Een ineenstorting van Blauw Zwart bezorgde LFC de grote overwinning 1 SHfl 5w JL Twintig minuten nog 1 voor einde ASC-voorhoede faalde ook in derhy tegen DOCOS (1—2) Vriendenscliaar - midvoor scoorde zeven maal tegen Lugdiiniim Onmacht van Leidse aanval stond meerdere doelpunten in de weg MAANDAG 7 OKTOBER 1957 Weinig imponerend 1 (Van een onzer verslaggevers) Cijfers kunnen bedriegen Zo geeft de einduitslag (51) een totaal verwrongen beeld van de ver houdingen gisteren aan de Boshuizerkade tijdens de strijd tussen LFC en Blauw Zwart, Ongetwijfeld, de kanaries gingen terecht met de volle winst strijken, maar even zeker is deze overwinning geflatteerd. Bijna vijf kwar tier ivas er van krachtsverschil nauwelijks sprake en slechts een volkomen ineenstorting van de Wassenaarse achterhoede in de slotfase van de strijd kon de Leidenaars aan deze grote cijfers helpen. Vele invallers LFC heeft gisteren geen grootse in druk kunnen achterlaten. Na de kracht toer van een week tevoren waren de verwachtingen nogal hoog gespannen. Toen bovendien bleek, dat Blauw Zwart zwaar gehandicapt - met maar liefst vier jeugdige invallers in de voor hoede - tussen de lijnen kwam. lag een fikse Leidse overwinning in het voor uitzicht. Dat is het tenslotte ook gewor den, maar het heeft er lange tijd niet naar uitgezien. Over de eerste helft kunnen wij kort zijn. Het tempo lag aan beide zijden aan de bedenkelijk lage kant, het plaat sen was slecht verzorgd en van enthou siasme was nauwelijks sprake, de par tijen wogen vrij aardig tegen elkaar op. LFC kwam door 'n betrekkelijke toe valstreffer aan de leiding. Een uittrap van doelman Selier kwam na 20 minu ten in het niemandsland tussen de Was senaarse defensie en doelman v. Leeu wen. Henk Heijmans won de sprint van spil Riem en met een beheerst boogbal- letje kon hij de score openen. Verder een aantal gemiste kansen aan beide zijden en dan zouden wij het ge had hebben, ware het niet, dat Bouk Pijnacker na een half uur spelen een ongelukkige botsing had met rechtsbin nen Jansen. Blinkend verliet hij het veld om in de rust in een taxi gedragen te moeten worden. Op weg naar het ziekenhuis. Hij had waarschijnlijk een teen gebroken. Zijn plaats in het veld werd ingenomen door P. de Bolster. Na de thee bleek, dat ook D. Franken, die zich kennelijk niet lekker voelde zich had laten vervangen. T. Eradus speelde voor hem verder. Met Sira op de plaats van W. van Kampen, telde LFC na de rust dus ook drie invallers. Misschien was dat de reden, dat Blauw Zwart aan- Amateurs Uitslagen-standen le KLASSE A QuickDCG 00 ZeeburgiaUniltas 01 GcnudaUW 24 VCS-CW 2—0 RFCDWV 0—3 Velox—OSV 2—2 Quick H. 4 3 1 - 7 7—2 DWV 4 3 - 1 6 8—2 VCS 3 2 - 1 4 64 Unitas 2 11-3 10 DOG 3 1113 3—3 OSV 3 1113 5—7 UW 2 1-12 5—5 Velox 2-111 2—3 Gouda 3 131 26 CW 1 - - 1 - 0—2 RFC 1 - - 1 - 0—3 Zeeburigia 2 - - 2 - 13 2e KLASSE A LugdunumVriendenschaar 08 VUC—VFC 1—3 LFC—BI. Zwart 5—1 Laakkw.HBS 20 WassenaarHVV 22 RKAWDCV 0—1 LFC 3 2 1-5 11—6 HBS 4 2 115 11—8 Laakfow. 2 2 - - 4 72 VFC 3 2 - 1 4 9—5 Vriendensdh. 4 12 14 1510 BI. Zwart 4 2 - 2 4 13—13 DOV 3 1113 6—9 RKAW 4 1 1 2 3 8—12 VUC 2 1-12 5—4 HW 3-212 5—6 Lugdunum 2-111 210 Wassenaar 4-131 411 3e KLASSE A Delft—Alphia 4—0 DHLCromvliet 31 CSVPostduiven 14 RVC—Westlandia 3—1 GDA—HPSV 5—1 VoorburgArchipel 01 Archipel 36 Postduiven 22 GDA 46 Alphia 10 Westlanidia 44 Oronwliet 10 Delft 1—2 GSV 2—0 DHL 12 Voorburg 20 RVC 1—2 HPSV 2—0 3c KLASSE B RipperdaRijswijk 32 VIOS—Wilhelmus 1—3 RoodenburgVVP 10 AlphenCeleritas 22 Westerkw.Hillegom 20 VVSBTYBB 0—3 Ripperda 46 Wilhelmus 22 Roodenburg 24 Celeritas 22 Alphen 33 Ryawyk 10 WSB 3—3 WP 1—0 TYBB 1—2 Hillegom 2—0 Westerkiw. 