Sport ireu*, de Zaterdag Quick Boys tegen SSS bijzonder schot: goed op 6 0 WS1 De zes" was niet in voorraad! Grote zege van tempo-arm Koudekerk op Oegstgeest Gelijkspel bij RVVH-Ter Leede was de juiste uitslag Met 3—2 zege op Excelsior M ARC iets te veel kreeg MAANDAG 7 OKTOBER 1957 Doelman De Hollander weer present (Van een onzer verslaggevers) Toen zaterdagmiddag het Quick Boys-elftal in het veld kwam voor de wedstrijd tegen SSS klonk een hartelijk applausje. Dit gold de jeugdige doelman van de thuisclub, De Hollander, die voor het eerst na z n ongeval in het begin van dit jaar, toen hij in de uitwedstrijd tegen Excelsior P zijn been brak, weer het doel van Quick Boys zou verdedigen. En of het nu hierdoor kwam of door de hartige toespraak van trainer Wallaart voor de aanvang van de wedstrijd weten we niet, maar Quick Boys won met ongedacht hoge cijfers, zó hoog zelfs, dat de man aan het scorebord, toen de stand 6—0 werd, de zes niet in voorraad had. Men had kennelijk verondersteld, dat met vijf cijfers de verwachtingen al hoog genoeg zouden zijn gesteld. Toen men de zaak toen ging aanvul- I eens op schot zijn geweest"! Dit was len. nam men de cijfers tot en met 8 raak getypeerd, want in de tweede helft maar mee. En dit had nog niet voldoen- de geweest, want indien de thuisclub niet zo nonchalant was omgesprongen met de kansen, zeker had de score ruim de dubbele cijfers gehaald. Een van de supporters merkte lakoniek op: „als Nieuwenhuis vijf doelpunten had ge maakt inplaats van één, zou hij nog niet Voetbal in Engeland Stanley Matthews for ever Stanley Matthews for ever.het buna magische spel van de vergrijsde maestro van Blackpool heeft de Britse voetballiefhebbers dit weekeinde weer in verrukking gebracht. De duizenden toe schouwers by de wedstrijd tegen Sun derland hebben zün razendsnelle been bewegingen en boeiende tactische han delingen als in een droomtoestand ge volgd. En zij waren het er over eens: Matthew demonstreerde zaterdag geen „normaal" voetbal, hij biologeerde zijn tegenstanders eenvoudig. De grote klasse van Matthews en de voortreffelijke aanpassing van rechts binnen Ernie Taylor hebben geleid tot een catastrofe voor Sunderland. Voor al spil Charlie Hurley, die door Sunder land voor 200.000 gulden was gecontrac teerd en tegen Blackpool debuteerde werd eenvoudig dol gespeeld. Drie doel punten waren het gevolg van fouten van Hurley. Blackpool won tenslotte met 70. nadat het na negen minuten reeds een 30 voorsprong had. Wolverhampton Wanderers bleef top- ploeg in de eerste divisie, ondanks een gelijk spel tegen Leeds United (1—1), dat aanmerkelijk minder produktief is ge worden na het vertrek van John Char les naar de Italiaanse club Juventus. Het gelijke spel van de Wolves was gunstig voor Nottingham Forest, dat nu relatief de beste kansen heeft. Het voor treffelijk in de hoogste klasse debute rende Nottingham behaalde in een op windende wedstrijd voor 51.000 toe schouwers een 43 overwinning op Tot tenham Hotspur. Het. beslissende doel punt werd gescoord door de 20-jarige John Quigley, die zijn eerste wedstrijd in de eerste divisie speelde. Nottingham had bij de rust een 32 voorsprong. De beste speler van de ploeg was Eddie Baily, die Nottingham Forest