Laatste Berichten Johnny Mathis België maakt zich ongerust over nijpend tekort aan ingenieurs Dr. H. Faber vierde in Wassenaar zijn zilveren ambtsjubileum ZATERDAG 7 DECEMBER 1957 Stijgende behoefte aan specialisten (Van onze Brusselse correspondent) Men maakt zich in Belgische overheids- en bedryfswereld ernstig ongerust over een nijpend tekort aan ingenieurs. Die schaarste is een wereldverschijnsel, maar kan kleine landen waarschijnlijk nog meer schaden dan grote. Frankryk rekent erop in 1960 te kunnen beschikken over 141.000 ingenieurs, hetgeen een tekort betekent van 30.000. In West-Duitsland zouden de industrieën gemakkelijk 2&5.000 ingenieurs kunnen te werk stellen, maar het gehele hoger onderwijs heeft èr slechts 235.000 afgeleverd. In België beschikt het bedrijfsleven momenteel over ca. 22.000 ingenieurs. Twee soorten ingenieurs Vanzelfsprekend gaan internationale vergelijkingen nooit mathematisch op. In België maakt men onderscheid tus sen de ingenieur, die vijf jaren aan de universiteit heeft gestudeerd, en de technische ingenieur, die gedurende drie jaren een technische hogeschool heeft gevolgd. In de Ver. Staten is de specia lisatie zo sterk, dat veel ingenieurs de algemene vraagstukken in een Euro pees bedrijf eenvoudig niet aan zouden kunnen. Echter wordt in een zeer gespe cialiseerde industrie, die op massapro- duktie is gericht, steeds meer belang ge hecht aan de technische ingenieur, belast met een of ander gewichtig onder deel van de produktie. Zo zijn de atoom bom en de spoetniks geboren. De hoofdingenieurs konden daarbij steunen op het werk van een groot leger van technisch zeer bevoegde specialisten. Overigens zijn nog heel wat Belgische bedrijfsleiders ervan overtuigd, dat een ingenieur een ..algemeen gevormd uni versitair technicus"' moet wezen. De ervaring van een bepaalde industriële sector, de mensenkennis en de lust om zelf verder te studeren, komen met de jaren, wat betekent dat een jong inge nieur, (lie van de universiteit komt een tweede universiteit moet doorlopen, namelijk die van de praktijk. Men kan intussen moeilijk de jeugd in een be paalde richting dwingen en zo bedraagt bijvoorbeeld aan de vier Belgische uni versiteiten het percentage van de stu denten. die het in de rechten proberen, nog steeds 20 procent, hoewel de erva ring bewijst, dat niet de helft van de eerstejaars studenten de universiteit als doctor in de rechten verlaat De perspectieven van de Europese economische gemeenschap wijzigen de positie van het Belgische en Neder landse bedrijfsleven, dat niet direct maar over afzienbare tijd zal kunnen beschikken over een veel ruimer afzet gebied. Ons hoger onderwijs zal dus meer moeten worden gericht op de vor ming van gespecialiseerde ingenieurs. De vraag is echter of alle technische hogescholen alle gespecialiseerde vakken kunnen onderwijzen. Een oplossing daarvoor zou zijn, dat de hogescholen van een bepaald economisch gewest sa menwerken. Mijningenieurs van Luik, Heerlen, Hasselt en het Roergebied zou den moeten worden toegelaten tot de technische scholen en universiteiten van de drie betrokken staten. Hierdoor zal er op ietwat langere termijn automatisch een samenwerking tussen de technische hogescholen van "de gemeenschappelijke markt tot stand komen. Raadsstukken OEOSTGEEST bijeenkomst belegd in de chr. school aan de Hofdijck. Burgemeester H. I- du Boeuff zal de woning van de eerste be woner openen. Garantie diaconessenhuis De gevraagde garantie In verband met de bouw van het Leidse Diaconessenhuis komt in de raadsvergadering van a-s- woensdag. Wat het aantal verpleegda- gen betreft volgt onze gemeente met 47,21%, Katwijk met 11.3% en Voorscho ten met 6 93%. Het percentage van 6,22 drukt uit het aandeel van de gemeente Oegstgeest in de jaarlijkse garantie tot een bedrag van f 39.125.