rglF Leden van Spaanse Cortes hebben nu parlementaire onschendbaarheid MEISJES De Falange eenheidspartijkan niet vernieuwing tegenhouden Wasserij „De Arend" AH HA! WAKKA Alles voor de kerstboom en de kersttafel keRststalletjes WOENSDAG 11 DECEMBER 1951 Stilstaan verboden (Van onze correspondent in Madrid) Er is enige beweging in de Spaanse vertegenwoordigende lichamen, zo tegen het einde van het jaar. Over het hele land zijn of worden verkiezingen gehouden en de kranten staan vol met uitslagen. Het gaat om een deel van de gemeente raden, dat nu aftreedt en vervangen moet worden. Hoewel het officieel „verkie zing" heet, dient men echter aan dat woord zeker niet de inhoud te geven van het Nederlandse equivalent, want tenslotte speelt dit alles zich af in Franco- Spanje! Verkiezingen worden hier zorgvuldig opgezet. Om te beginnen moeten de namen van de kandidaten worden voorgelegd aan de gouverneur van de provincie, die dan de kandidatuur al of niet goedkeurt. Partijen zijn er ook niet, want de enige partij, die hier is toegestaan, is de Falange. Men stelt zich dan ook verkiesbaar op zeer plaatselijke programma's van belangengroepen en zo komen er in de gemeenteraad mensen, die in hun banier hebben geschreven: een grotere stad of een mooiere stad of een stad met meer lichtjes. Geen enkele vrouw heeft zich kandidaat gesteld Ook vrouwen kunnen zich kandidaat stellen, volgens de letter van de wet. maar bij alle gepraat over emancipatie is er nog geen enkele vrouw gevonden, die het de moeite waard vindt om gezin, filmblad en bioscoop te ruilen voor een zetel in de gemeenteraad. Vrouwen stemmen wèl, want alleen hoofden van families kunnen hun stem uitbrengen en in veel gevallen is dat een vrouw. Daarvan wordt uitgebreid mel ding gemaakt in de krantenverslagen en het doet enigszins vreemd aan, om in die verslagen ook de blijdschap te zien uitgedrukt over het feit. dat „de geko zenen vrijwel allemaal de beweging een zo goed hart toedragen". Kandidaten, die niet zo voor de Falange zijn, zou den hun namen immers niet op de lijst krijgen. Veel waardiger en indrukwekkender zijn de vakbondsverkiezingen die nog gaande zijn. Negen miljoen stemgerech tigde werknemers kozen 450.000 vertrou wensmannen en die stemming was vrij en geheim. Er zijn in Spanje ongeveer dertig vakbonden en zij zijn in de staat- en economische opbouw zeer belangrijk. Er werd gestemd in de fabrieken en iedereen kon zich verkiesbaar stellen, hoewel ook daarvoor uiteraard onder de arbeiders afspraken zijn gemaakt. De 450.000 vertrouwensmannen kiezen op hun beurt uit hun midden de provin ciale vertegenwoordigers en deze weer de landelijke. Uit de groep, die overblijft, komen tenslotte de vertegenwoordigers in het parlement, dat hier „Cortes" heet. Niet minder dan een derde van de leden van dit parlement komt voort uit de vakbonden. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Dedemavaart (toez.) E C. Burgstede, voorheen zendlngspredl- kant. woonachtig te Laren (N.-H.). Aangenomen het beroep der Provinciale Kerkvergadering van Noord-Holland als predikant voor buitengewone werkzaam heden A. A. Wildschut te Amsterdam- Sloten. OEREF. KERKEN Beroepen te 's-Gravenhage-Zuld (3de - "[-Ter ing te Spanjaarden niet sportief Over de Cortes zou veel onvriendelijks te zeggen zjjn, want in feite komt het erop neer dat dit lichaam, na enige be spreking. de wetten aanneemt, die door de ministers zijn voorgelegd. Ook daarin zou echter wel eens verandering kunnen komen. Vrjj onopgemerkt is er namelijk een wet ingediend en aangenomen, waar bij de leden van de Cortes weer parle mentaire onschendbaarheid wordt toe bedeeld- In de tjjd van de republiek be stond deze eveneens ener werd toen niet altijd een sportief gebruik van gemaakt, w^nt sportief in de Engelse betekenis van „fair play" is de Spanjaard nu een maal niet. Iemand die verloren heeft of in de mindciheid is, hoeft niet te reke nen op consideratie der