EXTRA VOORDEEL ACTIE LEIDSCH DAGBLAD in Rijkspolitie Leiden hield Alphen een contactbijeenkomst VRIJDAG 13 DECEMBER 1957 Bezoekt onze BONTAFDELING en overtuig! U met eigen ogen dat U ook voor Uw bontmantel bij C A moet zijn Inderdaad: bij C& A slaagt U voor Uvv bontmantel verreweg het voordeligst en U hebt er keuze In alle bont soorten Diploma's, films, muziek en toespraken De grote Nutszaal te Alphen aan den Rijn werd gisteravond gedurende enkele uren belegerd door een grote politiemacht, afkomstig uit tal van gemeenten in het midden van Zuid- Bolland. Zii werden in de „bezetting" bijgestaan door hun resp. echtgenoten c.q. verloofden. Bet betrof namelijk een van de jaarlijkse contact-vormingsbijeenkom sten der reserve rijkspolitie van het district Leiden, welk district begrensd wordt door de lijn van de gemeente Oudewater in het oosten, Waddinx- veen in het zuiden en Aalsmeer in het noorden. De bijeenkomst, die voorbereid en georganiseerd is door de adjudant van de rijkspolitie E. Kronenburg te Leiderdorp en geleid werd door de waarnemend districtscommandant, de dirigerend officier der rijkspolitie 2e kl. A. C. van Gorkum te Leiden, had o.m. tot doel om de kameraadschap pelijke geest en het wederzijds begrij pen te bevorderen en het uitreiken van de in het afgelopen jaar behaal de diploma's van buitengewoon ge oefend man en van geoefend man. Voor de eerstgenoemde erkenning kwamen in aanmerking de heren G. Wildeman en M. Th. v. Zuylen, bei den leden van de groep Öudewater der rijkspolitie en voor het tweede de heren M. J. Versluis, A. J. Ver sluis, B. J. Kuiper, F. Koeze en W. J. Bardendood, allen van de groep Wad- dinxveen. Na de diploma's te hebben uitgereikt en de desbetreffende insignes de ge slaagden te hebben opgespeld, wees de heer Van Gorkum op de betekenis hier van maar ook op de plichten, die hier uit voortvloeien. Het moet voor de geslaagden beslist tot eer strekken, dat de officiële uitrei king van het insigne en de diploma's o.m. werd bijgewoond door tal van groepscommandanten, door inspecteur korpschef van de gemeentepolitie N. G. Groothuyse te Alphen aan den Rijn. door mr. J. L. J. A. v. Mechelen, secre taris van het instituut „Steun Wettig Gezag" district Zuid-Holland ..West' uit Gouda, de heer J. J. van Noort, plv. kringhoofd van de B.B.. kring Z.-H.-3 en voorts o.m. door de burgemeesters E. J. M. Kolfschoten van Alkemade. mr. dr. E. P. Verkerk van Boskoop, mr. J. J. Croles van Bodegraven, J. A. Detmers van Zevenhoven en J. C. v. Wagenin- gen van Woubrugge. GLANS. Mr. dr. E. P Verkerk hield een toe spraak. waarin hij een beeld gaf van de weinig bemoedigende ontwikkeling van de internationale verhoudingen. Het vo rig jaar omstreeks deze tijd bepaalden wij onze gedachten bij de zware strijd, die het vrijheidslievende Hongarije moest leveren tegen een oppermachtige overwicht. Nu denken wij aan een ge vaar, dat ons zelf zo dreigend besluipt. En tussen deze weinig opwekkende hoogtepunten vroegen vele andere soort gelijke inbreuken op andermans vrij heid onze aandacht. Tegen deze achtergrond van allerlei teleurstellingen tekende spreker even wel de trouw, de liefde en het geloof van de reservisten