—. B. en W. stel len voor in de desbetreffende garantie deel te nemen. BOUW VAN TWEE LOKALEN AAN DE NOODSCHOOL De noodschool voor het openbaar on derwijs telt drie lokalen. In één daarvan is een tweede klas van de openbare kleuterschool ondergebracht. Daar de bouw van de definitive school is ver traagd, moet tz-t. één lokaal voor het lager onderwijs worden bijgebouwd, doch deinspectrice van het kleuteronderwijs zou gaarne twee lokalen ter beschikking hebben, zodat B. en W. voorstellen bij de noodschool twee lokalen bij te bou wen. Zodoende behoeft er in de gang van het onderwijs geen stagnatie te komen. VERBETERING VAN DE WEGEN B. en W. stellen voor om de Broekweg te verbeteren, omdat deze dagelijks wordt gebruikt voor het afvoeren van vuil door de gemeente-auto's. Voorts ligt het in de bedoeling de Rhijnhofweg op te knappen. Er is over de toestand van deze weg in de raad als meer dan eens geklaagd. De kosten ad f 11.050.— kunnen uit de normale onderhoudspost worden bestreden. BEJAARDENCENTRUM Hedenmiddag om halfdrie worden de eerste woningen van het bejaardencen trum officieel ing ebruik genomen- Er wordt door het Stichtingsbestuur een STADSNIEUWS Mr. Tock medaille veer Joop Stokkermans Onze stadgenoot, de 20-jarige pianist Joop Stokkermans. is aan het Kon. Con servatorium voor Muziek te Den Haag geslaagd voor het examen solo-pianist. Óp grond van zijn prestaties zijn spel werd met een tien gewaardeerd kende de examencommissie hem drie enderscheidingen toe. t.w. voor muzika liteit, pianistische eigenschappen en vir tuositeit. Bovendien werd hem gisteravond de Mr. Fockmedaille ter hand gesteld, de hoogste onderscheiding welke het Conservatorium aan een leerling kan uitreiken. Nu Joop Stokkermans dit resultaat heeft weten te behalen zal hij maan dagavond tijdens een in het gebouw v. K. en W. te Den Haag onder auspiciën van het Conservatorium te houden so listenuitvoering soliëren in het tweede pianoconcert van Brahms. ADVENTSAPPÈL MAREKERK Ter voorbereiding van het kerstfeest houdt de Contactcommissie voor Evan gelisatiewerk te Lelden dinsdag in de Toornvliet, predikant van Radio-Bloe- mendaal zal spreken over: toch kerstfeest 1957". Medewerking verleent o.a, een zangkoor. FOTOTENTOONSTELLING DR. ERICH SALOMON Van 13 december t.m. 18 januari zal er in het Leidse Prentenkabinet een ten toonstelling worden gehouden van door dr. Erich Salomon vervaardigde foto's. Het werk van deze persfotograaf, dat grotendeels uit de jaren 1928—*38 dateert, heeft de laatste Jaren, vooral sinds de expositie op de Photokina van 1956 te Keulen, sterk de aandacht ge trokken. Geveilde percelen Ten overstaan van notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden: Huis Langegracht 230 in bod: f. 2.150 koper: E. van Staxkenburg te Leiden, q.q. voor f. 2.500. Huis da Costastraat 4 in bod f. 5.100 is uit de hand verkocht. Ten overstaan van notaris A. H. Doyer te Leiden: Huis Kloksteeg 15 in bod: "f. 4.600 koper: E. van Starkenburg te