RADIO Italiaanse premier Zoli beschikt over ongewoon gevoel voor humor PEDICURE VERKOOPSTERS Eerste symptomen van komende verkiezingsstrijd merkbaar Wie wil ruilen Isfe of 2de modisfe, appreleuse en leerling-modisie WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1957 (Van onze Romeinse correspondent) Eigenlek leven we in Italië al in de sfeer van de komende verkiezingen, al scheiden ons nog acht, negen maanden van dat gebeuren. Het kabinet-Zoli zal wel de regering worden die „de verkiezingen maakt". Men weet, dat dit kabinet op zonderlinge wijze tot stand is gekomen: een verstokte anti-fascist weigert het voorzitterschap te aanvaarden, wanneer fascistische stemmen de doorslag heb ben gegeven, om dan tenslotte te moeten zwichten - hoewel inderdaad één fas cistische stem de beslissende is geweest - voor de redenering van de president der republiek, dat een minister geen stemmen mag weigeren, omdat Kamerleden hun stem niet geven als partijleden maar als volksvertegenwoordigers. Zoli laat thans niets na om duidelijk te doen uitkomen, dat de christen-democratische partij, waarvan hij voorzitter is, over een programma beschikt, dat is aangepast aan de noden van het land. Hij streeft er verder naar de inderdaad geheel onjuiste, indruk, dat hij enige sympathie zou koesteren voor de neo-fascisten, weg te ne men. Zijn anti-fascistisch verleden is brandschoon. Verder is hij veeleer een man van links, maar binnen de perken van de r.-k partij. Vandaar dat hij er ook prijs op stelt te doen uitkomen, dat hij niets gemeen heeft met het marxisme, hoe dan ook geïnterpreteerd. het Atlantisch pact, (de NAVO), dat hij goedkeurt, mits het defensief blyve en naast de militaire samenwerking ook aandacht wyde aan verbetering der be trekkingen op politiek en economisch gebied. Premier sterk afwijzend tegen links en rechts Gemakkelijk is zulk een positie na tuurlijk niet. Het pad van een minder heidsregering gaat nooit over rozen en zeker niet in een land, waar de politieke hartstochten zo ongebreideld worden botgevierd als in Italië en in een mo ment. waarin alle politici weten, dat, wat thans gebeurt of wordt nagelaten, beslissend kan zijn voor de verkiezingen. Het lijkt wel, of men Zoli, een bejaard man, van wie op het eerste gezicht nu niet zo heel veel uitgaat en die boven dien een opvallend slecht spreker is, heeft onderschat. In de eerste plaats blijkt hij te be schikken over een voor Italianen zeer ongewone zin voor humor. Een eerste voorbeeld daarvan kregen wij toen hij voor de Kamer het regeringsprogram uiteenzette. Hij las met een toonloze stem. buitengewoon vlug en heel erg onverstaanbaar de regeringsverklaring voor. Ieder zat er verveeld naar te luis teren en het was vrijwel onmogelijk hem te volgen. De parlementaire zeden bren gen mee, dat er bij de programmaver klaring van een nieuwe eerste minister niet wordt geïnterrumpeerd. Maar plot seling kan een communistisch Kamerlid zich niet langer bedwingen en riep: „langzamer". Zoli keek eens even over zijn bril en merkte op: „U bent jong en kunt de dingen langzaam doen, wij oudjes hebben niet veel tijd en lopen wat rapper". Daarna ging hij onver stoord op precies dezelfde wijze voort. Maar die weinige woorden waren vol doende om te doen begrijpen, wat men aan hem had! Diepgaand conflict De besprekingen over Euratom en Europese