der Rijkspolitie. Spr. herinnerde er aan hoe de groei van de politie onrustbarend is achtergebleven bij de groei van de bevolking en de taak van de politie. Des te belangrijker is de reserve gemeente- en rijkspolitie. In haar werk zit glans als zij de vrede en veiligheid en de menselijke vreug den beschermt tegen alle belagers OPDRACHT. De heer C. Hokke uit Leidschendam, die als Gouvernements Gezagsdrager van de Marine, meer dan 14 jaar ^in Nieuw Guinea heeft vertoefd en van dit land veel studie in theorie en praktijk had gemaakt, vertelde nu als vertegen woordiger van de stichting Nederlands Nieuw Guinea vele wetenswaardighe den over dit land, dat 24 maal groter is dan Nederland en slechts ca. 700.000 bewoners telt. Hij sprak over het werk van de zen- Vier extra-vluchten naar Singapore Thans heeft de Indonesische regering vier extra-vluchten toegestaan aan de Engelse maatschappij BOAC tussen Dja karta en Singapore en wel op 14, 16, 18 en 20 december a.s. Beëdiging mr. Sartono op 20 december Het Indonesische Parlement heeft voorbereidingen getroffen voor de be ëdiging van mr. Sartono als vice-presi dent van de Republiek Indonesia op 20 december a.s. ding. de missie en het gouvernement, belichtte vele toestanden vóór het op treden van deze instanties en beschreef de in vele opzichten verbeterde situaties daarna. Spreker wijdde ook aandacht aan de verschillende expedities die tot doel hadden de uitgestrekte onherbergzame gebieden te verkennen, contact op te nemen met de Papoea's, die grotendeels nog in een z.g. stenen-tijdperk leven en studie te maken van de ca. 60 éi 70 vol komen verschillende talen om voor die moeilijkheid een juiste oplossing te creëren. Thans werken er reeds ca. 14.000 Europeanen, van wie er '6.000 zich in Hollandia, de hoofdplaats bevinden. Men heeft er thans ca. 200 ha. proef- polders o.a. met belangrijke rijstoogst. Belangrijke uitvoerprodukten zijn noot muskaat. sago. kokos. hars. hout en ver moedelijk verbergt de bodem ook goud. De Papoea bezit een opmerkelijke aan leg en vlot begrip voor de techniek. Er zijn vele scholen, in Hollandia zelfs een H B S.. een zeevaartschool, ziekenhuizen en opleidingsinstituten voor de verple ging. Spreker besloot met een pleidooi voor het behoud van Nederlands Nieuw Guinea, waar Nederland een grote op dracht heeft te vervullen. Hierna werden twee films van de Rijks Voorlirhtingsdienst vertoond Het muziekgezelschap ..The Rhythm Club" zorgde o.l.v. de heer Theo Wisse uit Leiden voor gezellige muzikale af wisseling. Persconferentie van Soekarno Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat presi dent Soekarno vandaag in de loop van de dag een persconferentie zal houden. Waarnemers verwachten dat hij dan zal spreken over zijn gisteren bekend gemaakt besluit om op medisch advies voor enige tijd naar het buitenland te gaan om rust te nemen. Niet alle verloven ingetrokken Een woordvoerder van het Indonesi sche leger heeft vandaag verklaard, dat alleen voor de militairen, die dienst doen op het algemeen hoofdkwartier, de verloven zijn ingetrokken. Hun weid medegedeeld op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. De woordvoerder deelde dit mede na berichten, dat alle militaire verloven zouden zijn ingetrokken Geen eigenmachtig „overnemen" op O.