„Heer van Bodegraven" bezocht het feestvierend kaasdorp Laatste Berichten Twee bussen kwamen in Warmond met elkaar in aanraking Openluchtspel en ruiterfeest trokken grote belangstelling woensdag 11 september 1957 Produktschap siergewassen vergaderde in Den Haag Tijdens een gistermiddag gehouden openbare vergadering van het Produkt schap voor Siergewassen heeft het be stuur de ontwerpverordening tot wijzi ging van de verordening exportprijzen bollen en knollen van bloemgewassen oogst 1957 met algemene stemmen goed gekeurd. Ook de ontwerp-verordening tot wijziging van de verordening mini mum exportprijs en begonia en gloxi- niaknollen, azalea's indica en laurieren seizoen 1957/58 en de ontwerp-verorde ning tot wijziging van het uitvoerend besluit erkenning bloembollentelers 1955, werden aangenomen. Wat het laatste besluit betreft wordt voor het verlenen van een erkenning als bloembollen teler het bezit van tenminste een diploma van een algemene tuinbouwwintercursus. waarin de bloembollenteelt als hoofd vak wordt onderwezen, verplicht gesteld. Tenslotte hechtte het bestuur nog zijn goedkeuring aan het besluit tot vast stelling van het percentage teeltrecht bloembollenteeltjaar 1957/58. Dit per centage werd vastgesteld op 100 pro cent van het teeltrecht. dat op 31 juli 1957 aan iedere desbetreffende vergun ninghouder toekwam. LEIDERDORP jaarvergadering AMATEUR FOTOCLUB In het Dorpshuis is gisteravond onder voorzitterschap van de heer P. v. d. Sterre de jaarvergadering gehouden van de Leiderd'orpse Amateur Fotoclub. De voorzitter wees er in zijn openings woord op, dat in het vervolg ook de clubavonden in het Dorpshuis zullen plaats vinden. Weliswaar moet de club daardoor de donkere kamer, die men in het oude lokaal had, missen. Voorts wees de voorzitter op de gestadige groei van de club, het aantal leden bedraagt thans 35, onder wie drie vrouwelijke leden. De jaarverslagen van de secretaris en penningmeester gaven uitvoerig de tal rijke activiteiten van de vereniging weer. waarbij de zeer geslaagde foto- tentoonstellng nog eens onder de aan dacht werd gebracht. De kas sloot met een klein batig saldo. Na bespreking van de nieuwe statu ten en het huishoudelijk reglement be sloot de vergadering, deze, na toelich ting van het bestuur te aanvaarden. Deze geanimeerde vergadering werd besloten met.de vertoning van een aan tal kleurendia's door de heer J. Zaag man, die daarmee veel succes boekte. Met woorden van dank sloot de heer v. d- Sterre deze vergadering. VOORSCHOTEN collecte Deze week wordt een huis-aan-huis- collecte gehouden voor de gezamenlijke Chr. Sanatoria, te weten „Sonnevanck" en „Zonnegloren" en ..Draagt Elkanders Lasten". burgerlijke STAND Geboren: MatMldie H., dr van L. van der Zwan en A. J. Braggaar; Ru'dy, an van M. Th. van Berne en L .de Geus; Cornelia J., an van S. Jansen en J. van Alphen. Getrouwd: H. G. Gerdes, 22 laar en H V. Kloeaen. 21 jaar. P.V. „de ZWALUW'a' De Postduivenvereniging „De Zwa luw" hield een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Duffel (België). Af stand ongeveer 115 km. In concours 185 duiven. Üitslagen: P. dUae-ns 1, 2; J. P. v. d. Assem 3, 5. 7; C. Zwaan 4, 10; P. N. van Wissen 6, 8. 