AS PRO A-griep onderbreekt groentijd en novitiaat in Leiden en Utrecht Verkoudheid, kee/pjjn, Vijftig procent ziekenDelfts student overleden Koninklijke onderscheiding voor de lieer A. F. J. de Does DINSDAG 17 De Aziatische griep heeft in ons land in de afgelopen weelc sterk om zich heen gegrepen. Het aantal zieken onder de studenten in Leiden en Utrecht is zó groot, dat de groentijd in deze universiteitssteden is opgeschort, terwijl de WSL ook de novitiaatstijd van de aankomende Leidse vrouwelijke studenten heeft onderbroken. In een Haags ziekenhuis is een Delfts student na een complicatie bij A-griep overleden. Van de 236 groenen van het Leidsch Studenten Corps waren er gisteren 111 ziek. Ook de gelederen van de studenten, die zich met de ontgroening bezig hiel den, zijn sterk gedund, doordat velen met A-griep aan hun bed waren ge kluisterd. In dit opzicht bestaat er nu eenmaal geen verschil tussen studenten en groenen! Het L.S.C. heeft derhalve besloten de groentijd voorlopig op te schorten. Men acht het niet verantwoord om in deze tijd, die toch altijd veel van de krachten van de groenen en de stu denten vergt, het extra risico van com plicaties bij A-groepgevallen te negeren Dit betekent echter niet. dat de groenen er dit jaar met een kortere groentijd af komen. Men hoopt de groentijd namelijk maandag a.s. te kunnen hervatten en dan tot een later datum te laten door gaan dan aanvankelijk in het voorne men lag. Dezelfde overwegingen hebben de WSL, waar eveneens ongeveer de helft van de novieten door de A-griep verstek Zware straffen geëist tegen drie zakkenrollers De Officier van Justitie bü de Haagse Rechtbank heeft vanmorgen tegen drie beroepszakkenrollers, die sinds het begin van dit jaar gezanten lijk de Nederlandse spoorwegstations onveilig hebben gemaakt, gevangenis straffen van twee jaar en drie maan den met aftrek geëist. „De openbare orde is hier in het geding en hoewel hu altyd rekening wil houden met de persoonlijke omstandigheden van een misdadiger, kan ik in dit geval alleen maar gevoelige straffen eisen", aldus de Officier. De drie mannen zün al talloze malen veroordeeld, ook herhaaldelijk wegens zakkenrollerij. De laatste keer, in 1955, werden zij alle drie wegens zakkenrol lerij tot twee jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Na hun terugkeer in de vrije maatschappij constateerde de recherche bijna onmiddellijk weer een golf van gevallen van zakkenrollerij, gepleegd op spoorwegstations door heel Nederland, doch voornamelijk in Den Haag, Rot terdam en Amsterdam. Ook passagiers van de Amsterdamse trams moesten het vaak ontgelden. Uitspraak 1 oktober. moest laten gaan doen besluiten de novitiaatstijd te onderbreken. Ook hier wordt deze tijd waarschijnlijk maandag as. hervat. In Utrecht is de groentijd eveneens tot maandag onderbroken. Daar ver schenen hedenochtend slechts dertig van de 120 groenen op appèl. Ook in Utrecht heeft men voorlopig als hervat tingsdatum maandag a.s. gesteld. Over het algemeen is het verloop van de A-griep zeer goedaardig, maar de geneeskundige hoofdinspectie van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid vestigt er de aan dacht op, dat men, als men typische griep-verschijnselen vertoont, deze toch niet moet verwaarlozen, omdat zich dan ernstige complicaties (zoals longontsteking kunnen voordoen. Zoals