Eerste" paal voor universitaire woonwijk zaterdag geslagen Boycot de Nederlanders TYPEN STENO VRIJHEID! Marionetten en toneel op één dag Dankbaarheid voor samenspel tussen gemeente en academie t>emmeniE Natsir roept op tot bezinning SPOETNIK II BEVESTIGT ENORME ACHTERSTAND V.S. 96ste jaargang Maandag 4 november 1957 Tweede blad no. 29282 WIE gisteravond Anna Kethly's be zielend woord ter inleiding van de documentaire film „Honga rije in vlammen" van het televisie scherm hoorde, moet daar wel héél diep van onder de indruk zijn gekomen. Zij zeide o.a. .,Men weet eerst wat vrij heid betekent, wanneer men haar ver loren heeft". Nóg leven wij in vrijheid. Wélk een zegen. Laten wij ons daar bewust van zijn! Laten wij iedere dag die vrijheid her denken! Wie in de film de verschrik kingen zag. waaronder de Hongaren in de dagen der revolutie leden, kan niet anders dan dankbaar zijn voor de tot nu toe ons geschonken vrijheid. Wie de blijde gezichten der Honga ren zag, toen zij „even" de vrijheid proefden, door de Russische tanks on middellijk daarna in bloed gesmoord, voelde wat die glimp van nieuwe hoop voor hen betekende. Des te afschuwwekkender toen het verraad overwon. Het gruwelijkste verraad, ooit in de geschiedenis gepleegd! Zij, die daarvoor verantwoordelijk zijn, beheersen een groot deel van de wereld en verreweg het grootste deel van Europa. Hun dreiging neemt dag na dag toe Schuldig staan wij, wanneer wij daar over héén leven, zoals wij nu reeds schul dig staan tegenover de Hongaren, die voor ons de spits afbeten. Wij leven nog in licht, zij in duister nis. Op deze vierde november laait de verontwaardiging die ons ganse wezen op 4 november 1956 beheerste, weer op. Laten wij gewaarschuwd zijn! Niet alleen voor nu, maar voor zolang de dreiging duurt. Het mèg. het zó.1 geen „Europa in vlammen" worden Het moet, het zè.1 een „West-Europa" in vrtyheid" blijven! Twee geslaagde evenementen Marionetten Na een grote bloei ten tijde der Mid deleeuwen is de kunstuiting der ma rionetten in onze westelijke wereld tot verval gekomen. De bekende Antwerpse „Poesjenellenkelder" was destijds nog het laatste overblijfsel, doch behoort nu ook tot de verleden tijd. Langzamer hand komt er evenwel het streven om deze kunst te doen herleven, men denke bijv. aan Cia v. Boort, die destijds te Voorschoten niet zonder succes met handpoppen demonstreerde. Levend bleef de marionettenkunst echter in het Oosten, speciaal dan in Salzburg en Praag, welke beide steden een beroemd gezelschap bezitten. Het theater uit Salzburg brengt thans een bezoek aan ons land en K. en O. heeft deze kans benut om ook de Sleutelstad kennis te doen maken met deze kunst uiting. Ook middelbare scholen zullen daan-an kunnen profiteren. Zaterdagmiddag hebben we de eerste kennismaking beleefd met dit roem ruchte theater uit de Oostenrijkse kunststad. Dit werkt met zgn. draad poppen van behoorlijk formaat, zodat het volgen der gebeurtenissen geen gro te bezwaren oplevert. En laat ons hier direct constateren, dat aan deze pop pen de grootste aandacht is besteed; ze zijn kunstig vervaardigd, beweegbaar tot in de finesses en bovendien met gra tie aangekleed. Voor dit eerste optreden was gekozen de bekende operette „Die Fledermaus" van de walskoning Johan Strauss, date rend uit 1874, maar nog steeds reper toire houdend. Hetgeen wij in de eerste plaats willen toeschrijven aan de schat van melodieën, die deze operette bevat, meer dan aan de inhoud, die ietwat ge wrongen ouderwets aandoet voor onze tijden. Peter Stanchina heeft deze ope rette bewerkt voor het marionetten theater en een drietal jaren voeren de Salzburgers haar nu ten poppentonele. Stanchina heeft daarbij coupures aan gebracht. zowel in tekst als muziek (voor dit laatste is Rolf Maedel aan sprakelijk). Volledig geslaagd kunnen wij de bewerking niet noemen. Speciaal het laatste bedrijf is er o.i. nogal be kaaid afgekomen. Maar als we over dit bezwaar heen stappen. hebben we slechts lof voor de meer dan kunstige wijze, waarop deze popmensen worden gehanteerd op een