-Java De militaire gezaghebber van Oost- Java, kolonel Sarbini, heeft in Soera- baja bekend gemaakt, dat het militair bestuur van deze provincie een veror dening heeft uitgevaardigd, waarbij het aan Indonesisch personeel verboden wordt om eigenmachtig Nederlandse bedrijven over te nemen. Aan de administrateurs van de Ne derlandse cultuurondernemingen in Oost-Java heeft hij opdracht gegeven hun verantwoordelijkheid over te dragen aan kundige en aanvaardbare Indonesische employe's- De Neder landse employé's, die nog nodig zijn, zullen mogen aanblijven. Geen „officieel" verzoek acn W-Duitsland De Indonesische ambassadeur in Bonn, mr. Zain, heeft vandaag in Hamburg verklaard dal de Indonesi sche regering „zal vermijden" een of ficieel verzoek tot West-Duitsland te richten om het economische vacuum op te vullen, dat in Indonesië door de Nederlanders wordt achtergelaten. Volgens een Indonesische woord voerder heeft mr. Zain op een verga- STADSNIEUWS Vrijdag de dertiende Voor enkele mensen begon de dag van heden, vrijdag de dertiende op een ..passende" maar niettemin zeer onaan gename wijze. Vanochtend tegen acht uur raakte een 57-jarige textielarbeider, wonende in de Julianastraat, bij werk zaamheden aan een stoomtafel in de fabriek van Zaalberg met het rechter arm bekneld in een draaidende wals. De arm werd bijna geheel openge scheurd. Om kwart over acht kreeg een 50- jarige slijper uit Den Haag bij het slij pen van een balk van vipr meter lengte in de Hollandse Constructie Werkplaat sen aan de Zoe terwoud sew eg toen deze balk van de dertig centimeter hoge steunen viel op zijn linkeronderbeen, dat brak. OF.fiSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Henrlcus J A M zn van H. J G. van Leijden en M L. J. Konings. Jeannette dr van J. van Nieuwenhuijzen en A Padding. Marina, dr van M Erades en J. van Egmond. Ondertrouwd: J M Bijleveld en M. de Widt. J Stordlau en F. M Rijnbende, L. P. Duindam en M. C. van Marls Getrouwd: T. L J. Steenmetser en V. M. L. P. B. C. de Wouters d'Opllnter. J. J. L Temmlnck en H. Klijn, A. W. Hlllenaar en A. G. A. Hoger vorst Overleden: S. Groot, 69 Jaar. F. F. Mi- latz. 78 Jaar. dering van de Hamburgse Kamer van Koophandel verklaard zich er "an be wust te zijn. dat een dergelijk offcieel verzoek de Westduitse regering in een „lastige positie" zou plaatsen in haar betrekkingen met Nederland. Mr. Zain deelde de leden van de Ka mer van Koophandel mede. dat „indien de Nederlands-Indonesische handelsbe trekkingen zouden worden verbroken, Indonesische firma's waarschijnlijk in dividueel Westduitse ondernemingen zou den vragen of zij bereid zijn het han delsverkeer uit te breiden". „Indien deze bereidheid er niet ls. dan zullen de Indonesische firma's waar schijnlijk laten weten, dat zij elders naar een uitbreiding van het goederenverkeer zullen zoeken". Volgens de woordvoerder „hebben tal rijke Westduitse zakenlieden een afzon derlijk onderhoud met mr. Zain ver zocht". bescherming bevolking Uitreiking van getuigschriften Wanneer men in de veronderstelling zou leven, dat de