LIGTVOET JUBILEUM-VERKOOP Bij Maison SPIER KOOPT U MET PLEZIER! OLIEHAARDEN an Velzen B*r Onze unieke JUBILEUMCOLLECTIE: U.S.O. concerteerde in Treslong In Zweden overweegt men aan de studenten loon toe te kennen Flamazur haardbrandolie Kerkelijk Leven HAARDEN - KACHELS - OLIESTOOK I VRIJDAG 18 OKTOBER 1957 Vaardig instrumentaal apparaat met mad. Dauielle Dechene als soliste in Liszt In een welgevulde Treslong-zaal te Hillegom startte de Kunstkring Bloem- llenstreek voor 19571958. Een welkome, nieuwe gast trad daar op: het ihts Stedelijk Orkest onder zijn nog jonge dirigent Paul Hupperts, een vak- die inmiddels een zeer goede faam verwierf. We betreuren alleen dat zo'n Leneroent op zichzelf staat en zich niet enige malen per seizoen herhaalt, nu r eenmaal zo'n benijdenswaardig gebouw voor aanwezig is! jet begon met de simfonia in Es van jistian Bach, de jongste en de laatste, z.g. „Londense" Bach. By een werk dit, in een overgangstijd ontstaan, int het heel bijzonder aan op de styl- i-atting. Wat we nu algemeen als „de ssieke stijl" kennen, is in opkomst, we nn het tijdperk van het „rococo" dat jastian Bach en Handel achter zich ,ft Dit tydperk kenmerkt zich door im'itent en elegantie en juist deze orden werden door Hupperts veron- itzaamd. Hij keek te veel terug naar drachtige, stoerder musiceertrant van barok. Zo'n „Sinfonia" is overigens £r geschikt voor een kamerorkest. )p Bach volgde Liszt, het minder be ide 2e pianoconcert in A. Hier bleek begeleiding terstond een kolf naar iperts hand. Diens troeven heten: amiek en geestdrift, ersoonlijk zijn we verwend door de enaars van Van Otterloo en daar- r misten we hun klankverfijning, lig detail komt in afwerking en af- ing te kort door de doorzichtigheid nvoldoende gewaarborgd. Heit boeien- spel om in afwisseling telkens nieuwe ïiten van het kunstwerk met aparte is naar voren te halen, is nog niet de te zijde van de Utrechtse dirigent, al een tweede Symfonie van Brahms dit zo goed verdragen. Deze was iets iar van opzet en een ranker belijning niet misstaan. We verwijzen, om j iets te noemen, naar de inzet der m in het sublieme langzame deel. an de andere kant dienen we op te ken dat veel groepswerk voortref- ken uiterst welluidend was. o.m. de hoorn-episodes, die voor Brahms zo ikteristiek zijn. En verder kan de sstiek wat schuld hebben aan nivel- ig van nuances. et dat al is het U.S.O. een alleszins ictie-comité's voor ^est Irian"-week Indonesische regering zal spe- „actie-comité's" instellen, die de tionale campagne voor de bevrijding n West-Irian (Ned. Nieuw-Guinea) Hen moeten stimuleren. voorstellen van de minister van lichting, Soedibjo, voor deze cam- ie, die tegen het einde van deze ld onder de benaming „West-Irian- zal worden ingezet, werden gister door het kabinet besproken, aldus vrijdag in Djakarta bekepd ge- actie-comité voor Djakarta zal leiding komen te staan van mi- Soedibjo. In de andere gebieds- zullen zy worden geleid door de :en van het bestuur. alle delen van Djakarta zijn de tste dagen geweldige plakaten aan richt, waarop de kaart van West- ijk Nieuw-Guinea onder Neder- kdse vlag staat afgebeeld, en waar- |de bevolking wordt aangespoord om strijd om West-Irian te intensi- en. Acties in Zuid-Borneo MET SUCCES BEKROOND, ijdens opruimingsacties, welke le- tenheden deze maand in het zui- ijk deel van Borneo hebben uitge- rd, werden 40 bendeleden gedood 14 gevangen genomen. Bovendien ben nog 300 terroristen zich aan de