Circus Mullens bewaart steeds een volkomen „eigen cachet" TELEVISIE Bloemencorso in Wassenaar niet groot maar het aankijken waard Leidse moeder van 9 kinderen wegens meineed gearresteerd 96ste Jaargang Vrijdag 23 augustus 1957 Tweede blad no. 29220 Fabelachtige Amerikaanse jongleurs Veelzijdig programma in non-stop-tempo De circus-wereld heeft het tegenwoordig moeilijk en dat vrijwel overal ter we reld. De stijgende kosten en de tendenz te bezuinigen doen zich geducht voelen! Tóch weet onder de grote circussen het enige Hollandse circus van formaat van Jos Mullens het hoofd boven water te houden niet alleen, maar ook zich nog te vernieuwen in vorm en gehalte. Dit circus heeft zich een eigen cachet weten te veroveren, men zou kunnen zeggen: een cachet van Hollandse degelijkheid en netheid. Nieuw en toch traditioneel tegelijk! Tent- en wagenpark zijn geheel opgefrist en ook de inrichting is er geheel op ingesteld, dat men alles uitstekend kan volgen. De muziek, die tussen haakjes volgens oude traditie voor de aanvang speelt voor de tent op hoger niveau, is bijzonder aardig geplaatst en bovendien qua gehalte voortreffelijk! Nu dit circus weer eens zijn tenten naar onze Sleutelstad heeft gedragen en zich heeft geinstalleerd op het Schut tersveld - hoe lang zal dit nog mogelijk zijn? - blijkt, dat het zijn eigen cachet volledig heeft weten te bewaren, het oude vertrouwde cachet, dat dit circus zo'n grote plaats heeft doen verwerven in ons werelddeel tussen alle concur renten. Getuigt daarvan ook niet het feit. dat het circus Mullens deze winter is uitge kozen als bespeler van de vaste circus gebouwen te Manchester en Kopenha gen? Het programma wettigt trouwens deze onderscheiding ten volle. Het is met zorg samengesteld en wordt met grote vaart en soepelheid in een .non-stop tempo" - behoudens natuurlijk een kor te pauze - uitgevoerd. Aan het ..paard", de feitelijke onder grond van het circus-bestaan, wordt al le aandacht besteed. Willy en Henry Mullens nemen dit gedeelte voor hun rekening en brengen vele prachtige die ren in uitmuntende dressuur in de piste. Henrv verzorgt bovendien een prachtig jongleur-nummer op het ongezadelde paard, dat jaren studie zal hebben ver eist. Trouwens, dat jaren studie geldt, goed beschouwd, voor bijkans ieder nummer Verder is de dierenwereld vertegen woordigd door enkele prachtige poedels, voorgebracht door mevr. José Strass burger-Mullens, die als het ware met plezier hun kunstjes ten beste geven. En niet vergeten mag worden het hogeschool-rij den van de in jaren stij gende, maar blijkbaar onverwoestbare heer Otto Schuman, een veteraan met jeugdig blijvend vuur. Zijn paard danst op verzoek iedere dans, dus niet in voor af bepaalde volgorde; tot zelfs de Rock en Roll toe! Een pracht prestatie! Daaromheen heeft de directeur, de heer Jos Mullens een programma ge weven van vrijwel alle uitmuntend ge slaagde variété-nummers; in hoofdzaak uit Amerika. Niet allemaal nieuw, doch stuk voor stuk prima! Slechts het Rock en Roll-nummer van de Lehr-familie uit Hollywood kon ons maar matig bekoren, al scheen de aanwezige jeugd het wel te waarderen. OPENING VOLKSTUINCOMPLEX De burgefheester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, zal