ie TIP van BOOTZ SYRISCH DRIEMANSCHAP IS STERK TEGEN HET WESTEN Horloges y ZWSTSAL Agenda Met oen enkel woord TELEVISIE kinder HONING siroop VRIJDAG 25 OKTOBER 195* Legio klachten over de Amerikanen En Sovjetrussen vinden in nationalisme een bijsonder vruchtbare akker (Van onze reisredacteur in Damascus) Damascus delibereerde gisteren druk over het uitstel van het V.N.-debat in verband met de nieuwe bemiddelingspoging van Saoed. De komische verwarring waarin Saoeds eerste poging strandde, heeft de algehele onwezenlijkheid van het Turks-Syrisch conflict nog eens onderstreept. De Syriërs vonden, dat Saoed volledig partij voor Syrië moest kiezen en dus niet kan bemiddelen en weigerden zelfs een door Saoed gevraagde informateur te zenden. In deze verwarring is het zoeken naar feiten gelijk aan het steken van een arm in een vat met paling! Verhelderender zijn de interviews, die ik had met Syrië's drie belangrijkste mannen, kolonel Serraj (chef van de inlichtingendienst), generaal Bizri (stafchef) en Akram Hourany (parlements-president). Deze exclusieve journalistieke hattrick volgt hier in gecondenseerde vorm. Syrië is geen Sovjetrussische satelliet al heeft het Sovjet-wapens gekocht. Het heeft trouwens ook voldoende onderde len gekocht om niet later van de Sov jet-Unie afhankelijk te worden. Het Sy rische leger kan al die wapens gebrui ken. Hoe groot het Syrische leger is? Ik antwoord: het omvat het gehele Syri sche volk! Maar wat praat ik eigenlijk, zei Bizri (wiens zusters het Moskou festival bezochten, maar die hardnek kig ontkent communist te zijn), de Ne derlandse kranten staan toch vol leu gens en beledigingen over Syrië! Als U de waarheid schrijft wordt die niet op genomen'. Na een krachtig protest mijnerzijds, verklaarde de generaal mijn goede trouw te willen accepteren. Tenslotte had ik dan een onderhoud met pariementspresident Akram Houra ny. leider van de socialistische Baath- partij. door insiders getipt als de toe komstige president van de republiek in plaats van de ziekelijke Koewatly. Hou rany was vol bewondering voor Joego slavië en Tito. Zijn partij zei hij. toont gelijkenis met het Joegoslavische model. Hourany zei: ..Waarom wensen wij economische Sovjet-hulp? Eenvoudig vanwege onze slechte ervaringen met Westerse hulp. De Sovjet-Unie stelt geen voorwaarden, het Westen wel. Het Westen poogt voortdurend Syriës ont wikkeling tegen te houden en Syrië te rug te duwen naar de middeleeuwen. De Westelijke experts hier werken niet voor Syrië maar voor hun eigen regeringen en zij saboteren de Syrische politiek. Het zijn allemaal ..agenten". Van de Sovjet-Unie verwachten wij belangloze hulp". Tot zover drie vooraanstaande Syriërs, wier oordeel ik heh gevraagd. „Wij zijn geen communisten", zeggen zij. Zo men echter al moet aannemen dat Syrië in derdaad geen communistisch land is, dan moet toch worden vastgesteld dat de Sovjet-Unie in het Syrische anti- Westerse nationalisme een vruchtbare akker vindt De 32-jarige Abdel Hamid Serraj, een charmante, uiterst slimme officier, die door insiders Syrië's machtigste man wordt genoemd, zei: „de Turks-Syrische crisis is een Amerikaanse afleidingsma noeuvre voor de schandalige Ameri kaanse komplotten in Syrië. In de laat ste twee jaar zijn er drie samenzwerin gen door mij ontdekt. Pas bij de laat ste was het Amerikaanse deelnemen daaraan echter bewijsbaar. Er