9. WARMOND Oranjefeest Warmond Met een muzikale rondgang door het dorp zijn de Warmondse kinder- en volksspelen geopend. Het kermisterrein draaide spoedig op volle toeren en de weersverwachtingen waren van dien aard. dat de feestdagen op voorspoedige wijze zouden verlopen. In de avonduren van de eerste dag vonden er nog schaak- en sjoelwedstryden plaats, waarvan de uitslagen als volgt luiden: Schaakwedstrijd: 1. M. D. Bergman, 2. K. W. v. d. Willik, 3. P. Schakenbos. Sjoelbakken: 1. mej. S. Moerkerk, 2. J. Kerkhof, 3. J. Spaargaren, 4. mej. R. van Stijn. Gisteren was het weer niet zo gunstig. Er viel voortdurend een druilige regen. Alle wedstrijden zijn normaal doorge gaan en hadden een geanimeerd verloop. Op regelmatige tijden werd door de feestcommissie en de burgemeester van Warmond de prijzen uitgereikt. De uitslagen van de wedstrijden zijn: Ringwerpen van meisjes van 6 jaar: 1. Willy van Es, 2. Henriette v. d. Hulst, 3. Ellv Welsink. Autorace voor meisjes van 9 jaar: 1. Marianne van Rijn, 2. Jannie Zilvertand, 3. Anette van Leeuwen. Autorace voor jongens van 8 jaar: 1. Wim van Dijk, 2. Tonnie van Velzen, 3. Nico Ouwehand. Ringsteken op de fiets voor jongens van 10 jaar: 1. Tom Haarsma, 2. H. van der Horst, 3. Johan van Velzen. Ringsteken op de fiets voor meisjes van 11 jaar: 1. Joke Broer, 2. Willy Beu- gelsdijk, 3. Tine Beumer. Vlaggetje steken voor jongens van 6 en 7 jaar: 1. Jan van Leeuwen, 2. Jan van der Voet, 3. G. Zwetsloot. Zaklopen jongens van 9 jaar: 1. Theo Beugelsdijk, 2. Wim van Winsen, 3. Albert van Velzen. Hindernislopen jongens van 12 jaar: 1. Jaap Meskers, 2. Han Schippers, 3. Jan de Vogel. Eieren rapen voor meisjes van 8 jaar: 1. Nora Broxterman, 2. Henny van der Voet. 3. Cecilia Post. Kegelfietsen jongens 11 jaar: 1. Ge rard van Velzen, 2. Sip Wielinga, 3. Theo van Rijn. Kegelfietsen meisjes van 12 jaar: 1. Nel Kortekaas, 2. Truus Schevemaker, 3. Koby van der Horst, Zakploffen voor meisjes van 10 jaar: 1. Joke van Rossen, 2. Willy Hoogkamer, 3. Marlies Broxterman. Vlaggetje steken meisjes van 7 jaar: 1. Rietje Betram, 2. Greetje Hefjl, 3, Dora Duinhoven. Serveerrace voor meisjes van 15 en 16 jaar: 1. Joke van Rijn, 2. Trees van den Berg. 3. Marjan van der Horst. Schijfschieten voor jongens van 13 en 14 jaar: 1. Hans van Niekerk, 2. A. de Jong. 3. A. van Noort. Koekhappen voor meisjes van 13 en 14 jaar: 1. Tineke van Velzen, 2. Hans van Dam, 3. Annie Koot. Kussenslaan voor jongens van 15 en 16 jaar: 1. Wout Onderwater, 2. Fer Vergeer, 3. Cor Sijtsma. Stoeltje wisselen voor dames: 1. Joka j van Leeuwen, 2. C. Heemskerk, 3. Truus Vergeer. 1 Ringsteken met auto's voor dames en heren: 1. J. Verstegen, 2. J.Schrijvers, 3. P. van Schie. Melkverbruik 3~% minder Regelmatig wordt, zo bleek te Gro ningen ter vergadering van het Pro- duktsohap voor Zuivel, een steekproef genomen bij 25 bedrij-ven in het land ten aanzien van de verschuiving van het consumptie melkverbruik sedert de per 30 juni 1957 van kracht geworden prijsverhoging. Over de periode van 30 juni tot en met 31 augustus 1957 blijkt, vergeleken bij dezelfde periode van het jaar 1956 dat het gepasteuri seerde losse melkverbruik en gepasteu riseerde flessenmelk-verbruik is terug gelopen. Het verbruik van yoghurt-produkten en karnemelkprodukten steeg in be langrijke mate. mede ondw invloed van het „zomerse weer". Het indexcijfer van het totale ver bruik over deze periode is voor dit jaar 97 <1956 gesteld op 100), zodat er een teruggang van 3 is. De „Willem Ruys" vol voor tocht naar Bali (Van onze correspondent in Djakarta) Binnen een etmaal, nadat de Rot- terdamsche Lloyd had aangekondigd dat de „Willem Ruys" rond Kerstmis een vijfdaagse tocht Djakarta-Bali, en terug, zal maliën, waren alle 600 be schikbare plaatsen reeds gereser veerd. Dit snelle succes was zelfs voor de grootste optimist een verrassing. De „Ruys" arriveert eind december in óe gewone dienst in Priok, doch in- plaats van dan een week in de haven te blijven liggen, gaat het schip op 23 december naar Bali, waar het op 25 de cember zal aankomen. De deelnemers arriveren 27 december weer in Dja karta. „De Hoop" bracht drie patiënten naar IJmuiden (Van