STADSNIEUWS MAANDAG 9 SEPTEMBER 1957 Lezers schrijven Verkeer op het Rapenburg In het verzoekschrift van een aantal bewoners van het Rapenburg aan het gemeentebestuur (in het nummer van het L.D. van 6 september j.l.) worden maatregelen gevraagd in verband met de verkeersdrukte ter plaatse. In het verzoekschrift wordt gesproken van de bedreiging van de verkeersveiligheid en van de schade aan de woningen tenge volge van het verkeer, waarbij evenveel aandacht, zo niet meer, wordt besteed aan de schade aan de woningen (per soonlijk belang) als aan de veiligheid (algemeen belang). Dit zal zeker niet de bedoeling van de geachte inzenders zijn, doch het valt niettemin op. Als remedie voor de kwalen, die het Geref. jongeren in Oegstgeest bijeen 't Leven geen plezierreisje... Uitgaande van de Bond van Meisjes verenigingen op Geref. Grondslag in Nederland en de Nederlandse Bond van Jongelingsverenigingen op G. G. afdeling Zuid-Holland-noord. werd zaterdagavond in de Geref. Kerk te Oegstgeest een grote jcugdmeeting gehouden waaraan medewerkten ds. J. Roos van Haarlem, Martien Paats declamatie en Anneke de Graaff solo zang. De organist was Chris Hane- graaff. Ds. D. J. Roos sprak over het onder werp „De grote wedstrijd". De tekst was uit 1 CorinOhe 9 24 en 25 „Weet gij niet, dat zij, die in de renbaan lopen, allen wel lopen doch dat één slechts de prijs kan ontvangen? Loopt dan zó, dat gij dien behaalt". Paulus, aldus ds. D. J. Roos, komt met deze tekst uit de brief aan de Corin- thiërs naar ons toe en vraagt: of wij wel weten wat het leven eigenlijk is. Het is géén plezierreisje met een toeristen - club en het bestaat niet alleen uit trouw ons werk te doen en als we geen zin meer hebben maar rustig op de tribune gaan zitten en ons uitsluiten van de wedstrijd, die zich aan onze voeten afspeelt! Want het leven Is een wedstrijd! Het geeft niets of je veel geld hebt, of een goede zaak, het gaat alleen om het winnen van de grote wedstrijd. HET BEREIKEN VAN DE FINISH De geest van onze tUd is echter geheel anders, vervolgde ds. D. J. Roos. Velen geloven dat als ze bij de finish aange komen zijn, nooit een prijs van God zul len ontvangen; zij maken van het leven tussen de wieg en het graf één groot feest en maken zich niet druk over het geen later zal gebeuren. Maar God komt met Zijn Woord dwars door deze redenatie. Hij is de Schepper van ons leven en zegt ook tegen de jon geren die zo gauw geïnfecteerd worden, dat het zo niet is. 'T GAAT OM DE EEUWIGHEID Het gaat in deze wedstrijd om het allergrootste n.l. de eeuwigheid. Wie de wedstrijd verliest, is verloren en zal voortaan leven in de duisternis waar geween is en knarsing der tanden om de gemiste kans. Maar wie zegevie rend de eindstreep overgaat, zal een on vergankelijke erekrans krijgen. Het spel heeft maar twee zijden: verloren zijn of eeuwig leven. Ds. D. J. Roos waarschuwde ook nog voor de finish. Zij kan plotseling in het lidht komen, eigenlijk zonder dat we erop gerekend hebben. Velen zijn dat vergeten en zitten aan de kant van de renbaan wat uit te rus ten, maar weten niet dat om de bocht de dood al staat te wachten! Spreker zag de M.V. en de J.V. als uitstekende trainingsclubs voor de wed strijd. Ze zijn een machtig middel om dat dan vele jonge wedstrijdlopers ge- zamelijk over de bijbel gebogen zitten en uit deze bron hun spirit kunnen halen, waarmee ze tenslotte de eindstreep kun nen bereiken. Ds. D. J. Roos was er van