STADSNIEUWS Laatste Berichten Overeenstemming tandartsen- Ziekenfondsorganisaties 96ste jaargang Donderdag 29 augustus 1957 Tweede blad no. 29226 C. A. de Bruyn Sr. nam afscheid NA 40-JARIGE DIENST BIJ HET ONDERWI S. Na een diensttijd van 48 jaar, waar van 8 als actief militair en 40 bij het openbaar en christelijk onderwijs, heeft de heer C. A. de Bruyn sr., uitsluitend in intieme kring, afscheid genomen van zijn werkkring als leraar voor de licha melijke opvoeding aan het Chr. Lyceum in de Kagerstraat. De heer de Bruyn was achtereenvol gens werkzaam aan de Chr. H.B.S. en Chr. Kweekschool te Dordrecht, de Chr. H.B.S. te Vlaardingen en enige open bare lagere scholen te 's Gravenhage. In 1919 kwam hij naar Leiden, waar hij o.m. verbonden was aan de Gem. Kweekschool, de scholen der Geref. Schoolvereniging en de Ver. voor Chr. Onderwijs, de Chr. H.B.S. en het Chr. Lyceum. Gedurende ongeveer 35 jaar was hij voorts bestuurslid en propagandist van het Chr. Gymnastiekverbond, waarvoor zijn verdiensten in 1955 werden be loond met zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hij is of was verder nog voorzitter van de Ver. van Chr. leraren L.O., secretaris van de Stichting Menno van Coehoorn en lid van het Historisch Genootschap. Zijn belangstelling voor de geschiede nis kwam ook tot uiting door het schrij ven van een boek over de historie van de vesting Naarden gedurende het tijd vak 13501950. Zoals gezegd heeft het afscheid wegens particuliere omstan digheden uitsluitend in intieme kring plaats gevonden. Twee jonge kinderen aan brandwonden bezweken Kort na elkaar zijn in het Academisch ziekenhuis te Leiden twee kleuters over leden, die enige dagen geleden in een teil met kokend water gevallen waren. Eergisteren overleed de 2%-jarige Mar- garetha van der Meyden, wonende te Katwijk, die op 13 augustus bij een fa milie in de Mey van Streefkerkstraat te Leiden logeerde en toen in een teil met kokend water viel. Met ernstige brand wonden werd het kind naar het zieken huis overgebracht. Vanmorgen vroeg is eveneens in het Academisch Ziekenhuis overleden het 3-jarig dochtertje van de familie P. Hogenes uit Koudekerk, dat op 19 augustus in het ouderlijk huis in een teil met kokend water viel. Nieuwe leerkrachten Muziekschool „Toonkunst" Met ingang van 1 september 1957 zijn de volgende leerkrachten benoemd aan de Toonkunstmuziekschool te Leiden: Iskar Aribo hoofdleraar piano; Wim Serlie leraar piano; Pauline Zondag lerares viool; Gerard van Ast leraar cello; Lenie Stevens-Rid derhof hoofdlerares solozang; Hannie Lems hoofdlerares methodisch spre ken en stemvorming; Gerda Vermeulen lerares dwarsfluit; Anton Ram hoofdleraar fagoten Wim Heesen hoofdleraar slagwerk; Gladys Ligthart lerares gitaar; Frederika Botermans en Miep Vermeulen leraressen blok fluit; Lenie Stevens-Ridderhof lerares Algemeen Vormend Muziekonderwijs. VER. VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING Volgens de nieuwe statuten worden de leden van het hoofdbestuur in den ver volge aangewezen door districtsbesturen. In deze districten zyn de afdelingen provinciegewyze samengebracht, met uitzondering van die, welke meer dan 5000 leden tellen. Deze grotere afdelin gen vormen ieder zelf een district. Het districtsbestuur Zuid-Holland is inmiddels tot stand gekomen. Tot voorzitter is benoemd ir. A. J. der Weduwen te Delft en tot secretaris penningmeester de heer L. Gerverdinck alhier. De overige leden zijn de heren dr. G. J. van Meurs, Dordrecht; J. Schat, Gouda en J. C. Tinhout. Rotterdam. In zijn oprichtingsvergadering heeft dit districtsbestuur Zuid-Holland als lid van het hoofdbestuur aangewezen dr. K. Simon Thomas te Oegstgeest. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Hams, zal vain G. Hoeteema en J. Hiuse- manMaria, dir van J. van Es en J. M. Zi'tman; Izaak, zn van J. Betoooy en J. Matters; Marjanne, <±r van J. Peület en M. Onderwater; Cornelia Mania, dir vain P. J. van der Geest en A. M. van Rijn. OVERLEDEN M. van Gotkanm, 63 Jaar, echtgenote van A. Tempelman; A. Faber, 6>1 jaanv echtge note van H. Beutaman. Officiële publikaties GEMEENTEBEGROTING 1958 Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, zulte ter voldoening aan het bepaaldie in de artikelen 238 en 253 der gemeentewet, dat de begroting der plaatselijke inkom sten en uitgaven voor het dienstjaar 1958, alsmede de begroting voor dat dienstjaar van de takken van dienst, aangewezen krachtens artikel 252 der gemeentewet, op de secretarie der gemeente voor een leder ter lezing zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zyn gesteld. Leiden, 26 aiugoistus 1057. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. van Kinschot, Burgemeester J. Booi, seoretaatlB. GOUDEN JUBILEUM J. LIGTVOET Zaterdag is het vijftig jaar geleden, dat de heer J. Ligtvoet in dienst trad van de tegenwoordige kleiwarenfabriek van de firma B. Lammens aan de Rijnkade. MAGNETISCH VERKEERSBORD Gistermiddag en -avond werd in „Royal" aan de Doezastraat een demon stratie gegeven met een door „Leermid delen voor verkeersonderwijs" ontworpen magnetisch verkeersbord. De heer J. R. Schiltmeyer toonde aan, dat op dit bord het spelelement de boventoon voert. Het bord is direct aan te passen aan alle mo gelijke verkeerssituaties, terwijl ook een reconstructie van een ongeval gegeven kan worden. De demonstratie werd aan gevuld met de vertoning van enkele filmstrips, welke eveneens betrekking hadden op het verkeer. z z z CORRESPONDENTIE W. van K. te L. Stukken van een dergelijke strekking kunnen alleen on dertekend worden opgenomen. Boven dien zouden we in dit geval tegen plaatsing toch nog bezwaar maken in verband met het zeer persoonlijke ka rakter van uw klacht. De enige juiste plaats daarvoor is de desbetreffende ge meentelijke instantie, in casu het Huis vestingsbureau. Bij Kon. Besluit is aan jhr. mr. F. H. van Kinschot verlof verleend tot het aannemen van zijn benoeming tot com mandeur in de Orde van de H. Gregorius de Grote. Gistermiddag reed de 8-jarige Tonny van Delft met zijn fiets in het water van de Apothekersdijk. Een voor bijganger. die het ongeluk zag gebeuren sprong de jongen onmiddellijk na en wist de knaap spoedig op het droge te bren gen. De doortastende voorbijganger was de heer J. Devilee te Leiden. Geef die hoed ook maar! AANHOUDER WON GELUKKIG NIET (Van onze Haagse redactie) Gisternacht wandelde een 46-jarige Hagenaar, nadat hij bij kennissen op bezoek was geweest, naar huis. Het was omstreeks half twee, toen hij werd aangesproken door een onbeken de man, die hem om een sigaret vroeg. De wandelaar antwoordde, dat hy geen sigaretten had, maar degene, door wie hij was aangesproken, bleef naast hem lopen en vroeg steeds maar om een rokertje. Toen aan het herhaaldelijk verzoek niet werd vol daan. gaf de onbekende de wandelaar een fikse klap in het gezicht, met het gevolg dat deze een bloedneus op liep. Tenslotte gaf de aangevallene maar zijn hele pakje af. Hierop verklaarde de sigarettenliefhebber, dat hij dorst had en vroeg om geld. Bang voor een twee de klap haalde de wandelaar zijn por tefeuille voor de dag en hieruit griste de achtervolger twee rijksdaalders en een