Internationale wielerwedstrijden in Olympisch Stadion Oude Europese bridgetitels 96ste jaargang Vrijdag 23 augustus 1957 Derde blad no. 28i:k.O Hartelijk a fscheid van Van Vliet en Harris De Nederlandse wieier sportwereld - ruim dertig clubs hadden deputaties afgevaardigd - heeft donderdagavond in het Olympisch Stadion te Am sterdam op bijzonder geestdriftige wijze twee wereldkampioenen (Derksen en Depaepe)de drie Nederlandse prijswinnaars Van Vliet, Geldermans en Schalk Verhoef, alsmede de Italiaan Gandini (tweede op het nummer achtervolging amateurs) gehuldigd. Het is, mede door de zeer gunstige weersomstandigheden, een bijzonder feestelijke gebeurtenis geworden. Voorafgegaan door de kapel van de Amsterdamse politie maakten de ren ners in glanzende open wagens een ereronde langs veertigduizend on stuimig applaudisserenden toeschouwers (een record dit jaar voor een wie lerwedstrijd in het Stadion) en daarna een tocht onder een haag van clubvlaggen naar het podium, waar zij loerden toegesproken door dr. P. van Dijk, voorzitter van de KNWU en de heer D. J. Bessem, directeur van het Olympisch Stadion. Het hoogtepunt van de huldiging werd ongetwijfeld de mededeling van dr. Van Diik, dat het hoofdbestuur had besloten Arie van Vliet en Jan Derksen wegens hun buitengewoon verdienstelij ke prestaties voor de wielersport, voor te dragen tot het lidmaatschap van ver dienste van de KNWU. De heer Bessem richtte zich 'speciaal tot de 41-jarige Arie van Vliet, die van avond zijn laatste wedstrijd op een Ne derlandse baan rijdt. ..Jij bent een sportman geweest, waarvoor wij altijd veel bewondering hebben gehad". De heer Bessem overhandigde Van Vliet tenslotte de slechts zelden verleende gouden medaille van het Olympisch Stadion. De uitslagen waren: Series sprint professionals: (afstand 550 meter) le serie: 1. Derksen (Ned.) tijd laatste 200 meter 12.2 sec., 2. Gaig nard (Pr.), 3. Schotman (Ned.): 2e sé rie: 1. Van Vliet 11,8 sec.. 2. Harris (En geland), 3. Maspes (Italië). Derksen en Van Vliet plaatsten zich voor de halve finales. Achtervolging amateurs: 1. Gandini (It.) 4 km in 5 min. 04.0 sec. (moyenne 47.967 km per uur), 2. Geldermans (N.) 4 km in 5 min. 06.6 sec. (moyenne 47.368 km per uur). Herkansingsrit sprintwedstrijd voor profs: 1. Harris (Eng.) laatste 200 meter 12 sec., 2. Maspes (It.) op 3/4 lengte, 3. Gaignard (Fr.). 4. Schotman (Ned.) Ook Harris en Maspes plaatsten zich voor de halve finales. Halve finales sprint professionals: le halve finale: 1. Harris (Eng.) tijd laat ste 200 meter 12 sec., 2. Derksen (Ned.) op een kwart wiel; tweede halve finale: 1. yan Vliet (Ned.) tijd laatste 200 m. 12.4 sec., 2. Maspes (It.) op een lengte. Harris en Van Vliet bereikten de finales. Derksen en Maspes rijden om de derde en vierde plaats. 8 km voor amateurs: 1. Braat (Aals meer) 8 km in 10.36.0; 2. Koevermans (Rotterdam); 3. Mesters (A'dam); 4. Romein (Den Haag); 5. Raats (A'dam). Klassementswedstrijd amateurs over 8 km.: 1. J. Legrand (A'dam) 11 pnt., 2. Moolenijzer (A'dam) 10 pnt.; 3. Ma- rinus (A'dam) 8 pnt. Finale sprint voor profs: 1. Harris (Eng.) tijd laatste 200 meter 12.6; 2. v. Vliet (Ned.) op een halve lengte. Om de derde en vierde plaats: 1. Mas pes 12,2; 2. Derksen op een halve lengte. Om de vijfde en zesde plaats: 1. Gaignard. 