overtuigd, dat als je winnen wilt, je ook elk hulpmiddel benut en stelde tenslotte aan de talrijke jeugdige aanwezigen de vraag: Wil je winnen of verliezen? Het Volkshuis ontplooit weer grote activiteit Het „Leidsche Volkshuis" aan de Apothekersdyk, dat thans over ongeveer tachtig vaste medewerkers beschikt, hoopt op maandag 23 september a.s. alle clubs en lessen weer te laten begin nen. De activiteit van het „Volkshuis" is genoegzaam bekend: zij omvat o.a. lessen in tekenen, schilderen, boetseren, linoleum snijden en drukperstechniek, eentoneelclub, lessen voor blokfluit, piano eh guitaar, timmer- en knutsel clubs, koken en bakken voor a.s. kam peerders, een poppenatelier, handwerk- club, zangkoortje en balletles (deze laatste bezigheden voor meises van 18— 13 jaar), zaal sport- en spelen, tafel tennis. volleijball, volksdansen voor jonge volwassenen, marionetten maken en creatieve handenarbeid, vliegtuig bouw, metaalbewerking, kanobouw enz. Bovendien zijn er clubs en bijeenkomsten voor de volwassenen en vrouwenontwik- kelingsclubs, alsmede zondagmiddagbij eenkomsten voor het gehele gezin. Voorts Is er een bibliotheek en verder wordt in het nieuwe seizoen aan jongen mensen gelegenheid gegeven om in het Volks huis hun „soos" te vinden, muziek te maken en eigen fotowerk te exposeren. Al deze activiteiten worden zeer uit voerig vermeld in het prospectus, dat zojuist is verschenen en dat een uitste kende indruk geeft van wat er door deze organisatie aan voortreffelijke arbeid onder de Leidse jeugd wordt verricht. LEIDENAARS VOOR DE MICROFOON Onze stadgenoten, Freek Sachs en Martien Smitt, brengen in de AVRO- uitzending „Op de Jonge Golf", welke a.s. donderdagmiddag tussen 5 en 5.45 uur plaats vindt, een programma van volksliedjes uit verschilldende landen, zy brengen o.a. het Groningse „Ain boer wol noar zien noaber tou", het Schotse „Mr. John Blunt", het Franse ..Le Fiacre", het Engelse „Oh, no John!" en het „Moeke, daar staat een vrijer aan de deur". OPBRENGST COLLECTE De collecte, welke vorige week is ge houden ten bate van „Interkerkelijke Gezinszorg", heeft een bedrag van f 1295.— opgebracht. Tot directeur van de Riedel-Limo- nadefabrieken alhier is benoemd de heer J- A. Riedel jr., sinds september 1954 adjunct-directeur van deze ven nootschap. Rapenburg plagen, verzoekt men in de eerste plaats stopzetting(?) en omleiding van het doorgaande verkeer. Dit vind ik niet vriendelijk: waar men zelf last van zou hebben, wil men aan een ander overdoen, bijv. aan de bewoners van Noordeinde en Breestraat. Als men dan nog bedenkt, dat de bewoners van de Breestraat, o.m. door de hogere snelhe den, die daar worden gereden, in hun huizen meer last van het verkeer onder vinden, vink ik de suggestie van de ge achte verzoekers zelfs zeer onvriendelijk. Bovendien: welk doorgaand verkeer komt er dan toch over het Rapenburg? Doorgaand verkeer is immers verkeer, dat van de ene plaats naar de andere gaat (in dit geval voornamelijk van en naar Den Haag en Utrecht) via Leiden. Dit verkeer wordt helemaal niet via het Rapenburg geleid. Er is zelfs geen enkel verkeersbord, dat enige verkeer het Rapenburg opstuurt. Hoe stelt men zich het effect van de voorgestelde maatregel eigenlijk voor? En welke is de maatregel, die men zich voorstelt? Bij mijn beschouwing denk ik uitslui tend aan de westzijde van het Rapen burg. De oostzijde is een voor een oude stad als Leiden min of meer ideale weg. Daar is een