Stevige Rouwkoop-zege in Stompwijk 0 6 Ij-1; V-»'A i h in, rolt beterplakt beterbrandt beter Bart Kraan drukte bij Sharpies voetsporen van zijn broer Jacques MAANDAG 7 OKTOBER 1957 Voetbal in Afdeling Leiden -w» (Van onze LVB-medewerker) Bedriegen de voortekenen niet, dan is het vorig seizoen naar de Afdeling gedegradeerde DOSR van plan in de kortst mogelijke tijd het verloren terrein te heroveren. Gisteren waren het de Alphense Boys, die de dupe werden van deze voornemens. De jonge nog wat oner varen Boys-ploeg werd met een 5—2 zege naar de Rijn teruggestuurd. Mochten de Veners echter denken, dat zij de enige gegadigden zijn voor de eerste plaats, dan zal hen de 06 uitslag, waarmee Rouwkoop van Stompwijkse Boys terug kwam, wel iets te zeggen hebben. Trou wens, ook de 3—0 zege, die Rijpwetering behaalde op Weteringse Boys mag niet misverstaan worden. De 4—1, waarmee LDWS van St. Bernardus won, had even goed dubbel zo hjpog kunnen zijn, even als de 42 van Oranje Groen op VTL, waarmee twee der zwakste elftallen uit de afdeling een nederlaag werd toegebracht. DOSRAlphense Boys Toen de thuisclub na enige tyd het spel over de vleugels ging leiden, bleek hiermee gelijk een wel heel zwakke snaar van de Alphenaren getroffen te zyn. Uit twee voorzetten van rechtsbuiten Kerkvliet wist Paul van 't Hart even zovele malen doelman Vreeswijk naar het net te stu ren! 20. Daarna profiteerde G. de Bruin van een fout in de DOSR-defen- sie, zodat met 21 gerust werd. Een toegestane strafschop werd door Van Klink onbenut gelaten, waarna v. 't Hart en linksbuiten Olijerhoek de stand op 41 brachten. Rechtsbuiten Hogerwerf zag kans nog 42 te maken, maar de eindstand kwam toch met 52, dank zij van 't Hart. Oranje GroenVTL VTL bleek aanvankelijk niet zo'n gemakkelijk te kloppen tegenstander, als men in Oran je Groen-kringen wellicht gedacht had. Tot tweemaal toe moesten de gastheren een achterstand inlopen. V. d. Wijn gaard scoorde het eerst bij een snelle uitval van VTL: 01, maar Rijsdam maakte voor de pauze weer gelijk: 11. Na de thee was het opnieuw v. d. Wijn gaard, die scoorde: 12. Doorzetter Wim Jordens, die het scoren nog niet verleerd is, wist gelijk te maken: 22. Toen hij even later rechtsachter Smit by een aanval fel op zijn huid zat, scoorde deze, bij een poging terug te spelen, in eigen doel: 32. Jordens scoorde een kwartier voor het einde voor alle zekerheid: 42. LDWSSt. Bernardus De Groenen dijkers brachten er tegen LDWS niet veel van terecht, zodat de thuisclub een gemakkelijk3 overwinning behaalde, die bij een grotere krachtsinspanning van onze stadgenoten stellig groter uit zou zijn gevallen. Siera zorgde voor de eerste treffer: 10 en De Wolf voor de tweede, waarbij hij de van de lat terugkomende bal inkopte. Toen een jongetje uit het publiek bij een mislukt schot de bal, die reeds over de lyn was geweest, in het veld trapte, wist v. d. Meer de „voorzet" in het LDWS-doel te werken: 2—1. In de tweede helft werd het Leidse over wicht nog sprekender. Prins en Schreur- der brachten de eindstand op: 41. RypweteringWeteringse Boys Het heeft Weteringse Boys in de plaatselijke ontmoeting tegen Rijpwetering niet mee gezeten. In de laatste minuut voor de pauze