teer grote belangstelling voor de anddag Clir. Vrouwen in Alphen L Toespraken, zang en spel „TRESLONG" Hillegom Betrekkingen van ons land met S1AM worden voortdurend nauwer Zweden krijgt het volgend jaar adviesbureaus voor gezinsleven ite Jaargang Vrijdag 27 september 1957 Zesde blad no. 29251 isteren is in Alphen aan den Rijn in het paviljoen Avifauna de Gewestelijke ddag gehouden voor de afdelingen van de Ned. Christen Vrouwen Bond. e organisatie van deze landdag was in handen van de afdeling Alphen aan Rijn onder leiding van de presidente mevr. I. BrouwerDe Langen. |e belangstelling voor deze jaarlijkse bijeenkomst was dit keer zo groot, dat er op een gegeven ogenblik op leek, dat de organisatie de Alphense dames handen zou lopen. Gelukkig wist men echter het hoofd koel te houden en de meer dan 1300 dames in de bovenzaal een zitplaats te geven. Er was fkend op een deelname van 900 dames, met welk aantal de zaal ook flink kt zou zijn geweest. Het viel dan ook niet te verwonderen, dat de opening van t dag een half uur later gesteld moest worden. ben na veel meten en passen alle zijn. Deze liefde kenden deoude Grie- es haar plaatsen hadden ingenomen ken niet. Zij zeiden: „De goden kunnen ide de presidente van het gewest, J. P. Engel-Meyer, deze dag op de uikelijke wijze. haar welkomstwoord richtte mevr. il zich in het bijzonder tot de echt- Dte van de commissaris van de ingin in Zuid-Holland, mevr. isesz. Mevrouw Engel wees erop dat deze landdag het nieuwe werksei- van de Ned. Christen Vrouwen 1 weer is begonnen. Deze dag is een ipanningsdag voor de vrouwen, die inderlinge verbondenheid deze' ge- tenis door Gods Genade met elkaar ren mogen. Op voorstel van spreek- werd een telegram gezonden aan de ispresidente, mevr. dr. Albronda. die lenteel ziek is. Zij heette tot slot vertegenwoordigsters van de buur- sten hartelijk welkom en sprak reeds de dank uit tot de dames van de ling Alphen voor de organisatie van dag. MAAR DE MEESTE VAN DEZE IS DE LIEFDE" adat een koor van de afdeling Voor- onder leiding van mevr. Heierman ile liederen had gezongen, sprak dr. 7. Lammens uit Rotterdam-Kralin- over het onderwerp Maar de ste van deze is de liefde", ireker begon met erop te wijzen, er geen enkel reageerbuisje is rin wij de liefde kunnen analyseren, moeten voorzichtig zijn haar op vergadering niet dood te praten, s spreker. Liefde heeft een geheim p-oot en zo diep als het hart van hetgeen natuurlijk niet wegneemt, wij eerst moeten vaststellen wat wij' flijk met de liefde bedoelen, e kunnen in de liefde onderscheiden vitaal, psychisch en geestelijk as- de sexualiteit, de erotiek en de [Ste vorm van liefde in de gestalte dienst en offer. Om die laatste vorm liefde gaat het ons en zij moet de idvorm van erotiek en sexualiteit MOTORSPORT taliaanse merken iet meer in races De drie grote Italiaanse motorry- ielenfabrieken Moto Guzzi, Gile- en Mondial hebben besloten na t jaar niet meer deel te nemen aan edstrijden. In een gemeenschappe- ike verklaring wordt gezegd dat dit iluit hun in staat zal stellen gro- re aandacht te besteden aan de be lief ten van de gewone markt en aorts dat zij zich nu meer kunnen incentreren op een grotere publici- it over het motorrijwiel als een ver- oersmiddel voor werk en plezier. De drie fabrieken constateren ver- dat er verwarring is ontstaan rer de vraag of het toelaatbaar is, at de rijders, bil de hoge snelheden e nu In wedstrijden worden bereikt, )g langer worden bloot gesteld aan lico's. sigarettenhandelaar moet meer dan 3.5 miljoen gulden