Leiden, q.q. voor f. 4.650. De percelen Pieterskerkhof 18/18a, Leliestraat 114 en Bloemistenlaan 15. resp. in bod: f. 8 500. f. 13.000 en f. 4.100 zijn uit de hand verkocht, ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. examen Ned. Recht mej. H. C. L. Breve (Schiedam) en de heer N. F. C. Truyen 'Den Haag» doet. examen Psychologie de heer Yap Kie Hien (Leiden); doet. examen Ge neeskunde II mej. J. A. Voorwinden iLeiden) en de heer B. Sarn (USA), J. A. Schipper (Den Haag). C. P. Schouw- stra (Eindhoven), A. C. Voskamp (Delft) en K. de Wind (Dordrecht); semi-arts- examen mej. B. B. Ekker (Oegstgeest) en de heren A. G. Dissevelt (Leiden)J. A. Moschella (USA). H. W. A. Oordt «Den Haag) en J. Ringelberg (Utrecht); Artsexamen mej. M. N. M. Planteijdt (Noordwijk) en de heren J. Blankespoor (Den Haag) en J. S. Sleijffers (Den Haag). BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN* Catharina Ingrld, dr van H. W. van den EIJkel en E. Botermans. Joostje Gijsbertha. dr van J. Rietkerk en A. de Hoog, Corry Nel. dr. van F. Barnhoorn en H. J. Bos- Schart, Hildegonda Grctha Nannette. dr v. T. Schaap en J. Beerens, Hepke Sake Jo hannes. zn van S. H Bos en S. M Koren hof. Sara Susanna, dr van I. Lens en J. Hemerlk. ONDERTROUWD F J. M. van Alphen en M. A. Geene. J. K Vilders en J. M. Horslus. D. van Arkel en A Clarke, G. Rltsema en C. Kroese- meljer. J. Braxhoven en C. M. C. Hooger- vorst. G. J. van der Hoeven en I. Blerma. H Vermond en A. M A. van Vnoderen. H. N. Lemmerman en J. E van der Kroft. S. F van Gorkum en S. M M Ouwerkerk. A. Cramer en A. R M van Vlanen. L. H. Schotel en J. H. M Rakers. A. Bon en H. de Ruiter. J. A. Meijer en S. J. H. Ben- nink. J. W. M .van Leeuwen en A. W. Brands. C. G. A. Cornellsse en W. M. Al- **rs, F. J. Abels en A H. C. J. M. A. van Dijk, H. L. M. Bierhuizen en S. P M. Stlk- '■elman. J. M. Vreeken en C. van der MeiJ. Hogervorst en M de Nobel, L. G. Land- roon en E van der Linden. J. van Rijn 'n j Regeer. J. Krantz en M. de Jong. J. J. Schoon en H. M C. Sweep. OVERLEDEN vAn Harskamp, 61 Jaar. man Grote Amerikaanse Meer werklozen floor MEDISCHE DIENST De medische dienst wordt dit week einde waargenomen door de doktoren: Van Walchren. tel. 22030 en Van der Vliet-De Vries. tel. 22331. VOORSCHOTEN MEDISCHE DIENST. Dokter S. H W. Swen. Veurseweg 20. tel. 2356. neemt dit weekeinde de zon dagsdienst waar. Voor de wijkverpleeg ster: gezondheidscentrum, tel. 2177. WARMOND SINT OP BEZOEK Gistermiddag heeft de Sint en zijn knecht een bezoek gebracht in „De Stad Rome" bij de kinderen van de Partij van de Arbeid en de afdeling A.N.B. De voorzitter, de heer J. van Bladel, opende deze middag met een hartelijk welkom aan de Sint en zijn knecht en alle aan wezigen. De kinderen zongen uit volle borst de Sint-Nicolaasversjes en hun beloning was voor alle kinderen een mooi cadeautje en de nodige traktaties. Het was voor de kinderen en hun ouders een prettige middag en de voorzitter sloot deze middag met een dankwoord aan allen die hieraan hun medewerking verleend hadden. WASSENAAR RODE KRUIS-COLONNE. Het bestuur van de afdeling van het Rode Kruis heeft besloten de Rode Kruiscolonne uit te breiden met een transportaf deling bestaande uit chauf feurs. die speciaal voor ambulance- auto's worden opgeleid. De transport- colonne krijgt o.m. tot taak de onge- vallendienst voor zoverre deze niet door de G G D. wordt verricht en