V WONIM.ISt II LEVENSMIDDELEN- A. de Wit's Handelshuis ADVERTEREN DOET VERKOPEN MARKS GEVRAAGD: VERKOOPSTER V. D. na sluitingstijd Weer overneming van bedrijven Iii Indonesië smerig terrorisme van een Hitleriaanse gemeenheid Hoezen-industrie „RIEKO" HILLEGOM ADMINISTRATIEVE KRACHT KUNSTGEBITTEN Fa. A. Hogenes Zonen BEDRIJF uK- BRANDSTOF VOOR UW OLIE HAARD OF OllEKACHEl INDUSTRIE MOTOR 5IKKEN5 ZATERDAG 7 DECEMBER 1957 „Eigenmachtig optreden betreurd K.P.M. schepen die niet terugkomen, zullen voor altijd worden geweerd In Bandoeng is een aantal Neder landse ondernemingen, waaronder drukkerijen, door arbeiders overgeno men. Het Indonesische persbureau Antara berichtte, dat een bijeenkomst is ge houden tussen de militaire comman dant en vertegenwoordigers van de vakbond- Overeengekomen werd, dat acties tot overneming van Nederlandse bedrijven zonder opdracht, toestem ming of kennis van de militaire com mandant niet konden worden toege staan. Volgens krantenberichten waren som mige forma's in Semarang in Midden- Java overgenomen. Volgens berichten, ontvangen op hoofdkantoren te Dja karta, vonden dergelijke acties ook plaats in Oost-Java. Waarschuwing van Soewondo Intussen is in Djakarta een waar schuwing uitgegeven door Joesoef Soe wondo, het hoofd van het bureau van de openbare aanklager, volgens welke Ne derlanders. die het land binnenkort ver laten. niet mogen handelen in strijd met de wet als zij hun eigendommen verkopen of overmaken. Hij zei. dat er berichten waren over gevallen, waarin mensen on gepast gebruik maakten van de gelegen heid van onmiddellijk vertek van Ne derlanders. Het was voorgekomen dat Nederlandse bezittingen waren gekocht, waarvoor in buitenlandse courant moest worden be taald. Tegen beide partijen zouden in dergelijke transacties strenge maatrege len worden getroffen. Naiir over K.P.M. schepen De Indonesische minister van scheep vaart, Nazir, verklaarde dat „90 van de 99 KPM-schepen in Indonesische wateren varen". De KPM-schepen buiten de Indone sische wateren zouden voor altijd ge weerd worden van de handel in de omgeving van Indonesië, indien zij weigerden naar de Indonesische ha vens terug te keren, zo zei hij. De correspondent van het ANP meldde over deze verklaring, dat de KPM-sche pen die niet terugkomen voor altijd ge weerd zullen worden in Indonesische havens, zelfs indien een of andere over eenkomst wordt bereikt tussen de KPM en de Nederlandse regering enerzijds en Indonesië anderzijds. Te Djakarta werd vernomen, dat mi nister Nazir met verscheidene landen in formeel overleg pleegt over de mogelijk heid van de beschikbaarstelling van schepen. In kringen van het ministerie van scheepvaart werd medegedeeld, dat scheepvaartmaatschappijen van India. Polen. Duitsland enandere landen de Indonesische regering hadden benaderd voor het verschaffen van dringend no dige schepen. Minister Nazir verklaarde tevens nog geen formele onderhandelingen met Japan inzake Japans scheepsvervoer tus sen de Indonesische eilanden zijn ge opend. Maar indien de voorwaarden voor Indonesië aanvaardbaar zouden zijn, zou de Indonesische regering geen be zwaar hebben tegen Japanse schepen, zo zei hij. Dit was ook van toepassing op andere landen Onze correspondent te Djakarta meldt, dat ingevolge de overname van de KPM door de Indonesische rege ring thans 12 schepen van deze Ne derlandse scheepvaartmaatschappij in Tandjong Priok, de haven van Dja karta. worden vastgehouden. In op dracht van het centrale militaire be stuur. Hetzelfde overkwam twee andere vaartuigen, die zich respectievelijk te Palembang en te Sorabaja bevinden. Ook Soebidjo waarschuwt Minister Soedibjo heeft gisteravond verklaard, dat de regering maatregelen in verscheidene plaatsen in verband met de campagne voor de bevrijding