1—2 VTOS 2—0 4e KLASSE A TeylingenSVLV 43 Concordia H.SJC 31 ASC—DOCOS 1—2 Warmunda'THB 11 Fore hol teLisse 31 Concordia H. 46 Teylingen 34 Warmunda 45 9JC 33 Foreholte 4—5 ASC 4—1 DOCOS 24 Lisse 2—0 THB 3—4 SVLV 3—0 4e KLASSE D VEPTonegido 12 StolwijkBodegraven 43 DSOMaasstraat 52 ADSWoerden 11 PDKKranenburg 52 4e KLASSE E VDSQuick Steps 11 BoskoopSchoonhoven 22 Steeds VolhardenTe Werve 13 NieuwerkerkHaastrecht 21 DUNO—UNIO 4—4 vankelijk in het offensief kon komen, dat na drie minuten beloond werd met een doelpunt van de jeugdige A. van Leeuwen uit een hoge voorzet van Jan sen. die werd doorgekopt door midvoor Van Dongen. Om onbegrijpelijke rede nen bleven de gasten daarna volharden in hun vier-manvoorhoede, waardoor de gevaarlijke maar trage midvoor Van Dongen nimmer te vinden was. waar men hem het liefste had gezien n.l. aan de spits vap de aanval, zodat spil Van Kampen steeds veel vrijheid genoot. Deze maakte daar een dankbaar gebruik van en bleef verder met zijn assistenten heer en meester van het terrein. Boven dien ontstond er zo een groot gat achter de Wassenaarse aanval, waardoor de Leidenaars ook het middenveld konden beheersen. Tot overmaat van ramp wa ren de jeugdige Blauwe aanvallers voor het doel hun zenuwen niet de baas. het zag er dus niet al te best uit voor de gasten. Nog een klein half uurtje hiel den zij stand, al kwamen zij meer en meer in de verdrukking. Nadat aan eni ge goede kansen achteloos voorbij was gegaan, benutte Sira een handig trek- balletje van A. Heijmans met een scherp schot, dat doelman Van Leeuwen te machtig was. (21). Dik tien minuten later was het weer raak. Na eindeloos gedraai en getreuzel voor het Wasse naarse doel,, was het eindelijk A. Heij mans, die van dichtbij een schot durfde te lossen. Vla de handen van Van Leeu wen vond het leder de weg npar het net. De Wassenaarse verdediging stortte als een kaartenhuis ineen. Elke Leidse aanval kon nu een doelpunt zijn. Blun der werd op blunder gestapeld, niemand begreep niemand. Aad en Henk Heij mans zorgden er voor, dat het 51 werd maar onder deze omstandigheden had het nog meer kunnen zijn. Maar zelfs dit eindsprintje kon de weinig verzorg de indruk, die - inderdaad ook gehandi capt - LFC achterliet niet geheel weg nemen. De overwinning was verdiend, maar geflatteerd. Vierde klussers amateurs In deze plaatselijke ontmoeting trokDocos aan het langste eind, maar de uit slag had net zo goed andersom kunnen zijn. Want hoewel beide partijen vrijwel even sterk waren, kregen de roodzwarten toch de beste kansen. Vooral vóór de rust. Maar de ASC-voorhoede faaldeLinksbuiten Tegelaar liet enkele goede kansen glippen. Het bleek ook nu weer, dat hij niet de juiste man voor deze plaats is. Bovendien miste v. Daalen een penalty! Docos kreeg minder kansen, maar wist gasten gescoord uit een vrije trap, ver- er na de rust twee te benutten en dat was voldoende voor de volle winst. Aan vankelijk was Docos iets sterker. Maar de uitvallen van de thuisclub waren ge vaarlijker en na 5 minuten viel reeds een doelpunt. Tegelaar zette goed door en stelde Brard in de gelegenheid om keeper Smits te passeren: 10. Daarna ging de strijd gelijk op. Kort voor rust maakte een van Docos' achterspelers