bij be trokken was de veroordeelde kolonel Sjisjakly, voormalig militair dictator in Syrië. Wij dekten de onkosten voor het oprollen van dit laatste komplot met geld, waarmee de Amerikanen Syriërs, die ons alles vertelden, wilden omkopen. De reden voor de uitzetting van de Nederlander Vink 'van de Shell) moet U maar bij Buitenlandse Zaken vragen. Onwaar is, dat alle buitenlanders door ons in het oog worden gehouden, wel echter degenen, die, verdachte contac ten hebben. U vraagt of ik ook experts en adviseurs uit communistische landen controleer? Welnee, dezen zijn volko men loyaal en geven geen reden tot achterdocht! Er is overigens slechts een tiental Russische instructeurs in het Syrische leger. De Amerikanen zullen nu wel weer zeggen dat ik communist ben, maar dat ben ik niet. Ik ben slechts een gewoon onbelangrijk Syrisch officier". Veelzeggende tegenspraak! Van deze ..onbelangrijke" officier naar stafchef Afifg Bizri! Deze zei: „Wie zegt, dat wij klagen over Turkse agres sieve bedoelingen? Wij zijn slechts bezorgd over de aan wezigheid van zes Turkse infanterie- en tankdivisies aan onze grens. Bovendien schenden vliegtuigen van de Ameri kaanse Zesde Vloot voortdurend het Sy risch luchtruim. Waarom wij die niet neerschieten? Om dat zulks provocatie zou zijn. Op Uw vraag of er Russische instructeurs bij ons zijn, antwoord ik dat de Syrische defensie een nationale zaak is. Êr zijn geen Russische instruc teurs bij ons (zie Serrajs verklaring!). BINNENLAND De 90-Jarige senator Theodore Fran cis Green, vooralitrter van Amerikaanse Se- naats-commtissie voor buitenlandse be trekkingen zal op 30 oktober voor een driedaags bezoek in ons land arriveren. Zijn bezoek vormt een onderdeel van een reis door de 14 landen, dó© evenals de V.S. lid zijn van de Noordatlaniülsohe verdrags- organisatle. Senator Green, zal ook dioor Koningin Juliana in audiëntie ontvangen worden. De Nederlandse Vereniging voor tex tiel chemie (N.V.T.C.) en de Nederlandse Vereniging voor teataei techniek (N.V.T.T.) houden een tweedaags congres te Tilburg op 6 en 7 november onder de naam Tex- tield'agen 1957". In die gisteren te Heerlen, gehouden vergadering verenigde de Mljndndustrie- raad zich in beginsel met de vooretellen waarbij aan het ondergrondse mljnperso- neel tijdelijk een bijzondere premie zal worden toegekend. van f1.50 per dag per verrichte dienst). De voorsteMen komen in hoofdzaak overeen met de regeling zoals die in de op 31 Juii Jl. vastgestelde ver ordening was vervat. De bijzondere pre mieregeling zail uiterlijk gelden tot en met 31 december 1958. Tussen de organisaties van Algemene Ziekenfondsen en het Nederlandse Ge nootschap voor heilgymnastiek, massage en phymo-technlek is overeenstemming bereikt over een herziening van de tarie ven voor hulp aan Ziekenfondsverzeker de n. Krachtens genoemde herziening wor den de honoraria, gerekend van 1 me» 1957 af. verhoogd van I 2,tot f 2.50 per keer voor hu'ip, door de heilgymnast-mas- scur te zijnen huize verleend, en van f3.