oriteiten overgegeven, lens de operaties werden ruim 20 rapens in beslag genomen, terwijl artuigen, waarvan de benden zich on strooptochten bedienden, wer- emietigd. imontploffing op Cyprus officiële Cyprische omroepstation cosia verdween gisteravond als van een ontploffing plotseling e ether. Er is geen melding ge- van slachtoffers. Veiligheidstroe- *bben het terrein rondom de studio Et. La-ter werd meegedeeld, dat de tormator van het radiostation door is vernield en dat er nog twee (plofte bommen zijn gevonden. vaardig instrumentaal apparaat. Dat hoorden we het best in het scherzo (Al legretto), dat Hupperts zeer raak en pikant en sterk van ritme opbouwde. De Kunstkring mag dan ook met tevreden heid op het gebodene terugzien. Een in Nederland onbekende Franse pianiste solieerde in Liszt: Danielle De- chenne. Zij is prijswinnares van een in ternationaal pianistenconcours in Ge- nève en heeft in Treslong bewezen dat deze prijstoekenning op goede gronden berust. Een feilloze techniek, een uitge balanceerd toucher, een evenwichtig gevoel voor sonoriteiten en veel meer dan dat is haar eigendom. Liszt's concert is niet vrij van lege plekken en holle parade, al duiken bloeiende periodes ook op. Bij de gratie van de virtuoos blijft het voortbestaan. Maar het pleit nu juist voor deze soliste, dat zy door haar geheel en al doordachte vertolkingiswijze alle galopparades en wildheden binnen de strakst mogelijke perken heeft gehouden en aldus het concert in de aannemelijkste vorm pre senteerde. Wy wensen haar van harte toe dat zij tot vele Nederlandse podia de toegang vindt! V. „Cycloon" thuis na 20.500 mijl slepen Na een tien maanden lange reis een reisduur, die niet meer al te veel voorkomt zal de motorsleepboot „Cycloop" van N.V. Bureau Wijsmul ler te IJmuiden vanavond te Vlissin gen binnenlopen. Kapitein Teun Hoek uit IJmuiden, die op deze reis voor de eerste keer het commando op een sleepboot voerde, zal bij aankomst in Vlissingen uit het journaal kunnen optekenen, dat de „Cycloop" tijdens deze tien maanden niet minder dan 20.500 zeemijl slepend aflegde. Over die halve omtrek van de wereld werden een reparatieschip van Glasgow naar Maracaibo in Venezuela gesleept, werden voorts twaalf bakken van Hous ton en New Orleans naar Maracaibo ge bracht. een kraanbak van Christobal naar Maracaibo en een 5512 ton groot uitgebrand fruitschip van New Orleans naar Vlissingen. Bovendien verleende d gjeper hulp aan een Liberiaans en een Panamees schip, resp. 3000 en 7000 ton groot, die in moeilijkheden waren op de Ai^intische Oceaan, en werd een 7050 ton groot suikerschip vlotgebracht van een leembank bij de Cubaanse kust. De heer H. Hagenaar nam afscheid van Djakarta De Nederlandse diplomatieke verte genwoordiger in Indonesië, de heer H. Hagenaar, zal op 25 oktober uit Djakarta naar Den Haag vertrekken. Op zijn te rugreis naar Nederland zal de heer Ha genaar enige dagen in Singapore blij ven voor besprekingen met zijn opvol ger. de heer H. Hasselman. De donderdagavond door de vertrek kende diplomaat in zijn ambtswoning gegeven afscheidsreceptie werd bijge woond door honderden vooraanstaande figuren uit de Indonesische hoofdstad. Tot de gasten behoorden regeringsauto riteiten, leden van het dipomatieke corps en vertegenwoordigrs van de Neder landse gemeenschap in Djakarta. Gouden feest der K.N.V.V.L. begon heden op Valkenburg Vanochtend is de viering van het gouden jubileum van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Lucht