hands in het beruchte gebied. Van Daa len zou het vonnis voltrekken en schoot... jver. Inplaats dus van een 20 voor sprong, ging de rust in met 10. Ook na de hervatting ging de strijd vrijwel gelijk op. Docos deed het echter iets beter dan de roodzwarten en hier door kon rechtsbuiten Hoogeboom na 10 minuten gelijk maken: 11. Van der Hoogt kreeg daarna nog een kans om zijn club weer de leiding te geven, maar hij schoot tegen de paal. Een kwartier voor tijd deed linksbinnen Piket het voor zijn club beter en schoot uit een moei lijke positie precies in de hoek: 12. Alles probeerde ASC daarna nog om de stand weer in evenwicht te krijgen. Doch de Docos-verdediging hield stand en on der grote spanning kwam het einde van deze sportief gespeelde wedstrijd. ForeholteLisse In deze wedstrijd heeft vooral in de tweede helft de thuisclub vrijwel steeds het spel in handen gehad. Dit overwicht resulteerde tenslotte in een tweetal doelpunten, welke de Voorhou- ters een 31 zege brachten. Lisse begon hoopvol, want reeds na acht minuten wist v. d. Zwet de Fore- holte-doelman het nakijken te geven: 01. Foreholte wist zich evenwel te her stellen en langzaam maar zeker het middenveld in handen te nemen. Een kwartier voor de pauze slaagde P. van Dijk erin gelijk te maken, nadat hij en kele Lissenaren aan zijn voetballaars had gelapt: 11. In de tweede helft was het de beurt aan Foreholte, dat steeds vaker in de Lisser-doelmond verscheen. Wel wist de Lisser-doelman eerst nog een penalty, genomen door Piet van Werkhoven, te stoppen, maar toen in de 18de minuut Van Dijk het weer op zijn heupen kreeg, kon de doelman het harde schot niet keren: 21. Drie minuten later kon de Voorhoutse aanhang opnieuw juichen, toen Van Werkhoven een snelle aanval op de juiste wijze wist af te ronden: 31. De ruim tweeduizend toeschouwers kregen hierna nog een spannend slot te zien, met Foreholte in de meerderheid, maar waarin niet meer gedoelpunt werd. Teylingen—SVLV Pas in de laatste minuut wist Teijlin- gen de zege op het hard werkende SVLV vast te stellen. Daarvoor waren de Sas- semmers begonnen met de na twintig minuten opgelopen 01 achterstand weg te werken. Dit doelpunt werd door de oorzaakt door Nic. Hage en waar doel man Lefeber vergeefs naar greep. Het duurde toch nog 10 minuten in de twee de helft aleer de pogingen van de Teij- lingen-voorhoede beloond werden met een tweetal treffers van Nic. Zoet en Piet Boekei: 2—1. Lang duurde het ech ter niet of uit een vrij ongevaarlijke aanval was het zowaar weer raak: 22. F. van Kesteren wist zijn elftal echter weer aan de leiding te helpen: 32, maar toen kort daarop bij een vrije schop op het Teijlingen-doel de achter hoede wat al te lang nadacht over een te vormen muurtje, hoefde het al niet meer, want Lamboo had het leer al kei hard in het doel gejaagd: 3—3. Met deze uitslag had „vriend" en „vijand" zich reeds verzoend, toen Nic. Zoet in de laatste minuut nog een geslaagde po ging deed en zowaar de eindstand op 43 bracht. WarmundaTHB Warmunda opende direct met een ste vig offensief, waarbij de voorhoede zich meerdere kansen wist te scheppen. Na een kwartier spelen wist Montagne uit een goed opgezette aanval voor de thuis club te scoren: 10. Kort voor de rust was de stand echter alweer gelijk, toen de Haarlemse midvoor kans zag zich door de Warmondse defensie te werken en met een hard schot de doelverdedi- ger het nakijken te geven: 11. Na de thee ging de