BIJ KATWIJK-OFFICIALS GING ALARMLAMPJE BRANDEN Excelsior M maakte misrekening! Huug Kok uit veld gezonden Sterker Quick Boys kon niet winnen van Koz. Boys: 3-3 Ter Leede was nog niet geklopt MAANDAG 9 SEPTEMBER 1957 En zo speelden de 4e klassers zaterdagvoetbal (Wan onze verslaggevers) Er ging een denkbeeldig rood alarmlampje branden bij de officials van Katwijk, toen enkele RCV-supporters zaterdagmiddag zich nogal verrast toonden over het medespelen van midvoor Hofstede in de Waddinxveense ploegNa de affaire van het vorig seizoen is men bij Katwijk niet meer zo goed-gelovig en ergens in het achterhoofd hing het weten, dat deze Hofstede overschrijving had aangevraagd naar de Goudse semiprofclub ONA. Op verzoek van Katwijk controleerde de scheidsrechter na afloop het wedstrijd formulier en toen bleek de naam van Hofstede daarop niet voor te komen. De ontsteltenis in het RCV-kamp was groot, toen men tot de ontdekking kwam dat de Katwijkers er achter waren gekomen. De secretaris van ONA voelde zich eveneens genomen. Hofstede had zondag in het tweede team van de Goudse vereniging moeten spelen De strafcommissie van de KNVB kan dus weer aan het werk: uitkomen met een ongerechtigde speler en het onjuist invullen van het wedstrijdformu lier. In de wedstrijd VWSDie Haghe werd Huug Kok uit het veld gestuurd. Belediging van de scheidsrechter waarbij men de vrijstaande medespelers totaal negeerde. Het scoren tegen de trapvaste Amstelveense achterhoede werd daardoor uiterst moeilijk. De pittige voorhoede van CSCA bewandelde een minder omslachtige weg en in de 25ste minuut kon doelman Hoegendyckhoff voor de eerste maal naar het net, welke trieste gang hij voor de rust nog twee maal moest maken: 30. SVOW pakte na rust de zaken ener gieker aan en toen Rosier de achter stand verkleind had, begon men al aan een herstel te denken. Amstelveen stond dit evenwel niet toe en bij het eindsig naal keken de bezoekers tegen een 51 achterstand aan. VWSDie Haghe (31) Hoewel de oud-semiprof Huug Kok door de arbiter uit het veld werd gezon den, was de verstandhouding in het veld tussen beide partijen niet anders dan uitstekend te noemen. De „wolmensen" wonnen verdiend met 3—1. Huug Kok stond bij de thuisclub op de linksbuitenplaats en deed daar goed werk. Na 16 minuten spelen nam VWS de leiding door lEcluse na een algemene aanval. De voorsprong werd in de 37ste minuut vergroot door Ouwerkerk met een goed, strak schot. Kok maakte vlak daar op met een goede kopbal het derde doel punt voor de Leidenaars. Na de rust kwam Die Haghe in de aanval, maar enkele hoekschoppen ten spijt doelpunten bleven voorlopig uit. De Hagenaars hadden een straf schop nodig in de 14e minuut wegens hands van Neuteboom om de eer te redden. Daarna kreeg Kok het aan de stok met de zwak leidende arbiter Lit- zenburg en kon VWS met tien man ver der spelen. Die Haghe werd steeds ster ker, maar tot doelpunten kwam het niet meer. Eindstand dus 31 voor VWS. LeidenJAC (S6) Het veldspel van JAC was in deze ont moeting beter dan dat van Leiden, dat in het veld overigens niet de mindere was, maar dat vooral na de rust met te weinig overleg speelde. Door linksbuiten De Jong nam de thuisclub na tien minuten spelen de lei ding. Door een doelpunt van hun rechts buiten en een treffer uit een penalty draaiden de Hagenaars de zaak om (12), maar nog voor de rust bracht Leiden door doelpunten van De Jong en midvoor Starre de stand op 32. Vry spoedig na de hervatting vergrootte rechtsbuiten Honsbeek de voorsprong tot 42 en leek een zege binnen het bereik van de Leidenaren. De Haagse gasten dachten er