betalen einhold Kruse, een 51-jarige smok- ar, is te München veroordeeld tot boete van 5000 mark, en terugbeta- van 5.980.840 mark in achterstallige jnzen. De man heeft in 1951 en 1952 r dan 61 miljoen Amerikaanse siga- en uit Joego-Slavië West-Duitsland lengesmokkeld en moet nu, naast een het ministerie van Financiën ook verschuldigde invoerrechten betalen. :s bij elkaar komt hem dat te staan een schadepost van meer dan 3,5 |oen gulden en daarbij komt, dat hij ins tot een gevangenisstraf van zes- i maanden werd veroordeeld, om de- de feiten. let twee handlangers, die respectie- jk vijf maanden plus 1.675.000 mark igbetaling, en zes maanden en 000 mark terugbetalingen over zich hoorden vonnissen, smok- le Kruse de sigaretten in stalen bui die hij langs de normale weg uit So-Slavië importeerde, Duitsland nen. Koffie namen de heren ook dik- mee. te Westduitse douane komt aan de igbetalingen overigens nog te kort, it de berekening wijst uit dat Kruse Ujn handlangers de Westduitse schat- in totaal 31 miljoen mark tekort ben gedaan, dat is meer dar mil- gulden. Algemeen pardon voer opstandelingen W.-Java? fracties van een aantal politieke jrlijen in de Provinciale Raad van 'est-Java, w.o. de Masjoemi, hebben th voorstel ingediend om aan de op- indelingen, die in de bergen van 'êst-Java verblijf houden, een alge- rn pardon te verlenen, ooral het zuidelijk deel van deze pro- tie, waar tal van ondernemingen gen zijn, wordt door het optreden 1 benden van de Daroel Islambewe- geteisterd. Elke week maken de indelingen slachtoffers onder de be ting van verafgelegen dorpjes, Kar- •wirjo een vroegere islamitische Wienstleraar, die zeven jaar geleden beweging tot vestiging van een Mitische Staat begon, wordt als de ffloorzaak van de onveiligheid in it-Java beschouwd. blgens uit Bandoeng ontvangen be lten, zou met de voorbereiding voor terugkeer van de opstandelingen in Bormale samenleving reeds een begin gemaakt. Pe communistische fractie van de fvinciale Raad heeft zich tegen het Afstel uitgesproken. nietbeminnen". De bijbel zegt: „God is liefde". De Zoon kwam om te dienen en het offer te brengen. Déze liefde is de Vervulling van de wet en wordt daar om ook van ons gevraagd. De aller hoogste vorm van de liefde is echter op deze aarde niet te vinden. Ze is import. Ze moet geïmporteerd worden uit de hemel. Dat is detaak van de kerk. Zij moet de liefde zowel importeren als ex porteren. Het is de taak van de kerk om de mogelijkheden te scheppen, dat deze liefde functioneert: door gemeen tekringen en door het inschakelen van de vrouw, zoal niet in het ambt, dan toch in allerlei andere diensten Want voor haar geldt: niet het dogma of de organisatie, maar de liefde is de meeste. De morgenbijeenkomst werd daarna besloten met zang van het koortje en samenzang onder leiding van mevr. J. Wesseling—Lengkeek. TONEELSPEL Na het zingen van het bondslied is tijdens de middagbijeenkomst door le den van de afdeling Woerden met suc ces opgevoerd het toneelspel „Japke" naar het boek Arjen van Cor Bruijn. Mevr. M. v. d. Wyngaard—Vriend sprak een dankwoord, waarna de presi dente van de afdeling Alphen de slui ting van deze geslaagde landdag ver zorgde. Advertentie ZATERDAGAVOND 28 september 1957 HET FEEST VAN DE MAAND FRANSE AVOND Diner- en Soirée Dansant Optreden van de bekende Franse chansonnlère YVONNE YVETTE. Muziek: Les trois Clochards - Her Helerman. BAR MONTPARNASSE. Speciaal menu a f 6.