- tot f 3.75 per keer voor hulp ten huize van de patient verleend. Een 73-jarige mevrouw te Ruurlo d.e woensdagavond met haar echtgenoot te voet op weg was naar een circusvoor stelling te Ruurlo, ie ter hoogte van de boerderij ,,De Zomp" op het rijwielpad langs de Borouloseweg, door een achterop komende bromfietsrijder uit Borculo, aan gereden en is korte tijd daarna overleden. Op het terrein van de N.V. Ltps' schroevengieterijen te Drunen is woens dagavond een ongeluk gebeurd met dode lijke afloop. In een van de in aanbouw zijnde hallen moet de arbeider A. Voge laars uit Ammerzode, in dienst van de firma de Vrle6 Robbé, ln een vier en een halve meter diepe bouwput zijn gevallen, waarin ongeveer 2 meter water stond. De man. die al spoedig werd vermist, werd paa gistermorgen gevonden. Hij was 36 Jaar en vader van twee kinderen. Uit New York wordt gemeld dat prof Aritonie T. Knoppers, die vroeger hoog leraar aan de Vrije Universiteit te Am sterdam is geweest, benoemd is tot pre sident van het Internationale concern Merck, Sharp en Dohme. Gisteravond Is het ryfl&rige meisje van de faim. Knubben te Maastricht bij het oversteken van de Schoolstr. voor de ouderlijke woning door een militaire vrachtauto gegrepen en op slag gedood. Ir. P. F. S. Otten. voorzitter van het presidium van de raad van bestuur der N.V. Philips Gloeilampenfabrieken, die thans op de terugweg ls van een reis door Midden- en Zuid-Amerika, is benoemd tot Commandeur in de Braziliaanse Orde Na tional Do Cruzeiro Do Sul. Het onder scheidingsteken werd hem omgehangen door de Braziliaanse minister van Buiten landse Zaken. Jose Carlos de Macedo Sca res. BUITENLAND Drie eeuwen geleden werd Abraham Gabema door Jan van Riebeeck uitge stuurd op een expeditie naar het binnen land van Zuid-Afrika. HIJ ontdekte de Paarlvallei, een ideaal nederzettingsoord. Tijdens de thans in Paart gehouden her denkingsfeesten werd een nieuw naar hem genoemd park officieel geopend. ^ffatlh.ffrinks NO0Qt(MMCKST0./26 TIL.ZI070 Zo'n gezellig glaasje... Juist! Op z'n tijd zo'n gezellig glaasje Tip van Bootz. Het geliefde Neêrlandse aperitief dat U toelacht als een blij, oranje zonnetje. Opwekkend! Hartverwarmend Drukke propaganda voor de „West-lrian" week Het ministerie van Voorlichting in Djakarta heeft vandaag medegedeeld, dat het comité van actie voor de be vrijding van West-Irian (Ned. Nieuw - Guinea), zal pogen om de wereldopi nie te beïnvloeden, en in het bijzonder de Aziatisch-Afrikaanse eenheid en de anti-kolonialistische geesten te ver sterken, teneinde een machtsevenwicht in de V.N. te bereiken. In de komende „West-Irian-week" zul len demonstraties, optochten en open bare bijeenkomsten worden gehouden, terwijl een wedstrijd zal worden uitge schreven voor het componeren van een strijdlied voor West-lrian en het ont werpen van een programma voor de be vrijding van dit gebied. Ook zijn er plan nen om speciale West-Irian-postzegels uit te geven; voorts zullen op grote schaal voorlichtingscampagnes worden ingezet. Het ministerie van Voorlichting noemde de kwestie Nieuw-Guinea een proef voor de V.N. naast de grensmoei- lijkheden tussen Turkije en Syrië. Het ministerie sprak de hoop uit. dat de V.N. erin zullen slagen een oplossing te vinden. [deskundige voorlichting] ruime keuze 1e klas service een zaak van vertrouwen o A. ZWART HOOIGRACHT 18 TEL. 23951 - LEIDEN Einde der stoomlocomotieven De depots van de Ned. Spoorwegen in Maastricht en Roosendaal hebben de laatste stoomlocomotieven, die nog ln dienstvaardige staat zijn. Maastricht, met inbegrip van Heerlen, heeft er nog 14 en Roosendaal nog 13. In de loop van december zullen deze laatste 27 oude getrouwen uit de dienst worden genomen en naar de sloper ver dwijnen. Aan