sterkeren, een geestesgesteldheid, die in en na de bur geroorlog wel op gruwelijke wijze is ge demonstreerd. Bij de komst van Franco is de parle mentaire onschendbaarheid afgeschaft, met alle gevolgen vandien. Het zegt wel iets van de gesteldheid van de nu op tredende regering, dat wordt gestreefd naar herstel. En het zegt ook wel iets, dat in de bladen van de Falange deze beweging bezit tal van eigen dagbladen over de nieuwe wet met geen woord is gerept. Men behoeft geen helderziende te zijn in Spaanse zaken om daaruit de conclusie te trekken, dat de Falange tegen de vernieuwing is- Maar zoals uit de samenstelling van de nieuwe regering, begin dit jaar. al bleek, is de invloed van de beweging niet zo groot meer als voorheen, al blijft het een macht waar mee rekening moet worden gehouden. De onschendoaarheid zal het mogelijk maken, dat in de Cortes iets meer tot uiting zal komer: van de kritiek, die er onder het Spaanse volk leeft, al kan men ook daarvan beter geen al te hoge verwachtingen koesteren. Cred. pi.) J .H. Baan te Hlllegersberg-Ter- regge te Uithuizermeeden H. Altli Wllckel. Beroepen te Nijbeeta J. M. v. d. Brink, kandidaat te Alphen aan den Rijn. GEREF. KERKEN (Onderh. art. 81 K.O.) Bedankt voor Homewood (Canada) (Can. Ref. Church) A. C. Haltsma te Surhuls- terveen-Opende. Tweetal te Zuldlaren (Groningen) K. Brünlng te Rijnsburg en P. Plaateman. te Driebergen. EVANG. LUTH. KERK Beroepen t© Dordrecht J. J. F. Herr mann te Alkmaar-de Rijp. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Aangenomen naar Heerlen (voor Zuid- Limburg) J, Knot te Barslngerhorn. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Moerkapelle G. A. Zijder- veld te Paterson (U.S.A.) te Barneveld P. van der Bijl te Rhenen. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te 's-Gravendeel H. W. Eerland te Lisse en J. M. Visser te Dokkum van wie eerstgenoemde ls beroepen. HET EEUWFEEST VAN DE DUITSE KERK IN DEN HAAG De Duitse ambassadeur en mevrouw Muehlenfeld hebben gisteren in hun j ambtswoning een ontvangst gehouden ter gelegenheid van het eeuwfeest van de Duits-Evangelische Kerk in Den Haag. Onder de velen die de ambassa deur, pastor Kaetzke en de kerkeraad kwamen complimenteren behoorden de ambassadeurs van Groot-Brittannië, Noorwegen, Zwitserland. Zweden en Zuid-Afrika, de president van het ker kelijk Aussenamt. dr. Wichmann. de gedeputeerde van Ziud-Holland dr. J. J. R. Schmal. het lid van de Tweede Ka mer de heer H. W. Tilanus, de voorzitter en de secretaris van de Duits-Neder landse Vereniging, resp. prof. Kroesyen en jhr. Van As van Wijck, verschillende Nederlandse predikanten, onder wie dr. Emmen, voorzitter van de Oecumenische Raad in Nederland, pastor Fischer, pre dikant der Duitse Kerk in Rotterdam, verschillende leden van de Duitse am bassade en voorts vele vooraanstaande leden en vrienden van de Duits-Evan gelische kerk. De Duitse regering heeft de heren Breuning en Van der t»oel het kruis van verdienste 1ste klasse verleend. De zendingsarbeiders in Indonesië Het Zendingscentrum te Baarn deelt mee, van de zendingsarbeiders op Soemba een telegram te hebben ontvangen, dat allen daar in goede welstand verkeren. Van Midden-Java zijn nog geen be richten ontvangen, maar uit berichten van vóór 1 december blijkt, dat de autoriteiten voor hun welzijn waken. Intussen is ds. P. G. van Berge, mis sionair predikant op Soemba per vlieg tuig uit Indonesië gearriveerd, om hier zijn verlof door te brengen. Dr. P. J. Zuidema, arts aan het christelijk zieken huis „Bethesda" in Jogjakarta, die zijn zendingsloopbaan beëindigde, heeft nog passage kunnen boeken op de „Oranje", zodat hij waarschijnlijk tegen Kerstmis in Nederland zal kunnen arriveren. Bestedingsbeperking en woningbouw Woningkwaliteit achteruitgegaan (Van onze Haagse redactie) Tijdens een bijeenkomst van de Na tionale WoningTaad afdeling Zuid-Hol land, welke gisteravond te Den Haag werd gehouden, heeft de