BOSR en Alph. Boys beginnen met winst Koel, maar formidabel spel van Kramer's tennis-circus Lisse (4e klas) bezorgde LFC bijna onaangename verrassing Killalane de beste in StXeger MAANDAG 9 SEPTEMBER 1957 Voetbal in Afdeling Leiden (Van onze L VB-medewerker) Voor de eerste en tweede klasse (zondagcompetitie) van de Afdeling Lelden van de KNVB had competitieleider Van Leeuwen een volledig programma vastgesteld. De eerste klasse telt enkele nieuwe gezichten: DOSR, dat gedegradeerd is en Alphense Boys en Stompwijkse Boys, die beide uit de tweede klasse na een af wezigheid van resp. een en drie jaar weer in de vertrouwde omgeving terug zijn. Van deze drie deden de Veners en de Alphenaren het gisteren uitstekend. DOSR zag kans bij Sint Bernardus met 02 te winnen, terwjjl de Alphense Boys voor eigen publiek niet teleurstelden en VTL op verdiende wijze met een 30 ne derlaag afwezen. Stompwijkse Boys viel hierbij uit de toon, door bij Weteringse Boys, dat versterkt was met de oud-DOSR-speler Joop v. d. Tang, met 4—0 te verliezen. Rouwkoop wist zich thuis tegen Oranje Groen te herstellen en tot ieders verbazing een 0—2 achterstand nog voor het eindsignaal in een 3—2 voor sprong om te zetten. LDWS won met dezelfde cijfers thuis van Rijpwetering, waarmee de mannen van De Lange wel iets meer kregen dan waarop zij, gezien de verhouding in het veld, recht konden doen gelden. Wet. BoysStompw. Boys: 40 Miclvoor Waasdorp wist nadat Jan v. d. Meer tegen de paal had geschoten, de score voor de Weteringers te openen en nog voor de pauze zelfs op 2-0 te bren gen. Daarna was het de beurt aan Joop v. d. Tang, die zijn eerste optreden bij zijn nieuwe vereniging met een doelpunt vierde: 30. Jos Wolker was het die Jan v. d. Meer tien minuten voor het einde eten kans bood welke met een harde kopstoot benut werd: 40. Alpheuse BoysVTL: 3-0 Dank zij uitstekend spel van de kanthalfs was van de aftrap af het middenveld voor de roodwitten die van hieruit tal van aanvallen opbouwden. VTL moest zich direct in de verdediging terugtrekken en zich tot snelle uitvallen bepalen. Kort voor de rust wist Geurt de Bruin met een hard schot 1—0 te maken. Na de pauze werden de Boys nog sterker. Met een keiharde treffer van linksbuiten De Lange werd het 30, terwijl rechtsbui ten Hogerwerf snel naar binnen komend op een scherpe pass er handig 30 van maakte. RouwkoopOranje Groen: 3-2 De Sleutelstadbewoners dachten ongetwij feld reeds aan een eerste zege, toen na een half uur spelen Rijsdam zijn tweede doelpunt liet noteren en daarmee de stand op 0—2 bracht. Met deze score ging ook de rust in. Dkarna trok Oranje Groen zich onbe grijpelijk in de verdediging terug, met gevolg, dat Stolk in korte tijd doelman Vogelenzang tweemaal achtereen gepas seerd had: 2-2. De jongere spelers van Oranje Groen bleken het tempo niet te kunnen volhouden, een nadeel, dat hen tenslotte zelfs het gelijke spel kostte. Bij een schot van Stolk werd de bal van WIELRENNEN Wim van Est brak sleutelbeen Tijdens de 6e Benelux-Ronde, welke in Eede in Zeeuws Vlaanderen is ge houden en door Bruggenkamp uit Goes werd gewonnen, heeft Wim van Est een sleutelbeen gebroken. By een on voorzichtige manoeuvre van een toe richting veranderd, waardoor Vogelen zang opnieuw naar het net kon: 3—2. Sint Bernardus—DOSR. 0-2 Reeds in de tweede minuut