MATZE Eerste efageflal Se koop vie« Prijsverlaging vim 20 cent per kilogram Bij Welke dringende eisen hebben de natuurwetenschappen? „Cultuurondernemingeii zijn (nog) niet genationaliseerd'' Pools-Westers gesprek over de mogelijkheid van neutrale zone EERSTE SPOETNIK DUIZEND MAAL OM DE AARDE K e r k e I ij k L Dr. K. J. Brouwer te Oegstgeest wordt morgen zeventig jaar Van 1925 tot heden werkzaam in zending H. van Schaick NETTE WERKSTEIIS DINSDAG 10 DECEMBER 1957 Minister Cals installeerde commissie voor bepaling der ontwikkelingsvoorwaarden De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals, heeft gistermiddag de Commissie Ontwikkeling Natuurwetenschappelijk Onder zoek geïnstalleerd. De taak dezer commissie zal zijn, op korte termijn een onder zoek in te stellen naar de stand der natuurwetenschappen hier te lande en een samenhangend geheel van maatregelen aan te bevelen, welke nodig zullen zijn om in het bijzonder de universiteiten in de gelegenheid te stellen te voldoen aan de eisen, die het natuurwetenschappelijk onderzoek in de huidige tijd stelt. Om de instelling van deze commissie is in oktober j.I. verzocht door de decanen van de wis- en natuurkundige faculteiten der Nederlandse universiteiten. Dit verzoek werd ondersteund door het bestuur van de afdeling natuurkunde der Kon. Ned. Akademie van Wetenschappen. rede dat leder weet, dat de huidige techniek is gebaseerd op de resultaten van vroeger zuiver wetenschappelijk onderzoek en ook, dat de techniek in vele gevallen zelf het onderzoek ter hand moet nemen tot aanvulling en pre cisering. Daarentegen realiseert men zich soms onvoldoende dat fundamenteel nieuwe inzichten, die het uitgangspunt kunnen vormen voor geheel nieuwe technische activiteiten, zelden uit techniek en technisch onderzoek ontspruiten maar vrijwel steeds vrucht zijn van acade misch werk. De „homo faber" kan de steun van de academisch onderzoeker niet ontberen. Evenzeer behoeft tegenwoordig de on derzoeker de steun van techniek en in dustrie. Bezorgdheid In het begin van zijn installatierede had de minister opgemerkt, dat zowel de decanen als de Kon. Ned. Akademie van Wetenschappen uiting hadden ge geven aan ernstige bezorgdheid over de achterstand in de ontwikkeling zowel van de opleiding als van de beoefening der natuurwetenschappen in Nederland. De regering, aldus de minister, heeft na de oorlog de industrialisatie sterk be vorderd en tegelijkertijd voor de uit breiding van het technisch onderwijs (het technisch hoger onderwijs daaron der begrepen), de nodige kredieten ter beschikking gesteld. Het zuiver wetenschappelijk onder zoek. dat allereerst in de universiteiten thuis behoort, heeft echter, misschien mede hierdoor, niet die maatschappe lijke aandacht gehad, die wel wenselijk zou zijn geweest. Zou dit zuiver weten schappelijk onderzoek echter worden verwaarloosd, dan dreigt het gevaar, dat de voedingsbron voor de toegepaste we tenschappen opdroogt met aïle gevol gen van dien. Bestaat dus reeds om deze reden de dwingende noodzaak bijzondere aan dacht te schenken aan de ontwikkeling van het natuurwetenschappelijk onder zoek vooral in de universiteiten, daar komt nog bij, dat het aantal studenten, dat zich in de eerstvolgende jaren zal aanmelden, naar verwacht moet worden aanmerkelijk groter zal zijn dan het huidige aantal. De voorzitter der commissie, prof. dr. H. B. G. Casimir, zei