Oók al aan de sigaar Nachtmerrie van Nabije Oosten is nog ver van haar verlossend einde Sterk verzet tegen de vertraagde uitbetaling der landbonwgelden BUISMAN In ondiepe vallei met prikkeldraad ligtin Jeruzalemde explosiefste grens ter wereld Er hangt een stille dreiging Commissie voor „overgenomenr bedrijven te Djakarta ingesteld Dr. Mansholt: „Er is geen geld ffiste jaargang Donderdag 12 december 1957 Derde blad no. 29315 (Van onze reisredacteur) Jeruzalem, november. In de eetzaal van het Shepherds hotel in Jordaans Jeruzalem is de biefstuk taai, maar het buitensporig brede raam geeft als een cinerama-scherm in de bioscoop een fascinerend uitzicht op een geconcentreerd stuk wereldgeschiedenis. Hulde aan minister Mansholt gebracht (Van onze parlementaire redacteur) Van diverse kanten is gisteren in de Tweede Kamer hulde gebracht aan minister Mansholt nu de regering hem heeft voorgedragen als lid van de Europese commissie voor de Euro- markt, zodat hy waarschijnlijk binnen kort, na 12 jaren minister van Land bouw te zijn geweest, zal aftreden In dien zijn kandidatuur wordt aanvaard. Men vond het jammer, dat de minister zijn post zal verlaten op een moment, dat de omstandigheden in de land bouw allerminst rooskleurig zijn. Alle redevoeringen waren somber ge kleurd. Daarbij constateerde de heer Biesheuvel (AR), dat minister Mansholt nu wel wordt verlost van de Nederlandse zorg over de landbouw, maar dat er Europese kopzorg over-de landbouw voor in de plaats komt. Optimistisch merkte minister Mansholt op, dat wat de Ne derlandse landbouw betreft, het diepte punt voorbij is. Sedert 1954'55 is er een verruiming van het inkomen van de boer. Maar daar ligt geen waarborg voor de toekomst in. Algemeen wordt verwacht, dat het Kamerlid ir. Vondeling van de PvdA de opvolger wordt van de aftredende mi nister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening. „Het departement van Landbouw is te vondeling gelegd", merkte de heer Droesen geestig op. GELD TOCH TERUGGEVONDEN. (Van onze Haagse redactie) De tweehonderd gulden aan papieren geld die een dochtertje van een familie aan de Goudenregenlaan te Delft in de W.C. zou hebben geworpen, zijn terecht. Niet het personeel van Openbare Wer ken heeft het geld teruggevonden en het kwam ook niet uit het riool. De moeder van het meisje vond het toevallig in een doosje waarin het kind wat speelgoed had opgeborgen! Advertentie Voorbereiding voor de leidende functies De militaire commandant van Djakarta, overste Endang Dachjar, heeft gisteren een commissie geïnstalleerd, die belast is met de regeling van het overnemen van Nederlandse ondernemingen in het gebied van Djakarta. De instelling van deze commissie, aldus Dachjar, heeft ten doel „de zuiverheid" van de worsteling om West-Irian veilig te stellen. In deze commissie hebben vertegenwoordigers zitting van de militaire politie, van het gemeentebestuur, van het openbaar ministerie, van verschillende regeringsdepartementen, van vakbonden en van het coöpera tieve lichaam van de jeugd en militaire instanties. De Via Dolorosa vandaag, een gewone Arabische „Soukh" vol van de geur en kleur van kleine handel. Maar misschien juist daardoor de menselijkste van alle heilige plaat sen van Jeruzalem. namelijk een byzonder grote wissel trek- ken op de welwillendheid van het Krem- 1 lin, die, gezien Kroesjtsjefs huidige Die dondergroene vlek daar links, jazeker, dat zijn de tuinen van Gethsemane. Spoetnik-oorlogzuchtigheid, niet groot is. Wie even zoekt in het wirwar van kronkelstraatjes, het blootgelegd konynehol waarom zou de oSvjet-Unie de span- .i j tv ningen in het Nabije Oosten, van het ommuurde oud-Jeruzalem, vindt zonder veel moeite de via Dolorosa, de die haar een entree jn Syrië en Egypte lijdensweg naar de berg der kruisiging. De mohammedanen wijzen u ook de berg j hebben verschaft, vrijwillig wegnemen? Moriah, waar Abraham rijn zoon zou offeren, Abraham, door hen vereerd als j ^XnfeWngln'S^fs^e kampen „de eerste Moslim". Vlakbij steeg Mohammed ten hemel, de Haram Ash-Sharif der Arabieren opwerpen? in Jeruzalem is voor de islam de heiligste plaats na Mekka. Dat is oude ge- schiedenis, de nieuwe begint een paar honderd meter westelijker. Een ondiepeArabieren hebben de tijd vallei vormt een smalle corridor vol prikkeldraad, er staat een oud en eenzaam Ligt er dan een kans op een onder- i gebouw in, waarop een lichtblauwe vlag wappert, de vlag van de Ver. Naties.'bandf.e ?