heeft over genomen vanTottenham Hotspur. van de wedstrijd ging deze speler keer op keer op keurige wijze door de ver dediging, maar met schieten treuzelde hij veel te lang doordat hy de bal over de doellyn wilde spelen en dat scheelde Quick Boys zeker vier doelpunten. Het door ziekte geteisterde SSS hield wel moedig vol, maar kon toch bij lange na niet op tegen Quick Boys, dat in plaats van De Vries. Floor van Duin op de rechtsbinnenplaats had. Er zat nu meer vaart in de voorhoede, vooral door het onvermoeide zwoegen van Van Duin. En, hoewel de ploeg uit Klaaswaal, ondanks de voor haar ongunstige om standigheden (vier invallers) er van maakte wat er van te maken viel en bleef volhouden, het werd noodgedwon gen een eenzijdige wedstrijd. Doelman De Hollander in het Quick Boys-doel kwam niet eenmaal in ernstige moeilijk heden. Pas in de laatste minuten van de westrijd kreeg hij twee schoten te verwerken, die het vermelden waard zyn. De thuisclub heeft legio kansen gehad (en welke!), maar het eerste doelpunt ontstond uit een door Van den Oever ge nomen corner, een inswinger, die door de doelman van SSS wel werd opgevan gen, maar daarna uit zijn handen sprong, in het doel. Dat gebeurde al na 5 minuten. Nadat enkele prima kansen gemist waren bracht Floor van Duin na een half uur spelen de bal goed op. Arie v. d. Oever nam het leer van hem over en onhoudbaar voor de keeper verdween het in het net: 20. De scheidsrechter zag daarna een handsgeval van een SSS-speler binnen de beruchte lijnen over het hoofd. Hoewel SSS (overigens terecht) alles op de aanval zette, en Quick Boys soms in de verdediging moest, de Klaaswaalse aanvallen misten evenwel alle dreiging en de Katwijkse achterhoede werd dan ook geen moment ernstig verontrust. Mocht er in het SSS-kamp toch nog enige hoop zijn geweest, deze ging twee minuten na de rust in rook op, doordat Nieuwenhuis na een goede aanval er 30 van maakte. Een driehoekspelletje tussen Nieuwenhuis, v. d. Oever en Van Duin, stelde laatstgenoemde in staat de score op 40 te brengen en toen was de aardigheid er van af. De keeper van SSS liet zich vervangen en al direct werd de invaller op de proef gesteld door een schot van v. d. Oever. Dezelfde speler miste daarna een kans, maar de volgende, die hij kreeg, was wel raak. Het schot was onhoudbaar: 50. Door zwoegen verkreeg Van Duin een kans die er aanvankelijk niet was. en hij be nutte deze ook 60. Een vliegend schot van De Hoed werd keurig over de lat gewerkt, een kopbal van v. d. Oever kwam van de onderkant van de lat het veld weer in. Nieuwenhuis kreeg een aantal kansen, die hij zichzelf op mag nifieke wijze verschaft had, maar ze gingen versloren, enfin dat is al geme moreerd. SSS mocht met deze zware 6—0 nederlaag nog blij zyn. Overigens hadden we de roodhemden gaarne een tegenpuntje gegund. Vierde klussers za terdagvoetba I RCL leed ook tegen VWS nederlaag Lesje. STANLEY MATTHEWS Everton verspeelde de vierde plaats in de algemene rangschikking door een 2—2 resultaat in de uitwedstrijd tegen Leicester City, dat de ry sluit. Deze vierde plaats wordt nu gedeeld door kampioen Manchester United en Arse nal. die wonnen van respectievelijk Aston Villa (41) en Bolton Wande rers (1—0). Vooral voor de strijd