men weet heerst de ziekte sterk onder de militairen. In enkele garnizoe nen is dan ook de raad gegeven van zware oefeningen af te zien. In het ziekenhuis aan de Zuidwal te Den Haag is een student uit Delft overleden. Als complicatie van de A- griep had hij een zware longontsteking opgelopen. Hij is waarschijnlijk het eerste griepslachtoffer in het westen des lands. Advertentie „De Natuurvriend" zag kleurenfilms De leden van de Aquarium- en Terra- riumhoudersvereniging „De Natuur vriend", kwamen gisteravond voor het eerst na de vakantie in het Logegebouw aan het Steenschuur in vergadering bij een. De tweede voorzitter, de heer C. Borghart, sprak een kort welkomstwoord in het bijzonder gericht tot de heer J. P. Zoutewelle uit Den Haag, die op deze avond enkele films zou draaien. Mede gedeeld werd, dat op de volgende ver gadering de resultaten van de gehouden tentoonstelling in de Hortus besproken zullen worden. Drie nieuwe leden kon den worden ingeschreven. De films, wel ke vertoond werden, waren van uitste kende kwaliteit. Geen wonder, dat de aanwezigen er volop van hebben geno ten. Vooral de kleurenfilm „Nederland- Waterland" had aller aandacht. Fraai opgenomen beelden toonden o.m. de Drievoudige huldiging Halve eeuw typograaf bij Eduard Ydo Alle goede dingen een halve eeuwfeestviering leent zich daar zeker voor.' bestaan uit drieën. Zo dacht vandaag de directie van de N.V. Boek- en Steen drukkerij Eduard IJdo er over, toen zfj voor haar gouden typograaf, de heer A. F. J. de Does een drievoudige huldiging had voorbereid. Een huldiging, welke bekroond werd met een Koninklijke onderscheiding voor de jubilaris: de bronzen ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hedenochtend werd de heer De Does, met zijn familie, allereerst ontvangen ten huize van de oudste directeur, de heer J. W. IJdo, die, mede in tegen woordigheid van de oud-chef van het bedrijf, de heer J. M. Blote, uitweidde over de grote verdiensten van de jubi laris. Een man, waarop de N.V. nimmer tevergeefs een beroep deed. Als aanden ken aan deze dag bood de heer IJdo de jubilaris een enveloppe met inhoud aan. Na deze even hartelijk als welge meende huldiging, werd de jubilaris ont vangen in het Stadhuis. Voor deze ont- angst had de jongste directeur, de heer in „Het Gulden Vlies", om daar de derde akte van deze huldiging te reali seren. Na een fesetelijke ontvangst van de ju bilaris en zijn familie, was het wederom de heer J. W. IJdo, die hier het woord nam. Ook nu stelde spreker de goede eigenschappen van de heer De Does in het licht. Een toespraak, welke besloot met de aanbieding van het aan de Kon. onderscheiding verbonden draag-insigne. De voorzitter van de Personeelsvereni ging, de heer A. C. Koekebakker, sprak vervolgeqs vele vriendelijke en waarde rende woorden, waarbij hij in het licht duard IJdo, de plaats van zijn vader agenomen. Burgemeester, jhr. mr. F. I. van Kinschot, die hier uitweidde over le uitstekende staat van dienst van de neer De Does, herinnerde eraan, dat de jubilaris voor een halve eeuw als hand- zetter zijn intrede deed in het bedrijf, waarin hij na 50 jaar nog steeds uit muntte door zijn ijver en plichtsbetrach- ing. Niet alleen voor het personeel, doch ook voor de N.V. is de heer De Does, aldus de burgemeester, een sieraad voor iet bedrijf, dat hij geluk wenste met dergelijke