PROBEER HU NESCAFÉ JB- f,1.28 Lex Karamoy werd uitgeschakeld door Biesheuvel Quirinus zorgde voor verrassing op Noordwijkse kortebaan Werd kampioen van Zuid Holland Nationale tenniskampioenschappen Wereldkampioenschappen op de baan Roger Rivière reed onbedreigd naar titel achtervolgers profs Dehnert (nummer één) sneuvelde tegen Limburger Van Gasselt Om de Trofeo Italia Nederlands zevental verloor ook van zwak Roemenië VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1957 Advertentie De Harddraverüverenigiiig „Prinses Irene" te Noordwijk heeft het gister middag by haar elfde kortebaandravery met het weer niet erg getroffen. Het was guur voor de tüd van het jaar, en er joeg een stevige zuidwester over de Koningin Wilhelmina Boulevard, terwijl nu en dan een plensbui de toeschou wers naar binnen dreef. In de cafe"s en restaurants maakte men goede zaken. Al liet dus het weer 'te wensen over, toch was er flinke belangstelling. Aan weerszijden van de touwen stonden de paardensport/liefhebbers in dikke rijen en volgden met spanning de prestaties der dravers of verdrongen zich voor de totalisator, die op deze middag een om zet had van f.6670.-, dit is bijna f.650.- minder dan het vorig jaar. Er verschenen vijfentwintig paarden aan de start, waaronder prominenten als Surprise G, Rita BH, Ria Kitty, Queen Beliwin en Thea Cornelia. Dat deze draverij toch weer een suc ces is geworden, is in de eerste plaats te danken aan de heer J. Landman, penningmeester van „Prinses Irene". In de loop der jaren zijn Landman en de Noordwijkse fcortebaan één toegrip ge worden. Overal op de baan ziet men hem en iedereen vraagt naar hem. Dank zij zijn onvermoeid zwoegen en zijn ja renlange ervaring liep ook bij deze dra verij alles naar wens. Vooral richtte de voorzitter, de heer A. de Jong, een welkomstwoord tot de aanwezigen, in het 'bijzonder tot de heer Jac. Th. de Vroomen, voorzitter van het 'hoofdbestuur van de Bond van Kor- •tebaandraverijverenigingen in Neder land. Reeds de eerste omloop bracht ver rasingen. Thea Cornelia, de winnaar van vorig jaar, werd geklopt. In de 'tweede omloop kiwamen de paarden O Brewer, Peter Hanover, Ronny Zora, Oviedo A, Ria Kitty, Ready Hoïlandia, Prinsen Zora, Promotor O, Rina V, Rita BH, Torero, Surprise G en Quirinus. Laatstgenoemde had een stilstaand nummer. Deze rust heeft de draver in de volgende omlopen meer dan benut, zeker niet 'het minst in de uiterst ener verende beslissende kamp tegen Rita BH, die door velen een goede kans voor het kampioenschap werd gegeven. Quirinus won echter en hoe verras send deze uitslag was, moge blijken uit het feit. dat de toto f. 20.40 op dit paard uitkeerde. De ritten om de vijf volgende prijzen brachten Rita BH (Jto. Haan) op de tweede plaats; Ronny Zora (J. Wage naar) werd derde, Surprise G OA. G. Heskes) kwam op de vierde, Ria Kitty (J. Wagenaar) op de vijfde en Peter Hanover (A. Th. Knijnenburg op de zesde plaats. Na afloop verzamelden de leden van „Prinses Irene" en de prijswinnaars zioh in hotel-restaurant „De Zeeleeuw", v/aar de heer C. Berg, uit Den Haag, voorzitter van de Stichting Ned. Draf- en Rensport, de prijzen uitreikte. De heer Berg «maakte het bestuur een com- Wim Landmail klom over liek (Van onze Haagse redactie) Naar wij vernemen, is Wim Landman, de ex-Nederlandse elftalkeeper en doel- verdediger van SHS, na afloop van de woensdagavond gespeelde oefenwedstrijd SHSADO op Houtrust, te Den Haag, een ernstig ongeluk overkomen, dat zijn al meermalen door kwetsuren bedreigde voetballoopbaan opnieuw in groot ge baar brengt. Landman, die bovenge noemde match als toeschouwer had bij gewoond, omdat hij herstellende is van een rugaandoening, die hem al maanden buiten de velden houdt, wilde zich na afloop naar zijn auto begeven, maar vond een der hekken van Houtrust gesloten. Hij is tof-n, in een