Bescherming Bevol king dood is. omdat men er weinig van hoort, dan is men er ditmaal toch stevig naast. Iedere maand laat de BB haar sirenes loeien om de bewoners eraan te herinneren, dat zij er nog is en ach ter de schermen werd en wordt nog wel degelijk gewerkt. Dat bleek ons gisteravond toen aan een groot aantal cursisten een getuig schrift kon worden uitgereikt als in structeur voor de Bedrijfs Zelfbescher ming. De cursusavonden hiervoor be gonnen op 12 april. Er werden twee pa rallelcursussen gehouden, die resp. 50 en 33 nieuwe instructeurs opleverden voor de Bedrijfs Zelfbescherming. In het Gulden Vlies waren gisteravond de deelnemers aan een der cursussen bijeen en de heer P. Gouverneur, coör dinator der BZB in de A-kring Leiden- Oegstgeest. wees er o.m. op, dat de bur gerij steeds meer bekend geworden is met de doelstellingen van de BB. die in 1953 haar werkzaamheden begon. Nadat aanvankelijk de opleiding van de blok- ploegen in al haar geledingen had plaats gevonden is men nu aan de Bedrijfsbe- scherming toe. welke even hard nodig is als het werk van blokploegen in de stad. Immers, een goed geïnstrueerde be drijfs bescherming, die haar omgeving tot in alle bijzonderheden kent. kan bij e.v. rampen lie ter optreden dan welke andere hulp ook. Degenen, aan wie nu het getuigschrift voor instructeur kon worden uitgereikt, zullen nu beginnen met een opleiding van cursisten in eigen bedrijf. Instructeurs voor deze cursussen wa ren de heren W. A. Kosten (brand weer) en H. v. d. Berg (redding'. Nadat zij zelf ook nog een en ander over het nu bereikte resultaat hadden gezegd en de deelnemers hadden opge wekt ijverig te blijven oefenen, werd hun door de cursisten dank gebracht onder aanbieding van een stoffelijk blijk van waardering. Na de pauze werd een filmvertoning gegeven van de gevolgen van de ontplof fing van een A-bom met daarbij mo gelijke zelfbeschermingsmiddelen. Mantel met pluche ocelot- kraag in prachtige brossé- kwaliteit. Buitengewoon geschikt voor minder slanke figuren. MVer' AO75 blue en zand Popeline en cotelé WINDJACKS 3U en 7/g lengte, met teddy-^f of< ruitvoering of van dubbel popeline met teddy in ca puchon 4| g CARCOATS Prachtige mohair kwaliteiten, zowel in uni als ruit- dessins Mantel met Persianer in prachtige kwaliteit double face, dubbeldoorgestikte mouwinzet van Dior. Beige, noisette, iceblue, marine en 7050 -..donkergrijs K Swagger van 1ste kwaliteit mohair double face met royale mouton kraag en modieuze stikselgarnering geheel rondom. Moderne kleuren: camel, beige, petrol, bleu/melange en grijs,melange. F AJ 5 Slechts Boxcoat van gewilde mo- hairruit. 2-rijmodel met 4 knopen en fluwelen kraagje. Kleurencombi naties: rood/groen, beige/geel, beige, bleu/beige, grijs/lichtgrijs. Fantastische prijs Sportieve montycoat van extra zware water afstotende duffel. Ruim- vallend model met capuchon. Marine en zwart Mooie kwaliteit velours, moderne hooggesloten ronde kraag; alleen in marine; voor de onge looflijk lage prijs van Elegant model van^de beste kwaliteit mohair met Per sianer kraag. Aparte *plooi:' verwerking aan de mouw. Beige, iceblue, QQ75 marine Q y D Prima tafelblljart, twee 1- pers. bedden met matras en oude damesfiets te koop. Na 7 uur: Kastelnstr. 