onze Haagse redactie) Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" Is vanmorgen onverwacht de haven van IJmuiden binnengelopen, om drie patiënten en de predikant aan wal te brengen. Het schip was vorige week woensdag naar zee vertrokken. Het Is de bedoeling, dat „De Hoop" morgen weer uitvaart. De drie patiënten, die in IJmuiden aan land werden gebracht, waren op- j varenden van de loggers Sch. 305 en de 1 Sch. 186 en een matroos van een Duitse I treiler. Ook de dienstdoende predikant, ds. Sweede uitScheveningen, debarkeer- I de in IJmuiden. Aanvankelijk was het j de bedoeling, dat de predikant met een thuisvarende logger zou meegaan, doch de weersomstandigheden waren ongun stig voor het overzetten in volle zee. Leesbibliotheek verbrand 6600 BOEKEN VERKOOLD (Speciale berichtgeving) In een leesbibliotheek in het weste lijk stadsdeel van Rotterdam heeft vannacht een felle brand gewoed- Van de 8000 aanwezige boeken zijn er on geveer 6500 verkoold. Het vuur be perkte zich niet tot de winkel, De vlammen trokken via het trapgat naar de eerste etage, waar de eigenaar woont. Het uit vier personen bestaande gezin is aan de achterzijde uit het brandende pand gevlucht. Evenals in de winkel, werd ook in het- woonhuis grote schade aangericht. In totaal wordt de sohade op ongeveer f. 40 000 geschat. De oliekachel, die in de winkel stond, moet een lekke carburator gehad heb ben. STADSNIEUWS directie twent8che bank Naar wij vernemen heeft mr. H. W. L. Hillebrandt zijn functie van bestuur der van het kantoor Leiden der Twent- sche Bank N.V. neergelegd. De dagelijkse leiding van het kantoor is tot nadere aankondiging opgedragen aan de heer H. Moltzer, lid van het bestuur van het westelijk rayon dezer instelling. Lezers schrijven HET VERKEER* OP HET RAPENBURG Het door de bewoners van het Ra penburg Ingediende request leent zich m.i. niet voor polemiek in de krant. Naar aanleiding van het stukje van de heer C. J. Baak in het L.D. van 9 dezer zou ik echter de geachte inzender in overweging willen geven zich nog eens daarover te bezinnen na vooraf: 1. het verkeer op het Rapenburg lange tijd te hebben gadegeslagen; 2. te bedenken, dat de bewoners aldaar zich iedere dag in dit verkeer moeten begeven; 3. zich bij de bewoners op de hoogte te hebben gesteld van de schade van di verse aard door het verkeer veroorzaakt; I 4. zich af te vragen welke bedragen I moeten worden besteed voor herstel en hoeveel de schade kan bedragen op esthetisch en toeristisch gebied; I 5. zich op de hoogte te stellen van de toestand van het wegdek; 6. te informeren naar de betekenis van 1 de uitdrukking „doorgaand verkeer"; 7. te bedenken, dat naast de economie ook nog de cultuur van belang is. j De stoepen zijn de geachte inzender blijkbaar een ergernis. Ik vermoed, dat i vele bewoners gaarne hun stoep zouden ruilen tegen het duurzaam bereiken van j hun ideaal: een rustig Rapenburg. I Of dit offer echter iets anders tenge volge zou hebben dan verlies van cachet, is te betwijfelen. Een Rapenburgbewoner. WASSENAAR Ongevallen ep de weg Als gevolg van te krachtig remmen geraakte de 30-jarige Schiedammer J V. V. gisteren d-e macht over het stuur van de door hem bereden scooter kiwijt, waardoor hij kwam te vallen en een hersenschudding opliep. Hij werd ver voerd naar de St.