markt hebben geleid tot het eerste diepgaande conflict tussen com munisten en Nenni-socialisten. Voor het eerst sedert de bevrijding hebben de twee linkse oppositiepartijen niet op ge lijke wyze gestemd. De communisten waren natuurlijk tegen beide interna tionale verdragen, geheel in de lijn van Moskou; de socialisten hebben zich ont houden van stemming over de Europese markt en hun goedkeuring gehecht aan Euratom. Dit betekent dus, dat zij op het gebied van de Buitenlandse po litiek een sterk uiteenlopend standpunt innemen. En inderdaad heeft Nenni voor het eerst prijzend gesproken over De communisten blijven op hun oude, afwijzende standpunt staan. Dit heeft onder meer tot gevolg gehad, dat vele intellectuelen in de laatste dagen de partij de rug hebben toegekeerd. Vooral de overgang van het jeugdige commu nistische Kamerlid Giolitti naar de so cialistische partij heeft diepe indruk ge maakt. Ook de brieven, waarmee enkele zeer vooraanstaande universiteitsprofes soren uit de partij traden en wezen op het algeheel ontbreken van elke vrije discussie in de communistische gelede ren. deed die partij geen goed. Het zou echter verkeerd zijn te verwachten, dat dit veel invloed zal hebben op de komende verkiezingen. De miljoenen massa, die communistisch stemt, weet van deze dingen niets af en staat op een veel te laag geestelijk peil om er door te worden beïnvloed. Nog „even" de pachtwet Ook de fascisten die meenden zich een gunstige positie te hebben verzekerd door hun steun te geven aan Zoli, wiens kabinet naar zy dachten zonder hun hulp niet kon bestaan, hebben door de handigheid van Zoli een lelijke veer moeten laten. Hij stelt hun hulp nu eenmaal niet op prijs en om dit te be wijzen vroeg hij de Kamer, onmiddellijk nadat de Europese verdragen waren goedgekeurd en terwijl ieder er naar snakte om met vakantie te gaan, nog „even" de wet op de pachtverdragen in behandeling te willen nemen. Van alle programmapunten van het kabinet-Zoli is dit wel het meest omstredene. De con servatieve partijen, waartoe men ook de fascisten moet rekenen, willen er niet van horen en vooral de oorspronkelijke opzet der christen-democraten, althans van hun linkervleugel, om wettelijk vast te stellen, dat pachtverdragen niet al leen voor een onbeperkt aantal jaren moeten worden afgesloten, maar alleen kunnen worden opgezegd, wanneer daartoe door de rechtbank erkende grondige redenen bestaan wordt in conservatieve kringen uitgelegd als een beperking van het eigendomsrecht. Juist dat wetsvoorstel, waarover men al negen jaar lang kibbelt, heeft Zoli naar voren gebracht, natuurlijk heeft zyn eigen partij hem niet in de steek ge laten en ook de sociaal-democraten en de republikeinen gaven hem hun steun. De socialisten van Nenni. voor wie de pachtwet sedert jaren een stokpaardje is, konden wel niet anders dan hem eveneens steunen. Zoli keerde fascistische spreker de rug toe Algemeen werd verwacht, dat. de com munisten, onder voorwendsel dat men voor de vakantie toch weinig of niets zouden kunnen beslissen, het voorstel om dat ingewikkelde wetsontwerp in behandeling te nemen, zouden verwer pen. Zij hebben er namelijk belang by, dat die zaak, die nu reeds negen jaar hangende is. niet tot een voor de pach ters gunstige oplossing komt voor de verkiezingen. Het zou hun een van hun beste propaganda-stunts