zal worden ingeschakeld in de B B. ZOETERWOUDE Raadsstukken Naast de verdere behandeling van de gemeentebegroting voor het jaar 1958 (antwoord van B. en W. o£> de alge mene beschouwingen) zal de raad o.a. moeten beslissen over de wijziging van de pensioenregeling van de wethouders. vakbond geroyeerd Corruptie niet bestreden Het congres van het vakverbond AFL-CIO heeft bü stemming besloten de bü dit verbond aangesloten „Team ster Union" (vakbond van vervoer personeel) te royeren, omdat deze bond heeft nagelaten functionarissen te verwijderen die van corruptie be ticht werden. Met haar anderhalf miljoen leden is deze bond de grootste vakbond der Verenigde Staten. Het besluit van het congres vormt de climax van zuiveringspogingen welke al bijna een jaar aan de gang zijn. De thans genomen beslissing is In hoofdzaak gebaseerd op de beschuldigin gen, die zijn ingebracht tegen de nieuw gekozen voorzitter van de vervoersvak- bond, James R. Hoffa, en de aftredende voorzitter Dave Beck. In haar aanbeve ling de bond te royeren, heeft een uit negen man bestaande Commissie van Beroep vroegere bevindingen, dat Hoffa en Beek bondsgelden misbruikt hebben en dat Hoffa met de onderwereld samen spande, bevestigd. Het besluit tot roye ment werd door het congres genomen na een langdurig debat, waarin ook de mening gehoord werd dat de vervoers- vakbond een jaar in de gelegenheid ge steld moest worden om de door het AFL- CIO gesignaleerde misstanden te cor rigeren. De „Drenthe' naar Ned. Nieuw-Guinea Hr. Ms. onderzeebootjager „Drenthe" wordt gereed gemaakt voor een reis naar Ned. Nieuw-Guinea voor een tijdelijk verblijf aldaar. Het schip zal binnenkort uit Den Helder vertrekken, zo deelt men ons van de zijde van de Marinevoor lichtingsdienst mede. Tilburgs musicus blijft in arrest (Van onze Haagse redactie) Het voorarrest van de half januari gearresteerde Tilburgse musicus is met 30 dagen verlengd. Zoals destijds gemeld, werd hij gear resteerd op de verdenking geheime mili taire gegevens onder zich te hebben. Waarschijnlijk zal de zaak half januari achter gesloten deuren voorkomen. De verdachte heeft tot nu toe ten stelligste ontkend ooit geheime militaire gegevens aan vreemde mogendheden achter het ijzeren gordijn te hebben verstrekt. bestedingsbeperking Inclusief de mensen, die de aan vullende werken bezetten, stonden er eind november 61.384 werkloze man nen geregistreerd. Dat is rond 20.000 meer dan in eind oktober. Deze nogal stevige stijging vindt zijn oorzaak in enkele factoren. 1. Beëindiging van de seizoenwerk zaamheden. Werden de seizoenkrachten vorige jaren wegens de krapte op de arbeidsmarkt nog wat langer vastge houden. dit jaar werden zij meteen weer ontslagen. 2. Grotere terughoudendheid in het bedrijfsleven en een sterker doorwerken ook in andere dan rechtstreeks ge troffen bedrijfstakken van de maat regelen tot verbetering van de finan ciële situatie van ons land. De inivloed van de bestedingsbeper king dringt tfhans ook door in de con sumptieve sfeer. Vooral de omzet ran Afbreken diplomatieke relaties voor de deur Naar uit Djakarta gemeld wordt staat thans het afbreken der diplomatieke betrekkingen door de Indonesische regering voor de deur. Voorts zijn vanmorgen door het In donesische personeel de factorij der Ned. Handel Mij. de Escomptobank en de Nationale Handelsbank officieel overgenomen. duurzame consumptiegoederen en van