poging over het hek te klimmen zo ongelukkig terecht geko men, dat hij de ringvinger van zijn rechterhand zeer ernstig blesseerde. Met de eerste hulpwagen is hij naar het zie- henhuis aan 't Westeinde gebracht, waar de doktoren na overleg met het slacht offer, tot volledige amputatie van de vinger besloten. Een der motieven hier bij was, dat Landman's keepersloopbaan ten einde zou zijn, indien de vinger be houden bleef (stijf), terwijl men goede hoop heeft dat hij zonder rechterring- vinger binnenkort weer tussen de palen zal kunnen staan. Voorlopig moet hij echter nog in het ziekenhuis blijven. De belangstelling bij de finish is altijd groot, bij de start juist niet. Toch is ook de start aardig om te zien. Twee paarden stuiven de baan op. (Foto L.D./Van Vliet) de wind. Als eerste feliciteerde hij rij der J. van Dooyeweerd, idie met Quiri- pliment voor de uitstekende organisatie j nus verdiend 'had gewonnen. Mevr. Van bij deze kortebaanidraverij. Noordwijk Dooyeweerd 'kreeg bloemen, bezit een der mooiste banen, zo zei de I Met een geestig speedhje ovenhan- heer Berg, maar zij moest er feitelijk digde de heer Berg ook aan de andere twee hebben, één op de wind en één uit I winnaars de prijzen. Zwak rijden van Nederlanders bij Stayers De jeugdige Fransman Roger Rivière is gisteren te Luik volgens de verwachtin gen wereldkampioen by de professional-achtervolgers geworden. In de finale ver sloeg deze voortreffeiyke coureur, die vanaf de series de snelste tyden had gemaakt, zyn landgenoot Albert Bouvet. Het verschil was ongeveer 50 meter. Rivière heeft voortdurend een grote superioriteit getoond. Ook - en vooral - in zyn rit tegen de oud-wereldkampioen, de Italiaan Guido Messina. Zij ontmoetten elkaar In de halve fi nales en Rivière forceerde een voor sprong van ruim 110 meter, ondanks het feit, dat zijn cadans door een lekke band van Messina (in de 6e ronde) ver stoord werd. In de finale had Rivière weinig moeite met Albert Bouvet, die Faggin na een enerverende en wisselen de strijd (de Fransman besliste deze pas enkele ronden voor de finish) had uitgeschakeld. Bouvet nam aanvankelijk een kleine voorsprong op de traag-star- tende Rivière, maar was daarna niet meer opgewassen tegen de souplesse van zijn landgenoot. Messina klasseerde zich tenslotte als derde. De veelzijdige Belg De Paepe won verrassend de finale der stayers. De Belg heeft een tactisch goede koers ge reden. Halverwege de afstand (100 km) trok hij naar voren en in de slotfase viel hij Guillermo Timoner (Spanje), die na ruim 40 km de leiding van Ver- schueren (België) had overgenomen, zo hardnekkig aan, dat deze het contact met zijn gangmaker verloor en tenslotte afstapte. Timoner volgde daarmee met voorbeeld van Verschueren, die na ruim 70 km volkomen gedesillusioneerd de strijd had gestaakt. De Nederlanders reden zeer zwak. Martin Wierstra, als laatste gestart, bereikte in de eerste fase nog de derde plaats, maar zakte daarna af. Hij ein digde op 10 ronden, wil Vreeswijk werd voorlaatste met een achterstand van 7 ronden. Behalve De Paepe en Rivière mocht ook" de Italiaanse amateur Simonigh een ere-ronde rijden. De ceremonie-proto- colaire voor de achtervolging amateurs werd dus. althans voor Simonigh her haald. Hij werd hartstochtelijk toege juicht. De nationale tenniskampioenschappen op de Mets-banen te Scheve- ningen hebben gisteren een vreemd verloop gehad. Vreemd, omdat er vele verrassende resultaten waren. Zo won de Limburger Van Gasselt in vijf sets van Dehnert, een speler, die als nummer één werd geplaatst en de jonge Hagenaar Biesheuvel versloeg de Nederlandse kampioen Karamoy. Doch indien men de vraag zou stellen, werd er fraai tennis vertoond, dan kan er „neen" op worden geantwoord. Zeker is het, dat de weersomstandigheden verschillende malen moest een partij wegens regen worden onderbroken