STADSNIEUWS i)emmetiiE SCHUVEL's CITROEN Nederlandse vierkante kazen krijgen toch nog een kans Twee treilers buiten bedrijf 96ste jaargang Donderdag 5 december 1957 Tweede blad no. 29309 Zaterdag Nazorgcollecte TEN BATE VAN T.B.C.-PATIËNTEN. Men schrijft ons: Van grote betekenis voor het behoud van het herstel van de tuberculose-pa- tiën is de nazorg. De nazorg omvat niet alleen de regel matige controle op het Consultatiebureau voor Tuberculose tijdens en na het her stel van de lijder, doch ook al die maat regelen nodig om hem weer een plaats in de maatschappij te verzekeren, waar bij het vraagstuk van de herplaatsing in het produktieproces van groot belang is. Samen met de Leidse Vereniging tot bestrijding der T.B.C. is het de Vereni ging tot Behartiging der Belangen van T.B.C.-patiënten in Nederland, die zich met de nazorg belast. De medische nazorg, waaronder ook wordt verstaan het periodieke onderzoek, wordt op uitnemende wijze behartigd door de Leidse Vereniging tot Bestrij ding der T.B.C., doch de sociale nazorg komt in vele gevallen voor rekening van de Vereniging tot Behartiging der Be langen van T.B.C.-patiënten in Neder land. Hierbij kan dan b.v. worden gedacht aan het verlenen van hulp aan kleine zelfstandigen, die het wel bijzonder moei lijk hebben als ze worden overvallen door tuberculose. Vaak zien deze mensen hun moeizaam opgebouwd bedrijfje verloren gaan. Er kan worden gedacht aan het verstrekken van werkkleding, van han- delsgeld, van gereedschap en van hulp in de huishouding. Er kan worden ge wezen op het revalideren van hersteld verklaarde T.B.C.-patiënten in speciale werkplaatsen. Bovendien zijn er cursus sen die T.B.C.-patiënten op bed kunnen volgen, teneinde zich voor te bereiden op een ander beroep. Deze maatregel wordt van groot belang geacht, omdat de gedachten van de patiënt reeds in het eerste stadium van de medische be handeling gericht worden op zijn toe komstig arbeidsleven en wel op dusda nige wijze, dat hij zich reeds tijdens de periode van herstel in de geest ver trouwd kan maken met het naderhand door hem uit te oefenen beroep. In vele gevallen wordt dan tevens bereikt, dat de sombere bespiegelingen van de pa tiënt, die hun grond vinden in de vernie tiging van zijn vroegere bestaansmoge lijkheden, worden afgeleid naar nieuwe, zich in concrete zin aan hem opdrin gende levensmogelijkheden, hetgeen uit therapeutisch oogpunt zeker van niet- geringe betekenis moet worden geacht. Er zijn dan ook grote bedragen nodig om de T.B.C. doelmatig te bestrijden. In verband hiermede wordt de Leidse burgerij opgewekt om de Nazorg-collecte van a.s. zaterdag mild te gedenken. Ook collectanten zijn van harte wel kom. Zij kunnen zich zaterdag van des morgens 9 uur af, melden bij „De Kleine Burcht" aan de Nieuwe Ryn. MILITAIREN HADDEN VROLIJKE AVOND. De dienst Welzijnszorg o.i.v. adj. J. Nieuwensteijn, staat er om bekend, dat hij voor de hem toevertrouwde soldaten altijd wel iets nieuws in petto heeft. Had hij verleden week een hoogstaan de avond met het Haags Operettekoor, dat „lm Weissen Rössl" bracht, gisteren had hij voor het garnizoen het radio revue-ensemble Rens van Dorth uitge nodigd. Adjudant Nieuwensteijn verwelkomde de militaire gasten en ook de leden van de Militaire Bond van Oorlogsslachtof fers, die voor deze samenkomsten van de Dienst Welzijnszorg steeds een uit nodiging ontvangen. De aanwezigen hebben gisteravond in de kantine van de Doelenkazerne ge noten. Hoewel het dan geen kunst met een grote K was, wat Rens van Dorth en zijn ensemble brachten, zij hebben kans gezien om de aanwezigen een ge noeglijke avond te bezorgen vol vrolijk heid en tempo. Medewerkenden waren: Truce Specy, The Picolas, Ellis van Nor den, Ted Walerio, Cas Oosthoek, Sylvia Sylvestra en Dick Binnendijk. SINT-NICOLAAS TREKT DOOR LEIDEN. Gistermiddag arriveerde Sint-Nicolaas met Zwarte Piet in het gebouw Pniël, waar hij de gast was van de kinderen van de samenwerkende geheelonthou dersverenigingen. De heer Flaman open de deze middag en liet voor de komst van Sinterklaas een poppenkastvoorstel ling vooraf gaan. Met gulle hand wer den versnaperingen rondgedeeld. Bo vendien mocht ieder kind van Sinter klaas een cadeautje in ontvangst nemen. Tot slot sprak de heer Vermeer nog een propagandistisch woord tot de ouders. St.