^oen*nE-inVaiïr ,Ara£^ch- j Israëlische geschil? Voorlopig helaas En daarachterde Arabische ober heeft uw blik gevolgd, wijst en zegt: „U kunt'neen. Men kan de Arabieren, zonder aan de joden zien lopen". Nu, na tien jaar kan hij er zijn blikken nog niet van los- de gedeeltelijke rechtvaardigheid van Ieen aantal hunner eisen afbreuk te doen, branden. Hy blyft verbijsterd staren naar de morsige huurkazernes van Mea |met reden onredelijkheid verwijten. Maar 1 j dat doet minder terzake. Israël heeft i vrede nodig, de Arabische staten niet. U hebt een goede neus voor lekkere koffie waarin dar kleine beetje BUISMAN voor extra fijne geur en smaak is gedaan. Bovendien bespaart BUISMAN op dure koffie. Ook bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie doet een beetje Buisman wonderen. Shearim, de orthodoxe pypekrullenbuurt van nieuw-Jeruzalem, naar de moderne, hoge, witte gebouwen, de uitdaging van het nieuwe Israël, steen geworden ver- vulling van een oude belofte. Israël gaat. wanneer straks de Duitse Unle voor z(jn verantwoordelijkheid in- herstelbetalingen ophouden die een zake de veiligheid van de lidstaat Israël derde van zijn nationaal inkomen uit- stelleni eerder dan op eigen houtje De commissie zal overgaan tot de stichting van „administratieve licha men" die tot taak zullen hebben het voorkomen van sabotage, het verhinde ren van eenzijdige handelingen door de arbeiders en het verzekeren van een regelmatig verlopende produktie op de ondernemingen. Deze lichamen moeten ook „de juiste mensen voorbereiden op het vervullen van leidende functies, ten einde een vacuum in de bedrijfsleiding te voorkomen" en zijn voorts belast met het handhaven van de discipline onder de arbeiders aldus een bericht van het persbureau „Pia". Vage opdrachten Vooraanstaande leiders van bedrijven te Djakarta deelden aan de correspon dent van het ANP gisteravond mede, dat de situatie in de gedurende de laat ste week door Indonesische werknemers „overgenomen" ondernemingen nog zeer verward is. Volgens hen is de toestand bij de ene firma geheel anders dan die bij andere en is de juridische status der overgenomen zaken onbekend. Bij som mige dier zaken zijn bereids toezicht houdende lichamen ingesteld, welker op dracht zij „vaag" noemden. Zij deelden de correspondent mede, dat terwijl in sommige der firma's de zaken op de ge wone voet worden voortgezet, bij andere het werk stagneert. Het gaat voort. tussen de benen te steken daarmee maken, zware economische moeilijkhe- pollUeman in het Nabije Oosten te spe- nvpriopnc Hp rtlo o rcomlro nnnf hnton nn. n pn rpcrpinnpr Hp Ara.mcpnp cr.pirpn lriin- Drempel des vredes overigens de plaatselijke conflicten op- den tegemoet, de Arabische staten "kun- i^n ^DTt^bptpkpnVook1"' het^brandendstë Tussen de kale heuvels van Jeruzalem Wazen tot een omvang die ver boven ner.hun wurgende boycot onbeperkt Punt in hetAmbisct&raètShecon- ïussen ae Kaie neuveis van jeruzaiem ^un eigenlijke proporties uitgaat. Men volhouden. Israel mag militair sterker fliflt. pll(3nrip ripr poiPcHincp vluchte- leden ge staart" gebiologeerd^nsmrVdiê z°u daarï\concluderen, dat het zUn, de Arabieren menen, dat het in de lin te verzachten. De V N. is voor die ïeaen, ge staart geoioiogeera naar cue i zin zou hebben te streven naar een lyn der logica ligt, dat zij met hun veel plipnflp vprnntwnm-Hpiiiir Dat Hp direr- ondiepe vallei met prikkeldraad, de ex- 'overeenkomst op hoog niveau