevereiniteit over de wa teren tussen de eilanden van de Indo nesische Archipel, zo is in welingelichte kring vernomen. DergclUke uitbreiding zo meent de Britse regering, is in strijd met het be ginsel van de vrijheid der zee en tast ernstig de Britse belangen aan. Smelten van tinerts Het Indonesische ministerie voor In dustrie heeft ontkend, dat een bericht dat Indonesië zijn tinerts in plaats van in Nederland zou laten smelten van dit ministerie afkomstig was. (reeds ver meld in ons beursoverzicht). Naar be kend had het medegedeeld, dat Indone sië voornemens was aan Singapore te vragen voortaan het tinerts, dat totdus- verre naar Nederland voor versmelting aldaar werd gezonden, in de smeltery van Singapore te smelten. De stemming in Indonesië De toestand zoals die de laatste tUd in Indonesië, althans op West-Java is, laat zich het best kenmerken door drie factoren, Men ziet Nederlanders en In donesiërs elkaar op straat passeren alsof er niets aan de hand is, de Indone siërs maken zich zorgen over het stijgen van de rUstprijs, en buitenlanders en Indonesiërs hebben het gevoel dat de toestand nog slechter moet worden, voordat ze verbeteren kan. aldus U.P. De meeste buitenlanders in Djakarta geloven thans dat de Indonesische rege ring een pauze in haar activiteiten be oogt. Men wijst op het a.s. vertrek van Soekarno naar het buitenland, en de problemen die met betrekking tot de scheepsverbindingen met de eilanden gerezen zijn en die dringend om een oplossing vragen als aanduidingen in deze richting. Wellicht verwacht de In donesische regering, zo denken de bui tenlanders, dat een party die thans nog buiten het geschil staat, met een bemid delingsaanbod of een aanbod van goede diensten zal komen. De meeste buitenlanders, en ook vele Nederlanders, houden zich voorlopig aan deze verondersteling vast, en wachten met het nemen van hun definitief be sluit en met het. bepalen van hun stand punt. Velen vinden het moeilUk op dit moment een houdbaar oordeel uit te spreken. Voedselnood in Borneo Borneo gaat, door voedselnood ge plaagd, een uitgebreide ruilhandel be ginnen met Singapore. De militaire commandant heeft opdracht gegeven voor de oprichting van een regerings lichaam om rubber te ruilen tegen rijst en vervolgens de prijzen vast te stellen. De eerste transactie bestaat, naar ver luidt. uit de levering van tien duizend ton rijst uit Singapore tegen eenzelfde hoeveelheid rubber uit Borneo. Borneo ontvangt voor zijn rubber verder nog enkele miljoenen roepiah's en later een hoeveelheid goederen voor de ontwik keling van het eiland en een voorraad gebruiksgoederen. Verminderde activiteit Reizigers (geen Nederlanders) uit Oost-Java vertelden in Djakarta dat de activiteiten op de Nederlandse cultuur ondernemingen in dat gebied aanzien lijk zUn afgenomen sinds deze onderne mingen door de Indonesiërs werden overgenomen. De discipline onder de ar beiders is verslechterd. speciale aanbieding donzig zacht en warm, prachtige kwaliteit, royale maten, 150 x 230 cm. 1 70 x 230 cm. é-° v/' van PHIUPS -ROXANE Niet alleen A en D maar alle vitaminen die U nodig hebt. Een flacon van 100 dragees f 2.®® Nu óók voordelige gezins verpakking van 150 dragees f3.75 Phlllps-Roiane Nederland N.V. - Amsterdam Concertmeester Jan Damen overleden De eerste concertmeester van het Concertgebouworkest Jan Damen is vanmorgen in de ziekenverpleging aan de Prinsengracht te Amsterdam over leden. De heer Damen. die de leeftijd van 59 jaar bereikte, was sedert eind okto ber ziek. Jan Hendrik Samuel Benja min Damen werd op 30 juni 1898 te Breda geboren. Hij studeerde aan het Kon. Conservatorium te Den Haag en kreeg daarna privaatles van André Spoor en later van Carl Flesch te Ber lijn. Een groot deel van zijn loopbaan heeft hij in het buitenland doorge bracht. Van 1919 tot 1922 was de heer Damen als eerste concertmeester ver bonden aan het Philharmonisch Or kest te Berlijn en daarna drie jaar in dezelfde functie aan de Staatsopera te Dresden. In 