het einde van dit jaar zal dus ook de goederendienst van de N.S. geheel zijn ontstoomd. De depots zullen worden opgeheven. In het Luxemburgse plaatsje Stetn sel, vlak bij de hoofdstad gelegen, heeft men in een bos de grondvesten van ran Romeinse tempel met bijgebouwen uit de derde eeuw ontdekt, gebouwd op de twee sprong van Romeinse heerwegen naar Metz en Trier. De Franse burggravin Rol&nde Po- card de Cosquer de Kervüler is gisteren te Chartres tot acht Jaar gevangenisstraf veroordeeld .omdat zij haar zoon Jacques had aangezet tot moord op zijn vadier, De moord werd acht Jaar geleden gepleegd en de zoon heeft reeds 5 jaar gevangenisstraf achter de rug wegens moord op zijn va der, burggraaf Louis de Kervller. De 49- Jarige gravin werd vervolgd, nadat de zoon tn de gevangenis had meegedeeld, dat zijn moeder hem tot de misdaad had aangezet. De 53-Jarige Amerikaanse zanger Blng Crosby is gisteren te Las Vegas gehuwd met de 23-Jarlge fHmaofcrloe Oaöhy Grant. Crosby's eerste vrouw ls ln 1952 overleden. Hii heeft vier zoons, een van 24 Jaar. een tweeling van 22 en een zoon van 19. Van Franse zijde heeft men wel een zekere actiivltett van de opstandelingen la Algerije geconstateerd, maar van een al gemeen offensief ls geen sprake aldus een officiële bekendmaking in Algiers naar aanleiding van een aankondiging van een der rebellenorganlsaties ln Aügerile. de FLN. Gisteren zijn 13 000 Belgische dienst plichtigen met groot verlof gegaan, drie maanden vroeger dar. zij dachten toen zij 15 maanden geleden onder dienst kwa men. Dit ls een gevolg van het besluit der Belgische regering om de diensttijd van 18 tot 1'5 maanden te verkorten. Al leen de reserve-officieren dienen nog 18 maanden. De Britse Labourpartij heeft de tus sentijdse verkiezing voor een zetel in het Lagerhuis, die gisteren ln het district Ips wich werd gehouden, met grote meerder heid gewonnen. De uitslag van de ver kiezing luidde- Labour 26.898 stemmen. Conservatieven 19.161 stemmen, Liberalen 12.587 stemmen. Een tele[oto van president Eisen hower en de Britse premier Mac- Millan bij hun besprekingen in het Witte Huis te Washington. Te Fort Meade in Florida hebben twee mannen een bank beroofd, waarna zij met een vliegtuig, dat zij kort tevoren ln een andere stad hadden gestolen, wis ten te ontkomen. —De Noorse socialistische partij heeft donderdag geantwoord op de brief van Kroesjtsjef en verklaard, dat zij niet op eigen houtje een buitenlandse politiek volgt. Immers alle Noorse politieke par tijen steunden ai Jaren de buitenlandse politiek ran de regering. Ook zij baseert haar hoop op een oplossing voor de toe stand in het Midden-O06ten op de Ver enigde Naties. De zaken van de overleden Franse modekoning Dior ziullen normaal worden voortgezet, aldus een mededeling van een woordvoerder van het huis-Dior op een gisteren Inderhaast te Pairijs belegde pers conferentie. HIJ zei voorts dat het meer dan diuiaend man sterke personeel van Dior „zeer bedroefd" is over het overlijden van ziin chef, „de beste directeur, die men zich denken kon". De vroegere directeur van de wereld beroemde Tsjechische bierbrouwerij te Pil- sen Jan Sebellk is gearresteerd op be schuldiging van spionage voor Engeland. Dit is de derde arrestatie van „Britse spionnen'' in drie dagen. De Sjah van Perzië en Keizerin So- raja hebben een uitnodiging van Koning Feisal. voor sen