-Ursula-kliniek alhier. Doordat een auto, bestuurd door J- A. S- uit Vries op de Rijksstraatweg bij het Kerkehout bij het- remmen door gleed, deed zich een botsing met een andere auto voor. waarbij S. aan zijn gelaat werd gewond. Hij werd ter plaatse verbonden. Tuinbouw vereniging hield vergadering De Tuinbouwvereniging Wassenaar en Omstreken 'afdeling van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde) vergaderde gisteravond in Het Wapen van Leiden onder voorzitter schap van de heer P. Zegwaard. Na behandeling van de ingekomen stukken besprak de heer A. Vaandrager door hem meegebracht materiaal, waar bij nieuwe soorten, waarvoor de voorzit ter hem dank betuigde. Het winterprogramma werd bespro ken. waarbij de leden werden uitgeno digd zich te beraden op te behandelen onderwerpen. Met de vier andere tuin- bouwverenigingen zal overleg worden gepleegd over de gezamenlijke avonden. Met bloemstukken van dahlia's be haalden de heren Kooijman en Ruiten beek eerste prijzen, resp. met 28 en 27 punten. Met zes variëteiten dahlia's ver wierf de heer Kooijman een le prijs met 27 punten en de heer Wasserval een 2e prijs met 24 punten. Aan in pot ge kweekte dahlia's werden 1ste, 2de en 3de prijzen toegekend aan resp. de heren Vaandrager, Zegwaard en Holleman. Voor een zaterdagmiddagexcursie naar de proeftuin te Naaldwijk en de kwe kerij Nieuw Honsel op 21 september ga ven zich vele leden op. Reclamecongres over gebruikerskapitalisme De voorzitter van de „International Advertisers Association", de heer Ge orge E. Kendall, beval tijdens de ope ning van het Internationaal Recla mecongres men zie elders het gebruik van reclame aan als psycho logische beïnvloeding ten behoeve van een beter internationaal onderling begrip. De heer John S. Coleman, oud-voor zitter van de Kamer van Koophandel der V.S., president van Burroughs Cor poration, sprak over de relatie tussen reclame en het kapitalisme van de ge wone man. Het is duidelijk, dat wij ln een over gangsperiode leven, althans in de V.S. en in Europa, aldus spr. Wij hebben een hernieuwde bezinning op aard en doel stellingen van onze geïndustrialiseerde samenleving nodig. Enerzijds zien we een aarzeling van de zakenwereld jegens Gistermiddag zijn op de Herenweg te Warmond twee elkaar tegemoetrijdende bussen van de N.Z.H.V.M. bij het pas seren in volle vaart met elkaar in aan raking gekomen. De bus uit de richting Leiden schampte enkele bomen, doch wist op de weg te blijven en kwam er met een paar schrammetjes af. De bus uit de richting Sasssnheim echter raak te van de weg af. ontwortelde eerst een boom. verbrijzelde daarna een lantaarn paal en kwam vervolgens tegen een zware boom tot stilstand; de boom be vond zich toen in de cabine van de bus en de voorwielen waren onder de bus uitgeschoven. De chauffeur wist zich te redden door uit de cabine te springen en kwam aan de overkant van de weg terecht. He mag een wonder heten, dat er in beide bussen, welke vol passagiers zaten, geen enkel persoonlijk ongeluk voor kwam. zelfs geen lichte verwonding. De Warmondse politie en de Rijks politie waren spoedig ter plaatse en namen de zaak in onderzoek. sociale en politieke machten, die zich hardnekkig in hun zakenleven binnen dringen, anderzijds een toenemende ont- goocheling voor wat betreft het socia- i lisme en de regeringscontrole. De on- zekerheden van de mens zouden inlei- BEURSOVERZICHT Na flauwe opening oplopende koersen AMSTERDAM, 11 september Publieke verkopen in het nlet-officiële ochtendverkeer waren oorzaak van een flauwe stemming op het Damrak spe ciaal voor de openingskoersen. Kon Olies openden op f. 199.20 tegen f. 203.20 gisteren. Gedurende het verdere beurs- verloop trok de koers aan op lichte ver kopen voor Parijse rekening en dek kingsaankopen. Het fonds verliet de markt op circa f. 200.80 en bleef zodoen de ruim f. 1 beneden pariteit New York. Unilevers bij de opening 366met een verlies van circa 10 punten bij gisteren, kregen tegen het slot van de beurs plot seling aankopen te verwerken voor bui tenlandse rekening waartegenover niet