DAMES EN MEISJES Zandvuet OLIESTOOKHAARDEN HERENHUIS BRILLENSPECIALIST v. MUIJEN Nijmeegs archeoloog neemt deel aan een belangrijke ontdekking Met steun Z.W.O. Ds. G. Cadée 25 jaar predikant m m BOLSROOD het le jaar door! PRACHTIGE le KLAS SIEMENS RADIO mei 5 luidsprekers L. VAX GËELEN OTHELLO BISCUITFABRIEK A. VAN DEN OUWEELEN ZOON VRkJDAG 23 AUGUSTUS 1951 V Volle, 1 altijd frisse Bessen, vervaardigd volgens BOLS' eigen Bessenprocédé constant .waliteit PRIJS PRIJS onveranderd Eerste Nederlandse opgraving Villa van Trajanus op Aventijn gevonden De Nijmeegse archeoloog en classicus dr. M. J. Vermaseren is kortgeleden van een langdurig verblijf in Rome, gevolgd door een reis naar Joegosla vië, Oostenrijk en Duitsland, in Nederland teruggekeerd. Tijdens zijn ver blijf in de eeuwige stad heeft onze landgenoot zich - evenals in de afge lopen jaren - intensief bezig gehouden met de opgraving van het Mithras- heiligdom op de Aventinus en gedurende zijn reis door Joego-Slavië, Oostenrijk en Duitsland bestudeerde hij in vijftig musea de Mithras-cultus gelijk deze daar in de eerste eeuwen onzer jaartelling werd uitgeoefend. Deze studie hield verband met de uitgave van het tweede deel van het „Corpus inscriptorum et monumentorum religionis Mithiacae". Voor ziin verblijf in Rome. en voor zijn reis naar de genoemde „voormalige Romeinse provincies" heeft de Neder landse organisatie voor Zuiver Weten schappelijk Onderzoek dr. Vermaseren een subsidie verleend. De Nijmeegse archeoloog is van 1952 af elk jaar naar Rome geweest om aan de eerste Nederlandse opgraving deel te nemen en vrijwel steeds met subsidie van Z.W.O. Dat deze organisatie sinds 1952 gel den voor deze opgraving beschikbaar heeft gesteld, komt mede door het feit. dat hiervoor telkenjare weer financiële bijdragen van Nederlandse particulieren werden ontvangen. Nederlandse zakenlieden in Italië zul len met steun van het Prins Bernhard- fonds een klein museum inrichten waar in de voorwerpen zullen worden onder gebracht die men in het Mithraeum heeft aangetroffen. Dit museum zal met het hele complex in het midden van het volgende jaar aan de Italiaanse rege ring worden overgedragen in het raam van het culturele akkoord tussen Neder land en Italië. In een onderhoud vertelde dr. Ver maseren dat het belangrijkste succes van het afgelopen jaar het terugvinden van de villa van Keizer Trajanus op de Aventynse heuvel was. (Gelijk bekend, was Ulpia Trajanus de keizer, die aan Nijmegen de stadsrechten verleende en welke plaats van dat ogenblik af „Ul pia Noviomagus" werd genoemd). Unieke groep Onder de vondsten uit het Mithras- heiligdom, die aan de Italiaanse rege ring zullen worden overgedragen, be vindt zich een volkomen unieke groep Max Tailleur naar Nieuw-Guinea vertrokken 250 MOPPEN PER VOORSTELLING Max Tailleur is met de super Constel lation „Atoom" gisteravond van Schip hol naar Ned. Nieuw-Guinea vertrok ken. Op uitnodiging van de Ned. Nieuw- Guinea Petroleum Maatschappij, het gouvernement en de Marine gaat hij aan vele honderden Nederlanders wat Amsterdamse humor brengen. Tien avonden zal hij vullen, met zo'n 250 moppen en grapjes tijdens één voorstel ling. „Alles uit mijn hoofd, ik heb geen papiertje bij me". Slechts acht procent van mijn reper toire. want ik ken er 34.000!" zegt Tail leur met het meest ernstige gezicht tij dens het afscheid in de intercontinen tale hal van Schiphol. Zijn vrouw zal hem drie weken missen, maar op de te rugweg komt hij haar in Nice ophalen. inspiratie zal hij zeker in Nederlands Nieuw-Guinea vinden, zo meent Tail leur, „Reken er maar op, dat ik met tenminste één liedje terug kom". Tailleur zal na zaterdagavond laat in Eiak te zijn geland, tot de uithoeken van Nieuw-Guinea worden gebracht, met