F u J [I c '1 lD V M X c 1 V X X c 1 1 Breng de jeugd tot de natuur! Luitenant - generaal H. Schaper volgt generaal B. Hasselman op AARDRIJKSKUNDIGE NAMEN Wolvee en varkensmarkten zijn thans zeer flauw gestemd ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1957 Eerbied voor alles wat groeit en bloeit Breng de jeugd tot de natuur en leer haar eerbied krijgen voor alles wat leeft, groeit en bloeit. Het is de Stich ting „Natuur en Jeugd", die daartoe gastvrijheid geniet in de winkel- en etalageruimten van V. en D., welke dit in de komende weken op tal van wijzen propageert. Een bijzonder fraai aangelegde bloe men- en plantentuin, waartussen een gevarieerde collectie opgezette dieren, prachtig foto-materiaal, een marionet tenspel, dat eveneens in het teken van deze actie staat en een paar aantrekke lijke wedstrijden vormen hiertoe de aan gewezen middelen. Gistermiddag heeft de wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schalk, deze expositie, welke zo mogelyk de start betekent van een in Leiden op te richten afdeling van „Natuur en Jeugd", geopend. Onder hen, die hiervoor hun belang stelling toonden, waren o.m. wethouder A. J. Jongeleen, de heer J. Machielsen, Rijksinspecteur van het onderwijs, de heer A. Galjaard, chef van de Plant soenendienst, de heer G. Steinbach namens de Leidse Jeugd Actie, de heer C. H. Voorhoeve van de Stichting „Na tuur en Jeugd", mevr. I. Makvan Bever Donker, presidente van de afd. Leiden van de Ned. Ver. tot Bescherming blijvende gestaltëte geven.' van Dieren en de hortulanus, de heer H. Veendorp. In zijn woord van welkom merkte de directeur van V. en D.. mr. W. J. M. Kerckhoff, o.m. op, dat hij, gelet op het sympathieke doel, dat de Stichting na streeft, gaarne gastvrijheid aan haar had verleend. Bijzonder erkentelijk was spreker voor de medewerking, o.a. van enkele musea, welke van zovele zijden was ontvangen. Nadat hierop wethouder Van Schaik de tentoonstelling op symbolische wijze had geopend: het in werking stelling van een fontein in de bloemen- en plan tentuin en de aanwezigen een indruk hadden gekregen van het marionetten spel, sprak hij zijn grote waardering uit over de thans ontwikkelde actie. Spreker achtte het zeer nuttig, dat een derge lijke expositie wordt gehouden. In een „stenen cultuur" van een zich steeds uitbreidende stad. aldus de wethouder, ziet men weinig van de natuur. In dit verband juichte spreker het toe, dat stedebouwkundigen bij de opzet van nieuwe woonwijken rekening houden met een daarbij passende groenversie- ring. De heer Van Schaik, die vervolgens uitweidde over het nuttige doel van de Stichting, o.a. het aantrekken van jeugdnatuurwachters, achtte het van belang, dat scholen, welke op dit terrein reeds iets doen, en jeugdverenigingen trachten aan de thans ingezette actie Koninklijke onderscheiding voor J. Bosboom In een gehouden vergadering van de Raad van Commissarissen van de Leidse Duinwater Maatschappij heeft burge meester jhr. mr P. H. van Kinschot aan de heer J. Bosboom ter gelegenheid van diens veertigjarig jubileum uitgereikt de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Prinses Beatrix op „Het Atoom" HKH Prinses Beatrix heelt heden- morgen tegen half tien vergezeld van haar particulier secretarisse mej. mr M. Meurs. een bezoek gebracht aan de in ternationale tentoonstelling „Het Atoom". De Prinses werd by aankomst begroet door de secretaris van de stich ting „Het Atoom" mr. A. A. Land. Ty- dens de rondwandeling gaf dr. E. D. Kunst, lid van de technische afdeling een toelichting. Omstreeks 11 uur ver trok de Prinses. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Anna Margo, d. van H. W. Heykoop en N. M. Dorrepaal. Ondertrouwd: J. H. M. Haverkort, 24 j. en M. J. Werk, 25 J.; H. Mid delkoop, 24 j. en D. A. Spies, 25 J. Getrouwd: G. P. P. Builtjes en J. W. Schim; J. J. Hansen en M. Souverein; P. van Doorn en A. van Dyk. OEOSTGEEST BURGERLIJKE STAND Gefcoren: Leonard Gerardus, z. van J. Zwaan en G. de Mooy. Getrouwd: G. V. Rel-tsma en E. H. Burger; D. v. d. Tooren en M. A. v. d. Bly; S. Cupido en A. G. M. Montanus; J. J. Jansen en M. J. Rrussee Ondertrouwd: I. Ouwehand 23 J. en E. E. Cseszko. 23 j.; H. Smit, 31 j. en H. C. Smit, 27 j.; J. van Egmond, 23 j. en N. van Ry. 19 j. Overleden: C. P. J. Paardekooper, 72 j. VOORSCHOTEN TWEE BOTSINGEN Gisteravond omstreeks zes uur reed een vrachtauto uit Benschop nabij Hui ze Beresteyn op een personenauto. De materiële schade bij de personenauto was groot. Beide auto's reden richting Leiden; door het plotseling stoppen van de personenauto botste de vrachtwagen met kracht op deze auto. De vermoede lijke oorzaak is gelegen in het ter plaat se gladde wegdek door de regen. Bij het kruispunt aan de Haagsche Schouw reden twee personen wagens op elkaar. De personenauto gereden door i iemand uit Amsterdam hield in bij de j nadering van de verkeerspost en werd aan de achterzijde aangereden door een personenauto met als beryder iemand uit Haarlem. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor, hèt bleef bij een flinke materiële schade. Aanslag in Djakarta Gisteravond is in Djakarta weder om een aanslag met een handgranaat gepleegd. Ditmaal werd het projectiel door onbekend gebleven personen geworpen naar het woonhuis van de vice-voorzitter van de Masjoemi, Pra- woto Mangkusaswito. De granaat miste echter haar doel en ontplofte op enige af9tand van het huis, zodat slechts lichte schade werd aangericht. Dit is de derde aanslag, nadat eerder in deze maand handgranaten werden geworpen naar de kantoren van de communistische party en de commu nistische vakbondsorganisatie Sobsi, en vervolgens op een viertal andere plaat sen in Djakarta, waaronder de Neder landse drukkery „De Unie". Tot dusver werden negentien perso nen aangehouden, die ervan werden verdacht bij deze incidenten betrokken te zijn. Kroesjtsjef over „rinkelen met sabel" Volgende week vertrekt de Sovjetrussische delegatie „De Westelijke mogendheden rinkelen met de sabel en dat is een domme poli tiek." aldus verklaarde de Sovjetrus sische partysecretaris gisteren op een massabijeenkomst in het stadion te Leipzig. „Wij hebben alles wat nodig is om ongenode gasten een passende ont vangst te bereiden. De Sovjet-Unie zal elke agressie tegen een land van het socialistische blok afslaan, maar zij houdt zich aan het Leninistische begin sel van vreedzaam samenleven". Kroesjtsjef vervolgde dat zyn land be reid is „de nauwste betrekkingen aan te knopen met een herenigd Duitsland, dat vredelievend en democratisch is. Kroesjtsjef heeft gisteren tijdens een lunch met personeel van de Kirof- fabriek in Leipzig de Bybel