tussen Manchester United en Aston Villa be stond een grote belangstelling: Het eer ste duel tussen beide teams na de dra matische cupfinal. die Manchester met 2—1 verloor. De „Busby-babes" revan cheerden zich met een 4—1 zege. De uitstekende doelverdediger van Aston Villa, Nigel Sims, voorkwam een nog ruimere marge. De stand aan de top van de eerste divisie is nu: 1. Wolverhampton Wanderers 1218: 2 Nottingham Forest 1117; 3. West Bromwich Albion 1217: 4. Manchester United 11—15; 5. Arsenal 11—15; 6. Ever ton 9—14. De uitslagen in de eerste divisie lui den: Birmingham CityManchester City 4—0; BlackpoolSunderland 7—0; Bolton WanderersArsenal 01; Chel sea—Sheffield Wednesday 10 Leeds UnitedWolverhampton Wanderers 1—1; Leicester CityEverton 22; Lu ton Town—Burnley 3—2; Manchester United—Aston Villa 41; Newcastle- United—Preston North End 02; Tot tenham Hotspur—Nottingham Forest 3—4; West Bromwich AlbionPorts mouth 31. Koudekerk—Oegstgeest Koudekerk heeft zich niet eens tot het uiterste be hoeven in te spannen om met 7—1 te winnen. Oegstgeest speelde een matig partijtje, zonder enig enthousiasme en zonder tempo. De thuisclub had bij de rust reeds een 3—0 voorsprong door treffers van Henk Schellingerhout. Duk van Vegten en v .d Meyden. Na de hervatting bracht Albert Zweris de stand op 4—0, waarna de linksbuiten van Oegstgeest tegenscoorde. Albert Zweris (2 x) en Arie Zweris brachten tenslotte de eindstand op 7—1. zien ook RCL slordig met de kansen om sprong, werd de ruststand ook de eind stand: 4—2. Harskamp werd aan banden gelegd (Van een onzer verslaggevers) Ter Leede heeft in de Ridderkerkse klei een puntje moeten achterlaten en gezien het feit, dat de Sassemers met drie invallers speelden, is dat geen onver dienstelijke prestatie. Met invallers voor Koos Molenaar, Thyssen en doelman De Vries zullen de roodgelen intussen wel tegen deze moeilijke uitwedstrijd hebben opgezien, maar de vervangers Zijlhof, v. d. Luijt en vooral invaller doelman Heijl hebben zich uitstekend kunnen aanpassen. Het is een prettige sportieve wedstrijd geworden, waarin over het algemeen de verdedigingen hebben gedomineerd. Bij de thuisclub speelde spil In 't Veld een beste wedstrijd, hoewel hy by zyn taak om Harskamp uit te schakelen, nog al eens moest worden geassisteerd door zyn backs. Maar gedrieën slaagden ze daar' toch uitstekend in. Zo moest in de roodgele voorhoede alles van Herman Molenaar en Molema komen, die voor rust voor menige kans zorgden en daardoor Ter Leede een licht overwicht verschaften. Een aanval van Fortuna '54 op het doel van Enschede. Het was een vergeefse poging, want de Ge- leense ploeg verloor de ontmoeting met 02. A-griep (I) JACKatwijk Katwijk trad met zes invallers aan. Vijf man lagen n.l. met A-griep te bed en de zesde was in militaire dienst. De gasten hadden des ondanks in de eerste twintig minuten het beste van het spel, maar uiteindelijk bleken de Hagenaars beter met het schieten overweg te kunnen dan de oranjebroeken, die nogal eens een kans lieten liggen. Bockx bracht JAC in de 20ste en 25ste minuut op een 2—Ovoor- c I sprong, waaraan rechtsbinnen Slijster oySteemlOOS voor rust nog een treffer toevoegde. Na n,,,;,. de hervatting werd het door Bockx 4—0. ïïnc' p.r