evenwel anders over en een hattrick van hun uitstekende midvoor bracht de stand op 45. Ook Leiden gaf zich nog niet gewonnen en een doelpunt van Starre bracht onze stadgenoten weer naast JAC: 55. Vermoedelijk zou dit ook de eindstand zyn geworden, indien de verdediging van Leiden in de laatste minuten niet had geblunderd, door fou tief terug te spelen op de doelman. De JAC-midvoor strafte dit resoluut af en bezorgde daarmee zyn club de eerste punten. CSCA—SVOW (S— 1) Het krachtsverschil in het veld was niet groot, maar terwijl de gastheren de bal het werk lieten doen, zochten de Oude Weteringers het veelal in solospel, V oetbal-uitslagen Amateurs COMPETITIE 3e klasse A: Voorburg1Westlandia 12; ODAGSV 2—0. 4e klasse A: ForöholfteASC 11; WarmundaSVLV 21. BEKERCOMPETITTE 4e voorronde: LFCLisse 3—2; Was senaarBlauiw Zwart 22. Zaterdagvoetbal 2e klasse: Quick Boys—Kazakken B. 3—3; WG2-ARC 2—2; RWH—Hoog vliet 10; Ter LeedeExcelsior M 33; 's-Gravenz. SVSSS 21. 3e klasse A: NSWGr. Lindt 10; Zwart WitMonster 4—2; Sportlust '46 Ornas 35; Excelsior PSHtS 23; CapelleRynsb. Boys 42. 4e klasse A: NoordwijkDe Lier 61; RASKoudekerk 0—3; VWS-Die Haghe 3—1Rouwkoop—Oegstgeest 2—1Semp. Altius—DEVJO 2—1. 4e klasse B: RVCKatwijk 41; Spi rit—GWS 3—1; LeidenJAC 5—6; SV '35HVO 12; Unicum'Zwarmner- daan 62. 4e klasse A (West 1): PVWAZandv, Meeuwen 52; KinhelmLisser Boys 1'1KromhoutTelefonla 52; CSCA —SVOW 5—1. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Reserve 2e divisie B: Xerxes 2Haar lem 2 35; ONA 2Baronie 2 14; TTVS 2DHC 2 1—0; RBC 2—SW 2 04; Emma 2—Fortuna VI. 2 0—2; EB OH 2NAC 2 1—2. AMATEURS Res. 2e klasse A: HBS 2—RVC 2 2—1; SHS 3—ADO 4 6—0; Celeritas 2—HW 2 4—0; Quick 2—VOS 2 2—4; VUC 2— LFC 2 4—2. Res. 3e klasse ALFC 3Alphen 2 11; Westerkw. 2Archipel 2 46; Wilhelmus 2—UVS 3 0—3; Vios 2—Roo- denburg 2 21. Res. 3e klasse B: DOCOS 2Laak kwartier 2 0—0; BMT 2—Te Werve 2 22; Wassenaar 2Lisse 2 21; Archi pel 3—Westerkw. 3 43; ASC 2—HBS 3 1—1. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e klasse A: Quick Boys 2 Zwa-Wit 2 7—7; Koz Boy;. 2—SSS 2 2—3 Rijn-o. Boys 2—ARC 2 0—3; Noordwijk 2NSW 2 10. Res. 3e klasse A: 's-Grav. SV 2RCL 2 1—2; DEVJO 2—Ter Leede 2 1—5; SHS 2Zwaluwen 2 32; Ornas 2 Quick Boys 3 2—2. RouwkoopOegstgeest (2—1) Het pas gepromoveerde Oegstgeest zal moeten leren hoe een aanval afgewerkt moet worden, wil het in de KNVB winst behalen. In de wedstrijd tegen Rouw koop waren de Oegstgeesters voortdu rend in de meerderheid, maar tot een normale treffer brachten zij het niet. Hun enige doelpunt ontstond uit een penalty. Rouwkoop maakte er dikwijls weinig van. Slechts de beide Verripsen gaven het Voorschotense team ruggegraat. Hoewel Oegstgeest vrijwel de gehele eerste helft in de aanval was, ging de rust toch met een 10 voorsprong voor Rouwkoop in, doordat Oegstgeest-doel- man Kees den Besten wat ongelukkig uitliep en Brokaar een leeg doel voor zich kreeg. Ook na de pauze bleef Oegstgeest in de aanval en uit een penalty werd het tenslotte gelijk. Door een slordigheidje in de Oegstgeest-achterhoede, kon uit eindelijk Rouwkoop door Van Holland toch nog de volle winst bemachtigen: 2—1. RASKoudekerk (03) Koudekerk pakte van meet aan de zaken flink aan en met goed sluitend samenspel werd de RAS-defensie voor steeds moeilijker opgaven geplaatst. De Hagenaars verdedigden zich met man en macht en daardoor duurde het nog vrij lang voor Koudekerk de eerste tref fer kon plaatsen. Dat gebeurde in de veertigste minuut, toen Alb. Zweris goed reageerde op een dieptepass. Na de pauze hetzelfde spelbeeld. Een pittig en fris spelend Koudekerk en