ift Zestig jaar Aannemersbedrijf B. J. Huurman - Leiden FILMS W. J. Batist nam afscheid van Stedelijke Lichtfabrieken EEN GRIEPERIG GEVAL AG.-R I EP A QK I EP "R I EPAG AGP 1 EP G P I EP A ■f AGP I E"P E?A G"R I AGP I EP -h 4- PAGP I E_ AGP I EP I EPAGP 96ste jaargang Zaterdag 2 november 1957 Tweede blad no. 292S; Buitengewoon druk bezochte receptie Het was gisteren zestig jaar geleden, dat de thans overleden heer B. J. Huur man Dzn., toen nog in Delft woonachtig, zich aan het ouderlijke gezag onttrok. Op 23-jarige leeftijd wenste de heer Huurman op eigen benen te staan. Een opvatting, waarmede zijn vader zich volkomen akkoord kon verklaren. De jonge Huurman, van huis uit met het aannemersbedrijf bekend, vestigde zich als tim merman/aannemer in een perceel aan de huidige Nieuwe Brugsteeg, waarmede hij de grondslag legde voor het tegenwoordige aannemersbedrijf van de firma B. J. Huurman aan de Herengracht, dat gisteren onder buitengewoon grote be langstelling in het Prytaneum aan he t Rapenburg dit feit van vestiging en daarop gevolgde uitbreiding mocht herdenken. Dr. J. Kranendonk Leids lector In theoretische fysica Bij Kon. Besluit van 23 oktober j.I. is gerekend van 16 september j.I. be noemd tot lector in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Leidse Universiteit om onderwijs te geven in de theoretische natuurkunde dr. J. v. Kranendonk, thans wetenschappelijk hoofdambtenaar A aan deze Universi teit. Dr. Van Kranendonk werd op 8 fe bruari 1924 te Delft geboren. Hij promo veerde in 1952 cum laude tot doctor in de wis- en natuurkunde aan d© Ge meentelijke Universiteit te Amsterdam op een dissertatie getiteld: „On the theory of pressure broadening and pres sure-induced absorption". Sedert februari 1955 is hij als weten schappelijk hoofdambtenaar A verbon den aan het Instituut Lorentz voor theoretische natuurkunde te Leiden. Hij KER1VIIS K. EN G. Ds. D. J. Vossers opende gisteravond in het gymnastieklokaal van de chr. school aan de Munnikenstraat de Brus selse kermis van het Chr. Tamboer- en Pijperskorps K. en G. Hij uitte in een korte toespraak o.m. zijn bewondering voor de wijze waarop K. en G. zich in de afgelopen tien jaar ontwikkeld heeft en drukte allen op het hart goede pro pagandisten van de vereniging te blij ven. Hy hoopte, dat dank zij deze kermis waaraan zeer veel werk is besteed, de kas van K. en G. behoorlijk gevuld zal worden. Vooral de jeugd amuseerde zich gisteren kostelijk met ballen gooien, hen gelen. schieten en dergelijke. Ook het rad van avontuur en de grabbelton ont breken niet. Bovendien kan men op deze kermis heel wat nuttige artikelen, van welke aard dan ook. kopen, terwijl er gelegenheid is in een hoekje van de zaal iets te gebruiken. De kermis is tot vanavond elf uur geopend heeft belangrijke onderzoekingen ver richt op het gebied van de moleculaire natuurkunde. De laatste tijd werkt hij voornamelijk op het gebied van het magnetisme. Aanvankelijk eenvoudig van opzet heeft dit bedrijf in de loop der jaren een grote vlucht genomen, waarbij het zich specialiseerde op het terrein van de woningbouw en de makelaardij. Sinds 1926 staat de huidige eigenaar, de heer B. J. Huurman jr., die ook op het terrein van het gemeentelijk leven geen onbe kende is, aan het hoofd van dit nog steeds in omvang toenemende bedrijf, dat zich vooral op de particuliere woningbouw heeft toegelegd. Honderden woningen, o.a. in het Staalwijkkwartier, de Hartman- en de Goejestraat, de Roomburgerlaan, Kanaalweg, Tomaten- straat en Zoeterwoudseweg werden in deze zestig jaren, hetzij voor eigen rekening of in combinatie gebouwd, ter wijl men daarnaast ook aandaoht be steedde aan de woningbouw in Oegst- geest en men zich de laatste tyd ook toelegt op de restauratie van historische kerkgebouwen, o.a. het Groene Kerkje te