watervliegtuigen, met charters, met helikopters ook naar de jungle. Daar zal wel geen piano zijn, maar hij heeft er op gerekend en de muziek van enkele liedjes op een taperecorder opgenomen. Op 24 september is Tailleur terug in Nederland, juist op tijd voor de voetbal wedstrijd Nederland-Oostenrijk, die hij niet wil missen. De „Doofpot" wordt 27 september weer geopend. De reis naar Biak wordt een gebeurtenis in zijn le ven, zegt hij zelf. Hij is naar Amerika geweest, enkele jaren geleden en in 1947 heeft hij een tournee door Indonesië gemaakt. Misschien het volgend jaar naar de West en Venezuela, verklaart Tailleur. In één slag rijk! Maar ook de fiscus lacht „Houdt U me even vast, anders kan ik niet blijven staan" was de reactie van de bedrijfsleider van de melkin richting van de Coöperatieve Con- densfabriek „Leeuwarden" in Berli- kum, de heer A. Kromhout, die gis termiddag werd geconfronteerd met een prijs van f253.638. Talrijke ondernemingen publiceren puzzels, waarbij men woorden moet invullen of tekeningen moet herken nen. waarbij een beroep wordt gedaan op het intellect van degene, die er een paar avonden of zoals in dit geval de gehele zondag voor over heeft om zich te verdiepen in de vra gen, die bij deze puzzels worden ge steld. Hierbij heeft onder meer de puzzelwedstrijd „Kijk U Rijk" aan dacht getrokken. Aangezien „de pot" een paar weken was blijven staan, werd het aantal inzendingen steeds groter en niet minder dan 1.040.000 kolommen bleken door de puzzelgrage Nederlanders te zijn ingestuurd. De heer Kromhout bleek een echte Fries te zijn. Bij geruchte via de bakker, via zijn vrouw had hij ge hoord, dat hij een prijs had gewonnen, die er niet om loog en in de orde van grootte was van twintigduizend gulden. Daarop was de heer Kromhout naar huis gegaan, want hij hield niet van geruchten en wilde dan eens afwach ten. wat er verder zou gebeuren. Welnu: om twee uur in de middag kwam bij het gezin, namens een zeep- poederfabriek, een deputatie. „Misschien hebben U, of Uw vrouw, of de kinderen, die ik hier zie, wel een wens. Ik geloof U te kunnen mededelen, dat aan die wensen kan worden vol daan. want U is de enige, die onze prijs vraag juist heeft opgelost", zo wérd hem gezegd. En toen kwam de mede deling van het bedrag, dat niet alleen vreugde verwekte bij de prijswinnaars, maar ook een glimlach moet hebben getoverd rond de lippen van de met zoveel zorgen geplaagde Minister van Financiën Want deze zal nog de tol van de fiscus eisen; zo ongeveer l'/2 ton. Oorspronkelijk bedroeg de pot het enorme bedrag van f 318.393, waar van aan omzetbelasting en diverse kosten reeds f 64 755 was afgegaan. in pleisterwerk. Deze groep werd bij de verwoesting van het heiligdom door de Christenen op het einde van de vierde eeuw in honderden stukken geslagen. De afgelopen winter heeft men met hulp van de Italiaanse restaurateur G. San- sone deze groep weer kunnen samen stellen. Het in elkaar passen van al deze stukken, die zestien eeuwen lang onder het zand bedolven waren geweest, verg de niet minder dan zes maanden arbeid. De gerestaureerde groep bevindt zich thans weer op haar oude plaats, dat wil zeggen in de cultusnis. In het museum zelf zullen behalve de normale vondsten zoals allerlei klein goed, ook zeer bijzondere te zien zijn, onder meer marmeren inlegwerk, mar meren statuetten, twee marmeren kop pen van een vrouw en een jongen uit de derde eeuw na Christus, zeldzaam aar dewerk. lampen uit het heiligdom en importglas uit Keulen. Op het ogenblik maakt dr. Vermase ren alweer toebereidselen voor een nieu we reis naar Rome en ook dit keer met Z.W.O.