2. Schotman. De einduitslag is: 1. Harris, 2. Van Vliet, 3. Maspes. 4. Derksen, 5. Gaignard en 6. Schotman. WIELRENNEN BUIS EN VAN HOUWELINGEN —NAAR LEIPZIG. De sportcommissie van de KNWU heeft Jan Buis (Haarlem) en Arie van Houwelingen (Sassenheim) definitief in geschreven voor het Europese criterium voor amateurs achter motoren, dat van 17 tot 22 september te Leipzig wordt ge houden. Als gangmaker van Buis zal fun geren B. van der Graaf en als gangma ker van Van Houwelingen L. van der Stuyft. SCHAKEN EUROPEES KAMPIOENSCHAP VOOR TEAMS Te Wenen is een begin gemaakt met het Europees schaakkampioenschap voor landen teams. In de eerste i-onde kwa men de tientallen van Rusland en Tsjecho-Slowakije en West-Duitsland en Zuid-Slavië tegen elkaar uit. De stand in de wedstrijd Rusland—Tsjechoslowa- kije was 614—2V3 (2 afgebroken partijen) in het voordeel van Rusland, dat met Smyslov aan het eerste bord uitkwam. In de andere wedstrijd (West-Duitsland —Zuid-Slavië) was de stand na vijf uur spelen 2—2 (6 afgebroken partijen). Gisteravond vond in het Olympisch stadion te Amsterdam de huldiging van een aantal wieterwereldkam- pioenen. o.a. Jan Derksen, plaats. Ook Arie van Vliet werd gehuldigd, terwijl hij tevens officieel afscheid nam van zijn racefiets. Na de huldiging maakten Jan Derksen, die zijn zoontje in de hul de liet meedelen, en Arie van Vliet hun ererondje Wedstrijd over 100 km achter grote motoren: 1. Timoner (Spanje) met gangmaker Van Ingelghem, 100 km in 1 uur 18 min. 52.6 sec.. 2. Verschueren (Belg.) gangmaker Ville: 3. French 'Australië) gangmaker Grolimond: 4. Wierstra (Ned.) gangmaker Wiersma; 5. Depaepe (België) gangmaker Van der Bosch; 6. op een ronde Vreeswijk (Ned.) gangmaker Van der Stuyft; 7. op elf ronden Bijster (Ned.) gangmaker De Graaf; 8. op achttien ronden Adrie Voorting (Ned.) gangmaker van Roey. De Zwitser Bucher staakte na 74 km de strijd. Na afloop van de sprint-finale hebben Van Vliet en Harris via de microfoon enkele woorden gesproken tot de toe schouwers. Gentleman Reg Harris, be dankte de toeschouwers voor de warme sympathie en sportiviteit, die hij naar hij zei, altijd in Amsterdam had onder vonden. Van Vliet kondigde, nog hij gend van vermoeidheid, aan dat hij in de toekomst medewerking zal verlenen bij het organiseren van wielerprogram- ma's op de Nederlandse banen. LEIDSE HOUT TOERNOOI Deze week wordt in het tennispark „De Leidse Hout" het bekende B- en C- toernooi gespeeld. Er zijn zoveel in schrijvingen binnengekomen, dat alleen met mooi weer een kans op uitspelen bestaat. Tot nu toe heeft het weer wel meegewerkt en het was donderdag zelfs mooi zonnig. Voor de komende dagen staan nog zeer mooie partijen op het program, gezien de zeer sterke inschrij vingen. Heren-enkel B: De winnaar van ver leden jaar, Henk Nijeboer, dient de wisselbeker weer beschikbaar te stellen, daar hij A-speler is geworden. Enige uitslagen tot nu toe zijn: Oerlemans sl. Lankhout 7—5, 6—2; v. Rossum sl. v. Dongen 26. 7—5, 61; Moerel sl. Grothaus 6—3, 57, 61; Praaning sl. Lichtveld 62, 36, 86; Holleman sl. H. v. Dongen 63. 