magci TOMATENSOEP Geraffineerd Oranje-aanvalsspel in eerste helft tegen Neder-Saksen De Munck imponeerde meer Eddy Pieters Graafland dan Nederlandse nederlagen tegen Frankrijk en Engeland Hartverwarmend spel van Cock Luyten (NAC) in Rijnsburg DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1957 Advertentie „c VER* fWSSt j.OtAERS PER ZILVERZAKJE ft* Abe Lenstra de beste man De kandidaten voor het Nederlands elftal hebben gisteravond op het terrein van GVAV te Groningen voor 18.500 toeschouwers een laatste test afgelegd voor de interlandwedstrijden tegen Luxemburg en Oostenrijk, die zullen beslissen over de deelneming aan de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap. De bondsploeg won het oefenduel met Neder-Sak- sen, dat gedeeltelijk bij kunstlicht werd gespeeld, met AI, na een A0 voor sprong bij de rust. Maar de uitslag was, hoe gunstig ook, uiteraard niet belang rijk. Bondscoach Elek Schwartz, die nu geheel alleen is belast met de samen stelling en algehele voorbereiding, zal ongetwijfeld tot de conclusie zijn gekomen, dat hij voorlopig de drie routiniers, Wilkes, Lenstra en Rijvers beslist niet kan missen in de nationale formatie. Dit drietal vormde in de eerste helft het binnentrio, met Lenstra als enigszins teruggetrokken middenvoor. De voorhoede werd gecompleteerd door de dartele, snelle Piet van der Kuil en door linksbuiten Bart Carlier. goede reddingen bij schoten van Miltz en Meyer. De aanvalskracht van Neder land herleefde een kwartier voor tijd toen Van der Kuil inviel voor Rijvers. Kort daarvoor was een doelpunt van Van Melis wegens buitenspel afgekeurd. WANDELSPORT Wandelmarsen van de Leidse Houtschool Zaterdag 7 september a.s. zal de Leid se Houtschool 25 jaar bestaan. In ver band met dit feit wordt een jubileum mars gehouden over afstanden van 10- 15 en 25 kilometer. Het bestuur rekent evenals vorige ja ren op een grote deelname. De start vindt plaats bij de Leidse Houtschool. Adr. Pauwstraat 1. Leiden tussen 2 en 3.30 uur. Inschrijf adr essen: J. Berg. Oldenbar- neveltstraat 22. Leiden; G. Groenendijk. Leidse Weg 451, Voorschoten (tel. 32635 Leiden); W. Bredevelt, Levendaal 175a, Leiden. Europees bridgekampioenschap te Wenen (Van onze bridge-medewerker) Voor een zeer groot publiek (Neder land speelt namelijk steeds, omdat het tot de koplopers behoort in de „arena", bestaande uit 4 tafels omgeven door tribunes) ging Nederland tegen Frank rijk kansloos ten onder. Wij vermeld den de uitslag van deze wedstrijd reeds in een deel van onze edities van giste- Het is uiterst moeilijk vast te stellen of de defensie van Neder-Saksen zo kwetsbaar was, of dat deze geraffineerd en kort vaak te kort combinerende voorhoede zo sterk speelde. De debacle, die zich in de eerste helft over de Duitse ploeg voltrok, zal ongetwijfeld een ge volg zijn geweest van beide factoren. De achterhoede van Neder-Saksen werd halverwege de eerste helft eenvoudig „dol" gespeeld, door de handige rushes en knappe voorzetten van Piet van der Kuil, maar vooral ook door het voor treffelijke spel van Lenstra. Met handige schijnbewegingen, passes vol raffinement en listige voetbewegingen desorganiseer de hij de Duitse achterhoede herhaalde lijk volkomen. Lenstra was ondanks „sta tisch spel" in de tweede helft verreweg de beste man van het veld. De voorhoede, die Schwartz in de twee de helft in het veld stuurde Van der Linden (later linksbinnen), Rijvers, Van Melis, Lenstra, Carliér