textieJprodu!ktien ondervond er de te rugslag van. In de confectiebedrijven en in de meubelfabrieken nam de be drijvigheid dan ook af. De verminde ring van de wenk/gelegenhei/d leidde niet in alle gevallen tot ontslag. Een aan tal bedrijven held zijn personeel aan, maar ging over tot werktijdsverkorting. Kwart eeuw in dienst van Ned. Prot. Bond Volgens de oude regeling bedroeg het maximum-pensioen van een wetihouder 50 van zijn laa/tstelijk genoten wedde. Dit maximum kon in acht jaren wor den bereikt. De nieuwe regeling geeft een maxi mum aan van 70 dat kan worden bereikt na 20 dienstjaren. Volgens de nieuwe regeling bedraagt de jaarlijkse bijdrage van de wetihouder zelf (dus pènsioenverhaal) 3 terwijl volgens de oude regeling 5 van de wedde moest wordten bijgedragen. STUDIEBIJDRAGEREGELING B. en W. stellen verder voor een alge mene regeling vast te stellen voor het verlenen van studietoelagen aan inge zetenen derzer gemeente. Als voor waarden word't verder gesteld, dat be trokkene. niet in staat is de kosten zelf te betalen en hij over voldoende be gaafdheid beschikt voor de beoogde studie. De bijdrage wordt verleend voor een opleiding aan een inrichting van on derwijs een inriohtng voor kunsten en wetenschappen dan wel een cursus ter verkrijgng van maatschappelijke be kwaamheden. RAADSAGENDA De raad van Zoeterwoude komt op vrijdag 13 december 1957 te 7 45 uur ten gemeentehuize bijeen ter behandeling van o.m. de volgende punten: Voort zetting van de behandeling van de ge meentebegroting dienst 1958; verlenen van een subsidie voor een te geven ooncert: verlen eruvan een subsidie aan het R.-K. Lyceum St.-Bonaventura te Leiden; verlenen van een subsidie aan de St.-Jansfanfare; vaststelling van een regeling tot het verlenen van studiebij- dragen; wijziging van de pensioenrege ling van de wethouders; aangaan van een overeenkomst met Leiderdorp in zake gebruik van aanvoerieiding voor de waterleiding en gebruik van de rein- walerkelder. De Franse filmactrices Brigitte Bar dot (links) en Danielle Darrteux met de door hen verworven onder scheidingen voor de beste vrouwe lijke rollen in 1957. De uitreiking van de prijzen vond plaats tijdens een plechtigheid in Parijs. Gelukwensen en geschenken In het Kasteel Oud-Wassenaar werd gisteravond dr. H. Faber. voorganger van de afdeling van de Nederlandse Protestantenbond gehuldigd bü zijn 25-jarig ambtsjubileum. De voorzitter van het kerkbestuur, de heer W. van Herbert, verwelkomde de zeer vele aanwezigen, waaronder het hoofdbestuur van de bond en van de VPRO. de burgemeester, besturen van afdelingen en het curatorium van het Rijnlands Lyceum. Hierna gaf hij een overzicht van al hetgeen sinds de komst van dr. Faber. nu tien jaar geleden, werd bereikt. De afdeling werd versterkt en kwam op een veel hoger niveau. Zij telt thans 600 leden en bezit een hypothe cair vrij kerkgebouw. BEMIND Zü heeft een predikant, die zich naar alle kanten bemind heeft weten te ma ken. Toen dr. Faber zijn intrede deed voegde hij hem toe „wees een zegen", nu wilde hij zeggen „blijf een zegen". Spre ker betrok ook mevr. Faber in zijn rede, waarna hij de jubilaris een enveloppe en een boek met handtekeningen aan bood. Prof. dr. L. J. van Holk uit Leiden hield een feestrede, waarin hij uitvoerig het zo verdienstelyke. werk van dr. Fa ber belichtte. Dr. J. F. van Rooyen sprak als vriend en collega over het pastorale werk