voldoende aanbod meer aanwezig was. De aandelen verlieten de markt op de hoogste prijs van de dag: 373374, zodoende het verlies terugbrengend tot ongeveer 2 punten. Philips steeg van ..,256% tot 258'; en verloor ruim 5 pun- ding kunnen zijn tot nieuwe creativiteit j ^en jje buitenlandse vraag werd hier in zakelijk en sociaal denken. De recla- j nocje gemist. Aku's moesten een verlies mewereld kan op de verspreiding van van cjrca 4% incasseren. KLM verloor nieuwe inzichten van grote invloed zijn. een paar dubbeltjes. Dit denken heeft geleid tot het vor- j In de Scheepvaarthoek werden verlle- men van een theorie over het „kapita- 1 zen geleden van circa 1 punt. Van Nie- lisme van de gewone man", "gebruikers- velt en Scheepvaart Unies echter ver- kapitalisme", waardoor een ieder be- 1 loren circa 3%. De koersstijging van trokken kan worden bij de nieuwe ont- HVA's van 4% van gisteren werd blijk- 1- baar te hoog geacht; door enig aanbod lag het fonds vandaag 2 punten lager. Amsterdam Rubbers puntje beter, Tijdens het openluchtspel, dat de afsluiting vormde van twee dagen feeste lijke herdenking van het vijfenzeventig-jarig bestaan van de Bodegraafse Kaas markt, geschiedde de inhuldiging van Johan Bodegraven tot Heer van Bode graven. Gedurende de grote slotbijeenkomst van de door de heer Bodegraven geleide Goed Zo-actie in het Amsterdams Concertgebouw werd Johan Bode graven indertijd, onder meer door de commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz als zodanig aangesproken en begrijpelijk meende de Bodegraafse Marktcommissie tijdens de marktfeesten de inhuldiging van de Heer van Bodegraven in zijn Heerlijkheid niet te mogen vergeten. Voor deze plechtigheid was H.M. de Koningin der Kaas, die reeds enkele jaren geleden een bezoek aan Bodegraven bracht, nogmaals naar dit centrum van de kaas handel gekomen om de nieuwe „Heer" te verwelkomen. wikkelingen en daarvan mede de pro fyten trekt. De heer Coleman wees op het grote belang van het vinden van nieuwe samenlevingsvormen, ook ten voor dele van de Aziatische en Afrikaanse zich ontwikkelende volkeren, die het kapitalisme van het westen inherent Deli Mij 1% hoger. Op de obligatiemarkt lagen de koersen circa 1/8% boven gisteren. Voor de Staffellening prevaleerde de f. 200.000 kapitalisme van net wesien inucici» vraag, waardoor de koers 3/8 hoger werd achten aan kolonialisme en daardoor dan de vorige slotprys. geneigd zijn tot marxistisch denken Aandelen N.V. Stoomspinnery „Twen- en communisme, hoewel, aldus spr., the" werden 2 punten hoger bieden thans wel reeds is aangetoond, dat dit j op 137 geadviseerd op gunstig bedrijfs systeem ook voor de op gang zijnde nieuws eerste halfjaar 1957. Het ontslag maatschappelijke en industriële ont- j van de 93 werknemers bij de N.V. Schok- wikkeling onbruikbaar is. beton had heel weinig invloed op de koers, die 1% lager (73) werd vernomen. irATvttiTFRFiTïrHTFN (Aandelen Fridor werden geadviseerd op FAMILIEBERICHTEN 23 (2g) en de obligaties 64 (65). Een Ontleend uit andere bladen: 1 bericht over verkopen van de inventaris Bevallen: LangeraarLubben, d., Rot- van Fridorfabrieken aan een Austra- terdam; GeskesStoop, z., Amsterdam; 1 ]iSCh-Belgische combinatie had op de 341.5 pt. Klasse midden: kampioen: LH. Beijaert, Alblasserdam e.o., 258.75 pt. Klasse licht: kampioen: Delftlandrui ters. Wateringen, 282.25 pt. Res. kam pioen: licht: Koningin Emmaruiters, Wassenaar, 271 pt. Derde in lichte klasse: L.R. Overmaasse Ruiters, te Brielle. 268.25 pt. Dressuurproef voor viertallen: Klasse Z: kampioen L.R. De Develruiters, Rid- Jr. xibTj|[_> derkerk e.o., 128 pt.; res. kampioen: ukelenstam—André de la Porte, d., s koers „een al te grote invloed. Ouwelandse Ruiters. Poortugaal. 