-Nicolaas heeft gistermiddag, ver gezeld van zijn knecht, ook een bezoek gebracht aan een „kijkclubje" aan de Rijnsburgerweg, waar iedere woensdag en zaterdagmiddag een dertig- tot veer tigtal kinderen voor het televisietoestel geschaard zit en van de uitzendingen geniet. De Kindervriend bleek de belangeloze gastvrijheid tegenover de jeugd zeer op pr^s te stellen en zo kwam er ook voor de gastvrouw een verrassing uit de zak! Tot laat in de nacht hebben enkele ouders van de Montessorischool aan de Rijnsburgersingel gewerkt om van het gymnastieklokaal een waardige ontvang zaal voor Sint-Nicolaas te maken. Door de hechte samenwerking van een stand bouwer, een elektricien, een schilder en enkele timmerlieden kwam dan ook iets voor de dag, dat werkelijk bijzonder ge noemd mag worden. AANBESTEDING RIJNLAND Gisteren hebben de Dijkgraaf en hoog heemraden van Rijnland in het Ge- meenlandshuis openbaar aanbesteed: het verdiepen van de Korte of Waddin- gervliet tussen de Rijn en de Trekvliet bij Allemansgeest, met bijkomende wer ken onder de gemeente Voorschoten sec tie A en C, en de gemeente Leiden sec tie O, plaatselijk genaamd de Bosch en Gasthuispolder. Van de 14 inschrijvers waren de in schrijvingen van hoog naar laag als volgt: J. de Vos. Heij en Boeykop f35.889; W. C. v. d- Geest, Hillegom f32.000; J. Griekspoor, Nw.-Vennep f29990; W. v. d. Reyt, Haastrecht f23.200; Fa. J. Stam, Voorschoten f22.875; G. J. Kool en Zn., Voorschoten f22.000; N V. van Spunders Aann. Mij., Ridderkerk f21.550; Hillen en Roosen, Amsterdam f 20.700; C. L. Draak. Loosduinen f 20 690; J. J. v. d. Leijden, Hoogmade f20 500; W. v. d. Vegten, Koudekerk a. d. Rijn f20 500; D. C. v. d. Vis. Kou dekerk a d. Rijn f 19.292; Fa. Gebr. v. d. Meer, Benthuizen f 18 680; J. v. d. Laan. Roozendaal f 16.762. De raming was f 25 480. De gunning is aangehouden. Advertentie VOOR UW DRUKWERK Haarlemmerstraat 219 Telef 30900 Corpsalmanak 1958 De band is blauw. Binnen is weinig overeind gebleven. Deze onbetwistbare waarheid staat vermeld in de honderd- veertigste almanak van het Leidsche Studentencorps, pardon van het leids studentencorps van 1958, uitgegeven door de Stenfert Kroese N.V. alhier. Want tot het vele, wat zich in het inwendige van deze traditonele uitgave niet staande heeft kunnen houden, behoort blijkbaar ook de naam van het corps zelve. Hoewel men in deze almanak alles vinden kan wat men „mutatis mutandis" daarin ook in vorige jaargangen vond, is de vernieuwingsbezem grondig over alle pagina's, van de eerste tot de laatste, gehaald met een kennelijk enthousiasme om alle traditie overhoop te gooien. Aan de ene kant heeft dat winst op geleverd, aan de andere kant verlies, vooral in stijl. Tot dat verlies in stijl behoren (naar onze mening) als ergste voorbeelden de nieuwe schrijfwijze van de naam van het corps (waarom dan ook niet de nieuwe spelling volledig gevolgd en er „korps" van gemaakt) en de foto van het Collegium, dat ditmaal hiervoor niet achter de tafel in de collegiums kamer met bestuursattributen, vaandel en pedel poseerde, maar als een stijve groep 25-jarige jubilarissen, die nog wat moeten wennen aan hun plaats in de eendagszon in plaats van de bescheiden positie van alle dag op de achtergrond. Uiteraard, er is ook winst. Er zijn grappige vondsten, aardige bijdragen in woord en beeld, en de waarde van de almanak als bron van gegevens over universiteit en corps is onaangetast (be halve dan, dat