tussen de groter potentieel eens de overhand zul- teu van tjnrwa La Bouisse momen- plosiefste grens ter wereld. Links de verenigde stat|£ en ede Sovjet_unie om len krijgen. En zij hebben de tijd. Zij teur ?an ™BWA- .La Bouisse, momen rode „kufiyahs van het Jordaanse |het Nabije Oosten te neutraliseren, een menen voorts, dat het Westen, wanneer Onder de laatste Nederlandse firma's die zijn „overgenomen" behoren de drukkerij „De Unie" te Djakarta en de „Verenigde Prauwenveren" te Semarang. De vakvereniging van het Unilever- concern berichtte gisteren aan de plaat selijke bladen, dat de directie van Uni lever geweigerd heeft, gevolg te geven teel de achterstallige contributies voor de vluchtelingenhulp bijeen moet df?cheroschfisb<S'Israëliër? I wap™-«hbargo «P het gebiedleleggen puntje b« paaltje komt zal beseffen, dat jschooieremTs'^,|ra"*?warte"schande.''Ën ae scnerpscnupters van ae israeneis. pn dp Arabische ïa.ndpn hinten militaire de Arabische vriendschan nrofntelnker i. Onder de bescherming van hun geweren schikt een Israëlische huisvrouw haar de Arabische landen buiten militaire de Arabische vriendschap profijtelijker tenslotte zal het Westen zijn niet-essen- blokken te houden. Daarmee zou men de is dan de Israëlische. - spanningen tot hun ware grootte terug- ?rooglljn'- haar zoontje brengen en de Arabische staten verhin- b®nen- zij is misschien 1 deren bun privé-animositeiten in de 4"^?' of- Wars?ha" gekomen om ein- wereldmachtsstrijd tot gelding te bren delyk in eigen land de was te kunnen 1 - - doen. In Jeruzalem, de tiële geschilpunten met de Arabische landen uit de weg moeten ruimen, een Zwarte schande gezonder economische ontwikkeling op weg en een Arabisch leider aan het Op dit stuk zal het Westen tegenover prestige moeten helpen, dat hij nodig vredes", botsen de drie grote religies van deze wereld die aan één God geloven, en er hangt een stille, onheilige ontzetting in de lucht, een zware oud-testamenta- rische dreiging, dat niets zonder gevol gen is. Men kijkt onwillekeurig naar boven en schrikt nog meer. Want altijd is de hemel boven Jeruzalem gelijk die van de catechisatieplaatjes: tegen het blauwe zwerk hangen zware, zilver-om lijnde wolken waaruit geweldige licht stralen schieten, een hemels toneel, dat lijkt te wachten op de verschijning van een gestreng opperwezen. En men weet niet goed of men lachen of huilen moet, wanneer de stilte in de eetzaal juist dan wordt verbroken door een Amerikaan aan een naburig tafeltje, die voorleest uit de Jerusalem Post: „Spoetnik 2 wordt hedenavond om 18.23 uur boven Jeruzalem verwacht". Kwade droom De beklemming is verbroken, men be stelt koffie en keert hoofdschuddend tot de werkelijkheid terug. De gecompliceer de werkelijkheid van het Nabije Oosten: de lauwe stank van de olie onder het woesteinzand, de schoten van sluip schutters in de nacht, de hese twiststem- men van krioelende massa's Arabieren in de schemering, die hun nieuwe dage raad voorafgaat, massa's, die in bewe ging komen in het sereen albaster Damascus, die zieke weligheid van de Nijlvallei, de kille, norse rotsen van het Aurès-gebergte in Algerije. De werkelijk heid van de ronde, harde gezichten der Russische „experts", van het benauwd mirakel, dat Israël heet. De nachtmer rie-realiteit waaruit sommige dachten te kunnen ontwaken door de Suez-actie om tot het ontstellend besef te komen, dat de kwade droom bij daglicht even tast baar bleef. Geen illusies De kwade droom van het Nabije Oos ten is nog ver van zyn verlossend einde af. Men kan hopen haar hevigheid te verzachten door het Arabisch nationa lisme als een onvermijdelijke eenheids- en vernieuwingsdrang te erkennen, door aan zijn legitieme aspecten tegemoet te komen. Er blijft echter het Arabisch- Israëlische conflict en dat zal, zelfs wan neer alle andere geschilpunten tussen het Westen en de Arabische staten uit de weg zouden zijn geruimd, voor lange tijd een struikelblok blijven op de