Oegstgeest en de Hervormde Kerk te Rijnsaterwoude. Bovendien oefent de tegenwoordige eigenaar, die reeds vele jaren voor de C.H.U. zitting heeft in de Leidse Raad, het beheer uit over vele woningen in de Sleutelstad, waaraan binnenkort ook de torenflat aan de Kanaalweg en het winkelcentrum in de 5 Mei-laan worden toegevoegd. Daar naast heeft zijn inzicht in organisatori sche aangelegenheden hem zitting doen nemen in het dagelijks bestuur van de Ned. Aannemerspatroonsbond, de Raad van bestuur van het Bouwbedrijf, het Vakantie- en Risicofonds en het Be drijfspensioenfonds van de Bouwnijver heid. HONDERDEN OP RECEPTIE Ter gelegenheid van dit jubileum hield de heer Huurman, een in de bouw en aannemerswereld algemeen en geacht figuur, gistermiddag in het Prytaneum een receptie, waar honderden hem en zijn echtgenote gelukwensen kwamen aanbieden. Temidden van een grote bloemenpracht boden hier o.m. felicita ties aan de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, de wethouders Jongeleen, Van Schaik en Van der Kwaak, de ge meente-secretaris, mr. J. Bool. de heer J. G. J. Verheij van Wijk, voorzitter van het departement Leiden van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel, raadsleden van de fracties van de Prot. Chr.. de P. v. d. A., de V.V.D. en de K.V.P., ir. J. J. G. van Hoek, vice-voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, ir. A. van Driel en mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt namens de Leidse Vereniging van Industriëlen mr. De Ruyter de Wildt tevens in zijn kwaliteit van president-kerkvoogd van de Hervormde Gemeente van Oegstgeest ir. D. Y. Lem, directeur van de Dienst van Gemeentewerken, ir. Th. K. J. Koch, stadsarchitect, de heer F. Verste gen, gemeente-ontvanger en voorts een deputatie van het hoofdbestuur en de afdeling Leiden van de Ned. Aanne merspatroonsbond. de Leidse Bond van Grond- en Huiseigenaren, de Ned. Bond van Bouwondernemers, de Ned. Chr. Aannemersbond, de heer C. Brilman, directeur van de Ambachtsschool, ds. D. J. Vossers. praeses van de Centrale ker- keraad der Leidse Hervormde Gemeente, de oud-burgemeester van Rijnsaterwou de. de heer Bakhuizen, de heer De Ren, gemeente-secretaris van deze gemeente, de heer J. H. van der Kloot, secretaris van de Leidse Middenstandscentrale, de heer C. F. E. Kiers, oud-hoofdingenieur- firecteur van de Prov. Dienst voor We deropbouw en Volkshuisvesting, tal van zakenrelaties, vooraanstaande figuren uit de bouwwereld, architecten en vele vrienden van de familie Huurman. Wethouc/er C. van Schaik wenst de heer en mevrouw B. J. Huurman geluk. (Foto L.D./Van Vliet) „De familie Trapp" Een uniek gezin! Trianon „De familie Trapp": dit is nu een film voor alle jonge, oudere en oude mensen, die van goede wille zijn. Zij beschrijft de lotgevallen en herinne ringen van de Oostenrijkse baronesse Trapp, welke met man en kinderen moest vluchten, toen het Nazi-regime zijn intrede in haar land deed. Baron Trapp was een beroemd duik bootkapitein, een weduwnaar met zeven kinderen, wonend in een prachtig kasteel te Salzburg. Een eenvoudig kloosterzus tertje komt bij hem als hulp in het huis houden. Zij brengt als op slag de groot ste veranderingen in het streng gedis ciplineerde gezin van de nog betrekkelijk jeugdige kapitein, tot vreugde van de kinderen. Deze worden plotseling echte spring-in-het-velds. Eerst begrijpt baron Trapp van dit alles niets, maar dan draait ook hij om als een blad aan een boom. Het is geen wonder, dat hij dit meisje tot zijn tweede vrouw maakt en haar verre verkiest boven een prinses, die niet van kinderen houdt. Nu is er sprake van een voorbeeldig levend, harmonieus ge zin, aan alle kanten begunstigd door het geluk. Tot de onweerswolken komen opzet ten. Eerst verliest baron Trapp al zijn geld door het faillissement