124 pt. Nijmegen. Klasse L: kampioen: Princestadt Rui- Overleden: A. ten Bruggencate, m., ters. Delft, 129 pt.: res. kampioen: Maas- Bloemendaal; J. A. Schuurman, m., 55 ruiters, Maasland, 125.5 pt.; derde jaar; W. C. Post, m. 73 jaar, Bussum; plaats: L.R. Dubbeldam e.o., 124.5 pt. h. j! van Bremen, m., 56 jaar, Bloemen- Individuele dressuurproef. Klasse Z: daal" J. h. Binsbergen, m., 55 jaar, Am- kampioen: Pleun Koetsier, van De sterdam; J. M. Weber—Hotte, v., 80 jaar. Gouwe Ruiters te Waddinxveen, 115.6 p. .Laren; A. G. Reitsma, m.. 83 jaar, Bloe- Individuele dressuurproef, klasse L, mendaalP. Visser, m., 73 jaar, Amster- Namens de Bodegraafse bevolking bood zij de heer Bodegraven een over vloed van Bodegraafse produkten aan. Johan Bodegraven had in de archie ven ontdekt, dat Bodegraven sinds 1200 geen Heer meer gekend had, daar deze in dat jaar door de Utrechtse Bisschop verslagen was. Het deed hem veel plezier, dat thans een van geboorte Utrechtenaar als nieuw Heer van Bodegraven werd in gehuldigd. Als bewijs van zyn grote erkentelijkheid voor deze eer wilde hij de gemeente Bodegraven het bijzon dere privilege schenken voortaan in- plaats van de naam ,dorp van Bode graven" de naam „Heerlijkheid Bode graven" te dragen. Een dergelijke over dracht, welke alleen maar met een handkus kan geschieden, voerde de heer Bodegraven uit door het kussen van de handen der Kaaskoningin. De plechtigheid vormde een onderdeel van het massale openluchtspel, geschre ven en geregisseerd door de heer J. S. Akkermans. Het was een spel vol afwis seling, waarbij landbouw, zuivel en de Bodegraafse markt ten volle tot hun recht kwamen. Na afloop van dit spel besloot een groot jubileumvuurwerk deze feestelijkheden. BOERINNEN BIJEEN Minister S. L. Mansholt woonde gis termorgen in het kader van het kaas- feest in Bodegraven, een bijeenkomst by van de zelfkazende boerinnen, die in hotel Van Rossum werd gehouden door de gezamenlijke vrouwenorgani saties van het kaasdorp. De presidente van de R.-K. Vrouwenbond, mevrouw C. MoonsKarsbergen, sprak een kort welkomstwoord. Zij wees o.m. op de belangrijke bijdrage, die de zelfkazen de boerinnen verlenen voor wat be treft de export naar het buitenland. De minister op zyn beurt zei uit erva ring te spreken, toen hy de moeilijk heden van het kaasmaken onder streepte. Juist daarom had hy zoveel respect voor deze dames, die dag in dag uit haar produkten vervaardigen. RUITERFEEST De Landelijke Ruitervereniging „De Boreftse Ruiters" verzorgden een groot ruiterfeest. Gistermorgen omstreeks 8 uur begon nen de provinciale kampioenschappen in Zuid-Holland en Noord-Holland op de grote speelweide aan de Sportlaan. Aan deze wedstrijden namen ca. 30 verenigingen deel. Het grootste deel van deze wedstrijden werd in de morgenuren gehouden, ter wijl de hoofdpunten, n.l. het licht- en het zwaar springconcours werd bewaard voor het middagprogramma, dat werd geopend met een optocht door het dorp van ca. 200 ruiters, voorop gegaan door muziek- en tamboerkorpsen. Ophetwed- strijdterrei aangekomen stelden de rui ters zich in een halve cirkel op, met daarbinnen de dragers van de standaar den der deelnemende verenigingen. Voor dit alles stond opgesteld een aantal pon- nies, bereden door kinderen van 7 tot 12 jaar. Na het nummer lichtspringconcours, gaven „De Boreftse Ruiters" een aller aardigst tableau, waaruit bleek, wat door samenwerking tussen paard en ruiter wel kan worden bereikt. Dit bleek o.m. ook duidelijk uit de demonstratie van een voltige, uitgevoerd door de Alphense ruiters, een interessant staaltje van be hendigheid en dressuur. Na nog enkele taferelen van