aangehaald en zachtheid gepredikt. Hij verklaarde, dat de arbeiders in Oost-Duitsland het moeilyker hebben dan de arbeiders van de Sovjet-Unie, omdat de Russen solide grenzen hebben, die de Duitsers missen. „Zoals in de Bijbel wordt gezegd, kunnen de zuiveren en de onzuiveren bij U binnenkomen. U moet U wapenen met geduld en stryden om de gehele arbeidersklasse achter uw party te krijgen. Daarby mag niemand voor het hoofd gestoten worden. Wat heeft het voor zin kwaad te worden en de zaak omver te gooien? geduldig moet men overtuigen. Als de arbeidersklasse zich achter uw party schaart, zal zy alle demonen overwinnen", aldus Kroesjtsjef. Volgens het persbureau ADN heeft vice-premier Mikojan in gezelschap van de Oostduitse premier Grotewohl giste ren een bezoek gebracht aan de vissers plaats Sassnitz in Noord-Duitsland. La ter bezochten zy de scheepswerven van Stralsund, aldus meldt ADN. I Een woordvoerder van de Russische ambassade in Oost-Berlyn deelde mee, dat de Russische delegatie waarschijn lijk de volgende week woensdag of don derdag uit Oost-Duitsland zal vertrek ken. DS. W. G. G. BEEREKAMP OVERLEDEN Op 69-jarige leeftyd is te Nunspeet overleden ds. W. G. G. Beerekamp, emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk. Ds. Beerekamp diende de ge meenten van Paesens, Oud'ega en Kol- derwolde, Leeuwarden, Ryperkerk en van 1928 tot aan zyn emeritaat op 1 mei 1953 die van Nunspeet. Per 1 januari a.s. (Van onze Haagse redactie) De chef luchtmachtstaf, luitenant- generaal H. Schaper, zal per 1 januari 1958 generaal B. R. P. F. Hasselman opvolgen als voorzitter van het Comité Verenigde Chefs van Staven. Hier mede volgt men de regel, dat de oud ste in rang deze topfunctie zal ver vullen. Generaal Schaper staat in anciënniteit boven vice-admiraal Pröpper en de nieuwe chef van de generale staf, luite nant-generaal Le Févre de Montigny. Hoewel generaal Hasselman per 31 oktober met pensioen gaat, blyft hy tot 1 januari voorzitter van het militair comit van de NAVO. Tot het vervullen van deze functie behoort echter het voorzitterschap van het comit- V.C.S., zodat de generaal tot 1 januari zonder aan een krygsmachtonderdeel verbon den te zijn toch de laatstgenoemde functie behoudt. In Den Haag komt een nieuwe garni zoenscommandant. Kolonel G. J. van Buuren zal per 1 november opgevolgd worden door kolonel G. J. Wulfhorst, commandant van het depot grenadiers te Vught. Medische dienst. Gedurende dit weekeinde wordt de dienst der doktoren voor spoedgevallen waargenomen door dokter Th. J. Thies, Leidseweg 51, tele foon 2520; voor wijkverpleegster: Ge zondheidscentrum telef. 2177. WARMOND Te Den Haag lsaagde by de exa mens Duits M.O. A onze plaatsgenoot de heer C. N. Zoet voor de schoolakte. FEEST OP 10 EN 11 SEPT. De commissie tot viering van War- monds feestten en Koninginnedag is voornemens de jaariykse kinder- en volksfeesten te houden op dinsdag 10 en woensdag 11 september a.s. Zoals ge- bruikelyk zal er weer een geldinzame ling worden gehouden. Hiermede zullen ook de kosten verbonden aan de laatste Koninginnedag worden gedekt. WASSENAAR Medische dienst De medische dienst wordt zondag waargenomen door de artsen Baart de la Faille en Jaarsma. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Pieter Roelof, zn. van A. P. Zuur en L. A. Geerllngs: Jacomlna Catharlna. dr. van A. Landwaart en E. K. van Weizen; Catha rlna. dr. van C. van der Maden en M. J. Janssen: Pieter. zn. van D. J. G. Kryger en M. de RuUter. ONDERTROUWD. J. Spijker en S. M. de Geus: H. Ben- ning en J. Luiten; J. H. J. Valintgoes en E. P. van Alst; A. G. van Veen en A. de Gunst; D. Kanbier en E. A. Kallenborn; J. J. van Weeren en M. Pasman; A. Flo- rlsson en L. G. Schryer: J. A. Schreuder en M. van Houten; J. M. Ouwerkerk en A. W. Heijmans; J. H. van Heijningen en A. Groenewegen; A. J. van der Bom en J. J. van Hooidonk; B. Blok en W. Paauw; W. Neuteboom en J. Verduin. OVERLEDEN. J. H. Bernard. 62 Jr., man; C. de Boer, 77 Jr.. man; A. Ouwerkerk. 63 Jr., man. Drama te Zwolle Bejaarde man overleden door gasvergiftiging (Van onze correspondent) Gistermiddag hoorden buren van een bejaard echtpaar aan de Assen- dorperstraat te Zwolle klopsignalen op de muur. Zy spoedden zich naar de aangrenzende woning, doch deze was afgesloten. De politie werd gewaar schuwd en deze trad na de deur ge forceerd te hebben, het eengezins- huisje binnen, waar een nauwelijks te dragen gaslucht hing. In de huiskamer vond men het echt paar zittend op een stoel. De vrouw werd onmiddellyk zuurstof toegediend en knapte vry spoedig op. De man ech ter, de 82-jarige heer J. Rodink, moest naar het ziekenhuis vervoerd worden, aangezien hy hartpatiënt is. Aanvanke- ïyk was de toestand van het slachtoffer redelyk; in de loop van de nacht is hij echter overleden. Bij onderzoek bleek, dat een gas- kraantje in de keuken open stond. Door de keuken loopt een gasbuis, voorzien van twee kraantjes. Het ene was aange sloten op een gaskomfoor, het andere had geen aansluiting. Het was dit laat- ste kraantje, dat open stond, terwyi ook de hoofdkraan niet was afgesloten. Ongetwyfeld had het echtpaar by het gas-afsluiten een vergissing begaan. De gehele woning was als het ware ge drenkt in gaslucht, hetgeen erop wijst, dat het kraantje geruime tyd heeft opengestaan. De woonkamer bevond zich op ruime afstand van de keuken. Het echtpaar werd door het gas ver rast 'tydens een middagdutje. Een van het tweetal moet het ge vaar na verloop van tyd hebben op gemerkt, getuige het feit, dat er klop signalen waren gegeven om de buren te waarschuwen. Chr. Geref. Kerk en televisie „EEN GODONTEREND KWAAD" Ter vergadering van de particuliere synode van het zuiden van de Chr. Ger. Kerken is een instructie van de classis Dordrecht besproken, waarin van de televisie wordt gesproken als van „een gedonterend kwaad" en waarin de clas sis haar ontevredenheid uitspreekt over de gang van zaken op de jongste synode van Apeldoorn H956) in deze zaak en de houding van de radio-deputaten van de generale synode. De instructie heeft op de particuliere synode aanleiding gegeven tot een zeer brede bespreking, waarin zowel voor- als tegenstanders aan het woord kwamen. De synode heeft zich tenslotte verenigd met een voorstel van de predikanten ds. M. Baan te Dordrecht en ds. I. de Bruyne te Rotter dam, waarin zy uitspreekt, het met de kern van de instructie eens te zijn, maar het noodzakelijk te achten heel de zaak betreffende de televisie nader te bezien, opdat duidelyk geargumenteerd worde vastgelegd wat de houding der Chr. Geref. Kerken tegenover de televisie in het algemeen en het gebruik daarvan voor de dienst des woords