van zijn bankier. Deze steunde Hitiers tegenstanders. Als Hitier dan Oostenrijk met Duitsland verenigt, is voor baron Trapp de maat vol. Hij verlaat met zijn familie het als hotel ingerichte kasteel en vlucht naar Amerika. Nu is het een geluk, dat de hele familie Trapp prachtig zingen kan Na bijna een halve eeuw Van hulpklerk tot secretaris directie Na bijna een halve eeuw in gemeentedienst werkzaam te zijn geweest heeft de heer YV. J. Batist gisteren de Sted. Lichtfabrieken met pensioen verlaten. De heer Batist, die ook in de kring van de Leidse hervormde gemeente en dan spe ciaal in die der Diaconie een vooraanstaande plaats inneemt, heeft het in dit energiebedrijf tot een hoge functie gebracht. Vóór 49 jaar met een salaris van f 3.50 per week als hulpklerk begonnen, verlaat de heer Batist dit bedrijf in de rang van referendaris, in welke kwaliteit hij was aangesteld tot chef van de afdeling algemene zaken en tot secretaris van de directie. In deze kwaliteit heeft de heer Batist zich niet alleen bij zijn superieuren, doch ook bij het personeel der S.L.F. een grote populariteit verworven, zodat van hem kan worden gezegd, dat hij zich in de loop der jaren geen vijanden doch slechts vrienden heeft verworven. HULDE VAN PERSONEEL Aan deze receptie ging een huldiging van het personeel vooraf. Bij monde van de procuratiehouder de heer F. A. v. d. Scheer, werden gelukwensen aangebo den. De heer Van der Scheer, die uit weidde over de grote omvang, welke het bedrijf had genomen, stelde in het licht, dat de heer Huurman steeds een goede kijk op de toekomst heeft. Teneinde hiervan ook thans zeker te zijn. bood de heer Van der Scheer de heer Huurman VAN DEZE WEEK en dat een Amerikaanse impresario haar eenmaal hoorde op een concours, waar zij de eerste prijs verkreeg. Amerika moet redding brengen. Maar voordat ook de zangtriomf daar komt, moet er nog heel veel gebeuren. Die triomf komt tenslotte en zy betekende de redding voor de familie Trapp. Zulk een nobele film. amusant, ern stig en uitermate beschaafd gespeeld, met het enthousiasme voor zang en mu ziek, dat alleen Oostenrijkers kunnen opbrengen, zagen wij nog zelden.... Met een ongeloofwaardige charme ge speeld door Ruth Leuwerik. Hans en Maria Holst en alle Trappkinderen, zin gend als ware engelen. Zo iets als de „Engelkinder" uit Reuthe. Onder de buitengewone regie van Wolfgang Liebeneiner kwamen al deze roerende, gezellige, ook trieste gebeur tenissen naar wij menen op waarheid berustend en zich afspelend in het kleurige Salzburg tot haar volle recht. Het gaat hier in één woord harten veroverend toe, zonder dat men in zoet sappigheid vervalt. Ach: waren vele films toch van deze geest vervuld! Geen kind, geen oudere zal er zich by vervelen, omdat dit verhaal appel leert aan het goede in de mens. Wij mogen veronderstellen, dat ledereen dit nog wel in zich draagt. En bovendien: deze Trappfamilie is uniek! Oorlog en Vrede" Een grote troef! LUXOR Het kan nauwelijks verba zing wekken, dat King Vidor's verfil ming van Tolstoi's meesterlijke roman nog op het. programma blijft. Immers, deze uitbeelding" van de gruwelijke te rugtocht der Fransen uit het onmete lijke Rusland, met als toppunt van mi sère het rampzalige overtrekken van het leger van de Beresina, is niet alleen meeslepend, maar toont tevens in alle scherpte Tolstoi's bedoeling: ban de oorlog met alle daaraan verbonden ver schrikkingen. Daarnaast boeit het spel van Audrey Hepburn. Mel Ferrer en Oskar Homolk'a in dit grandioos opgezette en uitge werkte kleurrijke en imposante schouw spel in hoge mate. King Vidor speelde weer eens een grote troef uit! „De nachten van Cabiria" Boeiende rol van Giulietta Masina LIDO Aan wat. wij de vorige maal schreven over het voortreffelijke spel van de Italiaanse actrice Giulietta Ma sina 