zaterdag 31 augustus om half vier het eerste permanente volks tuincomplex. gelegen aan het einde van de Marnixstraat, overdragen aan de Leidse Bond van Volkstuinverenigingen. ZOMERUITSTAPJE COÖPERATIE „VOORUIT". Woensdag j.l. organiseerde de Coöpe ratie „Vooruit" haar jaarlijks uitstapje voor leden en verbruikers. Des morgens te 8 uur vertrokken plm. 300 deelnemers van de Korevaarstraat. Via Zandvoort ging de tocht naar Vel- sen, waar een kop koffie werd gebruikt. Via de nieuwbouw in IJmuiden. Haar lem en Schiphol werd gereden naar Hil versum, waar de lunch werd genuttigd. In het Soesternatuurbad werd theege dronken. waarna het verdere doel Avi fauna was, waar het diner, met wat dansen na alsmede bezichtiging van de tuinen een prettig slotstuk vormden van deze geslaagde uitgaansdag. INTREDE DS. H. HEULE Ds. H. Heule, die een beroep van de Geref. Kerk alhier heeft aangenomen, zal zondag 1 september, 's morgens om tien uur in de Zuiderkerk worden be vestigd door zijn broer, ds. J. Heule te Rotterdam, 's Avonds om half acht zal ds. Heule, eveneens in de Zuiderkerk, zijn intrede doen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Robert Barend Jozephus. zn van B. J. Ouwerkerk en B. M. C. van Zijp; Sophia, dir van P. Sloos en J. E. Gufoler; Roelof, zn van F. J. G. J'amsen en A. W. Lat/er veer; Frédériquie Verotniioa, dr van H. F. van Schouwen en J. A. Doniia; Josef Martinus zn vain M. J. M. vaar der Vooren en J. M. Nieuwe»teeg; Jacqueline Bendiri'ka, dr van D. J. Konaing en S. Tegelaar; Rolarnda Nftl- la Petra dr van P. J. van der Waals en N J. J. Elenbaas; Tonmy, zn van C. van der Niet en W. A. Rovers; Jan Wuliem an van H. van Bruggen en H. P. van Dijk; Harm, zn van H. van Bruggen en H. P. van Dijk. GETROUWD H. Smit en J. M. Witsenburg; E. Velt- huyzen en M. H. Ringelberg; H. Bennlng en J. Luiiten; J. J. van Weeren en M. Pas man; M_ H. Kuiltvemhoven en C. van Tol; J. J. Smit en C. Zuurdeeg; S. Visser en C- Roozendaaö. OVERLEDEN P. J. Arens, 70 jaar. man; A. J. MOnita- nu3, 85 Jaar .man; J. Koelewfjn, 60 Jaar echtgenote van G. Verschoor; L. J. van Duijl. 81 jaar, echtgenote van J. van Wel- zen; A. Jansen, 64 jaar, man; W. Brugge- man. 70 Jaar, weduwe van J. H. C. Fer- ree; C. M. Berkhout, 90 Jaar .weduwe van P, Beurse. Prof. Drent overleden De zeer vermaarde Engelse musicoloog prof. Edward Drent, o.a. bekend door zijn vertaling van opera's in het Engels, is tristeren in Londen overleden. M.L.D. verkoopt 30 Seofury's (Van onze Haagse redactie) Na de straaljagers van de Lucht» macht en de schepen van de Marine, gaat nu ook de Marine Luchtvaart- Dienst enige overtollig verouderd ma terieel publiekelijk verkopen. Het be treft ongeveer 30 vliegtuigen van het type „Seafury", de snelste schroefjager ter wereld met een maximum snelheid van 730 km. per uur. Nagegaan wordt of er bij de Marine belangstelling is voor de toestellen of onderdelen daarvan. Zo niet dan zullen zfj in het openbaar worden geveild, het geen dan zal geschieden onder auspiciën van de Inspecteur der Domeinen in Haag. De M.L.D. gaat in plaats van de, Sea fury" de snellere, met straalmotor aan gedreven „Sea Hawk" gebruiken. Boekhoudster zakte door vloer van