Zaterdag corso in Katwijk aan Zee Europees bridgekampioenscliap Greta Andersen werd de eerste vrouw, die de Kanaalrace won Evenement voor cle badgasten DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1957 Nederland speelde gelijk tegen Finland (Van onze bridge-medewerker) Dinsdagavond speelden de Nederlandse heren de eerste helft van de tweede ronde tegen Denemarken en staan 24 tegen 18 voor. Nederland won op één spel 11 matchpunten; De Denen gingen na een misverstand in de bieding 5 down gedoubleerd kwetsbaar op 5 ruiten. Dit was niet zo verwonderlijk als men bedenkt, dat de leider van ruiten heer 4e had en in de dummy de vrouw sec. Cats-Kramer boden op dit spel 5 kla veren. welke gedoubleerd werden en door goed afspel van Cats gemaakt werden. Verder is er over deze wedstrijd niet veel te vermelden. Wij zullen hopen, dat in de tweede helft, die woensdagavond gespeeld wordt, de voorsprong gehandhaafd blijft. In de derde ronde speelde Nederland tegen Finland en na een achterstand van 20 tegen 27 in de eerste helft, ein digde de wedstrijd gelijk. In de eerste helft boden Filarski-Kokkes een goed slam, dat door de Finnen gemist werd, maar zij maakten enige fouten in af- en tegenspel wat de nodige matchpun ten kostte. In de tweede helft vertoonden de Kaisers zeer goed spel. maar daar Cats- Kramer een paar steken lieten vallen, kon ons team het niet verder brengen dan een gelijk spel. In deze ronde was de grote overwin ning met 6940 van Noorwegen op een der grote favorieten, Frankrijk, de verras- Nationale kampioenswedstrijden 1957 WIE ERAAN ZULLEN DEELNEMEN Aan de nationale kampioenswedstrij den 1957, die 14/15 en 21/22 september a s. op de Westeinderplassen worden ge houden, zullen de volgende zeilers deel nemen Drakenklasse: S. Bakker, J. Bier, dr. J. R. Blickman, F. J. Buys, C. Groot, ir. J. C. P. Hofkes, A. Warners en G. van Wijk. Flying Dutchmanklasse: B. Boescho- ten, J. S. Bouman, Jaap Helder, G. A. S. Jongeneel, aJc. Kraan, R. Kremer, F. Laagwater, J. D. Schooneveldt, Ch. Ter- wogt, H. S. de Vries en G. Lautenschutz. 12 m2 Sharpiesklasse: W. Guldemond. Barth Kraan, J. C. J. van Staveren. B Verhagen, G. Visser en B. van Wijk. Olympiajollenklasse: H. J. de Jong, H. Lesage. Jac. F. Stap, W. H .Stellingwerf, H. Tournier, C. A. A. Visser, B. W. Wil- lems en H. Willems. Finnklasse: L. Gerhards, J. J. Huur man jr., J. H. H. J. de Jong, G. J. Lever- land. L. R. Koopmans, W. Maarse. H. Sleeswijk, en K. H. Warburg. 12-Voetsjollenklasse: mej. H. F. Ha- geman. Ernst J. Holtrop, J. J. van 't Hoogerhuys, mej. H. Krebbers, L. H. van Leeuwen. H. M. Reyers en J. W. van Weel. Regenboogklasse: J. Alberda. Ir. G. A. Bakker, C. J. v ,d. Bas. A. Gebuis, J. Hofland. Do v. d. Hulst. C. W. Kist, J. H. C. Sieverts, C. van Staveren en J. C. v. d. Velde. Pampusklasse: G. Biesot, H. J. Ducha- teau, B. Ouwerkerk, H. J. de Ruijter. C. Saur en mej. G. de Waard. 16 m2 Streepklasse: D. P. Bol, J. Bol, A. W. Endstra, Joop A. Helder, W. van der Horst, J. N. Kamp, Jan C. J. Schiet, J. W. Siebrand, R. Siebrand, A. A. Tase- laar en P. Verhoeven. Valkenklasse: J. P. J. Bakker, N. Both Jr.. M. C. Breuning. E. J. Hoppe, Fokke Jansma. H. Kirkenier, W. A. C. Mete- lerkamp Cappenberg, mr. R. Mulder. J. Prins, E. Rolf v. d. Baumen. J. M. Snij ders. B. Staartjes. U. de Vries en A. Wester. Vrijheidsklasse: L. Amons. H. Gail- lard, C. de Haas jr., G. H. Hauber, P. Hellema, Ulrik Jager. C. Neleman. H. Prins, J. R. Tepe en C. J. Tuinman. Sternklasse: T. Amons. D. Gorter. A. C. Mank. R. Pitlo, mej. B. Smeenk. J. N. v .d. Stadt, mej. K. v. d. Stadt. K. Stuurman, J. L. J. B. Sweerts de Lan- das en P. v. d. Winden. Vóór de kampioenswedstrijden zullen de zeilen van alle deelnemende vaartui gen aan een hermeting worden onder worpen. DE SNEEKWEEK Gisteren werd in Sneek een begin ge maakt met de teamwedstrijden Holland- Friesland. De uitslagen waren: Vrijheidsklasse: 1. Friesland 21,1 punt. 2. Holland 15 punten. Valkenklasse: 1. Friesland 26.1 pnt.; 2. Holland 9 pnt. Regenboogklasse: 1. Holland 19.1 pnt.; 2. Friesland 17 pnt. HET WERELDKAMPIOENSCHAP FLYING DUTCHMANKLASSE Nederland werd derde De eerste race om het wereldkam pioenschap internationale Flying Dutchmanklasse heeft Nederland een derde plaats opgeleverd Woensdag werd te Rimini (It.) een begin gemaakt met de eigenlijke wedstrijden om dit kam pioenschap. De zege ging naar de Ita lianen Capio en Barnao met „Aldebaran 2". Twee werden de Duitsers Hirt en Lorentz met „Frechdachs". De Neder landse kampioen Jaap Helder en van Meggelen met „Favonius" eindigden met een halve minuut achterstand op de Duitsers, als derde. De overige Nederlanders behaalden de navolgende resultaten: 17. „Mustang" (Ned.), Jac. Kraan—H. Kraan, 3.35.06: 19. „Brave Hendrik" (Ned.). Blok—Freeh, 3.35.47; 23. „Frith- jofns" (Ned.), Gülcher—Spitz, 3.38.22; 28. „Mooi maar link" (Ned.), H. J. Schipper—E. Schipper, 3.40.53; 32. „Ti neke" (Ned.), Kremer—Voorneveld 3.42.4133. „Belita" (Ned.), Bouwman- Velde, 3.43.28; 34. „Forgmans Delight" (Ned.), Jeltesvan Mesdag, 3.44.50; 36. „Walter Danser" (Ned.), Laagwater Arem, 3.46.42; 37. „Duysz ter ghast" (Ned.). SchooneveldtVisser, 3.47.30; 39. „Jonker Cabeliau" (Ned.), Kalff— Terwogt. SCHAKEN CONGRES VAN FIDE Het congres van de Internationale Schaak Federatie (FIDE), dat te Wenen is gehouden, heeft de organisatie van het eerstvolgende jeugd wereldkam pioenschap toegewezen aan Zwitserland. Voorts werd medegedeeld dat wereld kampioen Wassily Smyslov door Mikhail Botwinnik voor een revanchewedstryd is uitgedaagd. De nieuwe tweekamp over 24 partijen zal begin maart 1958 aan vangen. De titel van grootmeester werd ver leend aan de nieuwe Russische kam pioen Mikhail Thai en aan de Ameri kanen Arthur Bisguier en Larry Evans Een nieuwe titel werd ingesteld voor „internationaal scheidsrechter voor schaakproblemen". sing van de dag. De Noren schijnen heel wat van plan te zijn, gezien ook hun record-overwinning met 45 matchpun ten in de eerste ronde op IJsland. De dames konden de wedstrijd tegen Finland niet redden en verloren met 6 matchpunten o.a. door een gemiste manche van Veenendaal-Westerveld. Mevrouw Akkerman speelde goed en rustig. Veenendaal-Westerveld vrij wis selvallig. Ook in de tweede wedstrijd tegen Oostenrijk door slecht spel van beide paren. Morgen ontmoeten de dames een der kandidaten voor het kampioenschap, het zeer goede Belgische team. De heren spelen tegen Ierland. In de eerste 9 ronden ontmoet geen der reuzen elkaar; pas in de 10de rónde krijgen wij Engeland-Frankryk. H. W. Filarski. CRICKET. FLAMINGO'S VERLOREN OP LORDS. Het Flamingo cricketteam, dat mo menteel een trip door Engeland maakt, heeft woensdag op Lords met 123 runs verloren van een M.C.C.