K. en 0. breidt haar werkzaamheden met succes voortdurend meer uit Dodelijk ongeval te Oegstgeest Leidse Houtseliool jubileert Groeiend aantal inschrijvingen 96ste Jaargang Donderdag 5 september 1957 Tweede blad no. 29232 Optimisme voor komend seizoen Oud-Marinemannen weer in Leiden De oer-oude Marine herleefde gis termiddag in de voormalige Kweek school voor de Zeevaart, aan het Noordeinde, waar thans de Sociaal Behalve deze lulstercursussen zyn er de talencursussen. Ook daarvoor bestaat steeds groot enthousiasme. Zowel de moderne als de oude talen worden on derwezen, de laatste volgens een speciale' methode van dr. J. Cohen, leraar aan het Sted. Gymnasium, waardoor men in staat is reeds na twee jaar Vergilius te lezen. Ook de cursus Romeinse geschie denis vraagt de aandacht. Voorts dienen de werkcursussen ge noemd. Meer en meer blijkt, dat velen drin gende behoefte hebben zich aan han denarbeid te wijden, teneinde er eens een avond helemaal „uit" te zijn, om verder aan niets anders te denken Wij noemen van die werkcursussen: Moderne handenarbeid, Fotografie, Bloemenschikken, Boetseren, Tekenen en Schilderen, Maak het zelf, Borduren, Declamatie enz. De groepen zyn klein, de belangstel ling is groot! v Kort zij het werk voor de „groene kaarthouders" gememoreerd, d.w.z. voor de werknemers uit de bedrijven. Voor hen gelden geen hogere prijzen, want onder geen beding wil K. en O. het sociaal-culturele karakter opgeven. Er Het Algemeen Haags comité zal de Bereden Brigade van de Haagse Politie volgende week gala-unifor men aanbieden. Bij deze plechtig heid, welke zal plaatsvinden voor het oude Stadhuis van Den Haag, aan de Groenmarkt, zal de burge meester van de Residentie, als hoofd van de politie, de uniform officieel in ontvangst nemen. De uniform zal voor het eerst officieel worden ge dragen op 17 september a.s. ter ge legenheid van ..Prinsjesdag". Zoals op deze foto zullen de leden van de Bereden Brigade er op die dag uit zien. 25 jaar chr. nationaal onderwijs Ook een der onderwijzers in het zilver De Chr. Nationale Leidse Houtschool aan de Adriaan Pauwstraat, die van daag een kwart eeuw bestaat, zal dit jubileum vieren met een sportieve mani festatie op zaterdagmiddag a.s., een feestdag voor de gehele school die op a.s. dinsdag is geprojecteerd, en een bijzondere ledenvergadering des avonds van daag over een week. Dit jubileum valt- samen met het zilveren jubileum van de heer A. te Nijenhuis, die van het begin af onderwijzer aan de school is geweest. Ook aan dit feit zal by de festiviteiten van komende week aandacht worden be steed. In het najaar van 1928 werd tot op> richting van een school, uitgaande van de Vereniging tot Stichting en Instand' houdingvan Scholen met den Bijbel te Leiden en Oegstgeest besloten, doch eerst begin september 1932 werden de zeven klassen van dit door de architect Kraan ontworpen schoolgebouw betrok ken door de eerste 85 leerlingen. Ds. Gunst was toen voorzitter van het be stuur, terwijl de heer W. F. F. Smelik als hoofd optrad. Later werd deze op gevolgd door de heer B. van Luyn die in 1946 de leiding overdroeg aan het huidige hoofd, de heer J. N. Berg. Inmiddels is het aantal leerlingen (ook uit vele omliggende gemeenten) ge stegen tot ruim driehonderd. Het is vóór de oorlog zelfs ruim vierhonderd ge weest. maar toen heeft men de Hofdijk- school afgesplitst. Thans wordt in het gebouw o.m. ook een kleuterschool ge huisvest. Het