strijd geruime tijd over en weer met gevaarlijke aanvallen op beide doelen. Schoten van Veltenaar en v. Hulst sprongen van het houtwerk in het veld terug. Naarmate het einde naderde, werd de strijd feller. Gelukkig wist scheidsrechter Kühn de teugels stevig in handen te houden, zodat alles binnen het raam van het geoorloofde bleef. In de stand kwam geen verande ring meer. ConcordiaSJC Fouten in de SJC-defensie zijn oor zaak geweest, dat Concordia een overi gens geheel verdiende 31 zege wist te behalen. De wedstrijd was nauwelijks vijf minuten oud, toen Schoonderwoerd een treuzelen in de SJC-achterhoede op de juiste wijze wist af te straffen, waar bij doelman Lincel geen kans kreeg in te grijpen: 10. De thuisclub kreeg hierna een overwicht, terwijl de bezoe kers tot sporadische uitvallen, kwamen, die op niets uitliepen. In de tweede helft deden beide partijen felle pogingen om tot succes te komen. Concordia wist na een kwartier spelen, na goed werk van De Koning, de score te verhogen: 20, waarna dezelfde speler de Hille- gommers zelfs een 30 voorsprong gaf. Nic de Ridder wist van een misverstand in de Concordia-achterhoede te profite ren en de eindstand op 31 te brengen, waarmee Concordia een verdiende zege behaalde op een met enkele invallers spelend SJC. w L»t" \b Tolmeyer Amsterdamneemt in schop, die de Zwarte Schapen op de wedstrijd tegen MVV een stra[~ I een 31 voorsprong brengt. Dekkingsfouten bij de vleet (Van onze sportredacteur) Midvoor Van Zanten van het Culemborgse Vriendenschaar heeft op het Lugdunum-terrein de middag beleefd waarvan aanvalsleiders opgetogen plegen te dromen. Deze reeds aardig door zijn haren rakende, maar zo leep spelende Culemborger nam van de acht doel punten, die de Vriendenschaar-voorhoede achter de Kikkers-doelman De Gunst deponeerde, er niet minder dan zeven voor zijn rekening. Het is dus een debacle voor Lugdunum geworden, maar het gekke is, dat de groenwitten in het veld zeker niet slechter speelden dan de bezoekers uit Culemborg en in de eerste helft zelfs geruime tijd flinke druk uitoefenden op het doel van keeper Bleyenberg. Waar echter Vriendenschaar alles meezat, zat het Lugdunum tegen. Een morele tik kregen de Kikkers reeds in de vierde minuut van de wedstrijd, toen de bijzonder zwak leidende arbiter Dek een geheid buitenspeldoelpunt van Van Zanten goedkeurde. Dat was overigens reeds het tweede doelpunt van Vrien denschaar, want een halve minuut tevo ren had de ongedekt staande linksbui ten Toonen een kansloze De Gunst reeds naar het net gestuurd. De dek king was bij Lugdunum wel bijzonder slecht verzorgd. Stopper Keyzer liet de gevaarlijke Van Zanten voortdurend vrijstaan en ook linksback Jan Teeuwen nam verscheidene malen veel te veel risico. Dank zij het harde sjouwen van de Zandbergens, Mizee en niet te ver geten Robbers wist Lugdunum zich al lengs van de eerste klappen te herstel len, maar het geluk lachte de groen witten geen moment toe. Een schot van Van Marwijk sprong af tegen de paal, een back stopte een kopbal van Henk Teeuwen op de lijn en zo kunnen we nog wel een paar gevallen noemen waarbij de Vriendenschaar-defensie door het oog van de beroemde naald kroop. Intussen bleven de uitvallen van de Cu- lemborgers gevaarlijk, want steeds weer opnieuw vielen er gaten in de groenwitte verdediging en in de dertigste minuut bracht Van Zanten met een kopbal de stand op 0—3. Door een fout van Jan Teeuwen, die onnodig een duel met