63; Noordman sl. Ripassa 61, 75. Dames-enkel B: mevr. Sooniqg sl. mej. Vreede 60, 61; mej. Weusman sl. mej. v. d. Weterink 2—6, 6—3, 7—5; mej. Weurman sl. mevr. Soonius 62, 46, 64; mevr. Israël sl. mej. Tieleman 62, 6—0; mevr. Molenbroek sl. mevr. I Kasten 6—2, 6—2; mevr. Ubbink sl. mevr. Splinter 61, 108. Dames-enkel C: De halve eindstrijd is hier bereikt door: mej. Kluit en mej. v. Kregten. Heren-enkel C: Hier zijn tot de 4e ronde doorgedrongen: Moezel, Wortel- boer, Velgersdijk, Steenis, Hagen. INTERNATIONAAL PROFTOERNOOI TE CANNES. Op de eerste dag van het internatio naal proftoernooi te Cannes hebben de Amerikaanse spelers Segura en Kramer een 21 voorsprong genomen op de Australiërs Hoad en Rosewall. De resultaten waren: Pancho Segura (VS) versloeg Lewis Hoad (Austr.) 6—1, 6—3; Frank Kramer (VS) verloor van Ken Rosewall (Austr.) 57, 6—3, 06; Segura en Kramer (VS) versloegen Hoad en Rosewall 6—3, 2—6, 75. KORFBAL SERIEWEDSTRIJDEN VIC. ORIËNTIS Het korfbalseizoen 1957/58 wordt zon dag a.s. ingeluid met de jaarlijkse serie wedstrijden van Vicus Oriëntis op het sportterrein in de Leidse Hout. De laatste jaren waren de witzwarten niet gelukkig met hun toernooi. Twee maal in 3 jaar tijd moesten deze serie wedstrijden in verband met de weers omstandigheden te elfder ure worden afgelast. Wij hopen van harte, dat de weergoden hen dit keer gunstiger gezind zullen zijn. Er zullen 39 twaalftallen aan dit toer nooi deelnemen, verdeeld over 6 afde lingen. De le kl. afdeling heeft een sterke bezetting met Blauw Wit en Luto (Am sterdam). HKV en Ons Eibernest (Den Haag) en Vicus Oriëntis I. In de 2e kl. afdeling zijn 8 twaalftal len ondergebracht, verdeeld in 2 groe pen. In groep A komen uit: Achilles en I Ready uit Den Haag, Luto 2 (Amster- dam) en Fluks; in groep B spelen J Olympiaan (Den Haag), Blauw Wit 2/3 i (Amsterdam), Oosterkwartier (Haar- lem) en KNS. De winnaars van beide groepen komen tegen elkaar in de finale. In de overige groepen wordt van j I Leidse zijde nog deelgenomen door 12- I tallen van Crescendo, De Danaiden, Zuiderkwartier, Fluks. KNS, Minerva en Vic. Oriëntis. AANVANG K.N.K.B.-COMPETITIE De KNKB-competities beginnen dit seizoen op zondag 8 september a.s. WANDELSPORT Airborne wandeltocht Voor de elfde maal zal de Airborne wandeltocht worden gehouden en wel op zaterdag 7 september. Dan zullen grote afdelingen militairen, politiekorpsen, P.T.T.-groepen, burgerverenigingen en vele individuele wandelaars, naar schat ting tezamen meer dan 15000, door de gemeente Renkum wandelen. Deze Airborne-wandeltocht wordt elk jaar georganiseerd door de Politiesport- vereniging „Renkum" te Oosterbeek, teneinde de 2000 gevallen strijders van de 1st British Airborne Division te eren Gestart zal worden in het sportpark „Hartenstein" te Oosterbeek. De af standen bedragen naar keuze 10, 15, of 25 km. WSV „ZWIETEN" Op zaterdag 24 en zondag 25 augustus organiseert de WSV „Zwieten" te Zoe- terwoude haar eerste grote Rijnstreek wandeltocht. De start vindt plaats in de thee- en speeltuin ,,'t Witte Huis", Hoge Rijn dijk 70, Zoeterwoude. Starttijd zaterdag 1415 uur; zondag 1012 uur. Het parkoers van de 1015 en 25 km loopt langs het mooiste ge deelte van de Oude Rijn. Nederland op de tweede plaats Filarski-Kokkes en CatsKramer