wist de thuisclub voor de eerste maal doelman Opdijk te passeren: 10. WIELRENNEN Alfred de Bruyne won Parijs-Tours Het Franse wieleridool Louison Bobet is er dit seizoen nog niet ingeslaagd een overwinning in een „klassieke" course te behalen. In de 51ste wedstrijd Parys Tours, die zondag werd gehouden, scheen hy eindelijk succes te zullen hebben: enkele meters voor de finish leidde hij een fel sprintende groep van 80 renners. Maar de Belg Alfred de Bruyne kon hem met een laatste krachtsinspanning nog juist passeren. Spoedig na de hervatting werd het 20, waarna de Rippers nog een derde maal het genoegen smaakten tot een doelpunt te komen. Stompwijkse BoysRouwkoop Kon Stompwijkse Boys in de eerste helft tegen Rouwkoop de stand nog tot 02 beperken, na de rust kwamen de Voor schotenaren pas goed op schot en mocht de Stompwijkse invaller-doelman zich gelukkig prijzen, dat men het bij een viertal treffers liet. Kennelijk vonden de bezoekers dit half dozijn doelpunten voldoende. Rouwkoop's doelman Gerrits had best thuis kunnen blijven, hij heeft nog nimmer zo'n gemakkelijke middag gehad. TWEEDE KLASSERS KRV bleef hier op het goede pad en stuurde VNL met een overigens wat be nauwde 32 nederlaag huiswaarts. De Leidse Boys hadden kennelijk nog het 3-oktoberfeest in de benen, getuige de 16 nederlaag die zij thuis spelend tegen MMO te slikken kregen. Unitas L.) zorgde ook nu weer voor een ver rassing. door UDO uit Oegstgeest met 42 aan de kant te zetten. ZATERDAG-AFDELING De met zoveel spanning tegemoet ge ziene plaatselijke ontmoeting tussen Alphen en Alphia is in een 42 over- Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Bes. 2e divisie Bt DHC 2Haarlem 2 3—2, Baronie 2—SW 2 0—3, Xerxes 2 Fortu-na IV 2 2—1, ONA 2—EDO 2 2—3, UVS 2DOSKO 2 1-4. RBC 2—EBOH 2 uitjg., Emma 3NAC 2 52. AMATEURS Bes. 2e klasse A: HW 2—RVC 2 4—3; HBS 2—VCS 2 0—0; SHS 3—LFC 2 70; Celeritas 2VUC 2 10; Postdui ven 2—Quiok 2 25. Res. 3e klasse AArdhipel 2Alphen 2 2—1; LFC 3—WP 2 4—1; Rijswyk 2— Rood en burg 2 35: Westerkw. 2-VIOS2 22; Wilhelmus 2LugdUnum 2 16. Res. 3e klasse B: Lisse 2Laakkiw. 2 1—6; DOOOS 2—Westerkw. 3 3—2; T« Werve 2HBS 3 3—2; Wassnaar 2 ASC 2 3—1UVS 4—Archipel 3 7—4). ZATERDAGVOETBAL Res. 2e klasse: Quick Boys 2NSW 2 62; ARC 2Ziwart Wit 2 35; Noord- wijk 2—SSS 2 2—4; Rljnslb. Boys 2— TSB 2 3—4. Res. 3e klasse A: ROL 2Zwaluwen 2 15; Jodan Boys 2Leiden 2 04; 's-Gravenz. SV 2—Quiok Boys 3 33; DEVJO 2—Ornas 2 2-4 SHS 2JAC 2 3—2. winning voor Alphen geëindigd. Ha- zerswoudse Boys maakte met Sleutels korte metten: 50! Woubrugge had met NSA meer moeite. Niettemin won nen de Woubruggenaren verdiend met 3—5. AlphenAlphia Het eerste treffen tussen de beide Alphense elftallen is in een verdiende 42 overwinning voor de thuisclub geëindigd. Zirkzee wist na 15 minuten van een te ver uitlopen van de Alphia-doelman te profiteren, waarna Ram gelijk maakte: 11. Twee minuten na de rust strafte Zirkzee een fout in de Alphia-defensie af, maar opnieuw kwam Alphia gelijk, dit keer door G. Groenen dijk: 22. Alphen werd hierna sterker en met doelpunten van F. Harskamp en A. Groeneveld kwam de eindstand op 4—2. NSAWoubrugge Een nog al geha vend Woubrugge heeft bij NSA niet zonder