Laatste Berichten Attractief zomerfeest Wassenaar HAARDEN KACHELS OLIESTOOK hulp in de huishouding VERLICHTE PICKUP KASTEN NAAISTERS VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1957 Braderie en Shetlandponyshow Atletiekwedstrijden Volgende week wordt in deze gemeen te het zomerfeest gevierd van de Oranjevereniging Koningin Wilhel- mina. Als naar gewoonte zijn er tevoren op a.s. zaterdagmiddag atle tiekwedstrijden georganiseerd op het gemeentelijk sportterrein door de Sportvereniging W.I.K. onder auspi ciën van het District Z.-H. van de Kon. Ned. Atletiek Unie. De eigenlijke feestdagen zijn woensdag en donderdag 21 en 22 augustus als wanneer ook het luna-park is openge steld, maar maandagavond is er al gelegenheid voor deelneming aan een wedstrijd in boomzagen en dansen in de openlucht, terwijl dinsdagmiddag wordt geopend een braderie van de Wassenaarse Middenstands Actie, waaraan verbonden een Shetland pony-show, voor de duur van drie dagen. Woensdag wordt al vroeg begonnen met de kinderspelen op en in de omge ving van de Duinrellweg, gelijkijdig met de jongveekeuring met de diverse wed strijden en de tentoonstelling van de plattelandsvrouwen. BRANDWEERDEMONSTRATIE 's Middags is er een behendigheids wedstrijd voor motoren op het terrein aan de Berkheistraat, alwaar 's avonds mannelijke personen van 14 t.m. 16 jaar en van 17 jaar en ouder in de gelegen heid worden gesteld om de prijzen uit de mast te halen en de Wassenaarse STADSNIEUWS ZWEMMEN. L.Z.C. in Stuttgart De Leidse zwemclub LZC heeft gis teravond met 150 tegen 165 punten een nederlaag geleden tegen een Zuidduitse combinatie uit Schwenningen en Reut- lingen. De LZC-er Koepez won de 100 meter rugslag in 1 min. 15.2 sec. voor de Duitser Haag (Schwenningen) die 1 min. 16.2 sec. liet afdrukken. Ook de 6 x 50 meter vrije slag leverde een Leidse overwinning op. LZC kwam tot 2 min. 58.1 sec. en de ploeg uit Schwen ningen tot 3.08.2. Op de 4 x 100 meter wisselslag heren werd LZC tweede in 5 min. 22.5 sec. De tijd van de winnen de ploeg, Schwenningen was 5.13.2. De 4 x 50 meter wisselslag estafette dames werd ook een Duitse overwin ning. Reuttlingen noteerde 2.37.3 tegen LZC 2.38.0. Tot slot werd een waterpolowedstrijd gespeeld tussen Schwenningen en LZC. De Leidenaren wormen met 103. DAMCLUB LEIDEN De jubileumwedstrijden van de Dam club Leiden werden gisteren voortgezet met de volgende partijen: P. OlivierJ. van Leeuwen 02, Ha- kemulderv. d. Reyden 11, F. Later- veer—De Jeu 1—1, Benschop—W. Later- veer 0—2, P. Zeeger—J. Hillebrand 0—2, Ligtvoetv. d. Putten 11, Hillebrand Arkeveld 20, RijsdamArkeveld 11. Na deze ronde hebben in groep A. Blom W. Laterveer en W. v. d. Reyden de lei ding met 7 punten, in groep B. gaat P. Olivier met 6 punten aan kop, gevolgd door J. van Leeuwen en B. W. Belt, elk met 5 punten. DUIVENSPORT Leidse Postduiven Club. Wedvlucht vanaf St. Quentin met jonge duiven. Gelost te 7.15 uur. Ie duif 9.24.50 uur, laatste te 9.59.43 uur. H. Fasel 1, H. Filippo 2, R. Pet 3, W. Stouten 4, 9, 10, H. v. Alphen 5, W. de Ridder 6, H. van Alphen 7, D. v. d. Nieuwendijk 8. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Arina Anne, dr. van A. Versnel en J. M. Hollander: Daniel Antoon, zn. van J. van Kranendonk en R. Mechanicus; Nicolaas Gerrit aJn, zn. van N. van Doorn en A. Middelkoop; Jacob, zn. van A. B. Schaap en R. Guijt. GEHUWD T. H. Vlootman en N. van der Meij; B. J. Oosterman en J. G. Wijfje; W. Freeke en M. H. van Tongeren; M. Slierings en S. Monfils; E. J. van den Berg en H. A. van Puffelen; J. Bult en L. van der Sluis; C. Tesselaar en J. C. de Does; D. F. van der Mei en J. M. M. Zilverentant. OVERLEDEN M. C. J. Luijendijk, 6 jr. dochter; C. P. den Dekker., 37 Jr., man. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 16 augustus Veemarkt: Aanvoer: 12 stieren, 53 melkkoeien, 340 vette koelen, 90 varekoeien. 110 vette kal veren, 25 nuchtere kalveren, 80 vette schapen, 200 fokschapen, 1140 vette lam meren, 24 varkens (zeugen), 257 schram men, 608 biggen, 1 paard, 2 veulens, 8 gei ten. Totaal 2.955. Notering: Melkkoeien f 1.0001.150; vette koeien per kg. schoon gewicht f 2.70—3.20; varekoeien 750950; vette kalveren per kg. levend gewicht 1.702.30; nuchtere kalveren per kg. lev. gew. 1.40—1.70 vette schapen 70105; fok schapen 80130; vette lammeren 6585; zeugen 275335; schrammen 60100; biggen 4454. Handel: voor melkkoeien kalm; vette koeien vlot; varekoelen stil; vette kalveren matig; nuchtere kalveren vlug: fokschapen redelijk; vette schapen en lammeren traag; zeugen, schrammen en biggen redelijk. LEIDEN, 16 augustus Kaasmarkt: Aanvoer: 45 party en Goudse en 5 par tijen Leidse kaas. Notering: Goudse extra kwaliteit tot f2.46; Goudse eerste kwali teit 2.302.35; Goudse tweede kwaliteit 2.232.29; Leidse eerste kwaliteit 2.48 2.58. Handel kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN. 15 augustus Groenteveiling: waspeen A 1.602.80, idem B 3.604.70, idem fijn 1.20—3.30; bloemkool A 4961, idem B 1044; pe terselie 3.803.90; bospeen 1833; sla 69; groene kool 16: andijvie 1012; uien (per kist) 2.30; snijbonen 38. RIJNSBURG, 15 augustus Bloemen veiling Flora: Gladiolen: Sonny Boy 500- 760; Strauss 380500; Memorial Day 350- 510; Leeuwenhorst 280380; Spie and Span 480600; Philips Memory 300380; Hopmans Glorie 380480. Asters dubbel gemengd 180260. enkel 110220; Dah lia's: Glorie v. Heemstede 350420; Ger- rv Hoek 340410; Lipoma 218—280; Pas- sèoartout 200320: Pompon gemengd 380440- Nieuw Europa 5008O0; Be- naires 260480; Convlllei 200600. alles per 100. Ornithogalum 510; Anjers 8 12 per stuk. Roze Asters 2846; Zinnia 110150; Chryantegia 4060. TER AAR, 15 augustus Groentevei ling: Snijbonen 3649, idem B 2536; stamprinsessenbonen 25; witte pronkers 1519, alles per kg. Augurken: fijn 85, ld. 2. 70, fijnbasterd 58, basterd 53, grof A 4243, gTOf 1, 28—30, CD 28—29. idem 2 18u E 12, alles per kg. brandweer een demonstratie zal geven. Tot besluit een concert door Excelsior op het Plein. BLOEMENCORSO Donderdagmorgen volgen op het Burchtplein ringrijden op bromfietsen en ringrijden te paard, beiden voor dames en heren, 's Middags wordt het aloude bloemencorso gehouden, later volgt kuipjesteken voor jongens van 15 en 16 jaar en weer later hetzelfde voor mannelijke personen van 17 jaar en ouder, 's Avonds geeft de Accordeon vereniging D.V.S. een concert op het Plein. ZWEMFESTIJN Vrijdagavond zaklopen voor paren boven 20 jaar, een kruiwagenrace voor paren vanaf 18 jaar er een groot zwem- festijn in het Sportfondsenbad door de R.