een ongunstige invloed op de prestaties hebben gehad, maar alle deelnemers hadden hiermee immers te kampen. Zonder hoogtepunten is de partij tus sen Biesheuvel en Karamoy verlopen. Het was een base-line duel, waarbij slechts zelden goede rallies werden ver toond. Beiden speelden te veel door het midden. Nadat er drie sets waren ge speeld en de stand 60, 16, 62 in het voordeel van Karamoy was, gaf deze de vierde set cadeau. Wij kregen zelfs de indruk, dat hij de ballen opzettelijk in het net deponeerde (60 voor Bies heuvel), waarschijnlijk is deze tactiek de ex-kampioen noodlottig geworden. De beslissende set werd met 64 door Biesheuvel gewonnen. Meer strijd is in het duel tussen Dehnert en de kleine donkere Van Gas selt geleverd. Door een grote druk op Dehnert uit te oefenen slaagde de Lim burger erin zyn tegenstander van zijn stuk te brengen. Bovendien had Van Gasselt meer controle op de slagen en speelde hij buitengewoon tactisch. Af en toe liet Dehnert iets goeds zien, doch hier bleef het dan ook by. Mej. Gros- veld en mevr. Rouwenhorst bereikten de halve eindstryden zonder veel in spanning. In korte tijd schakelden zy respectievelyk mevr. Thung en mej. Wienesse, van wie meer werd verwacht, uit. Van Dalsum en Dehnert hadden in de halve finale heren dubbelspel slechts drie sets nodig om de combinatie Van EysdenKloezen de weg naar het suc ces te versperren. De resultaten waren: Heren enkelspel, kwart finales: Van Gasselt sl. Dehnert 63, 26, 63, 36, 62; Goris sl. Van Meegeren 64, 61, 6—2; Biesheuvel sl. Karamoy 0—6, 6—1, 26, 60, 64; Van Dalsum sl. Van Eysden 64, 6—1, 6—3. Dames enkelspel, kwart finales: mevr. F. de Soet sl. mej. J. Marinkelle 3—6, 64, 62; mevr. F. Rouwenhorst sl. mej. J. Wienesse 6—2, 6—2; mej. C. Grosveld sl. mevr. B. Thung 6—2, 6—3; mej. F. Marinkelle sl. mevr. A. de Jager 6—1, 4—6, 6—4. Heren dubbelspel, kwart finales: W. Maris en Van de Weg sl. Biesheuvel en Dominlcus 6—2, 26, 63, 97; halve finales: Van Dalsum en Dehnert sl. Van Eysden en Kloezen 63, 62, 62. De party tussen Qorris—Karamoy en W. Maris—Van de Weg moest wegens de duisternis worden afgebroken by de stand 6—0, 4—6, 6—4, 4—6. Dames dubbelspel, halve finales: mevr. J. Roos en mevr. N. van der Storm sl. mevr. F. Rouwenhorst en mej. M. Rol- lin Couquerque 64, 46, 64; mevr. M. Peters en mevr. B. Thung sl. Joyce en Fredie Marinkelle 62, 63. De finale der stayers had een dramatisch verloop. De Spanjaard Timoner (7) en de Belg Ver schueren (6), beiden ex-wereld kampioen, speelden aanvankelijk een hoofdrol, maar nog voor het einde van de race stapten zij ge desillusioneerd van hun fietsen. - Op de foto ziet men het moment, dat Timoner in het begin van de race de kop van het peloton over neemt van Verschueren. L.F.C. kraakle Docos 10-0 (Van een onzer verslaggevers) De kanaries troffen het gister avond niet met de openingswed strijd van het jubileumtoernooi in het kader van het 50-jarig bestaan, georganiseerd tussen de Leidse ploe gen. De regen viel bij stromen neer en dit had vanzelfsprekend tot gevolg, dat weinig toeschouwers de tribunes bevolkten. Zij, die wel gekomen wa ren hebben doelpunten aan de lo pende band gezien, want tweede klasser LFC toonde duidelijk aan, dat er tussen de kanaries en Docos (4de klas) inderdaad tioee volle klassen verschil bestaat. Een ver schil, dat werd uitgedrukt in een formidabele 100 score voor de ju bilaris. Het veld was uiteraard behoorlyk glad en dit had tot gevolg, dat reeds na drie minuten spelen de Docos-doelman Smit de bal, na een tam schot van Jan Neuteboom, liet glippen: 10. Toen deze eenzijdige ontmoeting nog maar net een kwartiertje oud was, was de score reeds opgevoerd tot 40. Drie doelpunten waarvoor Henk Heijmans verantwoordelijk was. Een hattrick dus! Ook 5-0 kwam van zijn voet, toen v. Kampen de actieve aanvalsleider goed lanceerde. De