Moderne heren volgen de internationale mode 119.- 87.50 75.- PeektCloppenburg fS% FASTO De laatste pot is eruit! Fa. A. ZWART Radion wast witter en zachter Voor junior: Autocoats All-weather Coats Hawi-suède Jackets Wereldmode creaties topprestaties Voor heren: Autocoats All-weather Coats Hawi-suède Jackets Ervaren chauffeur f 169.55 Hier is de uitslag - van de laatste RADION PUZZELWEDSTRIJD Een record aantal inzendingen leverde het fantastische bedrag op van; net als senior, maar in speciale jeugdige dessins, kleuren en modellen 16 jaar vervaardigd van fijn geweven, waterafstotende katoenen gabardine, geheel met warme alpaca-voering 16 jaar ook «oor Junior favoriet, 15 jr. fosse oitknoopboro alpaca- voering, 15 jaar II75 Alle Junlor-ortikelen met kleine stijging per maat. Zij kiezen vlofte coots en jackets, cfie praktisch, modieus en bovendien geheel op het wisselende hollandse klimaat zijn afgestemd. Als toonaangevende zaak in het betere genre toont P&C ook op dit gebied de grootste collectie tegen de bekende lage P&C-prijzen. een behaaglijke jas in zuiver wollen velours, moderne ruitdessins 99? exclusief Italiaans streepdessin, geheel met zuiver wollen pioidvoering vervaardigd van cotelé, de moderne, waterafstotende katoenen stof die door haar ribeffect zo sportief aandoet, geheel met warme vachtvoering met de allure van echt bont de favoriet van dit seizoen met het karakter van echt wildleder, warm en winddicht losse uitknoopbareafpocavoering 14I5 Wandel door de wereld der mode bij Bij de ALGEMENE DIENST van de RIJKSUNIVERSITEIT te Leiden kan met ingang van 1 november a.s. worden ge plaatst een die tevens zal worden belast met andere algemene werkzaamheden. Leeftijd 25 tot 45 jaar. Salarisgrenzen bruto f317,25 tot bruto f342,30 per maand (inclusief toeslag alg. ouderdomswet). Sollicitaties schriftelijk te richten aan het hoofd van de afd. Personeelszaken der R.U., Rapenburg 73 te Leiden. de hartewens van iedere huisvrouw W1200 in een handomdraai hebt warm water, waar en wan neer U wilt. Heet water voor de grote was, de afwas, de douchecel en noemt U maar op. Geen won der dat al meer dan 400.000 Nederlandse gezinnen van het gemak van de F=asto geiser genieten. Prijs Reeds voor 8.75 per maand komt U in het bezit van een Fasto geiser bij de HOOIGRACHT 18 - LEIDEN - TEL. 23951 Eventueel kunnen de aanlegkosten meegefinancterd worden. In deze laatste „Kijk U Rijk" wedstrijd zijn 6 foutloze oplossingen binnengekomen. De enorme geldprijzen gaan naar: J. P. Herselman, Secr. Kamiac, Kapelle (Z.B.) - W. C. v. d. Linden, Straatweg 42, Nieuwenhoorn (Z.H.) - Chr. Michelsen, Da Costakade 1071, Amsterdam - P. Mooy, Dorpsplein 14, Callantsoog - Mevr. K. S. Noothoven van Goor-Von Oesterreich, Fred. Hendriklaan 39, Den Haag-A. Sor- ber. Noordsingel 26, Middelburg. Zij ontvangen ieder een bedrag van liefst f 20.807.-. Van harte gelukgewenst winnaars Het is jammer... maar aan alles komt een eind. Zelfs aan deze grootste en succesrijkste wedstrijd, die ooit in Nederland is gehouden. VERANTWOORDING: Ontvangen ln de potf 157.053,- 19 °l» van het brutobedrag ad f 169.546,- f 32.213.- (zie voorwaarden) - Totaal uit te keren f 124.840.- Oplossing: 3-1-3 - I-2-2-2-2-I-I-I-2 Wij hopen, dat heel puzzelend Nederland vele gezellige puzzeluurtjes met „Kijk U Rijk!" heeft doorgebracht. MOTIVERI NG: A. Eenzaam betekent zonder gezelschap, alleen. Alleen bete kent niet vergezeld. Belde woorden zijn dus volkomen van toe passing. (3). B. Onder springen met de parachute verstaat men alles wat er gebeurt vanaf het verlaten van het vliegtuig tot het neer komen op de grond. Bij dit springen valt men eerst tót de parachute zich geopend heeft en zweeft dan omlaag. Op de tekening i6 de parachute al open en het vallen dus afgelopen. Daarom Is alleen springen van toepassing. (I). C.Dicht gesloten, afgesloten. Gesloten niet geopend.dicht, Geen van beide woorden heeft dus enige voorkeur. (3). D. Beide woorden geven aan dat men iets aan het oog ont trekt. maar verbergen verdient de voorkeur omdat dit zowel op de moeder, die het kind achter haar rok verbergt, als op hel kind. dat zich verbergt, betrekking heeft. (1). E. IJzig geeft de afschuw weer voor een ijzingwekkend onge- dierte. De hier afgebeelde spin valt echter niet onder dat be grip zodat eng. dat in algemene zin het begrip griezeligheid van een beest uitdrukt, hier dus beter is. (2). F. We zien een jonge en een oudere man. Met kan dus niet van ouderdom spreken. De bril en de hand aan het oor wijzen, echter duidelijk op enig gebrek bij het gehoor en het gezichts vermogen. (2). G. Men teert nooit met een kwast als deze. maar met een kleine ronde kwast aan een lange steel. Bct&rcn is dus onjuist Ook béteren is slechts gedeeltelijk van toepassing omdat aal een vermolmde en vervallen schutting weinig beter gemaakt kan worden. Maar het bestrijken met waterafwerende stof, als beits is zo'n tvpisch werkje als met karweitie omschreven wordt. (2). II. Bij een oversteekplaats treedt het hier algebeelde urlga diertje regelend op. Verkeersveiligheid is echter afhankelijk van alle gezamenlijke deelnemers aan het verkeer. Dus ver keersregeling. (2). I. Uit niets blijkt dat definitief gekozen is. maar de houdinf wijst duidelijk op het ln twijfel staan over de vóórkeur van één van beiden. (1). J. Voor vrijwel iedereen, geraffineerde woord-puzzelaars uit gezonderd. zal het onbegrijpelijk zijn dat men van het woord ANGSTSCHREEUW de eerste klinker achter de zeven op el kaar volgende medeklinkers heeft geplaatst en de andere klinkers met de laatste medeklinker achterstevoren er vóór, maar ditbewijstdathetin elk geval geen wartaal of onzin 1s.(l). K.H'nrmfe=het warm zijn; gloed of vurigheid,is hier zeker niet ln beeld gebracht, maar we zien duidelijk de schijn en het licht van de lamp zoals dit in het woord sch ijnsel ligt opgesloten.(l)- L. Aangezien onder bestraffing zowel een strafgevlng als een berisping wordt verstaan, wordt dit hier, gezien de bestraf fende blik. zuiver in beeld gebracht. Hoewel het mogelijkU dat de jongen niet begrijpt waarom hij die straf verdiend heeft, is er toch geen sprake van wanbegrip. (2). •IAD 48.180.2#

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 16