keek Sint Bernar dus tegen een achterstand aan. toen Olijerhoek een misverstand in de ach terhoede van de thuisclub wist uit te buiten: 01. De ploegen bleken overi gens wel aan elkaar gewaagd. In de 2de helft scoorde eerst Frans v. d. Berg de gelijkmaker die echter op advies van de Veense grensrechter werd afgekeurd. Daarna zag D. de Hart kans de stand op 02 te brengen, waarmee het met drie invallers spelende Sint Bernardus ge noegen moest nemen. LDWSRypwetering: 3-2 Wel nam Rijpwetering in de eerste helft door Zoetemelk de leiding (0-1), maar even later was de stand al weer ge lijk, dank zij een doelpunt van J. Sira: 1-1. Een zwak moment in de Ripper-de fensie werd door D. Sira afgestraft, zo dat LDWS met een 2-1 voorsprong kon gaan thee drinken. Hierna wist Prins de stand op 3-1 te brengen. Wel kwam Rijpwetering nog tot 3—2 door Hoogen- boom, maar doordat de voorhoede enke le „droomkansen" liet liggen, ontging de Rippers een overigens verdiend gelijk spel, want toen het laatste fluitsignaal weerklonk was de stand nog steeds 3-2 voor LDWS. Tweede klassers VNA sprong in de tweede klasse met een 5-1 overwinning op VVOA meteen op de eerste plaats, waar het stellig zal trachten te blijven. SJZ won van het bezoekende ZLC met 4-3 en MMO met 5-4 van Unitas. UDO en VNL deelden op het terrein van de eerste met 2-2, terwijl Leidse Boys het Katwijkse KRV met veel moeite een 3-3 spel wist af te dwingen. Zaterdagafdeling In de eerste klasse zaterdagcompetitie van de Afdeling Leiden zijn de favo rieten van vorig jaar, TAVV en Wou- brugge, wel heel slecht gestart. De Ter aarders die kennelijk niet meer zo sterk zijn als voorgaande jaren, moes ten bjj de Sleutels de winst laten (3-1), terwijl Woubrugge bij Alphia klop kreeg: 4-1. Verder won Alphen met 4-2 van Kagia en speelden Ha- zerswoudse Boys en NSA op het ter rein van de Boys met 3-3 gelijk. Foreholte en ASC deelden de winst: 11 (Van een onzer verslaggevers) Foreholte en ASC bleken vrijwel even sterk en daardoor werd het in Voorhout een aardige en spannende party die ten slotte, in een puntenverdeling eindigde, hetgeen dan ook de juiste verhouding was. Van de roodzwarten hadden wy overigens wel iets meer verwacht. Na ongeveer 10 minuten nam de thuisclub uit een aanval over rechts de leiding: 1—0. ASC liet zich door deze tegenslag niet ontmoedigen, zodat Fo reholte geen overwicht kreeg. Om beur ten waren de partijen in de aanval en na een half uur kwam de gelijkmaker. Een vrije schop, genomen door Lolkes de Beer, werd door rechtsbuiten Frits van Dalen keurig ingekopt: 11. De strijd bleef ook na dit doelpunt gelijk opgaan. In de eerste 10 minuten na de hervatting was ASC iets sterker en mid- voor Spiering kreeg toen een unieke kans. Maar hij schoot zo slecht, dat de op de grond liggende Foreholtekeeper, de bal nog kon grijpen. Daarna ging de strijd weer gelijk op met spannende mo menten voor beide doelen. Kort voor tijd kroop ASC nog door het bekende oog. De paal bracht redding. Hoe er verder ook nog gezwoegd werd, het kruit was aan beide zijden verschoten en het einde kwam, met een stand waar beide elftallen recht op hadden. De Spanjaard Lorono heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. In het eindklassement eindigde onze landge noot Stolker op de achtste plaats. Hij was de enige buitenlander