rust kwam met 60, want vanaf de zyiijn was het gelanceer de schot van W. Nachtegeller doelman Smit te machtig. Docos kwam er niet of nauwelijks aan te pas en toen ook de tweede helft geen verandering van spelbeeld gaf werden de tien doelpunten vol gemaakt. Num mer 7 werd gescoord door W. van Kam pen. 8 en 9 kwamen van de voet van W. Nachtegeller. Deze afstraffing werd be sloten met het laatste en tiende doel punt dat op naam kwam van rechts buiten Eradus. Zo eindigde deze doel- puntenlawine in een - onnodig te zeg gen - verdiende zege voor de kanaries en had arbiter Dusee het niet moeilijk. In verband met feestelykheden te Katwyk wordt de wedstryd tussen Lug- dunum en Quick Boys. die vastgesteld was op 21 augustus nu gespeeld op dins dag 20 augustus. De Jeugdige Haarlemspeler Vreeken, speler van het Nederlands jeugdelftal, heeft donderdagavond tydens een oefen- partytje op het Haarlemterrein een dubbele beenbreuk opgelopen. Hij is in het ziekenhuis St. Joannes de Deo op genomen. Te Breda is een vriendschappelyke voetbalwedstryd gespeeld tussen de Ba ronie en Racing Club Mechelen. Baronie won de ontmoeting met 1—0, een stand die by de rust reeds was bereikt. Nederland—België tocli op zondag 17 november Het bestuur van de KNVB heeft be sloten géén verzoek te zullen richten aan de Belgische voetbalbond om het interlandduel Nederland-België met een dag te vervroegen. De wedstryd zal dus op de oorspronkeiyk geprojecteerde datum, zondag 17 november a.s. worden gespeeld. Na besprekingen met verschillende in stanties, o.a. de directie van het Stadion- Feijenoord en de verkeerspolitie te Rot terdam, is het bondsbestuur tot de con clusie gekomen, dat het houden van een interlandwedstryd op een zaterdag op teveel bezwaren stuit. Het is zeer erken- telyk voor de eventuele medewerking, die de Koninkiyke Belgische Voetbal Bond in principe reeds had toegezegd. Het bestuur van de KNVB had de moge lijkheden van het vervroegen van de datum bestudeerd, omdat het, indien mogelijk, de zondag wilde bestemmen voor competitiewedstryden. Sportsplinters Sylvia Russka, het 15-jarige zwem- stertje uit Californie, heeft een nieuw wereldrecord gevestigd op de 4x110 yards wisselslag persoonlyk. Tydens de Ame rikaanse zwemkampioenschappen voor dames, die in een 55 yardsbad te Houston worden gehouden, bleef zy in de finale beneden de door de FINA gestelde li- miettyd van 5 min. 52 sec. zy won de eindstryd in 4 min 49,5 sec. De eerste wedstryd van de Flamin go's op de tournee door Engeland is in een nederlaag voor onze landgenoten geëindigd. Donderdagavond verloren zy na een spannende stryd met 6 runs var. West Kent Cricketclub. De uitslag was: West Kent 163 voor vyf, Flamingo's 157. De „wedstryd der Drie Zusterste den" de laatste test voor de profes sionals vóór de stryd om het wereldkam pioenschap te Waregem is gewonnen door de Belg Gilbert Desmet. Hy reed de 250 km in ruim 6'j uur en versloeg in de eindsprint zyn landgenoot Joseph Plankaert. Het parcours was: Antwerpen. GentBruggeGentAntwerpen. Onze landgenoten v. d. Brand, Wagt- mans en Mahn eindigden op de resp. 18e, 20e en 21e plaats. Op de eerste dag van het landen- toernooi voor tennisleraren te Vittel be haalde Nederland een overwinning op Oostenryk met 21. De wedstryd tussen Frankryk.en Zwit serland werd door Frankryk gewonnen met 3—0 en de ontmoeting Spanje—Pa kistan leverde een overwinning voor Spanje op, eveneens met 3—0. Ook op de derde dag van het internationaal waterpolo-toernooi te Zagreb om de Trofeo Italia heeft het Nederlands zevental geen overwinning kunnen bevechten, zelfs niet tegen de matige Roemeense ploeg. Met 54 kwamen de Roemenen als overwinnaars uit het water, nadat de ruststand met 2—0 in het voordeel van onze landgenoten was ingegaan. Twee wyzigingen waren door Frans Kuyper in het Nederlands zevental