hebben de voorsprong van 6 m.p. tegen Denemarken in de tweede helft precies weten te handhaven, Aan Deense zijde mislukte een slampoging, beide Neder landse paren boden een kansloos 3 s.a. contract, waar de Denen wijselijk uit bleven. Maar de deelscore-contracten werden daarentegen door de Nederlan ders beter behandeld. In de vierde ronde speelde Nederland tegen Ierland een van die wedstrijden, waar het publiek verzot op is. Er waren namelijk veel slammogelijkheden, die onze landgeno ten beter wisten te benutten dan de Ieren, waardoor ze de wedstrijd in hun voordeel wisten te beslissen. Nederland heeft nu 7 punten uit 4 wedstrijden maar heeft nog geen der sterkste teams ontmoet. Toch is dit een hoopvol begin. In de afgelopen jaren o.a. in Stockholm en Amsterdam hebben Nederlandse teams juist tegen de zogenaamde zwak kere landen nogal eens punten onnodig verspeeld. De kracht der verschillende landen is ook niet meer te bekijken, daar bijna in alle teams nieuwe gezich ten zijn, voornamelijk jonge spelers Noorwegen, dat zo sensationeel begon, werd door Oostenrijk verpletterd met 10024 matchpunten. Tot op heden zijn de Oostenrijkers in grote vorm en het Weense publiek volgt hun verrichtingen met enthousiasme. De favoriet Engeland zorgde ook voor een voor hen onaan gename, verrassing door tegen de Li banon gelijk te spelen. Nederland speelt morgen tegen de Libanezen en des avonds de eerste helft van de wedstrijd tegen de Noren. Beide teams hebben in dit toernooi al voor verrassingen ge zorgd, zodat de Nederlandse spelers op hun qui vive moeten zijn. De dames wisten in de tweede helft tegen Oostenrijk haar vorm te hervin den en beide paren boden enkele goede manchecontracten, die de Oostenrijkse dames misten en liepen de achterstand van 17 matchpunten in. Ditzelfde kunststukje herhaalden zij in de derde ronde tegen België. Na een slechte eerste helft werd in de tweede helft, door zeer goed spel van beide paren een achter stand van 17 matchpunten ingelopen. Dus weer gelijk. De vierde ronde gaat tegen Duitsland. De wedstrijden worden elke dag door een talrijk publiek gevolgd. De organisatie is nog niet je-dat, vooral in de recor ding-room (waar de spellen volledig moeten worden opgenomen) is nogal eens stagnatie. Enige Nederlandse sup porters zijn nu aan de toernooistaf toe gevoegd. Na vier ronden luidt de stand: 1. Oostenrijk 8 winstpunten; 2. Neder land 7 winstpunten; 3. Italië 6 winst punten (uit 3 wedstrijden)4, 5 en 6. Noorwegen, Engeland en Frankrijk 6 winstpunten; 7. IJsland 4 winstpunten (uit 3 wedstrijden); 8. Finland 4 winst punten; 9. België 3 winstpunten (uit 3 wedstrijden); 10, 11 en 12. Denemarken. Libanon en Zwitserland 3 winstpunten;' 13 en 14 Zweden en Duitsland, 2 winst punten: 15. Polen 1 winstpunt (uit 3 wedstrijden); 16 en 17 Ierland en Spanje 0 winstpunten. FLOYD PATTERSON BEHOUDT ZIJN TITEL In de zesde ronde van een wedstrijd om het wereldkampioenschap zwaarge wicht heeft de titelhouder Floyd Patter son door k.o. gewonnen van Pete Rade- macher. ZWEMMEN BRITSE MARINEOFFICIER KWEMT OVER KANAAL. De 45-jarige Britse marine-officier Gerald Forsberg heeft in de afgelopen nacht het Kanaal in de richting van Engeland naar Frankrijk, overgezwom