een zich moeizaam verdedigend RAS. Na een combinatie tussen Van Wetten en Schel- llngerhout wist Alb. Zweris de stand op 02 te brengen en dezelfde speler ver richtte even later de hattrick door een blunder van de Haagse defensie vakkun dig af te straffen. Bij deze verdiende 0—3 bleef het. Spirit—GWS (3—1) Tegen de fel op winst spelende gast heren heeft GWS het in Ouderkerk aan de IJssel niet kunnen bolwerken. Aan vankelijk gaf GWS de toon aan en nam het door een doelpunt van J. Zwaan de leiding, maar naarmate de rust naderde, kwam de thuisclub er steeds beter in en moest Uithoven al eenmaal op de doel- lyn redding brengen. Ook in het eerste kwartier van de tweede helft kwam GWS nog flink in de aanval, maar toen het houtwerk een doelpunt van Lens in de weg had gestaan, putte de thuisclub hier uit zoveel inspiratie, dat zij na twintig minuten spelen gelijk kon maken. Van Kooten maakte tien minuten daarna 21 en toen de GWS-doelman een ver schot van de Spirit-rechtshalf verkeerd beoordeelde (31), stond de Sassemse nederlaag vast. RCV—Katwijk (4—1) De veelomstreden Hofstede zie de aanhef maakte in deze ontmoeting, waarin de Waddinxveners overwegend sterker waren, na drie minuten spelen het eerste doelpunt. Katwijk zette wel enige tegenaanvallen op, maar die wa ren te onsamenhangend om succes op te leveren, al was het jammer dat Verloop bij een goede kans uit balans raakte, waardoor een reeds als „zeker" opgete kend Katwijk-tegenpunt weer even vlot afgeschreven kon worden. Door een tref fer van Van Leeuwen en een doelpunt uit een penalty (wegens hands van spil Haasnoot, die een bal tegen zijn arm kreeg geschoten) gingen de Waddinx veners met een comfortabele 30 voor sprong rusten. Na de hervatting bracht Katwijk de achterstand terug tot 3—1. K. v. Spijk was de fabrikant van deze treffer. De oranjebroeken zetten door en probeer den nog meer doelpunten te scoren, maar de RCV-verdediging hield, stevig ingrij pend, verder stand. Het laatste woord was voor de Waddinxveners, die profi teerden van een ongelukkige uittrap van doelman Guyt. Voor hij in zijn doel terug was, lag de bal al in het net: 41. NoordwijkDe Lier 61 Hoewel Noordwyk met vier invallers moest spelen, zijn de pas gepromoveerde Westlanders er geen moment aan te pas gekomen. Het spel van De Lier was der mate primitief, dat de Noordwij kers zich niet eens tot het uiterste behoefden in te spannen om tot een hoge score te komen. De invallers een opmerkelijke bijzonderheid zorgden voor de tref fers. De adspiranten van de Afdeling Leiden spelen nu, zoals in de mees te andere districten, ook met een verlaagde doellat. Een hele gerust stelling voor de kleine keepers. Rob Kooy, 13 jaar. uit Voorschoten laat op deze foto zien. dot 't zo heel wat beter gaat. Rob is overigens al flink uit de kluiten gewassen voor een adspirant. De Wit opende spoedig de score en Van Kesteren, Barnhoorn en nogmaals De Wit verhoogden die tot 40. Noord wijk vond het mooi en gaf even respijt aan de Westlanders, die dit dankbaar benutten om tegen te scoren. Na de hervatting daalde het peil schrik barend, maar al deed Noordwijk het rus tig aan, Van Kesteren en Barnhoorn schoten elk toch nog een keer raak, zo dat met 61 het einde kwam. KinheimL. Boys (11) Het gelijke spel van Lisser Boys bij Kinheim is de supporters van de club uit de Bollenstreek een tikje tegengeval len. Het harde spel van de Noordhol landse ploeg lag de bezoekers beslist niet. Kinheim zette aanvankelijk het Lissense doel onder druk, maar vrij spoedig kre gen ook de Boys meer vat op het spel van de mensen uit Wijk en Zee en toen Gijs Hagen