ADENAUERS KANSEN VOOR DE DUITSE VERKIEZINGEN STIJGEN De Russen spelen sluw spelletje MEISJE P0NÏSCH00L 536ste STAATSLOTERIJ 4e ki» - 9e Witte muizen en zwarte katten MAANDAG 2 SEPTEMBER 1957 7 (Van onze correspondent in West-Duitsland) Hoe meer de grote dag van de Westduitse verkiezingen (15 sep tember) nadert, des te meer gaat het Duitse volk geloven in een over winning van Adenauer Een paar maanden geleden was het nog geheel anders. Toen gaf men over het algemeen, ook zelfs in toonaangevende kringen van de C.D.U., Adenauer's voornaamste politieke tegenstander, Ollenhauer, veel meer kansen. Toen ook werd er meer dan nu gede batteerd over atoomaangelegenheden, proeven met atoombommen en het uitrusten van de Westduitse strijdkrachten met atoomwapens. zulk een schitterende overwinning uit de bus zal komen als bij de verkiezingen in 1953, toen hij 45.2 procent van alle gel dig uitgebrachte stemmen verkreeg, maar dat hij Ollenhauer en diens socialisti sche partij toch nog wel een heel stuk voor zal zijn. De socialisten hebben bU i de vorige verkiezingen 28.8 procent ge- haald. Men moet er rekening mee hou den. dat veel Duitsers, die onder nor male omstandigheden zeker op Ade nauers partij zouden hebben gestemd, ditmaal niet naar de stembussen zullen tijgen of er blanco briefjes in zullen stoppen, omdat ze in verband met de i kwestie van de militaire dienstplicht en de uitrusting van het leger met atoom- wapens voor ernstige gewetensconflicten staan en niet precies weten wat ze moe- ten doen. Hun stemmen gaan dus voor de CDU verloren, maar Ollenhauer krijgt ze ook niet. Het kan ook zijn, dat dergelijke stemmen bij andere politieke partijen terecht komen, maar die blijven in elk geval veel kleiner dan die van Adenauer en van Ollenhauer. De verkiezingsstrijd wordt inmiddels steeds feller gevoerd en men maakt daarbij van geheel nieuwe methodes ge- i bruik. Dat vertegenwoordigers van de poli tieke partijen voor de radio en voor de televisie mogen spreken, meldden wij al. Waarbij wij moesten constateren, dat het niet altijd even goed was wat ze zeiden en hoe ze dat deden. Rede in circus Een paar gebeurtenissen in het leger, onder meer het verdrinken van vijftien jonge rekruten in de Iller, hadden bo vendien een zeer diepe indruk op de be volking gemaakt en een nogal ongunstig licht Óp het Duitse militarisme gewor pen. Iedereen weet, dat de socialisten er zich heftig tegen verzetten, dat het Westduitse leger van atoomwapens wordt voorzien en men kan van de so cialisten verwachten, dat zij de alge mene dienstplicht in de Bondsrepubliek zullen trachten af te schaffen, als zij aan de macht komen. Bondskanselier Adenauer heeft intus sen In zijn verkiezingsstrijd flinke hulp gekregen van een kant, waarvan hij die zelf vermoedelijk niet eens had verwacht, namelijk van de Russen, die hij herhaeideijk openlijk als zyn „aartsvijanden" heeft bestempeld. Kroesjtsjef is tijdens zijn recente be zoek aan Oost-Berlijn en aan de Oost zone zo heftig tegen Adenauer van leer getrokken en ook andere Russische bon zen hebben in de laatste weken zoveel onaangenaams over Adenauer gezegd dat zij diens positie en prestige daardoor in de ogen van diens eigen volk enorm hebben versterkt. den ln de manege staan om er een re devoering af te steken. Hij spoorde zijn toehoorders aan op de CDU te stemmen en maakte daarbij in deze entourage begrijpelijk vergelijkingen met de dierenwereld. In de eerste jaren na de oorlog zijn de bewoners van West- Duitsland zo zeide hij gelijk kan goeroes geweest, die met lege buidel rondsprongen in de hoop aardappelen te kunnen hamsteren. De CDU als groot ste en verantwoordelijke regeringspartij heeft