1946 aanvaardde hij de benoeming tot eerste concertmeester van het or- Franse onderscheiding voor minister Cals Temidden van een aantal gasten uit departementale, wetenschappelijke kring heeft de Franse ambassadeur, baron de Beauverger. gisteren in zijn residentie minister Cals mededeling gedaan van zijn benoeming tot commandeur des palmes academiques en hem de daarbij behorende onderscheidingstekenen uit gereikt. De minister is de eerste Nederlander die tot het commandeurschap is geroe pen. De Franse ambassadeur memoreer de de constructieve arbeid van de minis ter. zowel voor het onderwijs, als voor de wetenschappen en de schone kunsten en zette deze door hem zeer gewaar deerde arbeid in het raam der culture le betrekkingen tussen Nederland en kest te Göteborg in Zweden. Bij dit orfcest verbleef hij twee jaar. Op 1 sep tember 1948 werd hij benoemd tot eer ste concertmeester bij het Concertge bouworkest. De heer Damen ontving de Fock-medaille van het Kon. Conserva torium te Den Haag en werd na de Amerikaanse tournee van het Concert gebouworkest in 1954 benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillt Bescherm de reddingshaak en -lijn 't Kan voor Uw eigen redding zijn! llllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllll'lllllilllllllliliiiilllillllllliiii Advertentie ICerkelijk Leven JUBILEUM DS. A. KEUZENKAMP Ds. A. Keuzenkamp, emeritus-predi kant te Apeldoorn, gedekt zondag a.s. de dag waarop hU 50 jaar geleden het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aan vaardde. NED. HERV. KERK Beroepen te Kockengen G. van Estrik te Nleuwland. GEREF. KERKEN (Onderh. art. 31 K.O.) Beroepen te Velp-Oosterbeek B. van Zuylekom. kand. te Rotterdam. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Doornspijk G. Blom te Meerkerk. „Amerika verkeert in groot gevaar" De Ver. Staten verkeren in het groot ste gevaar, dat hen in de loop van de geschiedenis ooit heeft bedreigd. Dit is de conclusie van een zeer geheim ver slag. opgesteld voor de Amerikaanse Nationale Veiligheidsraad, die door de „Washington Post" onder copywright is gepubliceerd. Het verslag, gebaseerd op een studie van H. Rowan Gaither, voormalig pre sident van de Ford-stichting, dringt om een catastrofe te voorkomen aan op een zeer belangrijke verhoging van de militaire uitgaven en op vele andere radicale maatregelen, die veel geld zul len kosten. De uitgaven voor militaire doeleinden moet volgens het verslag verhoogd wor den in de periode tussen 1957 en 1970. RECHTZAKEN 18 jaar voor moord (Speciale berichtgeving). Vanmorgen heeft de arrondissements rechtbank te Zutphen uitspraak gedaan in de zaak tegen de 28-jarige Winters- wijkse bakker, die op 11 januari jl. de roofmoord pleegde op de postbode Hes- selink te Miste (gem. Winterswijk). De rechtbank veroordeelde hem tot 18 jaar. met aftrek van voorarrest. 14 da gen geleden heeft de Officier van Jus titie mr. Donker levenslang geëist. In het vonnis werd het primair tenlaste- gelegde moord bewezen geacht. oude en jonge VRIJDAG Lakenhal (grote Pers)K. en O. Voor drachten Heieen Plnental en Albert Vo gel. 8 uur nam. De Doelen: Genootschap Nederland Engeland. Opvoering van Priestley's „I have been here before". 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Ned. Comedle „Oom Wanja". 8 uur nam. Schelpenkade 6. Kerstfeest „De Sleutel bloem". 8 uur nam. Gerecht 10. Soefi-beweging. Spr. mevr. mr. Kunst. 8 uur nam. ZATERDAG Luxor-theater. K. en O. „Het wonder van de 34ste straat". 3 uur nam. De Lakenhal: Uitreiking Rembrandt- prijs en opening tentoonstelling Coba Rit- sema. 4 uur nam. School Du Rieustraat 4: Suriname- avond Pol. Jongerencontactraad en Leidse Jeugdactie. 8 uur nam. Oud-Hortuszicht. Tentoonstelling Leid se Postduivenclub. Da Costastraat 14-16. Tentoonstelling Peugeot-modellen 39 uur nam. ZONDAG Da Costastraat 14-16: Tentoonstelling Peugeot-modellen. 38 uur nam. Hooigracht 84. Hum. Verbond. Spr. dr. J. Vijlbrief. 