-K. Zwemvereniging „De Zilvermeeu wen". Voor zaterdag staan op het program ma vraagtekens. De gehele week is er een fotowedstrijd voor amateurs. ATLETIEKWEDSTRIJDEN Het programma van de regionale atletiekwedstrijden dat zaterdag om half vier aanvangt en volgens het chronolo gisch overzicht om kwart over vijf af gelopen is, bevat ditmaal vooral num mers voor jeugdige atleten. FAMILIEBERICHTEN, ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN. Bevallen: VerhagenStadig, z., De Lier; TaselaarMoed Helming, z., Rot terdam; SwartHudig, z., Amsterdam; HaakmanVan Thiel, d., Haarlem; Wil- lemsDe Muinck Keizer, z., Den Haag; BaruchDe Lieme, d., Laren. Getrouwd; B. W. Lehman en I. van der Steur, Eefde. Overleden: N C. Groeneveld, m. 59 j, Schiedam; J. de Wit, m., Den Haag; S. O. F. M. Platte-Clausen, vr. 80 j.,Baarn; J. H. de Rook, m. 78 j., Oosterbeek; J. G. D. A. Swaan, vr. 70 j., Amsterdam; J. Klumpenaar, m. 65 j.. Woudenberg; A. Ruitenberg, m. 71 j., Raamsdonkveer; M. H. Drost, vr. 73 j., Rotterdam. Een interessant onderdeel is ook de 3000 meter koppelrace waarop drie teams zullen starten n.l. die van Holland (v. d. Berg-Ravensbergen)Bataven (Bart en Jaques Kraan) en WIK (Paul van der Heyden-Peter van Proosdij). Bij het speerwerpen meisjes A zal Mia van der Stoel (WIK) ongetwijfeld gaan pro beren haar Zuidhollands record, dat ze deze week op de Leidse kampioenschap pen vestigde nog scherper te stellen. Het meest spannende nummer van de middag gaat ongetwijfeld de 100 meter meisjes A worden, dat een bezetting heeft, die maar moeilijk sterker te maken zou zijn. Hierop komen uit: Lineke Zoet (MSV), Chris Hoyer (Cele bes), Ineke Vrijburg (WIK), Tjits de Vries (Nieuw Brunhilde), Willie Los (Celebes) en de jeugdinternational Joke Bijleveld (Celebes). Meer menselijke resten te Zandvoort gevonden (Speciale beric'hbgevang) Nadat twee jongens zondagmiddag in een modderkom in de Zandvoortse duinen menselijke overblijfselen heb ben aangetroffen, en de politie-des- kundige dr. J. P. L. Hulst, uit Leiden, hierop maandag sectie heeft verricht, heeft de Zandvoortse politie onafge broken gespeurd naar ontbrekende lichaamsdelen. De modderkom werd aan een nauwgezet onderzoek onder worpen. Het speuren van de politie is woensdag bekroond. In de loop van de dag vond men bij graafwerkzaamheden in de modderkom een halswervel en in de loop van don derdag een rib en een substantie, die veel overeenkomst met menselijke her sens vertoont. Het stoffelijk overschot van de waar schijnlijk vermoorde man is waar schijnlijk kortere tijd begraven geweest dan aanvankelijk verondersteld werd. De Zandvoortsebrandweer is thans be zig de modderkom, waarin de stoffelijke resten werden gevonden, leeg te pompen. Deze werkzaamheden zullen twee dagen in beslag nemen. Ontploffing te Pernis ZEVEN LICHT GEWONDEN Op het terrein van de Shell installa ties en fabrieken „Pernis" heeft zich gistermiddag een ontploffing voorge daan in de fabriek, waar insecten be strijdingsmiddelen worden vervaardigd. In totaal hebben hierbij zeven perso nen lichte verwondingen opgelopen. Zij konden allen, na ter plaatse te zijn ver bonden, op eigen gelegenheid huiswaarts keren. Naar de oorzaak van de ontplof fing wordt een onderzoek ingesteld. Buitengewone aflossing Nationale schuld De Tweede Kamer is voorgesteld de begroting van het Ministerie van Fi nanciën, afdeling buitengewone aflos sing van Nationale Schuld, voor 't dienst jaar 1956 te verhogen met f 9.674.700.