secretaris van deze organisatie, de heer W. Scheerens, zijn bezorgdheid uitgesproken over de totstandkoming van de 40.000 particu lier te bouwen woningen van de 80.000 woningen, welke voor het jaar 1958 zijn gepland. Dit- in verband met de heersen de bestedingsbeperking. Staat de finan. ciering voor de woningwetwoningen vrij wel vast, voor de particuliere sector is dit geenszins het geval, aldus de heer Scheerens, die er tevens op wees, dat wanneer er bezuinigd moest worden, dit niet moest gaan ten koste van de irreele afkapping van de kwaliteit van de wo ningen. Spr. zei verder van oordeel te zyn, dat een zekere inperking van de uitvoeringsbouw niet onredelijk is. Tijdens de discussie merkte een der aanwezigen op. dat de kwaliteit van de woningen van thans achteruit is gegaan in vergelijking van de bouw van vlak na de oorlog. Spreker zei geen respect te hebben voor het beleid van de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid, die de woningen praktisch „uitkleedt". Spreker zei het eveneens in het geheel niet eens te zijn met de heer Scheerens over de inperking van de uitvoering van de woningen. Hij was van oordeel, dat men juist nu de plannen moest reali seren omdat de kapitaalschaarste, even als enige maanden geleden, in korte tjjd wel weer voorbij kan zijn. Daarom zei hij de heer Scheerens niet te hebben begrepen, toen deze opmerkte, dat de uitvoering van woningen zou moeten worden ingeperkt. Een andere spreker wenste te weten of de gelden voor het bouwrijp maken van gronden door de regering ook tegen 4% worden verstrekt. Het niet mogen opdragen van wonin gen, terwijl de gelden ervoor wel aan wezig zijn, gaf een andere spreker aan leiding de heer Scheerens te vragen of het nu zo is, dat bij het beoordelen van het verlenen van een vergunning tot bouw ook rekening wordt gehouden met de plaatselijke situatie of het streek- belang. Deze spreker zei van oordeel te zijn, dat dit niet het geval is. Nadat de heer Scheerens de vragen had beantwoord sloot de voorzitter de heer A. Goosen de bijeenkomst, welke door een groot aantal personen w o leïL s^et-arissen van gemeenten uit Zuid-Holland werd bijgewoond. Nederlandse gezagvoerder neemt ontslag bij ..Pelni" De 28-jarige Haarlemse gezagvoerder Willem Rodenburg heeft gisteren bij de vertegenwoordiger van de Indonesische rederij „Pelni" te Singapore officieel zijn ontslag ingediend. Hij werkte reeds drie jaar bij deze scheepvaartmaatschap pij en was nu in Singapore met enkele dagen ziekteverlof. De reden van zijn j ontslag? „Onder andere het feit, dat ik er niets voor voel ze nu uit hun scheep vaartellende te helpen na alles, wat zij de Nederlanders hebben aangedaan De heer Rodenburg heeft verklaard in Singapore te blijven tot de Pelni hem overeenkomstig het contract in staat stelt naar Nederland te reizen en hem zijn salaris uitbetaalt. Volgens de ver tegenwoordiger van de Pelni in Singa pore is het ontslag doorgegeven aan Djakarta. Daar heeft men geantwoord dat de heer Rodenburg als hij naar Ne derland wil, dat zelf maar moet betalen. Bovendien wordt de heer Rodenburg be schuldigd van contractbreuk. Overigens is de heer Rodenburg de eerste van de veertig Nederlandse ge zagvoerders. die voor de Pelni varen, die zijn ontslag heeft genomen na de anti- Nederlandse actie. Bemelerberg als natuurreservaat De Stichting „Het Limburgs Land schap" zal bepaalde delen van het natuurreservaat de Bemelerberg gaan afrasteren met hagen en andere delen van het gebied voorzien van wandel paden, terwijl het gehele terrein onder bewaking zal worden gesteld. De Bemelerberg of Stroberg, nabij Maastricht, ter oppervlakte van ongeveer 7h h.a. vormt een gebied, welks steile krijthellingen met grotten en bossages een landschappelijk gedeelte vormen van j het in Zuid-Limburg diep ingesneden I Maasdal. Het kalkgrasland herbergt een zeer zeldzame en rijke vegetatie en bij- behorende fauna. Verschillende planten van mediterrane en