moeite weten te winnen. Zelfs liepen de Samsommensen na een aan vankelijke 01 achterstand tot 31 uit, waarna Wittebol toch nog voor een 3—3 ruststand zorgde. In de tweede helft liet Gerrit Lagerweij bij Woubrugge zich vervangen door Piet Geerlof, wat geen verzwakking betekende. J. Los en Bas de Wit zagen kans voor Woubrugge een 3—5 overwinning genoteerd te krijgen. Een duel in de wedstrijd Amster- Stevens (MVVterwijl Bouwhuis damMVV tussen Feyen (A) en I (links) toekijkt. Nakaag 1957 Bij slot van seizoen kregen de zeilers eindelijk eens zon FRED DE BRUYNE Na de Bruyne en Louison Bobet flits- ten zo werd door de finishfoto vastge steld Conterno (It.) Dolhats (Fr.) Ban- dechón (Belg.), Rik van Looy (Belg.), Poblet. (Sp.), Decabooter (Belg.) Four- nier (Fr.) èn Jacques Anquetil (Fr.) over de eindstreep. De tijd van de groep van 80 renners was over de 251 km 5 uur 51 minuten en 31 seconden. Wereld kampioen Rik van Steenbergen werd 91ste met een achterstand van bijna 7 minuten. Aan de wedstrijd werd niet deelgenomen door Nederlandse renners. Na zijn zege in de wedstrijd Parijs Tours de derde „klassieke" triomf in dit seizoen is de voorsprong van Alfred de Bruyne in het klassement Desgrange-Colombo vrijwel onaantast baar geworden. Het puntentotaal van de Belg, die ook vorig jaar de trofee won, kan nog slechts worden bereikt door de Italiaan Gastone Nencini. Deze moet daartoe de laatste wedstrijd voor het klassement ifle Ronde van Lombardie op 20 oktober a.s.) winnen en zelfs dat is niet voldoende, indien De Bruyne zich dan onder de eerste 15 renners klasseert. Als een pleister op de wonde was de ideale Nakaag 1957 als sluiting van het zeilseizoen. Na storm en regen eindelijk eens wedstrijden met nor maal zeihveer en de zeilers hebben dan ook hun hart kunnen ophalen. Er werden in het weekeinde drie wedstrijden gevaren met een punten klassement. en afvallen van de slecht ste wedstrijd. Bijzonder spannend was de stryd in de Olympiadejollen, waar tenslotte C. Zwetsloot de overwinning in de wacht sleepte. Hy werd resp. vierde, eerste en vijfde en behaalde evenveel punten als S. Haaksma, die regelmatig voer en steeds in de kop was. Haaksma werd tweemaal tweede en eenmaal derde. Ir. VV. van Noordt bezette de derde plaats met een gelijk aantal punten als C. Visser. Een royale zege behaalde de Pampus- zeiler G. Biesol in zijn klasse. Tweemaal liet hy zich als eerste afblazen, maar in de laatste wedstrijd moest hij de eer la ten aan G. K. Pauli en ir. J. v. d. Hoek, die hem ook in het klassement als tweede en derde volgden. Bijzonder sterk was het zeilen van E. Rolf van der Baumen in klasse A1 van de Valken. Slechts in de laatste wedstrijd moest hij ir. H. F. Zuiderbaan voor hem over de winlijn laten gaan. In de voorgaande wedstrijden behaalde hij tweemaal een verdiende zege. Met 47 p. won Rolf v. d. Baumen de hoofd prijs voor ir. H. Zuiderbaan, E Hoppe en J. M. Snijders. In A 2 speelde P. Engelhard de eerste viool en won met 44 p. voor Ir. L. P. Herfst, M. v. d. Elshout en J. van As- selt. Spannend was de interessante strijd tussen H. W. v. d. Steen en W. Klomp in de Drakenklasse. Nadat Henk v. d. Steen de eerste wedstrijd gewonnen had, lag hij in de