onder de eer ste tien. Hazersw. BoysNSA: 3-3 Spoedig Staring zorgde voor een 1-1 ruststand. Daarna kwam NSA opnieuw aan de lei ding (1-2), maar nu zorgde Tor voor de gelijkmaker: 2-2. Van Oeveren wist de Boys een verdiende voorsprong te geven (3-2), maar toch kwam nog net voor het einde de NSA-gelijkmaker: 33. Alphen—Kagia: 4-2 Nadat Alphen met goede doelpunten de stand op 2-0 had gebracht zorgden de gasten voor 2—1 bij de rust. Na de thee kwam Al phen öp 3-1, nogmaals wisten de Ka- gianen de achterstand te verkleinen 3-2, waarna de Alphenaren aan alle onze kerheid een einde maakten en 4-2 op het scorebord brachten. AlphiaWoubrugge: 4-1 Alphia behaalde op het sterke Woubrugge een verdiende overwinning. Na vijf minuten spelen wist Woubrugge met een wel ge richt schot van de rechtsbinnen tot een treffer te komen. Korte tijd later was het evenwel linksbuiten A. Groenendijk, die met een uitstekende kopbal gelijk maakte: 1-1. In de tweede helft scoor de D. Bouthoorn na goed solospel 2-1 en bracht G. Groenendijk de stand op 3-1, waarna uit een strafschop wegens hands J. Groenendijk de „vier" op het bord bracht. Woubrugge had daarna enkele malen pech met harde schoten, die juist naast of over het doel suisden. Einde 4-1 voor Alphia. Sleutels—TAVV: 3-1 Met zes in vallers speelde TAVV een matige wed strijd bij Sleutels, dat dan ook met 3-1 aan het langste einde trok. Weliswaar namen de gasten door Meijer na tien minuten spelen de leiding 0-1, maar kort daarna lag de gelijkmaker al ach ter de TAVV-doelman: 1-1. Een minuut voor dfe pauze werd het zelfs 2-1. Toen kort na de hervatting Sleutels opnieuw het net wist te vinden '3-1), betekende dit voor TAVV de nederlaag. Bovendien moesten de gasten he t verder met tien spelers doen, daar een van hen door de scheidsrechter wegens ongeoorloofd op stonden de Boys met 0-1 achter, maar treden van het veld werd gezonden. WIM VAN EST rchouwer kwam de man uit St.-Wllle- brord te vallen. Hij werd voor een on lerznek in bet St.-Antoniuszieken- huis in Oostburg opgenomen. De familie Van Est had weer een echte pechdag, want ook Piet van Est werd door een val uitgeschakeld. Zestig renners kwamen voor deze wedstrijd over 135 km aan de start. Nadat reeds in de 2e ronde Schulte, Gerrit Voorting en Piet van Est een voorsprong hadden genomen, die zij konden vergroten tot ruim 1 minuut, werden zij halverwege de wedstrijd na een felle achtervolging onder aanvoering van de Belgische favoriet Rik van Looy weer ingelopen. Daarna waagden J. Bruggenkamp. P. Westdorp en Piet de Jongh een uitlooppoging, die zij, mede doordat Van Looy het wegens bandbreuk moest opgeven en Wim van Est zijn on gelukkige val maakte, tot het einde toe konden behouden. In de sprint versloeg Bruggenkamp Piet de Jongh, die het zwaarste werk had gedaan. De uitslag: 1. Bruggenkamp (Goes) 3 uur 52 min.; 2. de Jong (Made) z.t.; 3. J. Westdorp (Made) z.t.; 4. Verplaetse (België) 3.53.55; 5. G. Voorting (Roosen daal) z.t.; 6. Van As (Roosendaal) z.t.; 7. Brinkman (Overschie) z.t.; 8. Messelis (België) z.t.; 9. Van Holsbeke (België) z.t.; 10. De Corte (België) z.t.; 11. Post (Haarlem) z.t.; 12. Schulte (Den Bosch). Op Mets-baan te Scheveningen De vier man uit het tenniscircus van Jack Kramer, Lew Hoad, Ken Rosewall, Pancho Segura en Kramer zelf, speelden op de Mets-banen hun