er voor gezorgd, dat er weer wel vaart in het land is gekomen. Inmiddels heeft de leider van de af deling verkiezingspropaganda van de CDU, dr. Franz Meyers, gewezen minis ter van Binnenlandse Zaken van Noord- rijnland-Westfalen, meegedeeld, dat hem ter ore is gekomen, dat politieke tegen standers van plan zijn binnenkort een verkiezingsvergadering in Bad Godes- berg, waar Adenauer het woord zal voe ren. in de war te sturen door een paar manden met witte muizen de zaal bin nen te smokkelen. „Maar wij hebben ook onze voorzorgsmaatregelen getrof fen", zei dr. Meyers, „want we hebben voor een paar dozijn zwarte katten ge zorgd". Dr. Meyers heeft overigens de or ganisatie-vakman van de republikein se Partij in de Verenigde Staten, Bernhard Lamb, uitgenodigd naar West-Duitsland te komen in de hoop goede tips van hem te krijgen. Lamb zal dezer dagen uit Amerika vertrekken en dus binnenkort in Duitsland kunnen zijn, waar hij tot 16 september zal blijven. Gunstig De Duitsers verwachten nooit veel goeds van de Russen en wanneer deze de Westduitse bondskanselier zo fel at taqueren, kan dat niet anders dan gun stig voor Adenauer zijn. De Russen, die veel sluwer zijn dan veel mensen in het Westen menen, heb ben dat natuurlijk tevoren wel geweten en er dan ook een bedoeling mee ge had. Zij voelen namelijk niets voor een her eniging van het in stukken gereten Duitsland en zolang de conservatieve, ..reactionaire" en „imperialistische" Konrad Adenauer aan het hoofd van de Westduitse bondsregering staat, zullen ze altijd „njet" kunnen blijven zeggen als het herenigingsvraagstuk ter sprake wordt gebracht. Tegenover een socialistische bonds kanselier dat zou dan de thans 56- jarige Erich Ollenhauer zijn zouden ze zich, ook al voor hun eigen fatsoen, echter wat toegeeflijker moeten tonen, (ook al heeft Ollenhauer zich niet be reid verklaard direct met de commu nistische regering van de Oostzone te onderhandelen) en dat willen ze niet! West-Duitsland onder het bewind van bondskanselier Adenauer Is voor de Russen een waarborg, dat het niet tot Duitslands hereniging komt! Flinke voorsprong Men neemt thans in West-Duitsland aan, dat Adenauer weliswaar niet met Mr. van Hall ontving cadeaus uit Zuid-Afrika Assegaai en schildvel Met in de ene hand een vlijmscherpe assegaai en in de andere een wit schild vel met dansstok van de Bantoes stond gisterochtend de burgemeester van Am sterdam mr. G. van Hall in het stad huis de Zuidafrikaanse delegatie te woord, die hem een bezoek bracht na mens 17 Zuidafrikaanse burgemeesters er. leden van gemeentebesturen tijdens een rondreis door West-Europa. Mr. Van Hall had deze wapenen ten ge schenke gekregen van de gemeente-se cretaris uit het dorp Brakpan in Trans vaal. de heer W. P. Dormehl. die met zun echtgenote deel van de afvaardiging uitmaakte. De heer Dohrmehl schonk bovendien een stuk goudhoudend erts uit Transvaal, de grondstof die zo be langrijk is geweest in de historie van Zuid-Afrika. De burgemeester van Grahamstad. een tot stad verheven dorp vanwege de ze tel van de bisschop in de oostelijke Kaapprovincie, de heer G. J. Krige, bood mr. Van Hall namens zijn stads bestuur ten grote vaas aan, vervaardigd uit grondstoffen van zijn gemeente. Mr. Van Hall dankte de gasten voor hun geschenken. Het speet hem, naar hij zei. dat het gezelschap van 16 per sonen slechts zo kort in Amsterdam kon vertoeven. Een ernstig ongeluk in In terlaken waar de autobus onder een trein kwam. leverde vijf licht en twee ernstiger gewonden op, waardoor de Zuidafrikaners geruime tijd zijn opge houden. De twee zwaar gewonden wor den nog in een ziekenhuis verpleegd. Na een bezoek aan Amsterdam en aan