in het bij- i zonder behoort te zyn. De synode be- noemde een commissie om haar daar- over te rapporteren met de opdracht j haar rapport aan de kerken in haar i ressort te doen toekomen voor de voor- j jaarsclassis van 1958. Misdadiger Clauberg in Kiel overleden Prof. Carl Clauberg, die in Kiel op berechting wegens oorlogsmisdaden wachtte, is gisteren in een ziekenhuis aldaar overleden. Hij was 56 jaar. Clau berg werd vastgehouden wegens zijn ex- perimenten op vrouwen, in hoofdzaak Joodse, in het concentratiekamp te Kiel i gedurende de tweede wereldoorlog. Zijn proces zou deze zomer gevoerd worden. Donderdagavond werd Clauberg ziek in zijn cel. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij gisteren aan een beroerte overleed. Clauberg werd er van beschuldigd de dood van tenminste vier Joodse vrou wen en ernstige verwonding van nog 170 veroorzaakt te hebben door zijn sterili satie-experimenten. Hij bevond zich in voorarrest sedert zijn terugkeer uit een Russisch kamp in 1955. Hij heeft toe gegeven in de kampen Auschwitz en Ra- vensbrück experimenten uitgevoerd te hebben op bevel van SS chef Heinrich Himmler. Clauberg beweerde, dat de ge vangenen zich vrijwillig voor de experi menten beschikbaar hadden gesteld. Haringvangsten lopen terug In bygaande figuur moeten negentien aardrykskundige namen van zeven let ters worden ingevuld. By juiste invul ling ontstaat op de slingerlyn van de dubbelomlijnde vakjes van boven naar beneden een woord, dat nauw ver bonden is met het lot van de mens heid. Van boven naar beneden moeten de volgende namen worden ingevuld: Eilandengroep bij Schotland. Miniatuur-republiekje. Voormalig inlands rijk in Midden-Java, thans een landstreek en plaats. Bekende „invalspoort" voor toeristen aan Nederlandse kust. Grote waterval. Meer in het centrum van Australië. Jonge republiek. Land dat stryd tegen Rusland lang volhield. Werelddeel. Groningse veenkolonie. Landstreek in Noord-Italiè. Belgische havenplaats. Mondingstrechter van een Franse rivier. Noordelijkste Scandinavische haven. Een van de grote mogendheden. Havenplaats in Syrië. Oplossing kruistalraadsel In bygaand diagram is getekend, welke Romeinse getallen moesten wor den ingevuld. In Arabische cijfers geschreven luidde de oplossing: Horizontaal: 1. 101 3. 505 5. 1091 6. 16 8. 92 Verticaal: 1. 909 2. 9 3. 606 4. 6 6. 99 7. 11 De 30-jarige Franse jotograaf Jacques Cogny is reeds 3 jaar ziek, doch hij heeft niet stilgezeten. Van lucifersstokjes maakte hij een ge trouwe kopie van de kerk van Ver non, uie uit de i'2de eeuw dateert. Cogny gebruikte 44.500 lucifers 125 tubes lijm en werkte 3360 uur aan deze kerk, die men hier ziet opgesteld voor de echte kerk. Plaats in West-Vlaanderen en buurt schap in Utrecht. Water tussen Marken en Noord-Holland. Hoofdstad van Siam. Oplossingen onder het motto „Kruis woordraadsel" dienen voor woensdag a.s. te 9 uur v.m. in het bezit te zyn van de redactie. Onder de goede op lossingen stellen wij een eerste prijs van f 5.en twee prijzen van f 2.50 beschikbaar waarnaar alleen abonnees kunnen mededingen. KATWIJK AAN ZEE ORGELCONCERT In de Nieuwe Kerk wordt dinsdag avond om 8 uur door Dirk Jansz. Zwart, organist te Rotterdam een orgelconcert gegeven. Het programma luidt: 1. Toccale Psalm 146 van Jan Zwart; 2. Aria van J. B. Loeillet; 3. Allegro van G. B. Pescetti; 4. Concerto VI (Bes- dur) van G. F. H&ndel. a. Allegro, b. Larghetto, c. Allegro moderato; 5. Twee geestelijke liederen van Jan Zwart. a. Neem Heer mijn beide handen, b. Scheepke onder Jezus' hoede; 6. Prelu de. fugue et variation Cécar Franck; 7. Toccata (d-moll) A. Renaud. 