tram-knipkaart. „Je hebt zo'n mooie hoed op, die past me wel, geef op", zo was de volgende eis van de onbekende. Dit werd de wandelaar te machtig en een vechtpartij ontstond. Door toege sneld publiek werd de lastige klant tenslotte vastgepakt, maar hij wist zich weer los te, rukken. Door de inmiddels gewaarschuwde politie kon hij tenslotte worden gegrepen. Het bleek een 26-ja rige loswerkman te zijn, die zelfs op het politiebureau bleef volhouden, dat hij dorst had. Hij had tevoren een café bezocht en daar het een en ander tot zich genomen. PRINS BERNHARD OPENT ACCQUNTANTSCONGRES Het ligt in het voornemen van Prins Bernhard, het negende internationale accountantseongres, dat van 9-13 sep tember in het Concertgebouw te Am sterdam gehouden wordt, officieel te openen. MINISTER MAUDLING TE DEN HAAG De Engelse minister zonder porte feuille, Reginald Maudling, is van ochtend te Den Haag aangekomen, waar hij met Nederlandse autoriteiten infor matieve besprekingen zal voeren in ver band met de plannen voor een vrijhan- delsgebiied in Europa. De minister zal vanavond naar Engeland terugkeren. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen Bevallen: De Vries-Carstens, z. Kim- berley; Resius-Bol, d. Twello; Falken- burg-Vogel. d. Den Haag; Foortse-Slag- boom. d. Voorburg; Goudswaard-Blom, z. Manilla; Donker-Visser, d. Rotter dam; Gronert-Bargmann, z. Rotter dam; Van der LindeHas d. Indonesië. Getrouwd: F. Fortuin en L. J. Eyck van Zuylichem, Den Haag; J. Th. van der Voorde en M. A. L. Bomans, Am sterdam; L. W. E. Faber en M. Meijer, Amsterdam. Overleden: R. AronsohnFriedschol, vr. 81 j. Baarn; jhr. J. G. A. Wttewaal van Stoetwegen, m. 53 j. Amsterdam; H. H. Wilkens, vr. 83 j. Voorst; M. E. Loke- Klijnsma, vr. 94 j. Bussum; J. S. de Hondt, m. 82 j. Arnhem; C. van Enge- len-Meyer, vr. 74 j. Den Haag; E. J. van Schaick m. Den Haag; J. Hoogcarspel- Broeder, vr. 58 j. Rotterdam: J Mont- foortde Roo, vr. 78 j. Schiedam. Karei de Grote prijs voor ds. Jan Wit Op 26 september zal in een plechtige bijeenkomst ten stadhuize aan ds. Jan Wit worden uitgereikt de Karei de Grote prijs voor literatuur van de gemeente Nijmegen. De gemeenteraad van Nijmegen besloot in 1955 de Karei de Grote prijs in te stellen, een cultuurprijs voor literatuur, architectuur en schilder- en beeldhouw kunst. Om de beurt wordt deze prijs uit gereikt voor een van deze vrije kunsten. Vorig jaar werd die voor de architectuur uitgereikt aan ir. Van der Laan, ontwer per van het Radboudziekenhuis, hem toegekend door een jury, waarin o.a. zit ting hadden prof. dr. W. Asselbergs en ds. W. Barnard. De onderscheiding is ds. Jan Wit in het bijzonder toegekend voor zijn in 1954 gepubliceerde dichtbundel „In den me talen stier". Ds. Jan Wit is een geboren Nijmege- naar, en thans predikant te Nijmegen bij de Waalse gemeente. Hij verwierf in het land bekendheid als dichter en schrij ver o.m. van openluchtspelen en spelen voor de televisie en lekentoneel. De Karei de Grote prijs wordt toege kend aan kunstenaars, die een artistieke prestatie leveren, die min of meer in verband staat met het aanzien of het karakter van Nijmegen. Geveltoerist in arrest VELE DIEFSTALLEN EN INBRAKEN Door de arrestatie te Nieuw-Vennep van een 24-jaxtge, op 11 augustus ont vluchte verpleegde uit een inrichting voor geestelijk gestoorde misdadigers in Utrecht, is licht gekomen in een aantal diefstallen en inbraken van de laatste weken in Utrecht en andere plaatsen. Het blijikt da<t hij dadelijk na zijn ontvluchting aan een aantal rooftoch ten is begonnien. Het brutaalste ging hij te