men. Hij ging bfj St. Margarets Bay. vlak bjj Dover te water en zette 2 mfjl ten oosten van Kaap Gris Nez voet op Franse bodem. De Brit had er 13 uur en 33 min. over gedaan hetgeen 22 min. korter is dan het record dat sedert 1955 op naam staat van de Californische Florence Chadwick. Vandaag zal een andere Brit, Bill Pickering trachten vanuit Dover even eens het Kanaal over te zwemmen en het nieuwe record van Forsberg te ver beteren. VERDELING DER PRIJZEN Gistermorgen zijn de organisatoren van de internationale Kanaalwedstrtfd bij elkaar gekomen om de prijzen, die beschikbaar gesteld waren voor de deel nemers en deelneemsters aan de Ka naalrace te verdelen. Naar reeds gemeld heeft de Deense Grete Andersen, die als eerste voet op Engelse bodem zette, 500 pond sterling (f 5000) gekregen en de grote wisselbeker. De overige prijzen werden als volgt verdeeld: Brenda Fisher (GB) kreeg 2500 gulden. Zij werd drie mijl voor de Engelse kust in het volgbootje gehesen na 15 uur en 25 min. in het water te hebben gelegen. De derde prijs (f 1000) was voor Edna Borenstein (Israël) die eveneens tot 3 mijl voor de Engelse kust kwam, maar toen voortdurend door het getij werd teruggedreven, zodat zij na 14 uur en 1 min. de strijd opgaf. Ook onze landgenote Maria Meesters, die na 13 uur zwemmen uit het water gehaald werd, kreeg een prijs (de vierde) f 500.—. De Brit Ken Wray. de enige van de heren die de Britse kust bereikte na 16 uur zwemmen ontving eveneens 5000 gulden. De tweede en derde prijs werden verdeeld tussen de dertigjarige Ronald Tarr en de 17-jarige James Granger, beiden uit Engeland. De twee zwemmers waren nog vier tot vijf mijl van de Engelse kust verwijderd, toen zij van de organisatoren opdracht kregen de strijd te staken en in de volgboten te gaan. Zij kwamen ieder in het bezit van 1750 gulden. De vierde prijs in de heren afdeling, 500 gulden, ging naar de Turk Ismen, die nog steeds in het water lag en tegen het vallen van de duisternis in de volgboot werd getrokken. ZEILEN WERELDKAMPIOENSCHAP FLYING DUTCHMANKLASSE Het Zwitserse jacht „Fantasio" met Siegenthaler en Buzzi heeft de tweede race om het wereldkampioenschap in ternationale Flying Dutchmanklasse, welke donderdag te Rimini (It.) werd gehoüden, gewonnen in 2 uur 12 min. 52 sec. De Duitser Rolf Mulka, wereld kampioen in de Flying Dutchmanklasse, eindigde met zijn boot „Macky V" op de tweede plaats in 2 uur 16 min. 01.- sec. De beste Nederlandse équipe werd dit maal Schooneveldt-Visser met „Duysz ter Gast". Zij klasseerden zich als vijfde in 2 uur 17 min. 30 sec. vóór de gebroe ders Kraan met „Mustang", die zesde werden in 2 uur 17 min. 34 sec. Op de negende plaats kwam „Brave Hendrik" met Blok-Frech in 2 uur 18 min. 25 sec. en op de twaalfde plaats de nationale kampioen 1956 Jaap Helder en Van Meg- gelen met „Favonius" in 2 uur 19 min. 06 sec. C. Th. Gülcher en R. Gülcher werden met „Frithjofna" 15e, Jeltes en Deuvorst met ..Frogman's Delight" 18e en Bouman en Velde met „Belita" 21e. Deze tweede race heeft voor enkele deelnemers een teleurstellend verloop gehad. Het was triest, dat dit juist de leidende boten betrof. Toen de Neder landse jachten ..Brave Hendrik" en „Frithjofna" alsmede „Aldebaran 2", met