vaart begonnen met een herdenking van de initiatiefnemer tot de oprich ting der vereniging, luitenant-ter-zee Alfred Emile Rambaldo. Deze herden king had plaats op het marinevlieg kamp Valkenburg, waar het monument ter herinnering aan hem staat. Alfred Emile Rambaldo was 16 no vember 1879 geboren te Rembang in het toenmalige Nederlandsch Indië, waar zijn vader resident was. Het is om het leven gekomen op 5 augustus 1911 bij een landing op een ballonvaart van Soerabaja naar Semarang. Bij de herdenking waren o.a. aanwe zig mevrouw de weduwe M. A. Ram- baldo-Wienenberger en de dochters me vrouw W. A. M. L. de Kock-Rambaldo en mevrouw L. J. Mees-Rambaldo en voorts enkele Nederlandse luchtvaart pioniers, afgevaardigden van de Marine Luchtvaartdienst, de Koninklijke Lucht macht, de KLM, het Nationaal Lucht vaart Geneeskundig Centrum en Neder landse vliegtuigindustrieën. De heer C. Kolff, voorzitter van de KNVVL en schout-bij-nacht-vlieger J. M. van Olm, vlagofficier M.L.D., heb ben kransen gelegd bij het monument en een kort herdenkingswoord gespro ken. De kapel van de M.L.D. bracht toepas selijke muziek ten gehore. Vanmiddag heeft een aantal Neder landse luchtvaartveteranen, op uitnodi ging van het hoofdbestuur van de KNVVL in restaurant De la Paix te 's-Gravenhage aangezeten aan een lunch. Soekarno naar de Zuid-Molukken Alvorens begin december zijn derde wereldreis te ondernemen, zal president Soekarno de volgende maand nog een inspectiereis door de Zuid-Molukken en de kleine Soenda-eilanden maken. De president en zijn gezelschap zullen naar Oost-Indonesië reizen met het Rus sische vliegtuig, dat president Soekarno tijdens zyn bezoek aan de Sovjet-Unie, vorig jaar van president Voroshilof ten geschenke heeft ontvangen. l ijf procent van de bevolking levert nog alrijd meer dan helft van studerenden (Van onze correspondent in Stockholm) In Zweden spreekt men niet meer van rijk of arm. Evenmin neemt men het woord „kapitalist" of „werkman" in de mond. Men maakt slechts een verschil tussen „sociale groepen". Tot sociale groep 1 behoort 5 procent van de bevolking, tot groep 2 worden 38 pro cent gerekend, terwijl de meerderheid (57 procent) bü groep 3 wordt geteld. En nu is het wel teleur stellend te moeten consta teren. dat, ondanks alle steun en hulp aan het volk, nog steeds 58 procent van de studenten uit groep 1 komt. terwijl de veel grotere groep 3 slechts met 6 procent is vertegenwoor digd. Uit een onderzoek is ge bleken, dat het voor so ciale groep 3 twee genera les duurt om op de uni versiteit te komen. De grootvader is arbeider ge weest. de vader komt tot mulo en eerst de zoon haalt het eindexamen hbs. Het zyn geen financiële moeilijkheden, welke de zoon van een arbeider de weg naar de universiteit blokkeren, maar eerder het ouderwetse denken in klassen. Het Is in Zweden niet moeilijk een studie beurs te krijgen. Het ryk, de gemeente en vele in stellingen zijn gaarne be reid de jeugd te helpen, maar wie een beetje trots van aard is en dat zijn nogal heel veel knappe hoofden wenst deze hulp niet. Bovendien krijgt men meteen weer een splitsing: studenten met en zonder geld. Voorge steld wordt thans om iedereen een studie-loon te geven, een soort door betaling van de kinder bijslag. Het zou dan nie mand iets aangaan, hoe de student zijn studiegeld wil besteden. Als afschrik kend voorbeeld lezen wij nog het verhaal van twee beursstudenten. Beiden worden door de gemeente