LCREEM dubbele BRYLCREEM SECRETARESSE Kanon van zijn voetstuk gestolen Dameskapster maakt zich bewust aan overtreding schuldig "The perfect hairdressing Dr. H. L. Booy Leids hoogleraar Communisten in West-Java niet op de eerste plaats gekomen Groenlo in staat van opwinding Kerkelijk Leven 96ste jaargang Dinsdag 13 augustus 1957 Tweede blad no. 292 i» Sluiting Leidse kappersbedrijven Had salon in juli reeds een week gesloten Iedere dag eenproces-verbaal De Leidse politie heeft gisteren op verzoek van de raadsman van mevr. J. C. van Vlietvan Putten, die in het perceel Hogewoerd 63 een dames kapsalon drijft en deze salon, in strijd met de gemeentelijke verordening „Vakantieregeling Kappersbedrijven", niet gesloten heeft, proces-verbaal op gemaakt. Bovendien werd van iedere in de salon aanwezige klant de naam en adres genoteerd, terwijl tevens de vraag werd voorgelegd hoe laat en op welke datum een afspraak voor een behandeling was gemaakt. Aan mevr. Van Vliet werd te kennen gegeven, dat, zolang zij haar salon in strijd met de voorschriften deze week geopend heeft, steeds proces-verbaal zal worden opgemaakt. Mevr. Van Vliet, die vanzelfsprekend op de hoogte is van het bestaan van de gemeentelijke verordening, heeft ge meend hieraan geen gevolg te moeten geven, omdat zij haar salon in de laatste volle week van juli gesloten had. Een en ander op grond van het feit, dat haar echtgenoot, opperman in het bouwbe drijf in deze week verplicht vakantie had. Volgens haar is van oneerlijke con currentie dan ook geen sprake; in één week stonden haar inkomsten stil. Bovendien valt het concurrentie-ele- ment bij de onderhavige regeling, vol gens mevr. Van Vliet, ten dele weg, omdat het toch altijd mogelijk blijft bij verplichte sluiting van een salon zich elders in de stad de ene week zijn de salons aan deze zijde van de Rijn en de tweede week aan de andere kant van dit water gesloten te laten behande len. Op advies van haar raadsman, die er iets onredelijks inziet, dat bij twee wet telijke regelingen man en vrouw relatief „gedwongen" worden hun vakanties ge scheiden door te brengen, waarvan ook de kinderen de dupe zijn, richtte zij tot B. en W. een verzoek haar dispensatie te verlenen, hierbij o.m. nadrukkelijk stellende, dat zij zich, door in augustus de verordening te overtreden en dus open te blijven, zeer beslist niet aan oneerlijke concurrentie schuldig maakt. B. en W. lieten haar raadsman echter weten, dat de verordening geen dispen satie toelaat. Naar aanleiding van deze mededeling heeft de raadsman van mevr. Van Vliet Gouden bruiloft Woensdag 21 augustus zal het precies vijftig jaar geleden zijn. dat onze stad genoten Pieter Dee en Johanna Catha- rina Chrispijn elkander voor de amb tenaar van de Burgerlijke Stand het ja woord gaven. Zowel de bruid als de bruidegom zijn in Leiden geboren en 75 jaar oud. Zij genieten beiden een goede gezondheid en wonen reeds gedurende 31 jaar in een bovenhuis op de hoek van de Kraaierstraat en de Dwars Bolwerk- straat. De bruidegom heeft een bijzon der werkzaam leven gehad. O.a. ver vulde hij 21 jaar lang bij de Sted. Lichtfabrieken de functie van bank werker. welk beroep hij wegens ziekte op 56-jarige leeftijd heeft moeten op geven. Later meeft hij nog enige tijd in een verffabriek gewerkt. De heer Dee is behalve een enthousiast volkstuinder - hij was destijds medeoprichter van de volkstuindersvereniging „Roomburg" - nog steeds werkend lid van de Zangver eniging „Kunst na Arbeid", welke in 1896 in Leiden werd opgericht. Uit het huwelijk van deze twee Leidenaars wer den twee kinderen - een zoon en een dochter - en vijf kléinkinderen geboren. Het gouden bruidspaar heeft reeds vele geschenken en bloemen in ontvangst mogen nemen. Uitvaartmis veer luit. ter zee W. H. Asselbergs In de kapel van het vliegveld Valken burg zal morgenochtend om tien uur eten gezongen mis van uitvaart worden opgedragen