huidige schoolbestuur wordt ge vormd door de heren dr. P. van den Broek als voorzitter. J. den Ouden, vice- voorzitter. A. Barnard, secretaris en D. M. van Nes. penningmeester. De jubileumviering zal zaterdagmid dag a.s. aanvangen met een mars over tien, vijftien of vijfentwintig kilometer. Vermoedelijk zullen circa duizend wan- dellustigen dit festijn, dat om twee uur Broodslijters vierden jubileum met tocht De afdeling Leiden van de Ned. Bond van Broodslijters „Ons Belang" her dacht gisteren haar 60-jarig bestaan met een autotocht. Om 7 uur vertrok het gezelschap van de Beestenmarkt. Als eerste pleister plaats deed men Zevenbergsehoek aan, alwaar de koffie werd gebruikt. Hier nam de voorzitter de heer B. Woudwijk te woord. Hij liet het wel en wee der afdeling de revue passeren. In het bijzonder de opheffing der binding van de broodslijter aan zijn leverancier was een groot succes voor de slijters en dit heeft hun sociale positie aanmerke lijk verbeterd. Vervolgens huldigde hij de penning meester der afdeling, de heer P. v. d. Berge Henegouwen met diens 60-jarig lidmaatschap. Hij stelde de jubilaris als voorbeeld voor velen door zijn plichts gevoel en activiteit. Tot slot overhan digde spreker de heer v. d. Berge Hene gouwen een fraaie ets. De heer v. d. Berge Henegouwen dankte hierna met enkele toepasselijke woorden. Hierna ging de tocht verder en wer den achtereenvolgens Den Bosch en Nijmegen aangedaan, waarna in Leer- sum een diner werd aangeboden. Tot slot was in Harmeien een gezellig samenzijn, waai- de slijters lieten zien. dat zij behalve goede verkopers ook goe de feestvierders zijn. Iets gespaard in augustus In de maand augustus werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd f. 1.231298.65 en terugbetaald f. 1.229.322.59. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 395 en het aantal afbetaalde boekjes 185. Op 6.139 rekeningen van deelnemers aan de afhaaldienst werd f. 131.934.75 bijge schreven. Er werden 621 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke in houd van f. 18.450.01. Het tegoed der 39.902 inleggers bedroeg aan het einde der maand f. 28.232.508.13. aanvangt, meemaken. Dinsdag is er de gehele dag feest voor de schoolkinderen, en donderdagavond, volgende week, vindt een herdenkingsvergadering van de leden plaats. Collectie Couture Riël Ter gelegenheid van de opening van de damesconfectiezaak Couture Riël, toonde deze gisteren voor een kleine kring genodigden de collectie voor het a.s. seizoen. De modellen waren bijna zonder uit zondering apart en geslaagd te noe men. De collectie deux-pièces en japon nen was uitgebreid en zowel in modellen, kleuren en prijzen, gevarieerd. De doorknoopjapon is als altijd ook voor grotere maten gewild. Overigens ziet men veel plooirokken, meestal met stolpplooien, en voor het meer geklede genre blijft de strakke rok gehandhaafd. De lijfjes zijn volgens de nieuwe mode lijn iets langer, soms met blousende rug, en veelal met plat afstaand kraagje. De jasjes van de deux-pièces zijn niet strak aangesloten en reiken even over de taille. Vele modellen hebben eveneens een afstaand kraagje. Voor de sportieve vrouw waren de se parates weer present: twinsets en vlotte rokken. Suède jasjes in vele mooie kleu ren. w.o. een chique zwart exemplaar. Bij de wintermantels zagen wy en kele bijzonder mooie modellen, o.a. een mosgroene lama en een nog altijd en vogue zijnde camel met persianer gar