aan gebracht. Frits Smol was vervangen door Cees van der Tooren en in het doel lag Rolf Wagenaar in plaats van Ben Kniest. VVagenaar verdedigde zyn doel goed en Van der Tooren bracht met zijn harde,strakke schoten meer stootkracht in de aanval. De Robbenspelers Luchs en Lamme speelden in de defensie een goede wed stryd, maar feitelyk was de Nederlandse ploeg na de eerste twee doelpunten al uitgespeeld. Nederland was de stryd tegen de Roe menen met een serie vlotte aanvallen begonnen. Van der Tooren kon duideiyk zyn kwaliteiten als schutter tonen, maar tot een doelpunt kwam het pas nadat de Hongaarse scheidsrechter Lamheny de Roemeen Danciu het water had uitge stuurd, omdat hy Lamme wegtrok. Na een korte harde rush maakte Luchs het eerste doelpunt: 10. Korevaar maakte er na een straf worp 20 van. Hoewel het er de schijn van had, dat Nederland op een gemakkelyke over winning afging, liep het toch geheel an ders af. Simon (Roem.) maakte na een opzichtige fout van Muller het eerste Roemeense doelpunt (21). Deze tegen treffer werd het begin van het einde. Korevaar kreeg de kans na een straf- worp er 31 van te maken, hij miste echter en hét was Badita, die daarna tweemaal achtereen voor Roemenië scoorde, zodat het 32 voor Roemenië werd. Het samenspel van de Oranje-ploeg werd daarna steeds slechter. Welis waar kon Van der Tooren de stand ge- ïyk maken (33), maar het was weer Badita, die Roemenië de leiding gaf. Lamme slaagde er daarna in de ploe gen weer op gelyke voet te brengen (44), maar Zahan wist in de laatste minuut met 54 Roemenië de overwin ning te bezorgen. De 52 overwinning van Rusland op Hongarye werd een indrukwekkende de monstratie van snelheid, baltechniek en tactiek. Na nog geen drie minuten ge speeld te hebben, leidden de Russen reeds met 2—0. De wedstryd tussen Zuidslavië en Ita lië, die met 41 door Zuidslavië werd gewonnen, werd goed door onze landge noot Keetelaar geleid. De stand na de derde dag luidt: Zuid-Slavië 3 3 6 16—4 Rusland 3 3 - 6 20—6 Hongarye 3 2 - 1 4 18—7 Roemenië 3 1 - 2 2 6—25 Italië 3 - - 3 0 6—14 Nederland 3 - - 3 0 7—17 VOETBAL „V riendschappel ij k" DOS heeft gisteravond te Utrecht een 50 overwinning bevochten op Rio de Janeiro, nadat de rust reeds met 2—0 voorsprong van DOS was ingegaan. Het „vriendschappelyke" duel had een ongebruikeiyk verloop, want nadat Tem ming uit een strafschop had gescoord werd de stryd zo fel, dat een algemene vechtparty ontstond tussen de spelers, waaraan door de politie een eind moest worden gemaakt. Hoewel nog tien mi nuten moesten worden gespeeld, besloot scheidsrechter A. van Leeuwen de rust te doen ingaan. Dit bleek een afdoende maatregel. De spelers gaven elkaar voor dat dat tweede helft begon een hand en er is verder zeer rustig gespeeld. Rio de Janeiro maakte zich echter niet druk meer en het goedspelende DOS slaagde erin door Kommert en Lammers (2x) de score tot 50 te verhogen. Een lichtwedstrijd, voor 18.000 toe schouwers te Wuppertal gespeeld, tussen Wuppertaler SV en BW uit Den Bosch is door de Duitse vereniging met 43 gewonnen. De ruststand was 11. In het Goffertstadion te Nymegen ls een vriendschappelyke voetbalwed strijd gespeeld tussen de elftallen van Feyenoord en WV. Feijenoord won met 43, nadat de rust met gelyke stand was ingegaan: 11. Gisteravond is te Leeuwarden een vriendschappelyke wedstrijd gespeeld tussen Leeuwarden en Fortuna '54. De gasten, die zonder Cor van der Hart aantraden, wonnen met 32. De wed stryd werd bijgewoond door 10.000 toe schouwers. Het Haagse VUC heeft gisteravond te Brussel met 5—0 verloren van Ander- lecht. By de rust was de stand reeds 30. In deze wedstryd nam de oud international Jef Mermans afscheid van Anderlecht. Hij zal het komende seizoen als speler-trainer fungeren van Merxem (Antwerpen)

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7