de Italiaan Capio, winnaar van de eerste race. het veld aanvoerden vergis ten de stuurlieden zich in de baan en verloren daardoor de goede posities. GOEDE NEDERLANDSE PRESTATIES IN DERDE RACE. In de derde race, die donderdagmid dag werd gehouden, hebben vooral de Duitse en Nederlandse deelnemers zich onderscheiden. De Duitser Rolf Mulka won de race in 1 uur 18 min. 7 sec. hij bereikte daardoor de eerste plaats in de algemene rangschikking. Vijf Neder landse equipes klasseerden zich onder de eerste zeven; de equipe HelderVan Meggelen werd tweede in 1.20.32, Blok Van Gortel eindigde als derde (1.21.25), Jaap Schooneveldt-Visser werd vijfde (1.23.33), de gebroeders Kraan kwamen als zesde aan (1.23.36) en de equipe Kremer-Voorneveldt werd als zevende geklasseerd (1.23.52). Van de overige Nederlandse deelne mers eindigde Frech als dertiende, de ploeg C. Th. GülcherR. Gülcher werd zestiende, H. J. Schipper en E. Schipper arriveerden als 23ste en Jeltes en Deu vorst eindigden als 29ste. De windkracht was donderdagmiddag aanmerkelijk toegenomen, hetgeen vooral gunstig was voor onze landgenoten. Na drie races is de stand: 1. Mulka—Von Bredow (Did) met „Macky 5", 3998 punten; 2. Siegenthaler -Buzzi (Zwits.) met „Faritasio", 3549 p.; 3. HelderVan Meggelen (Ned.) met „Favonius" 3382 p.; 4. Capio—Barnao (It.) met „Aldebaran 2", 3357 p.; 5. Wagner—Hauschildt(Dl d.) met „Ama zone", 3044 p. Er moeten nog twee wedstrijden wor den gezeild. Voor de eindrangschikking gelden de vier beste prestaties in de vijf races. HOOFDPRIJZEN IN SNEEKWEEK. De hoofdprijzen in de Sneekweek zijn als volgt gewonnen: Olympiajollen: D. v. Willigen, Reeu- wijk. 12 m2 sharpieklasseJ. Hansen, Enk huizen. 12-voetsjollen: mej. H. C. Mulder, Eelde. BM-klasse: D. Bonnema, Oudehaske. Valkenklasse B: L. L. Boonstra,'Adam. Vrijheidsklasse B: Tj. Waterlander, Herenveen. PampusklasseK. Jissink, Sneek. Finnjollen: S. Kroes, Kampen. Vrijheidsklasse A: U. Jager, Lemmer. Regenbogen: J. Alberda, Sneek. Flying Dutchman: G. Bierman, A'dam. De teamwedstrijden Holland—Fries land leverden zowel in de Vrijheids klasse, als in de Valkenklasse en de Regenboogklasse een overwinning voor Friesland op. De eindklassementen in de diverse klassen waren: Vrijheidsklasse: 1. Friesland 41,2 pun ten; 2. Holland 30 punten. Valkenklasse: 1. Friesland 52,2 pun ten: 2. Holland 19 punten. Regenboogklasse: 1. Friesland 40,1 punten; 2. Holland 31,1 punten. DUIVENSPORT L.P.C. Wedvlucht vanaf Pt. St.- Maxcense. le duif 15.44.57 uur. Door weersomstandigheden vele verliezen. W. de Ridder 12; W. Stouten 3; J. Filippo 4—5—6; A. Bey 7; H. Fasel 8; H. v. Alphen 9—10. Ik rook maar een paar sigaretten per dag. Maar dan wil ik ook de beste hebben: die heerlijk-zachte Essex filter-sigaretten. Ik geloofde niet in fil ter-sigaretten, maar sinds ik Essex filter rook, zeg ik: „Eindelijk een lekkere filter-si garet!' Mijn vrouw gaf me op VaderdagEssex filter. En daarna heb ik nooit meer een ander merk gekocht. Essex filter bevalt me bijzonder Mijn sigaretten-win kelier schuift mij altijd vanzelfsprekend een pakje Essex filter toe. En zulke vaste,.Essex- klanten" heeft hij veel. Of ik Essex filter een goede sigaret vind Ja, héérlijk! Die spe ciale