nering. Ook voor bontjasjes kan men bij Riël terecht. Dit bleek uit de fraaie collectie: Persianer, bever, zobelfeh, nerts, zee hond en ocelot; deze bontsoorten ver werkt tot de mooiste modellen in kort en lang. Cocktail-japonnen waren er in grote verscheidenheid, van eenvoudige tot zeer exclusieve modellen van Franse modehuizen. Sommige met aangeknipt kort mouwtje, afgezet met een bont strookje. Wat materiaal en kleur betreft, krijgt men de indruk dat men dit seizoen vele kanten uit kan. Fluweel, wol, zijde, taft, brocaat. nylon, in vele nuances. In zwart een kleur waarin men altijd up to date is, zagen wij een eenvoudige cocktail» met als bijzondere noot een fijn geplis- seerde strook van zijde, wat dit model heel apart maakte. Als sluitstuk kwamen de avondtoilet ten voor het voetlicht. Hierin werden vele exclusieve modellen gebracht, o.a. een voor westerse begrippen extravagant toilet, geïnspireerd op de kimonostijl, uitgevoerd in blauw fluwelen japon met loshangend kleurig brocaat jasje. Als garnering wordt veel met strikken en rozetten gewerkt. De bontstola's uit eigen collectie en de met zorg gekozen hoeden van Messcher's modehuis, gaven het geheel de finishing touch. Al met al een oollectie, waaruit het prettig zal zijn een keuze te doen. om aldus met vertrouwen de winter tege moet te gaan. „MARGRIET" COLLECTEERT Van 16 tot en met 20 september zal een huis-aan-huis collecte worden ge houden voor het Medisch Kleuterdag verblijf Margriet aan de Boerhaavelaan, terwijl op 21 september een straat collecte plaats vindt. Niet alleen door royale giften kunt U het mooie werk van deze instelling steunen, ook door die giften te helpen verzamelen. Er be staat namelijk grote behoefte aan col lectanten. Als zodanig kan men zich bij het kleuterverblijf aanmelden. Boeiende films, lezingen, verrassingen K.; en O. start met het 13e seizoen. Wie waarde hecht aan dit ongeluksgetal, zou de zaken somber kunnen inzien. Op de persconferentie heerst echter niet de minste somberheid: in tegendeel! De gezichten der bestuurderen staan zonnig en daartoe is alle reden! Immers: ook dit jaar loopt het met de inschrijvingen vlot, zij over treffen de verwachtingen. Voor het ogenblik valt daarover echter nog niet meer te zeggen, dan dat er op 31 augustus reeds 200 inschrijvin gen meer op toneelabonnementen waren dan op die datum van het vorig jaar en voor de concerten al meer dan 100, waarbij gezegd moet worden, dat de muziekliefhebbers zich altijd pas véél later inschrijven dan die voor het toneel. Het werk van K. en O. is als een sneeuwbalhet wordt steeds uitgebreider, het grijpt immer meer om zich heen. Over de komende toneelvoorstellingen en de concerten vertelden wij U reeds uitvoerig in mei. Nu belichten wij enige andere aspecten. Daar is bijv. het belangrijke filmwerk, waarin ingrijpende verbeteringen en wijzigingen zijn gebracht. In diverse serie's zullen bepaalde on derwerpen behandeld worden, het karak ter der voorstellingen is daardoor ver anderd. Daar is bijv. de serie „Zwart en wit" en „Zwart op wit", waarbij mevrouw WileckBerg uit Amsterdam korte in leidingen zal houden en waarin het rassenvraagstuk beschouwd wordt. De bijbehorende films zijn „Lost Boun_ deries", „Tranen over Johannesburg" en „Penny whistle blues". Daarnaast is er het werk van de Filmliga, die films van artistieke en historische waarde brengt, wellicht ook een. welke een muziek- onderwerp behandelt. Steeds