Tien minuten later scoorde Schadee uit club speelde systeemloos en van deze een voorzet van Herberts een tegen- ontmoeting valt dan ook niet veel goeds lr-f i punt. maar hét laatste woord was voor te vertellen. Men zag in de eerste helit eindstand op 5—1 bracht V»#>t nuerairhj. var» rte UuirPnaorc vnnrf- r.r het overwicht van de Hagenaars voort durend groeien en vier doelpunten wa ren daarvan het resultaat. Hans Bro- kaar wist kort voor de rust het enige Rouwkoop-doelpunt te scoren. Na de rust daalde het spelpeil ook bij de Ha genaars. die echter in het laatste kwar tier nog tweemaal de weg naar het Voor- schotense doel wisten te vinden. On danks de zes doelpunten speelde de jeug dige Rouwkoop-doelman Wassenaar een goede wedstrijd. Fouten van doelman GWSHVO Doelman Haverhoek (GWS) was in deze ontmoeting niet ge lukkig. In de vijftiende minuut stak hij geen hand naar de bal uit, omdat hij in de veronderstelling leefde, dat een van de MVO-aanvallers buitenspel stond. Dat was ook zo, maar de bewuste spe ler stond op het moment, dat een van zijn mede-aanvallers schoot, niet straf baar buitenspel en dus was het een doelpunt. Hierdoor van zijn stuk ge bracht liet Haverhoek kort daarop ook nog een tam schot glippen en keek GWS tegen een 0—2 achterstand aan. Een kwartier na de hervatting werd het 0-3 en pas tien minuten voor het einde slaagde C. Zaal er in de eer voor de Sassemmers te redden: 1—3. Slechte eerste helft NoordwjjkDEVJO In een slecht gespeelde eerste helft wist Noord wijk. noch DEVJO te scoren. Kansen kwa men er wel voor de thuisclub, maar het benutten van deze bleek een te zware opgave voor het binnentrio. Na de her vatting werden de vleugelspelers meer in het spel betrokken en wist rechts buiten Henk Wamelink de score voor Noordwijk te openen. Lang tijd bleef daarna het spel zich op het midden veld ontwikkelen met Noordwijk iets sterker. Tien minuten voor het einde sprintte Henk Wamelink opnieuw ra zend snel op een dieptepass en werd het 20, tevens de eindstand Hattrick van Huug Kok VWS—RCL Huug Kok verrichtte in deze ontmoeting, waarin het spel van RCL opnieuw tegenviel, een hattrick. VWS nam na tien minuten spelen door Bink de leiding en vergrootte de voor sprong uiteen penalty (wegens onnodig hands van Teske). welke door Kok be nut werd. RCL maakte door Geel er 2- 1 van en Chaudron nam vervolgens een vrye trap zó goed, dat de balans weer in evenwicht kwam: 2—2. De Leider dorpers misten daarna de kans van de dag. Een penalty wegens hands van C Kok die zijn gezicht beschermde werd jammerlijk door Chaudron gemist. VWS trok fel ten aanval en Huug Kok zorgde na een corner voor 3—2. Vlak daarop was het wéér raak en opnieuw was Kok de fabrikant van de treffer In de tweede helft domineerde VWS, doch doelpunten bleven uit en aange- in de 42ste minuut. Katwyk i nergens. A-griep (2) Maar met de menigvuldige kansen wist men toch blijkbaar geen raad en daar ook de thuisclub moeilijkheden had met het terrein en de stevige wind kan moeilijk van een goede wedstrijd worden gesproken, al kende men toch ook wel talrijke goede momenten. Dat eerste werkelyk goede moment bracht Ter Leede na een kwartier spe len een 10 voorsprong. Molema, die vooral voor rust weer een uitstekende