—: Bouillabaise, Poulet sauté, Coupe Treslong. Tafelreserv. k 2520—5347. Geopend tot 3 uur 's nachts. Gesprek met nieuwe ambassadeur In Nederland niet minder dan 500 vrouwen uit Thailand, met Nederlanders gehuwd „De buitenlandse politiek van de militaire autoriteiten in Siam kan als volgt worden samengevat: de internationale verplichtingen zullen strikt worden nage leefd; volledige trouw aan de beginselen van het Handvest van de Ver. Naties en verder: loyaal lidmaatschap van de ZOAVO (Zuidoostaziatische Verdragsorganl- satie)"' aldus verklaarde Prins Vongsamahlp Jayankura, ambassadeur van zijn land in Den Haag, geaccrediteerd by de drie Beneluxlanden. De ambassadeur is nog niet lang geleden in ons land gearriveerd. De politiek blijft hetzelfde, er is alleen sprake van een verandering van de per sonen, het is eigeniyk een Interne aangelegenheid, zo voegde hy er nog aan toe. En enkele malen maakt hij nog eens duidelyk, dat zyn land geheel in het kamp van het democratische Westen blyft. Bangkok terug. Daar was hU ongeveer elf jaar professor aan de universiteit van Bangkok, waar vele onderwijskrachten werden opgeleid. Hij was daarna belast met een aantal diplomatieke missies, waarna hij de directie had van de af deling Europa en Amerika aan het WU zyn een democratisch land, zo ministerie van Buitenlandse Zaken, vervolgde hij. Het volk was niet tevreden Hierna was hy onderstaatssecretaris van na de laatste verkiezingen. De toestand i "e'1 ministerie van Buitenlandse Zaken, is thans als het ware enigszins gezui- i?m Jaar ^°J; fazant bij de Benelux- verd. In december zullen nieuwe verkie- 1 landen te worden benoemd. De ambas- zingen worden gehouden. Tot dan is er '?a£fur- wl£ms _zr°°nsTTva,n 4 Jaar' een voorlopige nationale vergadering. Er belden aan de Vrye Universiteit te Brus- is een nieuwe jregering gevormd. sel studeren resp. voor arts en voor De nieuwe ambassadeur van Siam, ook architect, is dus voor de Beneluxlanden gezant voor België en Luxemburg, heeft j §eeP onbekende. Hy heeft grote bewon- zijn residentie in Den Haag. Tot voor ^®J*ng was|f™fal kort was de ambassadeur van Siam in Parijs ook geaccrediteerd bij de Bene- Over en weer is er veel sympathie ling. Siam voor ons land en de beide andere Beneluxlanden heeft, leidde tot de be noeming van een gezant voor Benelux. Het gezantschap is inmiddels reeds ver heven tot ambassade en binnenkort zal Prins Vongsamahip Jayankura aan de Koningin zyn geloofsbrieven als ambas sadeur van Siam kunnen aanbieden. De ambassadeur is in Bangkok gebo ren. waar hy ook zijn eerste schoolop- Nederlandse officieren In zyn huls op leiding genoot. Daarna studeerde hij in genomen. Brussel. Aanvankelyk aan een particu- j Ook anderszins zyn de banden tussen liere middelbare school en later aan de beide landen nauwer aangehaald. Er zUn Vrye Universiteit te Brussel, in de op- I op het ogenblik In Nederland ongeveer voedkundige wetenschappen. Daar haal- j vijfhonderd vrouwen uit Slam, die met de hij zyn doctoraal in de letteren en Nederlanders zyn gehuwd, wijsbegeerte. Prins Jayankura heeft Het feit, dat belde landen hun gezant- daarna nog een jaar in België een schappen tot ambassades hebben verhe- stageperiode doorgemaakt, in welke hij ven wijst erop, aldus Prins Jayankura, aan tal van instellingen praktisch werk- dat er van vooruitgang sprake is in de zaam was. In 1937 keerde hij naar betrekkingen tussen beide landen. De 86-jarige president van de Belgische Kamer. Kamiel Huysmans. is in Watermael- Boitsfort in het huwelijk getre den met de 34-jarige mevrouw Ida Smissen, directrice van een technische school in Diest. Ge heel rechts