toneel, dat het oog bekoort door aankle ding en, vooral niet te vergeten, belich ting. Prachtig deed het dat draaiend toneeltje, waardoor bovendien bijzonde re effecten werden verkregen. Voor deze poppen, voor wie als het ware het to neel het ganse leven betekent, biedt „Die Fledermaus" alle gelegenheid zich uit te leven en met af en toe aardige vond sten is daarvan gebruik gemaakt. (Van de poppen was die van de gevangenis directeur wel bijzonder geslaagd). Het is werkelijk frappant, wat met deze na- maak-mensjes met menselijke eigen schappen wordt bereikt, vooral wat be weging betreft. De muziek en zang is op platen vast gelegd. Het Weens Philharmonisch Or kest en leden van de Weense Opera en koor verzorgen deze op bijzonder ge slaagde wijze; in dit opzicht staat de opvoering op zeer hoog peil. De platen zijn echter niet geheel „nieuw" meer. Zo is deze eerste kennismaking uitge groeid tot een zeer aangename en een hartelijk applaus was de welverdiende beloning. Was de schouwburg zaterdag middag niet al te vol.. dit zal bij de her haling en bij de opvoering van Mo zart's ..Zauberflöte" wel beter zijn. Tussen vele niet officiële Zaterdagochtend werd, tussen vele palen die hun weg naar de vaste zandlaag reeds gevonden hadden, de „officiële eerste" paal geslagen voor de nieuwe universitaire woonwijk, die in de komende twee jaar verrijst tussen Boerhaavelaan en Mariënpoelstraat in de onmiddellijke nabijheid van het Academisch Ziekenhuis waar men reeds vele jaren naar de verwezenlijking van dit unieke bouwplan heeft uitgezien. Zoals wij zaterdag reeds schreven hoopt men de 140 woningen van dit com plex met tezamen 470 kamers en vele centrale voorzieningen eind 1959 te hebben voltooid. Dan zal een voor ons land uniek wooncentrum rijn ontstaan voor wetenschappelijke medewerkers van ziekenhuis en andere Universitaire instellingen. Leiden een sterke saamhorigheid heerst tussen gemeente en Universiteit. Na alle medewerkers bedankt te heb ben verzocht prof. Van Dishoeck bur gemeester Van Kinschot de eerste paal te slaan. Deze kweet zich daarvan, ge tooid in oliejas en helm, op voort varende wijze, om daarna het woord Bij de plechtigheid van zaterdag waren o.m. aanwezig burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, tevens curator van de Universiteit, de wethouders A. J. Jon- geneel en D. van der Kwaak de ge meentesecretaris mr. Bool, en van uni versitaire zijde de rector magnificus prof. dr. S. E. de Jongh, de secretaris van curatoren mr. N. F. Hofstee en vele medische hoogleraren en leden van de medische wetenschappelijke staf, bene vens het dagelijks bestuur van de Stich ting Universitaire Woonwijk en verte genwoordigers van het Architectenbureau Groosman en de aannemersfirma Kors- wagen. In een schets van de voorgeschiedenis van de bouw legde de stichtingsvoorzit ter prof. dr. H. A. E. van Dishoeck, de nadruk op de noodzaak van goede huis vesting der medische assistenten, wier werk ernstige schade lijdt door onbevre digende behuizing. Daarmede worden de belangen van de medische wetenschap in het algemeen en van het ziekenhuis in het bijzonder getroffen. Spreker was buitengewoon dankbaar voor de grote medewerking, die van I vele zijden was ontvangen. In het bü- i zonder toonde hij zich verheugd over de uitstekende samenwerking die door de gemeente geboden werd, in welk j verband hij een speciaal woord van lof richtte tot wethouder Jongeleen. Uit de contacten met hem heeft spre ker de overtuiging geput, dat er ir Litteris Het beroepstoneel pleegt het seizoen te openen met een blijspel. Meestal zelfs van een licht genre. Waarom zou de KV Litteris Sacrum dit dan ook niet doen? Zo is dat dan zaterdagavond ge schied. Gekozen was voor dit eerste optreden het blijspel „Ninotchka" van de Hon gaarse schrijver Lengyel en al mag men natuurlijk daarvan geen blijvende herin nering verwachten en zo iets zal er inderdaad niet overblijven! toch ver heft zich dit blijspel wel enigszins boven het niveau van een volslagen niemendal, al weet zelfs dit genre soms wel een avond