wedstrijd speelde, kreeg de bal op links vrij. Een afgemeten voorzet volgde en de vrijstaande Manus Molenaar kreeg de bal op het randje van buitenspel te pakken. Tegen zijn onmiddellyk afge vuurde harde schot was doelman Knap- penburg kansloos. Allengs schiep ook de thuisclub zich kansen, maar de zwak begonnen v. Breda groeide tot grote vorm en wist elke poging tot tegendoeT punten maken te verijdelen. Na rust is Ter Leede niet meer zo gevaarlijk geworden; de thuisclub kwam tot een licht veldoverwicht, dat tot het einde toe voortduurde. Maar de voortdurend te kort combinerende voorhoede maakte tegen v. Breda c.s. VI. en Vaardig—SVOW SVOW. dat vier prominenten met A-griep te bed had. was kansloos in Amsterdam. Reeds in de tweede minuut verkeek doelman Hoegendykhoff zich en was het 1—0. De Riemens Wim Hofstede een niet te mis- in te scoren (2—1). Na de thee was SV OW geruime tijd in de aanval, maar het verrassende element ontbrak. Aan de andere kant wist de midvoor opnieuw een gloeiende kogel af te vuren <3—1) en in de laatste seconde werd het zelfs 4—1. toen de Weteringse achterhoede rekende op een fluitsignaal voor buiten spel. Geen afwerker RCV—ZVV De ZVV-voorhoede wist zich tal van goede scoringskansen te scheppen, maar het ontbrak de Zwam- merdammers aan een afwerker. RCV beschikte wel over een schutter, in de persoon van midvoor Hofstede, die er geen gras over liet groeien en zyn club bij de rust al op een 3—0 voorsprong had gebracht. In de tweede helft kwam ZVV weer sterk in de aanval, maar de doelpunten vielen opnieuw aan de an dere kans. waar te zacht terugspelen van Amsterdamse midvoor vergrootte kort daarop de voorsprong met een enorm hard schot. Rosier, die het dikwijls al leen tegen de Vlug en Vaardig-defensie moest opnemen, slaagde er desondanks sen kans bood (4—0). Nadat RCV nog maals de roos had getroffen, maakte Blanken voor ZVV de uitslag wat draag lijker, door twee goede aanvallen met een treffer te besluiten: 5—2. De doelpunten beslissen nu eenmaal (Van een onze verslaggevers) „Doelpunten beslissen nu eenmaal een wedstryd", zullen de roodzwarten ge dacht hebben, toen z\j zaterdagmiddag juichend het veld verlieten met een 32 overwinning op Excelsior uit Maassluis, dat vooral in de tweede helft ARC geruime tyd met de rug tegen de muur geplaatst had. Voor een groot gedeelte dankten de Alphenaren deze kleine overwinning aan de in prima vorm spelende achterhoede. Een sterk stuwende Maassluisse half' linie heeft by herhaling haar voorhoede tegen deze hechte defensie te pletter zien lopen, waarby men de fout beging het spel te veel door het midden te dirigeren, kennelyk met het doel de gevaarlijke midvoor Vermeer in het spel te betrekken. Met zyn twee doelpunten was de ARC-aanvalsleider Last weer de gevierde man, waarby men zijn ontstellend gebrek aan bal- en lichaamstechniek gaarne vergeven wil. geen schyn van kans en daarom bleek tenslotte het gelijkmakende doelpunt, dat vyf minuten na rust werd ge scoord, voor R.V.V.II. de redding. Dat doelpunt ontstond uit een vry on schuldige aanval, waarby de blauw witte voorhoede opnieuw verviel in de fout van het elkaar de bal toeschui ven. Heen en terug ging het zonder dat men een centimeter opschoot. Dat verdroot de