8. Twee koraal bewerkingen Dirk Jansz. Zwart, a. Ach, blijf met Uw genade, b. Psalm 105 („dan sus, dan soo") „Looft, looft verheugd de Heer der heren". Voor de vrydagmarkt zorgden 36 vaartuigen voor een totale aanvoer van 4560 kisten verse vis, 20 styve kabel jauwen en 215 kleine kistjes haring plus 17.500 kilo tong. Er waren drie schepen met haring, de IJm. 183 Vikingbank met 1460 kisten, Kw. 57 met 230 kisten en de Amsterdam IJm. 28 met 1300 kis ten, één met rondvis en twee en dertig met platvis. Van tien vaartuigen uit Nieuwediep werd de vangst per auto te IJmuiden aangevoerd. Er waren in to- (Deze pag. ls gedeelteiyk gecorrigeerd) taal gespecificeerd 180 kisten schelvis, 65 kisten wijting, 10 kisten gul en ka beljauw, 2735 kisten haring. 300 kisten makreel en 120 kisten stokkebit. Rondom de veemarkt De toestand op de gebruiksveeafae- lingen is de laatste weken nogal wat ge- wyzigd. De aanvoeren blyven echter voor de tijd van het jaar geheel normaal, maar tengevolge van de beste stand van het grasgewas is de kooplust duidelijk toegenomen, terwijl de pryzen gaande weg wat zyn opgelopen. Men betaalt voor een beste kalfdragende of idem verse melkkoe ongeveer f. 100,per stuk meer dan een maand geleden. Onze noteringen voor het gebruiksvee lagen in de afgelopen week voor de goed tot prima kwaliteiten van f. 900 f. 1250 per stuk. Extra klasse zelfs tot f. 1300. Vaarzen van f. 750 f. 1000, pin ken f. 475 f. 700, graskalveren f. 225 f. 400 per stuk. Voor export werd weer iets meer bestemd. De afgemolken bees ten voor de naweiden blyven in ver houding tot de slachtveeprijzen nog al tijd zeer duur. f. 700 f. 900 per stuk zyn de meest gemiddelde pryzen. maar voor en werkelyke oude koe wordt voor de mestery nog wel meer betaald. De slachtveehandel verliep van de week, ondanks een normaal dus niet te ruim aanbod, toch maar erg kalm. Er werden wel is waar wat minder bui tenlandse koelen en ossen ingevoerd, maar de vraag naar rundvlees is zeer matig. Het was in de groothandel dan ook in de afgelopen week zeer moeilyk alles geplaatst te krygen. De export gaf ook een kalme handel te zien. Notering voor de goede tot beste kwaliteit runderen was van f. 2,80 3,02 extra kwaliteit werd nog wel wat meer voor geboden. We hebben voor enkele dan ook wel f. 3,40 per kg geslacht gewicht zien besteden. Vette stieren f. 2,80 f. 3,10 per kg geslacht gewicht. De vette kalverenmarkt was deze week in totaal iets minder ruim voorzien dan de laatste weken het geval was. Niette min was het moeilyk om de oude pryzen te handhaven. Vooral export was iets zwakker en het binnenland krygt gaan deweg wat meer concurrentie van de dalende lamsvleespryzen. We noteerden voor de vette kalveren in hoofdzaak van f. 2.tot f. 2.40 per kg levend gewicht. De prima wat daarboven en de infe rieure kwaliteit f. 1,70 f. 1.80. Nuch tere kalveren werden by klein aanbod duur verkocht n.l. f. 1.50 f. 1,70 per kg levend gewicht. Voor het wolvee toonde de markt nog geen verbetering. Vrywel alles moest voor het