enkele tegenstanders in de luren legde, kwam de 01 stand op het scorebord. Met felle tegenaanvallen trachtten de gastheren gelijk te maken, maar dat gelukte pas in de 25ste minuut van de tweede helft, toen de Boys nogal in de verdediging waren gedrongen en de tehulp gekomen rechtsbuiten Van Steijn in het beruchte gebied hands maakte. Doelman Warmerdam kon de strafschop niet keren: 11. In de laatste periode was het initiatief volledig aan de Lissenaren, die pech had den, toen eerst Hagen en daarna Broek huizen het leer tegen de lat kopten. Corner verb onding22-2 (Van één onze verslaggevers) Het was voor aanvoerder Schoneveld wel een zeer kostbare fout, die hU in de 35ste minuut van de wedstryd maakte. Deze fout leverde de gasten niet alleen de gelijkmaker op, maar was te vens oorzaak, dat het zelfvertrouwen van de Katwjjkse achterhoede op losse schroeven kwam te staan. Zo los zelfs dat nog geen 5 minuten later de stand 12 werd, nu door een fout van rechtsback Aandewiel Nu is het heel gemakkelijk om het povere resultaat van de wedstrijd te wijten aan de achterhoedemaar ook de voorhoede heeft kostbare, zelfs zeer kostbare fouten gemaakt. Want vele kansen, zelfs een paar voor open doel, werden grandioos gemist. Dus niet alleen de achterhoede faalde, maar ook de voorhoede, waarin De Vries een zeer zwakke indruk achterliet, terwijl de ex- ARC'er De Hoed op de voor hem vreemde rechtsbuitenplaats een goede wed strijd speelde. Kozakken Boys speelde voor wat het waard was en dat bleek alleen uit vecht lust te bestaan, want van techniek en tactiek hebben de Werkendammers heel weinig laten zien. Technisch waren de gastheren zeker 100% beter. Zij hadden praktisch de gehele wedstryd een zeer sterk overwicht, hetgeen wel blijkt uit de cornerverhouding van 22 tegen 2! En tenslotte was de uitkomst van de wedstryd, dat er een strafslhop aan te pas moest komen om Q. Boys aan een gelijk spel te helpen. Zoals gezegd Q. Boys begon opper machtig en bleef onophoudelijk in de aanval. Het begon al direct, toen een bal, die van richting werd veranderd, net naast ging. Een verre ingooi van Viool bracht De Vries vrij voor keeper Verhooggemist. Een ver schot van v. d. Oever werd goed gestopt, een schot van Van Rooyen ging rakelings over. Er mochten nog zoveel griezelige momen ten voor het Werkendamse doel komen, met kunst en vliegwerk hield men de zaak nog schoon. Pas na 20 minuten spelen kreeg Schaap de eerste bal, een harde schuiver die hij goed stopte. Ein delijk werd een combinatie Nieuwenhuis —De Hoedv. d. Oever afgerond met een oerhard schot, dat Verhoog kans loos sloeg, 1—0. Niets wees op de gelijk maker, die toch kwam, toen Schoneveld veel te lang treuzelde en de bal tegen midvoor Rovers aanschoot, die snel doorliep en gelijk maakte, 1—1. En of dit nog niet genoeg was, ook Leen Aan- Nog geen kampioensvoetbal in Sassenheim (Van een onzer verslaggevers) Wij zijn niet zo pessimistisch te veronderstellen, dat het spelpeil bij de eerste competitiewedstrijd in het nieuwe seizoen, maatgevend is voor de 2e klasse. Ware dit wel het geval, dan zou het er maar somber uitzien, want het vertoonde spel bij Ter Leede Excelsior M was maar pover! Er zijn natuurlijk verontschuldigingen aan te voeren en dat geldt dan in de eerste plaats wel voor de thuisclub. Zoals elk jaar zitten de Sassemers bij de aanvang van de competitie volop in het bollenseizoen en dan schiet niet alleen de training er bij in, maar bovendien moeten vele spelers zulke lange uren maken, dat de conditie vanzelfsprekend niet best is. Daarom kunnen we toch nog wel ver trouwen hebben, dat alles