Volendam. vertrok het gezelschap reeds vandaag via Brussel naar Zuid-Afrika. Een tochtje door de Skandinavische landen moest worden afgezegd. Deze reis door West-Europa heeft de Zuid afrikaanse stadsbestuurders in de hoofdsteden van vrijwel alle stamlanden gebracht. Prins Charles en z'n zusje waren enige tijd zoek... Een legertje rechercheurs heeft zater dag de omgeving van het kasteel Balmo ral in Schotland, waar de Britse konink- lijke familie met vakantie is, afgezocht, op zoek naar Prins Charles en Prinses Anne. die op een gegeven ogenblik ver mist werden. In het kasteel noch in het grote park of de naaste omgeving kon men de kinderen, die niemand had zien vertrekken, vinden. Na verloop van tijd werden zij door een detective aangetroffen in een dorpje in de buurt. Crathie. waar zij hun ogen uit keken op een liefdadigheidsbazar, die Koningin Elizabeth later op de dag zou openen. Zij waren op de fiets er op uit getrokken en in Cratchie terechtgeko men, waar zij, volkomen tevreden, tof fees stonden te kauwen, toen zij door de speurder herkend werden. Circuspolitiek In de stad Munster is thans evenwel voor de eerste keer sedert het ontstaan van de Bondsrepubliek een lid van de Bondsdag in een circus opgetreden! Dit was de tot de CDU behorende 36-jarige advocaat Majonica. Drie minuten voor dat de voorstelling begon, ging hij mid- Oostenrijkse kanselier Raab in ziekenhuis (Van onze Weense correspondent) Toen de Oostenrijkse kanselier Raab zaterdag het jaarlijkse volksfeest in het stadje Ried had geopend en daarbij een toespraak had gehouden, traden in zijn rechterbeen verlammingsverschijnselen op. Een specialist paste een aderlating toe en gaf hem injecties, waarna de kanselier naar een ziekenhuis in Linz werd gebracht. Prof. Fellinger uit We nen constateerde een kleine bloeding in de hersenen, maar de algemene toestand van de patiënt is bevredigend. Zondag j trad er een merkbare verbetering op, zodat de kanselier een paar kranten kon inzien en zijn vrouw alsmede zijn secre taris kon ontvangen. Ander bezoek werd echter niet otegestaan. Het zal nog wel weken duren, voordat Raab zijn werk zaamheden zal kunnen hervatten. De kanselier is 66 jaar. Sabotage aan boord van twee Amerikaanse schepen De Japanse zeepolitie meent bewijzen te hebben gevonden van sabotage aan boord van het 9.300 ton metende Ameri kaanse vrachtschip „Pioneer Mist", dat donderdag in brand is geraakt, toen het op weg was van Kiloeng op Formosa naar Jokohama. De brand is ontstaan door een geheimzinnige ontploffing, die misschien veroorzaakt is door een tijd bom, aldus de Japanse politie. Namens de eigenares van het schip Is medegedeeld, dat de ontploffing en de brand aanzienlijke schade hebben aan gericht aan de lading, chemicaliën en auto's, maar er zijn geen doden of ge wonden. Een soortgelijke ontploffing heeft zich op 16 augustus voorgedaan op een zus terschip van de „Pioneer Mist", de „Pioneer Mill". Ook dit incident gebeur de onderweg van Kiloeng naar Jokoha ma. Aan boord van de „Pioneer Mill" werd 3.000 ton lading beschadigd. Jongelieden ontvoerden taxi-chauffeur Deden zich voor als agent Toen de 29-jarige chauffeur A. C. Merks met zijn taxi op de Goudserij- ueg te Rotterdam reed, zag hij plotse ling iemand met een rood licht zwaaien. „Zeker een politieagent", dacht de chauffeur. Hij stopte dan ook onmiddellijk. Er kwamen twee jongemannen op hem af die zeiden dat het licht van de taxi niet in orde was. Zij vroegen de papieren van de chauffeur en ook die waren vol gens hen niet in orde. Terwijl de papieren werden „gecon troleerd"' verschenen er nog vijf jonge lieden. Zij gingen in de auto zitten en een van hen gaf de bestuurder