Vlieland BOTERLETTERS Vele Nederlandse vissersschepen lagen weekeinde toch in Dieppe Maak eens een groot gebaar! Voor Uw houd! Kerkorgel in het zaaltje zondag in gebruik genomen GLAZENWASSER I Opkomst eerste oefening C. J^enbrifesi JLuxe JBafefeertj MAANDAG 2 DECEMBER 1957 Onze VOGELKOOIEN verhogen de gezelligheid van Uw interieur. Ruime sortering in chroom en goud chroom kooien. Bijpassende STANDAARDS in ver schillende modellen. Ook voor de moderne woning heel aparte vormen. RONDE HONDEMANDEN. Gezellige DIVANS op pootjes. Moderne HONDEBEDJES HALSBANDEN in vele kleuren met bijpassende lijnen. Voor de kouwelijke hondjes: DEKJES In verschillende maten en kleuren. Sterk RUBBER SPEELGOED zoals ballen in 3 maten, KLUIVEN in 3 maten. MUIZEN en RINGEN. KAMMEN. BORSTELS en HARKJES. LOTION en ZEEP. Vogelbadjes, «plastic) v.a. f 1.80 Snoepbakjes 10 ct. Plastic schommel 30 ct. Sepia vanaf 15 ct. VOGELVOEDERHUISÏES voor de tuin. ZAADHANDEL HONDENSALON NIEUWE RIJN 50 tegenover 't Gangetje comité is uiteraard zeer verheugd met beide geschenkené Zowel op de kwestie van het aantal schepen in Dieppe, als op de overdracht van het orgel en de boekjes komen wij nader terug. j MQOI PRACTISCH DEGELIJK! J Een te WASSENAAR gevestigde GLAZEN- t WASSERIJ vraagt voor spoedige indiensttre- a f ding een i t of een jonge kerel die iets voor dit a t beroep voelt. I Goed loon en prettige werkkring. l Bij het bedrijf is een motorcarrier in gebruik, a i TEL. aanmelding nr. k 17512001 4 Officiële publikatie Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 3 december 1957 voor le oefening onder de wapenen komen, worden een aantal extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betrokken station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming geen gebruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met eerstvolgende reisgele genheid na 06.39 uur. Extra-treinen: Amsterdam-Bergen op Zoom: Amsterdam CS v. 8.54, Sloterdijk v. 9.01, Haarlem v. 9.14, Leiden v. 9 41 Den Haag HS v. 9.57, Oudenbosch v. 11.07, Roosendaal v! 11.17, Bergen op Zoom a. 11.28, Rotterdam—Bergen op Zoom: Rotterdam CS v. 9.48, Rot terdam Blaak v. 9.52. Rotterdam Zuid v. 9.56, Dordrecht v. 10.08, Roosendaal v. 10.35, Bergen op Zoom a. 10.46. Rotterdam—Eindhoven: Rotterdam CS v. 8.52, Rotterdam Blaak v. 8.56, Rotterdam Zuid v. 9.00, Dordrecht v. 9.12, Lage Zwaluwe v. 9.22, Breda v. 9.36, Gilze-Rijen v. 9.45, Tilburg v. 9.56, Oisterwijk v. 10.04, Boxtel v. 10.14, Eindhoven a. 10.30. Rotterdam—Amersfoort: Rotterdam CS v. 9.25, Rotterdam Noord v. 9.32, Gouda v. 9.45, Woerden v. 9.56, Utrecht v. 10.19, Amersfoort a. 10.37. Den Haag—Ede: Den Haag SS v. 9.27, Voorburg v. 9 32 Gouda v. 9.50, Woerden v. 10.01, Utrecht v. J0.19, Ede a. 10.44. AmsterdamEindhoven: Amsterdam CS v. 9.36, Amster dam Muiderpoort v. 9.42, Amsterdam Amstel v. 9.46, Utrecht v. 10.17, Geldermalsen v. 10.39, 's-Hertogenbosch v. 11.02, Vught v. 11.08, Eindhoven a. 11.30. Leeuwarden—Vught: Leeuwarden v. 8.41, Heerenveen v. 9.04, Steenwijk v. 9.23, Meppel v. 9.35, Zwolle v. 10.15, Amers foort v. 11.18, Utrecht v. 11.47, 's-Hertogenbosch v 12 30 Vught a. 12.36. GroningenBergen op Zoom: Groningen v. 8.43, Assen v. 9.04, Hoogeveen v. 9.25, Meppel v. 9.40, Zwolle v. 10.02, Amersfoort v. 10.57, Utrecht v. 11.28. 