naar aanleiding van het overlijden van onze stadgenoot, luite nant-ter-zee tweede klasse W. H. As selbergs. een der slachtoffers van het vliegtuigongeval te Merauke. De heer Asselbergs, die 28 jaar was. gehuwd en vader van één kind, werd 16 augustus tot officier beëdigd. Op 1 maart 1953 werd hij bevorderd tot lui tenant ter zee tweede klasse en op 16 augustus 1955 tot lt. ter zee 2de klasse oudste categorie. Hij was in het bezit van het marine-vliegbrevet en het waamemersbrevet. deze zaak voorgelegd aan de minister van Economische Zaken. Hierop ant woordde de staatssecretaris van dit de partement o.m. „dat in Leiden met de individuele belangen der betrokkenen rekening had kunnen worden gehouden door naast de twee groepen kappers, die in augustus vakantie moeten houden, een derde groep te vormen, die vakantie in de laatste week van juli zou krijgen". Van dit schrijven zijn B. en W. van Leiden op de hoogte gesteld, terwijl aan de Commissaris van Politie is verzocht proces-verbaal te willen opmaken, het geen thans is geschied. Het ligt in de lijn der verwachtingen, dat de Economische Politierechter thans een uitspraak zal doen over de overtreding, waaraan mevr. Van Vliet zich na rijp overleg met haar raadsman en bewust schuldig maakt. Goodyear te Bogor verlaagt produktie De Good Year Bandenfabriek te Bo gor heeft haar produktie tot vier dagen per week teruggebracht, teneinde het verlies, waarmede de fabriek thans werkt, te beperken, aldus meldt het In donesische dagblad Keng Po. De produktiekosten zijn namelijk als gevolg van de B.E.-regeling voor de im port van grondstoffen met 80 toege nomen, terwijl de prijs der goederen slechts met 30 mag worden verhoogd. Verder is de Indonesische naaimachi- nenfabriek „Fatmah" geheel stil komen te liggen, doordat dit nationale bedrijf dit jaar nog geen deviezen voor de im port. van grondstoffen ontving, terwijl vorig jaar slechts twee van de elf aan vragen werden gehonoreerd. De fabriek startte in 1954 met 140 man personeetl. De „O.G.E.M." genaast Het ministerie van Openbare Werken en Energie te Djakarta heeft de N.V. Overzeese Gas- en Electriciteitsmaat- schappü de naasting per 1 februari 1958 aangezegd van haar elektriciteitsbedrij ven te Makassar en te Medan en omge ving. De naasting zal geschieden volgens hetgeen bepaald is in de concessievoor waarden. Strijd in Oman Nog één fort in handen van Imam De troepen van de sultan van Oman, die met Britse steun Firk en Nizwa (de hoofdstad van de opstandige Oman) veroverd hebben, zyn gisteren opgerukt tot Birket el Mauz. Daar ontmoetten zij een tweede colonne van de sultan, die vanaf de kust van Mus- kate via Izki naar het zuiden was opgerukt. Het fort Birket el Mauz had zich reeds aan deze tweede colonne overgegeven. Men neemt aan, dat Izki ook gevallen is. Boven het fort Bahla, waar vrijdag nog op Britse vliegtuigen geschoten werd waaide gisteren voor het eerst de rode vlag van de sultan. Er is in dit gebied nog maar één fort, dat de witte vlag van de opstandige Iman voert, nJ. Ja- brin ten westen van Nizwa. De vertegenwoordiger van de Imam, El Harty, verklaarde gisteren in Cairo, dat de val van Nizwa niet betekent, dat de strijd ten einde is. De opstandelin gen zullen naar de bergen trekken en een guerilla beginnen. De Arabische Liga heeft gisteren besloten de kwestie-Oman voor de Veiligheidsraad te brengen. Dit besluit werd genomen nadat Irak en Libië zich hiermee akkoord hadden ver klaard. De andere leden van de Liga Egypte Jordanië, Libanon, Saoedi- Arabië, Soedan, Syrië en Jemen hadden het voorstel al eerder goed gekeurd. Russisch bezoek met groot vuurwerk geëindigd Het bezoek van de Russische leiders aan Oost-Duitsland zou vanavond ein digen met het grootste vuurwerk, dat Berlijn ooit gekend heeft, aldus meldt de Oostduitse radio. Nikita Kroesjtsjef en Anastas Miko- jan en de Oostduitse communistische leiders Walter Ulbricht en