een klap. Na korte tijd verlieten zij de taxi. De jongeman die had geconstateerd dat het rijbewijs van de heer Merks niet „klop te", ging achter het stuur zitten terwijl zijn vriend ook in de auto stapte. - „We gaan naar het hoofdbureau", werd de chauffeur medegedeeld. Bij het Hofplein zei de jongeman achter het stuur dat „ze er op het Haagsche Veer wel niet meer zouden zijn". - „We gaan daarom maar naar de Bergsingel". kondigde hij aan. Het was bijzonder druk op het Hofplein want het Duitse luchtacrobatennummer dat al enige tijd aan de Kruiskade werd vertoond, w'as juist afgelopen. De chauffeur nam zijn kans waar en schreeuwde: „Ik word ontvoerd, ik word ontvoerd". Hierdoor werden de beide jongelieden zo nerveus dat zij ijlings stopten. Zij ontkwamen in het duister. De politie stelt op het ogenblik een uitgebreid onderzoek in. Er wordt daar bij uitgekeken naar ongeveer 20-jarige jongelui, die nogal be-bop-achtig waren gekleed. K.V.O.V. handhaaft teeltrecht op 100% Onder leiding van de heer Ant. Njjs- sen sr. is gistermiddag te Haarlem de zevende algemene vergadering gehouden van de Katholieke Vereniging van On dernemers in het Bloembollen'bedrijf ter behandeling van voorstellen van de commissie van bijstand voor de bloem bollen van het Produktsöhap voor Sier gewassen ten aanzien van de binnen landse minimumipryizen en de minimum exportprijzen. De commissie adviseerde de prijzen vast te stellen op 90 van de kostprijzen. Verder werd voorgesteld het prijssysteem voor oogst 1957 voor de export te verlaten en de minimum- exportprijzen te berekenen op basis van de kostprijzen verhoogd met 55 To ex porteursmarge. Het hoofdbestuur van de K.V.O.V. ad viseerde akkoord te gaan met de voor stellen. Van de afdeling Noordwijk was een voorstel binnengekomen de mini- mum-exportpryzen te doen vaststellen op de gezonde en stabiele basis van pro- duktiekosten plus exportmarge. Het hoofdbestuur stemde met het voorstel in en meende, dat aan de wensen in de voorstellen van de commissie van by- stand geheel was voldaan. De vergadering verenigde zioh na een uitgebreide discussie met 'het advies van het hoofdbestuur. Vervolgens kwam aan de orde de de finitieve vaststelling van de omvang van het teeltrecht voor het seizoen 1957/1958. Het bestuur van het Pro- luk tschap voor Siergewassen had op 30 juli besloten om- het teeltrecht voor hyacinten, tulpen en narcissen voorlo pig vast te stellen op 90 van het teeltrecht van het teeltjaar 1956-1957. Het hoofdbestuur was van oordeel, dat voor alle hoofdsoorten de omvang van het teeltrecht gesteld moest worden op 100 van de omvang van het teelt recht voor het seizoen 1956/1957. De vergadering besloot in meerder heid de omvang van het teeltrecht te stellen zowel voor tulpen, hyacinten en narcissen op 100 Brutale autodiefstal uit garage te Amsterdam De Amsterdamse politie heeft van nacht uitgezien naar een gTote gloed nieuwe Amerikaanse personenauto, die om 1 uur op brutale wijze uit een gara ge aan de N.Z. Voorburgwal in Amster dam werd gestolen. De garage, die op de hoek van de Wijdesteeg staat, is dag en nacht ge opend, doch 's nachts is er slechts één garagebediende aanwezig, die zich uit sluitend bezig houdt met het bedienen van de benzinepomp. Om 1 uur van nacht hield een berijder van een scoo ter stil voor de pomp die aan de rand van het trottoir in de N.Z. Voorburgwal staat. Terwijl de bediende de scooter van benzine voorzag schoof een man met een witte trui 30 meter verder om de hoek in de Wijdesteeg de neergela ten, maar niet afgesloten zware garage deur omhoog, stapte in een der vele daar gestalde wagens, waarin het con tactsleuteltje aanwezig was, startte de auto en