imponeerde aanmerkelijk minder. De strijd was in middels evenwel „uitgedoofd", hetgeen een ongunstige factor was voor Van Melis en Van der Linden, die bovendien op een voor hen onjuiste plaats waren opgesteld. De combinaties werden moei- zamerzamer en meer opportunistisch op gebouwd Lenstra werd lange perioden geheel niet in het spel betrokken de in de eerste helft geteste spelers gingen iets voorzichtiger spelen en daardoor kreeg Neder-Saksen de gelegenheid om tot krachtig tegenspel te komen. De halflinie van het elftal der „voor- lopigen" werd bij afwezigheid (blessu res) van Notermans gevormd door de jeugdige PSV-er Kruiver, aanvoerder Cor van der Hart en Klaassens. In de eerste helft heeft deze linie zich vaak aan de voorhoede aangepast, na de rust was het contact minder, al poogde vooral Klaassens enkele keren met lange passes verrassende aanvallen in te lei den. Zwak was echter op de rechterflank de samenwerking tussen middenlinie en achtei'hoede. Kruiver en Wiersma stel den zich soms foutief op elkaar in, waar door „gaten" ontstonden. De defensieve kracht van de voor lopige formatie stelde overigens ook in andere opzichten teleur. Wiersma, Van der Hart en Kuys raakten de gladde bal meer dan eens slechts gedeeltelik en dan ontstonden dreigende situa ties. Vooral Van der Hart was soms weinig gelukkig, hoewel beslist niet nonchalant. Mogelijk een gevolg van het feit, dat hy in de laatste vier da gen drie wedstrijden heeft gespeeld hetgeen te veel is. Van de doelverdedigers heeft De Munck het meest voldaan. Eddy Pieters Graaf land, die hem in de tweede helft verving, had beslist het nadeel gedurende een speelperiode „verkleumd" aan de kant te hebben gezeten. Hij kon zich aanvanke lijk onvoldoende aanpassen, had moeite met de gladde bal het enige Duitse doelpunt was daarvan het gevolg en leidde de achterhoede minder beslist dan De Munck. DE WEDSTRIJD Reeds spoedig na het begin werd het duidelijk, dat van de geroutineerde voor hoede, waarvan de aankondiging door het publiek met luid gejuich werd ont vangen, veel dreiging zou uitgaan. De uitstekende doelman Köstler, die voor de rust zijn team voor een catastrofale achterstand behoedde, werd reeds on middellijk getest door een hard schot van Carlier dat van zijn vuisten in het veld terugvloog. Rijvers kopte de bal terug, waarna Van der Kuil de aanval besloot met een schot voor langs het doel. Doelman Köstler kreeg daarna nog meer gelegenheid zich te onderscheiden, want Lenstra was inmiddels begonnen aan zijn Nederlands cricketteam tegen België A.s. zondag wordt in Grobbendonk in België de wedstrijd België—Nederland gespeeld. Het Nederlands elftal komt in de vol gende opstelling in het veld: W. van Weelde (VOC), aanvoerder; D. Ingelse (Quick, Nijm.) wicketkeeper; De Beus (HCC)Van der Vlugt (HCC); Stolk (HDVS)Bailey (HDVS); Ter- wiel (VOC); Glerum (VRA); Vriens (HCC); Borrani (Sparta) en H. J. van Weelde (AAC). Zondag 8 september speelt het NCB- eltfal een wedstrijd tegen het Neder lands jeugdelftal. De wedstrijd wordt gespeeld op het Quick-terrein in Den Haag. Het NCB-elftal is als volgt sa mengesteld: Van Katwijk (HBS), aanvoerder. Van Eek (Quick, Den Haag) wicketkeeper. Rijnders (Quick. Den Haag), Bosman (Quick. Den Haag), Paul Maas (Haar lem). Vriens (HCC). Tettelaar (HDVS) Van Arkel (HCC). W. C. van Manen (HCC). mr. H. van Manen (HCC) en D. de Baare (ACC). De jeugdploeg is als volgt samenge steld Onstein (Rood en