80. B Besch. jongeman. 20 jaar, z. z. e. 8. voor zaterdagmiddag in kruideniersbedr. Brieven bur. van dit blad no. 2075 k. Bon. Glazen slingers 29 ct. Zilver en gekleurd. Voor de kerstboom en voor decoratie. 2 meter Lang. Uitsluitend met bon deze praohtlge slingers voor 29 ct. Vlctorle-Bazar, Hogewoerd 3173. n Bon. 7 pak «ondersterren (koud vuur) 25 ct. Inhoud 5 stuks per pak. Totaal dus 35 stuks. Gegarandeerd kurkdroog Uitsluitend met bon 7 pak sterrenregen voor 25 ct. Vic- torle-Bazar, Hogewoerd 3173 ?9 Kersttulpen, 6 stuks 49 ct., eeënhaar 20 ct. per pak, mos 15 ct. per pak, damast kerst lopers. extra zwaar 25 ct.. kersttafelkleden, idem 45 ct., plastic sneeuw 25 ct.. kerstser vetten 25 ct. per pak. Victo- rie-Bazar. Hogewoerd 3173. H Plastic kandelaar met kaars 10 ct. Lametta slingers 4 voor 25 ct. IJslametta 15 ct. per pak. Rood lint 4 m. 25 ct. Rode kerstklokken 15 ct. Kaarsen knijpers met lekbakje 10 voor 25 ct. Vlctorle-Bazar, Hoge woerd 31 en 73. B Vauxhall 1950—'51, stuur- schak. en kachel. Garage: Oos terstraat 2 c. PrivéJuliana straat 12. B Volkswagen de Luxe 1952, zeer mooi. Garage: Oosterstr. 2 c. Privé: Julianastraat 12. B Auto's in diverse orlisklasse ook inruilen, financ. Garage: Oosterstr. 2 c. Privé: Juliana straat 12. Volkswagen 1950, prima staat. GarageOosterstr. 2 c. Privé: Julianastraat 12. B Renault „4" 1950, het zui nige wonder, benz. 1 17. Garage: Oosterstraat 2 c. Privé: Julianastraat 12. B Permanent aan huls vanaf f 10. elk gewenst model, door gediplomeerd kapster. Wij ko men ook bulten Lelden. Brie ven bur. v. d. blad no. 1301 k. Aangeb. aquarium met vis sen, planten. thermometer, pompje, kweekbakje f 17.50. Boshulzerkade 55. Prima militaire werkschoe nen. alle maten 6.50 p. p. Nieuwe met dubbele leren zo len houtgepend f 14.50. Extra zware gegarandeerd waterdicht f 17.50. Bij ons kopen ls gul dens besparen. H. J. Kramers. Korevaarstraat 17. B Voor een gulden per week. Dames-, heren-, kinderschoe nen, Solex laarzen enz. enz. Een brief aan dit bur. onder no. 1308 k en wij komen bij U thuis. n Te koop motor, 125 cc., bouwjaar 1952. Brieven bur. v. d. blad ander no. 1326 k. n Accordeonisten opgelet! Jongeman biedt accordeon, merk „Craslo". 120 bassen, pianoklavier. 6 registers, aan. Gekost f 1200. Garantie tot mei 1959. Met koffer en rie men f 500. Th. v. Mark. Osta- destraat 372, 's-Gravenhage. H Kolenkitten fl.98. Prachtig achtkantig model, extra grote mat. diepglanzend zwart ge moffeld. Stenen bedikruik f 1.39 Origineel Keuls aardewerk met handige beugelsluiting. I.V.A.. I Haarlemmerstraat 48. Nova. 1 Noordeinde 43, Lelden. B Klppe- en duivenvoeders, prima gemengde granen tegen concurrerende prijzen, och- tendvoer voor kippen, voor duiven: Geco en T.E.K. artike len, zoals roodsteen, krachtgrlt bodemwit. vvandwlt parelkalk. Santolina D 5. Den Holder. Janvossensteeg 75/77, telef. 26901. m Aquarlum-Erkoso-luchtpom- pen vanaf 12.50, tropische vis sen en -planten, filters, Norit, hevels, vangiklokken, lucht- slang, thermometers, elektr. verwarmers en thermostaten. Brustmann vlsvoeders en pre paraten. Den Holder. Janvos sensteeg 75/77. Telef. 