zal in de keuze de goede film prevaleren, voor zien van een inleiding. De voorstellingen vinden dit seizoen plaats om de 14 dagen 's zaterdagmid dags óm 3 uur in het Luxortheater, dus niet meer in het Casino-theater. Een zeer belangrijk onderdeel van het K. en O. werk is, dat van de Volks universiteit, waarmee men na 12 jaren in steeds bredere kring vaste voet heeft verkregen. Dit werk moge minder spec taculair zijn, het trekt door de geva rieerdheid der programma's toch steeds een groot aantal bezoekers. Wij noemen, als hieronder ressorterend de filmlezingen, steeds bijgewoond door ongeveér 400 belangstellenden. De eerste daarvan vindt op 18 september plaats en wel met het oog op de te verwachten grote belangstelling in de grote Stads- zaal. Dan zal dr. T. de Booy spreken over „Peru, het land der Inca's", een verslag over zijn tweede Andes-expeditie. Voorts zal een avond gewijd zijn aan het werk der U.N.E.S.C.O., onder de titel „Volkeren van India", gevolgd door de kleurenfilm „Strijd zonder einde" van de bekende cineast Bert Haanstra. Andere filmlezingen behandelen „Tussen de Berbers in het Hoge Atlasgebergte van onbekend Marokko", „Met kapmes en kompas naar de vergeten aarde van Nieuw-Guinea", „Temidden der India nen, aan de oevers van de Rio Grande en de Colorado", „Kleurenpracht rond om zout en zoet water" en „Italia, terra d'Amore". De luistercursussen en -lezingen bren gen onderwerpen als „Huis ten Bosch", „Het Deltaplan", „Aspecten van het ras senvraagstuk" te behandelen' door prof. dr. J. Dankmeyer, dr. J. W. Schulte Nordholt en dr. J. J. Buskes, „Angst en leugen in het kinderleven",„Godsdien sten der mensheid" (sprekers prof. dr. P. E. de Josselin de Jong, dr. P. H. Pott er. prof. dr. G. W. J. Drewes, „Poëzie en proza van deze tijd onder leiding van drs. F. P. Huvgens met medewerking van de letterkundigen Adriaan van der Veen, Clare Lennart. Bertus Aafjes en Karei Jonckheere, die hun werk bespre ken en daaruit voorlezen. Tenslotte be handelen prof. dr. J. E. Dinger, prof. dr. J. D. Verlinde en prof. dr. M. H. Veene- klaas de „Kinderverlamming". Ook is in voorbereiding een musicolo gische cursus onder leiding van de heer Quispel, met medewerking van diens operaklasse van het Haags Conservato rium zingend en spelend in de Grote Pers van de Lakenhal. Men ziet: een buitengewoon ontwikke lende keuze! zijn vier serie's toneelvoorstellingen te geven door de Ned. Comedie, het Nieuw Ned. Toneelgezelschap, Theater en het Rotterdams Toneel. Vervolgens vier populaire concerten te verzorgen door het Rotterdams Philh. Orkest (2), het Amsterdams Kunst- maandorkest (1) en het R.O. (1). Solis ten op deze concerten zijn Herman Krebbers (viool), Wirt: Stenz (viool), Piet Schyf (hoorn) en Annie d'Arco (piano). Als extra-verrassingen in het komend seizoen noemen wij de voorstellingen van het Salzburger Marionettentheater in de Leidsche Schouwburg met „Faust" en het optreden van Toon Hermans met zyn „One man's show", eveneens in de Leidsche Schouwburg. Op 21 februari is er een speciale voor stelling voor de groene kaarthouders van de Weense IJsrevue op de Hokij in de Houtrusthallen te Den Haag, waarnaar men in autobussen, welke op verschillen de plaatsen in onze stad staan opgesteld, vervoerd wordt. Ook kunnen de K. en O.