zondagoch'tendwedstrijd nog kort voor de finish in eerste positie. Gehinderd door een jacht der Valken klasse kon hij niet manoeuvreren. Klomp profiteerde hier listig van een snoepte de eerste plaats af. De middagrace werd gewonnen door ir. J. C. P. Hofkes.maar v. d. Steen hield op zijn beurt weer Klomp achter zich. Met 27 punten be haalde v. d. Steen een verdiende zege op Klomp (26 p.) en ir. Hofkes (21 p.). In de Regenboogklasse was J. C. v. d. Velde zaterdag niet van de party, omdat hij aan de kampioen- wedstrijden deelnam, maar dat verhin derde hem niet toch de Nakaag te I winnen, door op sterke wyze zeilend I tweemaal eerste te worden, beide ma- I len voor J. Alberda. Deze laatste werd evenwel in de ochtendrace uitgesloten, zodat de volgorde in het klassement tenslotte was: 1. v. d. Velde; 2. J. Hof land; 3. K. Tol; 4. ir. G. A. Bakker; 5. J. Alberda. Vermeldenswaard is wel, dat ir. G. A. Bakker in het bezit kwam van de Re- genboog-prestatieprijs over het seizoen 1957 met 306 p. In de 12-voetsjollen A kwam, zag en overwon mej. B. Smeenk. Zij zeilde na melijk in de 12-voetsjol van H. Reyers, die op zijn beurt in het Sterntje van mej. Smeenk voer. In de race van zondagmorgen kreeg mej. Smeenk in het kruisrak de kop, en haar tegenstanders bleven haar spiegel zien. Des middags passeerde A. Wessels haar kort voor de winlijn, maar haar resultaten waren voldoende voor de over winning, met 32 p. voor A. Wessels en F. Hoeken (die de wedstrijd van zater dag won». Voornoemde H. Reyers echter in de Sternklasse moest in E. Hofkes zijn meerdere zien. In de 16 M2 Streepklasse zeilde E. Nederveen tweemaal winnend over de finishlijn; H. Worst nam de laatste wed strijd voor zijn rekening. De volgorde in het totaal was: 1. E. Nederveen; 2. H. Worst; 3. J. van Dijk; 4. H. Schmitz sr.; 5. L. v. Enige. Jan Romke de Vries won in de Vrij heidsklasse A met 35 punten. Zyn op volgers waren J. R. Korswagen, die de wedstrijd van zaterdag gewonnen had en H. Schmitz jr, die zondagmorgen win naar was. De vierde plaats In het klassement bezette mej. Jos. Couwen- berg. Het zeilersgeslacht Van Tienhoven domineerde in de Jeugdklasse. In de A-klasse kreeg Lex van Tien hoven door tweemaal eerste en eenmaal vierde te worden 41 p., J. C. de Winkel 36. p., G. Nater 25 p. en J. W. Weezen- beek 21 p. De B-klasse werd gewonnen door Tom Westen jr. met 34 p. en met evenveel punten werd mej. Els van Tienhoven een goede tweede. Verdere uitslagen: 12-voetsjollen B: 1. A. Sandberg; 2. W. de Bruyn; 3. H. Kapteyn; 4. mej. I. van Kampen. 16 M2 Puntklasse: 1. C. Klipp; 2. F. Kamerling; 3. G. Goslings. Vrijheidsklasse B: 1. J. Schakenbos; 2. C. Tesselhoff; 3. C. Wolzak; 4. J. Bak ker; 5. M. Nieuwenhuys. 12 M2 Sharpies: 1. W. Guldemond; 1. N. Boschma. J VVSB: A-griep en nederlaag (Van onze correspondent) De Noordwykerhouters troffen het in de thuiswedstrijd niet, dat de beide buitenspelers met de A-griep onder de dekens lagen. Hierdoor had de Bavo- aanval belangrijk aan kracht ingeboet en kreeg bijvoorbeeld Nederstigt niet die voorzetten waaruit deze aanvals leider bij voorkenr zijn doelpunten produceert. Niettemin verdiende de Haarlemmers de zege volkomen, zij het dan, dat deze met 03 wel wat aan