hippische kunststukjes volgde het zwaarspringconcours. dat werd onderbroken door het rijden van boerenpaarden voor showwagentjes of voor andere tweewielige rijtuigen en door het alleraardigste optreden van de jeugd- ruiters op hun ponnies. Dit laatste optre den werd verzorgd door de club uit Ze venhuizen. Een uitstekend shownummer was onge twijfeld, dat van de heer Van Straalen uit Wassenaar, die zyn paard liet „dood liggen". Hij legde daarna een plank over dit paard en liet zijn beide kinderen daarop wippen. Wat 6 kinderen uit het gezin Slob te Noordeloos met hun pon- nies presteerden was eveneens verba zingwekkend. Voor de eerste keer werd in ons land een partijtje paardenvoetbal gespeeld tussen de Maasruiters uit Maasland en de Giesenruiters uit Giesen-Nieuwkerk. Tot slot van deze wedstrijd werd door alle aanwezige ruiters een massale parade gehouden. ERE-RONDJE Tijdens de ruiterfeesten kwam Joh. Bodegraven het terrein op, die met een daverend applaus werd begroet en al spoedig in een wagentje getrokken door een ponny een ere-rondje over het veld maakte. Dit was reeds een voorproefje van de huldiging, welke deze Nederlandse aartsbedelaar tij dens het avondfeest ten deel viel. uitslagen De uitslagen van de wedstrijden lui den als volgt: Dressuurproef voor achttallen om het kampioenschap voor Zuid-Holland en Noord-Brabant, klasse zwaar: kam pioen: Eendrachtruiters, Zevenhuizen, kampioen: mevr. R. de Haan—Van Woerden, van de Delftlandruiters te Wateringen, 122.5 p.; res. kampioen: A. P Bras, van L.R. Dubbeldam e.o., 111 p. Derde plaats: J. Schelling, van Ouwe landse Ruiters, te Poortugaal, 107-5 pt. Individuele dressuurproef om het da- meskampioensohap Zuid-Holland en Noord-Brabant: kampioen: mevr. De Haan—«-Van Woerden, 136 pt.; res. kamp. mej. S. Piek. van de Putsohe Ruiters. Zuidland. 134 pt.; derde plaats: mej. N. Ruigrok, Eendracht Ruiters, Zevenhui zen, 129.5 pt. Individuele dressuurproef, klasse B: kampioen: J. Hooymans, van Kon. Erruma Ruiters t-e Wassenaar, 107 pt. Ring 1: 1. W. de Braneker, Beijaert Ruiters, Alblasserdam, 99 pt.; 2. mej. S. Piek. Putse Ruiters, 97 pt.; 3- mej. J. Schelling, van Ouwelandse Ruiters, 96 p. Ring 2: l. W. de Kroes. Schieruiters. Oversohie. 103.5 pt.; 2. Pruysen. Mar griet Ruiters, 102.5 pt.. Sprang-Capelle; 3 J. van Brughem, Margriet Ruiters, 99 pt. Ring 3: 1. J. Hooymans, Kon. Emma Ruiters, 103.5 pt.; 2. mevr. v. d. Marei, Kon. Emma Ruiters, 101 pt.; 3. J. v. d. Marei, Kon. Emma Ruiters. 100.5 pt. Jeugdklasse: Indiv. dressuurproef met galop: 1. L. de Snoo, Putse Ruiters; 2. K Hagens, Prinses Irene Ruiters, Ze venbergen; 3. J. Pleizier, Devel Ruiters. Jeugdklasse: Indiv. dressuurproef (zonder galop): 1. A. J. v. d. Breggen, Gouwe Ruiters; 2. J. Kool, Devel Rui ters; 3. mej. N- Stroofland, Lek Ruiters, Lekkerkerk, Mennen om het kampioenschap van Zuid-Holland en Noord-Brabant: kam pioen: mevr. J. RoestVan Vliet, Lek Ruiters. Hier werd in 2 ringen gereden. In ring 1 was de uitslag: 1. Jac. v. d. Eijk. van de Delftland Ruiters; 2. H. v. d iLnden, Delftland Ruiters; 3. A. P. Ohardon. Maas Ruiters. In ring 2 was de uitslag: 1. mevr. J- Roest-v. Vliet, Lek Ruiters; 2. mevr. SChalkoord; 3. mevr. Van der MeerNoordermeer, Putse Ruites. Dressuurproef. klasse N: 1. M. v. d. Perk, van de Beyaert Ruiters; 2. P. v. d. Graaf. Lek Ruiters; 3. J. de Heer, Prinses Irene Ruiters. Springconcours klasse B: 1. H. v- d. Berg, Maasland Ruiters; 2. P. Doelman, Maas Ruiters; 3. C. v. Vuuren, Een dracht Ruiters. De door mr. H. E. en mr. L. A. Gro geschonken beker voor de hoogst ge plaatste dressuurruiters van „De Bo reftse Ruiters" werd gewonnen door mej. Loes Bakker met haar paard