bezoek aan Iraik. aan vaard aldus een gisteren te Teheran uit gegeven officiële medededeling. De datum van het bezoek is nog niet vastgesteld. De Zweedse centrumpartij vroe gere boerenpartij heeft gisteren be sloten de regeringscoaiitie met de sociaal democraten te veria/tem. VIRO vierde dag der Ver. Naties Ter gelegenheid van de dag der Ver enigde Naties heeft de afdeling Den Haag van de Vereniging voor Inter nationale Rechtsorde, V.I.R.O., ln de Ridderzaal een bijeenkomst gehouden. Het algemene onderwerp van deze avond was „de hulpverlening aan de onderontwikkelde gebieden". Mr. J. M. A. H. Luns, minister van Buitenlandse Zaken, heeft in een toe spraak er op gewezen, dat het probleem van de ontwikkeling van de achterge bleven gebieden der mate belangrijk en urgent is, dat 't nuttig en wenselijk is dit steeds onder aandacht van het publiek te brengen. Er is op het ogenblik in de wereld een onderlinge verhouding en afhankelijkheid tussen de volken ge schapen als tevoren nimmer heeft be staan. Wil uit de beangstigende werke lijkheid van het heden een betere en gelukkiger wereld ontstaan, dan moet, sterker dan thans het geval is, het besef van collectieve verantwoording voor het internationaal gebeuren zich ontwikke len. Dit brengt ons op het brandend probleem van de ontwikkeling der economisch achtergebleven gebieden. Mede door de zoveel intensievere con tacten tussen de volken, in en buiten de V.N., wordt steeds duidelijker het zoeklicht gericht op de kloof tussen de rijke en arme landen, een kloof, die wijder wordt door de snelle ontwikkeling van de Westerse techniek. Van het ge voel voor verantwoordelijkheid en zede lijke plicht en vanuit het gevoel aan de mogelijkheden dient men. aldus minister Luns, te komen en snel te komen tot daden. Uit economisch oogpunt gezien is de ontwikkeling van de minder ontwik kelde landen noodzakelijke voorwaarde voor de economische ontwikkeling van de wereld als geheel. Voorts gaf minis ter Luns een overzicht van hetgeen in de afgelopen 12 jaar in de V.N. werd tot stand gebracht. De avond werd geopend met een kort woord door de voorzitter van de afd. Den Haag van de VIRO. mr. H. E. Scheffer. Hij gaf o.m. voorts nog hef woord aan de algemene voorzitter van de VIRO, prof. mr. W. F. de Gaay Fortman en de informatie attaché der Ver. Naties te 's-Gravenhage, de heer E. K. Baumgarten, die de boodschap van de secretaris-generaal van de V.N. voorlas. Muzikale medewerking verleenden Theo Olof (viool) en Paul Niessing (piano). Aanbod van Moskou aan joego-Slavië De Sovjet-Unie heeft aan Joego- Slavië aangeboden alles te vergoeden wat dit land zou derven indien de Ame rikaanse regering zou besluiten haar hulp op te schorten, aldus verluidt uit gewoonlijk betrouwbare bron te Bel grado. De Sovjetrussische ambassadeur, Zamtsjefsky, zou de Joegoslavische re gering van een dergelijke Russische be reidheid op de hoogte hebben gesteld. In kringen die in nauw contact met de Joegoslavische regering staan, wordt gezegd, dat Joego-Slavië scherp zou rea geren in dien de Amerikaanse regering zou besluiten haar huTp op te sohorten. De betrokken persberichten uit de V.S. hadden een „diepe indruk" op de Joe goslavische regering gemaakt. „RECHT ZO DIE GAAT" FILM OVER DE NEDERLANDSE ZEESLEEPVAART. Carillon Films te Rijswijk legt op het ogenblik de laatste hand aan een kleu renfilm over de Nederlandse