de hoge kant uitviel. De thuisclub begon in een veel te laag tempo, waardoor TYBB de kans kreeg het middenveld stevig in bezit te nemen. Snel werden vanuit het centrum steeds weer de aanvallen opgebouwd, met als resultaat, dat de WSB-achterhoede niet over gebrek aan belangstelling behoefde te klagen. Het was de Haarlemse mid- voor, die met een welgericht, keihard schot doelman Ruigrok voor de eerste maal het nakijken gaf: 01. Wel gaf dit de thuisclub even aanleiding tot een wat steviger aanpak, maar toen de achter hoede beslist ten onrechte voor buiten spel bleef staan, was het weer de mid- voor die de situatie beter doorzag en de ruststand op 02 bracht. Nadat de bezoekers kort na de her- 1 vatting zelfs tot een derde doelpunt waren gekomen, 03, drong het tot de VVSB-ploeg door, dat wilde men tot goede aanvallen komen, men eerst het j middenveld moest zien te veroveren. Dit gelukte al vrij spoedig, mede doordat de gasten de verdediging gingen versterken, i Aanval op aanval rolde op de Haarlemse defensie af. Nederstigt c.s. waren deze 1 middag echter van het geringste geluk verstoken, waardoor schoten via lat en J palen het veld weer insprongen. Advertentie MP /',U| Prp/Vi'i Neem niet langer zo - maar - vloei, vraag uitdrukkelijk om Mascotte. Nationale zeilkampioenschappen (Van onze zeilmedewerker) Zaterdag werd de zesde en laatste wedstrijd van het nationale zeilkam- pioenschap 1957 op de Westeinderplas gevaren. Daar er geen startschip ter beschikking was werd op deze reserve dag gezeild op de normale baan van de Westeinderzeilwedstrijden in plaats van de driehoeksbaan. De deelname was slecht, wat voor de diverse kans hebbers vaak een streep door de reke ning was. Gerrit Visser b.v. behaalde in de 12 M2 Sharpies een mooie overwinning op Ben Verhagen en Bart Kraan. Maar daar er slechts drie deelnemers waren gaf dit niets want de derde plaats leverde Kraan juist 25 punten meer op in het totaal klassement (3140 p.) tegen G. Visser (3115 p.). Zo heeft Bart Kraan dus de voetsporen gedrukt van zijn broer Jacques, die vele jaren in successie kampioen was in de 12 M2 Sharpies. In de loop van de vorige week viel de beslissing in de Valkenklasse „op het droge", daar F. Jansma zijn protest in trok en U. de Vries hierdoor automatisch kampioen werd. Zeer spannend was de beslissing in de Finnjollenklasse. Wim Maarse voer lange tijd in de leiding, maar Karei Warburg ging hem in de laatste rakken voorbij en finishte 40 meter voor hem. Leo Gerhards kwam als derde binnen, maar werd gediskwalificeerd, zodat Koos de Jong derde werd. En deze derde plaats bracht de Rotterdamse eenmans- bootzeiler met 4066 p. het kampioen schap tegen 3941 p. voor Maarse. Even wel een verdiend resultaat voor De Jong. Een eerste plaats in de Olympiade- jollen wedstrijd leverde Hans Willems het kampioenschap op met een grote pun- Benauwde 54 zege van HVL op Wings Van een onzer verslaggevers) De eerste wedstrijd. die onze stadge noten de toeschouwers op hun nieuwe terrein in het Sportpark Roomburg heb ben voorgeschoteld, is er zeker niet één geweest, die met gulden letters in het geschiedboek zal worden aangetekend. De roodwitten speelden, vooral in de eerste helft, onzeker en dat werd