-teanv M.C.C. won de toss en begon met batten. De Nederlanders troffen het niet, dat Colin Watson en John Dewes, twee spelers uit de Middlesex County, er bijzonder het oog in had en zij bouw den een derde wicketstand op van 97 runs. Watson scoorde 82 runs, Dewes 32. De Engelschen waren all out voor 237 runs. De Flamingo's kwamen niet verder dan 114 runs, wat voor een belangrijk deel lag aan het voortreffelijke bowlen van de Surreyspeler John Wait, die vijf wickets nam voor slechts 34 runs. Top scorer bij de Nederlanders werd M. Maas met 26 runs. Ook Glerum en Ingelse kwamen, met respectievelijk 17 en 15 runs, in de dubbele cijfers. TAFELTENNIS. BADGASTEN-TOERNOOI TE NOORDWIJK. Vandaag begint in het Casino te Noord- wijk het jaarlijkse badgasten-toernooi voor de B- en de C-klasse. Aanvang der wedstrijden 20 uur. De A-klasse komt eerst zaterdag aan bod en belooft een in vergelijking met vorige jaren, aan merkelijk sterkere bezetting met top- spelers als Gimbel (Sparta) nationaal kampioen, de internationals Schoefs (Ned.Lloyd) en Onnes (Sparta) en als extra-attractie de nationaal kampioen van Denemarken! Zondag na afloop van de competi tiewedstrijden zal de bondscoach het Ne derlands voetbalelftal samenstelllen, dat woensdag 28 augustus op het G.V.A.V.- terrein in Groningen een oefenwedstrijd speelt tegen het elftal van Nieder- sachsen. Twee van 21 deelnemers haalden Engeland Ook Maria Meesters moest strijd staken Greta Andersen, de in de Verenigde Staten woönachtige Deense zwemster, die er o.a. in slaagde in 1948 de Olympische titel op de 100 meter vrije slag te veroveren, bereikte gistermiddag om drie minu ten over vijf bij Dover de Engelse kust en won zo de Kanaalrace, waar aan door 21 zwemmers en zwemsters werd deelgenomen, die in de vroege morgen van de Franse kust waren vertrokken. Uitgeputte winnares Behalve Greta Andersen Is ook de 30-jarige Engelsman Kenneth Wray er in geslaagd de Engelse kust te berei ken. Hü stapte aan land na 16 uur en 25 minuten. Op dat moment lagen er nog vier deelnemers in het water. Gezien de invallende duisternis en de gevaarlijke stromingen gaven de or ganisatoren de opdracht aan deze zwemmers in de volgboten te stappen. De overige 15 deelnemers hadden het toen al opgegeven. Ook de 18-jarige Maria Meesters uit Bergen op Zoom. „Ik ben tegen mijn wil in de boot ge stapt", verklaarde zij bij aankomst in Dover. Haar trainer, de heer Vriens, hees haar in de boot, nadat zij meer dan 13 uur had gezwommen en nog ruim 6 mijl van de Engelse kust verwijderd was. Maria vond, dat zij het best had kunnen halen, maar de heer Vriens was 1 van mening, dat zyn pupil te vermoeid was en dat het mét het oog op haar j jeugdige leeftyd niet verantwoord was I Maria in het laatste deel met de sterke i stromen door te laten zwemmen. Greta Andersen had de afstand van Kaap Griz Nez naar de Engelse kusc in 13 uur en 53 minuten afgelegd en slaagde er daarmee dus niet in het record, dat sedert 17 augustus 1951 op naam staat van de Engelse Brenda Fisher met 12 uur 42 min. te verbeteren. Greta Andersen werd de eerste vrouw, die de race won, sedert deze in 1951 voor het eerst werd gehouden De 30-jarige donkerblopde zwemster, die al vrijwel de gehele'race aan de kop had gelegen, veelal zwemmend in het opvallend hoge tempo van 74 arm slagen per minuut, leek twee maal de strijd te willen staken. Haar begeleiders in de volgboot, bij wie zich haar man, de sport-instructeur John Sonnichsen Eert van de velen, voor wie de Kanaalrace vroegtijdig werd afge broken Mevrouw Norma Butlinde echt genote van de organisator van deze zwemmarathon. dekt de Ameri kaanse deelneemster Florence Bur- dette. moeder van twee kinderen, met een deken toe. nadat deze ver twijfeld de strijd had gestaakt voor dat die eigenlijk goed begonnen was. Kort na de start kapseisde j haar