exhibities zoals men dat had kunnen verwachten. Er was geen element van strijd, er was geen vreugde bfj de overwinning en geen teleurstelling bij een nederlaag. Maar er was wel techniek, briljante techniek, vaart, durf en feilloze zekerheid, en in het spel toch gelukkig ook nog de puur menselijke reacties op een gemiste slag of een gelukte dropshot. Omdat zelfs de hardste dollars van een sportman geen machine kan maken. Zo moest men het spel bekijken. En zy die dit deden, die zich niet ergerden aan het „koele" in dit tennis, die de pokerface van Hoad accepteerden en die het spel wilden waarderen op zijn technische merites, die toeschouwers hebben zitten watertanden. Het was jammer, dat de Nederlandse tennisjeugd zo slecht vertegenwoordigd was op de tribunes, want er viel meer te leren dan by het kijken naar tien Ne derlandse kampioenschappen. Het hoogtepunt van het bezoek van deze cracks heeft ongetwijfeld de partij tussen de twee Australiërs Hoad en Ro sewall gevormd. Ruim drie uur hebben beide spelers tennis gedemonstreerd, dat slechts zel den wordt vertoond. Lobs, dropshots, diepe backhanddrives en volleys volgden elkaar snel op. Hierbij retourneerde Ro sewall de ballen uit de moeilijkste posi ties maar de Wimbledon kampioen deed niet voor hem onder. Was het spel van Rosewall in de eer ste set (64) zwakker dan dat van Hoad verschillende malen waren zijn back handdrives te laag in de tweede set raakte de kleine donkere Australiër op dreef. Haarscherp en onbereikbaar voor Hoad plaatste hij toen de ballen in de hoeken van het veld. smashes retour neerde hij alsof er geen kunst aan was. En wat Hoad ook probeerde, voor zyn tegenstander bestonden geen problemen. Met 6—3 eiste Rosewall deze set voor zich op. Ook de derde set werd doorhem gewonnen: 86. De vierde set bracht aanvankelijk weer een overwicht van Rosewall. Dit duurde echter drie games. Toen was het gedaan met zijn overmacht. Rosewall kreeg het zwaar te verduren. Hij kon nog juist een dropshot achter het net wegpikken, doch daarna volgde een scherpgeplaatste lob in het achterveld die niet meer te „halen" was. En zo werkte Hoad zijn achterstand weg: 3—3. Rosewall was kennelijk niet van plan deze set prijs te geven. Verbeten vocht hy terug en niet alleen de spanning, doch ook het spelpeil steeg. Subliem was hetgeen deze cracks op het gravel vertoonden. Het werd via 66, 77, 97 voor Hoad en dit maakte een vijfde set noodzakelijk. Duidelijk was het dat beide spelers vermoeid waren. Het ging er nu maar om wie van beiden over de meeste reserve beschikte. Het was Hoad. Ro sewall stond bij 65 met 5040 op matchpoint. Met een haarscherp ge- Strafschop bracht de beslissing (Van een onzer verslaggevers) Sensationeel en hard was gistermiddag de bekerwedstrijd welke LFC en de vierdeklasser Lisse het talrijke publiek voorschotelden. LFC won uitein delijk dit „gevecht" met 32 en mag 'dus weer verder bekeren, maar we kunnen ons toch niet voorstellen dat er één geelzwarte supporter voldaan het LFC-terrein verlaten heeft. Nee, wat de kanaries aan capaciteit tegen een vierdeklasser opbrachten was maar heel weinig. We zouden haast zeggen: L.F.C. stelde ons zwaar teleur! We dachten eerlijk gezegd - geluk kig hebben we ons vergist! - dat het ge heel op een groot prestigeverlies voor de geelzwarten zou uitdraaien. Immers