geholpen en van beiden wordt een zekere dank baarheid verwacht. Na enkele weken harde studie veroorloven zij zich een ietwat uitbundig diner in een luxe restaurant. Zij worden echter geobser veerd en moeten zich ver antwoorden. Het is een onaangename situatie en op dat ogeijblik zouden de jongelieden veel liever de wel eenvoudige, maar goed betaalde betrekking heb ben aanvaard, die hun weliswaar geen toekomst zou hebben gegeven, maar financieel onafhankelijk zou hebben gemaakt. En dat, meent de schrijver, is verkeerd en onrecht vaardig. Voor elk vertrek een passend apparaat van het beste fabrikaat o.a. E.M.J. - FOBRUX - B. en D. TELEFOON 25328 OUDE VEST 111 A. DE WIT'S HANDELSHUIS .SCHILDERIJEN *SEN, PASTELS, OMLIJSTINGEN kfc/. ULEGEUB" 16SI9 m merbtr Door omstandigheden aangeboden AUTORIJSCHOOL met nieuwe auto en clien tèle; auto heeft gekost f6985, met rijschool enz. voor f4000. Zonder contanten onnodig te schrijven. Brieven bureau v. dit blad onder no. 4858a. NED. HERV. KERK Bedankt voor Zoeffcenmee-r C. Baibenburg te H.I. Amfbaoht. Beroepen te Taum- marum (toez.) en te Twlsk (toe®.) D. H. Sohol'ten te Heerewaardien. Bedankt voor Mantgmn (toe®.) H. E. K. Vegter te Uitwierda. GEREF. KERKEN Beroepen te Oud-Beyerlamd G. Henge ve ld te Woubrugge. Beroepen te Enu- matu F. van Zutpihem te Hollum op Ame land. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Aarlandierveen-Nieuwkoop R. Kok te Veenendaall en M. Vlletstra te Eemdljk, van wie eerstgenoemde ls beroe pen. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Kaflaana©oo (USA) H. Rijk een te VTaardlngen. OUD-GEREF. GEMEENTEN van der Poel GEREF. KERKEN (Onderh. art. 31 K.O.) Beroepen te Enschede-Zuild (vwc. A. Völdiman) R. H. Brommer te Zwoillle. Dr J. van Dorp 50 jaar predikant Zondag 27 oktober zal het vijftig Jaar geleden zijn, dat dr. J. van Dorp te Hat- tem werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Nadat kand. Van Dorp in 1904 door het provinciaal kerkbestuur van Zuid- Holland was toegelaten tot de evangelie bediening in de Ned. Herv. Kerk, werd hij op 27 oktober 1907 te Erichem in de classis Tiel in het ambt bevestigd. Op 4 Juni 1911 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Gendringen in de classis Doetinchem, waar hem met in gang van 1 mei 1944 op 65-jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeri taat was dr. Van Dorp van april 1947 tot november 1950 ruim drie en een half jaar geestelijk verzorger van „Meer en Bosch", de inrichting voor verzorging van epileptici te Haarlem en Heem stede. Daarna was hij van januari 1952 tot januari 1955 nog werkzaam als zie kenhuispredikant to Haarlem. Geen opname in N.H. Kerk DE POSITIE VAN DE VRIJZINNIG HERVORMDEN IN DEN HAAG. Gisteravond heeft de kerkeraad der hervormde gemeente 's Gravenhage zich tegen de opname van de Vereni ging van Vrilz. Hervormden in ge meentelijk pastoraal verband uitge sproken. Aan de beraadslaging hierover was vooraf gegaan een voorbereiding van een paar jaar. De vraag naar de in schakeling was indertijd uit de kerke raad opgekomen. Toen het kerkelijk gesprek, vlak na de oorlog begonnen, was vastgelopen in 1955. werd opnieuw een commissie benoemd, die herhaal delijk het kerkelijk gesprek heeft ge voerd met de vrijzinnig hervormden. Uit deze commissie zijn toen twee rap porten verschenen (pro en contra), die door de wijkkerkraden zijn besproken. In 1957 werd de provinciale kerkverga dering te hulp geroepen, daar de kerke raad