volgboot in de branding, waardoor een der inzittenden naar een ziekenhuis moest worden ver voerd. Zonder volgboot moest Flo rence wel capituleren bevond, moedigden haar voortdurend aan door te zetten en tenslotte strom pelde de bijna uitgeputte zwemster het smalle strand op. Honderden juichende mensen om ringden haar en iedereen wilde haar de hand drukken om haar geluk te wensen met de fraaie prestatie, die tenminste een bedrag van 500 pond sterling, dus ruim 5000 gulden zal op leveren. Greta vertelde, dat de laatste 150 me ter wegens de enorme dwarse stro ming het moeilijkste deel van de ge hele overtocht was geweest. Behalve de 500 pond krygt Greta Andersen ook de grote Butlin-beker. Deze beker vertegenwoordigt een waarde van 10.000 gulden. Maar het is een wisseltrofee, die altijd in het bezit zal blijven van de organisa toren. Goede samenwerking niet Rijnshurgs Flora Twee jaar geleden konden de badgasten en de inwoners van Kat wijk genieten van het Rijnsburgse corso, dat toen nog door Katwijk en Noordwijk trok. Vorig jaar echter keerde dit corso de zee de rug toe en ging het naar Leiden. Katwijk was toen dus een evenement armer, en dat wilde V.V.V. niet op zich laten zitten. Men organiseerde zelf een corso. Gezien de ervaringen van vorig jaar, heeft men besloten ook dit jaar weer een corso te houden, en wel op zaterdag a.s. Het Katwykse corso van vorig jaar was nog lang niet wat het zou moeten zijn, maar desondanks was het aardig. De belangstelling van de zijde der bad gasten, der inwoners, van officiële in stanties en van verenigingen was zo bemoedigend, dat men dit jaar niet ge schroomd heeft weer een corso te orga niseren. Het bestuur van V.V.V. is zich zeer wel bewust, dat Katwijk niet op zal kunnen tegen Rijnsburg, doch dat is ook niet in de eerste plaats de bedoe ling. Rijnsburg ziet het corso als een reclame voor de bloemen, en hoewel dit element in Katwijk ook wel mee speelt, ziet men het daar toch meer als een plaatselijk evenement, ge organiseerd ten gerieve van de bad gasten. Het is voor de Katwijkers vooral aar dig wanneer het corso gedragen wordt door de gehele bevolking en daarom wordt het ook van groot belang geacht dat zoveel mogelijk plaatselijke vereni gingen deelnemen Vee! belangstelling Over gebrek aan belangstelling heeft men dit jaar zeker niet te klagen: er zullen ruim 30 wagens in deze stoet meerijden, waaronder ongeveer 10 praal wagens De gemeente Katwijk verleent alle mogelijke medewerking en komt bovendien nog met een eigen praalwa gen. die tot titel „Rondom de Oude Kerk" zal dragen. Verder zal men praalwagens kunnen zien van de Wan delsportvereniging T.O.P. uit Noordwijk, van „Quick Boys", van de Wandelsport vereniging „Amicitia", de Gymnastiek vereniging „Hercules", de Chr. Katwijkse Middenstandsvereniging en van nog enkele firma's. Behalve praalwagens zal men personenauto's met en zonder reclames kunnen zien en reclame-wa gens. die hoewel zy groot zyn niet onder het hoofd „praalwagens" gerangschikt kunnen worden. Muziek De stoet wordt opgevrolijkt door de vrolijke klanken van de U.N.I., D.V.S. en Harmonie Katwijk, die het gehele par cours mee zullen lopen. Het motto van het corso is „Flora's bloemenpracht aan zee", doch men moet hierachter niet meer zoeken, dan enkel een motto. Er zit geen vaste lijn in de opmaak van de wagens. Enerzijds heeft men daarvoor in Katwijk nog te weinig ervaring, anderzijds Is het de vraag of een zo strakke lijn wel past in het kader van dit corso. Goede samenwerking De samenwerking