HERENHUIS Gussenlioven Moeders weten wat zij willen J daarom kleden zij hun kinderen bij C&A! U.V.S. Ned. Militair XI-tal Ie klas papiersnijder „COWBOY" ABONNEERT U OP DIT BLAD! C. v. tl. Zeeuw kreeg arbei tlsonge val Cor v. d. Zeeuw, de linksbinnen van UVS. is gistermiddag in het bedrijf waar hy werkzaam is, het slachtoffer gewor den van een arbeidsongeval, waardoor een amputatie van zijn rechter wijsvin ger noodzakelijk werd. Een lelijke tegen valler voor UVS, dat de onfortuinlijke Van der Zeeuw waarschijnlijk enige we ken zal moeten missen. De blauwwitten, die ook Verhoogt op de lijst van de ge blesseerden hebben staan, komen mor genavond op het LFC-terrein tegen het Nederlands militair elftal als volgt uit: Michielsen, De Wolf, Van Leeuwen, F. v. d. Zeeuw, Hak, Filippo, Mattheeuwis- sen, H. Bekkering, Verhoeks, Jan Verkuylen. De militaire ploeg is als volgt samen gesteld: v. d. Voort (RCH), v. d. Veen (Leeuwarden), Kraay (DOS), Burger- hoff (BW), Schilder (Sparta), Paauwe (HVC), Oonk (Enschede), Buys (Alk maar), Rutten (MVV)Luyten (NAC), Moulijn (Feyenoord). Advertentie L.F.C.-Sportpark - Haagweg WOENSDAGAVOND 8 UUR LICHTWEDSTRIJD Oostenrijk wil een nieuwe voordracht Zoals wij gisteren reeds in een deel van onze edities meldden, heeft de KNVB van de Nederlandse autoriteiten bericht ontvangen, dat de Hongaarse ar biter, aangewezen voor de wedstrijd Ne derland—Oostenrijk. geen visum zal krijgen en dus ons land niet zal mogen binnenkomen. De KNVB heeft daarop de Oostenrijkse Voetbalbond voorgesteld een keuze te maken uit het resterende tweetal van de oorspronkelijke voor dracht: de Britse referee leafe en de Belg Van Nuffel. Gisteravond hebben de Oostenrijkse voetbalautoriteiten over dit voorstel overleg gepleegd met de Bondscoach Josef Argauer en besloten daarop niet in te gaan. De Oostenrijkers zullen de KNVB vragen een nieuwe voordracht van drie scheidsrechters te maken. Centrale training Oranjeteam Bondscoach Elek Schwartz heeft 17 spelers geselecteerd voor de centrale training, die morgen in het sportpark ,.De Vliert" te Den Bosch wordt gehou den ter voorbereiding op de interland wedstrijd tegen Oostenrijk. Het zijn de doel verdedigers De Munck (DOS) en Pieters Graafland (Ajax), de achterspe lers Wiersma (PSV), Kuys (NAC) en Walhout (Noad), de middenspelers No- termans (Fortuna '54), Van der Hart (Fortuna '54), Klaassens (VVV). Krui- ver (PSV), en Van Wissen (MVV) en de voorhoedespelers Van der Kuil (Ajax). Wilkes (VVVL Lenstra (Spel. Enschede), Rijvers (Feyenoord), Van Melis (Rapid JC), Carlier (Fortuna '54) en Bosselaar (Sparta). —Engelse league Voor de eerste di visie werd gisteren de wedstrijd Wolver hampton Wanderers—Aston Villa ge speeld. Uitslag 2—1. ATLETIEK Slechte prestatie van Henk Visser Onder zeer slechte weersomstandig heden is onze landgenoot Henk Viset er tijdens de internationale atletiekkam- pioenschappen van Roemenië in ge slaagd op de 10.000 meter een goede vierde plaats te veroveren. Hij maakte een tijd van 30 min. 48.6 sec., wat gezien de slechte baan, die door de hevige regenval zacht en modderig was gewor den, een goede prestatie is. Winnaar werd de Russische kampioen, Bolotni- kov. Hij finishte onbedreigd in 29 min. 40.2 sec. en bleef aanmerkelijk boven zyn beste prestatie van 29 min. 10.0 sec., waarmede hij tijdens de Russische kam pioenschappen Vladimir Kutz versloeg. Pre-historische bomen in Zuid-Afrika geplant Zes exemplaren van de Meta Sequoia, een pre-historische boomsoort, verwant aan de Californische mammouthboom, zijn aangeplant in de nieuwe Vrijstaatse goudstad Welkom. De Meta Sequoia is een uitgestorven