Wit) aanvoerder, Slingenberg (HCC). wicketkeeper, Burki (Quick Nijm.), Kooistra (HCC). Rijkens (HCC). Klarenbeek (Union), Rambaldo (Quick H.), Poot (Quick H.), De Ruig (Rood en Wit), Stroink (PW) en Mole naar (Rood en Wit). reeks van listige passes, die regelmatig in de Nederlandse voox-hoede spelers in vrije positie grachten. Halverwege de eerste helft werd het verweer van Köstler ontoereikend. Een snelle rush van Wilkes hij omspeel de twee tegenstanders bracht Len stra in vrye positie. Hij faalde uiter aard niet (10). Dat geschiedde na 25 minuten. Tien minuten later werd de Nederlandse score verhoogd. Wilkes scoorde met een laag schot het doel punt, dat geheel en al door Van der Kuil was voorbereid (20). Twee minuten later was de stand reeds 30. Lenstra maakte een aantal nauwelijks te volgen voetbewegingen en plaatste de bal opeens door naar Carlier, die toen alleen voor Köstler stond. Een voortreffelijk doelpunt. Maar de kwa liteit ervan werd na veertig minuten overtroffen door een treffer van Rij vers, die een knappe pass van Van der Kuil op de doellijn met een „schaar beweging" afsloot, (40). Na de rust werd de strijd aanmerkelijk minder interessant. Pieters Graafland begon onfortuinlijk door de bal via armen en schouders, voor de borst van Meyer te laten carambolei-en. Deze stond op de doellijn en kon dus niet missen (4—1). Even later liet de Amsterdammer de bal opnieuw glippen, zonder schadelijke ge volgen evenwel. Hij herstelde zich met ABE LENSTRA Lugdunum wint toernooi De finale van het „Gouden" toernooi van LFC is, noodgedwongen, anders verlopen dan men zich had voorgesteld. In verband met de binnenkort te spe len competitiewedstrijd tussen beide fi nalisten, LFC enu Lugdunum, kwam het voorstel ter tafel deze eindstrijd met de rescpectievelijke reserves te beslechten. Zodoende zagen de toeschouwers „slechts" een strijd tussen twee combi naties van tweede en derde elftallen. Na een vrij aai-dige wedstrijd werd de eerste prijs, een Zilveren Doel, door Lugdunum mee naar „huis" genomen, al was het dan slechts door het beter nemen van strafschoppen, want bij het einde keek men tegen een gelijke stand aan: 11. In de eerste helft scoorde Sira, de beste man in de LFC-gelederen. 10. Doch na de rust trok midvoor La Lou voor Lugdunum de stand weer recht: 11. Penalties moesten uiteindelijk de beslissing brengen, een beslissing. die in het voordeel van Lugdunum uitviel. Bij de groenwitten speelden doelman Luurse, rechtshalf Pet en La Lou een goede wedstrijd. Pers mag komen Het seotiebestuur betaald voetbal van de K.N.V.B. deelt mede, dat na ge houden overleg met enkele verenigin gen en officials het bezwaar om de pers a.s. zaterdag cp de buitengewone algemene vergadering toe te laten, is komen te verwallen. Militairen hielden wapenschouw (Vaxi een onzer verslaggevers) Cocky Luyten knikte maar eens met het hoofd. Ja het was wel een aardig partijtje geweest. Een leuk elftal, een vlotte wedstrijd en een paar doelpunten, het ging wel. Het ging inderdaad wel met die Cocky Luyten! De voorhoedespeler van het Bredase NAC had de toeschouwers op het nieuwe terrein van Rijnsb. Boys tweemaal driekwartier een staaltje van zijn kunnen laten zien, dat in de gure koude wind die dwars over het veld stond bepaald hartverwarmend werkte. Tweemaal toverde hy een magnifiek do elpunt achter keeper Van Neer en ook in de andere treffers had hy een flink stuk voorbereidend werk gestoken. De selectieheren