'bekend uit ..La Strada"), behoe ven wij, nu deze film geprolongeerd is, weinig toe te voegen. Meer nog dan haar echtgenoot, de regisseur Fellini, maakte deze filmster-mct-het-spreken- de-gelaat dit werk tot een film, die ver uitrijst boven het gebruikelijke genre, dat de zelfkant van de samenleving tot onderwerp heeft. Het monster van Venus" Spannende klopjacht REX De ruimtevaart is een prach tig onderwerp voor films, waarin men de bioscoopbezoekers wil laten genieten van alle mogelijke, nu nog onvoorstel bare dingen. De vervaardigers van de rolprent kunnen him fantasie de vrije loop laten, temeer daar er toch niemand is, die vertelt dat het beslist niet zo zal zijn. al kan men op goede gronden twij felen aan de waarheid van het gegeven. In de film ..Het monster van Venus" komt oen nog ongeboren Venusdier naar de aarde. Door de inwerking van onze lucht groeit het dier in enkele dagen tijds tot een monster van enkele meters hoog. Het is een geweldig sterk dier. dat aleen door stroom van 1800 volt in toom te houden is. Natuurlijk loopt er iets Advertentie mis met die stroom en dan ontsnapt het dier uit de dierentuin te Rome en trekt de stad in. Ieder vlucht, want wie in de klauwen van het dier valt. komt er niet levend uit; zelfs een olifant moet na een hevig gevecht het onderspit delven. Er wordt een enorme klopjacht geopend, waarvan de afloop zich vele malen ern stig laat aanzien. Op welke wijze het dier tenslotte de dood vindt is een span nend verhaal, dat met veel elan wordt geschilderd. Een groot aantal mogelijkheden heeft zich met de ruimtevaart geopend voor de film. In de film. die deze week in Rex-theater draait, is een van die mo gelijkheden aangegrepen om een span nend verhaal te maken. Zwei blaue Augen" Romantiek volgens bekend recept CASINO Deze Duitse film van re gisseur Ucicky is vervaardigd volgens een bekend recept, dat bij voorbaat succes verzekert. Een verhaal over een blind meisjes, dat tenslotte haar ge zichtsvermogen terugkrijgt en een ge lukkige toekomst tegemoetgaat met de man. aan wie zij reeds tijdens haar blindheid de voorkeur gaf boven de haar opgedrongen verloofde. ,,doet" het van zelfsprekend bij hen. die mooi eindigen de romantiek prefereren boven uitbeel ding van de vaak minder mooie werke lijkheid. De verloofde, renner bij een motorenfabriek, blijkt iemand te zijn met. bijbedoelingen, maar hij slaagt er niet in zijn concurrent uit te schakelen ei hij moet zelf het veld ruimen. Die concurrent, een ingenieur bij dezelfde fabriek, heeft het een tijdlang heel moeilijk en de liefde tussen hem en het meisje dreigt op niets uit te lopen. Maar gelukkig daagt een helper op in de per soon van de enigszins clowneske tuin man uit het bedrijf van de stiermoeder van het meisje. Die oude zegt de stief moeder precies waar het op staat en zorgt ervoor, dat het meisje geopereerd wordt, waarop het gelukkige slot volgt. Zoals men zien komen er nogal wat ge ijkte typen in deze film voor. maar het spel van de blinde Christiane vergoedt veel door zijn grote natuurlijkheid. Ook de kritische toeschouwer moet toegeven, dat er bewogen en spannende episoden zijn. die dit filmwerk de moeite van het bekijken waard maken. Tegen het slot gaat "deze zwart-witfilm over in kleuren om daarmee de indruk te suggereren, welke Christiane van de wereld krijgt na haar geslaagde operatie. In het voorprogramma o.m. een mooi kleurenfilmpje uit het Nationale Kru- gerpark in Zuid-Afrika. Koninkijke onderscheiding voor H. de Vroede Gisteren herdacht de heer H. de Vroede, werkzaam aan de Stedelijke Lichtfabrieken, afd. elektriciteit, het feit waarop hij voor 40 jaar bij dit be drijf in dienst trad. Voor aan de Licht fabrieken gelegenheid was, de jubilaris te complimenteren, had de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, hem