van West-Irian, zoals het in brand steken vanenige Nederlandse bedrijven ondanks Oost-Java, betreurt. Hij zei dat de re gering ook het eigenmachtig overnemen van nige Nederlandse bedrijven ondanks bepaalde instructies van de minister van defensie om dergelijke activiteiten te vermijden, betreurt. Minister Soedibjo zei, dat de regering tenvolle de geestdrift van de bevolking begrijpt, maar dat dergelijke acties on gehoorzaamheid aan bepaalde instruc ties betekenen. Hij legde er de nadruk op dat de maatregelen, door het Indonesische volk ondernomen, niet beoogden het vernie tigen of schaden van Nederlandse eigen dommen Elke actie moet ten doel heb ben het beveiligen van die eigendommen in ons eigen belang. Hij legde deze verklaring af na een kabinetszitting, waarin de huidige bin nenlandse toestand werd besproken Bij Shell geen arrestaties De Koninklijke Nederlandse Shell heeft gisteravond in Djakarta een bericht tegen gesproken, als zouden 35 Neder landse personeelsleden in Balikpapan gearresteerd zijn. Nader was gebleken dat zij alleen ondervraagd waren. Boodschap van Nehroe aan Soekarno De Indonesische ambassadeur in In dia is per vliegtuig nakr Djakarta terug gekeerd voor dringende consultatie met zijn regering Diplomatieke kringen zeggen, dat men gelooft, dat de ambassadeur een persoon lijke boodschap van premier Jawaharlal Nhroe aan president Soekarno over heeft gebracht. De Indonesische vertgenwoordiger had twee ontmoetingen met functionarissen van het ministerie van Buitenlandse Zaken van India en met Nehroe voor zijn vertrek naar Djakarta. De Britse stap De Indonesische ambassadeur in Londen, mr. Soenario, heeft meege- deeld, dat de Britse stap inzake de I situatie van de Nederlanders in Indo- nesië niet het karakter van een' pro- test had, maar alleen was ingegeven j door menselijke overwegingen. I De ambassadeur heeft duidelijk ge- j maakt „dat zijn regering geen inmen- ging van andere mogendheden zou aan- vaarden in binnenlandse aangelegenhe den van Indonesië, dat een soeverein I land is". Singapore wil helpen In een in Singapore uitgegeven offi cieel communiqué wordt gezegd: „In ge val van noodzaak, zal de regering van Singapore alles doen wat in haar ver mogen ligt om de doorgang van Hol landse uitgewekenen uit Indonesië te vergemakkelijken Van andere zyde werd vernomen, dat de Nederlandse autoriteiten contact hebben opgenomen met de Royal Air Force in Singapore voor het verkrijgen van vliegtuigen voor het vervoeren van Nederlandse onderdanen ,in het geval hun evacuatie uit Indonesië noodzakelijk mocht zijn. De Engelse militaire autoriteiten heb ben hun medewerking toegezegd voor de ontvangst van de Hollandse „vluchte lingen", die zullen worden onderge bracht ln legerkampen. Maak premieregeling voor particuliere bouw gunstig De Raad voor de Woningbouw heeft de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid aangeraden de premie regeling voor de particuliere woning bouw wat gunstiger te maken om de aantrekkelijkheid van zelf bouwen te verhogen. De vraag of de bouwactiviteit in 1958 ook tenvolle zal kunnen worden benut, zal volgens de Raad geheel of althans grotendeels afhangen van de vraag of in de particuliere sector 40.000 woningen zullen kunnen worden gerea liseerd. Als gevolg van de aanmerkelijke stijging van de rentestandaard ziet de Raad in deze nogal moeilijkheden. Door een aantal oneffenheden in de premie regeling glad te strijken zal de animo voor de particuliere bouw wellicht toe nemen. D, Raad verwacht geen moei lijkheden bij de realisering van de voor 1958 geprogrammeerde 40.000 woning wetwoningen. Nixon bepleit hulp aan Azië en Afrika Vice-president Nixon heeft gisteren in een rede tot de vereniging van Ameri kaanse industriëlen te New York ver klaard, dat „de