tijdig in orde komt, waarvan trouwens de tweede helft al sporen te zien gaf. Voor rust was het echter uitermate slecht bij Ter Leede en de 3—0 voor sprong, waarmee de Maassluisse benja- minnen in de tweede klasse deze helft afsloten, was wel verdiend. Het was al spoedig raak, want reeds kort na de aan vang van deze door scheidsrechter Schalks uitstekend geleide wedstrijd, liet de razendsnelle linksbuiten Hartog aan Tyssen zijn hielen zien en kon daar na met een vry veld voor zich, gemak kelijk doelman De Vries voor de eerste maal passeren. Excelsior bleef in de aanval door de bezetting van het mid denveld en er ontstonden hachelijke mo menten voor het roodgele doel, dat al lesbehalve goed werd afgeschermd. Al gauw na de eerste treffer, wist midvoor Vermeer zich rustig vrij te spelen en opnieuw kon De Vries de bal uit het net halen. Het begon er slecht uit te zien voor de thuisclub, vooral omdat men geen wapenen had tegen de snelle aanvallen van Excelsior, dat in zijn bui tenspelers twee dodelijk gevaarlijke kna pen had. Wel kwam Ter Leede tot enkele te genaanvallen, maar gevaarlijk waren deze toch niet. En wat nog in het doelgebied van de tricolores kwam. was een dankbare prooi voor de uitstekende doelman v. d. Gaag. Na een half uur spelen leek het lot van Ter Leede be zegeld, toen opnieuw Vermeer de bal in vrye positie kreeg van zijn rechts buiten v. 't Hoff, rustig kon aanleggen en De Vries ten derde male het mis troostige gebaar kon laten maken. Wel werd geappelleerd voor buitenspel, maar dat was het toch echt niet! FUNEST Van dat moment af ging Excelsior het rustiger aandoen en dat bleek tegen een ploeg als Ter Leede eens te meer funest. O De Sassemers kwamen tot tegenaanval len, vooral dank zij de actieve vleugel, die de gebr. Molenaar vormden, en dat er geen doelpunten kwamen, was meer aan het slechte schieten te danken, dan aen rustig en betrouwbaar spel in de Maassluisse defensie. In de tweede helft speelde de thuis club aanmerkelijk beter en al spoedig hadden de roodgelen succes, toen linksbuiten Molenaar de beste spe ler een goede voorzet losliet, die door rechtsbinnen Molenaar knap werd ingekopt. Excelsior besefte nog geen gevaar, vooral niet toen Hars kamp c.s. een tijdlang in bedwang ge houden kon worden. Maar 20 minuten voor tyd veranderde dat ineens. Hars kamp zag plotseling zijn kans schoon zijn felle schot kwam zo onverwacht, dat de verraste v. d. Gaag geslagen was voor hij het wist. Excelsior probeerde wanhopig het ini tiatief te herkrijgen, dat Ter Leede ech ter niet meer liet glippen. Korte tijd later was het al gelijk, toen Molema van de linkervleugel af hef mooiste doelpunt van de wedstrijd scoorde. In de resteren de tijd ontsnapte het Maassluisse doel nog tweemaal aan doorboring, toen Mo lenaar en Harskamp de staander op hun weg vonden naar het volledige succes. Maar ook Ter Leede ontsnapte kort voor tijd toch nog aan een nederlaag, toen midvoor Vermeer plotseling op geen twee meter vry kwam voor De Vries, maar zo verbouwereerd was, dat hjj de doodgemakkelijke kans miste. Daarom bleef het 3— 3. waarmee beide loon naai werken kregen. Hoewel de strijd tot het einde sportief bleef, waren er door de felheid wel wat ongelukjes, waarvan voor rust J. Tyssen het slachtoffer werd. Hy werd voldoende vervangen door ve teraan v. Breda. dewiel maakte een blunder en het was, tegen de krachtsverhouding in, 1—2 voor Koz. Boys. Het overwicht van Quick Boys werd uitgedrukt in een comerver- houding van 15 tegen 0 met de rust! Vier minuten na de rust gaf De Hoed een bekeken passje naar de vrijstaande v. d. Oever en het was 