—. Blijkens de Memorie van Toelichting is deze aflossing van Staatsschuld moge lijk doordat de heffingen van vermo- gensaanwasbelasting en vermogenshef fing ineens in 1956 f 9.674.700,— meer hebben opgebracht dan oorspronkelijk was geraamd. Fernandel heeft weer een be langrijke rol in de film „De werk loze van ClochemerleIn een van de scènes moet hij de jongste speler troosten en wiegen. WASSENAAR LEIDSE BROMFIETSER SLIPTE Op de secundaire strook van de Rijks straatweg kwam de 22-jarige W. C. Bou- wens uit Leiden door slippen met zijn bromfiets te vallen, waarna hij werd aangereden door een hem achterop komende bromfietser. Hij liep een scheurwond aan zijn hoofd en diverse ontvellingen op en werd vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Kerkehout viert feest in een stromende regen De bewoners van het Kerkehout tref fen het met hun feestweek vanwege de regen wel bijzonder slecht. De voetbal wedstrijd tussen Wassenaar I en Ker kehout op woe nis dag avond werd tot 2 x 30 minuten verkort en eindigde met gelijk spel. 22. Voor deze wedstrijd was door de Oranjevereniging een be ker beschikbaar gesteld, welke door de vice-voorzitter, de heer W. J. Hooge- veen, met algemene instemming werd uitgereikt aan Wassenaar I. Het aan gekondigde openluchtconcert van de accordeonvereniging DVS werd onder grote belangstelling en tot aller vol doening gegevenin de tent. Gisteravond heeft de drumband van Irene de rondmars door de buurtschap wegens het hemelwater ook maar wat verkort, maar vergoelijkte dit met een toegift al weder in de tent, waar vervol gens de fancy-fair door de voorzitter van de buurtvereniging, de heer H. W. Geerligs met een kort woord werd ge opend. De vele vermakelijkheden had den de volle aar dacht en ook de dans vloer had aftrek. Hedenavond is de fair onverminderd toegankelijk en vangt om halfnegen met muziek van The Dutch Stars op de dansvloer een daverende prijzen- avond aan. BURGERLIJKE STAND Geboren: Anna M. C., dr. van P. de Koning en T. Klomp; Leon ar dus H. F., zn. van A. L. O. Oudshoorn en C. G. Tho massen; Johannes W., zn. van B. v. d. Klaauw en W. J. T. Remmerswaal; Ber- nardus A. M., zn. van B. A. Voor ham en C. W. H. Hoogeven; Andreas Th. M.. zn. van A. W. Schröffer en A. J. v. d. Aart; Leslie R., zn. van F. R. Snelleman en J. H. v. d. Zaal; Johannes G„ zn. van W. C. J. Looijestijn en A. M. C. Vermin: Edmund J., zn. van J. C. Kuik en J. J. v. d. Zwan; Antonius P. M., zn. van C. J. Naordover en T. W Dongelmans; Hu- bertus J., zn. van H. S. de Visser en J. Chevallier. Ondertrouwd: P. J. M. v. d. Velden en L. H Bakker; J. B. Grundeken en A. de Groot; W. G. de Jong en G. van Barne- veld; J. H. v. d. Ploeg en A. C. J. A. Romer en M. J. Broekema; J. v Vliet en J. G. Oosterling; W. J. C. v. d. Knaap en C. J. v. d. Laan. Getrouwd: G. J. L. Renault en J. A. Volz- R A V. baron van Haersolte en A. J. L. Dijk: P. H. v. d. Weem en J. E. Ver- kleii- J. Zandvliet en M Japikse; A. van Noortwiik en J. Geerlings: A. Sluimer en C. Varkevlsser: J. de Kreek en F. Rueck H H c v d Plas en c J Schrama: p p Pon tier en M. J. G. C v Wrtl Weren: W F J v. d. Kolk en F,. M. A Ksmp sehreur: W G. P. v. d. Ham en ÏL H. Se v» no ten' M v. Loo en T. J. M. Overleden- H SlUkmnn. 