prettig te vullen. Lengyel neemt in dit oeuvre een loop je met het Sovet-regime en al gaat hij niet diep politiek graven, toch is hij erin geslaagd een rake karikatuur te le veren ten aanzien van dit stelsel van menselijke onwaardigheid, dat trots alles de menselijke oer-instincten niet kan uitdrijvén. Hy laat zijn gegeven spelen in Parijs, waar een drietal Sovjet-afge vaardigden in het bezit poogt te komen van een Rembrandt, die eigendom is van een uitgeweken Russische prinses. Zij slagen niet. waarop een vrouwelijke Sovjet-beambte (Ninotchka) het' eens zal proberen. En zy heeft succes, echter niet langs de normale weg. Zy overwint door de liefde! De advocaat van de prin ses raakt nl. verliefd op het knappe Russinnetje en alle tegenstellingen ten spijt, zij ook op hem. De prinses heeft echter zelf op de advocaat een oogje en denkt met terug te winnen, als zij Ni notchka met het schilderij naar Moskou terug dirigeert. Het loopt evenwel an ders: Ninotchka zal te Parijs blijven bij haar aanstaande man! Boven deze eenvoudige liefdesavon turen uit geeft Lengijel een raak beeld van de onderlinge vrees en achterdocnt van de Sovjet-beambten en het streven naar macht, zelfs ten koste van de on dergang van degenen, die in de weg staan. Nergens zwaar aangezet, integen deel heel licht gehouden, maar toch aanslaande, zodat het geheel een gees tige blijspel-persiflage wordt. Litteris heeft onder regie van Bob Hageman die dus het voetspoor van zijn ouders gaat volgen een aardige opvoering gebracht met vele krachten, die we anders niet of zelden op de plan ken zien verschijnen, daarmede bewij zend, dat ook zonder de oude beproefde garde er nog voldoende levenskrachten aanwezig zijn. En dat moet stemmen tot een zekere voldaanheid! Misschien had het tempo hier en daar nog wat sneller gekund. Mevr. Joke Bartelsmanv. d. Lans gaf een prachtig doorleefde Ninotchka ten voeten uit in mooi in elkaar overvloei ende nuanceringen, geheel aannemelijk. Aan haar Miranda heeft zij een uitmun tende creatie toegevoegd. Mooi tegen spel vond zij in de heer Dolf ter Ghast als advocaat, al kwam het advocaten- beroep niet naar voren. Het werd een gaaf samenspel. Het „edele drietal" der Sovjet-afgevaardigden werd gevormd door de heren Ad van Leeuwen, Bram I Hasselbach en Jan Bartelsman en zij kweten zich humoristisch van hun taak. i De heer Bram Harteveld speelde de J Sovjet-bons waardig, doch iets te na- I drukkelijk. De prinses was bij mevr. S. HagemanOele in goede handen, ter- i wijl een drie-tal bijrolletjes naar beho- j ren werd uitgebeeld. 1 Zo heeft Litteris het seizoen uitne mend ingezet en de volle schouwburg heeft het aan waardering die ook tot uiting kwam in een bloemetje voor de dames niet laten ontbreken. M. VULPENHOUDERS Haarlemmerstraat 169 Gemeenteraad Soerabaja: Het aantal Nederlanders in Djakarta, dat passage naar Nederland heeft geboekt als gevolg van de felle anti-Nederlandse campagne, is tot dusver beperkt. Wel is er sprake van een verhoogd aantal boekingen, doch er is geen toeloop op de passagekantoren geweest. Intussen hebben leidende Nederlandse zakenkringen in Djakarta hun bezorgd heid uitgesproken over de toekomstige gevolgen van de actie, met name wat betreft de mogelijkheden van het handhaven van een buitenlandse staf. Volgens hen overwegen een aantal Nederlandse werknemers en ook enige Australische ingezetenen hun gezinnen naar het vaderland terug te zenden. De gemeenteraad van Soerabaja heeft een resolutie aangenomen, waarin erop werd aangedrongen om tijdens de tweede fase van de campagne, die zondag a.s. zal beginnen, de Nederlanders in Indonesië te boycotten, zolang Westelijk Nieuw- Guinea door Nederland wordt bezet. Op de zakenlieden werd een beroep gedaan om aan Nederlandse onderdanen niets meer te verkopen. Nieuw-Guinea. „Zolang deze kwestie, namelijk de terugkeer van West-Irian onder de souvereiniteit van Indonesië" onopgelost blijft, zal zij een hinderpaal blijven vormen voor betere verhoudin gen tussen Indonesië en Nederland. Dit zullen de Hollanders terdege moe