werkkrachten. Het deed spreker genoegen te kunnen mededelen, dat het H.M. de Koningin had behaagd, de heer De Does de bron zen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verlenen. Een Koninklijke onderscheoding, welke even later de borst van de Jubilaris sierde. Tijdens deze huldiging in het Stad huis, had het personeel zich verzameld De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot (rechts) wenst de jubilaris geluk met zijn halve eeuw feest. (Foto L.D./Van Wiet) stelde, dat de jubilaris, die zijn vak uit stekend verstaat, voor zijn collega's een voorbeeld is van vriendschap en ver draagzaamheid. Hij is een collega, aldus de heer Koekebakker. waarop wij trots kunnen zijn en die als mede-oprichter van de personeelsvereniging zijn krach ten ook aan deze vereniging heeft ge geven. Namens het personeel volgens spreker had de heer De Does geen wen sen meer bood de heer Koekebakker een enveloppe met inhoud aan. Na een dankwoord van de jubilaris bleef men nog enige tijd, onder het aan bieden van verversingen, in feestelijke stemming bijeen. ruwe Noerdzee en de vissersschepen, die dikwijls slechts met veel moeite de haven van Scheveningen kunnen bin nenvaren. Schelpenvissers gaven een indruk van hun eigenaardig beroep en watervogels toonden een fantastische kleurenpracht. Dat er in de lage landen bij de zee een interessant vogelleven bestaat is wel duidelijk gebleken. In drukwekkend waren verder de verge zichten over de plassen. Met een kijkje in „Het Aquarium" werd deze gezellige vergadering besloten. 40-jarig jubileum J. J. Boen Hedenmorgen werd in het hoofdge bouw van de Kon. Ned. Grofsmederij alhier de heer J. J. Boon gehuldigd in verband met zijn 40-jarig jubileum. De directeur, de heer ir. M. C. de Jong ontving de jubilaris, die vergezeld was door zijn echtgenote, in de vergaderzaal van de vennootschap. De heer De Jong wenste de jubilaris geluk met het succes in zijn werk en ging diens loopbaan na in zijn 40-jarige werkzaamheid in de draaierij. De heer Boon is op 18-jarige leeftijd als leerling in de draaierij gekomen, waar hij zich in de loop der jaren ont wikkelde tot een der bekwaamste vak lieden. Spr. constateerde, dat de jubilaris ook buiten de fabriek aan het maatschappe lijke leven zijn belangstelling en krach ten geeft. Spr. hoopte dat het de jubi laris gegeven moge worden, dat hij nog vele jaren zijn krachten aan het bedrijf zal mogen geven en overhandigde als blyk van waardering de gebruikelijke enveloppe met inhoud, een blauw her inneringsbord en het erediploma van de Mij. voor Nijverheid en Handel met het daarbij behorende zilveren draaginsigne. Vervolgens spraken nog woorden van gelukwens en waardering de heren G. Schaa, werkmeester der draaierij en P. Barendse namens de Ondernemersraad. Deze laatste bood namens het personeel enige geschenken aan. Na een dankwoord van de jubilaris bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. SCHAKEN Philidor vergaderde De algemene ledenvergadering van de S.V. Philidor had ditmaal een vlot en aangenaam verloop. Het voorstel van het bestuur tot wijziging van het wed strijdreglement werd. na enkele discus sies, aanvaard, waarbij in het vervolg de zinsnede „winter- en zomercompe titie" wordt gewijzigd in „onderlinge competitie". Als afgevaardigden voor de vergade ring van de LSB werden A. J. H. v. d. Meulen