veiligheid van de V.S. gesteld moet worden boven alle andere overwegingen". De krachtigste militaire positie ter wereld zou z.i. echter de vrij heid niet kunnen redden, als Amerika er niet in slaagde, aan de niet-militaire bedreigingen van Russische zijde het hoofd te bieden. Hij hield een krachtig pleidooi voor de hulpverlening aan het buitenland en voor een liberale handelspolitiek, zonder welke naar zijn mening de miljarden voor raketten en andere wapens voor niets zouden worden uitgegeven. Het verzoek om een bedrag van 3.9 mil jard dollar voor de wederzijdse beveili ging uit te trekken, dat volgende maand naar het Congres gaat, is onverbrekelijk met ons nationale belang verbonden, aldus de vice-president. Hij zette uiteen, dat een miljard mensen in neutrale landen in Azië, het Nabije Oosten en Afrika voor hun economische ontwikke ling steun nodig hebben, die zij zeker van het communistische blok zullen vragen, met alle gevolgen van dien, als het Westen deze hulp niet verstrekt. Dit zou de machtsverhoudingen ten gunste van de communisten wijzigen. Nixon zei. dat te veel Amerikanen hadden aangenomen, dat de V.S. altijd op economisch, militair en wetenschap pelijk gebied nummer één zouden blijven. De Russische kunstmanen hadden hier aan een einde gemaakt. Het is duidelijk, wat het Westen nu te doen staat: niet alleen de militaire posities versterken, maar ook op economisch en andere niet- militaire gebieden de concurrenten het hoofd bieden en weer voorbijstreven, aldus de Amerikaanse vice-president. Rondom de veemarkt In november werden 4000 runderen geëxporteerd (Van onze deskundige medewerker) Ofschoon de aanvoeren op de ge- bruiksveeafdelingen flink zyn terugge lopen, bleef de handel in het algemeen toch een vrij kalm verloop houden. We kunnen evenwel niet zeggen dat er in de prijzen een duidelijke wijziging tot stand komt. De beste exemplaren blijven steeds duur hetgeen begrijpelijk is als men weet dat er in de maand november i plm. 4000 stuks fokvee werden geëx- Iporteerd! Italië was daarbij de grootste afnemer. Vervolgens West-Duitsland. België en Joego-Slavië en kleine kwanta j naar diverse landen. De prijzen hiervoor varieerden van ongeveer f. 1000 tot aan f 1400 per stuk. Uitzonderlijk prima stamboekbeesten nog buiten beschouwing gelaten want deze gingen nog wel hoger. Voor het gewone marktvee lagen onze noteringen tussen f. 750 f. 1250 per stuk. Voor de binnenlandse markt dus. De handel in guste koeien voor de mes- tery was uitsluitend in het roodbonte ras op de markten te Doetinchem en Den Bosch met wat. ruimere vraag. Naar het westen des lands iets levendiger en ruim prijshoudend. Voor de zwartbonte guste koeien bleef de handel een flauw verloop houden. Notering meestal tussen f 600 en f. 800 per stuk en voor de mooie geschikte roodbonte beesten tot rond f. 900 per stuk en ook nog wel wat daar boven. Jarig fokvee flauw prijshoudend. De slachtveemarkt verliep bij even minder aanbod in doorsnee redelijk met vaste prijzen voor de prima kwaliteiten: overigens onveranderd. Er komen mo menteel wekelijks nog gemiddeld 1000 Persstemmen in het buitenland: De Indonesische situatie wordt kritiek „De gebeurtenissen, die zich in Indo nesië afspelen, hebben niets meer met een gewone politieke strijd om Nieuw-Guinea te doen. Men kan in de kwestie Nieuw-Guinea het ene of het andere standpunt aanhangen of in het geheel geen der beide partijen ge lijk geven, één ding is zeker. De sme rige terroristische methoden, waarmee men, gedurende de laatste weken in Indonesië, de daar levende, ongeveer 50.000 personen omvattende Neder landse minderheid, bedreigt en ver volgt, zijn van zulk een gemeenheid, dat men die na de ondergang van Hitler in de tweede wereldoorlog niet meer als mogelijk beschouwden". Deze