goede rijbaan en een behoorlijk trottoir. En ligt hierin niet de kern van de kwestie-Rapenburg en ligt hierin niet tevens een waarschu wing aan degenen, die het Rapenburg zou graag willen houden zoals het is? Ook de westzijde van het Rapenburg bestaat namelijk de gelegenheid voet gangers een eigen trottoir te geven en wel door de stoepen op te ruimen. Als er gevaar is op het Rapenburg, bestaat dit niet voor de auto's zelf. „Voor fiet sers en voetgangers is er nauwelijks meer plaats", schrijft men. Dit komt doordat de auto's de fietsers in hun baan vinden en de oorzaak daarvan is, dat de fietsers op hun beurt de voetgan gers in hun baan vinden. En die voet gangers kunnen het ook weer niet hel pen, dat ze in de weg lopen, want een voetpad (trottoir), dat er behoort te zijn en er ook k&n zijn, is er niet. Ziehier de kern van de zaak. Het zou niet juist zijn, als men het. verkeer de grote schakel in het economisch bestel gaat weren zolang er nog voor de hand liggende andere mogelijkheden bestaan. (En nu spreek ik nog niet eens over een verbre ding van de rijbaan ten koste van het „vaar"water, men begrijpt wel wat ik bedoel). De auto's vormen natuurlijk een ver smalling van de rijbaan; dat doen ze overal, maar zijn deze auto's niet voor een deel van de bewoners van het Ra penburg zelf en voor een ander deel ten behoeve van deze bewoners (b.v. cliën ten) geplaatst? Neen, geachte bewoners van het Ra penburg, uw houding komt me wat egocentrisch voor. Het wordt op alle straten drukker met het verkeer, maar op andere grachten in verhouding druk ker dan op het Rapenburg. Geeft daar om uw portie niet aan uw buurman in een naburige straat, een portie, die het gevolg is van de verhoogde intensiteit van het verkeer, waarvan U op uw beurt, bewust of onbewust, ook profiteert. Wat zoudt U ervan denken eerst eens met die stoepen te beginnen? C. J. BAAK, Garenmarkt 24. Bloembollencultuur Minimumprijzen aanvaard (Speciale berichtgeving) In de ledenvergaderingen van de afde lingen van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur hebben 1065 leden zich verenigd met het voorstel van het hoofdbestuur tot het aanvaarden van het voorstel van de Commissie van Bijstand van het Pro- duktschap voor Siergewassen inzake de vaststelling van de binnenlandse mini mum-prijzen en dt minimum export prijzen. 527 leden hadden tegengestemd en 17 stemmen waren blanco. Deze uit slag is vanmorgen meegedeeld op de buitengewone vergadering van de ver eniging, die te Haarlem Is gehouden.. Na afloop van de besprekingen deel den verscheidene afgevaardigden mee dat hun afdelingen aanvankelijk hadden tegengestemd, omdat, zij bezwaren had den tegen het voorbehoud, dat over de vaststelling van de minimumprijzen voor bepaalde handelsvarieteiten ook de organisaties worden gehoord. Thans waren zij voor het voorstel in het ver trouwen. dat nog een en ander ten gun ste van 'de leden zal worden bereikt. Het voorstel van de commissie van bijstand was om de binnenlandse minimumprij zen te stellen op 90% van de kostprijzen, te rekenen door het landbouwkundig economisch instituut in het goedkoopst producerend gebied en gebaseerd op de gemiddelde produktiecijfers van de laat ste vier jaar, het minimum exportprii- zensysteem te verlaten en de minimum exportprijzen voor de hoofdsoorten te berekenen op basis van de kostprijzen verhoogd met 55% exporteursmarge, waarbij door de export zal worden bij gedragen in de kosten van het surplus in dien zien, dat de eerste vijf procent, hef- fig voor rekening van de kwekers blijft, van 5 tot 10% heffing de helft door de export wordt gedragen terwijl het meerdere weer voor rekening van de kwekers komt. JONGETJE 9 METER GEVALLEN De 6-jarige Fransje Borst, te Dor drecht is zaterdag van een hoogte van negen meter uit het raam gevallen. Hij kwam terecht op een tegelpad en was vrijwel op slag dood. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Rudolf Eric, zn van L. J. Bail en H. W. Spaans; Maria A'dniana, dr van I. VaWk en C van Winkel1; Klaas Nlcolaas, zn van H. de Jong en M. J. Rikken; Elizabeth, dr v. i A. Vijfvlnkel en A. van Berkel, Jannetje. I dr. van W .van Duijn en J. van Duijn. Hendrika Maria Johanna ,dr van H. A. M. van Ulden en H. E. J. van Gend't; Johan na Margaretha. dr van J. de Ridder en J. Wijfje; Johannes, zn van G. A. den Haan en I. Jacobs. GETROUWD M. P. H. Roessingh en A. H. van Stol'k; H .H. Hartman en J .E. Egter van Wisse - kerke. OVERLEDEN W. Steffhaan, 75 Jaar. man. AFSCHEID VAN DE K.A.B. Onze oud-stadgenoot, de heer Jan Zwart, sinds vele jaren kringbestuurder van de K.A.B. te Nijmegen, heeft, zater dag onder bijzonder grote belangstelling afscheid genomen als kringbestuurder van de Bosschen Bond wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd. PERSONEEL N.V. LEIDSCHE WASSCHERIJ DRIE DAGEN OP STAP In verband met het feit, dat enige per soneelsleden dit jaar hun zilveren- resp. gouden jubileum hebben gevierd, bood de directie van de N.V. Leidse Wasserij het personeel een driedaagse autobus reis aan, welke op 6, 7 en 8 september werd gemaakt. De eerste dag werd een prachtige tocht gemaakt door de Eifel waar o.a. een oponthoud werd gemaakt in Mon- chau. Deze dagtocht werd via Koblenz besloten met een verblijf aan de Rijn. Zaterdag werd een tocht gemaakt door het Wispertal. Vervolgens ging de reis naar Rudesheim. Per boot volgde een tocht lang het mooiste gedeelte van de Rijn. De derde dag ging de reis langs de Rijn waar o.a. de Drachenfels werd be zocht. Deze prachtige tocht werd beslo ten met een diner in Nijmegen. Tijdens het diner bracht de direc teur, de heer D. van ECK naar voren dat het altijd moeilijk is vooraf te zeg gen of een dergelijke reis met een groot aantal personen zal slagen of niet. Zon der enig voorbehoud durfde hij te zeg gen, dat door aller medewerking op een volkomen geslaagde en mooie reis kon worden teruggezien; een reis welke nog lang in aller herinnering zal blijven voortleven. Spreker dankte allen, die hieraan hadden meegewerkt. De procuratiehouder van het bedrijf, de heer G. van der Tuuk sloot zich hierbij aan, waarna één van de leden van het persoeel, de heed Kuivenhoven, namens allen dé directie dankte voor deze onvergetelijke reis. Wim Schaap uit Nijmegen, die jaren te jong was, heeft zaterdag I de marsen gezorgd had dat geen tijdens de laatste vierdaagse heeft, meegelopen met een brigade van het twaalfde bataljon Garde Regi ment Jagers uit Schaarsbergen. maar geen vierdaagse-kruis kreeg omdat hij daarvoor met zijn twaalf voor het front van „zijn" troep toch nog een herinnering aan die dagen gekregn. Hij ontving een oorkonde van de commandant, luitenant kolo nel F. A. Palm. omdat hij met zijn opvrolijkende aanwezigheid tijdens van de deelnemers van de brigade was uitgevallen. Na afloop inspec teerde Wim de troep in gezelschap van de commandant (rechts) en ka pitein H. G. de Boer. Eerste