85 Ir.. Chr. M de Koninsr 65 1r, W J Borst. 50 Ir G T C M IT'tdehaave 3 Ir.- A J Krnsse. J. MeybSomtP75 ]r A. M G. Pegmam 21 Jr.; F. Bakker, 88 jr.; W. J. Leenslag ">J Editie van Franse Humanité in beslag genomen De Franse politie heeft vanochtend de editie van het communistische blad lUumanité" in beslag genomen, omdat in een hoofdartikel wordt verklaard, dat „ondanks officiële tegenspraak, de mar teling een van de middelen van paci ficatie" in Allgerië is. Syriërs dwingen Amerikaans vliegtuig tot landen Naar Radio-Cairo meldt, hebben Sy rische vliegtuigen donderdag een vier motorig Amerikaans toestel, dat zonder toestemming boven Syrisch grondgebied vloog, gedwongen op het vliegveld van Damascus te landen. Nadat al het fotografisch materiaal, dat zich aan boord van het Ameri kaanse vliegtuig bevond, in beslag was genomen, mochten de Amerikanen hun reis vervolgen. Bourguiba over de politiek van het Britse rijk •President Habib Bourguiba van Tu nesië heeft Engeland geprezen vanwege het verlenen van onafhankelijkheid aan Malakka, maar hij was minder te spre ken over de Britse politiek in het Na bije Oosten, waarvan hij zei, dat die ge richt is tegen de Arabieren. Hij sprak de wens uit. dat Engeland ook in laatst genoemd gebied zijn protectoraten vrij heid zal verlenen. Tunesië heeft intussen aangekondigd, dat het een eigen munteenheid wenst en niet langer de Franse frank. De Franse staatsbank heeft zich in begin sel akkoord verklaard. Engelse dame kreeg ongeluk op „Mecklenburg" (Van onze Haagse redactie) De 72-jarige mrs. Lillie Turner uit Bolton (Engeland), die zich maanden lang had verheugd op de tweeweekse reis, die zij tezamen met haar dochter, de 30-jarige lerares Josie Turner zou maken naar Nederland en België, wordt sinds zondagavond met een hersen schudding, twee gebroken polsen en verwondingen aan het gezicht verpleegd in het ziekenhuis Joannes de Deo aan het Westeinde in Den Haag. Mrs. Turner kreeg deze vrij ernstige verwondingen aan boord van de „Mecklenburg" van de Maatschappij Zeeland, op weg van Harwich naar Hoek van Holland. Bij een plotselinge beweging van het schip sloeg haar stoel naar voren om. Zij verloor haar evenwicht en stortte langs een scheepstrap op een lager ge legen dek. Een dokter aan boord van de „Mecklenburg" verleende haar eerste hulp. Uit de rapporten van de gezagvoer der is gebleken, dat de passagiers per luidspreker waren gewaarschuwd, niet van hun plaats op te staan. Waar mo gelijk waren grijplijnen gespannen. On danks deze waarschuwing, aldus de le zing van de Maatschappij, is mrs. Tur ner van haar dekstoel opgestaan. Zij ver loor haar evenwicht met het bekende ernstige gevolg. BEGRAFENIS SLACHTOFFER TREINRAMP Op de R.