er met het felle tegenspel van Wings, naar mate de stryd vorderde, niet beter op. De HVL-voorhoede schutterde er soms zo vreemd op los, dat men langs de lUn het idee moet hebben gekregen dat hier een compleet nieuwe combinatie aan het werk was, waarvan de spelers eerst kort voor de wedstrijd aan elkaar waren voorgesteld. De weinige kansen, die deze linie zich toch nog wist te scheppen gingen door slecht schieten verloren. Gelukkig was de HVL-defensie de snelle, maar met weinig fantasie, spelende Wings-voor- hoede doorgaans de baas en de enkele steken die Kagie c.s. lieten vallen, wer den door doelman Bronk, in uitstekende vorm, recht gebreid. De rust ging in met gelijke stand, 2—2. Lucas en Duursma scoorden voor HVL. Na de rust leek het, aanvankelijk, een ander HVL dat binnen de lijnen kwam. Combinaties en doel- rijpe kansen kwamen er nu in overvloed. Dat dit overwicht, dat ruim een kwar tier duurde, niet meer dan één mager doelpunt opleverde, lag aan Vrouwe Fort una die zich iri deze periode achter het Haagse doel had opgesteld. Ten minste 5 maal zag de Wingsdoelman een onhoudbaar schot door paal of lat ge stuit. En zoals dat altijd gaat, in een stroom van Leidse aanvallen, kwam aan de andere kant een doelpunt, de gelijk maker, voor Wings. Met dit doelpunt zakte de HVL-aanval af naar het peil van de eerste helft. Het werd 10 minuten voor het einde zelfs nog 43 voor de Hagenaars. Duursma bracht de hoop weer terug in de harten van de HVL- supporters met zijn beste schot van de gehele wedstryd, een loei van zeventien meter, die in de kruising van paal en lat. zat. Dat was 44. In de laatste mi nuten trok aanvoerder Kagie zelf mee naar voren, speelde op rechts Kwestroo vrij en het diagonale schot, dat deze losliet was de Wings-doelman te mach tig. 5—4. HVL 2—OSC (26—3) De HVL- reserves lieten hun grote broers van het eerste team zien hoe er doelpunten ge maakt moeten worden. Tegen OSC werd het een schuttersfestyn. Liefst 26 maal moest de OSC-doelman de bal uit het net vissen. Zijn collega In het HVL- doel hoefde dat maar 2 maar te doen. tenvoorsprong op Jac. F. Stap en Bob Willems. Alleen op het grootzeil zeilde Leen Amons Vrijheidsklasse) zyn wedstryd uit, die gewonnen werd door C. de Haas met een grote voorsprong. Hellema werd tweede en eindigde ook in het klasse ment achter Amons, die zich in afwach ting van de uitspraak van de Zeilraad in een protest van De Haas tegen hem, dus voorlopig kampioen kan noemen. Ton Amons, werd om het in de familie te houden kampioen in de Sternklasse voor mej. Koosje v. d. Stadt, die met glans de laatste wedstrijd won. In de Drakenklasse liet Cor Groot geen twijfel bestaan en finishte voor dr. J. R. Blickman en ir. J. C. P. Hofkes. Groot was dus kampioen met 4518 p. voor dr. Blickman 3816 p. en ir. Hofkes 3485 punten. In het kruisrak in de Regenboogwed- strijd verdrong J. C. v. d. Velde, ir. G. A. Bakker van de eerste positie om met een behoorlijke voorsprong de race te winnen. Zijn tweede plaats gaf ir. Bak ker ruim voldoende punten om het kam pioenschap in de jubilerende klasse te winnen met 4204 p. Cor van Staveren volgde hem met 3824 p. op. Leidse Mixed Hockey Club Het eerste heren-elftal heeft het on danks