Amerikaanse wapens in Jordanië Amerikaanse transportvliegtuigen zijn vandaag met de eerste wapens die op grond van het programma van militaire hulp worden geleverd, uit de Ver. Sta ten en West-Duftsland Ln Jordanië aan gekomen. De hulp is bedoeld als tegenwicht voor de Russische wapenleveranties aan het naJburige Syrië. Er waren o.m. 41 anti-tankkanonnen aan boord, ge monteerd op jeeps. Alle gebiedsdelen bij „nationaal overleg" De Indonesische minister van Voor lichting. Soedibjo, heeft vandaag bekend gemaakt, dat luitenant-kolonel Ahmad Hoessein, de militaire commandant van Midden-Sumatra aan de regering heeft medegedeeld aan de conferentie voor het plegen van nationaal overleg te zul len deelnemen. Dit betekent, dat alle 21 provincies en andere gebiedsdelen, die door de regering voor de conferentie waren uitgenodigd, deze uitnodiging hebben aanvaard. Hoessein arriveerde vandaag in Dja karta. echter zonder Simbolon, Soemi- tro en Djambak. Wel bevonden resi dent Aboebakar en Mohammed Sjafir, een andere leidende figuur van Midden- Sumatra, zich in zijn gezelschap. Minister Soedibjo deelde mede, dat de besprekingen zullen worden gevoerd op basis van ..beraadslagingen" en dat geen stemmingen zullen worden gehou den. De conferentie, die morgen begint, zal drie dagen duren, doch verlenging is mogelijk. Vleesgrossier verloor bedrijfskapitaal PORTEFEUILLE MET f. 4500— (Speciale 'berichtgeving) Zaterdagmiddag verloor een 26-jarige vleesgrossier op de weekmarkt aan de Maashaven te Rotterdam een porte feuille met f- 4500.zijn gehele be drijfskapitaal, en auto-papieren. Een voorbijganger vond de portefeuille later op de middag. Toen bevatte hij nog slechts de autopapieren en wat klein geld. BEURSOVERZICHT Zeer flauwe markt Amsterdam 9 september Er heerste vanmiddag op de beurs een zeer flauwe stemming, die in de niet-officiële ochtendhandel was voor afgegaan. De markt was kennelijk nerveus. Het publiek was aan de markt. Op de luchtbrug, die de V.S. thans met verscheidene landen in het Mid den-Oosten onderhoudt, o.a. de Liba non, voor het verstrekken van wapens aan deze landen als tegenhanger van Wagon met kanariezaad ontspoorde bij Den Dolder Grote schade voor spoorwegen (Speciale berichtgeving) Vannacht om drie uur brak on de spoorbaan te Bilthoven een draagveer- bout van een in een goederentrein tus sen Utrecht en Amersfoort meerijdende wagon met kanariezaad. Door deze breuk raakte een as los, waardoor de wagon ging „huppelen". De gevolgen waren voor de spoorwe gen zeer schadelijk. De ontsporende wa gon vernielde een deel van de baan, pikte een afsluitboom van de een paar kilometer verderop liggende overweg te Den Dolder mee en vernielde een deel van het Dolders perron. Het ongeval deed zich voor op een proefbaanvak met betonnen dwarslig gers. Tengevolge van de ontsporing zul len nu 2300 nieuwe - houten - dwars liggers moeten worden aangebracht om de baan weer berijdbaar te maken. Voor de inwoners van Den Dolder was de ontsporing een buitenkansje. De la ding van de wagon lag over enkele ki lometers gestrooid langs de rails. Menig Doldenaar, vooral de jeugd, kwam zich een zakje kanariezaad scheppen. Met tassen en emmers trok men naar de geelgekleurde spoorbaan. de Russische invloed in Syrië, heeft pre sident Nasser, volgens Radio Cairo, ver klaard. dat Egypte Syrië onvoorwaarde lijk zal steunen in haar strijd tegen de Amerikaanse politiek. Deze internatio naal politieke onzekerheden