boom, waarvan enkele fossiele zaden, die gevonden waren in een versteend woud in China, tegen alle natuurwetten in ontkiemd zijn. De uit- geplante jonge bomen zyn afkomstig uit de botanische tuin te Kirstenbosch in de Kaapprovincie en nog slechts een meter hoog. Volgroeid kunnen de bomen meer dan honderd meter hoog worden en een leeftijd bereiken van drie duizend jaar. MOTORSPORT Motorzesdaagse in Tsjecho Slowakije Michel Tavernier, de president van de internationale jury van de 32e inter nationale motorzesdaagse in Tsjecho- Slowakye vindt de rit buitengewoon zwaar. Door de slechte weersomstan digheden van de laatste dagen waren de wegen maandag zeer moei lijk berijdbaar. Op deze tweede dag moesten de 165 deelnemers een voort durende strijd leveren tegen mist, hagel, sneeuw en regen. De tempera tuur bleef laag en varieerde van 0 tot 14 graden Celsius. Het was dan ook alleszins begrijpelijk dat het voorstel kwam om de komen de vier dagen alleen het ochtendtra ject te laten rijden en het middag traject te laten vervallen. Ondanks die bar slechte weersom standigheden en in weerwil van die kapot gereden „wegen" hebben de Nederlanders een goede prestatie gele verd. Slechts 2 van hen liepen op deze tweede dag strafpunten op, namelijk Jan van der Hoek (15 strafpunten), die een groot deel van de rit met een gebroken stuur had moeten rijden, en Jan Mar kus (2 strafpunten); de laatste verspeel de zyn kans op het goud doordat het voorwiel van zijn Maico een knik kreeg. Nóg twee Nederlanders hebben een blanco strafpuntenlijst. Dat zyn de ge routineerde Priem Rozenberg en Rob Selling. Maandagmorgen waren nog 47 deel nemers strafpuntenloos. Er waren al 81 rijders uitgevallen. De sensatie van de dag was het uit vallen van de Tsjechische Trophy-rijder Zdenek Polanka. Bij de start kon hij zijn motor niet aan de gang krygen en hij moest opgeven. Van de vier teams die elkaar de international Trophy, de hoofdprijs van deze motorzesdaagse be twisten, is waarschijnlijk slechts het Westduitse zonder strafpunten. Voor de zilveren vaas zijn waarschijn lijk de Westduitse A- en B-teams en de Tsjechische A- en B-teams de best-ge klasseerde ploegen. Leidse Bridgeclub DDS Nadat het seizoen met een drive was geopend, werd vrijdag een aanvang ge maakt met de parencompetitie. De resultaten van de le ronde waren: 1. hr. en mevr. Brouwer jr. 39 m.p.; 2/3. dames Verboog—Brouwer 38% m.p.; 2/3. dames Verstraaten—Nagel 38% m.p.; 4. Van Leeuwen—Eyndhoven 36% m.p,; 5. hr. en mevr. Kuilman 35% m.p.; 6. hr. en mevr. Krul 35 m.p.; 7/8. v. Berge Heneg.Rijnbende 34% m.p.; 7/8. mevr. Reekers—D. Reekers 34% m.p.; 9/11. dames Visser—v. d. Meer 33 m.p.; 9/11. Brouwer—Plouvier jr. 33 m.p.; 9/11. dames Seis—Van Alphen 33 m.p.; 12. Verboog—Vellinga 32 m.p.; 13/14. hr. en mevr. Lancel 30%- m.p.; 13/14. mevr. VaD Zijp—v. Noort 30% m.p.; 15/16. hr. en mevr. De la Court 29% m.p.; 15/16. dames v. Rooyen—V. d. Valk 29% m.p.; 17/19. v. d. Meer—Schölvink 28% m.p.; 17/19. hr. en mevr. Eichhorn 28% m.p.; 17/19. mevr. Beeker—Baggen 28% m.p.; 20. Parmentier—v. d. Voort 27% m.p.; 21. dames v. Berge H.—Landzaat 26 m.p. 22. hr. en mevr. van Heusden 25 m.p.; 23/24. dames Den Holder—Snijders 24% m.p.; 23/24. Plouvier sr.