Otto Grote- wohl zullen op het Marx-Engels-plein. waar het vuurwerk wordt afgestoken, het woord voeren. Alleen gezond *iaar is mooi haar! heeft die werking! Ja, deze beroemde Engelse hairdressing verzorgt uw haar langs twéé wetenschappelijke wegen: Brylcreem is geëmulgeerd. Daar- door kan Brylcreem iedere haar apart soepel, glanzend en vrij van stof en vuil houden. Geen „geplakte" haren meer! Met Brylcreem valt uw haar los en natuurlijk, en blijft toch korrekt op zijn plaats. Heel de dag! 1 Brylcreem bevat vele waardevolle haarvoedende stoffen en zuivere, natuurlijke oliën - zij houden haar en hoofdhuid gezond en fris. Massage met Brylcreem bestrijdt roosvorming en maakt droog haar weer vitaal. Brylcreem houdt uw haar gezond I f HAAST U! Want de inzending voor de j Brylcreem Vakantieprüsvraag sluit op j 15 Augustus a.s. Beecham lNederland! N.V. - Voor engros: Jacq. Mot N.V.. Amsterdam Onze stadgenoot, dr. H. L. Booy, is by K.B. met ingang van 1 augustus 1957 benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der geneeskunde, om onderwjjs te geven in de fysische biochemie. Dr. Booy werd op 11 november 1913 te Rotterdam geboren. Hij studeerde van 19311939 aan de Leidse Universiteit biologie en botanie met als bijvakken biochemie en zoölogie. In 1940 promoveerde hij op een disser tatie getiteld: „The protoplasmic mem brane regarded as a complex-system". Na van 19421945 als biochemicus bij het laboratorium voor bloembollenon- derzoek werkzaam te zijn geweest en van 19451947 by de Amsterdamsche Chininefabriek, werd hij vanaf 1947 conservator en docent in de medische chemie onder prof. dr. Bungenberg de Jong. Sedert mei 1947 vervult hy een pri vaatdocentschap in de chemische biolo gie aan de faculteit der wis- en natuur kunde van de Leidse Universiteit. Zijn wetenschappelijke onderzoekingen zijn in meer dan 50 publikaties vastgelegd, terwijl ook een populair wetenschappe lijk werk van zijn hand verscheen getiteld: „Aan de grens van het leven". HERDENKING GIJZELAARS. Donderdag a.s. zal het 15 jaar gele den zijn. dat de eerste vijf gijzelaars I werden gefusilleerd op het landgoed j „De Rovert" te Goirle. Op deze dag zul- len om 12 uur 's middags deze vijf, be- I nevens de drie gijzelaars, die in een bos bij Woudenberg werden gefusil- leerd. worden herdacht en zal namens j de oud-gijzelaars een krans bij het ter plaatse opgerichte gedenkteken worden gelegd. Zware verliezen voor de Algerijnse opstandelingen Bij een slag in het Boe-Zegza gebergte in Algerije zijn volgens Franse medede ling gisteren 98 opstandelingen gesneu veld. De Franse verliezen bedroegen zes doden en twaalf gewonden. De opstan delingen verloren sinds 5 augustus acht honderd man. Franse veiligheidstroepen hebben in een etmaal 32 rebellen gedood bij een gevecht in het gebied van Chevreul in Oost-Algerije. Er werden wapens buit gemaakt. In een actie by El Milia, tussen Bougie en Philippeville, sneuvelden vijftien op standelingen. Bij Boe-Arif, ongeveer twintig km ten noordoosten van Batna, werden 34 op standelingen gedood. Aan Franse zijde viel een dode; vier soldaten werden gewond. Ook hier maakte men wapens buit. Een zetfout deed ons gisteren in het verslag over het kindercorso schryven: „Wat duizenden hadden moeten zien, werd nu door enkele kinderen gadege slagen". Hiervoor leze men: honderden. Advertenrïe Gisterochtend is een zestigtal kinderen van plaatsen rond de voor malige Zuiderzee, in klederdracht met hun „eigen" vliegtuig, de DC 70 „Zuiderzee" naar Duitsland ver trokken. - Vóór de kinderen ver- trokken, maakten de jonge Urkers een rondedansje op het platform, compi. 10 mnd. opleiding: (folo onder) Jaarna o.a. een groep TrP<^™° Volendamse kinderen aan boord \u omiAucrurtAi van het vliegtuig ging foto bovenKon- Erk- rlTMANSCHOOL 6 6 s 6 7 PLANTSOEN 65 TELEF. 