-subsidie. Er wacht hem daar namelijk nog een kleine opgraving, samenhangend met een betere toegankelijkheid van het ge hele complex. Voorts zal hrj meewerken aan de inrichting van het museum en aan de publikaties over de opgraving als zodanig. Melk in glas of papier? Dertig percent van de vijf miljard kilogram melk. die jaarlijks van de Nederlands boerenbedrijven komt, wordt als drinkmelk afgeleverd. De helft van de drinkmelk wordt, voor namelijk, in flessen afgeleverd. Elders in de wereld, bijv. in Zweden, de V.S. en Canada, is de papierverpak king, inplaats van de fles, in zwang gekomen. De vraag, of deze papierver pakking in ons land van belang is, werd bestudeerd door een werkgroep van de Kon. Ned. Zuivelbond F.N.Z. De thans 70-jarfige melkfles heeft naast bekende voordelen, het nadeel van gewicht, van statiegeld, transport en schoonhouden. De melk is bovendien niet beschermd tegen bederfwekkend licht, temperatuurswisseling door ventilatie en breuk. Papierverpakking wordt één maal ge bruikt. Een nadeel is de hogere prijs in verhouding tot de glazen fles, die meer malen dienst doet. Afhankelijk van de omzet kost de papieren literverpakking ongeveer 2 tot 6 cent meer dan de glas verpakking, ongerekend het voordeel van wegvallen van terugtransporteren en reinigen. De koopgewoonten in landen, waar de papierverpakking veld won, zijn anders dan in Nederland, waar de melk thuis bezorgd wordt. De behoefte aan lichte, handige verpakking is hier minder groot. De werkgroep concludeert, dat de pa pierverpakking voor leveranties aan scholen, kantines, stations, sportwed strijden. tentoonstellingen en zelfbedie ningswinkels zeker een toekomst heeft, al was het alleen maar door het weg vallen van statiegelden, het gewicht van het glas en het lawaai, dat bij transport ontstaat. Voorts heeft de kleine verpak king van melk, room, yoghurt e.d. in papier vanwege het geringere kostenver schil voor het heden zeker kansen. De commissie ziet onder de huidige omstan digheden nog geen grote toekomst voor papierverpakking van melk. die aan huis wordt afgeleverd. Bespreking met minister over varkensgarantiebeleid (Van onze Haagse redactie) Op 4 september a.s. zal een vertegen woordiging van het Landbouwschap een bespreking voeren met de Minis ter van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening over het in de toekomst te voeren garantiebeleid voor varkens. Het bestuur van het Landbouwschap betreurt inmiddels, dat een beslissing over dit garantiebeleid zo lang uitblijft en zal bij de minister aandringen op de grootst mogelijke spoed. Het Landbouwschap heeft omtrent het garantiebeleid voor varkens een voorstel ingediend, dat in een bespreking met de minister op 3 juli is behandeld. Opgemerkt wordt, dat ook indien over de hoofdlijnen een beslissing is geno men, de nadere uitwerking nog geruime tijd zal vergen. Voor de produktie-omvang in het jaar 1958 zal de in te voeren regeling al nau welijks meer effect kunnen hebben. OUDSTE INWOONSTER VAN FRIESLAND 103 JAAR Gisteren heeft mejuffrouw Eva van der meer in de Julia Jan Woutersstich ting te Oudeschoot (Friesland) haar 103e verjaardag gevierd. Zij is de oudste in woonster van Friesland. Aangezien de oude dame herstellende is van een ernstige ziekte en zij voort durend het bed moet houden, is van een feestelijke viering van dit gebeuren af gezien. Opdrachten voor Nederlandse componisten De minister van O.. K. en W. heeft de navolgende opdrachten verleend tot het componeren van: 1. een werk voor koor en orkest aan Louis Toebosch te Breda; 2. een werk voor de bezetting van een fanfareorkest aan Herman Strategier te Utrecht; 3. een werk voor fluit of hobo en drie strijkinstrumenten aan Lex van Delden te 's-Gravenhage; 4. enkele stuk ken voor piano aan Leon Orthel te 's-Gravenhage; 5. een werk voor twee violen aan Jan Felderhof te Bussum; 6. enkele stukken voor drie koperblazers, eventueel