en W. F. Schuss aangewezen. Het idee van een der leden om in het vervolg theorie-avonden voor minder sterke spelers in te stellen, vond een gretig gehoor. De heer Schuss deelde mede. dat dit Jaar weer een begin wordt, gemaakt met een toernooi voor huisschakers, waarbij een z.g. „wijken-competitie" wordt inge steld. Prijzen werden uitgereikt aan E. W. v. d. Burgh, Jerry Bey en J. de Rooy voor het beste resultaat in de onder linge wintercompetitie aan P. J. Pree- nen, A.J. H. v. d. Meulen, P. Barkema en Th. P. v. d. Berg als finalisten van de Philidor afvalwedstrijd en aan A. Bar kema. Jerry Bey, P. J. Prenen, Th. P. v. d. Berg en J. G. Bethe voor het grootste aantal punten, behaald in de competi tie van de LSB. Om circa half elf sloot de voorzitter de vergadering waarna men zich tot middernacht nog aangenaam bezig hield met een gongwedstrijd. LEIDSCHE ZIEKENKAS BESTAAT 35 JAAR Ter gelegenheid van het 35-Jarig be staan van de Vereniging Leidsohe Zie kenkas vindt zaterdag 28 september een receptie plaats in de Jacobazaal van „Den Burcht". Terwijl 's avonds een feestelijke bijeenkomst in de Stadsge hoorzaal zal worden gehouden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 sept. - Leidse Coöp. Groen te- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg.: appelen 37—51; peren 3948; andijvie 10 18; augurken 1492; pronkbonen 28 46; snijbonen 26135; stambonen 5195; stokbonen 6495; kroten 613; kroten, gekookt 2430; rode kool 814; gele kool 1112; groene kool 1017; postelein 18 31; prei 12>13; rabarber 57, spinazie 16 25; spruiten 3439; tomaten 5056; B 3458; C 2047; CC 20—38; uien 9— 19; waspeen 1925; per 1O0 stuks: meloe nen 2896; bloemkool A 1942; B 10 13. knol selderie 1618; komkommers A 17—26; B 9—18; C 8—9; sla A 4.40—10.3C B 4.405.30; per 100 bos: bospeen 1334; peterselie 78; raapstelen 23; en selde rie 3—7. BODEGRAVEN. 17 sept. Kaasmarkt. Aanvoer 12-1 partijen le soort f 2.292.34; 2e soort f 2.222,28; extra ©oort f 2,35 2.54 Handel kalm. Bouwprogramma 1958 In het bouwprogramma 1958, dat sluit op een bedrag van f.2 827 miljoen is, voorzover het de gebouwensector be treft, afgezien van een beperking, die haar oorzaak zou kunnen vinden in mogelijke of te verwachten financiële omstandigheden. De opgevoerde bedra gen zijn bepaald door verwachtingen omtrent de beschikbare bouwcapaciteit. Van limitering op basis van finan ciële omstandigheden of mogelijkheden is afgezien. Brand in Handelsveem aan Rijnhaven te Rotterdam (Speciale berichtgeving) Een zeer moeilijk te bestrijden brand heeft vandaag gewoed in de aJdeling China van het Ha-ndelsveem aan de Rijnhaven te Rotterdam. De brandweerlieden konden alleen wer ken, wanneer zij waren voorzien van een zuurstofmasker, zo dicht was de rook die opsteeg uit de door onbe kende oorzaak in brand geraakte ba len grondnoten en wol. De vuurhaard lag in het midden van de derde etage. De brandweer kon het vuur insluiten, zodat men omstreeks kwart voor elf meende, dat men de brand meester was. Maar weer laaiden vlamimen op, zodat nog niet met de nablussing kon wor den begonnen. Zuurstofkist na zuur- st'Ofkist werd naar boven gehesen om het de brandweerlieden mogelijk te ma ken de strijd 'tegen het vuur onafge broken voort te zetten. Er was perso neel van de G.G. en G.D. aanwezig om direct 'hulp te kunnen verlenen. Koningin Juliana