reed de wagen uit de garage. De bediende die juist de benzine met de scooterberijder had afgerekend, keer de terug naar de garage. Hij hoorde nog juist het geluid van de uit de garage wegrijdende auto, liep er naar toe om loolshoogte te nemen, zag de auto bui ten staan en zag de man met de witte trui, die de garage deur weer wilde gaan sluiten. Bij de nadering van de bediende liet de man dit voornemen echter varen, sprong ijlings in de wagen en, vol gas gevend, reed hij de steeg uit en ver dween door de Spuistraat in de richting van het Koningsplein. Terwijl de verblufte bediende de wa gen stond na te kijken, kwam de scoo terberijder de Wijdesteeg inrijden. De bediende verzocht hem de gestolen auto achterna te gaan en belde daarna on middellijk de politie op. De scooterbe rijder heeft echter niets meer van zich laten horen. GARANTIEBELEID VARKENS EN VARKENSVLEES Het bestuur van het Landbouwschap heeft in een schrijven aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening gewezen op de noodzaak van een spoedige beslissing inzake het voor de naaste toekomst te voeren garantie- beleid voor varkens (vlees) en het beleid voor de periode van 1 oktober 1956 tot heden. Aldus, zo meent het Landbouwschap, zal een eind gemaakt worden aan de onzekerheid, waarvoor de varkenshouder zich sedert genoemd tijdstip geplaatst ziet, terwijl daarnaast een definitieve afrekening van de kostprijsverhogende gevolgen van het thans toegepaste stel sel van monopolieheffingen mogelijk wordt. Doden in verkeer Bij een botsing tussen een scooter en een tandem met hulpmotor op de Voort- huizerstraat te Putten werden zaterdag vier mensen zo ernstig gewond, dat 's avonds de 43-jarige J. H. uit Veenen- daal. duo-passagier van de scooter, en gisterochtend de 55-jarige tandembe stuurder M. S. uit Amsterdam zijn over leden. Mevrouw S. kreeg een zware her senschudding en de toestand van de be stuurder van de scooter is nog zorgwek kend. De botsing ontstond doordat de bestuurder van de tandem geen voor rang verleende. Zaterdagavond is de 35-jarige motor- rywielbestuurder J. van Hoeben uit Oos terbeek. die op de Rijksweg 15 liep, na bij Beil (Geld.) van achteren aangere den door een bestelauto, die op weg was naar Venlo. HU was onmiddellijk dood. Het slachtoffer voerde zijn motor, die een lekke band had. aan de hand mee. Gistermiddag is de 41-jarige mevr. J. Bouwknecht—Oosting uit Haarlem by een botsing tussen twee bromfietsen do delijk verongelukt. Zy reed met haar bromfiets op het rijwielpad langs de Haarlemmerweg in Amsterdam en bot ste in volle vaart tegen een man op, die per bromfiets uit de tegenovergestelde richting kwam en juist enkele wielrU- ders passeerde. Zij kwam ten val en overleed ter plaatse aan een hersenbloe ding. Arnhemse matroos stal fietsen aan lopende band TE ROTTERDAM GEARRESTEERD (Speciale berichtgeving) De Rotterdamse politie kreeg er vrij dagmiddag lucht van dat een 31-jarige matroos uit Arnhem, opvarende van een kustvaarder, welke op een werf nabij Capelle aan de Ussei ligt. fietsen ver kocht. Aangezien men niet kon aanne men dat dit een eerlijk nevenberoep van de matroos was, ging men eens een kijkje nemen. De rechercheurs troffen de Arnhem mer niet op het schip aan. Het bleek dat een fiets die door de zeeman aan een inwoner van Capelle aan de IJssel was verkocht, enige weken geleden aan de Boompjes te Rotterdam was gestolen. De politie wachtte de te rugkomst van de matroos af. Later in de middag zag de chauffeur van de po litieauto een man aankomen die bij het zien van de wagen plotseling van rich ting veranderde en het dorp inliep. Hij werd aangehouden en meegenomen naar het hoofdbureau. Het karretje