met de rust keken Pijnakker en zijn mannen tegen een volkomen verdiende 02 ach terstand aan. Gezien de enorme vechtlust van de voetballers uit de Bollenstreek, gepaard aan het veel hogere tempo dat v. d. Poel c.s. ten beste gaven enerzijds en aan de andere kant het volledig falen van een flauw en onbenullig spelend LFC - voor al de Leidse defensie uitgezonderd stop per Th. van Kampen speelde slecht! - zag het er zeer somber uit voor het 50- jarig geelzwart! De twee treffers voor Lisse kwamen van de voet van A. Bon na 25 minuten' spelen en midvoor v. d. Zwet (kort voor de thee). De tweede goal kwam voort uit de enige fout van de uitstekend spelende stopper Th. van Kampen, die te zacht op zijn doelman terugspeelde. Kansen voor LFC waren er maar weinig en slechts tweemaal moest in deze eerste drie kwartier doel man Baak goed in actie komen. Hij deed toen een tweetal fantastische red dingen (schoten H. Heijmans) en ver richtte wat men noemt klassewerk. Na de thee kreeg de strijd een wat feller tintje: LFC vocht om een blama ge te voorkomen en Lisse om de winst vast te houden. In het nu harder wor dende duel kwam na 10 minuten 12, nadat H. Heijmans en zijn broer A at eerst vruchteloos hadden ingeschoten. De derde maal deed Slingerland het toen wel goed. Toen volgde een serie aanvallen waar in de Leidse aanval gul een dosis on kunde demonstreerde om koude rillin gen van te krijgen. Onbesuist en zonder „het hoofd te gebruiken" inkogelen deed zeker drie doelpunten onnodig te niet! De gelijkmaker kwam toch, want in de 20e minuut toen W. Nachtegeller twee maal had ingeschoten, schoot v. Kam pen de derde maal raak: 22. Lisse sloeg fel terug en bijna met succes, want Bouk Pijnakker moest in de 28e minuut uit het kluwen van spelers voor de Leidse veste op de verlaten doellijn redding brengen, na een goed genomèn vrije schop. Lew Hoad nam in Scheveningen de tijd om zijn krantje te lezen. plaatste bal tegen de zijlyn slaagde Hoad er echter in weer geljjk te komen en het werd 66. Ten slotte won Hoad de laatste set met 86. Hiermee was een einde aan een tennis-weekeinde gekomen, dat men niet licht zal ver geten. Overige uitslagen: SeguraKramer 46, 64, 63; Hoad Sugura 8—6, 2—6, 6—2; Rosewall— Kramer 62, 63. Dubbel: HoadSe gura tegen Rosewall—Kramer 2—6, 6—1, 6—3. VOETBAL Wassenaar uitgebekerd (Van een onzer verslaggevers) In het reglement van de KNVB-beker- wedstryden staat vermeld, dat indien een wedstrijd in een gelijkspel eindigt, de bezoekende club in de volgende ronde komt. Wassenaar had gisteren de pech dat de ontmoeting tegen Blauw-Zwart, die in een draw eindigde juist op haar terrein in het Kerkehout gespeeld moest worden en dat kostte de groenwitten hun plaats in de bekerwedstrijd. Er waren zeker tweeduizend mensen naar het Kerkehout getogen om deze kamp tussen twee plaatselijke rivalen gade te slaan. Ze hebben echter weinig waar voor hun geld gehad, want de wed strijd was er een van het tamme soort. Voor de rust was Wassenaar overwe gend sterker, voornamelijk door een betere toepassing van de techniek. Blauw Zwart nam echter de leiding en wel reeds na vijf minuten door een doelpunt van de jeugdige Jan van der Kooy: 01. Tien minuten later maakte de Blauw zwarte achterhoede enige grove fouten, die door tennisleraar Rinus Buitelaar handig uitgebuit werden: 