rechtsbuiten Sleeuwenhoek aanging, werd het, opnieuw door Van Zanten, 04 en één minuut voor de rust bracht de Vriendenschaar-aanvalsleider, die geen stap teveel maakte en rustig de kansen stond af te wachten, de stand op 05. Na de hervatting ging Jan Teeuwen Van Zanten lijfdekking geven dat had veel eerder moeten gebeuren en aanvankelijk werd nu de Vrienden- schaar-midvoor aan banden gelegd. In de vijftiende minuut nam rechtsbuiten Sleeuwenhoek evenwel de bal met de arm mee en uit zijn pass wist Van Zanten toch weer te scoren: 06. Opnieuw dus een fout van arbiter Dek, die af en toe de indruk maakte aan het slaapwande len te zijn. Geen A-, maar B-griep Rector Boymans, geestelijk advi seur van de Nederlandse Katho lieke Sportbond en van de Dioce sane Limburgse Sportbond, woonde te Sittard voor het eerst een dis--, trictsvergadering (Zuid II) bij. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om een vermanend en waarschu wend woord te richten tot de club- leiders. Rector Boymans waar schuwde de verenigingen, dat zjj niet teveel moeten steunen op de financiële voordelen van de KNVB- toto, aangezien immers de moge lijkheid bestaat, dat de toto dient te worden stop gezet. Jammer ge noeg, aldus de rector, lijden vele verenigingen niet alleen aan de A-griep, maar ook aan de B-griep, de „betaalziekte". Ook bij vele amateurverenigingen is deze nog niet afgelopen. Nu vele amateur- clubs via de toto veel geld In han den krijgen is de verleiding groot, dat zij zich uitsluitend blind zullen staren op de prestaties van het eerste elftal en minder interesse hebben voor de jeugd. De jeugd komt naar de verenigingen om te voetballen, de bestuursleden heb ben de taak om deze jeugd méér te geven dan alleen een „brok tech niek". Speciaal in Zuid-Limburg zijn op dit gebied misstanden, aldus rector Boymans. Daar worden bij de amateurverenigingen de moge lijkheden, die de jeugdleiders gebo den worden in de vorm van kader cursussen etc., niet of niet naar behoren benut. De financiële zor gen zijn voor vele verenigingen af gelopen mede door overheids subsidies nu is het de tijd om de verkregen welvaart goed te ge bruiken cn de jeugd daar ten volle van te laten profiteren." De Britse amazone Shella Willcox heeft het Europese kampioenschap sa mengestelde wedstrijden gewonnen, dat te Kopenhagen is gehouden. In 't eind klassement bezette zij de eerste plaats met 42.90 strafpunten, voor de Duitser Lutke Westhues 46.56 en de Zweed Lindgren 102.25 strafpunten. In het ploegenklassement werd Engeland eer ste met 270.96 strafpunten. Kort daarop viel de druk-pratende zeer zwak spelende Krijgsman een Vriendenschaar-verdediger veel te zwaar aan en toen aanvoerder Henk Teeuwen hem verzocht het wat rus tiger aan te doen, verliet de snel aan gebrande Krijgsman kwaad het veld. Lugdunum moest het laatste half uur dus met tien man spelen, maar vocht met de moed der wanhoop om althans nog de eer te redden. Maar de vele aanvallen ten spijt, ook dat gelukte niet. In de laatste vijf minuten kwam Van Zanten nog even op dreef. Twee maal zette hij een fraaie combinatie op met zijn rechtsbuiten Sleeuwenhoek en beide malen rondde hij die af met een knap doelpunt: 0—8. Een verdiende, maar wel wat geflatteerde overwinning van Vriendenschaar. Rijnvis brengt ADO op 22 in de wedstrijd tegen BW. Alphia kansloos bij Delft (4-0) (Van één onzer verslaggevers) Hoewel van Delft ook zeker niet gezegd kan worden, dat het foutloos