Centraal-Europese afkomst vinden hier de absolute noord- I grens van hun verspreidings-areaal. Uiteraard nemen zij te midden van de Atlantische flora van Nederland een op merkelijke plaat-s in. Door de Atlanti sche invloed is dit kalkgrasland boven dien biologisch zeer belangrijk. Dit Zuid-Limburgs „Mesobrometum" heeft dan ook uit wetenschappelijk oog punt een waarde, welke vèr boven de Limburgse en Nederlandse betekenis uit gaat. Voertuigen mogen alleen stilstaan op het afzonderlijke daarvoor bestemde weggedeelte, mits dit rechts van de weg gelegen is. Ontbreekt een dergelijk weg gedeelte dan mag alleen aan de uiterste rechterzijde van de rijbaan worden stil gestaan. Als een automobilist op een weg met tweerichtingsverkeer rijdt mag hij dus n i e t de rijbaan naar links over steken om een aan de linkerkant van de weg gelegen parkeerhaven in te rijden. Hij mag deze parkeerhaven im mers alleen gebruiken als deze voor hem rechts is gelegen. Hij moet dus doorrijden, keren en weer terugrijden. Vele weggebruikers zouden minder overtredingen en verkeerszonden begaan als zij meer meeleefden met hun mede weggebruikers. Zo zijn de fietsers, die op een kluitje j staan te praten, natuurlijk in overtre ding. want zij belemmeren het verkeer meer dan noodzakelijk, i Hetzelfde geldt voor de automobilisten die naast of scheef in een file hebben I geparkeerd. Een goede raad: parkeer altijd uiterst rechts, het j overige verkeer ondervindt dan de min- 1 ste hinder van uw voertuig. 57 miljoen meer deviezen De goud- en deviezenreserve van de Nederlandsche Bank is volgens de Jong- ste weekstaat met ca. f. 57 miljoen ver- I meerderd tot f. 3.743.391.000; de goud- voorraad, die hierbij is inbegrepen, bleef onveranderd op f. 2.648.765.697. Het per centage goud en convertibele deviezen is vermeerderd van 66.21 tot 66.87. Universiteitscommissie in Zwolle In Zwolle Is een Universiteitscom missie geïnstalleerd, waarin 48 voor aanstaande burgers en vertegenwoor digers van de omgeving op verzoek van het gemeentebestuur van Zwolle zitting hebben genomen. Deze com- missiestaat onder voorzitterschap van ir. A. P. Minderhoud, directeur-land drost van de Noord Oost Polder. Zoals men weet. bestaat de mogelijk heid dat bij een eventuele spreiding van 1 het hoger onderwijs het oosten van het land kandidaat is. Als plaats van ves tiging hebben zich aangediend steden als Zwolle en Deventer, terwjjl Enschede vooal het oog heeft gericht op een tech nische hogeschool. Over de kwestie van een eventuele vestiging van een Instelling voor hoger onderwijs in de provincie Overijssel is i intussen een bespreking gehouden tus sen de gemeentebesturen van Zwolle en Deventer in het bijzijn van het provin ciale bestuur. Djoeaiula doet zijn best! De Indonesische minister-president ir. Djoeanda heeft in antwoord op het te legram van gisteren van dr. Drees mede- I gedeeld, dat Indonesië zijn best zal doen hulp te verlenen voor het vertrek van die Nederlanders, die Indonesië wensen te verlaten. Geen overneming B.P.M. De Indonesische minister van Voor lichting, Soedibjo. heeft medegedeeld, dat de regering de Bataafse Petroleum Maatschappij, van de Koninklijke Shell- groep niet zal overnemen. Soedibjo, die tevens voorzitter is van het Centrale Comité voor de Bevrijding van Westelijk Nieuw-Guinea, legde deze verklaring af aan het Indonesische persbureau „Antara", eraan toevoegend, dat overneming van de BPM „geen deel uitmaakt van het programma van het comité binnen het raam van het inbe- slagnemen van Nederlandse eigendom men". Uitbreiding opvangruimte voor gerepatrieerde n Men verwacht er 20.000 (Van onze Haagse redactie) De voorbereidingen voor de ontvangst van 20.000 gerepatrieerden zijn in volle gang; de regering werkt hierbij nauw samen met het centraal comité voor kerkelijk en particulier initiatief (C.C.K.P.), de vereniging van Neder landse gemeenten en de gemeentebe sturen. Men houdt er in Den Haag rekening