binnenland worden bestemd en dan ontvangt men slechte pryzen f. 2,50 f. 2,80 per kg voor de zuiglammeren en nog geen f. 2,— per kg geslacht gewicht voor de slacht schapen. De totale wekelykse export is op het moment op slechts 12 tot 15 ton teruggelopen dus vrywel nihil en het ziet er nog niet naar uit dat het beter wordt. De varkenspryzen zijn ook weer flink in de daling gekomen. Het aanbod is de laatste paar weken op de vraag vooruitgelopen. Topprys voor de prima vleesvarkens was deze week f. 1.86 en voor de zware soorten f. 1.75 met sterk aflopende markt. De paarden bleven onveranderd duur. De eerste prijs van f 5.werd toe gekend aan de heer H. Teleng, Decima- straat 34 te Leiden, de twee pryzen van f2.50 aan ir. J. C. Horch, Burggraven- laan 28 te Leiden en aan de heer M. E. de Jonge, Parklaan 102 te Katwyk aan Zee. De pryzen worden de winnaars toege zonden. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 10 augustus. Leidse Coöp. groente- en fruitveiling. Per 100 kg.: an- dltvie 8—11 .augurken 1295, pronkbo- nen 33, snijbonen 49—90, stambonen 30— 70 kroten 12—15. rode kool 1014. pos telein 49 rabarber 511 .spinazie 14 34, tomaten A 2035. B 2126, C 20—- 27, CC 12, uien 1112, waspeen 1222. Per 100 stuks: perziken 447, pruimen 45140, bloemkool A 21—26. B 10, kom kommers A 912 B 8, sla A 8.60—10.50, B 3. Per 100 bos: bleekselderle 25. bos- peen 1030. peterselie 215, radijs 10, selderie 4. BOSKOOP. 9 augustus. Coöp. veren. „De Boskoopse Velling". Rozen, gr.bloemig 20 stuks: Mad. Butterfly 80—1,40; Baccara 200; New York 90; Vierlanden 1,40—1,70; Pechthold 1,10—1,60; Mm Jules Bouchè 1,60; Edith Helen 65—100; Better Times 70—150; Duisburg 1,101,80; Rosalandia 5064; Gemengde rozen 4869; Baby rozen 10 stuks: Else Poulsen 3157, Ellen Poulsen 3364; Sweeheart 46%88; White Sweetheart 66; Moulin Rouge 801,30; Nlmph 2,705.40; Gloria Mundl 3447; Wolf-Glorla 5065; Juweeltjes 37—62. Diversen per bos; Gladiolen in soorten 4055; Heestertakken met bes 1,302.90; Blauwe Distels 35—60; Margriet 27; Dah lia's 49; Asters 26; Llatrix 26—59; Herfst- asters 3366; Hypericumtakken 6984; Gips 3638; Monbretia 13; Asparagus 54- 64; Clematis Durandil 1,502.10; Idem Mevr. Le Coultre 3,80, Idem Prins Hen drik 2,70; Diversen per stuk: Begonia plantjes 1631. Bethlehem 77; Hang- plantjes 2031; Lelies per kelk 19-25; Heestertakken met bes per tak 4857 ct. HOOFDDORP8 augustus. Graanbeurs- noteringen: Tarwe f2527, zomergerst f 2223.50, wlntergerst f 2223, haver f 22.5023.50, gr. erwten f 3038, kool zaad f 3843 karwijzaad f 5868, kapu cijners f40—60. Alles per 100 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 9 augustus - Groeneveiling: waspeen A (per kist 17,50 22,50, idem B (per kist) 2437, Idem fijn (per kist) 15.0022,50; bloemkool A 2039; idem B 1221, komkommers 8-14; snijbonen 2773; andijvie 1516; selderie 3.004,10; prinsessenbonen 4869; sla 1016; bospeen 3037; peterselie 3,40 5,60; tomaten 2039; augurken 973; uien (per kist 2.803,00; kroten (per 100 bos) 10,0010,50; rabarber 915; aard appelen (per kist)bonken 4,204,30; grote 3.204.10; drielingen 3,60. Aanvoer hoofdprodukten: waspeen 50.000 kg; bloemkool 80.000 stuks. ROELOFA RENDS VEEN, 9 augustus. Bloemenveiling. Dahlia's 1533, Montbre- tia 912, Asters 1120, Gladiolen 2226, Asparagus Plumos is 2231, Statlce 19 21 Zinnia's 