veelzeggende regels zijn genomen uit het belangrijke Zwitserse dagblad ..Luzerner Neueste Nachrichten", een van de vele buitenlandse bladen, die aandacht hebben besteed aan het drama dat zich dezer dagen in Indonesië af speelt. ,,New York Times" Zo ook de toonaangevende New York Times. In een artikel over één kolom uitte de bekwame medewerker Arthur Krock enkele dagen terug scherpe kri tiek op het ministerie van Buitenlandse Zaken voor de neutrale houding, die Amerika bij de debatten in de Verenigde Naties inzake Nieuw-Guinea heeft aan genomen. Op dezelfde pagina werd in een hoofdartikel uitvoerig aandacht be steed aan de boycot en andere anti- Nederlandse maatregelen in Indonesië, welke ten sterkste werden afgekeurd. Het blad wees er nadrukkelijk op. dat de jonge Aziatische republiek behoefte heeft aan buitenlands kapitaal, maar dat men vreemd kapitaal beslist niet zou aan trekken door een atmosfeer van onzeker- heid te scheppen. „Baltimore Sun" De „Baltimore Sun" schreef gisteren in een hoofdartikel, dat de Indonesische regering een „wanhopige roekeloosheid" had getoond in de nieuwe crisis met de Nederlanders. „Terwijl de centrale rege ring snel haar greep op de andere eilan den verliest", aldus schrijft het blad „sloeg zjj een verouderde koers in en poogde het land tot een soort eenheid te brengen in haar eisen ten aanzien van i Nieuw-Guinea. De regering zou alleen (zichzelf aansprakelijk moeten stellen, indien minder gecompliceerde mensen I haar ophitsende verklaringen letterlijk hadden opgevat en varen begonnen de 1 Nederlanders in Indonesië te vervolgen. Het is echter gebleken, dat het grootste deel van de actie uitging van de com munistische vakbond. De Nederlanders zullen door deze crisis verliezen, maar hun situatie is lang niet zo kritiek als I die van Indonesië", aldus het blad. „News Chronicle" „De tegenwoordige Indonesische actie is volkomen zinloos", zegt de specialist voor het Verre Oosten. James Cameron, in het Engelse liberale blad „News Chro nicle". „Verantwoordelijke soevereine staten handelen praktisch nooit alleen uit wrok, maar dit is het juist wat er nu gebeurd is. Het is een impulsieve, kin derlijke wanhoopsdaad. De kwestie, wie recht heeft op Nieuw-Guinea vormt in wezen een banale uitvluoht voor dit woedevertoon, maar voor Indonesië vormt Nieuw-Guinea een ware obsessie en het symbool voor misplaatste eigen liefde. De paradox is, dat Indonesië het alleen wil hebben om het Nederland af te nemen en dat Nederland eraan vast houdt enkel en alleen om het uit han den van Indonesië te houden", aldus Cameron, die van oordeel is, dat ook I Nederland schuld draagt, daar het ver- izuimd heeft „het land met gratie te verlaten zoals de Engelsen in India heb- iben gedaan". Gemakshalve vergeet Ca- Imeron dan maar, dat de Engelsen ook allesbehalve vrijwillig uit India zijn ver trokken, dat een miljoen mensen na het vertrek van de Britten werd afgeslacht bij botsingen tussen Hindoes en Moham medanen en dat India niet onder de dui velse bezetting van de Japanners heeft gezucht. Engelse slachtrunderen binnen, waarvan de 2de en 3de soort inlandse beesten natuurlijk de druk blijven ondervinden. Wij voegen hier evenwel voiledicheids- halve aan toe dat circa 300 ton fijn rundvlees per week wordt uitgevoerd, hetgeen het gewicht aan vlees van circa 1000 runderen betekent. De voorraden werden deze week, on danks de Sint-Nicolaasweek vrijwel ee- heel geruimd. Bij de vette kalveren ble ven de beste kwaliteiten deze week bij korte aanvoeren eveneens vast in prijs, doch de 2de en 3de soorten trokken wat minder kooplust en daalden met 1015 cent per kg bij afloop. De wolveemarkt had een wat langzaam verloop met on veranderde prijzen. De varkensmarkt toonde een vrij vaste tendens. Lichte slagersvarkens