26901. B Horloges, wekkers, klokken, van elk model worden door ons snel en vakkundig op eigen atelier gerepareerd. Eventueel afhalen en bezorgen. Fa. Jan M. Pierrot Maarsinanssteeg 2-1 Lelden. Tel. 20778. B Bloembollen voor Uw tuin. 200 prima bollen voor slechts f 11.50. Half pakket f6.50. Vlieland. Nieuwe Rijn 50, bij 't Gangetje. B Kinderfoto's? Natuurlek: Studio Koopman, Hooigracht van Uw kindje vanaf f 3.75. Bespreek tijdig! Tel. 31701. B Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.30, Solex de Luxe f 399.50, p. m. f 20.24 inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Hulsman, Ho gewoerd 6668. telef. 31292. B Is Uw kerstkonUn nog niet vet genoeg? Prachtig gemengd konynevoer 49 ct. per kg. Haver 40 ct. per kg. Maïsmeel maakt ze moddervet 65 ct. per kg. Vlielands Zaadhandel, Nieu we Ryn 50 t/o. 't Gangetje. B Praktisch kerstcadeau. 50 visitekaartjes met naam en adres f 3.75, 100 visitekaartjes f5.50. Zy. die vóór Kerstmis bestellen ontvangen een ball point of een doo6 sigaretten cadeau. A. A. Verhoog en Zo nen Kantoorboekhandel, Haar lemmerstraat 29. Tel. 22197 en 25374. B Kinderfoto's aan huls. Be stel nu reeds voor St.-Nlco- laas. „Bambino" kinderfotogra fie. Hoogl. Kerkkoorsteeg 5. Tel. 24134. Kersthoepels zyn er weer diverse maten. Boekenrekken zelf in elkaar zetten. 4 m. boe- kenrek slechts f 29.90. „De Houthal". Hogewoerd 99. B Een sieraad In Uw tuin zjjn onze vogelvoederhuisjes. Met zo'n mooi. sterk vogelhuisje doet U uzelf en de vogels een genoegen. Vlieland, Nieuwe Ryn 50. Vetbollen, pinda's, strooizaad. B Zang -en klassieke platen vanaf f 0.50, koffergrammo foons v.af f 25. Philips radio's vanaf f 25. pianoklavier accor deons vanaf f 55, elektrische motoren, radlolampen en on derdelen. Reparatie veren, luidsprekers. Janvossensteeg 41 Lelden. Autorits f5.— per uur, in nieuw verwarmd materiaal. Autorijschool John. Remmers- waal, Utr. Jaagpad 16 A. Telef. tljdeiyk 31140. B Bontjasjes!!! Kort en lang. Nu voor ledereen mogeiyk. Zeer soepele betaling vanaf f2.- p. w. Coupeuse bezoekt U met collectie aan huls. Brie ven bur. v. d. blad no. 2091 k B Guldens goedkoper. Ie keus nylons, volledig geminderd 1.98. Halfwollen kindertruien, moderne kleuren. Iets moois 1.98 BIJ de goedkope Wolkraam H. van den Bosch i BESTE verkoper(ster) voor Uw zaa' Regelmatig een advertentie in het De meest gelezer. krant Leiden en Omstreken B Strijkplank f 15.95. Extra zware kwaliteit, met garantie. Een plank voor Uw leven. Gro te maat 136 x 30 cm. Luxe uit voering. De hoogte ls in 2 standen verstelbaar. I.V.A., Haarlemmerstraat 48 Nova. Noordeinde 43 Lelden. Accordeonliefhebbers. Laat U of Uw kind testen op mu zikaliteit. 3 maanden gratis een accordeon in Uw huls. Heden Inschrijving. Muziek handel Gé Hofenk. Haarlem merstraat 66 telef. 21980 of 21081. Polshorloges. st. anker, B Voor Vader. .Moeder en de kleine Look hebben wy het Juiste boek. Leesbibliotheken „Record". Apothekersdijk 35 en Hofbuurt, Da Costastr. 