speelde in de thuiswedstrijd tegen Al phia, was het toch nog wel zoveel beter dan de Heulbewoners, dat de 40 nederlaag, die de Alphianen in deze eerste competitiewedstrijd te slikken kregen, niet onverdiend ge noemd kan worden. Spoedig na de aftrap kwamen de Delftenaren voor de Alphia-vecte, waar de oranje voorhoede voorlopig niet ge vaar wist af te wenden. De Alphia- aanvallen waren te doorzichtig en te eenvoudig van opzet om succes op te leveren, ondanks het feit, dat de Delft achterhoede ook al niet al te best was. Na ongeveer een kwartier spelen moest de jeugdige Alphia-doelman een niet onhoudbaar schot van de midvoor laten gaan: 1—0. Hierna zag de Alphia-voor- hoede kans enkele gemakkelijke kansen hopeloos om zeep te brengen. De Al phia-achterhoede wist verder tot de rust stand te houden. In de tweede helft liet Alphia nog meer dan daarvoor, het initiatief aan de gastheren, die daarvan een dankbaar gebruik maakten en de Alphia-defensie onder druk zetten. Spoedig wist de rechtsbuiten, na zich van de linksachter ontdaan te hebben, voor de tweedemaal raak te schieten: 2—0. Een misverstand in de Alphia-defensie werd daarna door de midvoor afgestraft (30) en toen tien minuten voor het einde de Delftse rechtsbinnen een keihard schot afvuur de, bleek dit onhoudbaar voor de Al phia doelman: 4—0. Benauwde 1—0 zege van Roodenburg (Van een onzer verslaggevers) Met héél veel pijn kwam Roodenburg, dat na de rust in het veld alleen heerserivas, tegen VVP maar net tot een weliswaar verdiende, doch be scheiden 10 zege. Dit beslissende goaltje kwam overigens pas toen 0—0 als eindscore op ieders lippen lag. Vijf minuten vóór tijd liet Abrahams met een juweel van een doelpunt de blauwzwarte aanhang juichen. Uit stekend verdedigen van de Hagenaars, doch bovenal eigen „onmacht" stonden voordien meerdere Leidse treffers in de weg. Eén ding staat voor ons vast: de zege van Roodenburg had groter moeten zijn! Nu dus de verwachte Leidse doelpun ten uitbleven, ondanks het grote over wicht van Van Polanen s.c., bleef óók de onzekerheid omtrent VVP's bedoelingen benauwend drukken. Zeker de Hage naars. die met man en macht in de ver dediging waren geconcentreerd, kwamen in de tweede helft weinig in de buurt van Keereweer. Ook dient gezegd, dat de blauwzwarte defensie pot dicht zatals zij ten minste het niet al te „veilig" wilde doen. En zon enkele maal veroorloofde n.l. een enkeling zich wel eens een „spiele- reitje" en dat maakte soms de blauw zwarte supporters toch angstig. Zo ook bijv. na ruim een half uur spe len in de tweede helft. VVP kwam toen twee maal aan een scoringskans en dat terwijl Roodenburg de veste van doel man Knijnenburg belegerde. Eenmaal Wassenaar en HVV deelden de winst (Van onze correspondent) Ook in de wedstrijd tegen HVV heb ben de Kerkehouters, dit keer voor eigen publiek spelend, geen bijster hoogstaand spel te zien gegeven. Ge lukkig voor hen kwamen ook de „Was senaarse Leeuwen" niet tot grote hoogte, zodat het dit keer voor de thuisclub zonder al te grote „ongeluk ken" afliep. De gehele wedstrijd wogen beide par tijen goed tegen elkaar op, maar de eer ste kansen waren toch voor de bezoekers, die na vijf minuten aan de leiding kwa men, dank zij een ongelooflijk hard schot van Colthoff. De Wassenaarse voor hoede speelde te veel in de breedte, waardoor de stevig op de bal zittende HVV-achterhoede steeds weer kon in grijpen. In de 25ste minuut kwam de gelijkmaker, toen