dat hij had verkocht aan de Capellenaar had hij, ze zei hij, op zijn beurt van een Duitse zeeman gekocht. Bij fouillering werden een tang en een schroeven draaier op hem gevonden, attributen waarmee „fietsendieven van professie" rond plegen te lopen om sloten te kun nen openmaken. Na een scherp verhoor heeft de Arnhemmer bekend 6 7 fiet sen te Rotterdam te hebben gestolen. Een ervan die hij nog niet had ver kocht,. werd op de werf te Capelle aan de IJssel in beslag genomen. Daar wordt vermoed dat de matroos nog wel meer op zijn kerfstok zal hebben, wordt het onderzoek in deze zaak intensief voort gezet. Dronken automobilist raasde door Rotterdam TWEE ERNSTIGE AANRIJDINGEN (Speciale berichtgeving) Een 30-jarige koopman uit Rotterdam heeft zaterdagavond, toen hU onder invloed van sterke drank verkeerde, met zijn personenauto twee ernstige aanrij dingen veroorzaakt, als gevolg waarvan twee personen naar het ziekenhuis moesten worden gebracht. Nadat hU op de Suma/traweg te Rotterdam met grote snelheid tegen een geparkeerde auto was opgebotst, reed hU met onverminderde vaart door, doch op het kruispunt Brede HilledUkHillelaan kwam hU in botsing met een andere personenauto. De inzittenden van deze auto, een 32- jarige koopman en de naast hem zitten de vrouw, werden hierbU vrU ernstig ge wond. Beiden moesten naar het zieken huis worden vervoerd. Na de aanrijding sprong de dronken bestuurder uit zUn auto en ging er in een taxi vandoor. Later wisten twee politiemannen hem aan te houden en naar het politiebureau te brengen. Hij werd ln bewaring ge steld. De sous-chef van de Duohitmadhitetarf, kolonel-Vlieger waarnemer A. B. Wolff ie met ingang van 1 september bevorderd tot commodore. NIEUWE UITGAVEN Huurprijzen en onderhoud van woningen en bedrijfsruimten Bij het staatsdrukkerij- en uitgeverU- bedrijf is een door de afdeling voorlich ting van het ministerie van Volkshuis vesting en bouwnijverheid samenge stelde brochure verschenen, waarin een korte uiteenzetting wordt gegeven van de belangrijkste bepalingen ten aan zien van de huurverhoging, de onder houdsverplichting en de blokkering van een deel van de huuropbrengst. Deze brochure is getiteld „Huurprijzen en on derhoud van woningen en bedrijfsruim ten na de huurverhoging 1957". Mevrouw Doris Swan ston'd te wach ten tot het water aan de kook zou komen voor een kopje thee. toen vier stieren kwamen binnenstappen. Mevrouw Swan vluchtte de trap op. een slaapkamer binnen. Een stier ging haar achterna. HU verbrijzelde *de deur, stampte op d>e voler, duiwde een bed opzij en stak zyn kop nieuwsgierig in de richting van me vrouw Swan, haar vriendin en haar dlochter. Inmiddels waren de andere drie stieren ook ontsnapt uit een abat toir, actief. ZU vernielden een trap, een bed. de vloer van de beneden verdieping, en het beste servies van mevrouw Swan. De stier, die naar boven was ge gaan. keek dom naar de vrouwen en het meisje, en weigerde zich te laten verjagen door een bezemstok. Tenslotte namen hU en zijn maats uit het abattoir de vlucht toen de spaniel van de Swans, Lassie, ver stoord ui't haar middagdutje ont waakte en blafte tot ze ui't het oog waren. Hoe dichter de verkiezingen naderen hoe voller de muren en schuttingen in de West duitse steden raken met ver kiezingspropaganda. Links vertelt de S.P.D. zeer nadrukkelijk dat er voor elke tank 40 nieuwe huizen ge bouwd kunnen worden, ter wijl Adenauer rechts de kie zers als het ware toeroept: ..Verder omhoog, zoals tot nu toeI" Meisje viel van veranda Het vler-Jarige meisje M. Vastenburg, dat van de veranda van haar ouderlUk huis aan de Lutmastraat te Amsterdam is gevallen en op de tegels van een en kele