filter maakt hem zo zuiver en zacht voor je keel. Hoe ze 't doen weetik niet, maar die Essex filter laat werkelijk de smaak van de Vir- ginia-tabak volledig tot je komen. ©8 2657 Europese kampioenschappen (dames) LEIDSE VLIET-PLOEG MAAKT GOEDE INDRUK! „Die Hollanderinnen sind unheimlich stark". Deze uitlating van de „Wasser- schutzpolizist", die de volgboot had be stuurd tijdens de training van de Leid se dubbel vier van „de Vliet" op de prachtig gelegen roeibaan in het Wedal- sportpark deed de Nederlanders veel goed. Vooral toen de Duitser er aan toevoegde: „De gehele dag ben ik met ploegen van alle nationaliteiten op het water geweest maar zo hard als deze meisjes gingen zelfs de Russinnen niet". De Leidse ploeg had er inderdaad hard aan getrokken. Zij is evenals de dubbel-twee van „de Hunze" uit Gro ningen, aan de top van het trainings schema gekomen, dat er voornamelijk op gericht was de hardheid van de ploegen te vergroten. Want hardheid is de enige schakel, die de laatste jaren heeft ontbroken om de Nederlandse dames terug te brengen aan de top van het damesroeien, een positie, die zij bezetten, toen in 1954 voor het eerst dé Oosteuropese dames ten tonele ver schenen. „DE HUNZE" DIRECT IN FINALE De dubbeltwee van „de Hunze" is di rect met Rusland, Duitsland, Tsjecho- Slowakije. Hongarije en Roemenië inde finale geplaatst, die zondag a.s. geroeid wordt. De dubbelvier van „de Vliet" moet een langere weg afleggen om in de eindstrijd te komen. Vrijdagavond om kwart voor zeven roeien de Leidse meisjes in de tweede voorwedstrijd te gen Hongarije en Polen. Frankrijk. Duitsland, Roemenië en Rusland, dat de titel verdedigt, komen in de eerste heat uit. De winnaars plaatsen zich di rect in de finale. De overige vijf ploe gen moeten zaterdag dan nog eens in de herkansing vechten om de andere vier finaleplaatsen. Afgaande op de resultaten van de voorgaande kampioenschappen voor da mes. ziet het er naar uit. dat de kei harde Oosteuropese ploegen wederom de boventoon zullen voeren. CRICKET FLAMINGO'S VERLOREN MET 1 RUN De Flamingo's hebben tegen de Engel se club Lensbury een krappe nederlaag geleden. De Nederlanders kwamen slechts één run tekort voor een tie. De Flamingo's scoorden 166 runs, Lensbury, dat het eerst gebat had, had gesloten op 167 voor 7. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat het een spannende strijd zou worden, want de Flamingo's verlo ren 9 wickets voor slechts 96 runs. Met de HCC'r Vrlens en M. Maas van Haar lem, als laatste Nederlandse spelers aan de wickets, begon echter het grote ge vecht. Dit tweetal wist, door nauwkeurig batten, 70 runs aan het totaal toe te voegen. Het zou echter geen Nederlandse overwinning en zelfs geen tie worden. Want op het kritieke moment er moesten nog slechts enkele ballen ge- bowled worden, ging het wicket van Vriens verloren, nadat de HCC-er 67 runs had gescoord. M. Maas bleef met 20 runs not out. Maas leverde trouwens een all-round prestatie, hij was ook de succesrijkste Nederlandse bowler met 4 wickets voor 40 runs. Vijfde testmatch EngelandWest-lndië ENGELSEN SCOREN 256 VOOR 5 Peter Richardson en Tom Graveney hebben op de eerste dag van de vijfde testmatch tussen Engeland en West- lndië al voor een century gezorgd. Richardson, rustig en bekwaam spe lend. vergaarde op de legendarische Oval in Londen, in vijf uren 107 runs. Graveney bleef not out met 113 runs. Hij stond ruim 3V£ uur aan het wicket. VOETBAL De KNYB-pool L. BRUNT GEDAGVAARD. (Speciale berichtgeving) De secretaris-penningmeester van de K.N.V.B.. de heer L. Brunt, is door de Officier van Justitie bij de Haagse Rechtbank, mr. dr. J. C. Maris, tegen dinsdag 10 september gedagvaard in verband met de K.N.V.B.