in de Ridderzaal, hedenmiddag tijdens het uitspreken van de Troonrede. Naast de Konin gin Prins Bernhard. het enige lid van het Koninklijk Huis. dat Haar bij deze plechtigheid vergezelde. OEOSTOEES7 VOOR EEN NIEUW DIERENTEHUIS. Vrijdag en zaterdag as. wordt in onze gemeente vanwege de plaatselijke afde ling der Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren een collecte gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor een al hier op te richten Dierentehuis. Vrij dag gaan de collectanten van huis tot huis; zaterdag is er een inzameling op de openbare straat. VOLKSDANSACTIVITEITEN. De volksdansgroep Oud-Poelgeest, die begin 1953 alweer vijf jaar bestaat, opent a.s. maandagavond het nieuwe volksdansseizoen in het koetshuis van kasteel Oud-Poelgeest. Het programma omvat een grote verscheidenheid van dansen en vermeldt o.a. Duitse, Griekse, Italiaanse, Joego-Slavische, Oosten rijkse. Russische. Israëlische, Ameri kaanse en Mexicaanse dansen. WARMOND BURGERLIJKE STAND Geboren; Leonardos H. J.. an van H. H. J. Juffermans en A. M. Thijs. Ondertrouwd: S. Lag-as, 21 jaar en G. van der Neel, 18 jaar; L. H. Kortekaas, 3-1 Jaar en H. M. A. Laircs, Getrouwd: J. J. H. Kortekaas, 23 jaar en M. Roest, 22 Jaar. WASSENAAR AANRIJDING. Een autobestuurder uit Amsterdam verleende op de hoek Rijksstraatweg v. d. Oudermeulenlaan geen voorrang aan de 23-iarige motorrijder A. Th. Hoogweg alhier, waardoor deze slipte, tegen de auto reed en viel. Zijn duo passagier, de 37-jarige Sj. J. Heidinga alhier, liep een ribfractuur op en is naar Bronovo te Den Haag vervoerd. Tegen de bestuurder van de auto werd procesverbaal opgemaakt. GESLAAGDE THEE-MIDDAG Vanwege het Theebureau voor Neder land werden gisteren in het Vereni gingsgebouw theewedstrijden georgani seerd. 's middags voor de jongeren en 's avonds voor de ouderen. De leidster, de secretaresse van het bureau, hield een praatje over het ontstaan van het bureau, een gevolg namelijk van het feit, dat men ook na de oorlog slappe thee bleef drinken. Doel was niet alleen pro paganda maar ook de huisvrouw in te lichten over de bereiding van een sma kelijke kop thee. Hierna volgde een aardig tekenfilmpje over een goed begin van de dag, na tuurlijk met een goed kopje thee, voorts een film over de theecultuur. Vervolgens de wedstrijden, waarvan de hoofdprijs een theeservies was. De uit slag voor de jongeren was: 1. Lies Zoete melk; 2. Coba Boel, 3. Marietje van Bee- len. voor de dames: 1. mevr. C. Rijnders; 2. mevr. A. M. Bijvoet, 3. mevr. J. Beijersbergen. Het Leidsch Dagblad Als van ouds de MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. Islamiten willen communisten uitsluiten Een delegatie van het in Palembang gehouden congres van islamitische godsdienstleraren uit geheel Indonesië heeft er vandaag bij president Soe- karno op aangedrongen om de com munistische partij cn alle mantel organisaties daarvan buiten de wet te stellen. De delegatie overhandigde de presi dent een resolutie, waarin werd vastge steld, dat het voor islamiten als een zonde wordt beschouwd de communisti sche ideologie aan te hangen, dat islamiten die communisten worden, tot „ongelovigen" zullen worden verklaard, dat hun huwelijken ongeldig zijn en dat zy niet volgens de islamitische leer be graven zullen mogen worden. Tevens bepaalt de resolutie dat de islamiten