werk bij een nachtelijke inbraak in een kledingzaak in Utrecht, waar hij het magazijn van duizenden guldens aan textiel ontlastte en dlit laadde in een tevoren in Amsterdam gestolen auto. Om in het magazijn te komen zijn halsbrekende klimpartijen nodig geweest. Na zijn arrestatie in Nieuw-Vennep is hij overgebracht naar Utrecht. Hij heeft een aantal diefstallen bekend, o.a. van auto's in Rotterdam en Oegstgeest. Alle zaken zullen t.z.t. dn Utrecht worden berecht. KLM-DELEGATIE NAAR 1ATA-VERGADERING De internationale organisatie van burgerluchtvaartmaatschappijen, de IATA, waarby 79 leden-luchtvaartmaat schappijen uit 50 landen zijn aangeslo ten, houdt van 9 tot en met 13 septem ber te Madrid haar dertiende algemene vergadering sedert de heroprichting van de IATA na de tweede wereldoorlog. De KLM zal op dit congres worden vertegenwoordigd door de heer I. A. Aler, president-directeur, de heer M. J. van der Ploeg, plaatsvervangend president directeur en directeur afdeling vervoer, mr. L. H. Slotemaker, directeur buiten landse betrekkingen, ir. F. Besancon directeur produktie en door de adviseur van de directeur der maatschappij, de oud-directeur F. von Balluseck. Weer inval bij een vacupan-arts PATIËNTEN KONDEN ZELF GEBITAFDRUK MAKEN Vanmorgen is weer te Rotterdam een inval gedaan by een 76-jarige arts, die er opnieuw van wordt ver dacht de wet op de zgn. tandheelkun dige inrichtingen te hebben overtre den. Kortgeleden was hy gearresteerd in verband met overtreding van deze wet. Zyn gehele instrumentarium werd toen uit zyn praktijkkamer aan de Lombardkade gehaald. Vanmorgen is in deze zaak uitspraak gedaan. Terwijl deze uitspraak door de rech ter werd gedaan, maakte de arts zich waarschijnlijk opnieuw aan dezelfde overtreding schuldig. Ditmaal in een pand aan de Sohietbaanlaan. In de be nedenruimte hiervan had hij een uit stekend geoutilleerde praktijkkamer in gericht. Runners brachten „klanten" bij hem. Vanmorgen, toen de politie de in val deed, bevonden zich acht patiënten in het pand. Er was er een onder be handeling, een tweede, een vrouw, lag in de zgn. „uitslaapkamer". De arts werd gearresteerd en naar het hoofd bureau van politie overgebracht, waar hij in politiebewaring werd gesteld. Vanmiddag heeft men zijn gehele in strumentarium in beslag genomen. Pa tiënten werden als getuigen gehoord. Sommigen vaai hen verklaarden dat zij een voorschot voor de behandeling en het nieuwe gebit aan de runner hebben moeten geven. Anderen heb ben een bedrag moeten betalen op het adres Claes de Vrieselaan 16. Er zyn patiënten van de arts, die een bakje met gips mee naar huis krijgen na de behandeling om zelf een afdruk te maken voor het kunstgebit. Met deze afdruk kunnen zy na een of twee dagen dan naar de Claes de Vrieselaan gaan waar het gebit wordt gemaakt. DUITSE ECONOMISCHE EN TECHNISCHE SAMENWERKING MET INDONESIË Indonesië en West-Duitsland hebben vandaag een overeenkomst getekend voor economische en technische samen werking. Duitse deskundigen zullen naar Indonesië komen voor een onderzoek naar de mogelijkheden van economische ontwikkeling en Indonesiërs naar West- Duitsland voor opleidingen. LEIDERDORP Zaterdag 31 augustus a.s. zal de jaarlijkse collecte voor de kankerbe strijding in de gemeente worden gehou den. De kanker is nog steeds Staats vijand nr. 1, daarom „Bestrijd het leed dat kanker heet". WARMOND De aiitbinig van de voorzitter en secrebaris van de woonruimte-advies commissie zal nret worden gehouden op dinsdag 3 september, maar op donder dag 12 september a.s, des avonds van 78.30 uur. WASSENAAR Auto gaf geen voorrang Op de Rijksstraatweg verleende een 28-jarige inwoner van Den Haag, be stuurder van een auto geen voorrang aan de 56-jarige bromfietser P. Lange- veld uit Lisse, die door de daaruit voortkomende aanrijding zijn rechter enkel brak. Hij werd naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden gebracht. BROMFIETSER GEVALLEN De 56-jarige bromfietser H. Kool al hier kwam op het rijwielpad, hoek Sohouwweg-Storm var. 