I mee, dat niet alle Nederlanders ge- i bruik zullen maken van de mogeljjk- I heid om naar ons land terug te keren; I een deel zal waarschijnlijk een toe- I vlucht zoeken in Australië, Zuid- Afrika en Nieuw-Guinea. i Een van de grootste zorgen van de I regering is de uitbreiding van de be- I schikbare opvangruimte in contractpen- slons en andere tijdelijke verblijfcentra. i De verblijfsduur in deze centra is na- I tuurlijk geheel afhankelijk van het tem po, waarin zelfstandige woonruimte aan I de gerepatrieerden kan worden toegewe- I zen. Dat er, ook wat betreft de beschik- baarstelling van woningwetwoningen, I nieuwe moeilijkheden zullen rijzen, j spreekt vanzelf. i Daarnaast zal natuurlijk ook aandacht worden besteed aan de geestelijke en j medische zorg, zowel op de repatriërings- schepen als in ons land. Men houdt er rekening mee, dat er zich onder de eer ste groepen gerepatrieerden, vele zieken en bejaarden zullen bevinden. Lucy, de aapdie de hoofdrol speelt in de komische Engelse film „fust my luck", woonde dezer da gen in haar mooiste jurk de pre mière van deze film bij in een Lon- dense bioscoop. Haar charmante chaperonne had niet over de goede manieren van deze vreemde bios coopbezoeker te klagen. Gunstige gang van zaken in de tuinbouw (Van onze Haagse redaotie) In de gisteren gehouden vergadering van het Produktschap voor Groenten en Fruit heeft de voorzitter, dr. ir. H. J. Mathot, de gang van zaken in de tuinbouw in het jaar 1957 over het algemeen gunstig genoemd. De totale veilingomzet in dit jaar zal ongeveer 565 miljoen gulden bedragen, ongeveer 25 miljoen gulden meer dan in 1956. Dat is weliswaar slechts een stijging van ruim 4 maar niet vergeten mag worden, dat deze is berekend in verhou ding tot de omzet van 1956, die op zich zelf reeds zeer goed was. De waarde van de geëxporteerde tuin bouwproducten was tot aan het eind van oktober ruim 380 miljoen gulden, dat is ongeveer 30 miljoen gulden meer dan in 1956. De hoeveelheid verse groen ten, die is geëxporteerd, was 395 miljoen kilogram of wel ruim 30 miljoen kilo gram meer dan in het voorgaande Jaar. De belangrijkste verschuiving was, dat de tomatenexport steeg van 97 miljoen kilogram in 1956 tot niet minder dan 125 miljoen kilogram in 1957. De koolexport was in 1957 aanzienlijk kleiner dan in het voorgaande jaar. De import van groenten en fruit tot en met oktober vertegenwoordigde een waarde van ongeveer 190 miljoen gulden. Een belangrijke stijging vertoonde de invoer van sinaasappelen. Met betrekking tot de industrie staan nog geen nauwkeurige gegevens ter beschikking, doch uit het geen bekend is, mag worden afgeleid, dat haar produktie opnieuw is uitge breid, aldus de voorzitter van het Pro duktschap voor Groenten en Fruit. De heer J. A. de Monehy te Rotterdam overleden Gisteren is plotseling overleden de heer J. A. de Monehy, voorzitter van de raad van beheer van Pakhuismeesteren N.V. te Rotterdam. De heer De Monehy heeft in tal van functies het economische leven en het verenigingsleven in Rotterdam gediend. Zo was hij lid van de Kamer van Koop handel en Fabriekn te Rotterdam en vice-voorzitter van de Stichting „Haven- belangen". Daarnaast bekleedde hij o m. functies bij de Vereeniging van Rotter- damsche expediteurs, de Vereniging van Geaccrediteerde Vemen, het dagelijks bestuur van de Kamer van Koophandel Nederland-Israël, het Afrika-instituut en het havenziekenhuis van het Insti tuut voor Tropische Geneeskunde. Tevens was de heer De Monehy com missaris van verschillende ondernemin gen. Nederlandse hulp bij Griekse drooglegging Alvorens uit Athene te vertrekken, hebben de Nederlandse deskundigen, die de plannen voor drooglegging van de lagune van Missolonghi in Griekenland hebben bestudeerd, de Griekse staats secretaris van Landbouw medege deeld vol lof te zijn over het project. Ook de Nederlandse Grondmij. heeft de plannen om een grote oppervlakte van de Missolonghi lagune