ontnemen! Maar door tegen te stemmen zouden zij de indruk wekken niet voor de belangen der lagere klassen op te komen! en dus werd met een vrij grote meerderheid het voorstel aangenomen om op snikhete augustusdagen dag aan dag over de pachtwet te praten. De conservatieven waren niet alleen letterlijk, maar ook figuurlijk ziedend en verwensen het ogenblik, waarop zij het kabinet-Zoli in het zadel hebben geholpen. Dit geldt vooral voor de fas cisten. omdat Zoli, terwijl de fascis tische' woordvoerder op een uiterst hef tige wijze uiteenzette, waarom zijn partij dit voorstel van Zoli zou verwerpen, de spreker zyn rug toekeerde en met grote beslistheid weigerde naar zyn overigens niet weinig beledigende woorden te luis teren. Op die wijze is het Zoli gelukt meer dan duidelijk te doen uitkomen, dat zijn regering generlei steun van de fascisten wenst te ontvangen, maar dat zij het ook zonder hulp van uiterst links kan bolwerken. Eenmaal dit doel bereikt, werd na drie zittingen besloten, dat het toch beter was de verdere behandeling van de pachtwet een week of zes uit te stellen, tot na de vakantie. Het is niet meer die wet, waarin men belangstelt, doch de verkiezingen Syrische samenzwering tegen koning Hoessein Twee Jordaanse soldaten hebben gisteren voor een krijgsraad te Am man verklaard, dat Syrische militairen op bevel van het hoofd van de ge heime dienst van het Syrische leger, kolonel Abdoel Hamid Serradje, een samenzwering hebben beraamd tot af zetting van koning Hoessein en tot omverwerping van de regering van Jordanië. De krijgsraad is belast met de behan deling van de zaak van- 21 Jordaanse officieren en een oud-minister, die er van beschuldigd worden koning Hoessein te hebben willen vermoorden. De Syrische troepen hadden, volgens een van de soldaten, het gerucht ver spreid, dat de Koning de leer van Eisenhower wilde onderschrijven. Ook zouden de Syriërs hebben gepoogd een kamp van het Jordaanse leger bij Ibrid te omsingelen. Een der Jordaanse militairen ver klaarde nog, dat de gewezen Egyptische militaire attaché in Amman hem ver zocht had,, verscheidene hoge Jordaanse regeringsfunctionarissen en koningin moeder Zein te vermoorden. Bolleiiliantlelareii zonden adres Aan Tweede Kamer i.v.m. verdrag (Speciale berichtgeving) De Bond van Bloembollenhandelaren gevestigd te Haarlem heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal naar aanleiding van het aanhangige wetsotwerp tot goedkeu ring van het verdrag tot oprichting van een Europese Gemeenschap, in welk adres voorop wordt gesteld, dat de Bond ten volle overtuigd is van de noodzakelijkheid nauwe economische samenwerking tussen de Europese lan den onderling, maar ook tussen die landen in de andere delen der wereld zoveel mogelyk te bevorderen. In het verdrag ziet de bond dan ook met name een fase in de ontwikkeling naar de primair gestelde doeleinden. Met voldoening wordt geconstateerd, dat het verdrag verschillende uitspraken in zulk een geest bevat. De bond schrijft verder, dat met bezorgdheid wordt af gevraagd, of de beginselen in het ver drag wel steeds zijn nageleefd. Met name vreest de Bond protectionistische, diri gistische en bureaucratische tendenzen. Van eminent belang acht de Bond van Bloembollenhandelaren een inten sieve inschakeling van nationale en in ternationale organisaties van het be drijfsleven, zowel voor zover het de handel als andere sectoren van het maatschappelijk leven betreft. Tenslotte meent de Bond als zijn oordeel te mogen uitspreken, dat in elk geval bij uitleg ging, uitwerking en toepassing van het verdrag gewaakt zal dienen te worden voor de grondbeginselen. Treinramp Woensel eiste zeven doden Het aantal doden als gevolg van de op 12 augustus by Woensel gebeurde treinramp is gestegen tot zeven. Van ochtend vroeg is in het R.