snel opgekomen rechtshalf v. Galen, die van buiten het straf schopgebied plotseling een keihard en hoog schot loste, dat in de uiterste bovenhoek van het Sassemse doel verdween, onhoudbaar voor Heyl. Zoals gezegd bleef de thuisclub een lichte druk uitoefenen op Heijl's doel, maar tot doelpunten lieten v. Breda c.s. het toch niet meer komen. Meer hadden de Ridderkerkse aanvallers met hun be sluiteloze en onsamenhangende aanvals- spel ook niet verdiend. Ook de rood gelen kwamen met hun tegenaanvallen niet meer tot werkelijke scoringskansen. De 1—1 eindstand was voor beide elf tallen de juiste beloning. Geen schutters bij Alplieu-Cel eritas (Van onze correspondent) Rijnsb. Boys-aanval onmachtig (Van een onzer verslaggevers) Het Is Rijnsb. Boys niet gelukt de uitwedstrijd tegen NSW in het verre Numansdorp tot een goed einde te brengen. In een prettige wedstrijd ver loren de Rijnsburgers met 10, het geen wel niet helemaal de verhouding weergaf, maar welke nederlaag de geelzwarten toch helemaal aan zich zelf hebben te wijten. De Rijnsburgse voorhoede, die meestal toch niet uit blinkt in doortastendheid en schot vaardigheid daarvan getuigt het aantal doelpunten tot nu toe gescoord wel was nu volkomen machteloos. Steeds maar weer zocht men het in combineren en daar eens een keertje doorzetten er helemaal niet by was, had de stevig spelende achterhoede van de Numansdorpers eigenlijk een gemakkelijke middag. De Rijnsburgers hadden een invaller voor v. Egmond, voor wie Glasbergen als rechtsbuiten meespeelde. Tot grote da den kwam deze invaller niet, maar ge lukkig bleek de Mooij als rechtsbinnen op dreef en hoewel dat geen zoden aan de dijk zette, houdt zijn spel toch wel beloften in voor de toekomst. Voor rust hadden de Rijnsburgers een licht overwicht, maar de NSW defensie wist van geen wijken. Speciaal stopper Snijders speelde uitstekend en zodoende konden de kansen voor de geelzwarten op de vingers van één hand worden geteld. En ook daarmee wist men nog geen raad. De tweede helft liet opnieuw een ster ker Rijnsburgse Boys zien, maar het was allemaal van hetzelfde laken een pak. Zoals het zo vaak gaat, kwam het suc ces tenslotte nog aan de andere kant. Uit een van de weinige goede tegenaan vallen van NSW kreeg v. d. Giesen de bal uit een goede voorzet in vrye schiet positie. Deze aanvaller aarzelde geen moment en over de handen van de te laat reagerende doelman Heemskerk verdween de bal in het Rijnsburgse doel. Dat gebeurde 20 minuten na rust en gezien het spelbeeld leek het niet waar schijnlijk. dat de geelzwarten nog tot een gunstiger stand zouden komen. En dat kwam ook uit, want hoewel de Boys de laatste 20 minuten een waar offensief inzetten, werd NSW wel met de rug tegen de muur gedrukt, maar deze muur bleek zo hecht te zijn, dat er geen door komen aan was. Zo verloor Rijnsburgse Boys onverdiend met 10, maar men zal het overigens wel met ons eens zijn, dat Het gemis aan een schutter betekende in de strijd tussen Alphen en Celeritas voor beide elftallen een handicap. Vooral de Alphense voorhoede bakte er dit keer heel weinig van. Deze aanvalslinie miste de fantasie en het verband, waardoor meerdere goed op- t gezette aanvallen vroegtijdig door de men deze nederlaag toch