10.30 uur voorm. Plantage 16. Uitleg plechtigheden Nacht mis. 4.30 uur nam. Hoegewoerd 175. Wachttorenstudie Je hova's Getuigen. 5.30 uur nam. Schouwburg: „Potasch en Perlemoer". 8 uur nam. Steenschuur 6. Geünieerde Loge van Theosophen. 11 uur voorm. Oud-Hortuszicht. Tentoonstelling Leid se Postduivenclub. Stadszaal (grote zaal): Kerstjeugdbij' eenkomst Herv. Gem. 3 uur nam. MAANDAG BINNENLAND In het gisteren gepubliceerde ver slag van de Tweede Kamer is in het be toog van minister Hofstra het woordje „geen" weggevallen, waardoor het tegen deel wordt gezegd van hetgeen de be windsman wérkelijk heeft betoogd. De heer Hofstra heeft nl. gezegd dat hij geen reden zag tot afschaffing van de personele belasting. Gistermorgen ontdekte men op het bijkantoor van het Algemeen Ziekenfonds Rotterdam aan de Dordtselaan, dat uit de brandkast f 4000.was verdwenen. De kast. die in de kelder staat, was openge- brand. Van de dader(s) ontbreekt nog leder spoor. Gistermiddag is overleden de 29-jarl- ge mejuffrouw T. Schot, gewoond heb bende aan de Delftselnan in Den Haag. die 's morgens het slachtoffer was ge worden van een verkeersongeval. Zij reed op de flets op de Johan de Wittlaan in de richting Scheveningen. sloeg linksaf de Scheveningseweg op, doch liet de door gang niet vrij voor een motorrijder uit Loosduinen. De wiclrljdster werd door de motor aangereden, kwam te vallen en werd ernstig gewond. Zij kreeg een her senschudding. Gisteren heeft de minister van Soc. Zaken en Volksgezondheid op het arbeids bureau te Utrecht aan Jan Stekelenburg en Ant. van Kuijk. belden voorwalser bij de Demka-staalfabrieken. de eerste K.S.- G.-arbeidskaart uitgereikt. BUITENLAND De wervelstormen hebben woensdag avond Zuld-Illlnols en Oost-Missouri ge teisterd. Tien mensen kwamen om het le ven en meer dan honderd werden gewond. Honderden huizen zijn verwoest. De scha de wordt op miljoenen dollars geschat. Parachutisten van het Franse Vreem dellngenlegioen hebben zeventig opstan delingen gedood in een gevecht van een dag ten zuidwesten van Cherla in het Nementchagebergte in zuidoost Algerije, aldus lulden berichten, die gisteravond in Algiers zijn ontvangen. Aan Franse zijde sneuvelden drie man en werden er zestien gewond. De Britse toneelschrijver John van Druten is op 56-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. Hij heeft meer dan 20 toneelstukken geschreven, waarvan er veel lang in Londen en New York zijn ge gaan. Een van zijn bekendste is "The voice of the turtle", dat drie seizoenen lang op Broadway is gegaan met Margaret Sullivan in de hoofdrol. Peking bekendgemaakt. Door deze trek komt het landbouwprogram in de knel. terwijl de stedelijke autoriteiten voor het probleem komen te staan om voor de nieuw aangekomenen werk te vin den. Naar het Japanse ministerie van Bui tenlandse Zaken bekendmaakt, zullen de V.S. Japan geleide projectielen van het type „Sidewinder leveren, die door vlieg tuigen tegen doelen in de lucht kunnen worden gebruikt. De raad van de Europese Organisatie voor Kernonderzoek heeft tot voorzitter voor 1958 de Fransman Francois de Rose gekozen. De Belg Willens en de Duitser Helsenberg worden ondervoorzitters. Amal di (Italië) wordt voorzitter van het co mité voor wetenschappelijke richtlijnen, terwijl de Nederlander Bannier het voorzitterschap van het comité voor financiën zal bekleden. De raad heeft de gezamenlijke bijdragen van dé lidstaten voor 1958 op 56 miljoen Zwitserse fran ken vastgesteld. De samensteller van het geneesmld del „Stalinon", Feuillet, is donderdag te Parijs tot twee Jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Door het gebruik van dit mid del zijn 102 personen overleden. Verder v/erd de 44-Jarige Feuillet veroordeeld tot betaling van 'n boete van 1.000.000 frank Hij werd schuldig bevonden aan het ver oorzaken van dood en letsel door onacht zaamheid en aan inbreuken op de voor schriften voor geneesmiddelen. Engeland en de Sovjet-Unie hebben donderdag een burgerluchtvaartovereen- komst gesloten, waarbij een