-K. Binnenzie- kenhuis te Eindhoven de 60-jarige heer A. Weydeven uit Eindhoven, die bij het ongeluk ernstig werd gewond, overleden. De heer Weydeven was hoofdconducteur van de trein uit Eindhoven naar 's Her togenbosch. Op het ogenblik verblijven nog altijd 20 personen, die by het ongeluk werden gewond, in ziekenhuizen te Eindhoven. 18 hunner liggen in het R.-K. Binnen- ziekenhuis en twee in het Diaconessen- huis. Geen hunner verkeert meer in le vensgevaar. Luchtvaartakkoord met Roemenië NOG GEEN DIENST OP BOEKAREST In het ministerie van Buitenlandse Zaken is een luchtvaartakkoord on dertekend tussen Nederland en Roe menië betreffende het verlenen van wederzijdse landingsrechten. Voor Ne derland tekende de minister van Bui tenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns en voor Roemenië vice-minister van Verkeerswegen Gheorge Safer. Het ligt vooralsnog niet in de bedoe ling een dienst op Boekarest uit te voe ren, aangezien het vliegveld van de Roe meense hoofdstad niet gereed is voor start en landing van viermotorige vliegtuigen. De uitbreiding van het vliegveld van Boekarest zal in de loop van het volgend jaar gereed komen, zodat op dit ogenblik nog niet gezegd kan worden, op welk tijdstip de K.L.M. Boekarest in haar luchtnet zal op nemen. Groningse dame in Duitsland gedood (Speciale berichtgeving). Gistermiddag is even buiten I.eer in Duitsland een personenauto met twee Groninger echtparen tegen een boom gebotst, waarbij mevrouw A. van der Spa op slag werd gedood en de drie andere inzittenden ernstig gewond naar het ziekenhuis in Leer werden overgebracht. Het waren de echtparen De Boer en Van der Spa, die van een vakantietrip naar familie in Noor wegen terugkeerden. Buiten Leer raakte de chauffeur, ver moedelijk door te hoge snelheid, de macht over het stuur kwijt, waarbij het natte wegdek waarschijnlijk een rol heeft gespeeld. De auto kwam in de berm, waarna de bestuurder het stuur omhaalde, de wagen over de weg schoot en met volle gang tegen een boom tot staan kwam. De wagen werd geheel ver nield. Nederlanders in Italië in quarantaine in ziekenhuis VERMOEDELIJK AZIATISCHE GRIEP. Een bus met Nederlandse en Duitse toeristen is gisteren in een zieken huis van Rome onder speciaal toe zicht geplaatst als voorzorgsmaatre gel ter bestrijding van de Aziatische griep. De bus was afkomstig uit Na pels, waar de griep-epidemie al een behoorlijke omvang heeft aangeno men. Maandagavond heeft een Italiaanse senator. Angelo Giacomo Motta, die het hoofd is van de Italiaanse gezond heidsdienst tijdens een televisie-inter view meegedeeld, dat de Aziatische griep Italië is binnengedrongen, maar in een milde vorm. Ook eenenveertig leden van de Ne derlandse Katholieke Arbeidersjeugdbe weging, die te Rome aan de interna tionale bedevaart van de katholieke arbeidersjeugd hebben deelgenomen, zijn daar in een ziekenhuis