's-Gravesande- weg-Kerkstraat in aanrijding met een anidere bromfietser, die teveel links aanhield. Hij viel en liep een wond aan zijn achterhoofd en ontvellingen aan zijn handen en pols op. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. GESCHROKKEN Op de secundaire weg van de Rijks straatweg kwam de 51-jarige mevr. J. van der Linden1Van der Sar uit Lei den, bestuurster van een bromfiets, te vallen doordat zij schrok van een haar passerende en slippende auto. Zij liep wonden aan beide benen op en werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd RAADSVERGADERING Woensdag 4 september komt de ge meenteraad in openbare vergadering bijeen. Medeiverking weer over enkele dagen Zoals reeds eerder bekend is gemaakt hebben besprekingen plaats gehad van de minister van Sociale Zaker en Volksgezondheid met de Nederlandsche Maat schappij tot Bevordering der Tandheelkunde en alle organisaties van ziekenfond sen. In deze oesprekingen is overeenstemming bereikt tussen ii Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde en het gemeenschappelijk overleg van ziekenfon-iso~ganisaties (waarin de Bond van R.-K. Ziekenfondsen en de Stichting Autonome Ziekenfondsen niet vertegenwoordigd zyn). Over de inhoud van de opdracht aan „bindend adviseurs" (acte van compromis) en over de voorwaarden, waaronder de tandartsen bereid zijn hun medewerking aan de ziekenfondsen te hervatten. De acte van compromis is inmiddels getekend en de „bindend adviseurs" zijn met hun werkzaamheden begonnen. H.M. Koningin Juliana en H.K.H. Prinses Beatrix hebben heden ochtend het Twentse dorp Markelo bezochtwaar op het ogenblik een herdenkingsbijeenkomst ter ge legenheid van het tienjarig bestaan van de Plattelands Jonger enge- meenschap Nederland en een land bouwtentoonstelling Gouden Aren' worden gehouden. De foto toont tijdens een wande ling over het feestterrein van rechts naar links: de Commissaris der Koningin in Overijssel ,ir. J. G. B. M. Ridder de van der Schueren; H.M. de Koningin; burgemeester Jhr mr. A. J. de Beaufort van Mar- kelo; mevrouw Repelaer van Driel. geboren v. d. Willigen, dame du Palais, en H.K.H. Prinses Beatrix. Spoedig hervatting De tandartsen zullen als gevolg hier van binnen enige dagen hun medewer king aan de ziekenfondsen hervatten. De Nederlandsche Maatschappij tot Be vordering der Tandheelkunde en het gemeenischappelijik overleg van zieken fondsorganisaties zijn met spoed doende de tandartsen resp. de verzekerden richtlijnen te verstrekken betreffende de gang van zaken, geldend vanaf het moment, dat de tandartsen de mede werking aan de ziekenfondsen hebben hervat. De juiste datum van de her vatting der medewerking zal tijdig be kend worden gemaakt. Overgangsbepaling De door de „bindend adviseurs" vast te stellen nieuwe honorerings'basis zal met terugwerkende kracht gelden tot de datum, waarop de tandartsen de medewerking aan de ziekenfondsen hebben hervat. Gedurende de periode, waarin het bindend advies wordt voor bereid, zal een voorschotregeling van kracht zijn. Rechten en verplichtingen De aard en de omvang van de te ver strekken tandheelkundige hulp evenals de financiële verplichtingen van de zie kenfondsverzekerden zyn gelijk aan die van voor 1 april 1957. Overigens zijn partijen het erover eens, dat in de aard en de omvang van de tandheelkundige hulp binnenkort wijzigingen moeten worden aangebracht- Twee uitzonderingen Voor de verzekerden van de Bond van R.