ten beseffen en zy zullen deze zaak aandachtig moeten bestuderen, in het belang van het Nederlandse volk zelf". Volgens Natsir betreft het hier ook een koloniaal probleem, en kolonialis me, in welke vorm ook, is een voor name hinderpaal voor het vestigen van de wereldvrede. Prof. Beerlings verklaring Naar bekend heeft de Nederlandse hoogleraar van de universiteit van Indonesië, prof. Beerling. evenals nu de voorzitter van de Masjoemi, Mo hammad Natsir, ervoor gewaarschuwd, dat de actie tot excessen zal kunnen leiden. In een verklaring van het ocmité van actie voor de bevrijding van Nieuw- Guinea wordt nu gezegd, dat prof. Beerling te snel is geweest met het opnemen van de pen. Het wordt be treurd. dat de professor als intellec tueel en ambtenaar van de Indonesi sche regering aan zijn opinie uitdruk king heeft gegeven op een manier, welke door een ambtenaar, die gast is in Indonesië, niet behoort te worden toegepast. De verklaring herinnert er aan. dat prof. Beerling „een van de 425 vooraan staande figuren uit de Nederlandse ge- Moh. Natsir, de voorzitter van de grote meenschap in Indonesië is geweest, die islamitische partij „Masjoemi". heeft 1 eens (in januari jJ.) hyn sympathie intussen een beroep gedaan op de i hebben betuigd met de Indonesische regering, het comité van actie en de nationale aanspraken op West-Irian' bevolking om zich in de strijd om wij verwachten van hem, die zo vele westelijk Nieuw-Guinea te bedienen jaren in dit land heeft gewoond, dat hij van middelen die in overeenstemming zijn met de waardigheid en de aard van het Indonesische volk. In een zaterdag uitgegeven verklaring veroordeelde Natsir woorden als „hon den en bandieten", die in verschillen de slagzinnen op de muren waren ge bezigd. Deze uitdrukkingen zyn niet in overeenstemming met het karakter van het Indonesische volk en zullen zeker geen bijdrage kunnen zijn voor nationale strijd, doch integendeel het ernstige karakter van deze strijd om laag halen. Natsir zeide, dat er geen twijfel Is dat de Indonesische natie als geheel ver enigd is in haar steun aan de nationale aanspraken op westelijk Verder wordt het Indonesische perso neel van Nederlandse bedrijven opge wekt tot langzaam-aan-acties. De resolutie is bedoeld om aan de Indonesische delegatie bij de V.N. rug gesteun te geven. „De vreedzame pogin gen van het Indonesische volk om West- Irian terug te krijgen, hebben tot dus verre gefaald als gevolg van de stijf koppige houding van Nederland", aldus de resolutie. In Djakarta werd nog vernomen, dat de debatten in de V.N. over Nieuw- Guinea ongeveer eind november zullen beginnen. In een zaterdag uitgegeven commu nique is medegedeeld, dat het Indone sische kabinet de kwestie Nieuw-Gui nea heeft besproken in het licht van de mogelijkheid van het volgen van andere wegen buiten de V.N. Prof. Moh. Yamin, lid van de Natio nale Raad. waarvan president Soekarno voorzitter is, verklaarde zaterdag, dat het Indonesische volk niet verantwoor delijk is voor het leven en de bezittingen van buitenlanders, zolang zij niet bereid zyn hun koloniale houding te laten varen. In een interview met het nationalisti sche partij-orgaan „Soeloeh Indonesia" noemde hij het optreden van de bevol king en de jeugd een gevolg van „de arrogante en hooghartige houding van Nederland, dat zijn overheersing van een deel van het Indonesische grondge bied wenst voort te zetten". Algemene opinie: De reacties in het Westen op het lanceren van de grote Russische kunstmaan winden er geen doekjes om: de enorme Amerikaans achter stand op dit gebied wordt thans onomwonden erkend. En zoals ook na het lanceren van de eerste kunstmaan worden weer verwachtingen uitgesproken dat Rusland de race-naar-de-maan (de echte dan) ook .wel zal winnen. Prof. H. S. W. Massey. voorzitter van gebruikt, omdat de Russen dat dan zal meehelpen tot het scheppen van een gezonde atmosfeer en tot het by elkaar brengen van de Nederlandse en Indonesi sche standpunten" aldus de verkla ring. „De stryd van het Indonesische volk voor de terugkeer van West-Irian