waren oor zaak van de nerveuze stemming op het Damrak. Er zijn echter nog meer pun ten, die de beurs thans tegen zich heeft, o.a. de algehele economische toestand, de a.s. nota van minister Hofstra enz. Er was weinig of geen weerstand in de markt met gevolg, dat bijna ieder aan bod hoe gering ook. lagere koersen op het bord bracht. De omzetten gaven geen juist beeld van de koersverliezen. Er ging over het geheel genomen weinig om. Kon. Olies openden op f 205,60 tegen slotkoers van vrijdag f211,60, een ver lies dus van f 6 ofwel 30 punten. Niet tegenstaande steun op kleine schaolvan Parijs zorgden verdere verkopen ervoor dat de koers verder inzakte tot f 204,50, op welke prijs ongeveer werd gesloten. Philips opende op 267. daalde tot 265'2 en verloor circa 8 punten. Unilevers had den het wederom zwaar te verduren en verlieten de markt op circa 376 tegen vrijdag slotkoers 393. Aku's, die zich aanvankelijk weinig van de flauwe stemming aantrokken en slechts 1 punt lager openden, moesten toch in het ver dere beursverloop toezien, dat het ver lies nog met 2 punten zou vermeerderen. KLM zwak, bijna f 2 lager. In de Scheepvaartsector werden we derom gevoelige verliezen geleden voor van Ommeren (-6), van Nievelt (even eens -6). Holland-Amerika Lijn (-5) en Scheepvaart Unies (-3). Overige waar den 1—2% lager. Van de cultures hiel den zich Deli Mij uitstekend en waren zelfs punt beter. Amsterdam Rubber en HVA's werden 1 punt lager vernomen. Ook de Staatsfondsenhoek deelde van middag in de malaise en was over de gehele linie 1/8—3/8 lager. WISSELKOERSEN Amsterdam, 9 september Londen 10.62 10.62%, New York 3.82^g SSSft, Montreal 4.02ft—4.02ft, Parijs 90.70—90.80, Brussel 7-60—7.60%, Frank furt 91.01%—91.06%, Züriöh 87.35—67.40, Ziirich (vr. fr.) 89 33%89.38%, Stock holm 73-54%—73.59%, Kopenhagen 54.93%—54.98%, Oslo 53 23%—53.28%, Milaan 60.79%—60.84%, Wenen 14.70— 14.71. (Deze pag. is gedeeltelijk gecorrigeerd) Zaterdagochtend is aan de water kant van de Nieuwe Rijn een ge deelte van de achtergevel van een perceel aan de Hogewoerd inge stort. In de loop van de dag is het gedeelte van de gevel, dat gevaar opleverde, gesloopt. Tijdens deze werkzaamhedenmocht het tram verkeer op de Hogewoerd in de om- geving van het perceel, slechts lang zaam passeren. Een en ander was een gevolg van de bouwvalligheid van de gevel. Persoonlijke ongeval len deden zich niet voor. (Foto L,D./Van Vliet) LEIDERDORP P.V. „HET OOSTEN" De Postduivenvereniging „Het Oos ten" hield zaterdag een wedvlucht van af Neufville. Uitslagen: D. Zwaan 1; J. Roest 2 en 9; A. v. Hemert 3; H. v. d Vecht 4 en 5; Ohr. Selier 6 en 7; Kniest de Haas 8; J. van Wezel 10. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maartje ,dr van F. D. van der Me ij en N. M. Hofman; Oath ami a A. M., dr van C. G. J. Bik en P. J. M. vain der Nat. WASSENAAR Pluimvee-keuring Zaterdag werd door de Pluimveever eniging Wassenaar in Het Wapen van Wassenaar een tafelkeuring gehouden van hoenders en konijnen. De aange voerde dieren waren algemeen van zeer goede kwaliteit. De hoenders, een 25-tal, werden ge keurd en besproken door keurmeester C. de Graaf uit Den Haag en met het 60- tal konijnen gebeurde hetzelfde door keurmeester J. Westbroek uit Wasse naar. De uitslag was als volgt: Grote hoenders: mooiste dier van de keuring wit Wyandotte hen van A. Marchee, Den Haag, mooiste op 1 na Padua Zilver hen van mevr. H. A. Berk- De Heij, Leiden. Dwerghoender: mooiste dier Speckled Sussex krielhen van U. T. de Vries, Wassenaar, mooiste op 1 na Ned. Baardkuif kriel van De Vries voor noemd. Mooiste trio Speckled Sussex van dezelfde. Konijnen: beste konijn van de keu ring Franse Hangoor van P. Hommel. Katwijk, beste op 1 na Wit Weener van S. van der Plas, Katwijk. Beste nest, Chinchilla's v. A. den Hollander, Voor schoten. De beste dieren van de verschillende rassen waren: Vlaamse Reus van W. Reedijk, Voorschoten, Groot Chinchilla van J. van Egmond. Groot Zilver van mej. C. van Eeden, Havanna en Alas ka van F. Randwijk, Voorburg, Hollan der van Th. v. d. Velden, Rus van G. A. Knijnenburg en Pool van W. Pennings. Zonder plaatsnaam is dit Wassenaar. Beurs van Amsterdam Maandag 9 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 33/4 85 85 Grootboek obl. 3% 73 Ned. '47 3% (3) 81% 81 ft Ned. '51 3% 87 %b 87% Ned. '53 3% 84% 84 Ned. '56 3% 84% 84% Ned. '48 3% 80% 1 80 Ned. '54 3% 79 79% Ned. *55 I 3% 78*» 79% Ned. '55 II 3% 81% 81% Ned. '37 3 80 79% Dollarlng '47 3 89% 90 Investeringscert. 3 89 ft 89% Ned. 62-64 3 88% 88% Cert. NWS 57 %b 58% Indië '37A 384% 84% Grootboek '46 3 81% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind.B. 41% 40 Nat. Handelsbank 94% 93% Ned. Handelmij158 157% A'dam Rubber 67% 65% Deli Mijen (Ver.) eva. 78% 78% H.V.A115 111 Java Cult37 36 Senembah59 59 Vorstenlanden 22 19 A.K.U174 168% v. Berkel's Patent (v) 198 194% Calvé Delft cert. 335% 327 Kon. Pap. v. Gelder 185% 185 Hoogovens cert290 281 Müller en Co. N.B. 343% 330 Ned. Kabelfabr270 264% Philips 274% 266 Philips pref143% 140 Unilever 393% 375% Wilton Feyenoord 222 217% Biliton 3de rubr 230% 225% Dordtse Petr gew. 988% 950% Kon. Petr. <f 20.211.80 205 idem (50 k f.20.-) 211.60 203.60 Holl. Amerikalijn 156.% 153% Java China Paket 152 148 KJj.M123.10 122.35 Kon. N Stoomb 138% 135% Kon Paket My 140% 135% Stoomvaartmy. Ned. 169% 168 Van Ommeren cert. 236% 229% Kon Rott Lloyd 158 157 Ned. Scheepv Unle 151% 147% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 86 86% B Den Haag 1937 1 3.. 95% I Lelden 1947 86B R'dam '37 I-III 3% 85% I Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 95% Premieleningen A'dam '53 3 94% 91 A'dam '51 2% 89% 90% A'dam '56 I 2% 80% 80 A'dam '56 II 2% 87% 88% Eindhoven '54 2% 79 80% Enschede '54 2% 79% Den Haag '52 12% 89% 89% idem II 2% 88% R'dam '52 I 2% 89% idem II 2% 88% Utrecht '52 2% 93 92% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 197 196 H.B.U. cert196% 195 Rott. Bank 167% 164% Twentsche Bank 160% 161% Industriële Ondernemingen Albert Heyn 260% 253 Borneo Sum. H.My. 60 Ned. G. enSp. Fabr. 175% 174 Kon. Ned. Grofsm. 110 109 L Internatio78% 75% Rott. Droogdok My. 515 Tieleman en Dros 11% 11% Ned. My. Walv.vrt. 57% Spoorwegen Deli Spoorweg My. 15% 14% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 32% 32 Intern. Nickel86% 85% Anaconda 54% 53% Bethlehem Steel 117 45% Cities Service 67% 66% General Motors 43% 42% Kennecott98% 96% Republic Steel53 52% Shell Oil 85% 84 Union Pacific 28 ft 27% Un. States Steel 66 65% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 6/9 Edelmet. Kon. AA 60 Pref w.a. idem 66 66 Electrolas B326 Holl Constructie 340 Ing bur v Bouwnyv u-j 78%GI Int. Kunststof f Ind 42 3/4 42^3 Leidsche Wolspinn 205 203 Sikkens Lakfabr '53 407 L 405 L Ver Touwfabrieken 158GB Wernink's Betonm. 73 B 74 Van wyk Textiel 82 3/4 81

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9