weg naar een betere verstandhouding in het Nabije Oosten. Zeker zo lang de Sovjet- Unie en het Westen juist het Nabije Oosten verkiezen om elkaar een stok drempel des door het Westen tegen het Oosten zijn begrip voor redelijke Arabische zal' hebben om een vredesregeling met 'e relieies van i speien. eisen een grote mate van standvastig- Israël aan de Arabieren te „verkopen". Het lijkt inderdaad wenselijk te pogen zo'n overeenkomst tot stand te brengen, maar over het resultaat moet men niet al te veel illusies koesteren. Zij zouden grote mate van standvastig heid moeten stellen. Het kan inmiddels niet veel anders doen dan geduldig te Israël Het lijkt voor het Westen een kolos- haast wanhopige taak. Het histO' pogen de grondslagen te helpen leggen risch panorama van het eetzaalraam in voor een uiteindelijke overeenkomst. Dat het Shepherds hotel biedt weinig soelaas, betekent de V.N. en daarmee de Sovjet- De taaie biefstuk op tafel nog minder. 55 (Van onze parlementaire redacteur) Het vorig jaar heeft men zich In de Tweede Kamer erg druk gemaakt over de blokkering van 50 miljoen gulden voor gestegen eigenaarslasten in de landbouw. Achteraf is die blokkering echter technisch niet mogelijk gebleken. Wel zal over het oogstjaar 1956'57 50 miljoen worden ingehouden, doch dat bedrag zal in het begin van 1959 worden uitgekeerd. Ook in de volgende jaren zal de uitbetaling geleidelijk zo worden vertraagd, dat voor het melkprijsjaar november 1960—'61 de betaling weer normaal in het begin van 1962 kan gebeuren. Tegen die ver traagde uitbetaling rees gisteren in de Tweede Kamer sterk verzet, in de eerste plaats van de heren Den Hartog (VVD) en De Ruiter (CHU). Er zijn meevallers in het Landbouw-Egalisatiefonds, waardoor naar de mening van de heer Bies heuvel (AR) de directe uitbetaling mogelyk is en de heer Droesen (KVP) betoogde, dat er alle reden is voor vervroegde uitbetaling. Amendement Droesen Het regeringsvoorstel tot blokkering van de 50 miljoen gulden was verleden jaar door een amendement van de heer Droesen reeds zo gewijzigd, dat minister Mansholt sprak van een hond met een gecoupeerde staart. Gisteren juichte de heer De Ruiter (CHU): „de blokke ringshond is afgemaakt" en de heren Den Hartog, Droesen en Biesheuvel juichten mee. Maar de vertraagde uit betaling, waartoe de regering thans heeft besloten, vonden zij in zeker opzicht nog erger en onbillijker. Zij deden namens hun fracties een dringend beroep op de regering van de vertraagde uitbetaling af te zien Bij de replieken diende de heer Droe sen een amendement in met de strek king de gelden aan de melkveehouders direct uit te betalen en op de begroting dus 50 miljoen meer uit te trekken. Het is eenvoudig financieel niet mogelijk eerder uit te betalen, antwoordde minis ter Mansholt. Men kan wel beweren, dat er financiële meevallers zijn. maar als er tegenvallers waren geweest, zou men ook niet hebben aangedrongen de uitbe taling van een groter bedrag te vertra gen. De reden voor het uitstel van be taling zijn de buitengewoon moeilijke omstandigheden. Vandaag wordt over het amendement beslist. Pachtnormen In overeenstemming met de grotere tegemoetkoming voor de gestegen eigenaarslasten zijn deze week de nor men "?rhoogd voor koop- en pacht prijzen. Daartegen had de heer Egas (P. v. d. A.) ernstig bezwaar omdat daardoor de inkomsten worden ver groot zonder de zekerheid van verbe tering van de bedrijfsgebouwen. De nieuwe pachtnormen vond de heer De Ruiter (GHU) schadelijk voor de kleine bedrijven. Dat was ook de me ning van de heer Droesen (KVP), maar omdat de nieuwe regeling nog maar pas is afgekondigd wilde hij er liever nog niet over praten en de kwestie eerst nog eens nader bekijken. Per jaar zal de pacht van een derde deel van de bedrij ven worden herzien. In het uiterste ge val komt iemand pas na ruim 4 jaar in aanmerking voor verhoging van de pacht. Dat bezwaar erkende minister Mansholt, maar de pachtkamers