bij een snelle aanval over rechts de HVV-doelman de bal niet onder controle kon krijgen en de toeschietende Uittenbogaard geen fout maakte: 11. Even later wisten de geel zwarten echter de leiding te heroveren, toen de linksbuiten uit een vrije schop de bal keurig in de Wassenaarse doel- mond prikte, waar doelman Delsing het leer onvoldoende wegwerkte en een der bezoekers de bal in het net liep, 1—2. In de tweede helft kregen meerdere spelers het met de vermoeidheid te kwaad en daalde het tempo aanmer kelijk. De kans op de gelijkmaker lieten de groenwitten ongebruikt, toen bij een hevige langdurige doelworsteling de bal meerdere malen op de Haagse doellijn balanceerde. Ook het Wassenaar-doel ontkwam eenmaal op wonderbaarlijke wijze aan doorboring. Toen invaller Van Eijk een kwartier voor het einde van zeker dertig meter afstand een hard schot loste, werd het leer pas afgestopt door het net, zodat men weer van voor- afaan kon beginnen: 22. Beide elf tallen werkten hierna nog hard voor een beslissend doelpunt, dat echter niet kwam, omdat de verdedigingen geen kansen meer schonken. was een misser van Van Polanen er de oorzaak van en even later een „misver stand". Gelukkig voor blauwzwart faal de de betreffende VVP-aanvaller gran dioos. Met hetzelfde gemak had ondanks alles VVP een veilige voorsprong geno men en gezien de geringe stootkracht van de Leidse aanval had dit óók een vrijwel zekere nederlaag voor Rooden burg ingeluid. EINDELIJK RAAK Enfin het liep allemaal gunstig af voor de Leidse Houtbewoners. Een ju weel van een passje van Bart Ouwer- kerk stelde vijf minuten vóór het ein de Abrahams in staat - eindelijk - te scoren. De zwoegende rechtsbinnen benutte deze kans overigens voortref felijk: 10. Roodenburg ging zich toen op de ver dediging concentreren en speelde zich zenuwachtig naar het einde. Vóór dat einde kwam miste de VVP-linksbuiten A. de Leeuw nog een uit nerveus getrap voor de blauwzwarte veste geboren kans. Oók dit liep met een sisser af. Het werd een benauwde 10 zege dus. Verdiend, maar geheel bevredigd heeft het spel van Roodenburg ons toch niet. Enfin, v. Polanen en zijn mannen kunnen beter. Laten wij het daarop maar houden. Om compleet te zijn: In de eerste helft had de strijd een meer wisselend karakter en wogen de oude rivalen aar dig tegen elkaar op. De doelpunten (en kansen) waren duur. vandaar 00 met de thee! Na de rust weet U reeds. Kort voor tijd geraakte pechvogel Ouwerkerk nog geblesseerd en moest zich laten vervan gen. De beste spelers: bij VVP doelman Knijnenburg en Bonnet bij de thuis club. J. Jaspers: Regering wil klok O O achteruit zetten Tijdens de jaarvergadering van het district West 1 van de KNVB heeft voorzitter J. Jaspers in een vlammend betoog de Nederlandse sportwereld opgeroepen zich tot het uiterste te verzetten tegen de voor genomen beperkende regerings maatregelen inzake de sport en de lichamelijke opvoeding, zoals het in trekken van subsidies voor 't jeugd werk, het stopzetten van het bou wen van gymnastieklokalen en het niet uitbreiden van de sportaccom modatie. „De regering wil ten aanzien van de jeugd de klok achteruit zetten. Ik roep U op tot verzet daartegen. Men dient dit werk niet te beperken maar uit te breiden. Naar mijn me ning heeft de sportbeweging de taak van de jeugdbeweging overgenomen - con amore met amateurs. De over heid dient van de sport af te blij ven".

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9