-leden er voor het komende seizoen zo goed als zeker op rekenen, dat zij wederom mogen ge nieten van een operavoorstelling in het Gebouw van K. en W. te Den Haag, waarheen extra-treinen hen dan ver voeren. Vooral van dit laatste zal men met vreugde kennis nemen! Kortom, K. en O., thans beschikkend over een ledenaantal van rond 10.000, terwijl een 50.000-tal personen haar manifestaties bezoeken, staat weder om paraat, om de Leidenaars het beste te bieden, wat mogelijk is, ge trouw blijvend aan haar hoge doelstel ling, kunst, ontwikkeling en ontspan ning te brengen on hoog niveau. Voorzitter De Wilde en directeur v. d. Pompe zyn in dit opzicht als steeds! van de meest optimistische ver wachtingen vervuld! En tot nu toe zijn zy, gelukkig, nog nimmer bedrogen uitgekomen! Lezers schrijven Vrijheid van kritiek Het artikel van de heer J. Evers jr. onder bovengenoemde rubriek in Uw blad d.d. 3 dezer, heeft mijn volle in stemming. In een land waar men het steeds zo druk heeft over vrijheid van woord en geschrift, moet het zeer zeker mogelijk zijn feiten te vermelden zonder daar door in moeilijkheden te geraken. Om open oog te kunnen hebben voor eventuele wantoestanden, onrechtvaar digheden. etc. behoeft men niet persé communist te zijn. Zo zal b.v. het wer pen van een bom op een schip met „muitende" zeelieden toch moeilijk uit gelegd kunnen worden als zijnde een uiting van humaniteit en evenmin als een blijk van Christelijke naasten liefde! Ieder weldenkend mens pleegt zich over cj^rgelijke voorvallen te ergeren. Het is in de wereld en ook in ons landje nog verre van ideaal. Als men nu eens wat meer aan het algemeen belang zou denken inplaats van zoals meestal het geval is aan het belang van de stand waartoe men toevallig behoort, zou men al een stap in de goede richting hebben gezet. Zolang men echter doorgaat met het jagen op spoken, het zaaien van twist en tweedracht, met insinueren en pro voceren alsmede het opwekken van angst en het ophitsen tot haat, komt men niet tot het vormen van betere menselijke verhoudingen. Integendeel! Het zou van een struisvogel-menta liteit getuigen, indien men dit niet zou willen inzien! Door elkaar de hand te reiken en on geacht „kleur" en godsdienst samen te werken, bereikt men oneindig veel meer! De doofpot was een gebruiksvoorwerp in reeds lang vervolgen tijd. Laat men ijveren voor het verkrijgen en behou den van een werkelijk vrij Nederland waarin men, zonder enig risico, en zon der aanzien des persoons de waarheid zeggen en schrijven kan. De fouten en tekortkomingen aldus in het licht der openbaarheid geplaatst, kunnen dan hersteld worden én tevens maatregelen genomen, dat zij in de toe komst niet weer gemaakt worden! Met vriendelijke dank voor de ver leende plaatsruimte. M. C. Schouten. Wij zijn het met de inzender geheel eens. dat in een vrij Nederland fouten en tekortkomingen de openbaarheid verdienen en dat de tijd van de doof pot allang voorbij is. Ons bezwaar is dan ook niet, dat dit geschiedde, doch wel tegen het feit dat zulks plaats vond juist op de verjaar dag van Prinses Wilhelmina, een na tionale feestdag dus voor welhaast iedere Nederlander. Voor al diegenen, die Prinses Wilhel mina een liefdevol hart toedragen, is daarom deze televisie-uitzending kwet send. stuitend en pijnlijk geweest. In het bijzonder moet het dit geweest zijn voor de Prinses zelve. Voor het overige bezit iedere Neder lander het recht kritiek uit te oefenen, mits deze eerlijk, objectief, waardig enfatsoenlijk blijve. Daaraan heeft het tijdens deze door tallozen gewraak te uitzending stellig