verbinding tussen Londen en Moskou tot stand wordt gebracht. In gewoonlijk welingelichte kringen wordt gezegd, dat een overeen- komst-in-beginsel werd getekend. Er moet nog veel technisch werk worden verricht, alvorens de overeenkomst kan worden uitgevoerd. Volgens het rooms-katholieke Spaan se blad „Ya" zou de Sovjet-Unie binnen kort in Rabat, de hoofdstad van Marokko, een ambassade openen. Volgens de zegs man van het blad. een niet nader ge noemde „extremistische Marokkaanse lei der" zou Marokko Russische hulp aan vaarden en een politiek van „positieve neutraliteit" willen volgen. De Nationale Vergadering van Frank rijk heeft donderdagavond de versobe ringsbegroting voor 1958 goedgekeurd. De Franse regering had, zoals bekend, hier aan de vertrouwenskwestie verbonden. De goedkeuring geschiedde met 264 tegen 190 stemmen. Twee opvarenden van een Pools vis sersvaartuig sloten hun schipper en een lid van de bemanning in een hut op en zetten vervolgens koers naar Rönne. een haven van het in de Oostzee gelegen Deense eiland Bornholm, waar zij om po litiek asiel vroegen. De vissersboot heeft donderdagavond, met twee opvarenden weer koers gezet naar Polen. Aavertenne Parodie in tweevoud Een ongelukkige samenloop van omstandigheden heeft moeilijkheden doen rijzen tussen René Sleeswyks Nederlandse Revue en de A.V.R.O. De leden van de Revue zullen deelnemen aan het AVRO-programma op oude jaarsavond. Ook Willy Walden en Piet Muyselaar zijn van de party. Het hoogtepunt van hun optreden zou gevormd worden door een koste lijke parodie op het inmiddels he kend geworden radio- en televisie programma „Dit is uw leven". Men is dus achter de schermen druk bezig alles voor dit programma in orde te brengen tot gisteren René Sleeswijk tot de ontdekking kwam, dat Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer van plan waren om zaterdag a.s. in de „Weekendshow" van de AVRO een soortgelijke parodie op het televisie scherm te brengen. Uiteraard zijn vol komen onafhankelijk van elkaar ge schreven programma-onderdelen nooit hetzelfde, maar de heer Sleeswijk heeft zich onmiddellijk tot de AVRO gewend met het dringende verzoek dat onder deel uit het televisieprogramma van morgenavond te schrappen. „Het pu bliek zou anders denken, dat Walden en Muyselaar die parodie van de televisie hebben afgekekenaldus moti veerde de heer Sleeswijk zijn verzoek. In A.V.R.O.-kringen moet deze zaak Geref. Kerk Oude Vest: Geref. Jeugd verband. Spr. dr. F. H. von Meyenfeldt. 8 uur nam. Geref. ULO-school (Kaasmarkt 1). Af scheid en installatie schoolhoofd. 8 uur nam. De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateurfotografenver. Spr. J. O. Beer- nink. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Kerstbijeen komst Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2 uur nam. Stadhuis. Gemeenteraad 2 uur nam. Wijkgebouw Levendaal: Kerstfeestvie ring Open Deur. 8 uur nam. DINSDAG Stadhuisplein: Samenzang van Kerst liederen. 7.157.45 uur nam. Oegstgeest (Irene). KerstwlJ- dlng Geref. Kerk. 8 uur nam. WOENSDAG Stadszaal (grote zaal): Kerstfeest Leger des Hells 6 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (Vrouwenkerksteeg 12). Tentoonstelling van tekeningen, de School voor esthetische vorming. Werkdagen 2 5 en 79 uur nam. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1) .Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10- 12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart 1958). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25) Foto's van Erich Salomon. Werkdagen van 25 uur (t/m 18 Januari). BIOSCOPEN Trianon: „Tante's laatste stunt" a.l. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur: zondag en belde kerstdagen 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Zoek het maar uit" a.l. Werkda gen 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag en belde kerstdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De babysitters van de marine" a.