in het Stadhuis de eremedaille in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. Na deze plechtigheid begaf de heer De Vroede zich naar de directiekamer van de Lichtfabrieken, waar de direc teur, ir. Y. Ykema. hem als eerste in waarderende woorden toesprak. Spreker wees erop, dat de heer De Vroede zich door zijn activiteit en bekwaamheid tot een gewaardeerde kracht had gemaakt en een mooie staat van dienst achter de rug heeft. De directeur wenste hem hartelijk geluk met zijn onderscheiding en zijn jubileum, voegde aan zijn woor den tevens de oorkonde en de gratifi catie van het gemeentebestuur toe en sprak de wens uit, dat de heer De Vïroede met dezelfde ambitie de reste rende jaren het bedrijf zal mogen die nen. Ook de andere woordvoerders spra ken zich in waarderende zin uit, terwijl d» vertegenwoordigers van de Perso neelsvereniging een geschenk namens het gehele personeel aan hun wensen toevoegden. In de kantine waren inmiddels de per soneelsleden van de afdeling, waar de heer De Vroede werkt, bijeengekomen en ook hier mocht hij vele hartelijke woor den en enige attenties in ontvangst nemen. Voor al deze bewijzen van sympathie dankte de heer De Vroede tenslotte alle sprekers. Joegoslavische president ligt met spit te bed President Tito van Joego-Slavië ligt, aldus verluidt te Belgrado, met spit te bed. Volgens de berichten zou de Joego slavische leider mogelijk de komende twee of drie maanden het bed moeten houden. Diplomaten in de Joegoslavische hoofdstad, die Tito goed kennen, zeiden er niet aan te twijfelen, dat de spit- aanval ernstig was. (Waarnemers spra ken onlangs het vermoeden uit, dat Tito's spitaanval een uitvlucht was om niet, zoals hij aanvankelijk had aange kondigd, naar Moskou te gaan. Tito zou in verband met Zjoekofs ontslag van zijn voornemen hebben afgezien). Velen van hen Taven gistermiddag bij het officieel afscheid van de heer Batist van de S.L.F. blijk van hun waardering en hoogachting voor de persoon en het werk van deze functionaris. Vertegen woordigden de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, wethouder D. van der Kwaak en de gemeente-secretaris, mr. J. Bool, het Leidse gemeentebestuur, na mens de Centrale waren aanwezig de directeur, ir. Y. Ykema, de leden van de technische en administratieve staf, de oud-directeur, ir. G. A. van Klinkenberg en de beide oud-adjunct directeuren, de heren dr. ir. P. Fehmers en ir. F. Stok- huyzen, terwijl ook de Personeelsvereni ging en de afdeling Leiden van de Chr. Bond van Overheidspersoneel belang stelling voor dit afscheid toonden. Na een woord van welkom en inlei ding. uitgesproken door de voorzitter van de Personeelsvereniging, de heer J. uv.. «J ..„v* J. C Snel. sprak de wethouder van de een symbolisch geschenk aan: een ver- j Bedrijven, de heer D van der Kwaak, rekijker. Gelijktijdig werd mevr. Huur- zijn grote waardering uit voor het werk man verrast met- °en zilveren schaal, I van de heer Batist. Nog slechts een opgemaakt met bonbons. De heer Huur- I enkel uur. aldus de wethouder, en het man. met beide geschenken zeer inge- begrip: Batist S.L.F. behoort tot het nomen, dankte hiervoor met een kort verleden. Bijna een halve eeuw wist het woord. gemeentebestuur en de Centrale zich Wethouder D. van der Kwaak neemt afscheid van de heer W. J. Batist. (Foto L.D./Van Vliet) vertrouwd met de naam van Batist. Batist opvolgt en bijzondere waardering had voor de wijze, waarop de scheidende functionaris hem had ingewerkt, zag in de heer Batist een onuitputtelijke bron van informaties. Iemand, die kan terug zien op het afleggen van een loopbaan, welke naar boven leidt, hetgeen te dan ken is aan een helder inzicht van de zaken waarom het ging. Namens staf en afdeling S. overhandigde de heer Hazen berg de heer Batist enkele geschenken. De heer