het bruidspaar tij dens de huwelijkssluiting. Aantal moorden in Algerije zeer sterk gedaald De Fransen hebben in Algerije een geheime organisatie ontdekt van het Algemeen verbond van Algerijnse arbei ders, die voornamelyk tot taak had gelden en kleren in te zamelen ten be hoeve van het „Algerijnse Bevrydings- front". Na de staking in januari van dit jaar zyn verscheidene bestuurders van het verbond gearresteerd. Onder leiding van een lid van het Bevrijdingsfront, dat zich in Tunis bevond, werd het verbond ge reorganiseerd en kreeg het een illegaal karakter. Er zyn vele arrestaties ver richt. Tot de gearresteerden behoren twee leiders van het Vakverbond. Het archief van het verbond is in beslag genomen. De sociale republikein Soustel- le heeft gistermiddag bij de hervatting van het debat over Algerije in de Franse Kamer gezegd, dat Frankrijk het zich niet kan blijven veroorloven geen poli tieke actie inzake Algerije te voeren. „Wij moeten naar de Algemene Verga dering gaan als aanklagers en niet als beklaagden". De minister met standplaats Algerye. Lacoste, zei: „de opstandelingen zyn op de vlucht gejaagd. Het is nu de tyd om voort te gaan met de grondwetshervor- ming, welke de weg voor het Algerye van de toekomst zal banen" Sedert februari, toen elke dag twee moorden voorkwamen, was dit getal tot twee per maand gedaald. Het hervormingsplan moet worden aangenomen, ook om dc propaganda van de Arabische Liga te neutraliseren, aldus Lacoste. SCHIP BIJ BORGHAREN GEZONKEN Vanmorgen om zeven uur is op de Maas bij de stuw te Borgharen het 327 ton metende Belgische m.s. „Therese" tegen daar aangebrachte betonnen bal ken gevaren en binnen tien minuten gezonken. Alleen de stuurhut steekt nog even boven water. De schipper, de heer E. Verstraeten uit Molenbeek en zijn vrouw konden nog bytyds op de strem ming springen. Het schip heeft, vermoedeiyk tenge volge van de sterke stroom op de Maas, te dicht langs de betonnen balken ge varen. Het wordt niet uitgesloten ge acht, dat het schip gebroken is, aange zien het zo snel is geezonken. sedert drie eeuwen betrekkingen heeft. Er zijn veel Nederlandse firma's in Siam gevestigd, de handel tussen beide landen breidt zich uit en er is in Siam veel sympathie voor Nederland, zo zegt hij. Hij herinnerde er ons aan, dat na de bevrijding veel Nederlandse officieren 1 in gezinnen in Siam werden opgenomen, alvorens zij weer naar ons land konden terugkeren. Zo heeft ook de ambassadeur Tijdens een plechtige bijeenkomst Waals predikant in Nijmegen, zijn in het Stadhuis te Nijmegen werd J geboortestad. de Karei de Grotc-prijs voor litera- Burgemeester mr. Ch. M. J. H. tuur van de gemeente Nijmegen Hustinx reikt ds. Wit (links) de gisteren uitgereikt aan ds. Jan Wit1 prijs uit. Enorme buit aan juwelen ontvreemd Inbrekers lieten bruine handschoen achter (Speciale berichtgeving) De surveillerende politie in de Leidse- straat in Amsterdam heeft in de nacht van woensdag op donderdag niet kun nen vermoeden, dat achter het stalen rolluik voor de juwelierszaak P. Puvm- broeck een enorme inbraak nerd ge pleegd. Inbrekers waren bezig uit winkel en etalage met overleg de meest waardevolle en hoogst geprijsde sieraden en horlogee te sorteren. I Met een rijke buit van ongeveer f50.000.