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur: zon dag en beide kerstdagen 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Dwars door Parijs" 14 Jaar. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Vakantie-mati nees 2.30 uur „Donald Duck en zijn vriendjes". Itev: „Vallei der wetteloosheid". 14 Jaar. Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zon dag en belde kerstdagen 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 21 december 8 uur waar genomen door: Apotheek Herdlngh en Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502. Apo theek Reyst. Steenstraat 35, tel. 20136 en Apotheek Oegstgeest, Wllhelmlnapark 8. Oegstgeest tel. 26274. By geen geboot DU Ow nolsarts ol specialist, bel op dokterstelefoon 2222*. nog besproken worden. Maar de heer Siebe van der Zee, hoofd van de sectie televisie van deze omroep, zei ons, dat hij „deze toevallige samenloop van om standigheden betreurt". „Ik wist niets van dat radioprogramma af, maar het is mij onmogelijk twee dagen voor de uitzending het televisieprogramma nog te wijzigen". Het ziet er dus naar uit, dat de luisteraars op de oudejaarsavond verstoken zullen blijven van Waldens en Muyselaars visie op „Dit is uw leven Uiteenzettingen Het VARA-televisieprogramma werd donderdagavond ingezet met de vier endertigste aflevering van „Spiegel der Kunsten", waarin Theo Eerdmans op nieuw zijn waarde voor de televisie be wees door de regisseur van de film, die over het boek „Dorp aan de rivier" van Anton Coolen gemaakt wordt. Fons Rademakers, met enkele woorden op zijn gemak te stellen, waarna Radema kers er kennelijk zelf plezier in kreeg en honderduit vertelde over zijn plan nen en ideeën om nu eindelijk eens een werkelijk goede Nederlandse speel film te maken. De documentaire over de Douglas DC 7-c (het nieuwste verkeersvliegtuig van de K.L.M.) was byzonder zorgvuldig in elkaar gezet door Ben Steggerda en verslaggever Piet te Nuyl jr. stelde zo als gewoonlijk allerlei spitse vraagjes, waardoor de soms net iets te technische uiteenzettingen van de ingewijden plot seling glashelder werden. Overigens werd in dit filmpje meer aandacht ge schonken aan de „vluchtnabootser" dan aan de DC 7-c, hetgeen echter geen en kel bezwaar was. want vooral het in deze reportage getoonde „binnenpraten" van een toestel bij boos weer was voor de leek bijzonder interessant. In het politiek jaaroverzicht, gegeven door dr. L. de Jong. was vooral het be gin veelbelovend. Diverse flitsen uit joumaalfilms maakten de kijkers zeer wel duidelijk wat er dit jaar allemaal zoal gebeurd is. Later verdiepte dr. De Jong zich echter, weliswaar met be hulp van een overzichtelijke landkaart, in een reeks beschouwingen, die wel licht als radiopraatje»1 beter tot hun recht gekomen zouden zijn. Het besluit van deze uitzending. Ultra-viola, een amusementsprogram ma met medewerking van Rita Revs, Som Nijveen, Jan van Ecs. Juan Ser rano. Dave Parker, Dick Schallies, Ger Daalhuisen, Wim van der Beek en Joop Korzelius was eigenlijk een tegen valler. Het geheel hing een beetje als los zand aan elkaar waardoor de toch wel aardige liedjes van Rita Reys en de voordracht van Jan van Ees over „niets" op zichzelf verdienstelijke bij dragen niet helemaal tot hun recht kwamen. Sem Nijveen, die het grootste gedeelte van de tijd in het beeld kwam, lachte over zijn viool heen naar onze smaak net iets te veel naar de kijkers. En op de een of andere manier werkte dat bar vermoeiend. Voor beide par tyen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parits Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Rome AJaocio geh. bew. geh. bew. geh. bew. f;eh. bew. Icht bew. motregen zwaar bew. onbewolkt mist geh. bew. geh. bew. half bew. onbewolkt mist geh. bew. lloht bew. mist geh. bew. onbewolkt geh. bew. geh. bew. licht. bew. onbewolkt 12 0 9 0.1 windstil windstil nnw 6 zw 4 verand. z 1 windstil windstil o 1 windstil windstil windstil ono 1 0 1 0.4 0.6 0.1 3 2 9

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2