1220. Leeuwenbekken 8 16! Scablosa 14—17, Lathyrus 12—17. Lla trix 1032 pe rbos. Chrysanten: Summer Snow 17—20, Delight full 12—14, Mtgoll 17—19, Millersdale 1415. Am. Anjers 410, Ornlthogalum 710. Lelies 16 19 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 9 augustus. Groenteveiling. Tomaten A 2331. idem B 2633 Idem C 20—23, kropsla I 11—16, idem II 512. andijvie 710. aardappelen 10—11. snijbonen I 38—51, idem II 27— 37 ,dubb. stambonen 5364, stokprin- sessenbonen 6793, pronkbonen 25—32. Augurken: Aug. B 72, idem C 5556, idem DA. 3539. idem D 2729 idem E 1314, idem CD 2930 per 100 kg. RIJNSBURG. 9 augustus. Bloemenvei ling Flora. Gladiolen: Strauss 300430, Sneeuwprinses 280410, Card. Spelman 286—320. Acca 270—370 Firmament 230 270, Nieuw Europa 500750, Knynen- burg 400520. Gold Dust 300350, v. Meegeren 320370, Limburgla 300340, Pactolus 400480, Sonny Boy 500570, Red Fox 300380. Asters: Bouwman wit 100—160. roze 160—230. Rozen 180—24Ó. enkele 130240. Dahlia's: Glory v. Heem stede 400470, Gerry Hoek 400500, Ptu, -partout 300380, Kochelsee 220 320, Purity 300—370, Liatrix 400—640 alles per 100. Am. Anjers 710, Ornltho galum 79. Agapanthus 910, Pel. Go- detia 68, Gerbera 1619 per stuk. Lelie Orathum 1629, wit 2327 per kelk. Segetum 1424. Bonte Margriet 1629, Papier 813, Rodante 912, Scabiosa 200350, Miml 7080, Catanans 6090 per bos. RIJNSBURG, 9 augustus. Groentevei ling. Aardappelen 1518, andijvie 1012. herenbonen 6070, tomaten 30—40, was peen A 2026. B 2530 per kilo, bloem kool A 1525. B 10—15, C 10—11 per stuk, bospeen 3540, peterselie 35, ra dijs 89, selderie 35 per bos. sla 715 per krop. RIJNSBURG. 9 augustus. Veiling Bloe- menlust. Prijzen Aster Enkel 160200, Aster Wit 130180; Aster gemengd 180 220; Goudsbloemen 1216; Margrietjes 1418; Floks 2025; Statlce 30-35 Strooi- bloemen 2025; Scabiosa 180220; Gai- lardio 200240; Zinnia 130160; Cata- nanse 80110; Dahlia Pompon 280330; Dahlia grote 400500. Gladiolen; Strauss 3338; Mem. Day 3539; Modern Times 4042; Prins of Holland 3240; Ahn Hassan 3642; Leeuwenhorst 3238; W. Harold 2630; Joh. Wagenaar 34-42; Gold Dust 3035; Maria Gloretie 2630; Red Fox 2833; Hollands Glorie 2835; Re genboog 3038; Sneeuwprinses 2228; Bloemfontein 3038; N. Europa 6080; Knijnenburg 40—50; Rubens 3640; Acca 28—32; Plcardlë 26—34; Hawaii 30—32. TER-AAR, 9 augustus. Groenteveiling. - Snijbonen 0,340.51, idem B 0,350.33; stokprinsessenbonen 0.55—0.75; stam- prlnsessenbonen 0.560.70. idem B 0.48: spekbonen 0.360.37; witte pronkers 0,15 0.26; tomaten A 0.250,29, idem B 0.23—0.29, idem C 0.20—0.23. Idem bon ken 0.21; spitskool 0,14; rabarber 0.06 0,10; rode kool 0.05—0,06; postelein 0.07 0,12; waspeen B 0,11—0.17; groene kool 0,060,09; aardappelen 0,14; andijvie 0,12 0,13, alles per kg. Sla H 0,10—0,14; idem B 0,09; bloemkool A 0,300,46; idem B 0,18—0,26; idem C 0,10—0,14; komkom mers 0,080,15, alles per stuk; selderij 0.030,07; bospeen 0,17; boskroten 0,05, alles per bos; stoofsla 0,601,50 p. kist. Appelen- Perzikrode zomerappel 0,76; idem B 0.45; Early Victory 0,350.54; idem B 0,210,28. Peren: suikerperen 0,36; idem B 0,29, alles per kg. Augurken: fijn 0.88; fijnbasterd 0.71; basterd 0,59; grof A 0.37—0.38; grof 1 0,27—0.28. CD—0.29. Idem afw. 0,12; E 0,130,14. Alles per kg.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 11