-pool. Primair is aan de heer Brunt ten laste gelegd, dat hij, als aanlegger van deze pool, ge legenheid geeft tot deelneming aan hazard-spel, hetgeen een misdrijf is, subsidiair overtreding van de Loterij- wet. De K.N.V.B.-secretaris-penningmees ter zal worden verdedigd door mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom uit Den Haag. De pool zal waarschijnlijk voorlopig worden voortgezet tot de Rechtbank uitspraak heeft gedaan in deze zaak. DE WEDSTRIJDEN TUSSEN ISRAËL EN INDONESIË De Indonesische regering heeft er geen bezwaar tegen dat de wedstrijden tussen Israël en Indonesië, voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, worden gespeeld op neutraal terrein. De rege ring blijft op het standpunt staan, dat het spelen van een van de wedstrijden in Indonesië ongewenst is. De Indonesische Voetbalbond riep, on geveer een maand geleden, de hulp van president Soekarno in, teneinde te be reiken, dat het verbod van de regering om één wedstrijd in Indonesië en één in Israël te spelen zou worden ingetrokken. Het is, evenwel zeer de vraag of Israël met een dergelijke oplossing akkoord gaat, aangezien Israël wenst dat één wedstrijd op Israëlisch grondgebied wordt gespeeld. UVS—DE VOLEWUCKERS UVS komt a.s. zondag als volgt uit: Michielsen. de Wolf, van Leeuwen. F. v. d. Zeeuw. Hak, Filippo, Verhoogt, Su- pusepa, Vêrhoeks, C. v. d. Zeeuw, Matheeuwissen. De Volewijckers: Mouw, Vermeulen, de Ruijter jr.. Muller, van Alphen, van Wijk, Goedkoop, v. d. Muts, Daaijer, Kiek, Gongrijp. In de wedstrijd UVS 2 De Vole wijckers 2 komt het UVS-elftal als volgt uit: J. v. Putten, B. v. Meijgaarden. A. Paridon, H. de Haas, Jac. Verkuilen. G. Devilee G. Regiering, H. Bekkering, C. Rijshouwer. W. Bekkering, J. Ver- ku ijlen. SCHEIDSRECHTERS VOOR INTERLANDWEDSTRIJDEN De wedstrijd Luxemburg—Nederland, voor de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1958, zal worden geleid door de Engelse scheidsrechter A. Murdoch. Op verzoek van de Luxemburgse Voet balbond wordt deze wedstrijd woensdag 11 september te Rotterdam gespeeld. De beslissing welke arbiter en welke grensrechters Nederland—Oostenrijk op 25 september te A'dam zullen leiden, is nog niet gevallen. Door het goede werk van het Engelse batting-team scoorden de Engelsen op deze eerste dag 283 runs voor het verlies van 5 wickets. De openings-batslieden Richardson en dominee David Sheppard weer stonden de Westindlsche bowlery. Shep pard scoorde 40 runs en daardoor kwam dit tweetal tot een eerste wicketstand van 92 runs, de beste openingsstand van deze serie. Nadat Richardson echter naar het paviljoen was teruggekeerd, vielen de wickets snel, van 238 voor 2 werd het 256 voor 5.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7