zeesleep vaart. die naar een bekende zeemans uitdrukking getiteld zal zijn: „Recht zo die gaat". De opnamen voor deze door Ted de Wit geregisseerde en geproduceerde film zijn gereed; het werk is nu in het sta dium van de montage en de synchroni satie. Gerard Hengeveld componeert de muziek. „Recht zo die gaat" zal in december gereed zfjn. De vertoningsduur zal 24 minuten bedragen. De film zal worden vertoond in scheepvaartkringen in bin nen- en buitenland. Bovendien ligt het in de bedoeling, een verkorte versie er van als voorfilm in de gewone bioscoop theaters uit te brengen. Verhoging uitkering Alg. Ouderdomswet In verband met huurverhoging In verband met de 1 augustus j.l. plaats gehad hebbende huurver hoging heeft de regering destijds toegezegd ook de uitkeringen aan bejaarden ingevolge de Algemene Ouderdomswet te zullen verhogen. In het heden verschenen Staats blad no. 404 is een dusdanige algemene maatregel van bestuur opgenomen. De verhoging van de uitkeringen bedraagt f68.12 voor gehuwden en f 59.28 voor onge- huwden. De uitkeringsbedragen worden daarmede respectievelijk f 1524.— en f936.— per jaar. De verhoging gaat met terug werkende kracht in op 1 augustus 1957. De S.E.R. heeft zich met het desbe treffende ontwerpbesluit kunnen vereni gen. De Raad wil t.z.t. nog overwogen zien in hoeverre de uitkomsten van de algemene woningtelling van 1956 tot correcties van de pensioenbedragen aan leiding geven. Minister Suurhoff is echter van oor deel, dat het in het algemeen niet ge wenst is eenmaal ingegane herzienin gen van de pensioenbedragen later nog eens te corrigeren. Op deze wijze zou er een voortdurende onrust rondom de hoogte van de pensioenbedragen ont staan. G. v. d. MEULEN NAAR NOORDWIJK De heer G. v. d. Meulen, ambtenaar van de Rijksbelastingen, is met ingang van 1 november a.s.<benoemd tot dienst- geleider te Noordwijk. Deze benoeming betekent voor de heer v. d. Meulen een goede promotie, doch voor ons dorp een verlies. Daar hij zich mettertijd van zelfsprekend ook in zijn nieuiwe stand plaats zal moeten vestigen zal men ook een in het gemeenschapsleven actief dorpsgenoot gaan missen. Naar wij echter vernomen hebben zal de heer v. d. Meulen ook na deze verhuizing naar Noordwijk zijn grote liefde, het jeugd- korps van De Harpe Davids, trouw blijven. Geslaagd Onze plaatsgenoten, de heren M. C. v. d. Klauw en P- Laros Pzn., zijn geslaagd voor het dakdiploma aannemer burgerlijke en utiliteitsbouw. Advertentie MARKTBERICHTEN LEIDEN. 25 okt. Veemarkt. Aange- \oerd- 6 stieren. 55 melkkoeden, 325 vette koeien. 181 vare kceiiem, 46 gr ask airaren 4-i vette kalveren, 61 nuchtere kalveren. 100 vette schapen, 75 fokschapen. 1570 vette lammeren, 48 varkens (zeugen), 315 schrammen», 686 biggen, 1 paard, totaal 3536 stuks. Notering: melkkoeien f8501050; ratte koeien schoon gewicht f 2.502.80; vette kalveren levend gewicht f 2,tot 2.70: nuchtere kalveren levend gewloht f 1.40— 1.60; vette schapen f80,tot 105.fok schapen f 80,tot 125.vette lammeren f 80.tot 100,drachtige zeugen f 250.