ontbroken! Redactie Leidsch Dagblad. Oudjes van Haagwegkwartier gingen uit De ouden van dagen en invaliden van het Haagwegkwartier, in totaal 130 per sonen, hebben gisteren een uitstapje ge maakt met zes auto's en twee autobus sen. Omstreeks 12.30 vertrok men in de richting Amsterdam. Terwijl men ge ruime tyd voor de pont richting Volen- dam moest wachten, werden de dames en heren verwend met bonbons en si garen. Eindelijk na overvaren werd Vo- lendam bereikt, waar in een uitspan ning een uitgebreide lunch, onder genot van een kopje koffie werd gebruikt. Na bezichtiging van Volendam werd de te rugreis aanvaard. Via Amsterdam en Haarlem bereikte men Leiden om 8.30 en ging men naar het clubhuis van de Speeltuinvereniging ..Westerkwartier", waar koffie met versnaperingen klaar stond. De heer J. Schroder, voorzitter van de Buurtvereniging „Haagwegkwar tier" heette de dames en heren hartelijk welkom en sprak een dankwoord tot allen, die de tocht door het beschik baar stellen van hun auto's mogelijk hadden gemaakt. Het gezelschap Bij en Choufour had een leuk programma: „Lach en Ver geet" opgesteld. De bejaarden werden met muziek en zang aangenaam bezig gehouden. Eén der bejaarden dankte tenslotte namens de ouden van dagen, het bestuur van Haagwegkwartier voor de prettige middag. LAATSTE KANS! Morgen van 14 tot 16.30 en van 19 tot 21.30 uur bestaat voor het laatst de mo gelijkheid deel te nemen aan het bevol kingsonderzoek op tuberculose, en wel in een lokaal van het weeshuis, Hooglandse Kerkgracht 17. Medische Dienst gehuisvest is. De 74- jarige oud-opper-schipper M. J. Stolte, voorzitter van de Alg. Ned. Bond van Marinepersoneel, had zyn nog in le ven ztfnde baksmaatjes opgetrommeld en zo verzamelden zich gisteren acht tien mannen in de leeftijd van 72 tot 75 jaar op de plek waar zü in 1898 hun eerste maritieme stappen hadden gezet. Sommige hadden elkaar in zo'n dikke veertig jaar niet meer gezien, er waren dus heel wat ervaringen uit te wisse len. De „sterke verhalen" stapelden zich dan ook huizenhoog op, toen de reünis ten zich na van het station te zyn gehaald in het onder-officiersverblyf te goed deden aan een hartversterking in afwachting van de rijstmaatijd. Zij wer den daar verwelkomd door de chef der équipage van de inrichting, schipper P. Rijers. Na de echte Marine-maaltijd werd het gezelschap in de longroom- officieren verwelkomd door de comman dant, luitenant ter zee L. J. Margadant en de eerste officier, luitenant ter zee I. J. v. d. Hulst. Tijdens een genoeglyk borreltje werden ook hier talrijke her inneringen opgehaald aan de hand van oude foto's en boekjes, die de comman dant te voorschijn had gehaald. Vervol gens werd een rondgang gemaakt door de inrichting, waarin uiteraard heel wat is veranderd. Vooral het verdwijnen van de z.g. brik werd door velen betreurd. En intussen kwamen de verhalen weer los, zoals van het kwartje zakgeld, dat men kreeg en waarvoor men juist een zakje babbelaars kon kopen. En die verhalen gingen ook nog voort tijdens het gebruiken van de avondmaaltijd in het onder-officiersverblijf. Er kwam zelfs geen einde aan, toen men onder het genot van een stevige sigaar en een borreltje zich met wat spelen ver maakte, waarbij heerlijke prijzen te win nen waren. Een ieder betreurde het, toen het om een uur of acht tijd ge worden was om op te breken. Leidse Jeugd Tour De derde avond van het rolschaats- festijn was van een heel andere