uit de communistische partij en haar zusterorganisaties, zoals de vakbond „Sobsi" en de jeugdbeweging „Pemoeda Demokrat" moeten treden. Onder glasruiten bedolven (Speciale berichtgeving) Een dodelijk bedrijfsongeval bU de Stichtse Glashandel aan het Pieter Kerkhof te Utrecht maakte gistermor gen een einde aan het leven van de 53-jaxige Inke Cuperus. Deze arbeider was bezig een partij grote spiegelruiten te verplaatsen. Plotseling is door nog net opgehelderde ooi-zaak een stapel glasruiten gekanteld. Het slachtoffer werd er onder bedolven. Men bevrijdde de man spoedig uit zijn benarde positie. Kort na aankomst in het Stads- en Academisch Ziekenhuis is hij overleden. Hij was te lang bekneld geweest onder het centenaarsgewicht van de glas massa. Het slachtoffer was gehuwd, maar had geen kinderen. BtURSO VERZICHT Sril en onregelmatig Amsterdam, 17 september. De beurs wachtte vanmiddag met spanning op de Troonrede. Voor die tijd ging er bijna niets om. Na de Troonrede bleef de markt hetzelfde beeld behou den. De omzetten bleven tot een mini mum beperkt en op een enkel stukje vraag in een lege markt, liepen de koer sen wat op. om tegen het slot vrijwel op het laagste punt van de dag te belan den. Het publiek blijft nog steeds uit de markt, terwijl de arbitrage internatio naal niet tot zaken kan komen. De koers van Kon. Olies lag bij opening vrijwel gelijk aan die van de morgenuren, f. 203. In het verdere beursverloop werd nog f. 203,80 betaald, doch bij het slui ten van de markt was de koers weder om f. 203, tegen gisteren f. 205.60. Hier door lag het fonds wederom belangrijk onder pariteit New York. Philipsaande- len liepen van 267',2 naar 268, om slechts een half puntje boven gisteren (265 te sluiten. Unilevers hadden een grillig verloop en in een zeer kleine markt liep de koers op van 382 naar 385 om op circa 381 te sluiten waardoor t.o.v. gisteren nog 1 punt veriies werd geleden. KLM f. 1.10 lager ingevolge Wallstreet, AKU's ongeanimeerd, min 1%. De Staatsfondsen bleven vanmiddag onbe wogen op vrijwel de vorige slotprijzen. Mogelijk, dat de begrotingscijfers mor gen op de Staatsfondsen enige invloed hebben. De Scheepvaarten ontmoetten vraag voor van Nievelt. die na 187 opliepen tot 189, om op 188 ie sluiten, waarmee een koerswinst werd behaald van goed 3 punten. Ook SaheepvaartunieB lagen vast in de markt en hoewel de hoogste koers van 150 niet kon worden behou den, sloten de aandelen toch ruim 1% hoger. Holland-Amerika Lijn plus 1% en Kon. Boot plus 3%. Overige waarden circa 1% beter. Van de cultures opende Deli 82%, maar ook hier kon de hoge koers niet gehandhaafd blijven. Bij het scheiden van de markt kwam zelfs een notering van 80 op het bord, tegen gisteren 81. Amsterdam Rubber en HVA nauwelijks prijshoudend. Amstelbrouwerij geeft een interimdividend van 6%; de koers bleef onveranderd. WISSELKOERSEN Amsterdam. 