in zijn antwoord- West-Duitsland gaat kernreactors vervaardigen De Westduitse commissie voor atoom energie, waarin atoomdeskundigen, in dustriëlen en vakbondsvertegenwoordi gers zitting hebben, heeft gisteren onder voorzitterschap van minister Balke een program goedgekeurd, dat voorziet in de ontwikkeling en bouw van kernreactors met een vermogen van 500.000 kilowatt voor 1965. Het program, dat ook voorziet in produktie van materiaal voor het atoomonderzoek, zal tot 1965 2,2 tot 2,4 miljard mark vergen. Dit bedrag zal door de staat en de zakenwereld bijeen wor den gebracht. De commissie heeft voorts een voorstel van minister Balke aangenomen om een commissie op te richten die toezicht moet houden op de veiligheid bij het atoomonderzoek. De leden van de com missie zullen volledig onafhankelijk zijn. Na de bijeenkomst van de commissie ontving minister Balke een delegatie Franse atoomdeskundigen onder leiding van de leider van de Franse commissie voor atoomenergie, Guillaumat. Men neemt aan, dat zij de besprekingen heb ben voortgezet, die reeds eerder begon nen zijn over het atoomonderzoek in Frankrijk en West-Duitsland en over de samenwerking binnen de Euratom. Voorts meldt DPA, dat in januari de werkgemeenschap voor „kernfysica", waartoe de meeste van de 18 atoomge leerden van Göttingen behoren, die enige tijd geleden waarschuwden tegen het gevaar van kernproeven, in Bad Godesberg bijeen zullen komen. Men vermoedt, dat zij o.m. over de gevaren der atoomenergie zullen praten. Syrië wil niet samenwerken met Noorse kolonel Syrië heeft gisteren bekendgemaakt, dat het niet meer wil samenwerken met de Noorse kolonel Christian Mö, voorzit ter van de gemengde Syrisch-Israëlische bestandscommissie. Een Syrische mili taire woordvoerder verklaarde gisteren in Damascus, dat Mö „zwak en partij dig" is. Het besluit, dat na een bijeenkomst van de bestandscommissie van maandag is genomen, zal „zonder verwijl" aan de waarnemende stafchef van de V.N.- organisatie voor toezicht op het bestand worden overgebracht. Kolonel Mö is na de bijeenkomst van gisteren normaal naar Damascus terug gekeerd, hetgeen betekent, dat hij in >yrië niet als ongewenst persoon wordt beschouwd. Volgens het Israëlische com muniqué heeft de commissie gisteren „formele en informele besprekingen ge voerd". Henri Sijthoff-prijs 1956 De Henri Sijthoff-prijs 1956 voor het beste Jaarverslag is gisteravond (in Carlton te Amsterdam) tijdens een ont moeting van beurs en bedrijfsleven uit gereikt aan (in alfabetische volgorde): de N.V. Berghuizer Papierfabriek v.h. B. Cramer te Wapenveld, gem. Heerde, voor de rubriek industrie, de N.V. Kon. Ned. Petroleum Maatschappij te 's-Gra- venhage voor de rubriek internationale fondsen, en de N.V. Stoomvaart Maat schappij „Nederland" te Amsterdam voor de rubriek scheepvaart. Deze prijs, beschikbaar gesteld door de heer H. A. Sijthoff, algemeen direc teur van de N.V. Sythoff's Financiële Bladen, bestaat uit een bronzen muur plaquette naar ontwerp van de beeld houwster mej. Grada Rueb te Den Haag. „Voor arbeiders blijft het spaarbank boekje voorshands het meest aangewe zen middel tot belegging van hun spaar gelden". Tot deze opvatting kwam prof. Kuin in zijn causerie over „De nieuwe belegger", na de uitreiking van de Henri Sijthoff-prijs. Zijn betoog ging over de popularisering van het effectenbezit onder kleine spaarders. Daarbij