met het veilingbe- stuur van Flora en met de directeur, de heer G. Hogewoning. laat niets te wen sen over. Met raad en daad wordt het Kat wijkse V.V.V. bestuur terzijde gestaan door de Rijnsburgers, die op dit gebied al zoveel ervaring hebben opgedaan. Zo heeft men in Rynsburg bijv. de verlich ting voor de wagens het corso rijdt ook 's avonds! gratis ter beschikking gesteld. Men heeft becijferd dat er on geveer 25000 bloemen nodig zullen zyn we kijken niet op 1000 meer of minder om alle wagens te versieren en op te maken. Adviseur is Albert Paauw uit Rynsburg, die in de loop der jaren al heel wat praalwagens heeft opgemaakt. Routes Het corso wordt opgesteld op de Park laan, vanwaar het te 2.45 uur zal ver trekken. De route is dan als volgt: Parklaan, Annastraat, Varkevisserstraat, Duinoord, Admiraal de Ruyterlaan, Piet Heinlaan, Karei Doormanlaan. Wol- dringh van der Hoopbrug, Rijnmond, Boulevard die van gemeentewege ver sierd zal worden met bloembakken Vuurbaakplein, Drie Plassenweg. Het avondcorso start te 8.30 uur en volgt deze route: Parklaan, Annastraat, Varkevisserstraat. Vuurbaakplein. Bou levard, Ten Brittenstraat, E. A. Borger- straat, Emmastraat, Emmaplein, Prin senstraat, Koninginneweg. Drie Piassen- weg. De dag wordt dan besloten met een groot vuurwerk aan de Zuid-Boulevard, dat te 10.30 uur aanvangt. Hard werken Er wordt in Katwijk thans hard ge werkt aan de verschillende wagens. De tijd van voorbereiding is kort geweest en daarom moet men nu in de laatste dagen alles in het werk stellen op tijd gereed te zijn. Doch dat zal ook hier wel weer lukken. Ieder corso is al gereed ge komen. al zag dat er de laatste avond niet naar uit. Verder zal men wel zijn best doen, om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken, want er is een jury, die benoemd is door de directeur van Flora te Rynsburg, die kritisch zal kijken om zodoende een juiste beoorde ling te kunnen geven van de wagens. Bovendien zal ieder zijn best doen de wisselbeker van de gemeente Katwijk, die uitgeloofd is voor de mooiste wagen van het corso, dit jaar (weer) in zyn bezit te krygen. Voetbal - programma Eredivisie: BW—Rapid J.C.; Am- I sterdam—NAC; Fortuna '54GVAV; I Feyenoord—DOSNOADSparta; WV —Blauw Wit; ElinkwykADO; AJax MVVEnschede—PSV. Ie divisie A: VSV—DWS. Ie divisie B: SHS—RCH. 2e divisie A: BaronieWilhelmina. 2e divisie B: Be QuickVelocltas. KNVB-Beker (2e voorronde): RoodenburgLFC A.S.C.—L.F.C. 3—5 Dat ASC de eerste bekerronde niet door zou komen, stond reeds by voor baat vast. Maar de manier waarop de roodzwarten LFC party hebben gegeven, verdient alle lof. Vooral de jeugdige keeper Wurzer weerde zich uitstekend. LFC was technisch ASC natuurlijk de baas. Maar door de vasthoudendheid van de ASC'ers hebben ze het toch niet ge- makkeiyk gehad. Na ongeveer 10 min. nam ASC door haar linksbuiten v. Ee met een boogbal de leiding, 1—0. Tien minuten later pro fiteerde LFC van een mistrap in de ASC-achterhoede en de stand was weer gelijk. 1—1. Daarna duurde het tot on geveer 5 min voor rust eer LFC de lei ding kon nemen. Via de paal vloog de bal in het doel, 1 —2 Vrij spoedig na de hervatting wist rechtsbuiten Dubbelaar de stand weer gelijk te maken. 2—2. Door een indirecte vrye schop, waarbij Wurzer het uitzicht werd ontnomen, kwam LFC weer aan de leiding. 