Mase- dam; C. Lettinga—Goldschmeding. v., 68 jaar, Amsterdam; L. M. J. Kneppel- hout van Sterkenburg. m., Bosch e;n Duin; A. H. v. d. Akker—Peters, v., o4 jaar. Zeist: A. J. C. van Kerckhoff, m., 1 88 jaar, Velp. wisselkoersen Amsterdam, 11 september Londen 10.62-10.62%, New York 3-82%3-83%, Montreal 4.00—4.00Parys 90.40—90.50, Brussel 7.60%—'7.61 Frankfurt 91.00% —91.05% ZüriCh 87.35%—87 40%. Zürich (vr. fr.) 89.3389.38, Stockholm 73.60% 73 65%, Kopenhagen 54.9255.97, Oslo 53 23%53-28%, Milaan 60.90%60.95%, Wenen 14.69%'14.70Y4. j I Industr. Obligaties Beurs van Amsterdam phiüps Dollarlng ,61 Woensdag 11 september actieve obligaties Staatsleningen ad f. 1000. Ned. '53 3% Grootboek obl. 3% (Ned '47 3% (3) Ned. '51 3% Ned. '53 3% Ned. '56 3% Ned. '48 3% Ned. '54 3% Ned. '55 13% Ned. '55 II 3% Ned. '37 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert. 3 Ned 62-64 3 Cert. NWS Indië '37A 3 Grootboek '46 3 Clt. Hand, en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handelmij A'dam Rubber Deli Myen (Ver.) eva. H.VA115 Java Cult Senembah Vorstenlanden A.K.U v. Berkel's Patent (v) Calvé Delft cert. Kon. Pap. v. Gelder Hoogovens cert Müller en Co. N.B. Ned. Kabelfabr Philips Philips pref Het middagprogramma werd besloten met het optreden van de pas opgerichte Motorclub „Vol Gas". Op de Nieuwe Markt werden behendigheidswedstrijden gehouden. De uitslagen van deze wed strijden luiden als volgt: Ballonwed- strijd1. J. D. Binnendijk; 2. P. Kwak- kenbos. Hinderniswedstryd: 1. H. de Koning; 2. H. van Aalst; 3. A. Grif fioen; 4. P. Bekker. Wilton Feyenoord Biliton 3de rubr. Dordtse Petr. gew. Kon. Petr. (f.20.—) Idem (50 k f.20.—) Holl. Amerikalijn Java China Paket KLM Kon. N. Stoomb. Kon Paket My Stoomvaartmij. Ned. Van Ommeren eert. Kon Rott. Lloyd Ned. Scheepv Unie niet-actieve obligaties Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 87 Den Haag 1937 1 3.. Leiden 1947 R'dam '37 I-III 3% Vorige Slotkoers koers v. heden 85% 85% 74% B 8111 82% 87% 88 84% 84% 84% 84% 81 B 79% 79% 79i*« 79% 79 A 82 82% 79% 79% 89% 90 89% 89% 88% 88% 58% 57% 84% 84% 81% NDELEN 39% 40 94% 94% 156% 155 65% 65% 78% 79 115 114 38 38 59 59% 21 22 169% 166% 194% 192% 320 317 184 181% 285% 285% 330 325% 261 265 264% 260% 141 141 376% 373% 215 215 225% 224 949% 935% 203.80 202 203.10 201.10 154 153% 146 148 121.85 120.75 136 134% 135% 135% 169% 167 229% 225 v4 155% 155 149 147% 95% 86B 85% Premieleningen 95% 95% 91% 90% 89 L 79 78 l 87% 87 80 78% 893/4 76 y4 79% 87 l 88 89% 89 L 86% 86v4 92% 90 l A'dam '51 2% A'dam '56 12% A'dam '56 II 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% idem II 2% R'dam '52 I 2% idem II 2% Utrecht '52 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 195 196% H.B.U. eert195 193% Rott. Bank 165 164 Twentsche Bank 161% 161% Industriële Ondernemingen Albert Heyn 246 L Borneo Sum. H.Mij. 56% 56V4 Ned. G. en Sp. Fabr. 172 174% Kon. Ned. Grofsm. .105 105 Internatio15% 79 Rott. Droogdok Mij. 510 L 500 L Tieleman en Dros 11 11 Ned. Mij. Walv.vrt. 57 L Spoorwegen Deli Spoorweg Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 31A Intern. Nickel83% Anaconda 51% Bethlehem Steel 45%exd. Cities Service 66% General Motors 42^ Kennecott93% Republic Steel52% Shell OU 84 Union Pacific 27% Un. States Steel 64% m«. 14% 30% 81% 50% 45 66 41% 91% 52^ 84% 27% 63A Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V-K. 10/9 Edelmet. Kon. AA 60 58 Pref. w.a. idem 66 326 Holl Constructie 335 Ing. bur v Bouwnijv 78%GB Int. Kunststof f Ind 42% 40 Leidsche Wolspinn Sikkens Lakfabr '53 203 198 199% 400 B Ver Touwfabrieken 400 Wernink's Betonm. 74% 74 Van wyk Textiel 81% 80 GB

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9