uitsluitend aan Haagse-defensie onderschept konden zichzelf heeft te wijten. Willen de Boys worden. Het gemis van een doortas- i tot successen komen, zal de voorhoede tend aanvalsleider deed zich hier wel toch doortastender en schotvaardiger De' wedstrijd, die goed geleid werd door scheidsrechter Arts. opende met een sterk offensief van ARC. De rood zwarten hadden al spoedig pech. toen een kogel van Last uit een hoekschop, op de deklat afsprong. In de 16de mi nuut wist Last een vanuit de eigen de fensie goed opgebouwde aanval, snel reagerend op de dieptepass. goed te be nutten en kon ARC voor de eerste maal juichen: 1—0. Bijna was het echter de volgende minuut al weer gelijk. Toen Van Oosten namelijk by een vleugelschot de bal niet klemvast te pakken kreeg, ontstond een heftige doelworsteling. die eindigde met een handsbal van Mooy die zijn uitgelopen doelman wilde ver vangen en het leer uit het doel sloeg De hiervoor toegestane penalty werd door rechtsachter Ten Broek keihard naast geschoten. De gelijkmaker zou daarna toch komen, uit een uitstekende kopstoot van midvoor Vermeer via de paal. De bezoekers verkregen nu steeds meer een overwicht, maar doelpunten bleven toch uit. Toen Last eenmaal een ver naar voren geplaatste bal achter de Maassluisse defensie oppikte, kreeg de doelman de bal pas te pakken, toen deze terug kwam van het net. 2—1. Met een prachtige omhaal wist Vermeer toch nog voor een gelijke ruststand te zorgen, toen hy de bal uit een verre inworp in eens op zijn „slof" nam en Van Oosten kansloos sloeg, 2—2. De tweede helft gaf aanvankelijk een wisselend spelbeeld te zien, waarbij de achterhoedes veruit domineerden. Veel opwindends gebeurde er in deze periode niet, hoewel de duels tussen midvoor Vermeer en de ARC-spil Mooij toch wel interessant waren. De gasten wisten de druk op het ARC-doel te verzwaren. Toen men even lucht kreeg en enkele tegenaanvallen wist te ondernemen, was het meteen raak ook. Invaller rechts buiten Van Heusden omspeelde handig de linksachter, waarna linksbuiten Spek. na missen van Last en Oosterlo, de voor zet benutte: 3—2. Wel probeerden de gasten nog door een verhoogd tempo andermaal gelijk te komen, maar Mooij stonden dit niet meer toe, zodat met een 3—2 ook het einde kwam. ARC had invallers voor De Bruijn en Noomen. 1 heel duidelijk gelden, Het begin was voor Alphen stellig hoopvol. Direct trokken de Rijnstreek bewoners op het Haagse doel af, waar men spoedig de buitenspelval open zette, waar de voorhoede van de thuisclub meerdere malen in liep. Het duurde tot een kwartier voor de rust voor Alphen uit een hoekschop met een kopbal van Leéuwenhoek aan de leiding kwam: 10. Kort te voren was doelman Jansen vervangen door de veteraan G. Britsem mer. Hierna ondernamen de Hagenaars enkele felle tegenaanvallen, die echter op niets uitliepen. De tweede helft begon voor Alphen wel heel teleurstellend, want een geheel op winst spelend Celeritas wist zich spoedig meerdere scoringskansen te scheppen, waarvan men er in korte tijd twee wist te benutten. De gasten hadden echter niet zo heel lang plezier van deze voorsprong, want toen Dusschoten bij een voorzet snel voor het Haagse doel opdook, bleek zyn kopbal de juiste rich ting te hebben en werd de stand 22. In de eindstrijd wist Alphen zich tal rijke goed scoringskansen te scheppen. Tot driemaal toe kwam linksbuiten Van Engelen vrij voor het Haagse doel. De Alphenaar zocht het doel evenzovele malen op de verkeerde plaats. Het spel peil daalde naarmate het einde naderde, zodat de wedstrijd als de bekende nacht kaars uitging Koersen Alkmaar De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Acht oktober-prijs. 