2—3 en door treuzelen in de ASC-achterhoede met wegwerken werd het 2—4. Een vlotte aanval bracht ASC door Lasander nog op 34. Maar in de laatste minuten maakte LFC met een vijfde doelpunt aan alle onzekerheid een eind. Beroepsvoetbal kreeg in Alphen niet veel kans Het merendeel van de personen, die gisteravond naar hotel 's-Molenaars- brug in Alphen aan de Rijn waren ge komen, wilden er wel eens iets meer van weten, maar voelden er eigenlijk niets voor om in nauw contact te treden met de drie Leidenaars, die deze bijeenkomst hadden belegd om kandidaat-bestuursleden te vinden voor een mogelijk in deze plaats op te richten beroepsvoetbalbond, hetgeen dus een afdeling zon worden van de Nederlandse Beroepsvoetbalbond, de N.B.V.B., die zijn kop dus weer heeft opgestoken. Dat er onder deze omstandigheden geen zaken waren te doen voor de Leidse heren, laat zich begrijpen. Trou wens. de meeste aanwezigen waren lid of bestuurslid van een of andere Al- phense sportvereniging en kwamen de kat eens rustig uit de boom kyken. Slechts één van hen had verdere aspi raties. Achter gesloten deuren on derhield het Leids trio zich met deze mogelijke kandidaat. Voor het overige hield men zich op deze avond onledig met een pittige discussie over de moge- lykheid tot hergeboorte van de N.B.V.B., waar de meeste aanwezigen nog scep tisch tegenover stonden. De Leidenaars verdedigden hun standpunt echter met groot enthousiasme en de K.N.V.B. kreeg heel wat kritiek te verwerken. Of het zal helpen de toehoorders alsnog te „bekeren" lykt niet waarschynlyk. In ieder geval veel zaken werden er in Alphen niet gedaan en het is een groot vraagteken of daar in de toekomst veel wyziging in zal komen. NIEUWE INVALLERS-REGELING VOOR HET BETAALDE VOETBAL. Op voorstel van het sectie-bestuur Be taald Voetbal heeft het bestuur van de K.N.V.B. bepaald, dat met ingang van het komend seizoen voor alle wedstrijden in de sectie Betaald Voetbal de navol gende invallersregeling zal gelden: in geval van een opgelopen blessure mogen de doelverdediger gedurende de gehele wedstryd en (ten hoogste) één veldspe- ler tot en met de 44ste minuut worden vervangen. De regeling voor het amateur-voet bal blyft ongewyzigd: d.w.z.: indien de aanvoerders van beide partyen zulks vóór de aanvang van de wedstrijd ten overstaan van de scheidsrechter over eenkomen, mag een geblesseerde doel verdediger te allen tijde worden ver vangen. Voorts mogen, totdat het spel na de rust is hervat, twee geblesseerde veldspelers worden vervangen en na de rust één veldspeler (indien althans niet reeds twee veldspelers zyn vervangen). ALGEMENE VERGADERING SECTIE BETAALD VOETBAL. Op de agenda van de buitengewone algemene vergadering van de sectie Betaald Voetbal, die zaterdag 31 aug. a.s. te Amsterdam zal worden gehouden, staan enkele belangrijke punten. Onder meer zal worden gesproken over de op volging van ir. H. F. Hopster als voor zitter van de K.N.V.B. Verder zullen de functies van de heren H. P. Hoolboom en D. Stoop in de K.N.V.B. ter sprake worden gebracht. Gezien de aard van de besprekingen zullen op deze buitengewone algemene vergadering geen belangstellenden en journalisten worden toegelaten. ROEIEN. EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN. Ruim 80 teams uit 21 landen zullen deelnemen aan de wedstryden om de Europese roeititels voor heren, die van 29 augustus t/m. 1 september a.s. te Duisburg worden gehouden. Nederland schreef in voor vier van de zeven num mers: de skiff (totaal 13 inschryvingen), de twee zonder stuurman (12), de vier met stuurman (11) en de achten (12). CRICKET LAATSTE COMPETITIE-ZONDAG Eerste klasse A: ACCHCC 2: Haar lem—VOC; HCC 1—Hermes DVS; VRA —HBS. Eerste klasse B: ExcelsiorACC 