11. Nog voor de pauze werd het zelfs 21, toen de voorhoede van de thuisclub het ineens op haar heupen kreeg en deze de gasten toen een combinatie voorscho telde waarop ze echt geen antwoord wisten. Het slot was een kopbal van Bui telaar naar Jan Uitenboogaard die geen moeite meer had om Van Leeuwen te slaan: 21. Dat werd Blauw Zwart te gortig en na de thee was dat wel aan haar spel te merken. Wassenaar kwam nog maar enkele malen in de aanval en de keren dat groen wit werkelijk gevaarlijk werd, kon men op de vingers van één hand tellen Doelman Delsing hielp de gasten aan de gelijkmaker. By een vijandelijke aanval verliet hij zijn kooi, liep te ver uit en kon toen alleen toekijken hoe zijn back Jan Oostdam de bal met de hand uit de goal moest houden. De toe gekende strafschop werd door Van der Berg benut en toen was de stand gelijk 22. En daarbij bleef het. KNVB-tote Met 103.500 deelnemers kwam de K.N.V.B. toto voor de eerste maal boven de honderdduizend. Dit record aantal deelnemers zorgde tezamen voor een bruto-inzet van f. 140.200. Het prijzen- bedrag is f. 56.075; eenzelfde bedrag gaat dus naar de deelnemende clubs, hetgeen neerkomt op een gemiddelde van onge veer f. 200 per club. De eerste prijs is het enorme bedrag van f. 39.250, terwijl voor de tweede prijswinnaar(s) toch altijd nog het lieve sommetje van f. 16.800 overblijft. Zondagavond waren bij de KNVB als hoogste meldingen 13 en 12 juist gera den uitslagen binnengekomen. Fel en agressief vochten beide ploe gen zich naar een harde finish, die kwam met een nog onverwachte winst voor de kanaries. Slechts een straf schop wegens hands (na een schot van W. Nachtegeller) van een Lisse- verdediger bracht aan LFC deze on bevredigende winst. Henk Heijmans liet deze elfmeterschop niet onge bruikt. Nul-twee, werd drie-twee. De geel zwarte aanhang kon dus gaan juichen, Een aanval van Feijenoord op liet doel van Blauw Wit. Toneelavond Roodenburg Zaterdagavond was de blauwzwarte familie in de grote zaal van „Den Burcht" bijeen, alwaar de traditionele feestavond werd gehouden. Ditmaal nu eens geen cabaretavond, doch onder auspiciën van de Contactcommissie prijkte een toneelavond op het pro gramma. De „Toneelclub Roodenburg" bracht n.l. het blijspel „Tropenadel" in drie bedrijven uit het Indische leven door Henri van Wermskerken. Uiter aard een overbekend stuk, waarbij ook deze avond weer danig werd gelachen. Een bespreking van dit stuk zullen we maar achterwege laten - het geniet be kendheid genoeg - maar wel hebben we kunnen constateren dat de „Toneelclub Roodenburg" haar mannetje staat, al ging het altijd niet even vlot. Resumerend een genoeglijke avond van amateurtoneel onder regie van de heer D. Vijlbrief. De avond werd volgemaakt met een gezellig dansje op de tonen van „The Skyliners" o.l.v. Lauw Boellaard onder supervisie van de heer Alphenaar. Het Criterium te Duindigtvoor Ungersma Mooie zege van Rose Marie (Van onze medewerker) Twee klassiekers voor volbloeds prijkten gisteren op het Duindigtse pro gramma, n.l. de St. Leger voor 3-jarigen, over 2900 meter, gedoteerd met een eerste prijs van f. 3500.en Het Criterium voor 2-jarigen, over 1700 meter, met f. 3000.voor de winnaar. In belde koersen werd het een zege voor de favoriet. De St. Leger, met 7 deelnemers, zag in den beginne Centurion (H. Pye) als