ging hij ervan uit, dat de laatste tijd van alle kanten initiatieven zijn genomen om het bezit van effecten meer populair te maken, met name met beleggen in aan delen. Prof. Kuin waarschuwde echter, dat men de loontrekkende geen positie moet opdringen waarvoor hij niet geschikt is n.l. die van aandeelhouder. De nieuwe belegger moet men dus niet onder de grote massa van de arbeiders en de klei ne employé's zoeken. Er zijn catego rieën, die een ruimer inkomen genieten en die in economisch opzicht toch nog liggen onder het niveau van de gangbare cliënten van de banken en commis sionairs in effecten. En van deze spaar ders hebben de banken en andere fi nanciële instellingen tot nu toe weinig werk gemaakt. Zorg voor volle tank, als U tunnel induikt (Van onze correspondent) Het in de Rotterdamse Maastunnel bekende euvel doet zich nu ook in de Velsertunnel voor: dat motorvoertuigen wanneer zij door het diepste van de tun nel heen zijn, blijven staan door ben- zine-gebrek. Voor rijden op de vlakke weg had men nog genoeg benzine aan boord, niet ech ter voor het opklimmen van een helling van 1 op 281s. Het restje brandstof komt dan schuin te liggen en bereikt de ben zineleiding niet meer. Dat betekent sle pen, wat men in Velsen gemiddeld één keer per dag doet bij een totale passage van 12.000 voertuigen. In Rotterdam; waar dagelijks 60.000 motorvoertuigen de tunnel gebruiken, heeft men per jaar ongeveer 14.000 uitslepingen (stilstand wegens mechanische gebreken inbegre pen). Een ploeg van vijf kraanwagen- chauffeurs zorgt ervoor. Kosten voor de onfortuinlijke automobilist: twintig gul den. Produktieterugval venvacht Eigenaren verloren bezit (nog) niet De Indonesische minister van Landbouw, Sadjarwo, heeft vandaag medegedeeld, dat het besluit van de regering om Nederlandse of gedeeltelijk Nederlandse onder nemingen onder regeringscontrole te stellen, geen nationalisatie van de 500 Nederlandse cultuurondernemingen in de gehele Indonesische Archipel kan wor den genoemd. De waarde hiervan wordt geschat op meer dan 2 miljard roepiah. De regering heeft het internationale recht niet geschonden, door de onderne mingen onder haar beheer te nemen, aldus Sadjarwo. .Wij hebben deee maat regel genomen, omdat wy het interna tionale recht niet negeren", vervolgde hij, daaraan toevoegend dat indien de regering de controle over de onderne mingen niet had overgenomen, andere mensen ze zouden kunnen overnemen". De regering heeft een degelijke gang van zaken willen voorkomen. De minister legde er de nadruk op. „dat de eigenaren hun bezittingen nog niet hadden verloren". Minister Sadjarwo zeide, dat de Ne derlandse cultuurbedrijven van vitaal belang worden geacht. Gaitskell oppert een centraal-Europees gebied zonder buitenlandse legers De Poolse minister van Buitenlandse Zaken, Adam Rapacki, heeft gisteren informele besprekingen gevoerd met de gezanten van de V.S., Groot-Brittannië en Frankrijk, die betrekking hadden op een Pools plan een zone zonder atoom wapens in Europa te scheppen, welke Polen, Oost- en West-Duitsland en Tsjecho-Slowakjje zou moeten omvatten. Dit voorstel is door Rapacki uiteengezet op de zitting van de Algemene Vergadering van de V.N. Op de vraag of Rapacki nota's over deze kwestie aan de gezanten van de V.S., Frankrijk en Groot-Brit- tannië had gezonden, werd van de zyde van het Poolse ministerie van Buiten landse