-K. Begraafplaats B uiten- veldert te Amsterdam is vanmorgen het stoffelijk overschot van de bij de trein ramp te Woensel om het leven gekomen P.T.T.-'ta-eingeleider P. C. Ruijter ter aarde besteld. De Ned. Spoorwegen wer den hierbij vertegenwoordigd door de inspecteur mr. C. A. O. Naudin ten Ca te van de Inspectie Vervoer Amsterdam, de P.T.T. door de wnd. directeur van het hoofdpostkantoor Amsterdam, de heer I. Pais. Onrust in provincie Sjansi In het berggebied van Laoe-joe, in de provincie Sjansi, is het onlangs tot een gewapende opstand gekomen, zo meldt radio-Peking. De leider van de groep, Tsjang Tsjoe- an-jao, en leden van zijn „bende" zijn gearresteerd. De autoriteiten namen een aanzienlijke hoeveelheid wapens en mu- I nitie in beslag. In mei heeft de groep, volgens radio- Peking, het gebouw van de volksraad I van Hi-Sang vernield, dorpshoofden aangevallen, partijfunctionarissen ont voerd en opslagplaatsen van coöperatieve boerderijen geplunderd. LOONSVERHOGING VOOR BIOSCOOPPERSONEEL Het College van Rijksbemiddelaars heeft gunstig beschikt over voorstellen van de sociale commissie voor het Ne derlands bioscoopbedrijf tot verbetering van de lonen van het bioscooppersoneel. Het premie-aandeel van deze werkne mers in het op komst zijnde bedrijfs pensioenfonds wordt volledig gecompen seerd. Als gevolg daarvan is een loons verhoging afgekondigd van 3 die van 1 januari j.l. af van kracht is. Bij in werkingtreding van het fonds worden de Jonen nogmaals verhoogd met een De lonen voor de werksters en de leerling-operateurs zijn extra verhoogd, en wel met ingang van de eerste volle loonweek na 7 augustus, aldus deelt de Algemene Bedrijfsbond Film en Theater (NVV) mede. Oostenrijk is zeer sterk vooruitgegaan Oordeel van Nederlander (Van onze Weense correspondent) De secretaris-generaal van de Inter nationale Vereniging voor jeugdhulp te Genève, de Nederlander prof. dr. D. Mulock Houwer, heeft zich optimistisch over de ontwikkeling in Oostenrijk uit gelaten. Tijdens zijn eerste bezoek in 1945 was hij zeer ontsteld geweest over de situatie, want hij had toen niet alleen zeer veel bedelaars in Wenen gezien, maar ook de indruk gekregen, dat het Oostenrijkse volk zich in een econo mische noodtoestand bevond. Gedurende zijn tweede bezoek in 1952 kon hij de energie van de Oostenrijkers bewonde ren. die ondanks de bezetting door vier buitenlandse mogendheden taai en hard nekkig aan de wederopbouw van hun land werkten. Tijdens zijn jongste be zoek stelt hij nu vast, dat Oostenrijk ongelofelijk sterk vooruit is gegaan, ook al vertonen zich hier en daar gebreken en fouten. De sociale verzorging, in het bijzonder van achterlijke en moeilijk te behandelen kinderen, kan zelfs voorbeel dig worden genoemd. Dit valt nog meer te bewonderen, daar de jeugdopvoeders in Oostenrijk overbelast en slecht betaald zyn. Britse straaljagers vielen fort in Oman aan Venom-straaljagers van de Britse luchtmacht hebben gisteren het fort en de torens van Sait, waar de Imam van Oman zijn domicilie heeft, vernietigd. De aanval, gedaan op verzoek van de Sultan van Muskate en Oman, was on dernomen met de bedoeling om de ver- sterkingswerken volkomen te verwoesten. Men had daarbij voornamelijk