voor het nieuw te vormen nationale militaire elftal zullen over de kwestie van de bezetting der links binnenplaats voorlopig wel geen zorgen meer hebben. Overste de Leeuw, voorzitter van de internationale commissie der militaire sport, kapitein Vermeulen en trainer sergeant Vos (een bonds- oefenmeester) stonden in ieder geval met duidelijk zichtbaar genoegen naar de verrichtingen van deze nieuwe ster aan de militaire hemel te kijken. Vooral in de eerste helft hebben de ongeveer 2000 toeschouwers goed voetbal kunnen zien tussen de twee geselecteer de militaire elftallen. Ploeg A was wel het sterkst samengesteld. Daarin kwa men o.a. uit de DOS-achterspeler Hans Kraay, de zo pas voor een ton van Vo- lendam naar Sparta overgegane spil Jan Schilder, de PSV speler Cock Smul ders en de ster van het veld, Cocky Luy ten van NAC uit Breda. In het B-team stonden behalve de beide backs Henk Koexxen (Helmond) en Willem Pothoven van Vitesse uit Arn hem, weinig bekende spelers opgesteld. Deze wedstrijd was, zo vertelde overste de Leeuw ons in de eerste plaats bedoeld als een algemene wapenschouw van het aanwezige voetballersmateriaal en in de tweede plaats als een eerste selectie voor het militair elftal dat ons land in de komende internationale competitie gaat vertegenwoordigen. Verschillende spelers kunnen nu al zeker zijn van hun verkiezing, zó stak hun spel uit boven dat van de ploeg- makkers. Midhalf Jan Schilder, een ont zaggelijk lange knaap, die zonder te springen iedere tegenstander in een kopduel de baas is, toonde dat hij de honderdduizend gulden, die Sparta op tafel heeft moeten leggen om de Volen- dammer in de Rotterdamse gelederen te krijgen, volkomen waard is. Voor de in het blauw gestoken B-voorhoede was er bij hem tenminste geen doorkomen aan. Samen met Hans Kraay (DOS) op de linksbackplaats en de Leeuwarden speler Tjeerd van der Veen aan zijn rechterzijde vormde hij een verdediging waarop menige hoofdklasser jaloers kan zijn. De linkervleugel Cocky Luyten met Ries Maarschalkerweerd is er ook een van de goede soort. In de B-ploeg waarin doelman Van Neer na de rust door Van Heeswijk ver vangen werd, vielen vooral op de rechts half Thijs Burgerhof, een geboren spel verdeler en de schietgrage Mani van Bergen. Over de wedstrijd zelve het volgende: Na een door de goed leidende scheids rechter Beltman terecht afgekeurd doelpunt van Maarschalkerweerd (bui tenspel) nam de B-ploeg door Van Ber gen de leiding. Twintig minuten daar na bracht Luyten de partyen op gelijke voet en nog voor de rust gaf de PSV'er Smulders de A-ploeg de leiding: 2—1. Tien minuten na de hervatting wan delde Luyten door de B-defensie en was het 31 en vijf minuten later legde Luyten de grondslag voor het vierde doelpunt, door Piet Buys met een listig gekopte pass in prima schietpositie te brengen. Rechtsbuiten De Groot van de B-ploeg bracht tenslotte de eindstand op 42. Voorbarige Ivanov In 1952 gaf de Italiaanse amateur achtervolger De Rossi nog voordat de eindstrijd van het wereldkampi oenschap wielrennen in Parijs ver reden was, foto's van zichzelf uit met het opschrift „wereldkampioen 1952". De Rossi verloor toen in de finale van de Nederlander Piet van Heusöen. De Italiaan heeft in zekere zin een opvolger gekregen in de Russi sche skiffeur Ivanov. Een Frans roeistertje heeft in haar handteke- ningenboek een bijzonder interes sante pagina. Bovenaan prijkt de handtekening van Ivanov en daar onder met dezelfde hand geschre ven „Europameister 1957". Zoals be kend beginnen de Europese roei- kampioenschappen te Duisburg eerst vrijdag a.s.! DUIVENSPORT Leidse Vitesse Club Wedvlucht met jonge duiven vanaf Pt. St.