aan voerder, die vrij ver van zijn achtervolgers, Monpti en Comet wegliep. Aan de overzijde voegde de grolt© favoriet Killalane (v. d. Kraats) zich bij de kopgroep, die dicht opeen de bovenbocht inging. In het rechte eind nam Cornet de leiding en toen zette Killalane de slotaanval In, die hij met vele lengten in zyn voordeel besliste. Eveneens op vele lengten ontnam Col d'Or (v. d. Roost) met een half hoofd de derde plaats aan Centurion. Colony Boy kwam kreupel uit de ren terug. In Het Criterium liet Ungersma (H. Pije) geen twijfel bestaan aan haar vorm en capaciteiten. Direct stelde zij zich aan het hoofd en zonder een mo ment bedreigd te zijn finishte zij met vele lengten voorsprong als eerste voor haar 7 tegenstanders- In de scherpe eindstrijd om de tweede plaats werd de door v. d. Kraats gereden Irish Doll met 1 lengte geklopt door Yellow Rose (Van Deuren). De wat teleurstellende Troubelle (A. v. Dijk) werd op drie lengten vierde. Bij de start om de Beker der Ama teurs, over 2400 meter, belandde de door de Belg Sombrijn gereden Scarabee ach teraan. Kaliban leidde lange tijd, doch kon in de eindstrijd toch niet meespre ken. Remus (Nou/wen) zegevierde met 3 lengten over de steiik finishende Sca rabee, die Aquavit (G. C. Dekkers) met een halve lengte naar de derde plaats verwees. DE DRAVERIJEN In het door 12 paarden betwiste ope ningsnummer werd de strijd in hoofd zaak uitgevochten tussen de met 20 me ter ontheffing vertrokken Vlaamse Gaai S (Wagenaar jr.), Veratonka (Kooyman) en Violetta D (Smit). Een aanval van Veratonka op de leidster had een foutje tengevolge. Wel kwam zij sterk terug, doch kon de Vlaamse Gaai de zege niet ontnemen. Violetta D bleef derde voor Uranie Frances (J. Zuy- derduin) Geersen beheerste met Vivant Hollan- dia de koers om de Columbusprijs. Steeds volgde Valencia (v. Dooyeweerd) in tweede positie, maar kon de leider niet voorbijkomen. Quadrupes (J- de Vlieger) werd uitgeschakeld. Valencia ging als tiweede achter de zegevierende Vivant voorbij de rechterstoel, doch werd daarna wegens onregelmatig dra ven uitgeschakeld, zodat Skippy M (Jo v. d. Berg) deze plaats kon innemen vóór Uranium H. De grote favoriet Walküre (Bloem- saat) stelde niet teleur in de Revanche der Produotendraverij. Deze koersvaste tweejarige toonde als winnaar 1.28.7 km.-tijd. Wietoeline Wip (A. B. v. d. Veen), die nogal eens foutief is, bleef nu vlak en scheen gemakkelijk het tweede geld te zullen incasseren, doch werd kort voor de finish nog voorbij gestreefd door Way Jewel (Freundt). Een verrassende overwinning boekte Rosa Dear (Jo v. d. Berg) in de Bon Es- prit-prijs in 1.25.4 km.-tijd. Sally's Ber tha verviel wederom dn haar traditio nele fouten en was uit de strijd. Een eveneens verrassende Prinses Julia B (Bloemsaat), met een koppelbetaling van f. 41.60, werd tweede vóór Tensor Gregor (Wagenaar), die lang het veld had geleid. Halverwege het parcours raakten de sulky's van Thundera en Rolandus muurvast in elkaar en deze deelnemers konden toen meteen de strijd opgeven. De mooiste strijd van deze dag werd geleverd in de internationale draverij, waarin Geersen met Sir Messidor het veld lang de weg wees. Sammy Mars verspeelde zijn kansen door fouten. Op het doel afgaande toonde Rose Marie (Raymakers) haar uitstekende vorm door een niet geheel verwachte 