het oog gericht op het psychologische effect, al dus een officiële woordvoerder. De plannen voor de terugtrekking van de Britse strijdkrachten zijn nu bijna voltooid. De troepen zullen binnen en kele dagen beginnen het strijdtoneel te verlaten. Een kwartier voordat het fort van Sait werd aangevallen wierpen twee Sackleton-bommenwerpers pamfletten uit waarin de bevolking gewaarschuwd werd. Dinsdagmorgen zal de Veiligheidsraad van de V.N. vergaderen om zich te be raden over het plaatsen van de kwestie- Oman op de agenda, Dit is donderdag door het secretariaat van de V.N. offi cieel bekendgemaakt. BEURSOVERZICHT Staatsfondsen zeer flauw Amsterdam, 16 augustus 1957. De discontoverhoging door de Neder- landsche Bank van 41/4 tot 5%, heeft op de beurs vanmiddag een stempel ge drukt, waaruit niet bepaald het ver trouwen in de gulden te lezen viel. Van alle kanten (publiek, hoeklieden en klei ne institutionele beleggers) werden de staatsfondsen bij de opening van de markt aangeboden. Hiertegenover stond geen tegenpartij, met als gevolg, dat er een zeer flauwe tendentie ontstond. Ook de beroepshandel deed een flinke duit in de zak en „lapte aan" met de bedoeling de stukken tegen lagere prij zen 'te kunnen terugkopen. Al met al heerste er een flinke drukte in deze sector. De staffellening deed, niettegen staande de f. 200.000 verplichte vraag, in de eerste tape 77 tot 78, tegen gisteren als slotprijs. Investeringscertificaten 86 (88) en de „cummen" Nederland 1962- 64 84'2, tegen 86 3/8 gisteren. De me ning omtrent deze koersen is in geld- kringen verdeeld, hoewel het merendeel afwijzend tegen de lage prijzen staat met de motivering, dat het papier Ne derland 1962-64, koers 86, na zeven jaar tegen 100% wordt terugbetaald. Weer anderen vinden de staffellening, die nog 40 jaar tegoed heeft zonder uit loting, onder de gegeven omstandighe- denden nog te duur. Op de lage ope ningskoersen trad een herstel in over de gehele linie van circa een Op de internationale markt viel in Amsterdam weinig te beleven, terwijl ook dé valutahandel zeer sterk was in gekrompen, met lagere koersen. Konink lijke Olies f. 213,50, min f. 1,50 ingevol ge Wallstreet, handel kalm, Philips en Unilevers 2%% lager, Aku gaf circa 1% prijs. KLM lagen gedrukt en noteerde 2 gulden verlies. De scheepvaartmaatschappijen blijven de goede koers varen en noteerden voor Van Ommeren liefst 5 punten hoger, 256. De overige waarden 1 tot 2 punten beter. Van de cultures verloor Amster dam Rubber 1%, Deli Mij won 1%. HVA onveranderd. In „Lappen Nedam", N.V. Nieuwe Ned-Vlandsch-Amerikaansche Hypo theekbank, kwam geen notering i.v.m. een publikatie betreffende vrijgekomen gelden in de vorm van gereserveerde vennootschapsbelasting. Prolongatie 5%. WISSELKOERSEN Amsterdam, 16 augustus Londen 10.63v8—10.64V8i New Yoric 3.82%—3.83%, Montreal 4.05i5s4.06Parijs 91.10 91.20, Brussel 7.63%—7.63%, Frankfurt 91.13—01.18, Zürioh 87.52%—87.57%, Zu rich (vr. fr.) 89.37%—89.42%, Stock holm 73.87%—'73.92 Kopenhagen 54.99%55.04%, Oslo 53.23%—53.28%, Milaan 61.24—61.29, Wenen 14.72—14.73. Beurs van Amsterdam Vrijdag 16 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 051 82% B Grootboek obl. 3% 71 Ned '47.3% (3) 79% 78 Ned. '51 3% 86% Ned. '53 3% 83% 82% B Ned. '56 3% 84A 81?» Ned. '48 3% 83% Ned. '54 3% 79% 77% Ned. '55 I 3>4 79% 77% Ned. '55 II 3y.81% 79 L Ned. '37 3 79% 78% Dollarlng '47 3 95% 95 Investeringscert. 