in de vorm van een kleine suite aan Hans Kox te Apeldoorn; 7. en kele liederen aan Matthijs Vermeulen te Laren N-H; 8. een werk voor normaal bezet symfonie-orkest aan Guillaume Landré te Amstelveen; 9. enkele werken voor kamerkoor cappelle aan Hendrik Andriessen te 's-Gravenhage; 10. een werk voor harp aan Karei Mengelberg te Amsterdam; 11. een werk voor instru mentaal sextet aan Luctor Ponse te Am stelveen; 12. enkele stukken voor blok fluit met begeleiding van klavecimbel of piano aan Adriaan Bonsel te Hilversum. De verjaardag van Prinses Wilhelmina De particulier secretaresse van H.K.H. Prinses Wilhelmina meldt ons: Talloze Rheumatieklljders vonden baat bij 'n bloedzuiverende knar met Krascben Salts. Staat sinds 1955 in Alphen - Oudslioorn Prinses Wilhelmina heeft de blijken van belangstelling, die zij tijdens haar rustkuur van velen mocht ontvangen, zeer gewaardeerd. Ofschoon de verlenging van deze kuur Prinses Wilhelmina veel goed doet, zal de Prinses toch niet in staat zijn om op 31 augustus a.s. haar ver jaardag te vieren. Het liefst zou de Prinses deze dag zo onopvallend en rustig mogelijk laten voorbijgaan. Reden waarom Prinses Wilhelmina mij verszocht allen die het plan hebben haar die dag telegrafisch of schrif telijk gelukwensen te zenden, te vra gen deze ditmaal achterwege te willen laten. Minister Staf in Fonfainebleau Minister Staf heeft gisteren een be zoek gebracht aan de génerale staf van de centrale Europese sector* der NAVO te Fontainebleau. Vice-admiraal H. Bos, commandant der zeestrijdkrachten in deze sector, heette de Nederlandse mi nister welkom, waarna beiden werden ontvangen door generaal Valluy. opper bevelhebber van de NAVO-strijdkrach- ten voor de centrale sector van Europa. Minister Staf onderhield zich tijdens zijn bezoek met Nederlandse officieren, die aan het hoofdkwartier zijn verbon den. Nederlandse vrouw in Soerabaja vermoord In Lawang, ten zuiden van Soerabaja, is mevrouw W. C. Willemse, een Neder landse weduwe van 76 jaar, vermoord. Haar lük werd in haar woning gevon den. De politie meent, dat zij door een inbreker om het leven is gebracht. Euromarkt niet nadelig voor grafische industrie De directeur van het Bureau van de Federatie der werkgeversorganisatie in het boekdrukkersbedrijf, de heer F. G. Meyer, is van mening dat de Neder landse grafische industrie in het algemeen bekeken geen nadelen zal ondervinden van de Euromarkt en de vrijhandelszone, die volgens de ver wachting daarbuiten zal worden op gericht. Er zitten voor deze industrie wellicht voordelen in deze economische samen werking vanwege de mogelijkheid, de markt naar derden-landen te vergroten. De grafische industrie dient deze ont wikkeling nauwlettend te volgen, waar toe een studiecommissie zal worden ge vormd. die in algrafisch verband gaat samenwerken. Deze mening uitte de heer Meyer, toen hij vanochtend sprak over „De beteke nis van de Euromarkt en de vrijhandels zones voor de grafische industrie" tij dens de laatste dag van de zomerstudie- conferentie, die onder auspiciën van de „Vereniging van jonge en aanstaande pa troons in de grafische bedrijven" en de Amsterdamse Grafische School in dit schoolgebouw te Amsterdam is gehouden. Vrijstelling voor dienst voor leraren De minister voor Defensie heeft zich tegenover zijn ambtgenoot van O., K. en W. bereid verklaard een regeling te treffen om door het verlenen van fa ciliteiten op dienstplichtig gebied enige verlichting te brengen in het tekort aan bevoegde leraren. Door deze rege ling, die voorlopig gedurende een jaar van kracht zal zijn. zal een aantal be voegde leraren in de vakken Neder lands, Frans, Engels, Duits, wiskunde en biologie niet door het vervullen van hun militaire dienstplicht aan het dag onderwijs