Zaken geantwoord dat dit niet het geval is geweest. Russische raketaanval werkt als een boemerang De leider van de Britse Labourpartij, Hugh Gaitskell, heeft in New-Delhi op een conferentie van parlementariërs van het Britse Gemenebest verklaard, dat er „een netrale zone" in Europa moet komen. De buitenlandse strijdkrachten, die in West-Duitsland zijn gelegerd, moeten teruggetrokken worden en de Sovjet- Unie moet haar troepen terugtrekken uit Oost-DuïtslandPolen en Hongarije en Tsiecho-Slowakije. aldus Gaitskell. HU zei voorts, dat men de aanwezig heid van de Russen in het Midden- Oosten als een feit moet aanvaarden en dat men moet trachten voor dit gebied tot een of andere regeling te komen, die wellicht de vrijmaking van dit gebied tengevolge heeft. Waarschuwing van Norstad en pleidooi van Jackson De opperbevelhebber van de NAVO- strydkrachten, generaal Norstad. heeft in een gisteren te Washington gepubli ceerd vraaggesprek gezegd, dat de Sovjet-Unie zal worden vernietigd als zu een aanvalsoorlog zou ondernemen. De generaal zei dit tot een journalist Jackson. van het Amerikaanse tUdschrift „News and World Report". Een besluit van de Sovjet-Unie tot het beginnen van een aanval met ra ketten of op andere wUze zal onver- biddeiyke gevolgen hebben. Het zou voor de Sovjet-Unie verwoesting in een zeer hoge graad betekenen. De aanvaller kan er zeker van zün, dat hy wordt ver nietigd, aldus de generaal. De generaal betoogde, dat de NAVO de Russen voor ogen moet blUven houden, wat de ge volgen van agressie zUn. De (democratische) Senator Henry Jackson, lid van de Amerikaanse Con- grescomimssie voor de kernenergie en van de Senaatscommissie voor de strijd krachten. heeft in een televisieuitzen ding te Washington gepleit voor het bouwen door de V. S. van een vloot van honderd door kernenergiemotoren voort gedreven onderzeeboten, die in staat zouden zyn raketten af te vuren. HU achtte dit een passend antwoord op de dreiging van een Russische aanval. „Deze onderwatervloot zou voortdu rend in zee moeten zyn. Als wU nu gaan bouwen zou zy in 1960 buitengaats kun nen zyn en zy zou de mogeiyke vyan- den van dit land voor een dilemma stel len, dat zU vermoedeiyk gedurende enige tyd niet zouden kunnen oplossen", aldus ZUn ministerie heeft een nieuwe afde ling ingesteld voor de uitvoering van het regeringsbesluit tot controle op de on dernemingen. De ondernemingen blijven in de tegenwoordige groeperingen (tal van cultuurondernemingen worden door eenzelfde hoofdkantoor in Djakarta ge administreerd) en onder de tegenwoor dige directie staan. Zo zal er bijvoor beeld, aldus de minister, geen verande ring komen in de financiering van deze cultuurbedrUven. De regering verwacht de komende maanden wèl een terugval in de pro duktie van de ondernemingen, „zoals kan worden verwacht in een gespan nen situakie als de huidige", aldus de minister. Tenslotte zeide de minister nog, dat als de situatie tussen Nederland en Indonesië opgehelderd zal zyn, de on dernemingen zich moeten aanpassen aan de Indonesische wet op buiten landse beleggingen, die thans door de regering wordt voorbereid. Kening van Marokko dringt aan op kalmte inzake Ifni Prins Moeial Hassan, zoon van Koning Mohammed V van Marokko, heeft gis teren voor de Marokkaanse radio een boodschap van zijn vader voorgelezen, waarin de bevolking wordt opgeroepen rustig te blUven. De Koning, die