-Maxence. In concours 240 vo gels, gelost te 9.30 uur met z.w.wind. Af stand 344 km. Ie duif te 15.46.12 uur. W. de Ridder 12; P. Mooten 3; A. Siera 4—25—31; W. Siera 5; N. Ouds hoorn 6—1236; Gebr. Kok 71134; A. v. d. Hulst 814; G. van Albada 9 13151720; Chr. v. d. Pluym 10—22 —29—37—39—43—45: P. Hansen 16; J. Wolters 18—33; J. Rozier 19; A. Bey 21 —40; H. Moenen 23—27—35—44; H. Ket- tenis 24; J. Krekelaar 26; A. Singeling 28; W. Ravensbergen 3046; J. Planje 32—42—48; Gebr. Pracht 38; H. de Haa.s 41; W. v. d. Wel 47. Kampioenschap jonge duiven: 1. Chr. v. d. Pluym 540.9 pnt.; 2. A. v. d. Hulst 532.2 pnt.; 3. J. W. Wolters 528.4 pnt.; 4. G. A. v. Albada 516.5 pnt.; 5. A. Siera 480.3 pnt. Leidse Postduiven Club Na het gehouden vliegseizoen kwamen de volgende kampioenen uit de bus. Kampioen oude duiven (Duffel t/m Bordeaux): 1. H. Fasel 1203.04 pnt.; 2. J. Filippo 1133.25 pnt.; 3. D. v. d. Nieuwen- dijk 1108,30 pnt. Kampioen Vitesse: 1. D. v. d. Nieu wendijk 843.32 pnt.; 2. H. Fasel 784.31 pnt.; 3. H. van Alphen 766.04 pnt. Kampioen lange afstand: 1. J. Filippo 441.33 pnt.; 2. H. Fasel 418.73 pnt.; 3. C. de Groot 390.79 pnt. Kampioen jonge duiven: 1. J. Filippo 385.57 pnt.; 2. H. Fasel 383.74 pnt.; 3. W. Stouten 359.98 pnt. Kampioen Generaal: 1. H. Fasel 1586.78 pnt.; 2. J. Filippo 1518.82 pnt.; 3. D. v. d. Nieuwendijk 1328.59 pnt. Grote beker: D. v. d. Nieuwendijk 843.32 pnt. Kleine beker: H. van Alphen 765.04 pnt. Op de tweede dag van de wedstrij der) om het Portugees kampioenschap in de Drakenklasse eindigde onze land genoot Van Duyl met Trintel 2 weder om op de derde plaats. Winnaar werd de Portugees Mendenca met „Bamibi". Ook de tweede plaats was voor een Portugees en wel voor de Graaf de Ca rta met „Pan". Een tweede Nedei-landse boot, de „Vanguard" met Warners kwam als 8e aan de finish. De beroemde commissaris van politie Maigret herleeft in een nieu we film, die op het ogenblik wordt opgenomen. Men ziet hier de com missaris Jean Gabin) en de lief tallige Annie Girardot. PAARDESPORT Concours hippique te Groningen In het stadspark van Groningen is onder zeer grote belangstelling, ter gele genheid van het nationaal ontzet van Groningen, een concours hippique ge houden? waarvan de belangrijkste uit slagen luiden: Springconcours (13 hindernissen met een maximum hoogte van 1.30 meter): 1. Pocholo met mej. W. F. K. Bischoff van Heemskerck 0 fnt. 74.7 sec.. 2. „Squila" met R. Kouwenberg 0 fnt., 79.2 sec. Springconcours (12 hindernissen met een maximum hoogte van 1.20 meter): 1. „Lady be good" met S. M. Pruikema ker 0 fnt. 80.6 sec.. 2. ..Sunlight" met W. C. van Dam 0 fnt. 81,4 sec. Gronixigs springconcours (12 hinder nissen met een maximuxn hoogte van 1.30 meter. Iedere ruiter mocht zelf de volgorde bepalen, waarin hij de hinder nissen nam): 1. „Audacieuex" met W. Scheeren 62 pnt., 2. „Bilon" met C. van der Pol 52 pnt., 3. „Pocholo" met maj. W. F.K. Bischoff van Heemskerck 49 pnt. Dressuurproef 1: 1. mevr. F. Benedic- tus-Lieftinck met „Kobold" 349 pnt., 2. mevr. F. Benedictus-Lieftinck met „Loi-bas" 343 pnt. Kampioenschap van Nederland, tuig- paai-den, open klasse: 1. „Alfred" van J. W. van Dijk. Thiedeniaim niet naax* Rotterdam De bekende springruiter Fritz