en geschikte lichte soor ten voor export naar België waren vlot te plaatsen tot f. 1,68. Zwaardere f. 1.58—f. 1,62. Zeugen f. 145—f. 1,53 per kg levend gewicht. De steunregeling voor export zal de prijzen waarschijnlijk nog wat opvoeren. De paardenmarkt was weer zeer flauw gestemd. „Spectator" Het rechts-conservatieve weekblad „Spectator" stelt Nederland ook al ver- l antwoordelijk voor de politieke chaos in Indonesië na de oorlog. Wij zouden ver- zuimd hebben de Indonesiërs op ruime schaal bij het bestuur van het land en het bedrijfsleven te betrekken. Een goed woord voor hetgeen Nederland in Indo- nesië heeft gepresteerd kan er in de Engelse pers blijkbaar niet meer af. Russische hulp voor de rebellen in Ifni? De Spaanse regering heeft verklaard, alle krachten te zullen inspannen om de strijd in Ifni te beëindigen. Voor lopig nog met geweld, want de Spaanse troepen hebben gisteren ondanks het bar slechte weer de opmars voortgezet. Door de hoge zeeën was er enige ver traging in de aanvoer van voorraden. Aldus werd te Madrid medegedeeld. Het Spaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft gisteravond nog la ten weten, dat de regering te Madrid de Marokkaanse autoriteiten heeft me degedeeld, dat onomstotelijk dient vast te staan, dat de autoriteiten ook daad werkelijk het gezag over de aan de Spaanse bezittingen grenzende Marok kaanse gebieden uitoefenen alvorens tot een vruchtbare gedachtenwisseling kan worden overgegaan. Spanje is altijd be reid geweest om het zuidelijke gedeelte van het protectoraat een van Ifni ge scheiden gebiedsdeel aan Marokko over te dragen, maar niet voordat de Marokkaanse koning zijn gezag zuidelijk van het Atlasgebergte had bevestigd. Wat Ifni betreft had Spanje al eerder voorgesteld om de zaak aan een inter nationaal rechtsorgaan voor te leggen. Maar Spanje voelt er niets voor om ge bieden af te staan aan benden, die het gezag van de Marokkaanse koning niet erkennen, en de Spaanse rechten met voeten treden. Spaanse regeringsfunctionarissen heb ben ook verklaard, dat de opstande lingen in Ifni hulp van buitenaf ont- vangen, o.a. „directe of indirecte hulp uit Rusland". In de Noordafrikaanse j haven Ceuta werd kortgeleden een zending wapens ontdekt. De Spaanse j autoriteiten hebben aangenomen, dat I deze gecamoufleerde zending afkom stig was van achter het ijzeren gor- dijn. Bovendien krijgen de opstande- I lingen met de dag meer aanhang. In het over deze zaken te Madrid uitge- geven communiqué wordt verklaard, dat Noord-Afrika de rug van Europa is, dat agitatie in dit gebied „in de plannen van Moskou op de eerste plaats staat" en dat het belang van Noord-Afrika voor Europa niet mag worden onderschat. Ons bedrijf is VERPLAATST van Jhr. Mockkade 3 te j Hillegom, naar V. d. Endelaan 26A, te HILLEGOM. TELEFOON 0 2520—6274—5278 Wij leveren eerste klas werk op het gebied van: I autobekleding - autokappen - auto-parkeerhoezen - auto- bekledingshoezcn - diesel motorkaphoezen bekleding. - Toeringcar- Hoezen voor ALLE doeleinden. Steeds de nieuwste dessins voorradig. GROOTHANDEL in Chocolade en Suikerwerken vraagt voor spoedige indiensttreding een mnl. of vrl. (19—25 jaar), voor de debiteurenadm. en bij komende werkzaamheden. Boekhoudkundige ervaring vereist. Diploma's mulo en boekhou den strekken tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties aan J. C. v. WOERDEN Zn. N.V., Vrouwenkerkkoorstraat 17, Postbus 132, Leiden. DAG EN NACHT TAXI Parkstraat 5a - Tel. 22513 Morsstraat 60 a - Tel. 26584 REPARATIES AAN voor de buitengemeenten 's morgens met bode mee, 's middags retour. Inrichting voor moderne tandtechniek GANGETJE 1 - LEIDEN (hoek Breestraat) telef. 