vermoedelijk in verband met de wonderlijke paginanummering een inhoudsopgave ontbreekt). Maar de veranderingen ten ongunste spreken het meest. Om nóg een voorbeeld te noe- 1 men: waarom de namen van de leden Zware aardschok, maar waar Seismografen in verscheidene delen van de wereld hebben een van de grootste aardbevingen van de laatste jaren ge registreerd. Waar de aardbeving plaats vond, kon tot nog toe echter niet met zekerheid worden vastgesteld. Het In stituut voor Natuurkundige Aardrijks kunde in Straatsburg meldde, dat het centrum van de aardbeving in de Sovjet- Unie en wel in het gebied van het Baikalmeer schijnt te liggen. Volgens de universiteit van Californië ligt het in China en in het K.N.M.I. te De Bilt meent men, dat het ligt in het midden van de Atlantische Oceaan, bij het eiland Sint-Paul. Door de kracht van de aardbeving raakten de registratietoestellen in Hel sinki en Wenen defect. Ook in Belgrado, Triëst en Londen werd de aardbeving geregistreerd. Ernstig ongeval in de De Laat de Kanterstraat BROMFIETSER LIEP SCHEDELBASISFRACTUUR OP. Gisteravond omstreeks half zes vond op de hoek van de De Laat de Kanter straat en de Thorbeckestraat een ernstig ongeval plaats. Bij hët oversteken van de Thorbeckestraat werd de 77-jarige heer W. Marcelis, wonende in de Mun- nikenstraat, gegrepen door een brom fiets, welke werd bestuurd door de matroos P. Kruit, afkomstig van het vliegveld Valkenburg. Liep de matroos, bij deze aanrijding, welke vermoedelijk is te wijten aan het weifelend oversteken van de voetganger, een schedelbasisfrac- tuur en enkele verwondingen aan het hoofd op, de hqer Marcelis kreeg een hersenschudding en werd eveneens aan het hoofd gewond. De E.H.D. heeft beide slachtoffers naar het Acad. Zie kenhuis overgebracht. De bromfiets werd slechts licht beschadigd. Gistermiddag raakte een auto, af komstig uit Muiden, op de Breestraat ter hoogte van „Het Gulden Vlies" in brand. Een lek in de koppeling was oor zaak, dat benzine ontsnapte en vlam vatte. Met een schuimblusapparaat heeft de brandweer de vlammen gedoofd. De auto werd slechts licht beschadigd. Gistermiddag heeft onze stadgenoot, de heer A. Geurts, namens het bestuur van de Stichting ter Bevordering van de Produktiviteit in het Schoenherstel- lingsambacht te Nijmegen, het technisch centrum voor de schoenmakerij geopend- van het Koninklijk Huis zonder hoofd letters geschreven en zovele andere namen, bijvoorbeeld van, de zaken die bevoegd zijn het corpsembleem te voeren, wel met hoofdletters? Dergelijke onlogische consequenties van een ontembare vernieuwingsdrang zijn er talloze te vinden in deze opmer kelijke almanak, die op zichzelf als uit gave niet onverdienstelijk is, maar in de rij van voorgangers naar onze mening bepaald niet past. Zijn wij misschien te veel aan traditie gehecht, méér dan hét corps, dat in zo sterke mate op tradities steunt? Het is mogelijk, maar vooralsnog houden wij het er op, dat deze „vernieuwing" geen stand houden. Nog niet alle hinderpalen zijn opgeruimd (Van onze Haagse redactie) De mogelijkheden voor de bereiding en export van Nederlandse vierkante Haas zijn in de vergadering van het Produktschap voor Zuivel gisterochtend een belang rijke stap nader tot hun verwezenlijking gekomen. Verklaarde de kaascommi:i>ie van dit produktschap zich in september jongstleden nog unaniem tegen de pro- duktie van vierkante kaas, vanwege technische en economische problemen, ii de vergadering van gisterochtend is een verordening tot wijziging der zuivel- verordening 1949 voor de kaashandel aangenomen, waarin de volvette kaas in vierkant model voorkomt op de lijst van kazen, die mogen worden uitgevoerd. Daarmee zyn de voorstanders van afzetgebied voor kan gaan zoeken zal vierkante kaas, die als voornaamste ar gument aanvoeren dat de Deense vier kante kaas in Duitsland zo'n gewild artikel blijkt, er nog niet. Een hinder paal vormen nu nog de bepalingen, waaraan de kaascontrolestations zijn gebonden. Deze mogen alleen met name omschreven kaas keuren en in deze om schrijvingen ontbreekt de vierkante kaas. Niet van het Rijkskeurmerk voor ziene kaa^mag niet worden uitgevoerd, zodat de fabrikant, die vierkante kaas wil maken er op dit ogenblik nog geen DUBBEL GESTOOKTE NV. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN De ouders, die gisteravond in de ge legenheid waren gesteld „hun" omge toverde gymnastiekzaal te bezichtigen, waren vol bewondering voor het met rood en wit doek bespannen decor, aan weerszijden geflankeerd door een grote staf en het kunstig gedecoreerde boven vlak. Tot slot kregen zij nog een voor proefje van de poppenkastvoorstelling, die de kinderen vandaag is aangeboden, nadat de Sint op een echte schimmel de school een bezoek had gebracht. Bij dit bezoek ging de Sint rond in de feestelijk versierde lokalen van beide scholen, waarbij versnaperingen en geschenken werden uitgedeeld. Na deze rondgang werd hU in de gymnastiekzaal verwel komd. Het werd een vrolijk feest, dat dank zij aller medewerking uitgroeide tot een hoogtepunt in het schoolleven. TENTOONSTELLING ESTHETISCHE VORMING. Wethouder J. C. van Schaik zal maan dagmiddag in de Boerhaavezalen een tentoonstelling openen van door leer lingen van de school voor esthetische vorming vervaardigde kindertekeningen, boetseerwerk e.a. Toeslag voor varkenshouders De regering heeft thans een besluit genomen betreffende het in de naaste toekomst te voeren varkensbeleid, aldus deelt minister Mansholt om. mede in de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer bij de Landbouwbegro ting 1958. Zij heeft besloten voor de steun aan de export naast de uit de toepassing van het systeem van monopolieheffingen voortvloeiende restitutiegelden, waar mede een vergoeding voor de kostprijs- verhogende werking van de monopolie heffingen wordt verkregen een be perkte bijdrage in de orde van grootte van f 5 a 10 miljoen te verlenen voor het exportbeleid van het Produktschap voor Vee en Vlees. Voorzover door deze maatregelen de prys van het in het binnenland ge consumeerde varkensvlees zich nog zal bewegen beneden de kostprijs, heeft de regering bepaald, dat ook hiervoor een tegemoetkoming zal worden ver strekt tot een maximum van 10 cent per kg. geslacht gewicht. Deze gelden zullen in de vorm van een toeslag moeten worden uitgekeerd aan de var kenshouders. Met het Produktschap voor vee en vlees en het Landbouw schap zal een nadere regeling hiervoor worden uitgewerkt. In verband met het loon- en prijsbe leid is afgezien van de heffing op var kensvlees ten laste van de consument. Zie de maan schijnt door de bomen Dat oude. vertrouwde woord: klinkt het eigenlijk op een dag als van daag. waarop ons zoveel ontstellend nieuws bereikt. niet als een hoon? Een door de bomen schijnende maan de sinds miljoenen en mil joenen jaren échte en niet de Spoetnikmaan dat is poëzie, wat zich heden afspeelt, dat is keiharde werkelijkheid"een werkelijkheid, welke ongeloofwaardig schijnt, voor allen, die van goeden wille zijn. ..Van goeden wille": dat zijn we vanavond toch allemaal? Het is moeilijk .-goed" te zijn en te blijven, als er zóveel demonische tegenweer bestaat Tóch blijft de hoop. dat Sint ons vanavond verrassen zal met iets dat ons ..blij" en even ach, natuurlijk héél even maar „gelukkig" maakt. Het zal moeilijk zijn ons vrij te maken van sombere gedachten, maar als het mee wil lopen, schijnt het maantje tóch. Door de bomen, als sinds eeuwen en eeuwen. En Sint en Piet? Zij zullen er zijn. Laat het ons allen tot dankbaarheid stemmen. Ondanks alles In sommige kringen verwacht men, dat de bepalingen voor de kaascontrole stations gan de gisterochtend in het produktschap genomen beslissing zullen worden aangepast. Het produktschap nam voorts kennis van een brief