bloemenzaak „VALLUIK" ALS GEVOLG VAN GRAAFWERKZAAMHEDEN (Van onze Haagse redactie) De boekhoudster van een bloemenzaak aan het Lange Voorhout, te Den Haag moet wel aan een middeleeuws valluik hebben gedacht, toen in de gang van de zaak waar zjj werkt, plotseling de vloer onder haar voeten wegzakte. Zij wilde koffie zetten en stond daar toe voor het gaskomfoor, dat in de gang op de brandkast was geplaatst. Gelijk met haar viel ook de brandkast, die zij boven op zich kreeg. Het letsel viel ge lukkig nogal mee: na een behandeling in het ziekenhuis Zuidwal, te Den Haag, voor enkele inwendige kneuzingen kon de boekhoudster naar huis. Het ontstaan van het „valluik" is vermoedelijk te wijten aan de graaf werkzaamheden, die naast de bloemen zaak worden verricht voor de bouw van de nieuwe Amerikaanse ambassade. Nieuwe arbiters in tandartsenconfliet (Van onze Haagse redactie) Twee nieuwe arbiters zijn aangewezen in het tandartsenconflict. De Maat schappij tot Bevordering van de Tand- Bijzonder geslaagd is ook het In- heelkunde heeft op de voordracht ge- diaanse acrobaten-nummer der Castors j plaatst prof. mr. W. C. L. van der en de jeugdige Fransen Germaine en I Grinten, hoogleraar in het burgerlijk Gabriel weten zich - vooral de eerste - recht te Nijmegen en mr. M. Steen- op te vouwen in de meest vreemde hou- l berghe, oud-minister van Economische DE VIER CASTORS: fenomenale acrobatiek Neusje van de zalm! Zonder aarzelen willen we het optre den der vjjf d'Angolys bestempelen als het neusje van de zalm. Dit is een wer kelijk wereld-nmmer van het hoogste kaliber. Met fabelaehtige bekwaamheid jongleren zjj er op los. Slechts door het huwelijk van Willy Mullens met een der vrouwelijke leden van dit fenomenale troepje heeft men de hand op dit num mer kunnen leggen. dingen alsof er geen botten bestaan. Vermelden we tot slot nog uit de vele. vele nummers dat der vliegende trape ze-werkers van de Saltas-groep en het Zaken en president-curator van de Economische Hogeschool te Tilburg. Het viertal voor het scheidsgerecht compleet. De heren H. Kuiper Berger waren reeds aangewezen. oer-oude, maar nog steeds op de lach spiere.n werkende ..optreden" van de onwillige ezel Napoleon. r00 Het clown-nummer blijft matig; het gende week de besprekingen beginnen, schijnt, dat er géén goede clowns meer „geboren" worden! Summa summarum brengt het circus Mullens een kostelijk program, dat alle waardering verdient en het gisteravond, de openingsavond, in een reeds goed gevulde tent ook terecht genoot, gezien I het telkens en telkens opklaterend ap plaus! Nieuwe maatregelen tegen speculatie (Van onze Haagse redactie) De Ned. Bank heeft opnieuw een aan tal maatregelen genomen om de af vloeiing van deviezen en de speculatie tegen de gulden te bestrijden. Hoewel het een interne maatregel tussen de deviezenbanken cn de circulatiebank betreft het grote publiek zal er dus weinig van merken mag toch wor den verwacht, dat deze maatregel ver strekkende gevolgen zal hebben. Het is namelyk de deviezenbanken verboden Duitse marken op termijn naar het buitenland te verkopen. Tevens mo gen de deviezenbanken geen kredieten in buitenlandse valuta meer aan het buitenland geven. Een dag tevoren werd