opgenomen. Vermoed wordt dat zij aan Aziatische griep lijden. De medische autoriteiten hebben zich echter nog niet over de aard der ziekte uitgesproken. Ook zijn geen namen en woonplaatsen van de patiënten opgegeven Resolutie Congres Wereldfederalisten ZAL DE MENSHEID TEN ONDER GAAN? De Japanse senator C. Tomabechi heeft op het congres der Wereldfede ralisten te Den Haag erop gewezen dat 12 jaar na de explosie van de atoombommen in Hirosjima en Na gasaki nog steeds mensen sterven als gevolg van de radio-activiteit waar mee zij indertijd werden besmet. Het lijdt geen twijfel, zo betoogde hij, dat indien deze kernwapens worden ge bruikt in een nieuwe oorlog, de mens heid ten onder zal gaan. Na herinnerd te hebben aan de waar schuwende stem van talrijke atoomge leerden. diende de senator een ontwerp resolutie in waarin hij verzoekt het Roode Kruisprotocol van Genève van Juni 1952 waarin het gebruik van gas en bacteriën in een oorlog worden ver boden. wordt herzien in die geest dat ook het gebruik van kernwapens en de proefexplosies worden verboden. In de resolutie wordt er verder bij de landen op aangedrongen hun bewapening tot het hoogst noodzakelijke te beperken en de kernwapens onder controle van de V N. te plaatsen. Een onafhankelijke politiemacht zal moeten worden inge steld, die zal moeten controleren of een of ander land zich niet bovenmatig en op verantwoordelijke wijze bewapent, aldus de resolutie. 161 miljoen minder deviezen De weekstaat van de Nederlandsche Bank per 26 augustus 1957 laat duide lijk zien hoeveel moeite men allerwege heeft om niet in liquiditeitsmoeilijkhe- den te komen. In de staat zyn verwerkt de valuta transacties van zaterdag 17 augustus, op welke dag nog veel valuta werd opge vraagd. Daarom is het niet verwonder lijk, dat er een goud- en deviezenverlies blijkt te zijn van f. 161,5 miljoen, waar van f. 61,4 miljoen aan goud. De totale goud- en deviezenvoorraad bedraagt nu 3,2 miljard gulden. Van de deviezen voorraad ad f. 373,7 miljoen is f. 205,1 miljoen convertibel, dit is f. 31,2 miljoen meer dan de vorige week. Kolonel Djambek naar Zuid-Sumatra Kolonel Dahlan Djambek, plv. chef staf van de Indonesische landstrijd krachten, die de vorige week zijn ont slag heeft ingediend, is in Padang aan gekomen, de hoofdstad van de autono me provincie Zuid-Sumatra. Hij had zyn gezin bij zich. Djambek zeide bij aankomst, dat hij .,met verlof" was in afwachting van het antwoord van de regering op zijn ver zoek om van zijn functie te worden ont heven. Dodelijk verkeersongeval te Kolham (Speciale berichtgeving) Bij de Rengersbrug in Kolham (gem. Slochteren) is vanmorgen om half acht een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan de ongeveer 35-jarige Hiltjo Huisman uit Woltersum het leven heeft gekost. Een mede-inzittende uit Appingedam werd ernstig gewond in een Academisch Zie kenhuis in Groningen opgenomen. De heer Kuiper bestuurde een personenauto van een aannemer uit Appingedam. Hij reed op de Rengerslaan en wilde de Rijksweg van Groningen naar Nieuwe Schans oprijden. Daarbij bemerkte hij niet dat uit de richting Groningen een trekker met oplegger van de firma ,Gro- nystaal" uit Groningen kwam. De wa gens botsten met een harde klap op el kaar. Een mede-inzittende van de vracht wagen uit Groningen en de chauffeur werden slechts licht gewond. Een derde inzittende van de personenwagen uit Ten Post werd eveneens licht gewond. De personenauto werd geheel vernield. Het verkeer op de Rijksstraatweg werd enige uren vertraagd. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 27 aug. Groenteveiling: waspeen A (per kist) 2.00 4.20; Idem B (per kist) 2.105.10; idem. lijm (per kist) 2.404.60; bloemkool A 1726; idem B 10>16; bospeen 4041; uien (per kist) 2.90; groene kool 1'5; pe terselie 5.10; kroten (per kitst) 2.002.70; sla 8; prinsessenibonen 55; aavdijvile 2026. RIJNSBURG, 27 aaig. Bloemenveiling Flora. Gladiolen per 100: Nieuw Europa 400—610; Spi'k and Span 200—310; Gol den Dust 280330; Mem. Day 260360; Redfok 280320; Gemengd 350620; Firebird 500©10; Strauss 270—330; H. Glorie 300320; Sansouci 400530; per bos; Segertum 2024; Statioe 4053; Dwéngaeter 4554; Vegeetetia 4585; Afrikanen 2130; Rebehla 4052; Dah lia p 100; Kochel6ee 200-270; Passepartout 230290; Glorie van Heemstede 270320 Gerry Hoek 280340; Purity 2603'HÖ; As ters per 100 Bouwman W. 140160; Idem ros 1'50200; Gemengd 220300; Enkele Asters 140210; per stukAm. Anjers 7 »111»; Orniühogalum 1014; Lelie per kelk Aurathum 2025; wit 3032; Chrysan ten per bos 4045; per stuk geplozen 13 —24. TER AAR, 27 aug. Groente veiling augurken: fijn 85; idem 2 67; fijn.basterd 73; basterd 62; grof A 52'53; grof '1 42 44; CD 3637; idem 2 31i; idem afw. 15; E 17 alles per kg. WOERDEN. 28 aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 162 partijen eerste kwaliteit f2.262.31; tweede f2.202.25; extra tot f 2.60. De hamdel is matig. Engels voor Emigranten, examenopl elding Handelscor respondentie, hoofdcorrespon dent, spreekvaardigheid, Cam bridge, Aanvang september. Dagelijks inschrijving. Alle ver talingen. W. Verboog, Leraar Engels. Staatsdiploma Tolk/ Vertaler. Steenschuur 18, Lel den. Telefoon 25335. A. Spreen. Psychonietrlst, geeft vrijdag 30 aug. '57 een openb. seance, in Café-Rest. ..Royal", Doezastraat 42. Lei den. Aanvang 8 uur. Entree f 1.25. Privé van 1 uur t/m. 6 uur. Te ruil aangeboden huls, gelegen Morslaan. bev. kamer, slaapkamer. keuken, kelder, tuin met schuur, veel zon. Ge vraagd grotere woning. Brie ven bur. van dit blad onder no. 9389 k. Wonlngruii Den HaagLel den. Aangeb. vrij bovenhuis. 4 kamers en zolder, riant uit zicht, huurprijs f 11.25. Gevr. vrij ben.huis, kamer en suite, liefst op 't zuiden. Ong. zelfde huurprijs. Brieven bur. v. d. blad onder no. 9391 k. Kennismaking gezocht door weduwe. 47 Jaar. met nette heer. leeftijd tot 50 Jaar. Goe de positie. Brieven bur. van dit blad onder no. 9396 k. Alleenstaande vrouw zoekt beschaafde man. tussen 45 en 50 j. Liefst eigen woning. Doel huwelijk. Brieven bur. van dit blad onder no. 9424 k. Jonge man uit werkende stand, zoekt kennismaking met jonge vrouw. 1 kind geen be zwaar. om het huishouden voor hem bij te houden. Foto's op erewoord retour. Brieven bur. van dit blad no. 9409 k. Openbaar Slachthuis. Don derdagmorgen 9 uur verkoop van partij lamsvlees. Voor waardelijk goedgekeurd. De verkoper J. van Tongeren. AVle wil 3-kanierbovenwo- ning a d. Rijn- en Schlekade ruilen voor 4 kamerwoning, bovenw. of heel huisje, liefst nieuwbouw. Brieven bur. van dit blad no. 9456 k. Nette heer met Igen wo ning wenst kennis te maken met nette vrouw, leeftijd 65 j., ook met eigen inkomen, om gezellig de laatste levens- Jaren door te brengen. Vrij zonnig bovenhuis voor groot gezin, ruilen tegen kl. woning met grote tuin. Ook Bouwvereniging ..De Een dracht". Inlichtingen: Poel geeststraat 10 a. Wonlngrull. Voorschoten Den Haag. Aangeboden bene denwoning v. echtp. z. k.. v.