2; PWKampong; SpartaVVV. Tweede klasse B: 41 Grn. Hook VUC; HBS 2—LCC; VOC 2—Excelsior 2. Tweede klasse E: VVV 2—ACC 3; Rood en Wit 4Rood en Wit 3. KORFBAL. NIEUW TERREINENCOMPLEX MONTGOMERYSTRAAT. A.s. maandagavond om 7 uur zal de wethouder van Onderwys, de heer J. C. van Schaik, het nieuwe complex korf- balvelden aan de Montgomerystraat officieel openen. De verenigingen Cres cendo en de Danaïden, welke deze vel den gaan bespelen, zullen op het half- harde oefenveld een vriendschappelyke wedstryd spelen. Nog geen prijsslop in Frankrijk Tal van stakingen gaan het regeringsbestaan bedreigen (Van onze Paryse correspondent) De Franse ministerraad, die gister middag onder voorzitterschap van de daartoe speciaal per vliegtuig uit zijn vakantieverbiyf overgekomen president Coty vergaderde, heeft geen beslissing over de aangekondigde loon- en prys- stop genomen. De minister van Finan ciën, Gaillard, heeft zeer wel ingezien, dat hij de beslissingen ter zake niet door het Kabinet kon laten nemen zonder dat eerst zowel de vertegenwoordigers der werkgevers als die van de werkne mers hun woord zouden hebben ge sproken Voor de minister van Financiën zullen dus de eerstvolgende dagen 'n gang naar Canossa betekenen, al zullen de werk gevers hem wel in zijn ministerie in het Louvre komen opzoeken. Gaillard is van oordeel, dat een deel van de prijsstijgin gen als gevolg van de hogere pryzen van de grondstoffen, niet op de con sument mag worden afgewenteld, doch door de industrie en de handel moet worden gedragen. Dat is iets, dat deze categorieën van het bedryfsleven na- tuurlyk niet met hem eens zyn. Alleen wanneer de pryzen niet verhoogd zullen worden, zo heeft Gaillard laten door schemeren, zou het hem mogelijk zijn de werknemers ervan te overtuigen, dat zy voor het ogenblik geen nieuwe eisen tot salarisverhoging mogen stellen. Hij zal daarmee waarschynlijk nog moeite ge noeg krijgen. De oude index van de pry zen van het eerste levensonderhoud is in juli met 0.7 procent gestegen. En wanneer men rekening houdt met de reeds plaats gehad hebbende prysver- hogingen en met die. welke hoogstwaar schijnlijk onvermijdelyk zullen zijn, is er een styging van nog eens één procent in augustus, twee procent in september, en twee en een half procent in oktober te verwachten! Men begrijpt dat het onder die omstandigheden nutteloos is de vak bonden ervan te overtuigen dat zy eisen tot loonsverhoging voor zich moeten houden. Er zijn trouwens de laatste dagen steeds weer kleine stakingen, waarvan loonsverhoging het motief is. Zo mani festeert vandaag het tot de communis tische en het tot de confessionele vak bonden behorend personeel van de spoorwegen; het technisch personeel van de Paryse schouwburgen dreigt met staking; de douanebeambten staken vandaag bij toerbeurt en het personeel van de Paryse waterleiding heeft ook het werk voor twee dagen stil gelegd! Grote ontevredenheid heerst er ook on der de landbouwers en hun Nationale Federatie, een machtig lichaam in de Franse staat, heeft besloten zogenaamde afleveringsstakingen te organiseren, waarvan de eerste betrekking zal heb ben op de graanleveranties. In ieder geval kan men wel zeggen, dat ook het kabinet BourgèsMaunoury zo lang zamerhand wel de langste tijd aan het bewind zal zjjn geweest EMAILLEFABRIEK ONTSLAAT ARBEIDERS De directie van de Koninklyke Kam per Emaillefabrieken voorheen H. Berk en zoon te Kampen, heeft op korte ter- myn aan 25 werknemers ontslag aange zegd. Deze arbeiders zyn allen werk zaam in de