in een impasse was geraakt. De prov. visitatie bracht toen een voor de vrijz. hervormden gunstig advies uit. Ook dit is naar de wijkkerkeraden ge gaan ter bespreking. Ten laatste kwam de zaak dus gisteravond aan de orde met als resultaat dat met een kleine meerderheid (55 tegen 50) werd afge wezen het voorstel „om het principe besluit te nemen, dat de kerkeraad de pastorale verzorging voor de vrijzinnig hervormden, die binnen de grenzen van art. X van de kerkorde een andere mo daliteit van catechese en prediking be geren op zich zou nemen". Dit hield dan in dat nader besproken zou moeten worden of de weg van ord. 13.4 (predi- katnen voor bijzondere werkzaamheden) of van ovrgangsbepaling 235 (nevenpas toraat) zou worden ingeslagen. Deze afwijzing betekent dat de Ver. voor Vrijz. Hervormden.nu aan de prov. kerkvergadering kan vragen overgangs bepaling 235 in te schakelen, aangezien met deze beslissing ordinantie 13.4 niet kan worden toegepast. KATWIJK AAN ZEE KLEUTERSCHOOL GESLOTEN De Chr. Juliana Kleuterschool aan het Abeelplein is wegens ziekte van het personeel gesloten. Maandag a.s. hoopt men de lessen weer te hervatten. Alg. Ned. Bouwt*drijfsbond De afdeling Katwfjk van de Algemene Nederlandse Bouwbedryfsbond hield een ledenvergadering, waarin bondsvoorzitter Brandsma sprak over het onderwerp: „Loonsanering en ontwerp nieuwe CAO". In zyn inleiding gaf spreker een uit voerige uiteenzetting van de onderhan delingen betreffende de nieuwe CAO. By deze onderhandelingen aldus spre ker, trokken werkgevers en werknemers gezamenlijk op. Echter bleek by de ver dere onderhandelingen, dat de voorstel len van deze partyen niet aanvaardbaar voor de minister waren. Na deze afwij zing was men echter niet van plan de zaak te laten rusten, maar men zou trachten de kwestie langs een georden de weg op te lossen. Volgens spreker is er geen grote werkloosheid in de bouw- nyverheid te zien. Op deze inleiding van de heer Brands ma volgde nog een levendige discussie, waarna deze vergadering door de voor zitter werd gesloten. Vergadering A.R. Kiesver. Gisteravond hield de A.-R. Kiesver eniging „Nederland en Oranje" in het gebouw Irene een ledenvergadering on der voorzitterschap van de heer N. Par- levliet jr. In zijn openingswoord heette spreker de aanwezigen hartelijk welkom in het byzonder wethouder D. C. van Leeuwen. Vervolgens werd het wooud gegeven aan de spreker van de avon»d, dr. F. H. von Meijenfeldt, die als onderwerp had gekozen: „De taak van de Sitaat". Spre ker begon zyn causerie mot er op te wyzen, dat by de Protestanten een ge voel van onbehagèlykheid en onzeker heid op politiek terrein is waar te nemen dat zich o.m. richt op het ingry- pen van de Staat in aangelegenheden, die niet van de Staat zyn. Onder ons zyn er velen, aldus spreker, die zich hiertegen verzetten. Maar ook willen anderen de Staat in deze meer ruimte laten. Met het oog op het behoud van de eenheid is er een neiging beide stro mingen te ontzien en een tussenstand- punt te gaan innemen. Dit is echter niet van gevaar ontbloot. Na een korte pauze volgde de bestuursverkiezing. In de vacature van mej. mr. Veltkamp werd tot bestuurslid gekozen mej. A. R. Kraaij. E.H.B.O. gezellig bijeen DIPLOMA'S UITGEREIKT In de UNI-zaal belegde de Kon. Ned. Vereniging EJH.B.O., afdeling Katwijk, een feestelyke byeenkomst ter uitreiking van de behaalde diploma's. In verband met het feit, dat ieder jaar een gecom bineerde cursus wordt georganiseerd met de Katwijkse Reddingsbrigade en het Rode Kruis waren de geslaagde leden van deze verenigingen eveneens op deze avond aanwezig. De voorzitter, de heer A. Roosdorp, opende de bijeenkomst en heette de aan wezigen hartelijk welkom. In het byzon der werd welkom geheten de docent, dokter C. J. Hagen. Deze reikte wegens uitstedigheid van burgemeester H. Dui ker met een toepasselijk woord de E.H.B.O.