— aan gouden broches en arm banden. horloges en vele diamanten, verdwenen zy even behoedzaam als zy waren gekomen: vla de boven de winkel gelegen woning van de eigenaresse van de zaak, de dakgoot aan de achterzijde van de straat en het trapportaal van een naastgelegen pand, dat hen gele genheid bood in de stille Kerkstraat ongezien te ontkomen. Gistermorgen om negen uur ontdekte een 69-Jarige be diende van de firma Puymbroeck S., nadat hy het rolluik had geopend, de enorme ravage in de winkel. Op dat ogenblik wist de recherche van het bureau Singel reeds, dat er iets mis was. Een van de bewoonsters van het naastgelegen pand, had in het trappen huis een bruin leren herenhandschoen gevonden. Dit had een angstig vermoe den bij haar gewekt, want in de loop van de nacht, zy vermoedt omstreeks drie uur, had zij gestommel gehoord op de zolder van haar huis. Om acht uur bracht zy de politie op de hoogte, een uur later wist de re cherche reeds wat de oorzaak van het gestommel was geweest. De hevig ont stelde juweliersbediende had toen zyn ontdekking gemeld. Het onderzoek naar deze uitstekend voorbereide inbraak is nog gaande. De inbrekers moeten op de hoogte zyn ge weest van het feit, dat de eigenaresse van de zaak met vakantie in Italië ver toefde en dat haar woning leegstond. Ook moest het hun bekend zyn, dat uit de woning een trap naar beneden voer de, die midden in de winkel met al zyn rijkdom aan goud en diamanten uit kwam. Uitbetaling gesaneerd- Indische pensioenen (Van onze Haagse redactie) In kringen van de Indonesische vak organisaties verwacht men. dat van 1 januari 1958 af de gesaneerde Indische pensioenen, volgens de onlangs tot stand gekomen sanerings- en beper- kingswet, zullen worden uitgekeerd. Daarna, in de loop van de eerste helft van 1958, verwacht men de uitbetaling van het z.g. rappel-pensioen over de jaren 1956 en 1957. De Raad van Beheer van de Stichting administratieve Indische pensioenen overweegt om by wyze van voorschot op de rappèl-ultkerlng nog in dit jaar een extra maand pensioen uit te keren. Alleen by overwegend technische bezwa- De (Lutherse) staatskerk blijft erbuiten Onharmonische families (Van onze correspondent in Stockholm) Wat wy eigenlijk al weten, is thans nog eens door een Zweedse commissie vastgesteld, namelijk dat echtscheidin gen, alcoholisme, criminaliteit, zelfmoord en moeilijkheden om zich aan te passen dikwijls hun oorsprong hebben in een onharmonisch familieleven. De Zweedse commissie is nu echter nog een stap verder gegaan en heeft antwoord ge geven op de vraag, wat kan worden ge daan om het familieleven te redden. Aangezien het sociaal-democratische zweden op velerlei gebied de weg wil wyzen, en dit ook al heeft gedaan, is het wel nuttig van dit voorgestelde ex periment nader kennis te nemen. Het geheel is uitgegaan van de en kele jaren geleden benoemde „familie minister" Ulla Lindström. die in 1955 genoemde commissie heeft samengesteld. Voorgesteld wordt op 1 juli van het volgend jaar adviesbureaus voor fami lies" te openen. Deze bureaus, die hun adviezen gratis zullen verstrekken, zul len onder toezicht staan van de Gezond heidsraad. De kerk blyft er geheel bui ten. Ieder bureau zal moeten worden bezet door een familie-adviseur (met opleiding als sociale werker en gespe ren zou de raad send tec niervan mueten afzien. Burgemeester van Venlo: mr. dr. L. de Gou By K B. is met ingang van 16 okto ber 1957 benoemd tot burgemeester der gemeente Venlo mr. dr. L. de Gou, met gelijktydig eervol ontslag als burge meester van Steenbergen Deze laatste functie heeft hij bekleed sinds 16 juli 1946. De heer De Gou is lid der Eerste Kamer voor de KVP, rechterplaatsver- vanger in Breda, lid van het parlement der NAVO-landen te Parys en van het parlement der Westeuropese Unie. Ook bekleedt hy het