op het ogenblik een bezoek aan Amerika brengt, zei „verbaasd" te zyn ov.sr het machts vertoon van de Spaanse vloot bij Agadir, ten noorden van Ifni, dat onge regelde Marokkaanse troepen op de Spanjaarden trachten te veroveren. Het Marokkaanse regeringsblad „Al Alam" verklaarde maandag, dat de Spanjaarden bU de gevechten in Ifni sedert 1 december 190 officieren en manschappen verloren hebben. Voorts namen de Marokkanen 19 Spanjaarden gevangen. In Rabat is maandagavond verklaard, dat de Spaanse troepen in Ifni zich terugtrekken op de hoofdstad van de enclave, Sidi Ifni. In Spaanse kringen in Rabat gelooft men. dat de Spaanse autoriteiten een gebogen frontlijn op 20 kilometer van Sidi Ifni willen ver dedigen in afwachting van een regeling van de kwestie-Ifni door onderhandelin gen tussen de Spaanse en de Marok kaanse regering of langs andere weg. Koning Mohammed van Marokko ver klaarde gisteren in de Algemene Verga dering van ie Verenigde Naties, dat hU „zeer naar verlangt", dat er onder handelingen geopend worden tussen Frankrijk en de Algerijnse nationa listen opdat de Algerijnse kwestie gere geld kan worden in overeenstemming met de grondslagen van het handvest van de V.N. HU was er vast van over tuigd, dat aan het bloedvergieten een einde gemaakt kan worden door geza- menlUke inspanning. Zoals bekend is hebben Tunesië en Marokko kortgeleden aangeboden te be middelen in het geschil. Frankrijk heeft dit aanbod echter verworpen, omdat beide landen niet onpartUdig zouden zyn. Koning Mohammed verklaarde voorts, dat het conflict in Algerye elke dag ernstiger afmetingen aanneemt. Meer dan de helft van afstand tot Mars en bijna honderd maal naar d maan Het Russische persbureau Tass meldt dat de eerste Russische kunst' maan maandag haar duizendste omloop om de aarde heeft volbracht (meer dan 30.000.000 km.) en daarmee een afstand heeft afgelegd, gelijk aan meer dan de helft van de kortste afstand tussen de aarde en de planeet Mars en tegen de honderdmaal de afstand van de aarde tot de maan. Sinds deze satelliet op 4 oktober werd gelanceerd, is de tijd die hij nodig heeft om zijn omloop te volbrengen V/2 minuut min der geworden. Deze tijd bedraagt nu 92.7 minuten. Volgens de bere keningen zal de eerste kunstmaan in januari a.s. aan haar einde komen, aldus Tass. Amerikaanse deskundigen hebben mee- ten. De lanceerinrichting is nogal ern- gedeeld, dat men met behulp van 6000 stig beschadigd, doch zy kan vermoede- meter kleurenfilm, die zyn opgenomen lijk in korte tyd hersteld worden. De toen de Vanguard-raket met de Ameri- marine verwacht niet dat door de mis- kaanse kunstmaan vrijdag jJ. by de lukking het lanceren van de volledig start verongelukte, heeft ontdekt waar- met instrumenten uitgeruste aardsatel- door de lancering van de eerste Ameri- het in maart a,s. in het gedrang zal kaanse kunstmaan een fiasco is gewor- komen, den. Men wilde echter niet meedelen, wat de film te zien geeft. De Amerikaanse marine heeft bekend gemaakt, dat het mislukken van de start van de eerste Amerikaanse kunstmaan het gevolg was van een mechanische fout in de voortstuwing van de raket- even NED. HERV. KERK Beroepen te Warmond H. L. Boonstra te Wlssekerke (Z.) Aangenomen naar Lex- mond J. Kruijt te Neder-Langbroek, die bedankte voor Polsbroek en Vlist. Be dankt voor Ter Aa A. den Hartogh te Amersfoort. Beroepen te Didam (toez.) J. Verburg, kand. te Amsterdam. GEREF. KERKEN Aangenomen naar 's-Gravenhage-Loos- dulnen (vac. J. B. Vogelaar) P. C. de Bries te IJsselmonde. die bedankte voor Middelburg (vac. W. J. Meister). Beroe pen te Rotterdam-Kralingen (4de pred.