heeft thans het punt bereikt, waar geen terugkeer meer mogelijk is". De verklaring besluit: „In het licht van de huidige moeilijke situatie geeft het comité van actie uiting aan zijn waardering voor het beroep van de Ne derlandse gemeenschap op de Neder landse regering in Den Haag, van januari jJ., om haar standpunt nog eens in overweging te nemen voordat het te laait is". Controle op bedrijven DJody Gondokoesoemo. de vïce-voor- zltter van de sectie Buitenlandse Za ken van het Indonesische parlement, heeft tenslotte vandaag een pleidooi gehouden voor regelingscontrole op Nederlandse bedrijven, als de olie-, scheepvaart- en cultuurondernemin gen. Tegenover het Indonesische persbu reau „Antara" betoogde hy, dat deze regeringscontrole moet duren totdat de status van West-Irian zal zyn ge regeld en dit gebied aan de Indonesi sche republiek zal zijn teruggegeven. Burgemeester Van Kinschot in actie bij het heien van de ..eerste" paal in een bos van reeds geslagen palen voor de universitaire woon wijk. (Foto L.D./Van Vliet) te nemen en zyn dankbaarheid uit te spreken, dat door dit object ener zijds de algemene woningnood wordt gelenigd en anderzijds de belangen van de Universiteit op zo bijzondere wijze worden gediend. Hy hoopte, dat de bouw thans in snel tempo voortgang zou kunnen hebben. Namens de medische faculteit voerde prof. dr. M. C. Colenbrander het woord. Hij herinnerde aan de tijden van weleer toen assistenten te kust en te keur wo ningen konden betrekken al was daar voor ook wel eens de financiële steun van vaders en moeders nodig. Hij ver heugde zich in de bouw van dit complex dat de. in tegenstelling met vroeger, thans bestaande nood helpt verlichten en zag tevens een verschuiving in ander opzicht: de steun, die nu geboden wordt, komt van burgervader en Alma Mater. Namens de wetenschappelijke staf voerde mr P. J. G. Kapteyn het woord, die zich eveneens dankbaar toonde voor de verwezenlijking van reeds lang be staande plannen, doch daarbij tevens een pleidooi voerde voor de salariëring van Charmant lachend en met een volmaakte révérence biedt Ewine van Dishoeck burgemeester van Kinschot een herinnering aan de bouw van de universitaire woonwijk aan. Op de achtergrond prof. Van Dishoeck. (Foto LD./Von Vliet) de commissie der Royal Society welke de leiding heeft van het Britse raket program in het Internationaal Geofi- sisch Jaar, heeft gezegd dat de Spoetnik II een fantastische ontwikkeling is- en opnieuw toont hoe ernstig men moet ne men wat de Russen zeggen. In de Verenigde Staten heeft het be kend worden van een tweede ..Spoetnik" tot heftig commentaar van verschil lende congresleden op de Amerikaanse regering geleid, en zelfs zijn er reeds stemmen opgegaan die spreken van een snel minder wordende populariteit van president Eisenhower. PROF. OORT: GEEN ATOOMENERGIE De directeur van de Sterrewacht te Leiden, prof. dr. J. H. Oort, heeft het lanceren van de tweede Russische kunstmaan een „enorme vordering" ge noemd. Als de nieuwe satelliet inder daad meer dan 500 kilo weegt en zich op meer dan 1500 km van de aarde beweegt, dan betekent dit een grote stap voor waarts, aldus prof. Oort, die voorts meent, dat de Russen de Amerikanen nog steeds voor zyn op dit gebied. Prof. Oort geloofde niet, dat by het lanceren van de nieuwe Spoetnik een nieuw soort brandstof of kernenergie is de wetenschappelijke medewerkers, die er op gericht dient te zijn, dat zy zich ook een huisvesting als deze kunnen veroorloven. In de loop van de plechtigheid bood het tweejarig dochtertje van prof. Van Dishoeck, Ewine, burgemeester Van Kin schot een boekwerk aan als herinnering aan deze dag Na de toespraken bleef men nog enige tyd byeen in de directiekeet van het complex. Officiële publikaties Burgemeester en Wethouders ran Leiden brengen ter openbare kennis, dat de More- poortbrug met ingang van 5 november 1957 voor de duur der herstelhngswerk- zaamheden aan het brugdek. Is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij en trekdieren en vee alsmede voor voet gangers. In belde