droog te leggen onderzocht. Het gaat om de drooglegging van een moerasgebied van ongeveer 20.000 hecta re, in 't zuid-westen van 't vasteland van Griekenland. De Nederlandse regering moet nog beslissen over medewerking aan het project. Het door haar eventueel beschikbaar te stellen bedrag zou, naar wij vernemen, voldoende zijn voor een enige duizenden hectaren omvattend ge deelte van het project. Het plan is, dat binnen deze paar duizend hectaren een klein proefobject wordt aangelegd en dat Griekse waterbouwkundigen nauw zullen samenwerken met Nederlandse deskundigen. Tuinder vroeg f 45.000 te veel voer bedrijf Boete van f 3000. (Van onze Haagse redactie) De voltallige Economische strafkamer van de Haagse Arrondissementsrecht bank heeft gisteren een Leidschen- damse tuinder conform de eis van de officier van Justitie veroordeeld tot betaling van een boete van f. 3.000, subs. 3 maanden hechtenis, terzake van overtreding van de wet op ver vreemding van landbouwgronden. De verdaohte had zich voor zijn tuin derij f. 45.000 meer laten betalen door de koper dan de Grondkamer voor Zuid- Holland had toegestaan, te weten een bedrag van f. 75.000. Om deze illegale prijs voor zijn tuindersbedryf te kunnen bedingen, had verdachte zoals talloze tuinders voor hem zich bediend van een truc: de koopovereenkomst vermeld de voor het bedrijf de toegestane koop som van f. 75.000. Doch daarnaast werd een afzonderlijk contract opgemaakt, volgens hetwelk de koper een bedrag van f. 45.000 betaalde voor de weinig waardevolle inventaris van het bedrijf en waarbjj de koper de verkoper een lijfrente garandeerde. Tijdens de terechtzitting verklaarde de koper, eveneens een Leidschendamse tuinder, dat hij f. 120.000 niet te veel vond voor het tuindersbedrijf. Een tweede getuige, voormalig lid van de Grondkamer, verklaarde koper en verkoper ter zake te hebben geadviseerd. Als gevolg van de affaire had hij later zijn ontslag moeten nemen als lid van de Grondkamer. De verdediger, mr. J. van der Plas, wees erop, dat de verdach te te goeder trouw was afgegaan op de adviezen van het lid van de Grondka mer. Mr. Van der Plas zei de f. 45.000 te zien als vergoeding voor inkomsten- i derving, zoals die ook bij onteigening I van tuinbouwgrond wordt toegekend. Pleiter achtte hier slechts sprake van een formele overtreding. Tenslotte wees de rechtbank genoemd vonnis. HERENSINGEL 27G vraagt enige nette Voor de feestdagen naar Wjjn- en Gedistilleerd- handel KRAAIERSTRAAT 30 Belt U even telef. 21180 mi wij bezorgen wat en waar dan ook. DIVERSEN R Verloren maandag 2 decern - r, gouden schakelarmbandje. Tegen beloning terug te be zorgen: mevr. Meljs, Rljnzloht- weg 24 Oegstgeest. Wonlngrull. Aangeb. kleine woning, gevr. grotere of grote woning te koop gevraagd. Aanbiedingen opticien Van der Laaken. Korevaarstraat 26. Lel den. Winkelhuis te rullen voor woning, bevat winikel, 2 woon kamers, 3 slaapkamers, gang. keuken en tuin. geschikt voor alle doeleinden. Brieven bur. van dit blad no. 1091 k. BI Woningrull. Aangeb. boven woning centrum Lelden, bev. zitkamer, slaapkamer, over loop. keuken en ruime zolder, lage huur. Gevr. woning Voor schoten. Brieven bur. van dit blad onder no. 1038 k. ■Film-feest, l'w feestjes op geluisterd met film, altijd ge slaagd! Projectie voor hulska mers vanaf f 15 (inclusief films). Voor zalen vanaf f45 (exclusief geluidsfilms). A. G. Ober. fotohandel, Hooglandse Kerkkoorsteeg 5. Tel. 24134. Aan komen lopen wit en zwart getekende poes. omge- vindt U bij V D. Pieken, kerstboomballen, kaarsjes en wat U verder voor de opluis tering van het Kerstfeest nodig hebt. Onze kerstartikelen-afdeling is gevestigd op de tweede étage en daar geldt weer het parool ZELFBEDIENING U ziet het V D maakt het U zo gemakkelijk mogelijk Voorts vragen wij Uw aan dacht voor onze mooie collectie met mooie beeldengroepen en in zeer gevarieerde prijzen

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4