- pl H. Vollenhoven te Maassluis te SchoondUke H. A. van Bottenburg, kand. te Hilversum. GEREF. KERKEN (Onderh. art. 31 K.O.) Aangenomen naar Kralingen in samen werking met Bergschenhoek G. Spyker te Bedum. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Enschede-West H. W. Eerland te Llsse en Th. Rutters te Wlldervank. Bedankt voor Schiedam D. Slagboom te 's- Gravenzande. WAALSE GEMEENTEN Beroepen door de St.-Pierre Fusterle te Genève dr. H. Babel te Utrecht, die dit beroep ook aannam. - Beroepen te Utrecht A. Pierredon te Aiques-Vives (Frankrijk), die dit beroep heeft aangenomen. GRAMMOFOONPLAAT VAN JOHANNES DE HEER Een Rotterdamse handelmaatshcappU heeft een nieuwe persing laten maken van een aantal vooroorlogse opnamen Deze foto toont de oudste land- verhuisster, die ooit het bekende repatriëringskamp van Friedland is gepasseerd. Het is de 105-jarige mevr. Ella Rentel (links), die met haar 71-jarige dochter (midden) en 48-jarige kleindochter (rechts) door het IJzeren Gordijn kwam uit het voormalige Duitse (nu Poolse) Pommeren. Ook twee achterklein kinderen van 17 en 18 jaar maakten de tocht mee. Tragisch bedrijfsongeval BU de N.V. Oomens betonfabriek te Leur heeft zich gistermiddag een be- drUfsongeval voorgedaan dat het leven heeft gekost aan de 44-jarige arbeider W. van Dorst. Deze man werd bU zijn mouw gegrepen door een van de vleugels van een vliegwiel van de rioolbuizen- machine, in de bak van de machine ge trokken en enige malen daarin rondge slingerd. Nadat enige mede-arbeiders de machine hadden stilgezet konden zy hem bevryden. Hij werd zwaar gewond naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda vervoerd, waar hy aan zyn verwondin gen overleed. Dr. K. J. Brouwer te Oegstgeest, emeritus predikant van de Ned. Hcrv. Kerk en oud-zendingsdirector, hoopt morgen de leeftUd van de sterken te bereiken. Dr. Klaas Johan Brouwer werd op 11 december 1887 uit een onderwyzers- gezin te Zwolle geboren, bezocht eerst het gymnasium in zyn geboortestad en studeerde aan de Ryksuniversiteit te Utrecht, waar hy op 22 oktober 1918 by wijlen prof. dr. Higo Visscher op een proefschrift „Marxistische Beschouwing van het zedelyk leven" promoveerde tot doctor in de godgeleerdheid. Nadat dr. Brouwer in mei 1911 door het provinciaal kerkbestuur van Utrecht was toegelaten tot de evangeliebedie ning in de Ned. Herv. Kerk werd hU op 26 januari 1913 door wylen ds. H. Vis ser van Zwolle te Lemele in de classis Zwolle in het ambt bevestigd. In deze zyn eerste gemeente kreeg de jubilaris in verband met zyn benoeming tot pre dikant-evangelist van de hervormde wykvereniging over het IJ te Amster dam met ingang van 1 september 1918 eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus. Drie jaar later keerde dr. Brouwer weer als dienstdoendpredikant in de Ned. Herv. Kerk terug en stond toen ongeveer vier jaar te Doetinchem, waar hem. toen hy in de vacature van mr. J. M. J. Schepper, die hoogleraar aan de Rechts hogeschool de Djakarta was geworden, was benoemd tot zen- dingsdirector van de samenwerkende zendingscorporaties te Oegstgeest. met ingang van 1 mei 1925 eervol ontslag met de bevoegdheidl van