de vergunning tot het geven van kredie ten in guldens naar het buitenland in getrokken. Blijkens de circulaire van de Neder- landsche Bank aan de deviezenbanken zullen de bedragen van de nog lopende kredieten, die waarschijnlijk aanzienlijk zijn binnen enige maanden terugvloeien. Hierdoor is een belangrijke versteviging van de Nederlandse deviezenpositie over enige maanden te verwachten. Spoedige oplossing van het koffie-conflict? (Van onze Haagse redactie) De kansen voor een spoedige oplos sing van het conflict tussen textiel- detailhandelaren en kruideniers zijn gestegen door een voorstel dat uit de kringen van de zelfstandige kruide niers is gedaan. Bij de lopende onderhandelingen over een oplossing van het conflict, waarbij het hoofdbedrijfschap detailhandel een bemiddelende rol speelt, is het bedoelde voorstel mede in beschouwing genomen. Het komt hierop neer dat de kruideniers die tot nog toe binnen de grenzen van de wet textielgoederen aan hun klanten ten geschenke gaven, deze praktijk zullen voortzetten. Het uitgangspunt is daarbij echter dat deze kruideniers de textiel goederen laten leveren door een textiel- detaillist. Overeenstemming zal dan moe ten worden bereikt over de marges van de textieldetaillist die de goederen le vert. Bij het vaststellen van deze marges zouden de branche-organisaties een rol moet enspelen. Het Nederlandse vrachtschip „Piet Schipper", dat by Calais strandde men zie elders is vlotgekomen met behulp van een Franse sleepboot. Het schip heeft de reis naar Grevelingen voortgezet. Ook in Amerika Er is vandaag ook een Amerikaanse atoomproef genomen: de kernproeven in de woestyn van Nevada zyn heden ochtend n.l. voortgezet met de ontplof fing van een kernwapen, „Doppler" ge en J. j naamd. De lichtflits van de ontploffing was om halfzes plaatselijke tijd in Las Naar binnen gluren is iets, wat we bij een glazenwasser en eigeniyk by iedereen) ten strengste moeten afkeuren. Maar in dit speciale geval vergeven we het hem gaarne, want wie kan z'n ogen afhouden van een zo heerlijke (en voedzame!) lekkernij als KAAS uit eigen land? Vraag meteen even het kaasreceptenboekje (25 ets) bij Uw winke lier of schriftelijk (25 ets postzegel bijsluiten!) aan Het Neder lands Zuivelbureau, Cort van der Lindenstraat 7, Rrjswyk (Z.H.). «êoe meer met KAAS t hat Ned. Zuivelbureau 37 Om het conflict zo spoedig mogelyk Vegas, op een afstand van 130 km., zicht- tot een oplossing te brengen, zullen vol- j baar. Het was de dertiende ontploffing 11 in de huidige serie. Advertentie [deskundige voorlichting 1 ruime keuze 1e klas service een zaak van vertrouwen o A. ZWART HOOIGRACHT 1S TEL 23951 - LEIOEN OEOSTOEES7 BURGERLIJKE STAND Geboren; Johanna M., <±r. van P. J. de Jong en A .A. M. Bakker; Arie J., zn van A. C. Dronkert en B. D. Kromhout; Willem S.. zn van W. Star en M. Verhaar; Nicole A.. P. M., dr van K. H. Cord'ewener en G. G. J. T. Matti; Jan B., an van J. B. van Iterson en B. D. J. den Haan. Getrouwd: J. Kreeft en J. A. Plamont; H. Porschen en J. G. den Heljer; J. van Egmond en N. van Ry. Lunapark druk bezocht Nadat men het elkaar over en weer goed duidelyk had gemaakt, dat men het met het weer byzonder trof, ging feestvierend Wassenaar