kunnen niet meer gevallen behandelen. Voor de landbouw is het van de grootste bete kenis dat zij deze moeilijkheid kunnen overwinnen. Terugwerkende kracht tot 1 november 1956 zal volgens de minister niet juist zijn. Aan een tussentijdse pachtverhoging valt niet te denken. De pachtprijsnormen gaan op geen stukken na zover als het Landbouwschap had gewenst. De regering is zo weinig ver gegaan als maar enigszins mogelijk was. Motie Egas Bij de replieken diende de heer Egas (p. v. d. A.) een motie in, waarin de re gering wordt verzocht de verhoging van de pachtnormen ongedaan te maken en de daarvoor bestemde gelden in de vorm van subsidie voor verbetering van be drijfsgebouwen aan te wenden. Op die manier wilde hij meer een „gerichte besteding" bereiken van de extra steun aan de landbouw, zoals oorspronkelijk bij de blokkering van de verhoogde eige naarslasten de bedoeling was. Om die reden was ook nu weer de overgrote meerderheid van de Kamer tegen de motie. „Het staartje van de hond komt weer om de hoek", merkte men op. Minister Mansholt verklaarde geen ander standpunt te kunnen innemen dan waartoe de Kamer het vorig jaar had besloten toen de gerichte besteding werd verworpen. Het oordeel over de motie liet hy aan de Kamer. Vandaag wordt over de motie beslist. Grafische export in 1956 opgelopen tot 82 miljoen. „Er zyn door het grafisch bedryf op merkelijke resultaten bereikt op het ge bied van research, uitwisseling van technische gegevens, kwaliteitsonder zoek, produktiviteitsopvoering, bedryfs- vergelyking en exportbevordering", aldus de heer J. H. D. van der Kwast, direc teur-generaal van Handel en Nyverheid, op een gistermiddag in het Victoriahotel te Amsterdam gehouden conferentie van de Federatie der Werkgeversorganisatiën in het boekbedrijf en de Vereniging van Nederlandse chemigrafische inrichtin- tingen. „Zo is in 1956 de grafische export opgelopen tot 82 miljoen gulden en zo neemt Nederland de vierde plaats in bij de import van boeken in de Ver enigde Staten met een bedrag van 700.000 dollar, hetgeen meer dan een verdubbeling betekent vergeleken met 1955". De conferentie was belegd in verband met de verschijning van het kerstnum mer drukkersweekblad/auto-lyn 1957 het tiende in de reeks tot stand ge komen door de samenwerking tussen beide bovengenoemde organisaties. Het nummer is ditmaal gewyd aan het rei zen. Elf drukkers en 37 clichéfabrikan ten hebben er belangeloos aan meege werkt. Omvangrijke diefstallen bij chocoladefabriek Talrijke arrestaties (Speciale berichtgeving) Tot nu toe zijn tenminste zeven le den van het personeel van een grote chocolade- en suikerwerkfabriek te Rot terdam door de politie aangehouden in verband met omvangrijke diefstallen van chocolade. Het gestolene werd door doorsmeer ders, die tot de nachtploeg behoorden, in zakken naar buiten gesmokkeld. Dit geschiedde onder het oog van de nacht portier. Er zyn twee nachtportiers die de diefstallen hebben toegelaten gear resteerd. De chocolade werd pér taxi naar de heler vervoerd, die eveneens is gearresteerd. De recherche van het bureau Boe zemsingel heeft de handen vol aan deze omvangrijke zaak, die zich zoals het zich thans laat aanzien, over een pe riode van vele maanden uitstrekt. Men is zeker nog niet aan het einde van do reeks van arrestaties gekomen. Er wordt dan ook van een vrij omvangryk kom- plot gesproken. Hoe groot de gestolen party en in totaal waren, is nog niet by benadering te zeggen, maar zeer waar- schyniyk betreft het hier een niet on- aanzieniy'ke hoeveelheid. aan een eis van de arbeiders tot instel ling van een toezichthoudende commis sie. Een van de bestuursleden der vak vereniging is in verband met deze aan gelegenheid ontboden bij het plaatse- lyke militaire commando te Djakarta. Berichten uit andere steden op Java maken evenzo melding van voorberei dingen voor het „overnemen" van Nederlandse zaken. Te Soerabaja b.v. heeft de vice-voorzittër van de natio