emeritus werd verleend. Na de bevrijding werd dr. Brouwer in deze functie bevestigd als van de evangelist Johannes de Heer. De i predikant voor buitengewone werkzaam- eerste plaat zal aan de thans 91-jarige evangelist worden overhandigd op 13 i heden. Met ingang van 1 mei 1953 werd hem op vijfenzestig jarige leeft yd eme- december in zyn woning te Driebergen, ritaat verleend. Sinds zyn emeritaat is dr. Brouwer nog bibliothecaris van de zendingshogeschool te Oegstgeest. Tij dens zyn zendings-directorschap heeft dr. Brouwer aan de zendingshogeschool sociale stromingen gedoceerd. Twee maal heeft hy een reis gemaakt naar de zendingsvelden: eerst van mei 1927 tot november 1928 en na de bevryding nogmaals. Verder is hy nauw betrok ken geweest by alles wat er in de jaren 19251953 op het terrein van de zending veranderd is. Dr. Brouwer is thans nog bestuurs lid van 'het Rynlands Lyceum en voor zitter van de Kring Oegstgeest van het lyceum aldaar. Behalve zyn dissertatie verscheen verder nog van zyn hand: Jongemannen in den Bijbel: Evangelie en Klassestryd, in „Practisch Christen dom"; Door het geloof alleen (na de tweede reis langs de zendingsvelden in 1948); Zending in een gistende wereld; dr. A. C. Kruyt, Dienaar der Toradja's en verder verzorgde hy eerst in Berg opwaarts en naderhand in het Alge meen Weekblad voor Christendom en Cultuur nog de Sociale Kroniek. Op verzoek van dr. Brouwer maken wij eerst heden melding van zyn 70ste verjaardag. (leeg) met f5500.— eigen geld. Direct leeg te betrekken. Gelegen te Katwyk, uitzicht op zee en duin. Indeling: 4 kamers, keuken, douchecel, bergkamer. F. H. MEIJER, Bosschestraat 61 Scheveningen telefoon k 1700—554630 LAPPEN 1.00—1.20 500 gram RIBLAPPEN 1.50—1.60 500 gram ROSBIEFLAPPEN 1.70 500 gram ROSBIEFSTUKJES 1.70 500 gram BIEFSTUK 2.10 500 gram MAGER POELET 1.30 500 gram GEHAKT half om half 0.90 500 gram 3 BIEFSTUKHAPJES 1.— PALINGROOKWORST 0.80 500 gram 100 gram ROOKVLEES 45 et. 100 gram ROLLADE 35 ct. Haarlemmerstraat 246 N.V. NEFABOLINE LAKFABRIEKEN VRAAGT Prettige werkkrin. werkweek maandag t.m. vrijdag). GOED LOON. Aanm. aan de fabriek: Rouwkooplaan 810, Voorschoten, telefoon 0 1717—3341 een grote pot ABRIKOZEN op sap (720 gram) van 1.25 voor 98 ct. by aankoop van f 2.50 aan kruidenierswaren. HAZELNOTEN (in dop) per p. 60 ct. KR A AKAMANDELEN (in dopi, p. >2 p. 65 ct. WALNOTEN p. Vi p. 75 ct. KASTANJES per p. 40 ct. Gepelde AMANDELEN p. 100 gram 59 ct. Gepelde HAZELNOTEN p. 100 gram 65 ct. ADVOCAAT p. fles KERSEN per pot Zoete rode VRUCHTENWIJN p. fl. ZALM per 3 blik APPELMOES p. l.bl. 89 ct. ANANAS per 3 blik f 1.75 SINAASAPPELSAP per blik 69 ct. BESSESAP per fl. SPERZIEBONEN per l.bl. Erwten-Wortelen per l.bl. ERWTEN p. l.blik f2.50 f 1.50 90 ct. f2.50 88 ct. I ct. 55 ct. 55 ct. MOGEWOERD 115 Chocolade KRANSJES per 100 gr. 55 ct. Gev. CHO-KRANSJES per 100 gr. 35 ct. SNIPPERS per 100 gr. 20 ct. POEDERSUIKER per p. 26 ct. KRENTEN per pond 6575 ct. ROZIJNEN p. pond 6575 ct. Gehakte SUCADE per 100 gr. 25 ct. VRUCHTEN-GRIES per *2 p. 39 ct. PERZIKEN p. l.blik fl.49 ANANAS per literblik f 1.59 Hele SUCADE per 100 gr. 39—45 ct. Zon gedr. APPELEN per 300 gr. f 1. Grote PRUIMEN per 100 gram 25 ct. BLANKE APPELEN per 100 gram 45 ct. PATENT-BLOEM per kg. 45 ct. Goudmerk KOFFIE NU f 1.48 PINDA'S per H p. 39—50 ct. MORSSTR. 50

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4