gistermorgen over tot de orde van de dag: ringste ken op bromfietsen en te paard op het Burchtplein. Het aantal deelnemers was belangrijk groter dan vorig jaar, maar er is niet best gestoken. „Wat komt dat er op aan, als je maar schik hebt", was het oordeel van een deelnemer. De uitslag was voor de bromfietsers: 1. C. Ruygrok, 2. G. P. A. de Kort, 3. J. Parlevliet; voor de ruiters: 1. K. Oliehoek, 2. A. Nell, 3. C. van Santen. Aangezien er nog meer prijzen waren zullen dames ook wel wat gewonnen hebben. WASSENAAR BURGERLIJKE STAND CORSO 's Middags was er het bloemencorso, niet zo groot, maar het aankyken zeker waard. De brandweermannen toonden met een fraai versierde spuit met de Rode Haan in top, dat zij meer kunnen dan brandjes blussen. Uit de volgende opsomming van de prijzen blijkt wel. dat alle deelnemers, jong en oud, hun best hadden gedaan. GeborenDiana J. IJ. dir vam A. U. Groordtsma en H. Veen&tra; Cornelia E.. dr van J. Pel'tienburg en C. E. H. Llnssen, Anna J. P.. dT vam J .E. Oosterling en M. Benlnik; beentje, dT ran P. W. Hoogen- doorn én T. Bos. OndertrouwdP. ter Haar en G. Volthe- otus de Mam; A. P. C. Peters en H. G. M. Bustinx; J. de Jong en L. D. A. Winkel. Kindervoertuigen, le pryzen, kinderen P. Zwaan en B. M. Kouwenhoven; H. M. Keppel, Adje Ruijgrok, Elsje Ruijgrok, ram der Meer em L. C. Oiitroen: P. H. van kinderen Knijnenburg. Nlerop en A. J. Jaeggl; C. Benthem en A. Kinderen lopend. Ie pryzen, Yvonne M G. T. Nijhuiis; J. J. ran Ovost en P. M. Admiraal met Marianne Zomer, kinde- C. ran der Krogt; C. Blyendaal en M. K Kniinenbure SSXnSSj H' DrenölC en Kinderlfetsen -driewielers, Le prijzen. GetrouwdT. M. stawl en B. B. M. van i Louise van den Berg. Tonny van de dor Meuten L. H F. J. Meaning en 1.1 Hulst. Thea Mooyman. 2e prijzen. Wim Walraven; P. L. A Ba»kker en M. A. van Westgeest, Cor van Wissen, 3e prys Joke der Ham. van Wissen. OverledenM. G. van Overbeek .echtgen. Kinderen met wagen, le prijs kinderen van I_ Stem. 79 jut: G. F Greun wel. Knijnenburg. Nieuwe atoomproef in Sovjet-Unie De voorzitter van de Amerikaanse Commissie voor Atoomenergie heeft van daag in Washington bekendgemaakt, dat gisteren in de Sovjet-Unie een kern ontploffing teweeg is gebracht. De Russen namen hun proef in Siberië. De kracht van de ontploffing was „aan zienlijk", aldus de voorzitter van de Amerikaanse Atoomcommissie. Lewis Strauss Syrische diplomaal vraagt asiel in Italië Uit gezaghebbende Italiaanse bron werd vandaag in Rome vernomen, dat de Syrische kolonel Ibrahim Hoesseini, die vorige week ontslagen ls als militair attaché in Rome, politiek asiel in Italië heeft aangevraagd. De kolonel wilde dit bericht vanochtend niet bevestigen of tegenspreken. Hij is door zijn regering teruggeroepen, omdat hy verdacht wordt van deelne ming aan een samenzwering tegen de huidige Syrische regering. Deense expeditie vindt een oude nederzetting in Irak Een Deense expeditie heeft in de vlakte van Dokan, in Irak, resten ont dekt van een nederzetting van Hurrie- ten, die uit de jaren 2000 tot 1500 vóór Christus dateren. De voornaamste vond sten zijn e entempel en 131 kleitafeltjes, waarop brieven en een wetboek ge schreven staan. Uit het wetboek