3 87% 86A Ned 62-64 3 86-& 84A Cert NWS 53H Indië '37A 3 84H 84 Grootboek '46 3 ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand. en Ind. B. 43% 43 Nat. Handelsbank 98 99 B Ned Handelmij159% 159, A'dam Rubber 75,» «JA Deli Mijen (Ver.) eva. 82Vs 8Ztt H.V.A 118 Java Cult^9 42 Senembah 60% 59 4 Vorstenlanden 27% 25% AKU 193% 191% v Berkel's Patent (v) 207 Calvé Delft eert. 368 368 Kon. Pap v. Gelder 199 1 98.» Hoogovens eertJU4 ju* Müller en Co. N.B. 369 /2 370 Ned. Kabelfabr291 292 Philips 289 Philips pref148 145 Unilever 454% 450% Wilton Feyenoord 240 245 Biliton 3de rubr. 250 250 Dordtse Petr gew... 1026% Kon. Petr (f 20.-) 215.60 213.20 idem (50 k f 20.214.85 212.85 Holl. Amerikalijn 176 175% Java China Paket 162 160 KIj.M128.50 127.50 Kon. N. Stoomb. 152 151% Kon. Paket Mij152 1523/4 Stoomvaartmij Ned. 181 180% Van Ommeren eert. 250% 255% Kon Rott. Lloyd 171 172 Ned Scheepv Unie 163% 163% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam *47 (3%) 3 83% 81% Den Haag 1937 1 3.. 95% Leiden 1947 86B R'dam '37 I-m 3% 84 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 102% 103 Premieleningen A'dam '53 3 88 A'dam '51 2% 84% 85% A'dam '56 I 2% 75% 74 A'dam '56 II 2% 86% 85 Eindhoven '54 2% 79 75 Enschede '54 2% 77 L Den Haag '52 I 2% 87% idem II 2% 86VS R'dam '52 I 2% 88% 87 idem n 2% 873/4 Utrecht '52 2% 88 ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 205 203% HJB.U. eert200% 200% Rott. Bank 167% 167 Twentsche Bank 164 162 Industriële Ondernemingen Albert Heyn 270 273 B Borneo Sum. H.Mij. 62% Ned. G. en Sp. Fabr. 190 188 Kon. Ned. Grofsm. 104% 105 Internatio 85% 84% Rott. Droogdok My. 570 575 B Tieleman en Dros 14 Ned. Mij. Walv.vrt. 59% 593/4 Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. 13 11L Amerlk. fondsen Canadian Pacific R. 34^ 33% Intern. Nickel 89% 88% Anaconda 62% 62 Bethlehem Steel 48% 47% Cities Service 69% 69% General Motors 45% 46% Kennecott102% 102% Republic Steel55% 55 Shell Oil 86% 85% Union Pacific 30% 303/4 Un. States Steel 68% 69% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 15/8 Edelmet. Kon. AA 57% 57 Pref. w.a. idem 69 68% Electrolas B 325 B Holl. Constructie 340 B Ing bur v Bouwnijv 122 Int. Kunststoff Ind 41 41 Leidsche Wolspinn. 229 229 Sikkens Lakfabr '53 405 410 Ver. Touwfabrieken 170 168 Wernink's Betonm. 78% 78% Van Wijk Textiel 82% 82 Vs VOOR OF VOLLEDIGE SERIES DE ALLERBESTE MERKEN 100% SERVICE BECHT DIJSERINCK BECKERS - JAARSMA - ETNA INVENTA - SELECTA - FOBRUX enz. VRAAGT VRIJBLIJVEND ONS ADVIES! Met spoed gevraagd flinke voor dag of dag en nacht. Mevr. Van den Brandeler, Herenweg 111, Warmond, Tel. K1711420, tussen 68 uur. ZIET ONZE NIEUWE COLLECTIE Een sieraad voor Uw huiskamer. ZIE ETALAGES L. v. GEELEN HAARLEMMKRSTR. 55, LEIDEN - TEL. 20593 t.o. REX-theater. Japonnenatelier vraagt gerou tineerde NAAISTERS. Aanmelden, ook 's avonds, Haarlemmerweg 10, Leiden, telefoon 20836.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9