worden onttrokken. Vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige wegens aanwezigheid van een bijzonder geval zal worden verleend aan dienstplichtigen, die niet in werke lijke dienst verblijven en die in het tijd vak tussen 31 juli 1957 en 1 augustus 1958 een betrekking als leraar vervullen of gaan vervullen aan dagscholen voor voorbereidend hoger of middelbaar on derwijs, mits aan zekere voorwaarden wordt voldaan. Zy moeten bevoegd zijn tot het geven van onderwijs aan bedoelde scholen in één van de vakken: Nederlands, Frans, Engels, Duits, wiskunde of biologie, zy dienen tenminste 20 lesuren per week te geven aan vorenbedoelde scholen. In hun functie zullen zij als onmisbaar moe ten worden aangemerkt en tevens niet vervangbaar zyn door een andere be voegde leraar. Tijdens het uitstel van eerste oefening, dat hun ten behoeve van hun studie is verleend, mogen zij het voor hun vak geldende studieschema slechts met ten hoogste een jaar hebben overschreden. De vrijstelling zal niet eerder voorgoed worden gegeven, dan nadat tenminste driemaal voor de duur van een jaar vrij stelling is verleend, met dien verstande echter, dat de vrijstelling steeds tijdelijk zal blijven, totdat belanghebbenden de leeftijd van 30 jaar zullen hebben be- En 't betekent als het ware een herwon nen leven, als ge, bevryd van Uw Reu matische Pijnen, weer monter en vief uit de voeten kunt, bevrijd van stijfheid en stramme pijn. Begin morgen zonder verwijl met Kruschen Salts; U zult al gauw zelf ervaren, hoe goed ge er U bij voelt. TER AAR Militair in Ter Aar verdronken Hedenmorgen heeft men uit het Aarkanaal te Ter Aar het stoffelijk overschot opgedregd van de 20-jarige mihtadr F. M. Mourits, die sinds zon dagavond vermist was. Zondagavond te omstreeks 9.30 urn- was hij van nuis gegaan om zich naar zijn onderdeel te begeven, doch hij is daar niet aangekomen. De Militaire Po litie kwam maandagochtend informeren bij zijn ouders in Ter Aar, waar Mou rits was gebleven. Dit was voor de ouders tevens het eerste berichit van de vermissing van hun zoon. Men heeft in Alphen gevraagd bij de stalling, waar hij altijd zijn rijwiel stalde, doch ook daar had men hem niet gezien. Ten slotte is men gaan dreggen in het Aar kanaal. waar men vanmorgen het stof felijk overschot heeft gevonden. Hoe het ongeval is geschied, is natuurlijk niet meer na te gaan, doch men vermoedt, dat de jongeman door de duisternis is misleid en zodoende in het water te recht gekomen is. Volgende maand zal voor ds. G. Cadée en diens gezin een zeer belang rijke maand zyn. In de eerste plaats hoopt het gezin op 2 september a.s. het zilveren huwelijksfeest te vieren, terwijl 11 september daaraanvolgend ds. Cadée 25 jaar predikant der Hervormde Kerk zal zijn. Begrijpelijk zullen deze belangrijke i iMpi,.,,. |-frTTn~i data voor ds. Cadée en de Hervormde Kerk te Oudshoorn niet ongemerkt voor- bij gaan. Er is reeds onder voorzitter- schap van de heer J. Bijleveld, een co- mité gevormd, bestaande uit gemeente- leden, leden van de kerkeraad, kerk- voogdij en alle om de kerk gegroepeerde jjÉÉÈÊV 3Ëf|H verenigingen, alsmede van de Nederland- Ba se Protestanten Bond te Alphen en Wou- brugge. Dit comité zal met medewerking H s«BS van de gehele gemeente voor een pas- sende huldiging zorgen. Ds. Cadée is 14 juli 1906 in Avereest j geboren. In Amersfoort bezocht hij de jf-yT... Rijks H B S. tot 1923. waarna hij in 1925 P 'yBK 1 ffcg*? M|m te Amersfoort slaagde voor de acte lager onderwijs. Na het staatsexamen afgelegd m te hebben studeerde hij theologie in ff" s$&UËSÈÊj' fllfgpli Utrecht en studeerde af te Leiden, waar- wSSSSÊmj'' na hij in 1932 theologisch kandidaat fwlSSÊ: werd. Op 11 september van dat zelfde jaar deed hy zijn intrede als predikant te