26558 In buitengewesten maken zij geen kans Volgens nog onvolledige cijfers van de verkiezingen in West-Java heeft de communistische party in dit gebied wel aanzienlijke winst geboekt, doch is zy er niet in geslaagd de grootste partij in dit gebied te worden. De Masjoemi, die sedert de algemene verkiezingen in 1955 de grootste party in deze provincie is, heeft in vijf van de negen residenties, waarvan de resultaten tot dusverre bekend zijn geworden, de leiding. Zij handhaafde haar positie als grootste partij in Bekasi, Tasikmalaya, Garoet, Koeningan en Bogor. Zware, maar zoete ivraak BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Marjolljn, dr. van P. Lauwere en W. Zlrkzee; Sjoerd Paulus, zn. van W. J. van den Eijnden en M. Wierema; Johan nes, zn. van B. Kok en J. Duyverman; Wendy, dr. van A. S. J. Florisson en J. de Koning; Gerrit Bertus Willem, zn. van P. Vletter en K. M. de Vreugd; Hendrica WiLhelmlna, dr. van J. Muusse en E. W. van den Bos; Yvonne Antoinette Sophia, dr. van H. Kerkvliet en M. F. van der Born; Wlllemijntje Dlene, dr. van C. M. van Weizen en C. J. Vletter; Adrlanus Ronaldus zn. van J. A. Brouwer en G. A. Stlgter; Cornells Leonardus. zn. van M. F. Duivenvoorden en W. J. Lleverse; Roelof Willem, zn. van B. de Leeuw en M .Zwaan; Geertje Marijtje, dr. van H. Ouwehand en A .van Beelen; Herbert Josephus Maria, dr. van P. J. M. Ypma en C. A. M. Kerssemakers; Jan Willem, zn. van W. C. de Regt en F. de Zeeuw; Guldo Eduard, zn. van H. R. T. Hemme- ler en G. F. Siemens. GETROUWD. W. Renslnk en M. van Weerlee. VERLEDEN. H. E. A .A. van Impe, 22 Jr., man; H. P. J. Klerks, 1 Jr., dochter; E. Corba 1 jr., zoon. Officiële publikaties AANWIJZING VOORRANGSSPLITSING Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat zij heb ben besloten de splitsing Rijnsburgerweg- Houtlaan aan te wijzen als voorrangsspllt- simg, met dien verstande, dat voorrang moet worden verleend aan het verkeer, dat zich voortbeweegt langs de Rijnsburger- weg. (Van onze correspondent) Met wel haast nog grotere snelheid dan die van de razende stormwind ging het dezer dagen in het Achterhoekse stedeke Groenlo van mond tot mond „Het kanon is weg". Wat niemand binnen de muren van Grol voor mogelijk had ge houden, bleek maar al te waar. Het roemruchte kanon, dat Frederik Hendrik in 1627 buit maakte op de Spanjaarden en dat sindsdien door de Grollenaren als een kostbaar trofee werd gekoesterd, staat niet meer op zijn verheven voet stuk, het noordelijke bastiljon, dat over de gracht uitziet. De man, die op een ochtend omstreeks 10 uur deze schrikbarende ontdekking deed. zag er slechts een bespottelijk surrogaat-kanonnetje staan een regenpijp op kruiwagenwielen, gela den met een kei. En meteen moet hy hebben geweten, dat wat menigeen in Groenlo al een jaar lang min of meer heeft gevreesd, werkelijkheid was geworden: Lich tenvoorde had wraak genomen. Waar is liet nu? Gevoelig wraak genomen voor de vernederende manier, ivaarop Grol lenaren op 3 september van het vo rig jaar in Lichtenvoorde de kermis vogel buitmaakten en in triomf naar Groenlo voerden. Dat drama met die gekaapte vogel heeft de Lichtenvoorders niet lekker gezeten. Zij hebben er geen geheim van ge maakt, dat zij zich eens zouden re vancheren. Meermalen hebben zij zich tegenover Grollenaren de be dreiging laten ontvallen ,J>as maar op, tvij halen jullie kanon een keer weg", maar die Grollenaren lachten dan honend, want hoe zou je in he melsnaam dat 5000 kg wegende ge vaarte van zijn hoge standplaats kunnen krijgen? Dat nu vraagt iedereen in Grol zich momenteel nog steeds af. Een recon structie in aanwezigheid van de in allerijl gealarmeerde burgemeester Van Nispen tot Pannerden kon slechts aan tonen, hoe het vermoedelijk in zijn werk is gegaan. Een vrachtwagen moet een eindje de met gras begroeide wal zijn opgereden, de sporen van de banden waren nog duidelijk te zien, en onder bescherming van het razen van de stormwind moeten de mannetjesputters uit Lichtenvoorde het