lidmaatschap van de raadgevende vergadering van de Raad van Europa, te Straatsburg. Gouden jubileum der boekverkopers Zoals kort gemeld gedenkt de Ne derlandse Boekverkopersbond don derdag 3 oktober zijn 50-jarig be staan. Ter gelegenheid hiervan zal op die dag. in het stedelijk museum „Het Prinsenhof" te Delft een ten toonstelling „Den Gulden Winckel" worden geopend namens de minister van O., K. en W. door het hoofd van de afdeling Kunsten van zyn ministe rie, dr. J. Hulsker. Deze tentoon stelling bedoelt een overzicht te geven van de meest representatieve boeken, welke In de laatste halve eeuw zijn verschenen. 's Middags heeft in Stadsdoelen de feeestvergadering plaats, waarop voor de eerste maal de vijfjaarlijkse J. H. Don- nerprys zal worden uitgereikt aan die boekhandelaar, die zich op bijzondere en langdurige wyze verdienstelijk heeft gemaakt voor de boekhandel. Wijlen de heer J. H. Donner, broer van de presi dent van de Hoge Raad, was 15 jaren lang voorzitter van de Nederlandse Boek verkopersbond en is ook gedurende twee perioden opgetreden als voorzitter van de Vereeniging ter Bevordering van de Belangen des Boekhandels". Hét bestuur recipieert in het museum „Het Prinsenhof": in Stadsdoelen volgt tenslotte een feestavond. Nederlandse tegenspraak Een Nederlandse woordvoerder in New York heeft met klem tegenge sproken dat minister Luns de Ameri kaanse houding inzake de kwestie Nieuw Guinea ..niet eerlijk" genoemd had. Hoe wel de minister er zyn teleurstelling over had uitgesproken dat de Ameri kaanse afvaardiging in de V.N. zich van stemming over Nieuw-Guinea had ont houden, had minister Luns niet de woorden „niet helemaal eerlyk" ge bruikt. gelijk een Amerikaans persbu reau berichtte. Volgens de woordvoer der had minister Luns in zijn onder houd met minister Dulles in Washington „de Amerikaanse houding tegenover de kwestie Nieuw-Guinea in het algemeen" besproken en hoop inzake Amerikaanse steun uitgesproken. Inhalen van verlet op 27 en 28 december Hit jaar vallen 27 en 28 december op vrijdag en zaterdag. Verscheidene be drijven willen de arbeid op deze dagen stop zetten en het verlet laten inhalen. Teneinde dit mogeiyk te maken heeft !de Staatssecretaris van Sociale Zaken aan hoofden of bestuurders van fabrie ken of werkplaatsen en 'of pakhuizen een algemene vergunning verleend, de verzuimde uren tot een maximum van 14 uur onder bepaalde voorwaarden door arbeiders van 16 jaar of ouder te laten inhalen in het tydvak van 1 november tot 15 januari a.s. cialiseerd op mentale hygiëne) alsmede een psychiater en een gynaecoloog. Het personeel zal geheimhoudingsplicht heb ben, net als de artsen. De Zweedse (Lutherse) staatskerk is niet eens om advies gevraagd. De kerk zou het trouwens ook moeilyk hebben gehad om de volgende zin te onder schrijven: „Teneinde een zuivere atmos feer rondom de abortus-situatie te scheppen, dient de algemene opinie te worden beïnvloed om een meer positieve houding jegens abortus-zoekenden in te nemen". Sprekende cijfers Men vraagt zich af, of Zweden wer- keiyk met meer problemen heeft te kampen dan Nederland. Laten wij en kele cyfers spreken. Gedurende de ja ren 1921—1925 telde men gemiddeld 1500 echtscheidingen per Jaar. Gedurende de periode 1951—1956 klom dit cijfer op 8500 (in Nederland in 1955 totaal 5500 echtscheidingen). Het aantal zelfmoor den is gestegen tot 1300 per jaar (in Ne derland in 1954 ruim 700). Het aantal van de straat opgepakte dronkaards is nauwelyks nog bij te hou den en bedroeg gedurende de zomer maanden alle enal