nale adviserende raad, Roeslan Ab- doelgani, medegedeeld, dat de Neder landse ondernemingen, banken en in dustrieën door de regering in de volgende dagen „systematisch" zullen worden overgenomen, onder de leiding van de commandant van het militaire district. Gezant in Guatemala en Honduras Bij K B. is jhr. mr, E. V. E. Teixeira de Mattos, ambtenaar van de buiten landse dienst der 3e kl„ benoemd tot Hr. Ms. buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister by de Republiek Guate mala en by de Republiek Honduras. Jeugdraad Zuid-Holland over ruimtelijke ordening TEGEN VERDERE VERSTEDELIJKING De Prov. Jeugdraad Zuid-Holland heeft zich tot Gedeputeerden van deze provincie gewend over de recreatie- belangen van de jeugd in verband met de plannen tot uitbreiding van de werk- en woongelegenheid buiten de grote steden. In dit schrijven wordt erop gewezen, dat juist in het belang van de opgroeiende jeugd alle aan dacht aan het behouden en scheppen van recreatieruimte moet worden ge geven. In dit verband wordt aange drongen op concrete maatregelen, zo als allereerst de uitvoering van het Statenbesluit van 1954 betreffende het rljwielpadenplan in Zuid-Holland, dat nog nauwelijks ter hand is genomen. Aangezien de hiervoor benodigde gel den slechts een fractie vormen van de enorme kapitalen, welke in de industrie vestiging worden geïnvesteerd meent de raad, dat snelle en volledige uitvoering van dit plan niet langer mag worden uitgesteld, daar deze uitgaven niet min der urgent zyn. Hierdoor kan op korte termijn althans enig soulaas worden geboden in het gebrek aan recreatie ruimte. i In het byzonder denkt de Jeugdraad aan de mogelykheden om langs deze 'provinciale paden en wegen door ge bruikmaking van overhoeken, terreinen j voor de jeugdrecreatie te vinden. In de brief wordt voorts bezorgdheid uitgesproken voor de toekomst, wanneer de spreiding van de woongelegenheid buiten de Zuid-Westhoek van de Rand stad Holland niet zo veel mogelyk zou worden bevorderd. Reeds thans zijn de opvoedingsproble men in de huidige grote steden bijzon der groot, vergeleken bij die in de niet zo sterk uitgegroeide gemeenten. De sfeer van de grote stad roept verhou dingsgewijs zoveel meer moeilijkheden voor de opgroeiende jeugd op dan in middelgrote plaatsen het geml is. Daarom zou een verdere verstedelü- king reeds uit pedagogische motieven moeten worden vermeden en zou zo mogelijk door grotere spreiding en verspreiding van bestaansbronnen de vorming van grote steden moeten wor de afgeremd, aldus de Provinciale Jeugdraad Zuid-Holland. R.P.S. betaalt nu f 1000 uit (Van onze Haagse redactie) De terugbetaling in contanten aan inleggers van de Rijkspostspaarbank is, na overleg tussen de ministers van Financiën en Verkeer en Waterstaat met de centrale directie van de PTT, gesteld op f 1000,als maximum. Dit maximum was voorheen f 500,—. Deze wyziging van het postspaarbank- besluit is op 3 december van kracht ge worden en houdt verband met de vry grote ontsparing in november. Deze ont- sparing is ontstaan door de emissie van de nationale woningbouwlening en om dat men het deelnemen aan dergelyke leningen wil stimuleren, is het maximum bedrag van uitbetaling verhoogd. Verdacht van schaking De recherche te Nijmegen heeft een 27-jarige cineast uit Schiedam aange houden, verdacht van schaking van een minderjarig meisje, afkomstig uit Ven- ray. Tevens zyn aangehouden twee man nen uit Nymegen, respectievelyk 22 en 53 jaar, die ervan verdacht worden een minderjarig meisje, dat zich aan net wettig over haar gestelde gezag had ont trokken, te hebben verborgen. Het meisje was opgenomen in een inrichting, waaruit het was weggelopen. Zy werd door de politie gevonden in de woning van de 53-jarige man, wiens zoon, de 22-jarige, huwelyksplannen met het meisje had. De beide mannen zyn in arrest gesteld. Het minderjarige meisje is eveneens aangehouden.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5