gehele gevaarte in beweging hebben gekregen en het ver moedelijk met kabels de wal af hebben laten zakken. Via een plankier zal toen het trotse schiettuig van Grol op de vrachtwagen zijn beland en die vracht auto moet met zijn buit dwars door het hart van het slapende Grol zijn gere den naar Lichtenvoorde. Wat hier in enkele zinnen vlot is neergeschreven, zal in werkelijkheid wel een paar uurtjes in beslag hebben genomen. Hoe het ook zij, de actie moet terdege zijn voorbereid. IJzig stilzwijgen Wat men zich in Groenlo verder af vraagt, is: „Waar zou het kanon in Lichtenvoorde nu zijn?" Dat zal voors hands wel een vraag blyven, want in Lichtenvoorde bewaart men een ijzig stilzwijgen. Tot op heden zijn er nog geen triomfale veroveringskreten over gewaaid. Het was zelfs zo, dat Grol's burgervader zijn ambtgenoot in Lich tenvoorde van het treurige verlies op de hoogte stelde. Burgemeester Waals bleek echter nergens van te weten en ook de schutterij daar zei zich van geen kwaad bewust te zijn. Niettemin heeft men in Groenlo goede hoop, dat „hun kanon" ongeschonden binnen de muren zal terugkeren. Burgemeester Van Nispen tot Pan nerden zei ons: „De sporen wijzen erop, dat zij het kanon als een porceleinen geval hebben behandeld. Ik heb het volste vertrouwen, dat wy het onbescha digd op zijn basis zullen zien terugke ren". Dat wil overigens niet zeggen, dat men in Grol nu maar met de handen in de schoot gaat zitten afwachten, in tegendeel, er is een spoedeisende raads vergadering belegd, waarin de burge meester de raadslieden kond deed van het euvel, dat de stad was overkomen; toen onbekende individuen de stad waren binnengeslopen en na zich moed te hebben ingedronken „ons verdedi gingswapen" hebben gekaapt". Ingevolge krijgstuchtelijke bepalingen van 1627 en volgende weet U, dat alle jonge mannelijke nazaten, die de slob- broek voor de pillose bokse hebben verwisseld, vanaf heden onder de wapenen zijn" zo kondigde hy aan. Hij deed daarna voorlezing van diver se ministeriële en stedelijke beschik kingen van krijgstuchtelijke aard, 'die richtlijnen inhielden voor de gedra gingen van al dan niet nuchtere offi cieren en manschappen. Wanneer actie? Wanneer overigens de actie tegen de nabuurstond zal aanvangen, liet de bur gemeester in het duister. De burgemees ter van Grol heeft ook een proclamatie betreffende de staat van verovering voorgelezen. Deze is gisteravond gedrukt in diverse felle kleuren, door Grolse jongelingen huis aan huis verspreid, met het verzoek ze zichtbaar voor de ramen te hangen. Wie de daarin opge somde twintig ordonantiën leest, be vroedt, dat de actie wel even op zich zal laten wachten. De druk van het gas, waarvan Grol zoals heel de Achterhoek, al eeuwen zingt „lange niet genog hef" zal op peil worden gebracht. Lichten voorde wordt bedreigd met een invasie van alle opgehokte knaagdieren, ouden van dagen zijn benoemd tot officieren, vrouwen en jonge dochters gaan truien en wanten breien voor een winteroffen sief. het stadsbestuur van Grol wordt gedegradeerd, het kermis-comité decre- tere „de staat van verovering". Algehele rouw wordt aangenomen, totdat het kanon is heroverd. Vooral die^ laatste bepaling geeft treffend uiting aan de verslagenheid van de Grollenaren. Want dit weten zy alle maal: Grol is zonder kanon geen Grol meer en al is dat surrogaat-kanon dan ook in beslag genomen. Grol zou de volgende week onmogelijk opgewekt kermis kunnen gaan vieren, als het echte kanon niet weer op de wal zou waken. De communisten hebben de leiding in Bandoeng, Soebang en Cheribon, waar zij stegen van de derde naar de eerste plaats en de nationalisten en de Nah- datoel Oelama voorbijstreefden. De PNO verloor 40 van haar stem men in de residentie Cheribon en ge middeld 25 in de gehele provincie. De nationalisten handhaafden him positie als grootste partij in de residentie Tjandjoer. De voorzitter van de PNI, Soewirjo, heeft