alle voorbereidingen niet tot een overwinning kunnen brengen (1-1); te leurstellend en onverdiend werden twee doelpunten afgekeurd. De voorhoede van HBS berokkende de Leidse verdedi ging weinig last. In de voorhoede klopt het nog niet helemaal: Deutmans is naast Hilbrands kennelijk nog niet op zijn plaats. Moens remde menige aan val onnodig af; Bruinsma en De Haas speelden een opmerkelijk spel, dat re sulteerde in het enige Leidse doelpunt. Heren 2 (met vier invallers) kwam te gen Aeolus tot een 20 overwinning. In de verdediging speelde v. d. Veur een bekwame wedstrijd; de middenlinie werd door Pilaar uitstekend geleid; de voorhoede kwam tot vlotte combinaties, welke resulteerden in een fraaie goal van Durksz. Na de rust zakte het tempo aanzienlijk en slechts het snelle spel van linksbuiten Gaillard leidde tot een hogere score. Dames 1 ktyam tegen Togo tot een ze ker verdiende overwinning (30), daar het opbouwend samenspel in alle linies leidde tot menig goed opgezette aanval. Mej. Voortman hield haar doelgebied grondig schoon, daarin gesteund door mej. Trouwborst. In de voorhoede, boek te het nieuwe binhentrio een enorm succes. Mej. Goekoop (2) en mej. 's Ja cob scoorden voor Leiden. Dames 2 speelde in een fantasieloze wedstrijd met veel invalsters tegen Ever Swift (2-2). Dit gelijkspel kon nog wel eens gevolgen hebben i.v.m. de promotie kansen van dit elftal. Verdere uitslagen LMHC: Heren 3 Gr. G. 0—2. Heren 4—HBS 4: 2—1. He ren 5Zuidwijck 2: 21. Jun. ARing Pass: 3—1, Jun. BHHYC: 2—3; Jun. CGr. G: 31. Dames 3Zuidwijck 51. Dames 4HLC: 90; Jun. A Kieviten: 13. Er werden twee wed strijden afgelast. Hockey-uitslagen Heren, le klasse: Togo-Hilversum 1-3, Be Fair—HHYC 1—1, Laren—Delft. St. 2—2, Amsterdam—BMHC 1—0. Promotieklasse B: HBSLeiden 11, AsvionSpirit 12. HHYC 2Ring Pass 2—0, HDM 2—Togo 2 1—2. Tweede klasse C: Leiden 2Aeolus 2 2-0. Tweede klasse D: Zuidw.HGC 4 5-3, Te Werve—BMHC 6 8—2, HHYC 4— Kieviten 3 14. Dames, le klasse: AllianceBDHC 04, KievitenGooi 21, TogoHil versum 30. Tweede klasse B: HBS—HGC 2 4—1 RijswijkKieviten 2 03, LeidenTo go 2 30. Jacques Anquetil heeft zaterdag op de Vigorellibaan te Milaan in een ach tervolgingswedstrijd over 10 km een zeer goede overwinning behaald op Ercole Baldini, de nieuwe wegkampioen van Italië. Anquetil reed de afstand in 12 minuten en 37.4 sec. - een moyenne van 47.531 km/uur -. een tijd die slechts 5.6 sec. boven het wereldrecord is. dat Roger Riviere onlangs vestigde. De tijd van Baldini was 12 minuten 46.2 sec. WIELRENNEN Arie van Vliet in vorm te Antwerpen en Dortmund Arie van Vliet heeft zaterdagavond met een sprintzege in het Sportpaleis afscheid genomen van de Antwerpse wielersportliefhebbers. Luide toegejuicht door de 15.000 toeschouwers won hij in de finale met gering verschil van wereldkampioen Jan Derksen. Zijn tijd over de laatste 200 meter was 11.5 sec. Van Vliet had de finale bereikt door overwinningen op Maspes en Plattner 0/2 wiel). Derksen schakelde de Belg Debakker en Maspes, die via de herkan sing de halve finales had bereikt, uit. De bijzondere klasse van Arie van Vliet heeft zondagavond ook de wieler sportliefhebbers te Dortmund verbaasd. De „veteraan" uit Woerden reed zijn