Thiede- mann, oorspronkelijk opgenomen in de Duitse equipe die zou deelnemen aan het internationaal concours hippique van Rotterdam en die was aangewezen om tezamen met Hans Quenther Winkler Duitsland te vertegenwoordigen in het Europese springkampioenschap, zal de reis naar Rotterdam niet kunnen onder nemen. Tijdens het concours hippique van Keulen kwam Fritz Thiedemann zater dag j.l. ten val waarbij hij een oogwonde en een hersenschudding opliep. Op advies van de arts zal Thiedemann enige tijd rust nemen. Zijn plaats wordt nu in de Duitse equipe ingenomen door de 18-jarige Peter Stackfleth, die hier mede zijn buitenlands debuut maakt. Hij zal starten met de paarden „frechdachs" en „Isolde V". In de wedstrijden om het Europees springkampioenschap zal Thiedemann niet kunnen worden vervangen, aange zien de inschrijving gesloten is. Voor Duitsland zal derhalve alleen de Olym pische kampioen, Hans Guenther Win kler. uitkomen. Koersen Duindigt De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen en rennen luiden: Gonda Scottprijs: 1. Unique Spencer (A. Siderius) (1.31.8); 2. Uncle Mars; 3. Vanity Hanover. Tot.: wi. f3.50; pl f 1.30 f 1.10; f 1.40;' gek. f7.40; cov. f3.00. Flying Guyprijs: 1. Victor Hollandöa (W. H. Geersen) (1.30.9); 2. Rejeton Ma rie B; 3. Sandra. Tot.; wi. f 1.90; pl. f 1.90 f2.40; f3.10; gek. f9.40; cov. f7.40. Caslndrsjprijs1. Siera Hanover (W. Leeuwenkamp) (1.28.1); 2. Royal Heny; 3. Quick Bongershof. Tot.: wi. f 11.50; pl f2.40; f3.60; f8.90: gek. f 19.20; cov. f5.70 Elionorprijs: 1. Rose Marie (G. Rayma- kers) (1.23.6); 2. Rina Gay; 3 Rethy Hol- land'ia. Tot.: wi. f 2.90; pl. f2.10; f2.20; f,2.40; gek. f7.60; cov. f6.30. ren. De Nederlanders speelden slecht. De Fransen boden zeer vele moeilijke slams zeer goed uit, die door Neder land óf gemist werden óf indien ge boden verkeerd afgespeeld werden. Ook de wedstrijd tegen Engeland leverde in de eerste helft reeds een achterstand op van 35 m.p. op. De Kaisers waren volkomen uit vorm en hadden 6 ram pen in 20 spellen en ook CatsKramer waren maar matig op dreef. In de tweede helft speelden Filarski Kokkes en CatsKramer, maar ondanks beter spel ook nu een klein verlies van 4 m.p. Meredith probeerde tegen Filarski Kokkes nog een psychologisch bod, maar dit kostte hem 500 punten (3 down ge dubbeld), terwijl er geen manche voor Nederland te spelen was. De dames hadden in de eerste helft tegen Zwitserland haar rust enigszins her vonden en staan nu 4 m.p. voor. Tot nu toe is alleen mevr. Akkerman gebleken op te kunnen tegen de sterkste buiten landse damesspeelsters. Mevr. Wester- veld speelt behoorlijk, maar de dames Veenendaal en De Waard hebben vele zwakke momenten en zijn veel te timide in het bieden. Een voorbeeld: West opent 1 sch, noord (mevr. Akker man) doublet, oost 1 sa, zuid (mevrouw De Waard) heeft sch xx, h aas x, r 10 xx. kl 10 9 8 xxx en past. Gevolg: oost maakte 1 sa, terwijl noord-zuid 3 kl konden ma ken. Op een kaart als die van zuid moet men in ieder geval 2 kl bieden. Beter is echter 3 kl, wat in dit biedverloop geen sterk bod is anders doubleert men 1 sa of biedt 2 sch. De Deense dames zijn goed op weg naar het kampioenschap. Evenals in Amster dam zullen zij dit wel aan haar mascotte wijten, die zij altijd bij zich hebben. De organisatie is na een aarzelend be gin nu goed op gang en ook de scorers zij nnu volledig voor hun taak berekend, zodat men gelukkig niet meer het schouw spel te zien