- en a.tuin. Gevr. gelijkw. wo ning in Voorsohoten. v. d. Berg Margrietstraat 19. Den Haag. Nette jongeman, oud 25 jr., landarbeider, zoekt kennisma king met een net meisje, on geveer van dezelfde leeftijd. (N.h.). Brieven aan het adres Torenstraat 20. Hazerswoude. De Morspedlcure. Laat Uw voeten pijnloos behandelen door med. gedipl. voetkundige. Spreekuur 922 uur. Telef. 25693. Tesselsohadestraat 33 a. Brieven op advertenties welke naar onze mening niet bonafide op de inhoud reage ren (o.a. drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven, doch zonder meer vernietigd. Stuur ons slechts deze adver tentie en Uw adres en U ontvangt gratis vele schitte rende radio-bouwtekeningen, gratis geïll. prijscouranten met alle radio-onderdelen, gratis prospectus en proef lessen van radiocursussen. gratis inlichtingen omtrent een agentschap voor ra'i'o verkoop. 31 Instituut MAXWELL Utrecht (Nader adres overbodig) Opleiding Aangifte leerlingen nieuwe cursus. Dagelijks na 20.00 uur. E. C. PIJPERS—BONTER Wasstraat 2 - Leiden Telefoon 20546. Lid V.O.V. GEVRAAGD: banketbakker voor decoratiewerk. Enkele jongens Magazijnbediende 1618 jaar. Enige inpaksters Aanmelden: Oranjegracht 71 Fa. W. v. d. Wijngaard Zn. Leiden. Myn huis (eigendom) omge ving L. Morsweg, bev. kamel en suite, keuken, 3 slaapk., tuin met schuur voor een zelfde woning, echter met 4 slaapkamers te Leiderdorp, Katwijk, Valkenburg, Oegst- geest of Voorschoten. Br. met aanb. onder no. 1142. GEVRAAGD: BROODBAKKER BEZORGER en broodbezorger. Goed loon (sociaal verzekerd) m. inbegrip van kinderbijslag. K. J. NAGTEGAAL Cobetstraat 8587 Tel. 23964 - Leiden In RUTECK'S Lunchroom, Stationsweg 1117 te Leiden kunnen worden geplaatst: SERVEERSTERS Een KOFFIEJUFFROUW alsmede een nette Café-Restaurant KELNER voor de biljartzaal en het restaurant Jaarbetrekking) Inlichtingen omtrent arbeidsvoorwaarden enz. zijn te verkrijgen op vrijdag 30 augustus van 14—16 in Ruteck's Lunchroom, Stationsweg 1117. Wegens teleurstelling vragen wy FIRMA C. DE GROOT VAN EGMOND Haarlemmerstraat 145147 Leiden DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN LEVENSMIDDELENBEDRIJF vraagt voor haar afdeling fijne vleeswaren en afdeling zelfbediening Hoog loon. Aanmelden na 19 uur Joh. Willem Frisolaan 45, Voorschoten. AANGEBODEN Wegens vertrek Erres radio van '55 3 bainien f 75. Sleestofzuiger. 125 V.. compl. en prima zuigend f 25. Heren- sportfiets als nieuw, merk Union f 95. 2e Looierstraat 69. Hulsorgel te koop, in goede staat, 's Avonds na 7 uur. Jacob Catslaan 73. Leiden. Krulssnarige plano f 195, twee moderne clubfauteuils m. vier stoelen van f 325 nu f 175, pracht ventilator f 25, dressoir van f 165 nu f 95. Nieuwen- burg, Hooigracht 55. (Geen winkelhuls Wonlngruil Duitsland. Her ford bij Bielefeld. Huurprijs 36 D M p. maand. Brieven bur. van dit blad no. 9475 k Te koop Puch motor. In prima staat. Met telescoopve ring. Te bevragen: Maresingel no. 22. D Gein. zit-sl.kamer, Oegst- geest. nieuw huis, voor dame of heer alleen. V. w. met k. en w. water, met gebruik