- tot 325,schrammen f 50,tot 90, biggen f 30,tot 40,de handel voor melkkoeien rustig, vette koelen flauw, vare koelen en graskailveren sftlJ, vette fcall- veren Vlug. nuchtere kalveren: tamelijk, vette schapen en ratte lammeren vlug; fog&chapenredelijk, zeugen, schrammen en biggen: redelijk. LEIDEN, 25 okt. Kaasmarkt. Aange voerd: 39 Goudise partijen en 5 Leidse par tijen. De notering: Goudse extra kwaliteit, tot f 2.45; Goudse eerste kwaliteit f 2.29 f 2,34; Goudse tweede kwaliteit f 2,25 f 2.28; Leidse eerste kwaliteit tot f 2,47 Handel flauw KATWIJK AAIN DEN RIJN, 24 okt. Groente vending: was peen A per kist 200 340.; idem B per kist 170290; idem fijn per kist 240450; bloemkool A 18.00 21,00; Idem B 10.tot 14.bospeen per kist 60-270. t 30.;groene koe i; sla 6; breekpeen 28.- di; vie 16; RIJNSBURG, 24 okt. FLORA. TroshrysawtenBeryl 85lilO; HopelOO'105; Shlrtey wit 4052; oreme 42—56 rose 45—60; Stella 50—68- Silvia 85105; Corona 105—120; Wendy 60—70; Horwood 5070; Filmster 60100; Mos quito 3044; G. Bouquet 5068; Mlgoll Bloemenveiling VRIJDAG Het Gulden Vlies: Leidse Assurantie- club. Spr. P. J. G. Schmidt over: Auto matisering en verzekering. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedle speelt „Het ei". 3 uur nam. Stadszaal (foyer)Ned. Chr. Reisver. Spr. P. van 't delfde over Italië. 8 uur nam. Gerecht 10- Bijeenkomst Ver. voor Huis- nvuz.ek. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal); Inot. voor Ar beidersontwikkeling. Spr. Wilem van Cap- pedlen. 8 uur nam. Royal (Doezastr&at)Psychometrische •eance. 8 uur nanu Wijkgebouw LerandaolLedenvergade ring Centr. A.R.-Klesrar. Spr. de heeT Chr. v. d. Heuvel over de huidige financiëel- economische situatie". 8 uur nam. Anatomisch Laboratorium; K. en O.- cursus prof. dr. J. Dankmeyer over het rassenvraagstuk. 8 uur nam. Rehoboth: Voorlichting aan toekom stige militairen. Spr. ds. C. M. Graafstal. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed te 7j1'5 uur nam. Sted. Gymnasium: Dag der Ver. Naties. Spr. Th. J. C. van Hout over Griekenland. 8 uur nam. Oegstgeest (Montessorischool L. de Collgnylaan)Ouderavond. Spr. dr. H. J. Jordan. 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht: Toneelver. „Het Nieuwe Toneel". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jubileumfeest- avond Personeelsver. P.C. en L. 8 u. nam. Luxor-theaterK. en O.-fllimserie „Zwart en wit, zwart op wit". 3 uur nam. St.-Antonius Clubhuis: Jeugdcabaret Speeituiiwer. „Zuiderkwartier". 2.30 uur nam. St. Antondusclubhui6: Concertavond Speeltuluver. „Rondom de Watertoren". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal). Feestavond mm. v. diverse radiosterren. 8 uur nam Hooigracht 84. Humanistisch Verbond Spr. mevr. mr. H. Singer-Dekker over Is het H.V.-anti-godsdienstig '40.30 uur voorm. Gerecht 10; Eredienst Soefi-beweging, lil uur voorm. Steensdhuur 6- Geünieerde Loge van Theoeophen. lil uur voorm. De Doelen. Leidse Amateurfotognafen- ver. Spr. Ir. A. M. Overeijnder over Noord- Italië. 8 uur nam. 109—115; S. Pink 105—d'10; Bright Eye 40 48; Bounty 3040; Rabs 80100; Ohat- worth 80126; Chrysanten per stuk- Mli- goll 14—16; S. Pink 20-h23; Silvia 17—19; W. Hope 1414; W. Diamont 1822; Cho co 2327; Dahiia'6 per 100- Glorie van Heemstede 200320; Passepartout 240 290; Koohelsee 200270; Purity 240320. HOOFDDORP, 25 okt. Graanbeurs- noteringen. Tarwe f22,tot f27.zo- mergerst f 20.tot f 26,wlntergerst f 19,tot f 25,haver f 1'7,tot f 23, gr. erwten f26.tot f34.koolzaad f 38.tot f 44,—; karwijzaad f 58.tot f 68.kapucijners f 34,tot f 42, Allee per 100 kg. moe van het rennen. geel die voeten rusl! Forse Pantolux herenpantoffel In bruin Rosschevreau. Met leren rooi en kostelijk warme teddy voeringl 15,90 Hetzelfde model in origineel lamsvacht: 19,90 pantoffelspecialist - wel beter, niet duurdert Stadszaal grote zaaiJeugdconcert Mij voor Toonkunst R'dams Fhlllharmonlsch Orkest. 