krijgt van een scoorster, die huilend de tafel verlaat na het maken van een blunder. De resultaten van de 13e ronde bij de heren waren: Noorwegen won van Ier land 65 tegen 26 matchpnt., Zweden verloor van Finland: 58 tegen 65 match pnt., Polen verloor van Denemarken: 50 tegen 61 matchpnt., IJsland verloor van Spanje: 51 tegen 61 matchpnt., Zwitser land verloor van Italië: 29 tegen 81 matchpnt., Frankrijk won van België: 69 tegen 46 matchpnt., Oostenrijk won van Duitsland: 76 tegen 43matchpnt.,Groot- Brittannië won van Nederland: 89 tegen 50 matchpnt. Libanon was vrij. De stand na 13 ronden luidt: 1. Italië 24 uit 12, 2. Groot-Brittannië 20 uit 12. 3. Nederland 20 uit 13. 4. Oos tenrijk 19 uit 12, 5. Frankrijk 18 uit 12, 6. Noorwegen 15 uit 13, 7. België 14 uit 12, 8/9 Finland en Denemarken 12 uit 12, 10. Libanon 10 uit 12. H. W. FILARSKI. De Waal bedankt als coaeh In een schrijven aan de Koninklijke Nederlandse Hockeybond heeft Rein de Waal medegedeeld zijn functies van elftalcommissielid en coach van het na tionale elftal neer te leggen. Rein de Waal, die na de Olympische Spelen van 1952 in Helsinki de leiding van het Oranje-team op zich nam, heeft die be sluit moeten nemen aangezien het hem wegens drukke werkzaamheden niet langer mogelijk is het tijdrovende werk in de hockeybond vol te houden. Van het bestuur van de KNHB ver nemen wy, dat ook de heer Van Lierop uit de elftalcommissie treedt. De secretaris-penningmeester, jhr. L. J. Quarles van Ufford zal zich 'belasten met het zoeken naar geschikte kandi daten voor de opengekomen functies. Noordwijkse Golfweek In de wedstrijd om de „Mixed Four some Wisselprijs", welke gisteren in het kader van de Noordwijkse Golfweek werd gespeeld, is nog geen beslissing verkregen. De paren jonkvrouwe van Riemsdijk- jhr. G. Sandberg en baronesse van Heeckeren en jhr. Wittert van Hoog land jr. eindigden gelijk met een netto score van 71. De datum van overspelen zal nader worden vastgesteld. Sportsplinters De tweede race van de wectotryden om het Europees kampioenschap een- ma nsawaardiboten. waarvoor in de Finn- jollenklasse wordt gezeild, is gewonnen door de Belg André Nelis. Vogler Oost-Duitslanden Fischer (Polen) eindigden resp. op de tweede en derde plaats. Onze landgenoot Kans Sleeswijk werd in deze race vijfde. In een tramingswedsitrij'd voor de ontmoeting met Nederland op 11 sep tember heeft het Luxemburgse elftal tegen Eintraöhit '05 slechts een gelijk spel, 1—1, kunnen bdhalen. De uitslagen van de gisteren voor de Engelse league gespeelde wedstrijden luiden: ChelseaManchester City 2—3, Leicester—Sunderland 41, Manches ter UnitedEverton 3—0, Nottingham Forest—Birmingham City 1—1, Ports mouth—'Tottenham Hotspur 51, Wol verhampton Wanderers—Bolton Wan derers 61. Ipie Gregorprijs: 1. Rudolf G (W Brou wer) (1.27.6); 2. Pelikaan S; 3. Oscar. Tot.; wi. f 8.10; pl. f 2.10; f 1.40; f 4.— gek. f 15.50; cov. f4.10. De rennen; Karlmaprijs: 1. Sans Aide (H. J. van der Kraats); 2. Trou'bedle; 3. Ohaffy- Tot.: wi f 6.80; pl. f 1.60; f 1.40; f 1.40; gek. f 4.50; cov. f 5.10. Castle Maidprijs: 1. Col d'Or (H. J. van der Kraats); 2. Centurion; 3. Monpti; Tot.: wi. f 6.80; pl. f 2.80; f 1.60- gek. f 6.70; cov. f 3.90. Ortterlaiim drer LeerldngenprJJs1. Remus (J. W. van Vemrooy); 2. Felix; 3. Clemen - ceau; Tot.: wi. f 3.80; pl. f 1.70; fl.40; gek. f 2.60; cov. f 4.40. Totale omzet f 88.102,

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7