douche. Goede busverbinding station Leiden. Prijs nader overeen te komen. Tel. 24559. GEVRAAGD Steno-Typebureau „Samen werking". Temminckstraat 21, telefoon 32680, vraagt voor direct typistes-facturistes voor uitzending. Hoog honorarium. Gehuwd geen bezwaar. Personeel. Voor lange t(jd gevraagd nette meisjes en vrouwen om lichte werkzaam heden te verrichten. Vrouwen, die niet in dienstverband werken, kunnen in de avond uren bij ons komen werken. Kantine, muziek, personeels- avonden, baden. Zuid-Holland se Loonbedrijven, Valkenburg (Z.-H.) Werkster gevraagd voor 3 of 4 ochtenden p. week, in klein gezin. Thorbeckestraat 21 Leiden. B3 Gevraagd een kantine. Te koop. in pacht of huurkoop. Br. bur. v. d. blad no. 9373 k Heer zoekt net kosthuis of kamer. Brieven bur. van dit blad onder no. 9378 k. Siamese kater gezocht ter dekking. Hogewoerd 123. Tel. 32822. gNie heeft voor jong eehtp., z. k.. 1 of 2 kamers (ongem.), met keuken of gebr. van keu ken te huur. Hoge huur geen bezwaar. Brieven met prijsopg. bur. van dit blad no. 9387 k. Mevr. de Ruyter de Wildt, Laan van Oud-Poelgeest 12. Oegstgeest. tel. 20538, vraagt per 1 sept. een zelfstandige hulp in de huishouding., p.g. of g.g., v. g. g. v., Intern of voor de dag. Gevraagd gemeub. zit-slaap- kamer met str. water en stook- gel., met of zonder pension, door alleenst. heer. b. b. h. h. Br. bur. v. d. blad no. 1120 k Kraanicentruni Noordwljk vraagt vrouwen en meisjes van 1940 jaar om opgeleid te worden tot kraamverzorgster. Nieuwe cursus begint oktober. Inl. bij de leidster. Nwe. Zee weg 82, Noordwljk aan Zee. Bremmer vraagt te koop antieke meubelen, ronde ta fels. bronzen en koperen beel den, kristallen kronen, Sak sisch porselein, goud, zilver, dekenkisten, koperen voorwer pen Perzen enz. enz. Brem mer. Goegei-titsteeg 1. telef. 22791 Gemeubileerde zit- en slaap kamer (3 bedden), met gebruik badkamer en keuken, voor en kele maanden. Omgeving Lel den. Huis of woonark. Brie ven bur. v. d. blad no. 9401 k Flinke jongen ge\raagd. Haarl.straat 141, Leiden. Analiste zoekt slaapk., zon der bed en meubels, met kast. Liefst De Sitterlaan of omge ving. Brieven aan De Sitter laan 38. Leiden. Net meisje gevraagd Toor dag of dag en nacht, Tn dok tersgezin te Leiden. Meer hulp aanwezig. Ollestook. Aanm.: Morssingel 2. Net meisje voor de huis houding gevraagd, van 85 u. Zaterdagmiddag en zondag vrij. A. J. Leget. Bllderdtjk- straat 3. Leiden. Student zoekt gestoffeerde kamer, stromend water. Gas en stookgelegenheid. Brieven F. van den Ban. Nolensstraat 29. Rotterdam. Net dagmeisje gevraagd, te gen 15 september. Zelfst. kun nende werken. Goed loon. Aanmelden: Oranjelaan 25, Oegstgeest. Tel. 25161. Te koop gevraagd tussen gasmeter. Moet in goede staat z(]n. Aanbiedingen: Noord- eindsplein 8 A. Telef. 26310. Gevraagd huishoudster. Liefst boven de 30 Jaar. Ge heel zelfstandige werkkring. Was buitenshuis. ollestook. Goed loon. Brieven bur. van dit blad onder no. 1180 k. 2 dames, b. b. li .h., zoeken 1 grote of 2 gestoff. kamers, met gasje of gebr. keuken. Br. bur. v. d. blad no. 9480 k Mevrouw FetterMeerburg. Prinsenweg 101, te Wassenaar, vraagt flink meisje, van 's mor gens 8.30 uur tot 's middags 4 uur. DIVERSEN Sportlef meisje, 22 J., zoekt leuke vriendin. Brieven bur. van dit blad no. 9434 k.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4