emaille afdeling. De oorzaak van dit ontslag is de by het publiek ont stane tendenz, van emaille artikelen over te gaan op plastic en aluminium artikelen. Hierdoor moet de produktie van emaille artikelen worden ingekrom pen. ZWEMMEN. Robben-meisjes winnen opnieuw in Spanje De Robbenmeisjes, die woensdagavond in het 50 meter bad van Montjuich in Barcelona tegen een Spaanse en een Catalonische zwemploeg uitkwamen, hebben opnieuw fraaie successen ge boekt. Ondanks het feit, dat de Neder landse meisjes aan de Spaanse deelneem sters voorgiften moesten geven, zege vierden de Robben-zwemsters op alle nummers met overtuigend verschil. Judith de Nys won de 400 meter vrye slag in 5 min. 9,8 sec. Mary kok, die aals tweede aantikte, deed er 5.12.4 ever en Atie Voorby kwam in 5.30.9 op de derde plaats, zy hadden alle drie een handicap van 30 sec. Truusje van Oosterom deed er 5 min. 49,1 sec. over, hetgeen haar een vierde plaats ople verde. De Spaanse Maria Elena Martin tiekte precies 41 sec. later aan dan Ju dith de Nijs (5.50,8), waarmee zy zich vyfde klasseerde. Rita Kroon won met 14 sec. verschil van de Spaanse Lucia Cuesta de 200 me ter schoolslag, ondanks de 15 sec. han dicap in 3 min. 6,8 sec. De Hilver- sumse Margriet Penders liet de chro nometers op 3.30,1 stil staan, waardoor zij vierde werd. De 100 meter rugslag was wederom een „Robben'-aangelegenheid. Greetje Kraan won in 1.14 met 0,8 sec. voor sprong op Lenie de Nys. Beide zwem sters hadden 9 sec. voorgift op de andere deelneemsters moeten geven. Mary Kok, die derde werd, noteerde 1.18.6. De 4 maal 50 meter vrije slag esta fette was een overwinning voor Neder land A met Lenie en Judith de Nys, Atie Voorbij en Greetje Kraan, in 2 min. 7,2 sec. De Nederlandse B-ploeg, bestaande uit Rita Kroon. Mary Kok, Margriet Penders en Truusje van Ooste rom behaalde de tweede plaats in 2.19,4, Catalonie A (2.24,00) bezette de derde plaats en Catalonië B (2.30,2) de vierde. Koersen Duindigt O De uitklagen van de gisteren gehouden draverijen en rennen loiLden: Iboyaprijs: 1. Wande Axkit (M. Veceay) (1.97.1); 2. Wlilma Zora- 3. Willy'» Lieve ling. Tot.: wi. f4.T0; pl. f 1.90; f2.—: f6.40; gek. f20.30; cov. f4.10. Amazone G-prys: 1. Vlieger D (J P. de Vlieger) (1.29.6); 2. Union; 3. Ul'.ustre Hanover. Tot.: wl. f 1.00; pl. f 1.40; f 2.9Q gek.f6.70- cov. f5.60. Diana Nortonprïjs le atfd. 1. Trwvlata (J Ham) (1.28.2); 2. sybiflla Hor.o; 3. SJaikle Scott Tot,; w4. f2.40; pl. f 1.50; f 2 40* gek. f 6.50; cov. f 4,50. Juweeltjeprijs: 1. Fan Fan (J. van Leeu wen) (1.21.8); 3. Lord Sootch; 3. Quick Hollandia G .Tot.: wl. f l'l.lO; pl. f 1.70; f 1.10; f 1.40; gek. f7.90; oov. f5.30. Diana Nortonprijs 2e afd.: 1. Uranus (W. H. Geersen) (1.27.2); 2. Robert Tay lor; 3. Uitloper. Tot.: wl. f2.pl. f 1.80* f 3.50; f 2.gek. f 4.10; cov. f 9,50. Ferondoa Scottprljs: 1. Tour te re. Ie (J Wagenaar Jt) (1.26.-); 2. Prinses Julia B- 3. Retlhy Hollandfla; Tot.: wl. f2.60 pl, f 1.40; f2,10: f 1,50; gek f9.70; oov. f6.20. De rennen: Beautiful Spyprijs; 1. MOnpti (A. Bur netii)- 2. Centurion; 3. Cold Wartier .Tot.: wl. f 15.70; pl. f6.90; f3 20; gek. f 190.40; cov. f6.40 Bobetteprijs voor amatrices1. Clemen- ceau (Mile Gladys Cliquen); 2. Young Nicky; 3 Dream Star. Tot.: wl. f 2,40 pi. f 1,50; 12,40; gek. f 6.50; oov. f4,50. In-victagrijs1. Roddelaar (A. Grouwels) 2 Saint Flour; 3. Hykada. Tot.; wi. f8 50- pl. f 3.20; f 3,00; gek. f 10.20; COV. f 6,80 Totalizator-omzet) f88.036,

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5