riehtingen. De door het verkeer te volgen route zal ter plaatee worden aangegeven. waarschijnlijk wel bekend zouden heb ben gemaakt. NAAR DE MAAN? Patrick Moore, hoofdredacteur van „Space Fligt". het orgaan van de Brit se interplanetaire vereniging, zeide te geloven dat nu ook een onbemande Russische raket naar de maan ophan den is. Het zou hem niet verbazen als zulk een raket nog dit jaar gelanceerd wordt. Kenneth W. Gatland, vice-voorzitter van de Britse interplanetaire vereniging, zeide dat het opgegeven gewicht van de 2e Spoetnik hem deed duizelen. „Het bete kent dat het lancerend vehikel een ge wicht moet hebben van de orde van 500 ton, hetgeen een gewicht is dat men vereenzelvigt met kleine ruimteschepen in plaats van met wetenschappelijke ra ketten. Op technisch niveau stelt deze prestatie Amerika zo ongeveer in de positie van een derderangs mogendheid, daar men er daar nog niet in geslaagd is met succes een intercontinentaal bal listisch projectiel van 100 ton te lan ceren. Waarschijnlijk zet dit de Ameri kanen een heel decennium achterop wat raketontwikkeling betreft". „NATIONALE TROTS" Dr. John Rhinehart, directeur van het astrofysisch laboratorium van het Smithsonian Instituut, welk laborato rium is ingeschakeld bij de operatie „Moonwatch" van het Geofysisch Jaar, heeft verklaard het niet onwaarschijn lijk te achten dat Russische geleerden binnen een week een raket naar de maan zullen sturen. Hy verklaarde het een kwestie van „nationale trots" te vinden, en eiste een „nood-programma" voor de ontwik keling van de Amerikaanse aardsatelliet. Geleerden hebben inmiddels berekend dat de kracht die nodig was om de tweede Spoetnik in de wereldruimte te brengen, voldoende is om een kleiner voorwerp naar de maan te schieten. VOORSPRONG VAN JAREN Prof. dr. D. F. Lawden hoogleraar in de wiskunde aan de universiteit van Canterbury, heeft in Wellington ver klaard dat de Russen op raketgebied een voorsprong van jaren hebben op de Amerikaanse geleerden en technici. Hij zei voorts dat ruimtevaart voor mensen mogelijk nog slechts een kwestie van een paar maanden is. Advertentie 10 vinger blind ritm. syst. 4 talen (130 let- tergr. p. min.) Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TELEF. 26558 Zilveren jubileum C. H. Steenwinkel Zaterdag herdacht de heer C H. Steenwinkel het feit, dat hij vóór 25 jaar in overheidsdienst trad. De jubilaris, thans werkzaam bij het Gew. Arbeidsbureau als chef van de afd. Textiel, werd die dag in tegenwoor digheid van zyn echtgenote en vier kinderen gehuldigd. Temidden van het personeel werd de heer Steenwinkel toegesproken door de heer M. v. Rijswijk, die namens de Directeur-Generaal voor de Arbeids voorziening de jubilaris dank zegde voor de wijze waarop hij gedurende deze vijf en twintig jaar zijn beste krachten aan de dienst had gegeven. Hij liet zijn feli citatie vergezeld gaan van het gebruike lijke cadeau onder couvert. De heer Hazelhoff, directeur van het Gew. Arbeidsbureau had grote waarde ring voor de accuratesse en arbeidslust van de jubilaris en prees in hem vooral het grote sociaal gevoel, dat in zijn werk steeds overtuigd naar voren trad. De heer Buik, die het woord voerde namens het personeel van het Gew. Arbeidsbureau Lisse, herdacht de jaren aldaar door de jubilaris doorgebracht. De heer Smit, sprekende namens het personeel van het G.A.B. Leiden, bracht in een geestig toespraakje de prettige samenwerking met de jubilaris naar voren en overhandigde enkele cadeaus. De heer De Munnik dankte eveneens voor de prettige wyze waarop de jubila ris met zyn collega's samenwerkt. De jubilaris dankte de sprekers voor hun hartelijke woorden en de aangebo den geschenken. Met een prettig samenzijn werd deze huldiging besloten. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 4 nov. Veemarict. Aanvoer In totaal 1706. Vette koelen en oesen 1005, va*ken6 701. Prijs in een te per ks vette koeien le kw. 290/305, 2e kw. 200,280 3e kw 250/ 260, varkens (lev. gew.) 160 1<57 en 153.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3