1. Virginia (P. A. Strooper) (1.40.7). 2. Umberto Scott. 3. Uferzwaluw S. Tot.: w. f 1.70, pi. 1.30, 2.40. 3.30. gek 6.30. cov. 8.30. Willem van Oranje-prijs. 1. Wanda Axkit (M. Vergay (1.38.1) 2. Wanda van Gonny, 3. Williams Juweel. Tot.: w. 3.20, pi. 1.30, 1.30, gek. 3.10. cov. 6. Alkmaar's Ontzet-prijs. 1. Ville France (J. Zuyderduin) (1.34.1). 2, Vlaamsche Gaai S. 3. Unwaersfugel S. Tot. w. 11.80, pi. 3.70, 2.50, 3.20 gek. 10.10, cov. 6.20. Jacob Kabeljauw-prijs. 1. New Vlaming man (W. Brouwer (1.28.1), 2. René M. 3. Reine Neosho. Tot. w. 14.70. pi. 3.80. 2.—, 4.gek. 8.80, cov. 5. Victorie-prijs le afdeling: 1. Sandra (A. Th. Knijnenburg) (1.29.1) 2. Tabor Har vester D, 3, Tattle Tale. Tot. w. 11.10. pi. 4.20, 2.60, 7.40, gek. 13.80, cov. 6.— 2e afdeling: 1. Tu Ciel d'Or (W. Bijl- sma (1316), 2. Spencer Jr.. 3. Tjiftjaf S. Tot. w. 3.80 pi. 2.—. 3 40. 2.—. gek. 8.40. COV. 10,10. Dirk Duivel-prijs. 1. Pretty Boys (A. R. Nottelmani (1.23.7). 2. Lord Scotch. 3. Pelikaan S. Tot. w 2.—. pi. 1.20, 1.60. 2.40. gek. 4.20. cov. 4.80. Vesting-prijs. 1 Spencer Nora (J. P. van Twlsk) (1.26.9). 2. Roi d'Or 3. Rêve de Sophia. Tot. w. 3.60. pi. 1.50. 1.80. 2 gek. 8.20, cov. 5.10. Dirk Senoy-prils. 1 Us Homple (S. Bosch- (1.29.1). 2. Uranie. 3. Sally Har vester D. Tot. w. 9 90, pi 2.50 1 30. 1.90. gek. 8.60. cov. 4 70. Feest-prijs. 1. Rita du Maire (M. Ver- ay (1.27) 2. Sonja Zora. 3 Promotor O 'ót. w. 3.10, pi. 1.50. 1.40, 2.60, gek. 5.70, cov. 4.50. Totalisator-omzetf 163.762. moeten worden. I Zaterdagvoetbal Uitslagen - standen 2e KLASSE HoogvlietKozakken Boys 3—2 ARC—Excelsior M 3—2 Quick BoysSSS 6—0 VVGZ's-Gravenz. SV 0—2 RWH-Ter Leede 1—1 Ter Leede 4 2 2 6 12—7 's-Gra/v. S.V. 4 3 - 1 6 7—5 Quick Boys 4 2 1 1 5 13—5 RVVH 4 2 1 1 5 9—4 ARC 4 2 1 1 5 9—8 Koz. Boys 4 1 1 2 3 10—11 Excelsior M. 4 1 1 2 3 8—10 VVGZ 4 1 1 2 3 5—8 Hoogvliet 4 1 - 3 2 4—9 SSS 4 1 - 3 2 5—15 3e KLASSE A 2—1 MonsterSHS 3—1 NSWRynsb. Boys 1—0 Zwart WitCapelle 2—1 SportlustExcelsior P. 2—1 NSW 5—8 Sportlust 4—4 Zwart Wit 4—6 Rijnsb. B oys 4—3 Monstei 5—6 Capelle 4—3 SHS 44 Excelsior P. 4—2 Ornas 4—4 Gr. Lindt 4—2 4e KLASSE A Die HagheDe Lier 02 KoudekerkOegstgeest 71 NoordwijkDEVJO 20 VWS—RCL 4—2 RouwkoopSemper Alt. Noordwijk Semp. Alt. VWS Koudekerk De Lier RAS 4—8 3—6 4—6 4—4 3—3 ROL Rouwkoop Oegstgeest Die Hagihe DEVJO 1—6 3—2 3—2 4—1 4—0 4—0 4e KLASSE B JACKatwyk 51 GWS—HVO 1—3 RCV—ZVV 5—2 Spirit—TOGR 2—1 SV '35—Unicum 1—3 JAC HVO Spirit Unicum RCV Katwijk 4—6 4—7 5-6 3—4 4—4 4—3 SV "35 TOGR Leiden GWS ZW 3—2 3—2 3—2 3—1 4—1 4e KLASSE A (WEST 1) Zandv. M.Telefonia 71 VI. en Vaardig—SVOW 4—1 PVWA—CSCA 2—6 KinheimKromhout 31 VI. en Vaard. 46 Lisser Boys 35 CSCA 2—4 Kromlhout 34 PVWA 3—4 Kinhelm Zandv. M. SVOW Tedefonia 3—4 4—2 5—1 3—0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6