aard. dan van de voorgaande avonden. De jongens kwamen met stokken, ijzeren pijpen, echte sticks en takken om te rol- schaatshockeyen. Eerst vond een keu ring van het materiaal plaats, waarbij enkele zwaardere stukken geschut van het veld verdwenen. Eerst traden de ploeg van de Frans van Mierisstraat en de Oranjeploeg in het veld. Eerstgenoemde ploeg won met 5—1. Bij de 2e wedstrijd tussen de Maredyk en „De Watertoren" ging het veel ge lijker op. De Maredijk won niettemin met 2—1. Dus nu komt de Maredijk in de finale tegen de Frans van Mieris straat uit. Deze wedstrijd wordt vrijdagavond op Speeltuin „Rondom de Watertoren" ge speeld. Tussen de twee wedstrijden in reden de laatste meisjes voor het kunstrijden hun figuren. En bij deze laatsten ble ken verscheidene goede rijdsters te zijn. L. Bodrij verbeterde de prestatie van S. Vermond en haalde 35 punten. Daar B. Bellaert, deze avond in Dor drecht moest rijden, lieten de andere grote meisjes nu alleen hun programma zien. A. Kouwenberg, die nog niet had meegereden, kwam ook in de baan en bleek het ryden zeer goed onder de knie te hebben. De jury heeft deze avond voor deze drie meisjes ook punten toe gekend. A. Kouwenberg kreeg 37 pnt., K. v. Kempen 35 pnt. en L. Mank 33% pnt. De belangstelling in het „Morskwar- tier" was niet zo groot als op de andere plaatsen. Dit kwam waarschijnlijk door de afstand. De stand van het schoonryden voor de meisjes is nu: L. Bodrij 35 pnt.; Ger ritsen 32'pnt.: S. Vermond 32 pnt.; M. Koet 30 pnt.; M. v. Venetiën 30 pnt. Deze vijf ryden vrijdag om de le t/m de 5e plaats. Onze stadgenoot J. A. v. d. Ouwee- len werd vanmiddag te Den Helder be ëdigd als officier bij de Zeedienst derde klasse. sterdam, toen de chauffeur zijn wagen op eens niet meer in bedwang kon hou den. De wagen zwenkte naar rechts, reed een kilometerpaaltje onderste bo ven. boorde zich door de ligusterhaag en kwam zo op het rijwielpad terecht, waar hij de Hilversumse bromfietser greep, die onder de doorschuivende wagen terecht kwam. De man moet op slag dood geweest zij*. De zware trek ker kwam tussen de bomen tot stilstand, terwijl de butagas overal in het rond tuimelden. Gelukkig ontplofte geen der flessen. Uit de motor van de trekker lekte wat benzine en olie. De Rijkspoli tie van Oegstgeest nam onmiddelijk maatregelen om elk vuur uit de omge ving te bannen, zodat een grotere ramp voorkomen kon worden. De chauffeur van de wageri kreeg een shock. Het on derzoek naar de oorzaak van het on geval is nog gaande. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Joke, dr van D. Sietset en M. Scheenman Johanna Emerentoia Maria, dr van F. W. van Dijk en A. M. J. Hogervorst; Oatharima Antonia Maria, dr van A. C. Phillippi en C. M. van Benkei; Adrians Helena, dr van A Kloots en H .S. Romanesko; Louise, dr van M Nolles en L. de Graaf. GETROUWD J. C. Lucas en C. C. Deohesne; G. A. W. Baudoin en M. B. Douwes. OVERLEDEN J. T. van Es."84 jaar, man; C. Homberg, 78 jaar, man; A. G. M. Langebroek, 1 dag. zoon. Vanmorgen omstreeks kwart over zeven heeft op de Rijksweg Den Haag Amsterdam ter hoogte van het Marine Elektronisch Bedrijf te Oegst geest een verkeersongeval plaats ge had, dat aan de 61-jarige bromfiet ser G. Belgraver uit Hilversum het leven heeft gekost. Een trekker met oplegger uit Nieuwer- hoom, zwaar beladen met gevulde buta- gasflessen, reed in de richting Am-

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3