I laatste wedstrijd in de Westfalenhalle; een omnium. Hij won deze met een I totaal van 14 punten vóór de Fransman j Gaignard, 9 p., de Duitser Potzernheim 1 8 p. en de Belg De Bakker 7 p. Maar I deze zege was niet de enige triomf van de Nederlander. Indrukwekkender was het nieuwe baanrecord, dat hy in een tijdrit over 200 meter vestigde: 11.4 sec. De 12.000 toeschouwers brachten hem staande daarvoor een ovatie. Le Champion won Zilveren Melen De amateurploeg van ,Xe Champion" uit Amsterdam heeft zondagmiddag de in de Wijde Wormer verreden ploegen tijdrit over 96 kilometer (zes ronden) om de Zilveren Molen gewonnen. Jan le Grand, Joop Gudde en Guus de Haan bleven tot het einde bij elkaar en vergrootten in de laatste ronde de geringe voorsprong, die „Le Champion" op „Alcmaria Victrix" had, tot 31 se conden. De uitslagen luiden: Amateurs: 96 km: 1. Le Champion (Amsterdam) 2 uur 20 min. 33 sec.; 2. Alcmaria Victrix (Alkmaar) 2.21.04; 3. Olympia (Amsterdam) 2.25.25; 8. De Bollenstreek (Lisse) 2.41.11. ATLETIEK. A-junior Noordenbos snel op 100 meter Tijdens regionale atletiekwedstrijden te Rotterdam heeft de A-junior Jan Noor denbos van Minerva uit Rotterdam de 100 meter gelopen in 10,7 sec. Dit zou een nieuw Nederlandse record betekend hebben, als op dat moment drie tijd- waarnemers zyn prestatie hadden opge nomen, doch er waren er maar twee. Toen zijn tijd bekend werd, heeft men een extra 100 meter ingelast, waarbij drie juryleden zijn tijd zouden opnemen. Jammer genoeg had Jan Noordenbos tweemaal een valse start en moest regle mentair worden uitgesloten. Besloten werd, dat hy toch buiten mededinging mee zou lopen. Weer won hij de race en weer noteerde hij10,7 sec. Het Nederlandse 100 meter junioren record staat met 10,9 sec. op naam van Griek AAC). Holst (AVG *26) en Ve- nendaal (Haarlem). Er zal geen verzoek om erkenning by de recordcommissie worden ingediend. Bij de dames won Corrie van der Bosch van Taxandria uit Vugh't de 80 meter horden met een tijd van 115 sec., het geen een nieuw Zuidnederlands record betekende. PAARDENSPORT Oroso wint Prix de lArc de Triomph Het paard „Oroso" heeft de Prix de l'Arc de Triomphe gewonnen, begiftigd met een bedrag van ruim 675.000 gulden aan prijzen. Tweede werd „Denisy", derde „Balbo" en vierde „Prince Taj". De ren op de baan van Longchamp werd door meer dan 100.000 liefhebbers van de paardesport en van het wed den bijgewoond. Op de eretribune zag men tal van bekende figuren uit de politieke en de diplomatieke wereld De dames droegen allen herfsttoiletten, maar geen van haar bleek bekeerd tot de mode van de hemdjurken. Een ware hoorn van overvlood werd voor de wedders uitgestort: de toto keerde bijna een miljard francs uit. De winnaars van de sweepstake kregen bovendien 1 miljard 650 miljoen te ver delen. „Oroso" won in 2 min. 33.42 sec. Eigenaar is de heer R. Meyer, jockey was S. Boujlenger. De voorsprong van Oroso op Denisy bedroeg een halve lengte. De Russische voetbalploeg Torpedo, die verleden week in Parijs met 7—1 van Racing Paris won, heeft in Nice een verrassende nederlaag geleden. De Franse eerste divisieclub Nice won de ontmoeting met 3—2.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 10