—Langmeyer 24% m.p. Een teleurstelling was het springen van de Europese recordhouder Henk Visser. Op één dag na precies een jaar geleden bereikte Visser in dezelfde springbak de prachtige prestatie van 7.98 meter, wat hem het Europese record opleverde. Nu faalde hij, de gestelde minimum-eis van 7 meter te springen en kwalificeerde zich niet voor de finale. Winnaar werd de Rus Ovanesian met 7.56 meter. Een prestatie waarvoor Henk Visser, in normale vorm, zeker zijn hand niet omdraait. Op zoek naar „De Vergulde Draeck" In het afgelopen weekeinde heeft men opnieuw gedoken naar het wrak op de zeebodem nabij de Australische stad Perth, waarvan men gelooft, dat het het Nederlandse goudschip „De Vergulde Draeck" is, dat in de 17de eeuw is ver gaan. De duikers waren de ontdekkers van het wrak, Philips en Robinson, en een journalist. Twee boten met toeristen volgden hun verrichtingen. De duikers hadden verscheidene koraalstukken ge zien in de vorm van kanonlopen. Het bontgekleurde rif waarvan deze deel uit maakten had echter niet de vorm van een scheepsromp, hetgeen evenwel na drie eeuwen geen verwondering mag baren. Een poging om een der .Jopen" af te zagen mislukte doordat „het binnenste ervan zo hard was, dat de zagen stomp werden". Men zal de poging voortzetten. Minister Mansholt over lonen in de landbouw Op vragen van het lid van de Tweede Kamer, de heer Vredeling over de in het jaarverslag 1956 van het Landbouw- Economisch Instituut gegeven uiteenzet ting betreffende de ontwikkeling op het gebied van de lonen, heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening o.m. geantwoord, dat hij van mening blijft, dat de kostprijzen van landbouwprodukten, die 'ten grondslag liggen aan het garantieprijsbeleid van de regering, gebaseerd behoren te zijn op I de officieel toegestane lonen. Slechts indien en zolang het opnemen van de werkelijke lonen niet tot gevolg heeft, dat hiervan wordt afgeweken, heeft hij tegen de door het Landbouw Economisch Instituut gevolgde werkwijze geen be- zwaar. De bepaling van de hoogte van de lonen in de landbouw zal inderdaad in het kader van het algemene loonbeleid dienen te geschieden. BEVRIJDINGSVUUR TE BAYEUX ONTSTOKEN Te Bayeux in het Franse departement Calvados is gisteravond het bevrijdings vuur ontstoken in de zuil bij het ont stekingsmonument in deze eerste bevrij de stad van Frankrijk. Dit is gebeurd ter gelegenheid van de bevrijdingsesta fette Bayeux-Eindhoven, die dit jaar voor de twaalfde maal in successie wordt gehouden. Vanochtend in alle vroegte is met het Normandische vuur te Eindhoven de fakkel ontstoken, die vervolgens door wielrenners uit Bayeux en de Neder landse lichtstad naar Bonn en morgen vandaar naar Brussel worden gebracht. I Eindhovense estafettelopers zullen de flambouw morgen naar hun stad bren gen. t SURINAMER STAK NEDERLANDS MILITAIR. De Nederlands dienstplichtig soldaat J. H. C. Liebregts uit Eindhoven is op het kermisterrein in Paramaribo in ge vecht geraakt met een Surinaamse ar beider. Hij was met een ander ingeslo ten door een aantal Surinaamse kermis- gangers. De arbeider trok een vlijm scherp keukenmes en stak de soldaat in de buik. De toestand van de soldaat was van die aard, dat opname in het hos pitaal voor onmiddellijk operatief in grijpen noodzakelijk was. Zijn toestand, die levensgevaarlijk was, is inmiddels verbeterd; het direct levensgevaar is ge weken. SCHAKEN Wereldkampioenschap voor dames landenteams De uitslagen van de partijen welke gisteravond te Emmen zijn gespeeld in het toernooi om het wereldkampioen schap voor dames landenteams luiden: Finalegroep (5e ronde): Rusland Zuid-Slavië 1—0 plus 1 partij afgebr.; Engeland—Roemenië 1—0 plus 1 partij afgebr.; Oost-DuitslandNederland 1-0 plus 1 partij afgebroken. De afgebroken wedstrijd uit de 4e ronde, NederlandRusland, eindigde in een 0—2 Russische zege. De stand na de vijfde ronde luidt: 1. Rusland 7 pnt plus 1 afgebroken par tij 5 wedstrijden); 2. Oost-Duitsland 6 pnt plus 1 afgebr. partij (5 wedstrij