1.24.1 zege. Had Tarantella (W. Leeuwen kamp) in den beginne geen terreinkos- tende fout gemaakt, dan had haar in drukwekkende eindsprint haar wellicht verder gebracht dan de nu veroverde tweede plaats vóór Sirona (Bloemsaat) en Quite Heny. De uitslagen luMen: Kal&erinprij61. VTaameche Gaai (J. Wa genaar) ('1.31.8); 2. Veratonka; 3. Vlottetta D. Tot,: wi. f3.40; pQ. f 1.60; f2.20; f 1.50; gek. f7.30; cov. f5.60. Oolom'biinesprijs: 1. Vivant Hollandia (W. H. Geersen) (1.27.5); 2. Sikippy M. 3. Uramöiuim H; Tot. wi. f 1.80; pl. f 1.30; f3.00; f2.40; gek. f6.10; cov. f 10.90; v Revanche dier Prodfuk/tanprljs: 1. Walkü re (N. J. Bloemsaat) (1.28.7); 2. Way Je wel; 3. Wiebelitoe Wip; Tot.; wi. f 150; pl. f Ï.IO; f150; f150; gek. f2.90: cov. f5.10. Bon Bspnitprijs: 1. Rosa Dear (J. M. v. d. Berg) (1.25.4); 2. Prinses Julia B; 3. Tensor Gregor; Tot.: wi. f 12.50; pl. f4.00; f3.40; f 3.20; gek. f 4)1.60; cov. f 10.20. DSademaprijs: 1. Rose Marie (G. Rayma kers) (1.24.1')2. Tarantella; 3. Sirona, Tot.: wi. f5.30; pl. fl.90; f2.30 ;f'1.70: gek. f 17.20; oov. f6.60. De rennen: Beker der Aimaiteiuins1. Re- nvua (P .A. Nouwen); 2. Scarabee; 3. Aqua •vit; Tot.: wi. f4.40; pl. f 1,00 f3.50; gek- f 10.80; cov. f 6.00. St. Leger: 1. Killalane (H. J. v. di. Kraats) 2. Cornet; 3. Ooi d^Or; Tot. wl. f 1.30; pl. f 1.10; gek. fl.90; cov. f2.20. Hfet Criterium: 1. Ungersma (H. Pije); 2. Yellow Rose; 3. Irish Doll'; Tot.; wi f '1.70: pl. f l.ilO; fl.90; f 1.20; gek. f3.40 cov. f 7.20. Totalisaitor-omzet f 123.420,50. PAARDESPORT GROTE PRIJS VAN NEDERLAND VOOR QUINTUS HARVESTER De uitslag van de gisteren te Gronin gen gehouden draverij om de Grote Prijs van Nederland luidt: le heat: 1. Quintus Harvester (A. R. Nottelman) (1.25.8); 2. Roland; 3. Ro nald. Tot. W. f. 2.10, pl. f. 1.40, f. 1.60, f.1.90. gek. f. 3.20, cov. f.4.30. Tweede heat: 1. Rudi Williams (T. Slikker) (1.27.7); 2. Ronald; 3. Quintus Harvester. Tot. w. f. 6.90, pl. f. 1-40, f. 1-80. f. 1.20, gek. f. 8.90, cov. f-4 20. Finale: 1. Quintus Harvester (A. R. Nottelman) (1-28.9); 2. Roland; 3. Ro nald. Tot. w. f. 1.70, pl. f. 1.40, f. 2.60, gek. f. 5.10, cov. f. 4.20. Definitieve uitslag: 1. Quintus Har vester; 2. Ronald; 3. Roland. Afvalwedstrijd Leidse Schaakbond De laatste uitslagen van de eerste ronde hebben nog twee bijzondere ver rassingen opgeleverd. Een van de eerste tien spelers, A. E. J. Modderman (9 (LSG) kon tegen M. D. Etmans (21 Philidor) niet verder komen dan remise en werd zodoende uitgeschakeld. Etmans een jeugdige schaker, die onafgebroken aan toernooien deelneemt zal in de toe komst nog veel van zich doen horen! Het record van B. C. de Mik (54 Phili dor) met een verschil van 25 borden werd gebroken door F. J. Hooftman (48 LSG), die A. H. Hooyer (14 Alphen) aan zijn zegekar bond. Het verschil be draagt thans 34! Het restant van de eerste ronde luidt: D. Schoneveld (47 NZH)-A. Barkema (2 Philidor) 0—1; B. Smit (12 Voorscho ten)—J. A. G. Verkuyl (56 SPW) 1—0; M. C. Schouten (42 Leithen)N. Maar- sen (13 Voorschoten) 01; P. J. Segaar (35 Voorschoten)—W. Binnendijk (53 NZH) 01; W. C. van Rooyen (57 Dan. Noteboom)—C. C. Berg (38 Philidor) 0—1; J. J. Piket (58 VTL)—J. G. Bethe (49 Philidor) 01; A. H. Huussen (50 SPW)—G. Haasnoot (61 Katwijk) 1—0,

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7