-diploma's uit. Hij wekte de ge diplomeerden op te blijven oefenen, aangezien men anders de kans loopt, dat het diploma niet meer als geldig kan worden beschouwd. Verder zei spreker, dat vanaf 1 november a.s. iedere vrij dagavond in het Weeshuis, Voorstraat 88, gelegenheid bestaat zich verder te bekwamen. Een diploma ontvingen de dames N. van der Mey-Kouprle, I. van Ryn-Mastenbroek, N. Overdijkink-Brag- gaar, J. H. van Geldere-Zweedyk, W. H. Postel-Slijkhuis, M. den Dikken, J. Haasnoot, W. van Asch, M. Ouwehand, G. M. Arnoldus, J. L. Arnoldus, A. Zwitser, J. A. Kuijt, A. Pronk, de heren K. van Delft, J. C. van den Oever, J. Pronk, P. Brussee, W. Boezaard, H. Vlieland en G. de Williger. Van een 16- tal personen werd het diploma voor 2 jaar verlengd. Een geestige rijm over de E.H3.0. werd op deze avond door mevrouw Ha zenborg ten gehorge gebracht. Enkele MARKTBERICHTEN LEIDEN.. 16 otó. Aanvoer: 5 etderetiv 35 melfc'koe'l^'n320 vetrte koeien, 106 vare- koeien, 39 graskailveren, 50 vette kalveren,, 30 nuchtere kalveren. 80 vette schapen, 200 fokschapen, 1262 vette lammeren. 26 \arkens (zeugen), 175 schrammen, 486 biggen, 10 geiten. Totaal 2.824. Noteringen: melkkoeien f850,tot) f1050,vette koelen f2.503.00 per kg schoon gewricht, varekoeien f 600.tot 1800.graskal veren f2,508.O0; per kg schoon* gewicht, vette kalveren f 2,00 2,70 peT kg levend ge-w.; nuchtere kalve ren f 1.40—1.60 per kg lev. gew.; vette schapen f 90.— tot f l'OO.fokschapen f80,— tot f125,— vette lammeren f70, tot f 98.drachtige zeugen f 250325; schrammen f 5090; biggen f 3038. Handel: voor melkkoeien Hauw. vette koelen matig, varekoeien gedrukt, gras- ka', veren lui duur. vette kalveren matig; nuchtere kalveren willig, vette sohapen en vette lammeren slepend, fokschapen wil lig. zeugen, schrammen en biggen ge drukt. LEIDEN. 18 okt. Kaasmarkt. Aanvoer 27 partijen Goudse en 7 partyen Leid.ee kaas. Notering: Goudse extra kwal. tot f2.67- Goudse le kwal f2.312,35; Goud se tweede kwal. f227—2.30; Leidse eerste kwal. f2.40—2.50. Handel lui. KATWIJK AAN DEN RIJN. 17 okt. Groenteveiling: waspeen A per kist 200 310; idem B per fctet 190—280; Idem fijn per' kist 210430; bloemkool A 1319: Idem B 1012; andijvie 1719; bospeen per 100 bos 2335; groene kool 850910; rode kool 4501230; sla 3 cent. HOOFDDORP. 17 Okt. Graanbeurs- no tering tarwe 122.tot f27.zomer- gerst f 21.tot f26,—: wintergerst f 20 tot f25.haver f 13,tot f23.gT. erwten f 2^.— tot f 34.—: koolzaad f 38.— tot f 44.karwyaaad f 58,tot f 66. kapucijners f 33.tot f 43, Alles per 100 kg. RIJNSBURG. 17 okt. Bloemenveiling FLOR A. Geplozen Chrysanten: Dlamont 1-2 14- Sonthdoron Pink 1822; Mlgoli 14 17 Salvia R/elQy 1620; Daydream 13— 15; Ohoco 2022; Blanch 8UI White Joy 1720; Am. Anjers Sim rood 1215; wit 1215; rose 1318; alles per stuk; Freesla 75120; Segetum 1620; Climax 1425. Elta 2634; T ros chrysantenHor- wood 3860; Silvia 6584; Shirley wit 3040; crerne 3458. rose 3557; Film ster 4369- Bright Eve 3345; White Hope 4863; Minerva 5596; Wendy 38 45; Mdgolu 6375; Chatsworth 5090; Normandiie 3250; Brons 4865; Mosqui to 2838; Bounty 2737; alles per bos. RIJNSBURG. 