van het bedrijfschap detailhandel in melk, waarin wordt voorgesteld de vakantie, van de melk- slijters in 1958 op de gebruikelijke wyze te regelen, met dien verstande dat een goede consumptiemelkvoorziening wordt gewaarborgd. Geadviseerd wordt de mo gelijkheid van de standplaatsmethode in 1958 open te houden. De financiën van de N.O.V.I.B. Op een besloten vergadering van het bestuur van de Nederlandse organisatie voor internationale bijstand (N-O.V.I.B.) met de besturen der circa zestig bij deze organisatie aangesloten verenigingen heeft de penningmeester van de NOVIB enkele voorlopige cijfers genoemd. De genoemde bedragen hebben slechts een oriënterende waarde en geven geens zins een beeld van de financiële toestand waarin de NOVIB verkeert. Wel valt met stelligheid te verwach ten, dat het batig saldo, resulterend uit de dit jaar gevoerde actie, rond f 90.Q00 zal bedragen. De kaartenactie, waarbij bijna 3 mil joen kaarten huis aan huis zyn verspreid heeft f 130 000 gekost. Helaas moet deze actie als mislukt worden beschouwd. Al blfjkt uit de steun van zestig orga nisaties. dat het streven van de NOVIB in leidende kringen weerklank vindt, het Nederlandse volk blijkt nog niet met terdaad achter de NOVIB te staan. Uiteraard moet men er rekening mee houden, dat een instelling als deze een lange aanlooptijd nodig heeft voor zij is „ingeburgerd". Sinds de oprichting in maart 1956 heeft de NOVIB van de bin nengekomen f283000 een groot deel gebruikt ten bate van het verstrekken van voorlichting en het voeren van ac ties, twee taken, die het bestuur van primair belang acht. Op een openbare algemene bestuurs vergadering, die op 19 december in Den Haag zal worden gehouden, zal het NOVIB-bestuur nadere mededelingen doen over de financiële naar men veyvacht: bescheiden resultaten van het gevoerde beleid- Gisterochtend heeft Sinterklaas, die weliswaar halsbrekende toeren op daken pleegt uit te halen, maar op zijn leeftijd bepaald geen snel heidsmaniak is, op ondubbelzinnige wijze blijk gegeven van zijn waar dering voor de minister van Ver keer en Waterstaat, mr. J. Algera voor zijn bemoeienis met de invoe ring van de maximum-snelheid en dc beschermende oversteekplaat sen. Met Zwarte Piet bood hij de minister het getal 50 in banketlet ters en een knipperbol in marsepein aan Repatriëring nog niet officieel gemeld Officieel wordt medegedeeld: Omtrent de heden via persagent schappen ontvangen berichten betref fende repatriëring van Nederlanders uit Indonesië, kunnen in Den Haag op het ogenblik nog geen officiële mededelingen worden gedaan. Berich ten over ter beschikking te stellen scheepsruim te ten behoeve van een versnelde repatriëring van Nederlan ders moeten voor rekening van de schrijvers worden gelaten. Beslissingen terzake zullen worden genomen zodra bekend is. inwelk tem po deze repatriëring zal geschieden. Voor het overige worde verwezen naar de regeringsverklaring, afgelegd door de minister-president in de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 3 december j.l. Wijziging pachtnormen niet terugwerkend De wijziging der normen krachtens de wet vervreemding landbouwgronden en het pachtbesluit kan zeer binnen kort tegemoet worden gezien. De re gering heeft o-a. met het oog op be zwaren van praktische aard voor wat betreft de betrekkingen tussen ver pachter en pachter en de dreigende overbelasting van de grondkamers, afgezien van het aanvankelijk voorne men om de wjjziging van de normen met terugwerkende kracht op te leg gen. Dit deelt minister Mansholt mede in de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de landbouwbe groting 1958. De minister zal zich oriënteren om trent het tempo van behandeling van zaken bij de verschillende grondkamers en zonodig met hen in overleg treden over wat gedaan kan worden om de afdoening van zaken te versnellen. Bij de instelling van nieuwe grondkamers