's-Hertogenbosch v. 12.05, Tilburg v. 12.23, Gilze-Rijen v. 12.32. Breda v. 12.42. Roosen daal v. 13.19, Bergen op Zoom a. 13.30. NijmegenBergen op Zoom: Nymegen v. 9.54, 's-Hertogen bosch v. 10.41, Tilburg v. 11.06, Breda v. 11.25, Roosendaal v. 11.47, Bergen op Zoom a. 11.59. Zwolle—Roermond: Zwolle v. 10.06, Deventer v. 10.32, Zutfen v. 10.48, Arnhem v. 11.21, Nymegen v. 11.43, Blerick v. 12.34, Venlo v. 12.38, Roermond a. 12.59. Hoewel aanvankelijk was bepaald dat slechts 30 Nederlandse vis- Prins Bernhard sersschepen de haven van Dieppe aan de Franse Kanaalkust mochten binnenlopen, kan men wat het afgelopen weekeinde betreft toch spre ken van een Nederlandse invasie in dit zo gastvrije vissersplaatsje. Vrijdagavond kwam plotseling het bericht door via de radio van het hospitaal-kerkschip „De Hoop", dat alle schepen in het Kanaal naar Dieppe konden stomen om daar het week-einde te verblijven. Velen hebben van deze mogelijkheid gebruik gemaakt en zijn niet naar Le Havre gegaan zoals aanvankelijk in de bedoeling lag. In totaal vissen ruim 60 Nederlandse vissersschepen in het Kanaal en daar van zijn er ruim 40 naar Dieppe ge stoomd. De overige schippers zijn het niet eens met de gang van zaken en zijn toch naar andere havens gegaan. De argumenten voor het bepalen van een getal van 30 schepen worden niet erg steekhoudend genoemd. De werkzaam heden aan de haven zijn van geringe omvang en de ligplaats is daardoor niet noemenswaardig verkleind. De Reders vereniging stelt echter dat bij storm weer, wanneer men in de voorhaven moet blijven liggen, er gevaar voor sche pen en personeel bestaat, aangezien men ook rekening moet houden met de aan wezigheid van éen baggermolen, een aantal bakken en sleepboten, die tijdens het week-einde echter in de binnen haven liggen. Gezien het gunstige weer, kon men besluiten een onbeperkt aan tal schepen toe te laten. CONGRES NED. HUISARTSEN GENOOTSCHAP Het in december 1956 opgerichte Ne derlandse Huisartsengenootschap hield zaterdag in Utrecht zijn eerste congres. In het huishoudelijk gedeelte werd het bestuur als volgt samengesteld: Dr. H. H. W. Hogerzeil (Zwolle) voor zitter. dr. F. J. A. Huygens (Len) vice- voorzitter, de heren K. G. Bruhl (Am sterdam) en A. W. Bots (Voorhout) resp. secretaris en penningmeester, en voorts dr. K. J. van Deen (Kollum), A. Hofmans (Rotterdam), jhr. dr. A. H. v. Lidt de Jeude (eist), J. T. Rademacher (Voorburg) en M. G. van Nieuwenhui- zen te Hoensbroek. Een zestal huisartsen hield inleidingen over wetenschappelijke onderwerpen. VERKLARING De Redersvereniging voor de Neder landse Haringvisserij heeft naar aan leiding van de geruchten, die de ronde doen in verband met het besluit een beperkt aantal schepen toe te laten, de volgende verklaring uitgegeven: „In Scheyeningem Katwijk en Vlaar- dingen loopt 't gerucht dat het besluit dezer vereniging gedurende de Ka- naalvissery niet meer dan 30 Neder landse schepen in de haven van Dieppe toe te laten, zou zijn genomen om daardoor de visserij op zondag te bevorderen. De Redervereniging wenst met de meeste nadruk te verklaren, dat de genoemde beslissing uitsluitend genomen werd op grond van overwe gingen van veiligheid voor opvarenden en vaartuigen, waarbij de zondagvis- sery geen enkele rol heeft gespeeld. Door reparatiewerkzaamheden in de voorhaven van Dieppe is er onvol doende ligplaats voor alle schepen om bij ruw weer het tijdstip af te wachten dat bij hoog water de schepen in de havenbassins kunnen worden geschut". KERKORGEL OVERGEDRAGEN Ondanks alles was het dus dit week einde toch een gezellige