meters lager gelegen binnenplaatsje terecht kwam. is in het Weesperplein- ziekenhuis overleden aan de opgelopen verwondingen. Het kindje was ln een onbewaakt ogenblik op een kolenkist geklommen en had toen haar evenwicht verloren. Bloemencorso te Zundert GROTE BELANGSTELLING Naar schatting 150.000 bezoekers, waarvan ongeveer driekwart afkomstig uit België, hebben gisteren het zes tiende jaarlijkse bloemencorso te Zun dert aanschouwd. Hoewel de weers omstandigheden verre van ideaal waren, maakte het corso een fraaiere, majestueuzere en ook fijnere indruk dan ooit tevoren. Televisietoestelbezit- ters in Nederland en België hebben het corso in een rechtstreekse televi sie-uitzending kunnen zien. In totaal namen 26 bloemwerken en 14 Nederlandse en Belgische muziekge zelschappen aan het corso deel. Er wer den 15 eerste prijzen, 7 tweede prijzen en 4 derde pryzen toegekend. De eerste van de eerste prUzen werd gewonnen door „Spiegeltje, spiegeltje aan de wand, wie is het schoonste in het land". Deze wagen verwierf de gedenkpenning van de stad Antwerpen en de gemeentewim pel van Zundert. Op de tweede plaats volgde „De rattenvangel van Hameln". BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Thea Dora MargaretOm, dr van J. J. Tls- seuir en A. van Laar; Johannes Jacobins, an van J. J. Tlsseur en A. van Laar; Joris an van J. van d'en Berg en H. L. Vriezen; Freddy zn van C. Himebrand en E. J. Hendrikse; Bob. zn van A. Verbraeck en G. Troost; Krtmjstlne. dr van A. Teeuiw en F. J. de Vries; Paul René, zn van J. H. van j der Hart en J. Kraak; Yvonne Christina. I dr van F. van der Ploeg en C. H. Schrei - ber; Cornells Raphael Maria, zn van J. J. I Schrijvers en M. A. Slingerland. GETROUWD D. Kanbier en E. A. KaHenibora.. OVERLEDEN M. Guijt. 74 Jaar, echtgenote van W. v. d. Niet; L. PhJlllllJippo, 92 jaar, vrouw; F. X. Kerstens, 89 jaar, man; G.. Ouwehamd, 41 jaar. man. GEVRAAGD net zelfstandig Mevr. ZITMAN, Hoge Rijndyk 19, Zoeterwoude (by Leiderdorp) Telefoon 21810 - Leiden DEZE WEEK kunt U zich nog opgeven voor de cursussen, die beginnen op: maandag, 16 sept. boekhouden repetitiecursus boekhouden Engelse handelscorr. repetitiecursus Eng. handelscorr. Duitse handelscorr. Middenstandscursus Ned. taal dinsdag, 17 sept. repetitiecursus Ned. handelscorr. woensdag, 18 sept. Engels voor emigranten donderdag, 19 sept. Ned. handelscorr. Alg. ontwikkeling steno steno moderne talen Spaans, Italiaans, Portugees vrijdag, 20 sept. Engels voor beginners TYPEN inschr. dagelyks. Telefoon 21219 Alléén STEENSCHUUR 3 Aangeboden: ZIT-SLAAPKAMER met str. water en stookgel. Centrum stad. Brieven bureau van dit blad onder no. 9946a. lijst HOGE PRIJZEN ƒ100.000 15601 ƒ1000 1037 1650 12403 14150 16036 400 1331 2314 2616 2928 3554 4756 5549 8717 8862 10065 14859 16958 19626 19832 20606 20954 21811 ƒ200 2338 2522 4256 5844 6266 6724 6733 7474 8399 8S40 10383 10735 12612 12873 14157 14418 14757 15S31 15982 16218 16315 16585 16868 17082 17650 17833 17869 19585 20089 20225 215S5 21995 1012 031 057 258 326 422 622 805 816 851 862 951 994 2014 093 158 471 483 853 892 895 944 980 3009 050 160 223 305 542 551 655 672 747 907 940 955 982 975 4071 075 272 453 524 580 658 667 859 998 689 6173 338 482 579 611 639 649 670 697 705 712 741 757 861 922 969 500 6021 029 050 216 219 220 280 343 379 583 609 84 1 875 7074 102 122 135 174 248 256 382 390 504 609 776 874 982 8017 099 379 463 49o 502 730 786 818 877 9093 135 153 201 336 460 603 607 793 843 8S2 955 10054 626 142 182 214 241 245 309 361 409 522 NIEJ 1006 016 027 060 084 106 111 140 143 150 182 218 230 266 294 303 318 335 399 452 491 520 591 603 645 684 745 834 890 900 906 918 932 946 969 