Zweelo in Drente, waar ds. Cadée bleef tot 1936, om vervolgens zijn intrede te doen in Arum in Friesland. In deze ge meente bleef de a.s. jubilaris tot 1939, waarna Oosterwolde. eveneens in Fries land. ds Cadée aantrok. De gehele oor logstijd bleef het gezin Gadée in Ooster wolde. Toen een beroep op hem werd uitgebracht door de hervormde gemeente van Haaksbergen in Overysel, nam ds. Cadée dit beroep aan en deed hij aldaar in 1946 zijn intrede. Negen jaar bleef ds. Cadée in deze gemeente om tenslotte 24 april 1955 in de Oudshoornse kerk al hier zijn intrede te doen als opvolger van ds. Veenendaal. Zondagmiddag 15 september zal er des middags om 3 uur een speciale herden kingsdienst gehouden worden, in de Her vormde Kerk aan de Oudshoornseweg. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 22 aug. Groente veilingwaspeen A (per kiisit) 2.20 3.60; idem B (per bist) 3.804.70; idem fijn (per kist) 2.004.30; bloemkool A 45 72; idem B 2934; bospeen 3137; pe terselie 3.20; sla 4—7. TER AAR, 22 aaig. Groenteveiling: augurken fijn 80; fijnbasterd 70; basterd 59; grof A 49—50; grof 1 4345; CD 34— 36; idem 2 30; idem afw. 10; E 14 alles per kg LEIDEN. 23 aug. Veemarkt. Aange voerd: 20 stieren, 45 melkkoeien, 360 vette koelen ,106 vare e.a. koeien. 30 pinken. 96 vette kalveren ,24 nuchtere kalveren. 20 geiten, 150 vette schapen, 350 fokscha pen. 1063 vette lammeren, 64 varkenszeu- gen.' 402 schrammen, 644 biggen en 1 veu len. Totaal 3375. Notering: stieren., slacht 2.90-3.20; melk koeien 9.0011.50; vette koeien schoon 2.703.20; vare koelen 7.009.50; pinken 3.506,25; vette kalveren levend 1.80 2.40; nuchtere kalveren levend 1.501.90; vette schapen 901.05; fokschapen 80 1.30; vette lammeren 75-95; drachtige zeu gen 2.753.50; schrammen 601.00: big gen 4454. Overzicht: vette stieren vilug. melkkoeien lui en duur, vette koeien matilg. varekoei en stil, pinken rustig, vette kolveren rede lijk, nuchtere kalveren matig, vette scha pen stug. vette lammeren iets williger, fokschapen matig, zeugen, schrammen en biggen matig. LEIDEN. 23 aug. Kaasmarkt. Aange voerd: 38 partij en Goudse en 4 party en I Leldse kaas. Notering: Goudse extra tot 2.66; Goudse le soort 2.272.3Goudse 2e soort 2.20— 1 2.26; Lelde» tot 2.45. Handel lui. d* voorheen f. 565.thans f. 475. Slechts tijdelijke aanbieding met de beleende Fabrieksgarantie. Ziet speciale etalage naast de fa. Biesiot. SCHENK OOK UW AANDACHT AAN ONZE INTERNATIONALE GRAMMOFOONPLATEN-ETALAGE. Het Paradijs voor liefhebbers. HAARLEMMERSTRAAT 55 t/o REX-THEATER TELEFOON 20593 Het vanouds speciaal welbekende adres voor Leiden en omstreken. HOOIGRACHT 54 LEIDEN AFWEZIG van 26 tot en met 31 augustus. RECTIFICATIE BIEFSTUK, iets heerlijks BIEFSTUK HAPJES VAN SCHA1CK - 0.50 p. 100 gr. 0.40 per stuk Haarl.straat 246 W'J GAAN NAAR ZANDVLIET J Schoolboeken,-schriften t GOED VERDIENEN en prettig werken bij kunnen zich dagelijks aanmelden voor hele en halve dagen, ook avondwerk. Wasbekerlaan 6 Sassenheim Telef. K 25327782 jao ilemnte isti: 117" leidan tal: 20121 Wij bieden U een grote sortering JAN JAARSMA - E. M. JAARSMA - BECKING BONGERS - ETNA - BECKERS - BRANDARIS HAARDEN. uitsluitend Iste Iclas fabrikaat. DINSDAG 3 SEPTEMBER houden wij een OLIESTOOK-DEMONSTRATIE In de kleine zaal van Den Burcht. HET HAARDENADRES HOOIGRACHT 106 - TELEF. 21069 le koop gevraagd, Leiden of omgeving, voor zelfbewonin'. Ook vrijstaande villa of bungalow komt in aanmerking Brieven bureau van dit blad onder no. 667. ASSISTENT-BOEKHOUDER en een flinke aankomende BEDIENDE (m.) gevraagd. Voor serieuze kracht goede vooruitzichten Sollicitaties uitsluitend schriftelijk met opgave van verlangd salaris aan „IEMCO" N.V. NIEUWE RIJN 30/32 LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5