17 ofct. Groenteveiling aardappelen 812; andijvie 1528; rode kool 413; groene kool 8'11'; waspeen A 1022; B 810; uien 10'14 per koto: seS- derle 812; peterselie 10'15; bospeen 25 30- radijs 1446 per bos; bloemkool A 12—24; B 10—15; C 10—11 per stuk NIEUWE UITGAVEN Bij de Uitgever J. J. Kuurstra. te Am sterdam versoheen een Jeugdkalender 1958 waarvoor de bekende klnderboekenschrij - ver A. D. BUdehrend de teksten leverde en Rein Stuurman de Mü/ustratles verzorgde. Beider samenwerking leidde tot een af wisselend geheel, dat stellig een attractie ve stoffering van die Jclndwrkamer vormt. Jaarboek Leidse Universiteit Versohenen ls het „Jaarboek der Rijks universiteit te Leiden" 1957, waarin als gebruikelijk ©en nuttige opsomming wordt gegeven van talloee organisatori sche en persoonsgegevens betreffende de academie. Twee bijzonderheden vallen in de®e overigens naar vorm onveranderde uit gave op. namelijk enkele foto's betreffen de het universitaire leven in het afgelo pen Jaar en een lijst van leden van het Leidsoh Unlverelteits Fonds zoals die voor de oorlog steeds werd opgenomen maar nadien efechts ln 1047 en 1952. leden hielden ook een vrolyke samen spraak. Het grootste gedeelte van de avond werd door Frank Vink uit Noord- wijk verzorgd. De muzikale omlysting was ln handen van Theo Westgeest, die de juiste stemming er wel in wist te houden. BECHT DYSERINCK - BECKERS - JAARSMA ETNA - INVENTA SELECTA - FOBRUX. enz. Volledige series De allerbeste merken O 100% service. Vraagt vrijblijvend ons advies Een LIGTVOET haard goud waard... 1 Kraaierstraat 10 Tel. 22356 LEIDEN maar kost het lang niet. Hogewoerd 86 - Tel. 20668 felachtbare Heer Rech- 'mmissaris in de fail- ®nten van C. KEIJZER en J. KLOOTWIJK, 'wonende te Leiden, te- handelende onder de Schoenhandel Marijke, ''ld en kantoorhouden- Leiden, heeft bepaald, f schuldvorderingen worden ingediend november 1957 en dat Mlcatievergadering zal i gehouden op zater- november 1957 te 10 i het Gerechtsgebouw 8 Jan van Nassaustraat 8 's-Gravenhage. De Curator: Mr. W. M. A. Kalkman, Rapenburg 11, Leiden Telefoon k 1710—25362 Geen stof, geen as, niet poken. Maarolie stoken. Selecta - Airflow - Nobel - Saturn Becht Dyserinck - Inventa Jan Jaarsma en Florida. Vakkundige voorlichting en plaatsing. Wegens enorm succes, gaan wij door met onze succesvolle NOORDEINDE 24 LEIDEN TEL: 21106 iiillllilliiiiiilllllllllilllllilillllliiililllillililliiiiiiiiiniiii. Tarief „STEUIEB/TJES"" 120 woorden 11. 2030 woorden 11-60 (een woord hoogstens 12 letters) Bewijsnummers f 0,10 extra Toezending nummerbrleven f 0.20 meer. Ter gelegenheid van ons 35-JARIG bestaan ontvangt iedere koper een SPECIALE ATTRACTIE. HEREN KOSTUUMS in de modernste dessins. SPORTCOLBERTS TERLENKA PANTALONS HEREN WINTERJASSEN in de nieuwste modellen. HEREN SPORTJEKKERS met en zonder bont. ook voor jonge heren. HERENMODEARTIKELEN Grote collectie KINDER- en MEISJESMANTELS met en zonder capuchon, extra lage prys. Dus even naar het bekende adres. DAMESMANTELS met en zonder bont. SPECIALE AANBIEDING in DAMESJAPONNEN, ook grote maten. MANTELS ook ln ruiten. Grote keuze voor alle figuren. Specialiteit in REGENKLEDING voor dames-, heren- en kinderen in Egyptisch linnen, gahardtt.e, tweed, enz. HAARLEMMERSTRAAT 109 (tegenover de Bata) LEIDEN Schakel-, Voorzorg- en Vesta-zegels.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 15