979 2015 029 043 072 088 108 113 161 180 204 262 285 321 339 344 357 452 458 464 470 487 503 517 594 595 598 656 668 718 723 733 744 764 795 838 856 874 877 913 919 961 971 987 999 3041 066 067 080 107 110 132 158 170 177 209 219 222 253 286 341 366 380 440 449 453 462 467 488 491 557 576 578 580 595 612 627 701 766 779 820 824 847 852 883 894 945 952 959 4003 052 129 168 190 193 196 220 266 282 2S6 301 304 405 431 506 608 613 646 751 811 848 870 907 6015 053 056 057 078 122 139 161 176 186 192 204 221 225 240 368 377 415 424 426 489 517 528 552 561 594 595 600 615 644 656 682 690 710 738 749 769 827 846 889 912 919 92S 951 999 «009 019 032 033 041 054 059 063 080 167 184 195 262 281 362 492 523 585 700 701 717 761 815 903 919 964 969 972 983 7014 016 023 050 069 070 090 128 142 149 151 161 163 240 253 263 278 316 374 472 480 501 540 547 576 634 640 721 761 768 781 802 807 844 914 954 969 996 8016 062 111 147 166 215 217 '227 235 246 273 286 334 599 614 642 663 673 685 693 698 824 839 848 S60 949 953 956 9022 044 053 109 116 143 214 248 358 375 480 498 504 561 566 584 609 653 654 659 664 679 681 719 745 782 820 891 9'28 995 10013 024 049 090 113 160 311 386 408 417 452 476 521 640 710 772 820 844 849 853 867 881 909 11020 039 046 048 051 054 077 086 091 103 129 194 205 206 213 235 254 267 289 292 294 302 310 344 448 456 465 498 539 563 564 595 612 646 688 705 741 744 862 902 12025 063 102 141 157 23 3 243 269 282 321 AN 0.— 11127 244 334 338 430 457 467 482 492 630 685 758 12164 191 194 289 354 806 717 818 838 895 18012 030 072 197 263 328 3Ó3 390 394 44T 513 611 775 788 795 S12 o 60 973 14014 094 128 427 507 586 595 714 745 866 15028 231 289 352 415 448 530 559 630 673 697 803 828 874 980 16004 024 055 087 364 534 578 743 800 961 963 990 17041 095 222 287 400 446 452 588 681 766 18015 093 101 126 176 183 300 367 465 466 517 558 736 S07 SS9 899 19343 536 537 574 760 829 20003 167 195 332 398 507 602 613 938 21029 042 081 138 319 398 402 473 521 639 654 881 971 TEN 348 434 471 485 488 507 519 533 565 580 609 611 681 6S2 733 827 885 8S6 915 920 946 967 969 973 13022 025 044 055 057 065 105 206 208 209 217 235 270 274 231 2S4 306 336 341 372 378 395 409 433 437 446 478 543 545 552 568 625 636 662 682 690 695 723 726 733 777 784 7S7 838 848 853 865 875 886 903 936 941 950 979 14148 216 234 241 249 281 285 291 399 433 469 475 499 511 545 562 569 593 607 697 748 784 794 840 862 865 892 918 928 999 15004 023 037 041 050 079 143 157 249 301 335 339 354 377 380 403 420 4 13 451 •138 495 529 535 571 580 581 582 682 714 727 750 751 774 826 861 879 903 959 16052 065 078 695 118 121 122 148 194 202 224 269 282 291 299 330 333 351 353 365 378 387 486 494 495 535 552 574 606 623 652 654 684 685 710 724 737 S09 S25 872 912 939 995 998 17019 031 062 068 0S9 112 145 150 161 212 215 226 269 273 290 294 357 360 542 560 565 631 642 709 712 720 725 739 7S8 S25 827 844 S6S S71 SS2 907 911 930 942 953 18002 007 065 086 092 127 207 228 261 303 313 326 355 368 3S6 391 410 444 470 4S9 572 581 590 591 601 641 685 701 706 708 710 744 759 776 784 795 826 844 859 860 892 917 960 962 988 992 19005 009 041 087 091 114 121 211 238 242 249 261 267 276 809 345 369 376 391 416 429 4 S3 507 526 540 555 601 686 702 707 714 729 755 758 809 813 835 895 897 917 950 953 960 984 20141 184 194 217 226 260 266 286 302 304 312 326 353 356 365 406 408 449 464 490 497 521 537 542 543 566 569 575 582 627 654 657 671 683 716 730 744 785 786 811 846 872 875 903 980 986 21008 193 216 253 265 274 293 296 320 336 363 407 428 439 454 496 497 581 607 609 614 679 729 764 768 774 852 903 938 22000

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4