Nederlandse drukte in Dieppe, die zich voorname lijk concentreerde in het Nederlandse zeemanstehuis in de Rue de la Barre, bij de vissers beter bekend als „het zaaltje". Zondagmorgen had daar voor de aan vang van de kerkdienst, die werd geleid door ds. W. A. B. Hagen uit Katwijk aan Zee, een korte plechtigheid plaats. Namens de Nederlandse vissersbevolking werd aan het Dieppe-comité een nieuw kerkorgel aangeboden, terwijl boven dien een groot aantal psalm- en gezang boekjes werd aangeboden. Het Dieppe- ontving Max Tailleur Prins Bernhard heeft zaterdag per soonlijk Max Tailleur en zyn echtge note in het paleis Soestdyk ontvan gen. De Amsterdamse „moppentapper" bood de Prins zyn nieuwste langspeel plaat aan en tracteerde Z.K.H., die zich samen met zijn particulier secre taris, dr. F. A. de Graaf, en zyn adju dant, majoor C. G. Geertsema, een half uur lang met hem onderhield, bovendien met groot succes een reeks van zyn nieuwste moppen. Voorts schonk Max de Prins de film, die hij tijdens zyn bezoek aan Nieuw Guinea heeft opgenomen. Toen Max met zijn vrouw het paleis verliet, had hij voor zijn „Doofpot-ver bond" een zevende lid gewonnen. Vier zeer vooraanstaande figuren uit het Ne derlandse bedrijfsleven maken er samen met de beide directeuren van de Doofpot reeds deel van uit. Thans is als zevende lid Prins Bernhard ingeschreven. „U schenkt zilveren anjers, hoogheid", zo sprak Max Tailleur tot de Prins, „maar ik geef soms gouden doofpotjes en wel aan die belangrijke personen, die ik heb mogen ontmoeten en die voor mij heel veel betekenen". Hij bood daarop de Prins ook een gouden doofpotje aan en vroeg hem of hij het verbond de hoge eer waardig wilde keuren er het zevende lid van te worden. Prins Bernhard ac cepteerde niet alleen dit lidmaatschap, doch bovendien het aanbod aanwezig te zijn bij de geheime bijeenkomst van de zeven leden, die eenmaal per jaar in een restaurant „ergens in Nederland" samen een gezellige avond doorbrengen. Maasdam mee emigranten in Rotterdam ST.-NICOLAASFEEST AAN BOORD (Van onze Haagse redactie) Het is de afgelopen zes jaren een traditie geworden: aan de vooravond van het St.-Nicolaasfeest meert in Rot terdam het stoomschip Maasdam met een groot aantal Nederlandse emigran ten aan boord, die de feestdagen in Ne derland komen doorbrengen. Zo ook gis terochtend. toen het schip onder com mando van gezagvoerder Hogervorst met St.-Nicolaas en zijn zwarte helper In Wageningen is zaterdag aan het slot van de viering van het achtste lustrum van de W ageningse Vrouwelijke Studenten Vereniging een grootse boerenbruiloft gehou den. Een beeld van de huwelijks voltrekking in het W ageningse raadhuis. op de voorplecht meerde, en het gejuich van elkaar herkennende mensen op de kade cn aan boord onafgebroken op steeg. 630 emigranten o.w. vele kinderen, uit Canada en Amerika, arriveerden. Een klein deel heeft het plan voor goed in het vaderland te blijven, maar voor ver reweg de meesten is het verblijf een va kantie, waartoe hun werkkring in de nieuwe wereld hun de financiële moge lijkheden verschafte. Door alle feestelijk gedruis in de ha ven klonken de prille stemmetjes van 66 kinderen, leerlingen van de laagste 2 klassen van de christelijke school te Scheveningen onder leiding van hun onderwijzeressen mej. G. J. van Velt- hooven en mej. A. Vink. Toen de loopplanken waren uitgelegd en de genodigden aan boord gingen, mochten ook de jeugdige zangers met hun rood-wit-blauwe vlaggetjes aan boord, waar voor de kinderen en vol wassenen een klein St.