2—2. Toen kwam het moment dat ook keeper Schaap aan de fouten ging meedoen, toen hij een vrij tam schot wel stopte, maar de bal liet vallen: 2—3. Q. Boys drukte zo mo gelijk nog zwaarder op het Koz. Boys- doel, maar de Werkendammers hielden zich staande. Tenslotte bracht een straf schop uitkomst, die door Nieuwenhuis werd benut, 3—3. Q. Boys bleef de res terende tijd sterker, veel sterker zelfs, maar de stand onderging geen verande ring. Rest nog te vermelden, dat de wed strijd werd geleid door de heer Van Tuyl, die de verhinderde heer Taal ver ving. Gehavend ARC liet winst glippen (Van onze correspondent) Het 22 spel, dat ARC zaterdagmid dag by VVGZ wist weg te halen mag, gelet op het aantal invallers, waarmee de roodzwarten het veld betraden, nog een grote verdienste worden genoemd. Vooral spil Mooy werd zeer gemist, hoe wel L. Krijgsman zyn uiterste best deed. T. de Graaf speelde op de rechtsback- plaats. De ARC-voorhoede speelde ook nu weer een snel, verrassend spel met flit sende aanvallen over de vleugels, waar bij de dieptepass meerdere malen met succes werd toegepast. Hierdoor konden de Alphenaren met een 02 voorsprong gaan theedrinken. Een verkeerde ver- dedigingstaktiek in de tweede helft was evenwel oorzaak, dat deze fraaie voor sprong verloren ging. P. Noomen wist reeds na enkele mi nuten vrij voor het Zwijndrechtse doel te komen en vervolgens de bal rustig in te schieten: 01. Hierna volgde een vrywel gelijk opgaande strijd met wis selende kansen voor beide doelen. De aanvallen van de Racing voorhoede wa ren echter ontegenzeglijk gevaarlijker wat dan ook spoedig tot uitdrukking kwam in een tweede treffer, dit keer van de voet van Verwoerd, die een voorzet van Oosterloo uitstekend be nutte: 02. Na de pauze probeerden de gastheren al het mogelijke om de achterstand zo snel mogelyk weg te werken. Het werd hen daarbij niet al te moeilijk gemaakt, want toen doelman Van Oosten bij een ogenschijnlijk onschuldig schot de bal liet glippen, was de midvoor er snel bij om deze fout af te straffen: 12. Een „aangeslagen" ARC trok zich hierna te rug op eigen helft met de kennelijke be doeling de voorsprong te behouden. Dit gelukte echter niet, want toen buiten het backgebied door een der ARC-ers een overtreding werd begaan, kogelde men hieruit de bal keihard langs Van Oosten 22. Wel kwam ARC hierna nog even in het offensief, maar de aanvallen hadden niet meer die kracht en scherpte van voor de rust, zodat het einde met 22 kwam De Amsterdam-defensie is er bij gaan zitten in de wedstrijd tegen DOS. die met dubbelblanke stand eindigde. Het Zilveren Bal-toernooi, dat in Den Haag werd voortgezet, is gewonnen door Quidk. In de finale won Quick met 30 van VUC. Slecht begin van Rijnsburgse Boys (Van één onzer verslaggevers) Het competitiebegin is voor Rynsb. Boys niet zo hoopvol geweest, want dewedstryd tegen Capelle, kon niet in winst worden omgezet. Toch leken de Rynsburgse kansen niet zo slecht te staan, want toen de eerste helft werd afgesloten, hadden de geelzwar ten een veilig lijkende 20 voorsprong Deze voorsprong werd niet zozeer ver kregen omdat de Rijnsburgers zoveel beter waren, maar meer nog door fa len van de thuisclub. Bij de geelzwar ten liep het niet zo bijzonder in de voorhoede, waarin midvoor v. Duijn eerder een rem was, dan de felle door zetter van weleer. Ook de Mooy bleek duidelyk in vorm achteruit gegaan te zyn na zijn lang durige blessure in het vorige seizoen. Toch was deze voorsprong niet onver diend, omdat de Boys toch wel de be tere ploeg vormde voor rust. Na on geveer 15 minuten was het voor de eer ste maal