op grond van de nieuwe pachtwet zal het mogelijk zijn de samenstelling, in richting en werkwijze te regelen en aan te passen aan de behoefte van de prak tijk. Treiler Gelria teruggekocht van sloper Sedert een paar dagen ligt in de Haringhaven van IJmuiden de treiler Gelria, die enige tyd geleden IJmuiden verliet op weg naar de sloper in Hendrik-Ido- Ambacht. IJmuiden dacht dit schip niet meer terug te zien, maar het vaartuig, dat kort na de bevrijding uit Engeland werd aangekocht, is nu gekocht door de N.V. Stoomvisserjj Maatschappij Mercurius, die ook de treiler Vikingbank IJM 183 in de vaart heeft. In IJmuiden doen tal van geruchten over de bestemming van het schip de ronde. De stoomketel zou vervangen worden door een motor. Maar daar de directie buitenslands vertoeft zijn geen definitieve gegevens te verkrijgen. Het is dus nog een open vraag of de rederij voornemens is er mee ter visserij te gaan Zuiditaliaanse dorpen door sneeuw geïsoleerd Honderden dorpen in Zuid-Italië wa ren gisteren voor de derde dag door een dikke laag sneeuw van de buitenwereld afgesneden. De regering heeft geld ter beschikking gesteld voor de aankoop van voedsel, dat naar de dorpen zal worden gebracht zodra men ze kan bereiken. In vele steden in het zuiden waren de scholen gisteren gesloten. ofwel, dat de aankoop is geschied om het schip naar het buitenland door te verkopen. Nog een andere mogelijkheid is dat de Gelria als vrachtvaarder zal worden ingezet. UIT DE VAART In schrille tegenstelling tot deze terugkeer van een afgeschreven schip, staat de situatie in het treilvisserij- bedrjjf. De stoomtreiler Abraham VL 77 ligt sedert medio november 1957 aan de ketting. De rederij verkeert met dit schip in staat van faillisse ment. De stoomtreiler Tzonne IJM 1, een zusterschip van de Abraham, is dinsdag wegens de slechte bedrijfsuit- komsten voorlopig uit de vaart ge nomen. De komende weken zullen benut wor den voor een grote beurt, maar voorlo pig wacht de rederij de ontwikkeling van de vissery maar af tot januari om dan opnieuw te bezien of het schip al dan niet weer in de vaart gebracht zal worden. K e r k e 1 ij k Leven DS. S. J. DE HOEST 50 JAAR PREDIKANT Zondag zal het vjjftig jaar geled zyn, dat ds. S. J. de Hoest van Utrecht werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Ds. de Hoest bezocht het gymnasium te Leiden, waar hij ook aan de universiteit studeerde. Kand. De Hoest werd op 8 december 1907 door zijn vader te Leimuiden in de classis Leiden in het ambt bevestigd. Daarna stond de jubilaris verder nog te Bunschoten 19151924; Garijp in de classis Leeuw arden 19241930 en tenslotte nog ruim zestien jaar te Menaldum in de classis Leeuwarden, waar hem met ingang van 1 mei 1957 emeritaat werd verleend. WOENSDAGAVOND IS BESTEMD VOOR KERK EN JEUGD De Ned. Herv. Kerk. de Geref. Ker ken, de Ohr. Geref Kerken, de Ger. Ge meenten en de Oud-Geref Gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen hebben aan de over heidsinstanties en vele maatschappelijke lichamen in deze streek een schrijven gezonden, waarin zy bericht doen van hun besluit om voortaan de woensdae- avond te bestemmen voor het onder richt der kerk en voor kerkelijke acti viteiten. Zij hopen door het vasthouden aan één avond enige orde en regel te kunnen brengen in de bestaande ohaos en verzoeken daarom met klem aan alle instanties die dit aangaat, aan alle on derwijsinstellingen en organisatoren van cursussen en werkgevers bij het opstel len van hun plannen en roosters reke ning te willen houden met het besluit der kerken. NED. HERV. KERK Bedankt voor Waarder K. van de Pol te Veenendaal. GEREF. KERKEN Tweetal te Stadskanaal-Stadskanaal Pekelderweg (vac. A. H. Plersma) A O Poppe te Naarden en W. Stuursma tf Grootegast. BAPTIStEN GEMEENTE Beroepen te Zandbulten H. Th. Plevier te Vrlescheloo.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3