2 uur nam. Stadszaal (klleine zaal)Ned. Betover. Spr. B. Baanen over Spanje. 8 uur nam. Morsweg 98a. Afd. Lelden Bond van Chr. Slagerspatroons. 8 urur nam. Schouwburg: K en O. Haagse Comedle epeelt „De medeplichtigen". 8 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwijgerkeric) Baptisten Gemeente. Spr. H. Schouten. 8 uur nam. DINSDAG Stadszaal (foyer)JeugdQeidersovond Herv Gem. Spr. dis. G. ran Veldhuizen. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Corned:a •peelt „De medeplichtigen". 8 uur nam. WOENSDAG Doopsgezinde Kerk. Spr. K. C. van Oos- eanen over „De enige overlevenden dezer aarde." 8 uur nam. Schouwbrug: K. en O. Haagse Oomedie epeelt „De medeplichtigen". 8 uur nam. Steenechuur 6. K. en O-lezing „Het foede kinderboek" door mej. J. R. Wolff, uur nam. Doopsgez. Kerk: Spr. K. O. van Oai- sanen over „De enige overledenen dezer •arde". 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing <L-, A. A. Trouwborst over ..Goddelijke ko ningschap in Centraal Afrika". 8 uur DONDERDAG Laugebrug 63: Bijbellezing M. de Jong van Katwijk aan Zee. 8 uur nam. nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1) Ten toonstelling geolo gie van ederland. Op werkdagen van 10- 12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Lakenhal: Schilderijententoonstelling Haze veld. Van Roemburg en Tweehuyzen; gravures van Morlus Bauer. Werkdagen 104 uur; zondag 15 uur nam. (Tot 4 november). BoerhaavezaalExpositie Leids Kunst centrum (o.a. wandtapijt Stadhuis). Werk. dagen 25 en 79 uur. Zondagen 15 uur. Geopend t/m. 27 oktober. BIOSCOPEN Trianon. „Guys and dolls". 18 Jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4,30, 7 en 9.16 uur. Luxor: „Oorlog en vrede". 1'4 Jaar. Werkdagen 2.30 en 7,30 uur. Zondag 2,30 en 7.30 uur. Lido: ..De nachten van Cabiria". 18 Jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9,15 uur. Zondag 2,30. 4,45. 7 en 9,15 uut. Rex: „Liefde langs de weg". 18 Jaar Werkdagen 2.30, 7,16 en 9,16 uur Zon dag 2,30, 4,45, 7,16 en 9.16 uur'. Donderdiagcyolus; „Het gebeurde ln Ve netië. Casino: „Gevaarlijke ontmoetingen". 18 Jaar. Werkdagen 2,30, 7 en 9,16 uur. Zondag 2.30, 4,45, 7 en 9,15 uur. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 26 oktober te 8 uur waar genomen door: Apotheek Douza Douza- straot 31. tel. 21313, Apotheek Nieuwe R(Jn, Nieuwe Rijn 18. tel. 20523 en Apo theek Oegstgeest. Wilhelmdnapark 8 Oegst geest, tel. 26274. By geen gehoor b(j Uw balsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 2222k.. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a V a fe a at %-r C <N Stockholm onbewolkt wnw 7 4 1 Oslo half bew. n 2 11 0 Aberdeen geh. bew. zzfw 6 12 0 Londen zwaar bew. zzw 4 17 0 Amsterdam geh. bew. z 4 13 2 Luxemburg mist zzw 6 9 4 Parijs zwaar bew. zo 1 14 0 Bordeaux mist windstil 16 0 Grenoble mist windstil 12 0 Berlijn mist zzo 3 13 3 Frankfort geh. bew. windstil 11 0 München mist windstil 12 0 Zürich mist n 1 12 0 Genève mist zzo 1 11 0 Locarno onbewolkt windstil 15 0 Wenen geh. bew. nnw 2 14 0 Innsbruck mist windstil 12 0 Ajacclo onbewolkt O 2 0 Mal lor ca licht bew. n 4 19 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2