van de jubilaris. WAARDERING Burgemeester S. baron van Wijnber gen bood persoonlijk en ook namens het gemeentebestuur gelukwensen aan en sprak zijn voldoening uit over de ont wikkeling van NPB. Dr. C. van den Berg. voorzitter van het hoofdbestuur, dankte dr. Faber voor wat hij tot nu toe als geestelijk leider voor het vrijzinnig protestantisme na tionaal en internationaal heeft gedaan. Namens de VPRO bood mej. dr. N. Bruining een boekwerk aan. Dr. S. v. d. Woude sprak namens het internationaal verbond van vrijzinnig christendom en bood een enveloppe aan. Ds. J. Zuurdeeg uit Pftrijs feliciteerd namens de Paryse afdeling, aan de op richting waarvan dr. Faber de stoot gaf. Ir. Z. Th. Fetter wenste de jubilaris eveneens geluk en dankte hem voor zijn werk als curator. Dit is een radiografisch overge brachte foto van het tragische mo ment waarop de Amerikaanse hoop om dit jaar nog een kunstmaan in de ruimte te brengen in vuur en rook vervloog. De ontploffing van de raket nog voordat deze de grond had verlaten E.K.S.G. - kas voor tonnen benadeeld Ambtenaar in arrest (Van onze Haagse redactie) De officier van Justitie bü de Haagse Rechtbank, mr. J. C. Maris, heeft op verzoek van de minister van Econo mische Zaken, een onderzoek ingesteld tegen een referendaris van het mi nisterie van Economische Zaken ter zake van gepleegde fraudes. De verdachte heeft na verhoor een volledige bekentenis afgelegd. Hierbij is gebleken, dat met behulp van on juiste verklaringen omtrent de origine van het schroot hoeveelheden van een omvang van enige tientallen duizen den tonnen tegen te hoge prüs zijn verkocht ten laste van de kas van de staalverbruikende industrie in de lan den. behorende tot de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal. Reeds lang koesterde men verdenking tegen de referendaris. Gezien zyn func- van chef van de afdeling ijzer en staal, stond hy in nauw contact met ver schillende handelaren. Deze kregen een veel hogere dan de normale prijs voor het schroot. De ambtenaar deelde op zijn beurt in de abnormale winst. Aangenomen moet worden, dat deze bedragen in verhouding tot die. welke de handelaren ontvingen, niet bijzonder groot moeten worden geacht. Anzienlijk is wel het bedrag, waarvoor de kas van de staalverbruikende industrie der lan den, welke deel uitmaken van de Euro pese Gemeenschap voor Kolen en Staal, is benadeeld. Niet uitgesloten wordt het geacht, dat deze benadeling in de ton nen loopt. De frauduleuze handelingen moeten zich over een reeks van jaren hebben uitgestrekt. Door Nederlanders verlaten huizen Komen onder militair beheer De militaire commandant van Dja karta, luitenant-kolonel Endang Dach- jar, heeft vandaag bekend gemaakt, dat alle woonhuizen, die binnenkort door de Nederlandse bewoners zullen worden verlaten, met ingang van van daag onder militair beheer zuleln wor den gesteld. „Het is onbevoegde instel lingen, organisaties of individuele per sonen verboden deze woonhuizen te betrekken", aldus de bekendmaking. Overste Dachjar verklaarde, dat deze maatregel is genomen, nadat zioh „onge wenste aanwijzingen" hadden voorge daan met betrekking tot Nederlandse huizen en bezittingen. Hü waarschuwde dat tegen overtreders van dit verbod drastische maatregelen zullen worden i genomen overeenkomstig de staat van oorlog en beleg. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 december. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Geen noteringen. RIJNSBURG. 6 dec. Bloemenveiling FLORA. TroschrysantenOr. Beauty 80- 100, Elzlng 70-85, Jozef 65-80, Island 85- 105, Schlager geel 100-115, Erco 60-75. Wil cox 65-70, Kaufl'mann 70-80, Germ 80-85, Golden Sael 60-80, Blauwe Druifjes 33-47, Tulpen Roland 140-160. Picant 300-320, Narcissen Early Glory 60-70. Smiling 75- 80. Helios 55-62, Harvest 70-80, alles per bos. Hyacinthen: Pink Pearl 20-29. Anna Marle 22-32, L. Innocence 20-25. Am. An jers: sim rood 14-17, roze 14-18. wit 10- 13. Apollo 10-13. Lucky Strike 14-16. Tul pen met bol: Brlllant Star 11-13, Roland 20-21 per stuk. RIJNSBURG, 6 dec. Groenteveiling: andijvie 20-32 .uien 14-16. waspeen A 12- 23. B 10-115, rode kool 5-10, boerenkool 18-22, groene kool 7-15. per kilo, selderie 10-15, peterselie 12-16 per bos. knolselderie 5-23 per stuk. VARIA Meteen naar de top in Amerika Tot voor kort woonde en werkte de 21-jarige gymnastiekleraar Johnny Ma this nog in San Francisco. Als record houder bü het hoogspringen had de atletische jongeman een voor zijn beroep (Deze pagina is gedeeltelijk gecorrigeerd) goed bruikbare populariteit verworven. Doch zijn bekendheid van toen is niets vergeleken by de beroering, die zijn verschüning nu steeds te weeg brengt. Johnny woont thans in New York en heeft zich volgens radiomensen in korte tijd ontwikkeld tot „een van de grootste namen in de wereld van het populaire lied". Twee byzonder succesvolle liedjes hebben hem meteen naar de top ge bracht. „Hoe heb Je dat klaar gespeeld", vroegen de Journalisten hem. „Och, om een lang verhaal kort te maken, in San Francisco zong ik 's avonds in een nachtclub. Zo maar, voor eigen plezier, eenvoudig omdat ik het niet kon laten. Op een goede dag kwam George Avaklan, de programma leider van een van de grote Amerikaan se platenfirma's, in de zaak een uurtje zoek brengen. Hy hoorde mij zingen en vroeg of ik mee ging naar New York om een plaat op te nemen. Wat zou U doen ln zo'n geval"? De mening van de persmensen was unaniem. Gaan na- tuurlük. Dat deed Johnny Mathis ook. „Ik heb een album volgezongen en later nam lk met Mitch Miller nog enkele aparte liedjes op. Tot mün grote ver bazing deden twee ervan het byzonder goed: „It's not for me to say" en „Won derful, wonderful", 's Avonds kon men in de krant lezen: „Johnny Mathis treedt op als een ervaren zanger. Zyn stem heeft een ongeloof lijk bereik, dat de hoogste en de laagste tonen zonder moeite omvat. Wij kunnen de naam van zyn lievelingslied best op hemzelf van toepassing brengen, het is inderdaad wonderiiaarlük"! Ook een titel: Zwitsers kampioen houthakken De Zwitserse Rünstad Bazel, bekend om de humor en slagvaardigheid van haar bewoners, was onlangs het toneel van een reeks ongewone wedstrijden. Meer dan 20 potige mannen hadden zich voor de titel van de beste Zwitserse houthakker aangemeld en hun taak be stond uit het in recordtijd klein hakken van 100 kg. hard hout, wat beslist niet gemakkelijk bleek en bovendien by de toeschouwers soms aanleiding gaf tot lachsalvo's. Na het uitroepen van de snelste brievenbesteller van Bazel werd ook nog gestreden om de titel van „Noordwestzwitsers kampioen zaklopen", waarna de beide sportjournalis tenteams van Radio Bazel en Radio Ziiricli hun krachten maten in een span nende achtervolgingswedstrüd op auto peds

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4