Snel. die niet alleen in zijn kwaliteit van voorzitter van de Perso neelsvereniging, doch ook namens enkele oud-collega's van de heer Batist het woord voerde, had veel lof voor de pret tige samenwerking met de scheidende chef. een dynamische figuur, die ook na zijn pensionering nog wel raad met zijn tyd zal weten. In gelijke geest voerden tenslotte het woord de heer H. van Woudenberg Batist, terzake kundig, was een man'namens de dienst- en medezegging" van de gegevens, met een begrip voor schapcommissie, van welke commissie het heden, waaraan het verleden nauw de heer Batist secretaris was, en de heer was gekoppeld. Opeenvolgende colleges'Van der Mark, als vertegenwoordiger en directies hebben van zijn veelzijdige belangstelling geprofiteerd, terwijl daar naast zijn belangstelling ook uitging naar de kant van het personeel, dat in hem een trouw pleitbezorger vond. Ir. Y. Ykema, die er eveneens op wees. dat de heer Batist tot „de top van het bedrijf" was opgeklommen, schonk aan dacht aan de grote nauwkeurigheid, waarmede de scheidende alle zaken be handelde Voorts stelde spreker de ken- van de afdeling Leiden van de Chr. Bond van Overheidspersoneel. Ook zij onthielden de heer Batist een woord van lof en waardering niet. Boeken, sigaren, grammofoonplaten, een taart, een kristallen asbak etc., waren de tast bare geschenken, welke werden aange boden. In een uitvoerig dankwoord, waarbij de dank aan God voor zoveel zegen, aan weemoed geen plaats liet. richtte de heer nis van de heer Batist van de historie Batist zich tenslotte tot zijn vele S.L.F.' van de S.L.F. in het licht om hem ver- ers, die hem een prettige werkkring volgens te danken voor de prettige mogelijk maakten, samenwerking en voorlichting van hem Aan deze in zo hartelijke sfeer gehou- ontvangen. Een persoonlijk aandenken gaf aan deze dank en waardering ge stalte. De heer R. J. Hazenberg, die de heer den bijeenkomst ging een afscheids receptie vooraf, waar zeer velen de heer Batist de hand ten afscheid hebben ge drukt. De A-griep is een lastig artikel. Ge lukkig zijn we hier in het westen over het hoogtepunt heen, maar het aantal patiënten is nog steeds aanzienlijk. Niet alleen maatschappelijk is de A- griep lastig, zy is ook lastig genoeg om een tijdje aan het denken te zetten. De letters in deze grieperige optelling stellen cijfers voor. Gelijke' letters steeds gelijke en ongelijke letters en ongelijke cijfers. Het blijkt dus, dat in ketting- optelling slechts zes verschillende cijfers voorkomen! Kunt U de opgave in cij fers omzetten? Er is slechts één oplos sing mogelijk. Oplossingen onder het motto „Op telling dienen voor woensdag a.s. te 9 uur v.m. in het bezit te zijn van de redactie, Witte Singel 1 te Leiden. Onder de goede oplossingen stellen wij een eerste prijs van f5.en twee prij zen van f2.50 beschikbaar waarnaar alleen abonnees kunnen mededingen. Oplossing vermenigvuldiging Helaas was er in de opgave van vo rige week een fout geslopen. Een van de cijfers 7 van het produkt moest een 8 zijn. Gelukkig hebben de puzzelaars be grepen. dat hier een fout was gemaakt en welke. De oplossing van de opgave luidt: 31069 48725 155345 62138 217483 248552 124276 1513837025 De eerste prijs van f 5.werd toe gekend aan de heer J. Sinteur, Ten Katestraat 2 A te Leiden, de twee prij zen van f 2.50 aan de heer H. A. Wick- hout, Willem de Zwygerlaan 40 te Leiderdorp en aan mej. J. Koevoet, Utrechtse Jaagpad 116 te Leiden. De pryzen worden de winnaars toe gezonden. LEIDERDORP Medische Dienst De dienst wordt dit weekeinde waargenomen door dok ter H. A. Blauwendraad Hoogewaard 4. Koudekerk, tel. K 1714—208. OEGSTGEEST Medische Dienst De dienst wordt dit weekeinde waargenomen door de doktoren Hugemholtz sr. en jr., tel. 20390.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3