-K. Ziekenfondsen in Neder land en de Stichting Autonome Zie kenfondsen zal bovengenoemde rege ling niet gelden, aangezien beide organisaties zich niet hebben kunnen verenigen met het resultaat van de besprekingen, zoals deze in de tussen partijen gesloten overeenkomsten tot uiting is gebracht. Eurovisie-uitzendingen worden beperkt Inkrimping door enorme kosten Naar wij vernemen, hebben de enorme kosten, welke aan de Euro- visie-uitzendingen zijn verbonden, bij de omroepverenigingen de vraag doen ryzen of deze internationale televisie- uitwisselingsprogramma's even fre quent zullen kunnen plaatsvinden als zulks totnutoe het geval is geweest. De praktijk heeft geleerd, dat de kos ten, welke voor bepaalde uitzendingen waren begroot, uiteindelijk aanzien lijk groter waren. De „rekeningen",1^welke van de zijde van de P.T.T. worden gepresenteerd, komen dikwijls pas ruim een jaar na de uitzendingen. In die tijd blijken de lo nen en salarissen zodanige stijgingen 'te hebben ondergaan, dat het geraamde bedrag verre wordt overschreden. Onder deze omstandigheden zien de omroepverenigingen, welke tezamen de N.T.S. vormen, zich genoodzaakt de Eurovisie-uitzendingen te beperken. Door de Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde en een aantal Ziekenfonds-organisaties als on afhankelijke en onpartijdige aangewezen leden van de commissie van bindend ad vies voor het z.g. tandartsenconflict, hebben als voorzitter van de commissie aangewezen prof. dr. B. Pruyt, hoogleraar in de bedrijfshuishoudkunde aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam. Prof. Pruyt heeft deze benoe ming aanvaard. De commissie is unaniem van oordeel en heeft mitsdien besloten, dat zy uit sluitend als college partijen zal horen en contact met partyen. BEURSOVERZICHT Unilevers flauw; Deli Mij gevraagd Amsterdam 19 augustus. De flauwe stemming voor Unilever van verleden week, heeft zich, vandaag op nieuw voortgezet. Er circuleren ter beurze geruchten dat de eerste half jaarcijfers van dit concern, die ver moedelijk in de eerste week van septem ber gepubliceerd zullen worden niet op timistisch zijn, i.v.m. de minder goede gang van zaken van de N.V. in Indone sië. De beurs verwacht onveranderde winstcijfers vergeleken bij het eerste halfjaar van 1956. De koers van de aan delen was vandaag op 403, na een ope ning van 405. 11 punten lager dan de slotkoers van gisteren. De omzetten wa ren niet groot. Ook in Kon. Olie ging heel weinig om; de weifelende tendenties van Wallstreet, vormde hier geen stimulans. Na een lage opening op f. 200,50 trok de koers aan tot f. 201,40 op kleine aankopen door Parijs. Ten opzichte van gisteren waren de aandelen vrijwel onveranderd en i.v.m. de flauwe koers van de ef fectendollar. 384% (385 5/8), lagen aan delen Kon. Olie een fractie boven pari teit New York. In de Philipshoek moest op de mooie winst van gisteren circa 4 punten worden prijsgegeven. Aku's kalm, min 2%, KLM een paar dubbeltjes lager. In de Scheepvaarthoek verloren aan delen Holland Amerikalyn van Nievelt Goudriaan, van Ommeren en Rotter- damsche Lloyd 2 tot 4 punten. Ook de overige fondsen waren beneden gisteren. De rust in de staatsfondsen is terug gekeerd; de koersfluctuaties bewogen zich binnen nauwe grenzen. Alleen de staffellening lag