-Nicolaasfeest was aangericht met cadeautjes voor iedereen. De overtocht is volgens verschillende emigranten nog nooit zo goed geweest. Het. weer was mooi. de zee rustig, zo dat zeeziekte de pret nauwelijks of niet kwam verstoren. Om twaalf uur van nacht was de Maasdam al voor de Hoek, omdat het draaiboek eiste dat het schip om tien uur vanochtend zou arriveren, heeft het daar lange tijd stilgelegen. Kopje koffie voor de schimmei! (Speciale berichtgeving) Omstreeks vijf uur gistermiddag werd de Rotterdamse politie van vele kanten opgebeld, dat zich in een café op de hoek van het Oosteinde en de Oostzee dijk in Kralingen een dronken paard bevond. Er werden twee politie-auto's naar het café gestuurd, waarvoor een grote menigte samendromde. Toen de politiemannen de zaak binnengingen stond er inderdaad een paard, een schimmel, aan de bar. Het bleek echter, dat het dier geen bier, zoals werd be weerd. had gedronken, maar koffie. Ook had het zich tegoed gedaan aan suiker, waarmee het rijkelijk werd verwend. De koetsier, van wie het paard is, vond. dat bles na een hele dag in de kou te hebben gelopen, ook wel wat warmte en een verkwikkende dronk had verdiend. Daar er van gebruik van ster ke drank door het paard niets was ge bleken en de eigenaar van de zaak geen bezwaar had tegen de aanwezigheid van de ongewone gast. nam de politie geen maatregelen. Een eindje verder in de straat stond het koetsje, maar het duur de nog wel even voordat de schimmel er voor werd gespannen, want hij bleef met zijn baas nog gezellig een poosje binnen. Generlei storing in zeeverbindingen (Van onze Haagse redactie) De jongste ontwikkelingen in Indo nesië hebben tot op heden nog niet tot enige storing in de verbindingen over zee met ons land geleid. De „Willem Ruys" zou vandaag op het vastgestelde tijdstip naar Indonesië vertrekken. Het aantal annuleringen tengevolge van de huidige crisis is zeer gering. In feite kon slechts in twee gevallen worden vastgesteld, dat men van de reis met de „Willem Ruys" afzag om de verdere ontwikkeling in Indonesië te kunnen afwachten. De Kon. Rott. Lloyd heeft ten aanzien van de vrachtschepen die zich in de In donesische wateren bevinden, geen by- zondere maatregelen genomen. Men stelt zich op het standpunt, dat de diensten doorgang moeten vinden zolang de rege ring niet anderszins adviseert. Ook de Stoomvaartmaatschappij Ne derland meldt, dat de situatie nog nor maal is. De „Oranje" ligt op het ogen blik in andjong Priok. THet schip ver trekt morgen volgens het vastgestelde tijdschema naar Nederland. Deze maat schappij heeft evenals de Rotterdamse rederij geen berichten ontvangen, die zouden duiden op moeilijkheden met be trekking tot de schepen in de Indonesi sche wateren. altijd welkom! ËJIIMIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII^ Steeds aan de spits met onze uitsluitend vervaardigd met AMANDELEN en le kwaliteit ROOMBOTER onder Rijkscontrole 1 DROSTE letters zijn bemind bij Sint en kind en hierdoor steeds het eerst uitverkocht. Wacht niet tot morgen u kunt vandaag nog kiezen uit het volledige DROSTE alfabet! 51 IIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIIIIIIHINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIiï |Roomboterfeoefe on?e gperiatóeitt Turfmarkt 9 Telefoon 24082

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4