blijkt, dat de sociale omstandigheden, waarin deze Hurrieten leefden geleken op de Oudtestamentische. In het Oude Tes tament wordt melding gemaakt van een stam der Horieten (grotbewoners). Deze stam is voor 2000 jaar vóór Christus uit de Koerdische bergen naar Syrië en Palestina gekomen. De beschaving van de Hurrieten had grote invloed in het Midden-Oosten. Onder de resten van de Hurrietische nederzettingen zijn nog oudere bescha- vingsresten ontdekt die tot 5000 jaar vóór Christus teruggaan. De Deense expeditie, onder leiding van prof. Harald Ingholt, heeft snel moeten werken, aangezien de streek, waar de vondsten zijn gedaan, deel uit maakt van een groot bevloeiingsplan en volgend jaar onder water komt te staan. De opgravingen zijn op verzoek van het Iraakse ministerie van Oudheden ver richt. De vindplaats is Sjimsjara ge noemd. Het Leidsch Dagblad De krant voor iedereen BEURSOVERZICHT Lagere markt AMSTERDAM, 23 augustus Het was vandaag zeer stil op de effec tenbeurs. Het publiek, zowel als de arbitrage, wachtten liever even met het aangaan van nieuwe posities, tot er wat meer klaarheid is gekomen in de politie- J ke verwikkelingen omtrent Syrië en de I valutasituaties in vele landen van Europa. Er waren geen bijzondere ge- j beurtenissen te constateren en goed I nieuws in het bedrijfsleven bleef uit. In verband met het weekeinde was het dan ook begrijpelijk, dat de handel zeer gering was. Koninklijke Olies, lichtelijk gesteund door aankopen voor Parijse rekening, liepen na f. 205.60 terug tot f. 204.30, tegen gisteren f. 206.90. Philips- aandelen lagen aanvankelijk 1 pet boven gisteren, doch sloten onveranderd by het vorig slot. De eerste halfjaarcijfers 1957 van dit concern zijn begin volgende week te verwachten. Unilevers openden op 428 vrijwel onveranderd bij de vorige slotprijs, doch in het verdere beursver- loop liep de koers terug tot 424. Aku's 1 punt lager. Aandelen KLM zetten hoog in op f. 125, doch konden deze koers niet handhaven en daalden tot f. 124, waarbij de winst op gisteren nog slechts enkele dubbeltjes bedroeg. In de Scheepvaarthoek was de stem ming in de aanvang van de beurs niet ongunstig en werden winsten genoteerd van 1 tot 2 punten; tegen het slot gin gen deze winsten vrijwel geheel verlo ren. In de Staatsfondsenhoek was het eveneens zeer stil. De Staffellening lag 1/4 boven de vorige slotprys, doch het kortlopende papier was nauwelijks prijs houdend. Van de cultuurwaarden lagen HVA's weer in de publieke belangstel ling en konden zich circa 1 pet t.o.v, gisteren verbeteren. Amsterdam Rubbers onveranderd, Deli Mij. een half puntje lager. Prolongatie 5 pet. WISSELKOERSEN Amsterdam, 23 augustus Londen 1063%—10.64%. New York 3.82%— 3.83%, Montreal 4.05—4.05%, Parijs 91 10 —«1.20, Brussel 7.65—7.65'2. Frankfurt 91.13—91.18, Ziirioh 87.52—87.57, Zijrich Cvr. fr.) 89.37%—89.42*2Stockholm 73.70%—73.75%, Kopenhagen 55.01%— 55 06%, Oslo 53 24%—53.29%, Milaan 61.23%01.28%, Wenen 14.73—14.73. Beurs vau Amsterdam Woensdag 21 augustus Vrijdag 23 augustus Staatsleningen ad f. 1000.— Lie ven se, 81 .wed. ran P. ran D. Ncru'hiuys A J. M. Span. 68 Jaar Jaar; Ohr. W. van Wernanik. 