een fractie hoger. De overige papieren goed prijshoudend. Van de cultuurwaarden vroegen aan delen Deli Mij wederom de aandacht en noteerden op goede vraag weer ruim 2 punten beter. Er zijn te beurze vermoe dens. dat op de terreinen van de Deli Mij in Amerika olie in de grond zit. Te vens heerst de mening dat deze aande len op circa 80% met een dividend van 8% een goede belegging vormen. Am sterdam Rubber en HVA vrijwel onver anderd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 29 augustus Londen 10.63%—10.641/4. New York 3.82%—3.83V8, Montreal 4.02ft4.02Hl, Parijs 91.10 91.20, Brussel 7.60%—7-01%, Frankfurt 91.13—01.18, Zurich 87.47%—07.52%, Zürddh (vr. fr.) 890489.39, Stockholm 73.57%—73-62%, Kopenhagen 55.00— 55.05, Oslo 53.25%—53.30%, Milaan 61.22%—61.27%, Wenien 14.72—14.73. Beurs van Amsterdam Donderdag 29 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 85% 85% Grootboek obl. 3% 74 L 73 Ned '47 3% (3) 81% 81% Ned. '51 3% 85% 85% B Ned. '53 3% 83% 83% Ned. '56 3% 83fg 83% Ned. '48 3% 79 B 79 B Ned. '54 3% 78% 78% Ned. '55 I 3% 78% 78% Ned. '55 II 3%80 80% B Ned. '37 3 79 79 Dollarlng '47 3 90% 91 Investeringscert. 3 89ft 89 ft Ned 62-64 3 88y4 B 88ft Cert. NWS 54% B Indië '37A 3 85 84% Grootboek '46 3 81% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind. B. 40% 40% Nat. Handelsbank ..94 94 Ned. Handelmij153 153% A'dam Rubber 68% 68 Deli Mij en (Ver.) eva. 79 B 81 H.V.A116% 115 Java Cult39 39 Senembah 59 59% Vorstenlanden 25% 25 AK.U1^7% 174% v. Berkel's Patent (v) 198% Calvé Delft cert. 344 337 Kon. Pap. v. Gelder 189 189 Hoogovens cert293% 292 Müller en Co. N.B. 348 344 Ned. Kabelfabr270% 265% Philips 278% 274% Philips pref. 140 140% Unilever 414y4 402% Wilton Feyenoord 226 225% Biliton 3de rubr 238 238 Dordtse Petr gew. 950 944% Kon. Petr. <f. 20.202 201.10 idem (50 f. 20.—) 201.30 200.45 Holl. Amerikalijn 163% 160% Java China Paket 155% 156 KLM12380 123.55 Kon N. Stoomb. 141% 138 Kon Paket My143% 141 Stoomvaartmij. Ned 173 170 Van Ommeren cert. 241% 237% Kon Rott. Lloyd 162 159% Ned Scheepv Unie 154% 152 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam'47 (3%) 3.. 84% 84% Den Haag 1937 1 3.. 95 Leiden 1947 86B R'dam '37 I-III 3% 84 83% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 96% 96 Premieleningen A'dam '53 3 90 92 B A'dam '51 2% 81% 87 A'dam '56 I 2% 78% 79 A'dam '56 II 2% 85% 86% Eindhoven '54 2% 79% Enschede '54 2% 77% Den Haag '52 I 2% 87% 87% idem H 2% 87% 87% R'dam '52 I 2% 88% idem H 2% 87% 87% Utrecht '52 2% 90 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 199% 198 H.B.U. eert198% 198 Rott. Bank 163% 163 Twentsche Bank 156 158 Industriële Ondernemingen Albert Heyn 273% 271L Borneo Sum. H.Mij. 56 56 Ned. G. enSp. Fabr 180% Kon Ned Grofsm 106 106 Internatio 78 77 Rott. Droogdok Mij. 556 553 Tieleman en Dros 11% 11% Ned. Mij. Walv.vrt. 57 B 59% Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. 10% 10% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 32% 32 y8 Intern Nickel 87% 87% Anaconda 57 56% Bethlehem Steel 46% 45% Cities Service 67% 66% General Motors 43 42% Kennecott99 98 y4 Republic Steel52% 52% Shell OU 83% 83% Union Pacific 28ft 27% Un. States Steel 66% 65 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Edelmet. Kon. AA Pref. w.a. idem Electrolas B Holl Constructie Ing bur v Souwnfjv Int. Kunststof! Ind Leidsche Wolsplnn. Sikkens Lakfabr '53 Ver. Touwfabrieken Wernlnk's Betonm Van Wijk Textiel V K 28/8 60 67% 67% 330 L 340 122 40% 42GB 205 L 200 398 399 160 L 74 74 82 83

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3