17 september Londen 10.607/8—10 61%. New York 3.82fg—3.83ft, Montreal 3-37%—3.97%, Pariis 90.50— 9060, Brussel 7.59%7.60%, Frankfurt 90.88—90.93, Zürioh 87.23%—87.28%, Zurich (vr. fr.) 893589.40, Stockholm 73.49%73-54%, Kopenhagen 54.84% 54.89%, Oslo 53.19—53.24. Milaan 60.82% —60.87%, Wenen 14.66%—14.67%. ROTTERDAM, 17 sept. Veemarkt. Aanvoer Ln totaal 3297; weektotaal 5080; vette koeien en ossen 450; vette kalveren 400; graskal veren 343; nuchtere kalveren 212; varkens 90; biggen 60; paarden 108 veulens 33; schapen of lammeren 620. bokken of geiten 31. Prijs ln cents per kg: Vette koeien le kw. 295-310 2e kw. 270-290; 3e kw 260- 270; vette kalveren 260-285 240-260 200- 220; slachtpaarden 230 220 210. Prijs in guldens per stuk: graskalverec le kw. 425 2e kw. 325; 3e kw. 275; nuch tere kalveren 80 68 58; biggen 50 40 35 veulens 450 400 330; schapen 95 80 70 lammeren 90 80 70; kalfkoeien 1150 95<L 800; melkkoeien 1150 950 800; vare koeien 840 740 640; vaarzen 850 750 550; pinken 580 480 350 Beurs van Amsterdam Dinsdag 17 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 86 86% B Grootboek obl. 3% 76 Ned. '47 3% (3) 84% 84ft Ned. '51 3% 89% B 90B Ned. '53 3% 85% B 85% Ned. '56 3% 85 84% Ned '48 3% 80% 80% Ned '54 3% 80% 80% Ned '55 I 3% 80% 80% Ned '55 II 3%83% 83% Ned. '37 3 80% 80 Dollarlng '47 3 90 90 Investeringscert. 3 90 ft 90 Ned. 62-64 3 89 88% Cert. NWS 57% Indië '37A 3 85% 85% Grootboek '46 3 81 ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind.B. 43% 43% Nat. Handelsbank 94% 96 Ned. Handelmij152% 153% A'dam Rubber 70% 69 Deli Mijen (Ver.) cva. 81 ft 80% H.VAU7% 117 Java Cult42 41 Senembah62 62 Vorstenlanden 24% 24% AJC.U 170% 169 v. Berkel's Patent (v) 194 192 Calvé Delft cert. 325 318 Kon Pap v. Gelder 180% 180 Hoogovens cert286 287% Miiller en Co. N.B 315% 315% Ned. Kabelfabr265 267 Philips 265% 265% Philips pref141 141 Unilever 382 380% Wilton Feyenoord 213% 210% Biliton 3de rubr 222 220% Dordtse Petr gew 963 945% Kon. Petr. (f. 20 206.50 203.40 idem (50 k t. 20-) 205.60 202.35 Holl. Amerikalijn 154 155 Java China Paket 148% 148 KL.M 121.60 120.20 Kon N Stoomb 132 135% Kon Paket Mij 136% 138% Stoomvaartmij Ned. 166% 166% Nievelt Goudr. cert. 184% 186% Van Ommeren cert 228 228 Kon Rott Lloyd 153% 153 Ned Scheepv (Jnie 147% 148% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%> 3 88% B 89% Den Haag 1937 I 3 Do'-a Leiden 1947 86B R'dam '37 I-III 3 86% 87% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 95% 95% Premieleningen A'dam '53 3 93 95 A'dam '51 2% 87 L 86% A'dam '56 I 2% 77 77% A'dam '56 II 2% 87% 87% Eindhoven '54 2% 79% 79% Enschede '54 2% 78 78 Den Haag '52 I 2% 85 85 idem II 2% 86% 86% R'dam'52 I 2% 85% 86 idem II 2% 85% 85% Utrecht '52 2% 88% 88% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 199 199% HB.U. eert192% 192% Rott. Bank 165 165 Twentsche Bank 158% 150 Industriële Ondernemingen Albert Heyn 240 237 L Borneo Sum. H.Mij. 63 61 Ned. G. enSp. Fabr. 170 Kon. Ned. Grofsm. 103% 100 Internatio80 78% Rott. Droogdok Mij. 490 Tieleman en Dros 10% 10% Ned. Mij. Walv.vrt. 55% 55% Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. 14% 14% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 31% 31% Intern Nickel 86% 35% Anaconda 55 54% Bethlehem Steel 46 44% Cities Service 67% 65%exd. General Motors 41%xd. 41ft Kennecott97% 95% Republic Steel53% 53% Shell Oil 83% 83% Union Pacific 28 27 Un. States Steel 64%exd. 64% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K 16/9 Edelmet Kon AA 56 55 Pref wa idem 65 65 Electrolas B 318 318 Holl Constructie 335 328 Ing dut v Bouwnijv 122 B Int Kunststof! Ind 38 39% Leidsche Wolspinn exd. Slkkens Lakfabr "53 402 B 406 B Ver IouwtnoneKen 155 Wernink's Betonm 73 Van Wijk Textiel 81 B 82

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 11