vandaag aangekondigd, dat de partijraad de samenwerking met an dere partyen zal bespreken nadat de NED. HERV. KERK Beroepen te Silvolde (toez.) H. W. Ab- bink kand. te Utrecht. Aangenomen naar Helnenoord D. Olie mans kand. en hulppred. aldaar. Naar Zundèrdorp J. C. Neeleman te Pijnacker. Benoemd tot ziekenhuispred. te Gro ningen (op voordracht van de Ver. van Vrijz. Herv.) G. J. ten Broek te Hogezand. Tot hulppred. te Asquoy W. J. Sijthoff, hulppred. te Slrjansfand. GEREF. KERKEN. CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Leerdam G. J. Buys te Papendrecht. Voor Steenwljk D. Cop- poolse te Kornhorn. Beroepen te Aalsmeer S. Wijnsma te Broek op Langendijk. EV. LUTH. KERK. Aangenomen naar Amersfoort mei. da. M. E. Monsees te Dordrecht. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Mlddelharnls K. de Gier te 's-Gravenhage. Ds. J. Ris wordt industriepredikant GAAT ALS LOS ARBEIDER WERKEN IN 5 BEDRIJVEN Kort geleden heeft de generale synode van de Ned. Herv. Kerk voor de eerste maal een beroep uitgebracht op een predikant voor de geestelijke verzorging van industrie-arbeiders. Dit beroep ont ving ds. J. Ris, hervormd predikant te Groote Lindt, die thans besloten heeft het te aanvaarden. Ds. Ris wordt dus de eerste predikant voor buitengewone werkzaamheden populair gezegd „industriepredikant" van de Her vormde Kerk. Hij zal als los arbeider gaan werken in vyf Zwijndrechtse be drijven. Deze vijf bedrijven tellen samen ongeveer tweeduizend arbeiders. De her vormde synode beziet de werkzaamhe den, die als industriepredikant ter hand zal gaan nemen, vooralsnog als een experiment. officiële uitslagen van de verkiezin gen in alle drie provincies op Java bekend zullen zijn. Leden van het Parlement die in Djakarta zijn teruggekeerd van reizen naar de buitengewesten, verklaarden dat de communistische party in deze gebieden geen kans zullen hebben. Zy zeiden te verwachten, dat de PKI een te verwaarlozen vertegenwoordiging zal verkrijgen in de provinciale raden buiten Java. In Sumatra, Borneo en Celebes is de Masjoemi de grootste party. Ds. C. F. S. Stegenga overleden In de ouderdom van 42 jaar is te Zwolle overleden ds C. F. S. Stegenga, predikant by de Evangelisch Lutherse Gemeente aldaar. Ds. Stegenga studeer de aan het Evangelisch Luthers Semi narium en de Gem. Universiteit van Amsterdam. In 1938 was hij proponent geworden en in 1939 trad hij op als hulpprediker te Deventer. In 1940 werd hy by de Hersteld Evangelisch Lutherse Gemeente te Harlingen in het predik ambt bevestigd. In 1946 vertrok hy naar Wildervank-Veendam en op 8 mei 1949 deed hij zijn intrede by de Zwolse ge meente. Het stoffelijk overschot zal donder dagmiddag om halfdrie op de begraaf plaats Kranenburg te Zwole worden teraaardebesteld. WAARDE EN BETEKENIS VAN HET KATHOLICISME Gistermiddag is met een officiële ont vangst de Liga-conferentie van de Liga van de jeugd van de Oud-Katholieke Kerken en van de Anglicaase Kerkge meenschap, die eens per drie jaren bij een komt om vragen te bespreken die de jeugd bezig houdt, in het conferen tie-oord „Woudschoten" te Zeist ge opend. De conferentie staat onder lei ding van pastoor T. Horstman. Het kernpunt en het uitgangspunt van deze conferentie is het onderwerp: „Waarde en betekenis van het katholicisme van daag". Op de conferentie zyn vertegenwoor digers uit Engeland, de Ver. Staten, Canada, Australië, Zwitserland, Oosten rijk. Duitsland, Frankrijk en Nederland aanwezig. Drie gevangenen ontsnap! (Speciale berichtgeving) Na de ontsnappingen uit de strafge vangenis te Scheveningen hebben van nacht drie gevangenen uit het strafge- sticht en Rijkswerkinrichting te Esser- heem te Veenhuizen het hazenpad ge kozen. Een van hen had nog een straf van vier jaar uit te zitten. Omtrent het verloop van de ontsnappingen zijn nog geen inlichtingen vrij gegeven.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3