raak, nadat al enkele kansen aan beide zyden welwillend met zoveel nonchalance werden behandeld, dat de beide doelverdedigers het rustig afkon den. Linksbuiten v. Zuylen kreeg de bal op de vleugel vry en kon rustig voor zetten, v. Duyn kreeg de bal in gunstige positie vry, even nog goedleggen en toen volgde een rustig en bekeken schot, dat vrywel het enige wapenfeit van deze midvoor was, waarmee hy zijn club de leiding gaf. De Rynsburgers bleven wat sterker en vooral de nieuwe linksbinnen v. Maris, onderscheidde zich daarbij. Het was een uitermate knap doelpunt van deze speler, dat de ruststand op 2—0 bracht. Een kwartier voor rust kreeg hij de bal van rechts toegespeeld. In een snelle rush passeerde hij drie spelers en tegen zijn strakke schot was geen kruid gewassen. Na rust zakte de Boysploeg snel in een en binnen 12 minuten was de zo vei lig lijkende 20 voorsprong veranderd in een 3—2 achterstand. Jammer was het dat doelman Heemskerk by alle drie doelpunten blunderde, waaraan de slechte samenwerking met de backs niet vreemd was. Midvoor De Waal, rechts binnen Kreuk en linksbinnen Lugt- meyer, de beste man uit de Capelle- voorhoede, waren de makers van deze min of meer gelukkige doelpunten. Toen tenslotte Lugtmeyer na knap solowerk de vierde treffer scoorde, was Rijnsb. Boys definitief geslagen. Wel kreeg v. Zuylen nog een dot van een kans, maar het benutten daarvan had de nederlaag toch niet meer kunnen afwenden. Willen de Boys in deze competitie een rol van betekenis gaan spelen, dan zal het roer toch wel spoedig om moeten. Voetbal in Engeland Nottingham Forest trekt de aandacht De opmerkelijke prestaties van het pas gepromoveerde Nottingham Forest blyven de aandacht trekken in het Engelse voetbal. De nieuwe eerste divisieploeg behaalde zaterdag opnieuw een overwinning in de thuiswed strijd tegen Manchester City (21) en deelt dus nog de eerste plaats met kampioen Manchester United, die Leeds United met forse cijfers be dwong: 50. Manchester United en Nottingham Forest worden op het ogenblik vooral bedreigd door Luton Town, dat acht winstpunten uit vyf wedstryden behaal de. Ditmaal versloeg het Wolverhampton Wanderers met 31, vooral dank zij rechtsbinnen Gordon Turner, die twee doelpunten scoorde. Everton, Arsenal en Portsmouth delen met elk zeven punten, de vierde plaats. De uitslagen in de eerste divisie luiden Birmingham CityNewcastle United 14; BlackpoolArsenal 1—0; Everton Chelsea 30; Leicester CityBolton Wanderers1 23; Luton TownWolver hampton Wanderers 31; Manchester UnitedLeeds United 50; Nottingham ForestManchester City 21Ports mouthSheffield Wednesday 32; Sun derlandAston Villa 11; Tottenham HotspurBurnley 31; West Bromwich AlbionPreston North End 41. ATLETIEK Winst voor Nederlandse in Leuven De landen-atletiekwedstrijd tussen de Belgische en de Nederlandse junioren te Leuven, is door onze landgenoten ge wonnen met 154 tegen 119 punten. Dub bele overwinningen op de 110 meter hor den door Bos (16,3 sec.) en Joachim (17 sec), bij het discuswerpen door Krol (38,55 meter) en Van Dijk (37,78 meter) en de 1500 meter* door oude Engberink en Groen; eerste plaatsen op de 800 me ter door Van Dorst (1 min. 56 sec.) op de 400 meter door Dekker (50 sec.), bij het polsstokhoogspringen door Van Praag (3,30 meter) en het speerwerpen door Voorn (48.53 meter» gaven de Ne derlandse ploeg een voorsprong, welke nog vergroot werd door de beide esta fette-overwinningen op de 4 x 100 en de 4 x 400 meter. Aanvoerder van de Nederlandse ploeg was onze stadgenoot Rob Bommee (Holland). jeugd

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6