87 Jaar; Voor Rotterdamse rechtbank Was getuige in zaak tegen tandtechnicns (Van onze correspondent) Op last van de Officier van Justitie werd gistermiddag gedurende de zifting van de Rotterdamse kantonrechter een 34-jarige Leidse vrouw op vermoeden van meineed gearresteerd en opgesloten in het politiebureau aan de Bergsingel te Rotterdam. De vrouw, die negen kinderen heeft, trad op als getuige in de zaak tegen een 37-jarige Haar- per.^ ^e^u^er^rPj1,(^ jH lemse tandtechnicus, die verdacht werd van overtreding van de wet - 0 eren op de tandheelkunde. Verdachte was werkzaam in een tandheelkun dige inrichting aan de Claes de Vriezelaan te Rotterdam. Twee verklaringen Hy was onbevoegd om afdrukken van gebitten te maken bij patiënten, die in de kliniek werden behandeld. In maart j.l. was de Leidse vrouw in de kliniek onder behandeling geweest. Tegenover de politie had zij verklaard, nadat deze een onderzoek in de kliniek had verricht, dat zij door verdachte was geholpen om een afdruk van haar gebit te maken. Ter zitting van de kantonrechter evenwel zei zy. dat zij zichzelf had ge holpen voor het maken van een afdruk en dat verdachte generlei bijstand of tussenkomst had verleend. Van het geen zij tegenover de beide recher cheurs, die haar hadden verhoord in haar woning te Leiden, had verklaard, wist zij zich nauwelijks nog iets te herinneren. Beide rechercheurs volhardden by hun proces-verbaalt soda* vrouw een vervolging wegens meineed werd ingesteld, toen zy haar verklaring ter zitting schriftelijk had bevestigd. De officier van Justitie eiste tegen verdachte en tegen de 33-jarige tandtchnische assistente in de Kli niek, die eveneens ofschoon zy niet bevoegd was, afdrukken van het gebit van patiënten had genomen, elk f 750 boete subs. 50 dagen hechtenis De raadsman, mr. H. de Waard, be twistte in zyn pleidooi de verklaringen van de getuigen, dat zijn cliënten in de mond van de patiënten waren geweest voor het nemen van een gipsafdruk. Zij zouden, aldus pleiter, zelfs het gezicht van de patiënten niet hebben aange raakt. zodat, blijkens arresten van de Hoge Raad. hier geen veroordeling zou kunnen volgen. Pleiter concludeerde tot vrijspraak van zyn cliënten, die nog nimmer waren veroordeeld. De uitspraak k WMteectetd op 6 september Rijwielen, bromfietsen, le prijs firma Tecx. Brandweer le prys. Personenauto's, le pryzen, Assurantie kantoor Beck, Van der Mareis Autobe drijf, 2e prijs fa. Rader. Buiten mededeling een reclamewagen van de Wassenaarse Melkhandel. RUITERS VOOROP De stoet werd voorafgegaan door rui ters van de Landelijke Rijvereniging Koningin Emma en was vergezeld van de muziekkorpsen Excelsior en Rijks politie en de drumband van Irene. KUIPJESSTEKEN Er werd voorts op het terrein aan de Berkheistraat aan kuipjessteken ge daan. onmiddellijk na afloop van het corso door jongens van 15 en 16 jaar, later door mannelijke inwoners van 17 jaar en ouder. De belangstelling voor de groep ouderen, die meer om de pret dan om de prijzen meedoen, was enorm. Er is echt hartelijk gelachen. De uitslag voor dejongeren was: 1. L. Paardekoo- Deursen, Ruygrok, 2. G. van Twicht, 3. H. Perret. De Accordeonvereniging DVS, gaf een concert op het Plein, waarvoor wel belangstelling was, maar niet zoveel als voor het lunapark, waar op de laatste avond de bloemetjes extra buiten zyn gezet. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen: Bevallen: Van den Brandeler—Van Swinderen, zn., Oldenzaal; Schoo—Bru- net de Rochebrune, zn.. Assen; Machi- son—Fentener v. Vlissingen. zn. Amster dam; Heyn—Engel, dr., Amsterdam; Doorenbos—Kamp. dr., Vlaardingen; SchuurmansBrouwer, zn.. Texas-city (Ver. Staten). Getrouwd: R. M. Silberman en R. M. Frenkel. Amsterdam. Overleden: H. W. Crommelin. vr. 86 jr. Zeist; M. Kuyper- Canté, vr. 59 jr.. Am sterdam; P. J. Oudheusden, m. 84 jr., Baarn; B. Menssen—Levering, vr. 67 jr., Amsterdam; F. van E eg hen—Van der Ree, vr„ San Diego. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 3% 83 B 83% Grootboek obl. 3% 77 Ned.'47 3% (3) 80% 81% 84% 84% 82 B 82% 83% 83% 75 78% 78% 78% 78% Ned. '55 II 3% 79% 79% 78% 78% 93 90 L Investeringscert. 3 87% 86^ 87A 87% 53j| Indië '37A 3 84A 84% Grootboek '46 3 85 ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand. en Ind.B. 42 40% Nat. Handelsbank 95 94% Ned. HandelmiJ 154% 153% A'dam Rubber 69% 69 Deli Mijen (Ver.) eva. 80 80 120 H.V.A 121 39 38% 59 59 Vorstenlanden 25% 26% A.K.U 181% 179% v. Berkel's Patent (v) 203% 200 Calvé Delft eert. 360 352 Kon. Pap v. Gelder 188 191% Hoogovens eert 295% 295 Müller en Co. N.B. 350% 350 Ned. Kabelfabr 285 382'1- 277 277% 142% 141% 428% 423 Wilton Feyenoord 237 240 BUiton 3de rubr. 242% 246 Dordtse Petr. gew. 987% 969% Kon Petr (f20.—) 207.50 204 80 idem (50 a f .20.—) 206 90 203 90 Holl Amerikalijn 166% 166 Java China Paket 159 159% KiiM 123 80 124.60 Kon. N. Stoomb. 145 144% Kon Paket My 147 148 Stoomvaartmy. Ned. 174 174% Van Ommeren eert. 249 248 Kon Rott. Lloyd 163 163% Ned Scheepv Unie 159 158% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam'47 (3%) 3.. 82% 82% Den Haag 1937 1 3 95% Leiden 1947 86B R'dam '37 I-m 3% 84 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99y4 Premieleningen A'dam '53 3 89 A'dam '51 2% 85 A'dam '56 12%77% A'dam '56 n 2% 85 Eindhoven '54 2% 74% B Enschede '54 2% 76% Den Haag '52 I 2% 87 idem H 2% 85% R'dam '52 I 2% 87 idem n 2% 85% Utrecht '52 2% 87 ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 200 HJ.U. eert199% Rott. Bank 166 Twentsche Bank 160 Industriële Ondernemingen Albert Heyn 273 B Borneo Sum. H-Mij. 55% Ned. G. enSp. Fabr. 180% Kon. Ned. Grofsm. 105 Internatio80% Rott. Droogdok Mjj. 567 Tieleman en Dros 10% Ned. MU. Walv.vrt. 56% Spoorwegen Dell Spoorweg MjJ. 10% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 33 A Intern Nickel 88% Anaconda 57% Bethlehem Steel 47% Cities Service 68% General Motors 4474 Kennecott101 Republic Steel53% Shell OU 87 Union Pacific 29% Un. States Steel 67% 89 B 86% 77% 85 76% 76% 85% 85% 87% 199% 199% 166 274 55% 180 B 106% 81 565% 10% 56% 10% 33% 87% 56% 46% 68 44 100% 53% 85% 29% 66% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 22/8 Edelmet. Kon. AA 57% 57% Pref. wa. idem 68% 330 B 335 Holl Constructie 340 B Ing bur v Bouwnyv 122 Int Kunststof! Ind 44 44% Leidsche Wolsplnn 220 220gl Sikkens Lakfabr '53 410 405l Ver. Touwfabrieken 164 164 Wernlnk's Betonm. 75 L 75 Van Wflk Textiel 83% 83 %B

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3