in Stockholm meer dan 100 per weekeinde. Meer dan 5000 vrouwen in (wat wy nog willen noemen „blyde") verwachting verzochten om toestemming hun kind niet ter wereld behoeven te brengen. Dit meestal in verband met sociale moeilykheden. Belangrijk detail; ook 28 niet in Zweden gevestigde buitenlanders wilden van de Zweedse abortus-wetge ving gebruik maken. Deze cyfers gelden voor een bevolking van 7 miljoen zielen. Kerkelijke traditie Ondanks de plannen voor de familie- bureaus moet intussen worden gezegd dat de Zweden traditionele band met de kerk niet hebben verloren. Van 100 begrafenissen geschieden er 98 vol gens de orde van de kerk. Van de 10 bruidsparen laten er zich 9 kerkelijk trouwen. Haast 85 procent van de jeugd volgt de catechisatie en 95 procent is gedoopt. Dit echter is traditie. Anders staan de kerken leeg. Tenminste, als wij van de grote feestdagen afzien. Sterker daar entegen worden de „vrije" gezindten, het Leger des Heils, de Pinksterbeweging en ook het rooms-katholicisme. De staats kerk is zich gedeeltelyk haar schuld be wust. Sommige dominees voelen zich in de eerste plaats ambtenaar van het be volkingsregister. dat in Zweden nog steeds door de kerk wordt bijgehouden, en eerst in de tweede plaats geestelijke. Zij houden zich streng aan de kantoor uren. In de kerk gebruiken zij het ouder wetse proza-Zweeds. dat voor de jeugd haast een vreemde taal is. Gelukkig zijn er vele uitzonderingen. Er zijn zelfs do minees die de Jeugd in de danspaleizen opzoeken. Maar wij kunnen toch niet onze teleurstelling verhelen, dat wy* eens zes dominees moesten bellen, toen wy buiten de kantooruren om een inlich ting verzochten. Hef arbeidsconflict bij De Vriesch Lentsch te Alphen Het ontslag, dat de directeur van het scheepsbouwbedryf De Vries Lentsch alhier gisteren aan een dertigtal van zyn werknemers heeft gegeven waar over wy gisteren reeds uitvoerig schre- ven heeft ln Alphen de gemoederen nogal in beweging gebracht. Gistermid dag hebben de vakiSondibestuurders van de drie werknemersorganisaties bespre kingen gevoerd met de ontslagenen ten einde uit hun mond te vernemen hoe de gang van zaken is geweest. Hieruit is komen vast te staan, dat, zoals wij ook reeds meiddien. de mannen reeds maandag een verzoek hadden gedaan zo vroeg vry te mogen hebben, dat zij tycug de rechtstreekse televisie-uitzen ding zouden kunnen zien van de voet balwedstrijd NederlandOostanryk Een rechtstreekse weigering hebben til op hun verzoeken niet ontvangen, wel heeft de directeur, de heer P. de Vries zich naar de verklaringen van de werk nemers hierover zeer kwaad gemaakt. Uit de opmerking, dat zy allen dan maar moesten gaan. maakten de man nen op, dat hun verzoek, hoewel on gaarne. toah ingewilligd werd. Ook by hun heengaan van de werf woensdagmiddag heeft niemand hen ge- de gevolgen van hun vroege beëindiging van het werk. Ook dit heeft hen ln de mening gesterkt, dat hun maandag ingediende verzoek was toege staan. De mannen wyzen er voorts nog op dat zij zeker van plan waren en dat ook hebben voorgesteld de verzuimtyd in te halen. De bondabestuurders hebben zlclh ook met de directie verstaan, waarna ln de namiddag nog weer een bespreking is gehouden met de ontslagenen. Heden morgen is een bespreking gehouden tus sen de werkgeversorganisatie in de me taalindustrie en de afgevaardigden van de werknemersbonden. Hierover valt ui-teraard nog weinig te melden. Hopelyk wordt een voor beide partyen aanvaardbare oplossing gevonden.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 17