24334 (b.g.g. 20234) Autolijndiensten: LEIDEN - WASSENAAR - DEN HAAG - HEEMSTEDE HAARLEM. Leiden - Volmolengracht 23 Telefoon 22108 HUIZEN te koop TE LEIDEN: benedenhuis met aparte bovenwoning a. d. Roe mer Visserstraat, bene denwoning bev. 3 kamers, keuken, tuin, leeg te aan vaarden, urgentieklasse I gewenst. TE OEGSTGEEST: woonhuis, Wijttenbachw. 107, bev. 4 kamers, keu ken, tuin, achteruitgang, pracht staat van onder houd. leeg te aanvaarden, event, ook inwoners gem. Leiden mits woonruimte aldaar beschikbaar komt. Te bevr Comm. Venn. J J. DE CLER ZN., RUnsburgerweg 31E154 Géén tel .-inlichtingen ROTTERDAM—LEIDEN. Aangeboden mooie woning in Rotterdam (eerste etage». Gevraagd woning Leiden of directe omgeving voor echtpaar met 3 kinderen. Brieven onder nummer 1694 aan het bureau van dit blad. ii Besteladres OUDE VEST 111 - TEL. k 1710—25328 - LEIDEN TE KOOP AANGEBODEN; woning beschikbaar. Benodigde contanten circa f 22.000. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 1689. Champion - Bosch A.C. - Lodge en K.L.G. bougies KRAAIERSTRAAT 5—7 Tel. 21205 - Leiden Uitsluitend via de handel TE KOOP 6 cil., 300 p.k. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 1623. Toewijzing van de boerderij „MOLENZIGT", onder Koudekerk a. d. Rijn, groot 26.84.96 ha., op woens dag 18 december 1957, 10.30 v.m. te Koudekerk a. d. Rijn. In het hotel „Van Egmond" van T. de Bruin. Ingezet: Kavel 1 op f81.000, kavel 2 op f 46.000. Kavel 2 vrij van pacht. Aanzienlijke hoeveelheid goede industrie- klei. Geen maximumprijs en geen voorkeursrecht voor pachter. Nots. H. Bakker. Rijndijk 228, Hazerewoude, tel. k 1714-201. N.V. RUBBERFABRIEK VREDESTEIIV Haagweg 128 - Loosduinen vraagt ERVAREN WERKMEESTER voor haar mechanische werkplaats. Leeftijd 3045 jaar. Sollicitanten moeten ervaring hebben in het leiding geven aan geschoold personeel en volledig vertrouwd zijn met alle soorten verspanende bewerkingen en lasmethoden. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afd. Per soneelszaken. Flink salaris. DIJKSTRA'S Banketbakkerij Van Mandersloostraat 38 Alphen aan den Rijn Telefoon k 1720—3323 Schriftelijke sikkens Voor de SIKKENS-TJALLEMA Etalage Dienst een DEMONSTRANT Gedacht wordt aan iemand die beschikt over ervaring in het schilders vak durf en aanleg om in het publiek te spreken aanleg voor etalage- en standbouw Opleiding tenminste MULO. Rijbewijs B-E noodzakelijk. Leeftijd 25-35 jaar sollicitaties met recente pasfoto tm richten aan lakfabrieken n.v. sassenheim Afd. Personeelszaken. Copy right V. D. 34. Met zo'n begerige haast bogen de twee kerels zich over de juist geforceerde lade, dat hun koppen tegen elkaar botsten, hetgeen meer geluid veroorzaakte, dan het openbreken van de lade. Voor de mensen met fat soenlijke hoofden zou een dergelijke botsing een schedel- basisfractuur ten gevolge hebben gehad. Voor deze schurken was het enige gevolg van de botsing een lichte beduusdheid, gevolgd door een reeks afschuwelijke krachttermen. Omdat echter hun begerigheid groter was dan hun woede, zwegen ze spoedig en bogen zich wederom en ditmaal voorzichtiger, over de lade. Wat zij zegen, was reden voor een nieuwe reeks kracht termen en verwensingen. Wij kunnen niet ontkennen, dat het ons plezier doet te vertellen wèt de woede der schur ken in zo'n mate opwekte: de cassa was leeg! De in andere opzichten zo geslepen misdadigers wisten niet, wat wij jullie wel kunnen vertellen: De inhoud van alle cassa's wordt 's avonds na sluitingstijd afgedragen 9n in de veilige kluis opgeborgen. Wij kunnen daarom een lach niet onderdrukken, als we de kerels, uitgeraasd en uitgetierd, zich op weg zien begeven naar de volgen de cassa! Terwijl de boeven op verdere strooptocht gaan, zoeken we Daantje Dak, de kleine liftboy op, die juist ontwaakte. Wordt vervolgd Di. 10 Dec.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 10