den) 3. Hongarije 5 pnt. (4 wedstrij den); 4. Roemenië 4 pnt. plus 1 afgebr. partij (5 wedstrijden); 5. Zuid-Slavië 3% pnt. plus 1 afgebr. partij (4 wed strijden): 6. Engeland 3 pnt. plus 1 af gebr. partij (4 wedstrijden); 7. Bulgarije 2% pnt. plus 2 afgebr. partijen (4 wed strijden) 8. West-Duitsland 2 pnt. plus 2 afgebroken partijen (5 wedstrijden); 9. Nederland 2 pnt. plus 1 afgebr. partij I (4 wedstrijden). TE KOOP t Patisserie Op advies van dokter Natuur: (3 Druppels of 1 Capsules) Halitran, het natuur-zuivere concen traat, wordt bereid uit de verse levers van heilbot en andere edele vissoorten, die zich voeden met het vitaminenrijke plankton in de zonnige arctische zeeën. Halitran bevat circa 60 maal zoveel vitaminen als gewone levertraan! Daar door hebt U van Halitran maar een onmerkbaar-kleine hoeveelheid nodig (de lepel komt er niet aan te pas). Dagelijkse kleuterdosis: 3 druppels in de pap. Ouderen nemen zonder moeite 2 Halitran-capsules in. Op deze moderne, gemakkelijke manier krijgt iedereen de nodige Vitaminen A en D binnen. Voor ouderen 2 capsules per dag. Tot het 6e jaar 3 druppels per dag Uw Vitaminen-Zekerheid! Het hier vermelde vitaminenge- halte van Halitran wordt gecon troleerd en op certificaat gewaar borgd door het Noorse „Institut for Emaeringsforsking": Halitran bevat: 38.000 i.e. Vitamine A 5.IOO i.e. Vitamine D per gr. Halitran geeft: meer weerstand tegen griep, bronchitis en an dere ziekten. Voorkomt en bestrijdt rachitis. Kweekt sterke beenderen en een gaaf gebit CA. 60 X MÉÉR VITAMINEN DAN GEWONE LEVERTRAAfc Te huur gevraagd WINKEL met dagverblijf centr. stad. Br. bur. van dit blad no. 1452a BIEDT ZICH AAN: ervaren verkoper administrateur in de groothandel. Brieven bureau van dit blad no. 3201. gevraagd. Goede beloning. Middelstegracht 125 JE BLIJFT ER MEE AAN DE GANG Die kleine hakjes zfjn zo versleten „Cowboy" heeft nu nylon hakjes, waarop U zeker 5 x langer zult lopen Neem de proef op de som! Modelschoenmakery Hogewoerd 50 - Tel. 23402 Leiden Dep.: Lod. v. Deysselstr. 3 Herenstraat 76. GEVRAAGD BROODBAKKER- BEZORGER en BROODBEZORGER, goed loon en provisie. (Soc. verzekerd met inbegr. v. Kinderbijslag). K. J. NAGTEGAAL Cobetstraat 8587 Leiden - Tel. 23964 lste stand in Hilversum, 8 kamers, douchecel, enz. Geschikt t voor pension of dubbele bewoning. i Vrfje vestiging. Vraagprijs f30.000. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 1563a. TeL 20411 Al het gebak van Leiden kunnen wij niet maken, maar wel leveren wij het beste. Oude Rijn 2 Een echte man, die jongen van U in deze royale suedine sportcoat met grote koperen sluitingen. Geheel met Teddy gevoerd. 10 jaar Vvi" Combineert ideaal met deze kamgaren 1975 1675 I275 Practisch en charmant schooljurkje in de hypermoderne dessins red-, green-, blue- en blackwatch met leuke tinneroy-garnering 60-95 cm. N. grootte Moeder dweept met wevenit.- Ansje dweept met moeder en wil er nèt zo uitzien. Een zuiver wollen wevenit costuumpje met de effen moderne rok en een jasje van pepita jacquard. 7-13 jaar. n/»75 «Q50 Naar grootte LXJ Lr Om te stelen Is Uw kleine meld in dit Teddy kleuterman teltje in de kleuren wit. bleu. champagne. 2-S jaar I?5 Alle maten n Gezellige, war me. IJzersterke carcoat van zui ver wollen duffel in diverse kleuren. Capuchon en be legsels gevoerd met "Tigra". 5-13 jr. N. gr. 750. 3375 Deze boxcoat vervult al Uw wensen. Hij Is modern, warm. practisch en flatteus. Zuiver wollen ledervelours met tricot inzet aan kraag en zak- kleppen. Vele herfsttinten. 60-105 cm. OC75 4Q75 Naar grootte 7

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9