46, Leiden. B Autorijschool „Beatrix", ge diplomeerd instructeur B.B.N.L. vermindert Uw praktische les sen door theorie-onderwijs met films. Lesmateriaal Ford Tau- nus Beatrlxstraat 4. Tel. 30319 B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke- ïyke betaling. Vrij blijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spul 214, Den Haag, telef. K 1700: 11.34.91! b. g. g. 11.53.96. 1 Verhuur zonder chauffeur. Volkswagens en Hlllmans. f 6 per dag en 6 cent ner km. Utrechtse Jaagpad 16 A. B Guldens goedkoper. Alle >oorten brelwol en ondergoed voor verrassend lage prijs en prima kwaliteit. Ruime sor tering dameskousen Vraagt onze yzersterke w;nternylons! De goedkope Wolkraam. H. van den B06Ch waterdicht, schokvrij, antl- magnetic f 39.50. Per week f 1.50. Credlet-service Rijn en Sohiekade 58. Tel. 31067. U koopt al6 contant. Volledige garantie. Ruime keuze anker merkhorloges. B Elektrische kerstverlichting f2.98. Luxe uitvoering met 12 stuks gekleurde lampjes en reservelampje. oampleet in luxe doos. Alleen met adver tentie. Zolang de voorraad strekt. I.V.A. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordelnde 43. Lel den. B 3 pakjes sterrenregen samen 10 ct. Totaal dus 15 stuks won- derkaarsen (koudvuur). Alleen met advertentie 3 pakjes sa men 10 ct. Geldig tot 21 de cember. I.V.A.Haarlemmer straat 43. Nova. Noordelnde 43 Lelden. B Kerst- en Nieuwjaarsboekjes van 15. 25. 35. 45, 65. 125. Pracht sortering in Frans. Duits en Engels. Verlovings-, geboorte- huwelijkskaar ten op oud-hollands papier gedrukt, lage pryzen. A. A. Verhoog en Zonen. Haarlemmerstraat 29. Tel. 22167 en 25374. B Laat de vogels bulten niet verhongeren. Vetbollen geven weerstand tegen koude. Per stuk 25 ct. Bij 10 stuks 1 gra tis. Strooizaad 43 ct. per 1/2 kg. Pinda's 35 ct. per 1 4 kg. Vlieland, Nieuwe Rijn 50. B Donkere dagen voor Kerst mis. Breng gezelligheid In Uw woning met onze mooie vogel kooien. Wij hebben bijpassende standaards en muurhangers. Loopt U eens binnen bij Vlie land. Nieuwe Ryn 50 t o. het Gangetje. DIVERSEN B Instituut Arb. Ontw. Kaar ten voor fllmochtend ln Lldo :>p zondag as. 10.30. Vertoond wordt Dr. Vlimmen. Verkrijg baar bijH. Zunderman. Van 't Hoffstraat 3 a. W. Baart Waard- straat 2; J. Labordus. Ons Centrum. Hooigracht en by wykhoofden. B Bezoekt de t'lubtentoon stelling van de pluimveeveren. „De Rynklleversop 14 en 15 dec. as. in de zaal van Speel- tulnver. Oosterkwartier. Bor- neostraat. Leiden. B Represent, weduwn., 38 j„ N.h.. goede positie, 2 kind- zoekt beslist oharm. vrouw, opgeruimd en zacht karakter, goede huisvr. Alleen ser. br. met foto en uitv. lnl. bur. v. d. blad no. 937 k. Meisje, 18 jaar, zoekt vrien din om leuk mee om te gaan. Br. bur. v. d. blad no. 1368 k. B l>r. Vlimmen. Wie kent het boek niet? U moet ook de film zien om 10.30 u. a.s. zondag ln Lldo. Vergeet het niet. Een Hollandse film van de goede soort. Diploma's. B Huwelijk. Wendt U voor ser. bemiddeling t. d. 10 samen werk. bemiddel.kantoren. Uitsl. vr. medewerkers. Dankbet. ter Inzage. Nederlands Bemldd. centrum. Hooldadm. Postbus 60.37. Amsterdam. Kantoor: 's-Gravenhage. Pahudstraat 64 Zat., zond. 28 uur. B Openbaar slachthuis. Za terdagmorgen 9 uur verkoop van nartijtje lamsvlees. Voor- I waardel. goedgekeurd. De Ver- I koper J. v. Tongeren.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9